Najde se někdo, kdo je také po 1.KETu?

sandol
15. říj 2010

Zdravím,jsem po 1.KETu,vloženy dvě embrya. Najde se ještě někdo,s kým si tu zkrátíme tu nejdelší čekací dobu 😉?

luucia
26. lis 2010

Ahoj holky,

@sandol hurááá MS je tady 😵 😵 😵 takže začínáte? co pícháš?? ještě zavedeme jedno embryjko, příště už asi 2..nevím, poradím se s dr 😉

Já už se těším na čtvrtek na UZ...popíjím maliník, tak snad bude všechno OK 😉

Anetce už atb zabraly...jako kašle, ale proti včerejšku je to pohoda a je taková celkově nastydlá...ale hlavně, že je to lepší 😵

ira13
26. lis 2010

@sandol Také myslím že už to musí vyjít.V úterý po kontrole jsem přestala brát hormony a hned večer začla ms. Takhle rychle jsem to ani nečekala. 6.12.=13 den cyklu jsem objednaná do caru,tak uvidím jak dopadnu .Co kontrolují před ketem? Jen sliznici a ovulaci nebo i hormonální profil?

sandol
autor
26. lis 2010

Čau holky,

@luucia tak hlavně,že je malá lepší 🙂 ,tak se držte.
Jojo, začínáme,včera mi píchli diphereline,za 16 dnů na krev a na UZV a odvezu si gonal a začnu píchat.
Ty jo,ty už ve čtvrtek UZV,takže pak třeba za týden bude už KET,ty jo,to je rychlost 🙂

sandol
autor
26. lis 2010

@ira13 to by fakt už mělo viď?!
Mně před plánovaným ketem braly horm,profil,ale to asi proto,že jsem ho měla naposledy před 4 lety,ty ho máš určo dělanej teď před tím IVF,tak by neměli.A dále kontrolují tu sliznici a ovulku,tak jsem zvědavá,jak to budeš ten 13.den mít.Já šla na ket už 15.den.

luucia
26. lis 2010

@ira13 mě kontrolují jen sliznic a ovulku 😉 já byla na KET 19.dc 😉
@sandol jj, je to rychlost...to je dobře, pořád se něco děje 😀 😀 😀

ira13
26. lis 2010

@sandol Ahoj tak už jsi v přechodu? Dipherelline jsem měla také,ale místo gonalu jsem od 17 dc píchala fostimon.
26dc ovitrelle a 28dc byla punkce. Je to dlouhé víc mi vyhovoval krátký protokol,- 11dc punkce

sandol
autor
26. lis 2010

@ira13 to je teda velký rozdíl mezi krátkým a dlouhým protokolem,mně právě dali zase dlouhý,protože jsem ho měla tenkrát a vyšlo to,tak jsme říkali,že nebudeme experimentovat.A nevíš jaký je rozdíl mezi gonalem a fostimonem?

vered
26. lis 2010

Ahoj devcatka, tak ve stredu to bylo priima, poradne jsme se courly po Tel Avivu, prosmejdily spousty kramku a trznici a teprve ve 21h jsme skocily na 1 pivko ....pokecaly a kolem jedenacty se rozjely do svych domovu!! No jo, cekala jsem ze to bude vetsi parba, ale byly jsme nakonec nejake unavene.. 😉
@sandol Tak Ty uz jsi zacala pichat jo??Ty rychliku jeden!! 🙂 Tak at to prezijes v klidu a pohode..ja se pridam za par tydnu!!! S tou MS to je zajimavy..ja mela po tech IVF taky dlouhe cykly 30 i vice dni a ted uz to mam taky 26,27, 28dni!
@ira13 Ahoj, tady se chodi pred ketem v nativu uz 8.dc na krev (kontrola estradiolu a progesteronu) pak ultrazvuk(sliznice a rust folikulu) a chodi se obden zase na krev a ultrazvuk az do ovulace!! Tak at Ti to dobre naplanuji. Ket jsem mela tentokrat taky brzo...15.den myslim. Predtim vzdy 19.dc.
@luucia To jste to dlouho vydrzely bez ATB..doufam ze si Ti Anetka brzy vykuryruje. Jinak doufam ze se mi OHSS vyhne pri tomhle protokolu, protoze uz nejsem nejmladsi tak snad nebudu reagovat bourlive...jako jsem reagovala ve 30letech!! 😉

Holciny mejte se blaze, my dnes slavime zase manzilka narozky!!!
Papa krasny vikend vsem!!! 🙂

leneclenec
26. lis 2010

@luucia Ahojky, mně před ketem kontrolovali jen horm. profil a sliznici, ovulku ani náhodou, jen dr. zkontroloval vaječníky a říkal, že tam žádný folikul není a že je to dobře, protože by to prý nedělalo dobrotu při Ketu dvou blastocyst a že to estrofem právě způsobuje to, že se nedělájí vajíčka. Teda mně se nedělají ani normálně, mám PCO, ale dr. mi přímo řekl, že se vajíčko dělat nemá. Stejmě Ket nevyšel ☹ Takže 2x IVF nic a 2x Ket taky nic a mrazáčky už nemáme.

luucia
26. lis 2010

@leneclenec tak mě zas dr vysvětlovala, že se folikul dělat musí, že musí proběhnout ovulka...dává se i Pregnyl 😉 je to kvůli žlutýmu tělísku 😉

leneclenec
26. lis 2010

Já jsem brala estrofem, prednizon a utrogestan a anopyrin, jinak nic. Možná proto se to také neujalo ☹ Já už tomu fakt nerozumím.

sandol
autor
26. lis 2010

@vered tak to jsi pramálo zapařila 😨 ,ale ještě máš čas,ještě bys nějakou akcičku mohla zvládnout,vem si,že to bude třeba na 2 roky úplně poslední 😉 .
Ještě jsem píchat nezačala,jen mně oni píchli tu jednu injekci a teď 16 dnů čekání a teprve 17. nebo 18.den začnu s těmi injekcemi do břicha,s gonalem,takže teď je taková ta prázdná doba,je to teda ale dýlka ten dlouhej protokol,to tobě to pofrčí, s krátkým 😉 Jinak já měla vždy MS 30-32 dnů,ne po IVF,snad nikdy se nestalo,abych to měla pod 28 až teď,tak to je nějaký znamení,asi abych mohla být těhu co nejdříve 🙂 Teda u vás to berou kvalitně ty vyšetření před KETem.
Vše nej i od nás pro manžu,ať za rok slaví s mimčem v náručí 😵

vered
26. lis 2010

@sandol Tobe na prechod pichli jen jednu injekci a tot vse?????To nechapu.

vered
26. lis 2010

@sandol AHOJ, mockrat diky za prani!! Snad se splni..nam vsem. 🙂
Mas pravdu, moc jsme nezaparily 😉 , spis pohodicka 🙂 zadna opijecka. Je blby, ze bydlime daleko od sebe, kazda to mame pak jeste hodinu domu a jeste dalsi autobus z autobusaku domu.A autobusy jsou do pulnoci jak meststke tak mezimestske, takze i tak jsem domu dorazila o pulnoci a to vis kdyz nase ditko vstava v 5.30, pak pul dne s nim a cesta busem , chozeni a pivecko a unava je tu! I ted to na mne pada...tak dobrou noc!! 😔

ira13
27. lis 2010

@sandol ahoj, já jsem měla 2x krátký protokol. 2dc sem začna stříkat do nosu SYNAREL a k tomu od 3dc píchat FOSTIMON.9dc-36hodin před punkcí PREGNIL. Teď jsem měla dlouhý kvůli cystě, aby bylo víc času s ní něco dělat. Nevidím rozdíl vajíček jsem měla zhruba stejně. jen to čekání je dlouhé.
Gonal neznám nikdy jsem ho neměla
Fostimon příbalový leták - charakteristika : folikulotropin- vysoce čištěný FSH-hormon který se periodicky vylučuje z hypofýzy během folikulární a luteární fáze
Indikace: Léčba FSH s následným podáním HCG vyvolává ovulaci u infertilních žen.
- FSH se používá ke stimulaci mnohočetného růstu folikulů u IVF
- anovulační cyklus
-porušená funkce žlutého tělíska

ira13
27. lis 2010

@leneclenec V našem caru taká chtějí ovulaci při ketu. probírali jsme možnosti a říkal že pokud u nativu nebude ovulace muselo by se čekat na další cyklus,nebo stimulovat jako na ivf. Estrofem jsem začínla po punkci tak ovulku nabrzdil. Já myslela ze je na lepší sliznici a utrogestan taky. Prednison jsem brala také,ale anopirin neznám ten je na co?

stazina
27. lis 2010

čus bus , holky...tak jak je?Já se zase ve čvretek vypila, jak zákon káže...mě někam pustit, co? 😀 😀
a tak jsem se sem dostala až ted, protože sem vůbec nějak nestíhala a navíc připravujeme s divadlem vánoční vystoupení a tak lítám kolem toho.Manžílkovi jsem přikoupila další vitamíny a budem čekat, jestli se někdy něco hne.....
@sandol teda, ty se máš, že už za chvíli začnete....budeme držet palce, kočko....a už si řešial nějak ten název místbosti?
@vered to je škoda, že bydlíte s kámoškou takhle daleko,ani se neužijete, vid? Tak snad jindy...a krsáná fotak, jak jste to všechno oslavili? 😉
@ira13 ahoj , nějak jsem přehlídla, do kterého caru chodíš? Po mě při Ketu taky chtěli ovulku...

@luucia tak co, už je malá dobrá? Matěj má taky horečky, tak doufám, že to nebude zase laryngitida...

ženy, jdu, vy se opatrujte a sem tam písněte, jak se vám vede at nám to tu nezanikne uplně...mějte se krásně aužijte první adventní neděli... 😉

luucia
27. lis 2010

Ahoj holky,
tak já byla posedět s holkama včera..ale o půlnoci jsem jako slušná holka přišla domů..něco na mě leze, tak už jsem ani neměla sílu 😉

@stazina no jako je lepší, ale pořád nic moc 😒 ten kašel je děsnej, úplně to v ní bublá 😝 ale jinak už je veselá, hraje si a tak 🙂 tak at je Matýskovi brzy líp 🙂

Já furt řeším kolik embryí si nechat zavést 😔 manžel to nechal na mě, že dvojky zvládnem, ale zas se bojí komplikací v těhu a při porodu a tak 😕 a já se dvojčat bojím jak čert kříže, když už doma jednu dcerku máme 😉 ale zas je větší šance na úspěch 😕 nevíte nějaký % úspěšnosti s jedním a se dvěma embryjkama??

stazina
27. lis 2010

@luucia tak to si teda byla slušná holka...no já ve čtvretk taky přišla ve 23, ale měli jsem to už od půl pátý , tak sem toho stihla🙂
Lucí , nevím, jaká je uspěšnost při zavedení jednoho a dvou, ale mysím, že mě někdo říkal, že když zavedou dvě, tak z těch , co se jim to povede...tak jen z 10% vydjou dvě....tak nevím...záleží kolik máš třeba kilo, jestli máš 48kg, tak bych do dovjčat nešla, ale jestli máš normál váhu a předtím si měla dobré těhu, tak bych dvě zkusila...a o těch komplikacích všichni nakecaj..záleží na ženský....znám jednu, ta šla až rodit, jinak celou dobu byla v poho, do 5 měs. chodila do práce..a rohila v 37tt...a jianá ležela od 30tt v nemocnici na udržení...je to různý..tak držím palce, ve volbě... 😉

luucia
27. lis 2010

@stazina děkuju za rady...seš zlatá 😵 dáme dvě 😵 😵 😵 váhu mám normoš, těhu jsem měla úúúžasný, bez jedný komplikace, takže jdeme do dvou!!! 😵 zvládli bysme je 😵

stazina
27. lis 2010

@luucia to víš, že zvládli...je to makačka, ael pak stašná radost taky...a kdo říká, ež se chytnou obě, že? tak uvdidíte..nebo zajdi an nějakou diskuzi , dke si píšou dvojčatková mamky a přečti...abys teda měla jistotu v rozhodnutí...a jestli tě manžel podporuje a dvojčata by si uměl představit, tak bych ho poslechla... 😉

luucia
27. lis 2010

@stazina jj, já se spíš bojím, abych pak nezanedbávala malou, víš 😉 a nebyla z toho špatná ☹ uvidíme..dáme dvě a budu doufat, že se chytne jedno 😅 a když se chytnou obě, tak to dáme..stejně jako hodně jiných 😉

stazina
27. lis 2010

@luucia a malá už chodí do školky?

luucia
27. lis 2010

@stazina chodí...ale to je hodně silný slovo..díky různejm nemocem, tam byla od září dohromady asi měsíc 😝 moje mamka je doma, takže by mi určitě pomohla..myslím, že mám slušný zázemí, kdyby se dvojky povedli 🙂

stazina
27. lis 2010

@luucia Kamarádka má taky dvojčata a k tomu tříletou holčičku....o holky se stará, mamce moc pomáhá, jde jen o to , to malé vysvětlit...a taky asi zapojit babičky, dědy, tatku a udělat si na malou alespon nějakou dobu ....která bude patřit jen jí..a když píšeš, že je tvoje mamka doma...a pomohla by, tk a to je super....začátku děti hodně spí, tak by to třeb ašlo a pak by museli babičky chodit s dětma víc na procházky atd....ale je spousta mamek co má jendo dítě a pak dvojky a zvládli to, takže bych to moc neřešila, když jí to hezky podáte, tak to malá zvládne...a to je ejdno , jestli bdue jedno, enbo dvě...nekdy s e stane , že nepřijme starší dítě ani jedno, nemusí být jen dvě....jjá vím, s dvěma je víc práce, ale když si čas zorganizuješ, tak to jde...a jak píšeš, máš slučný zázemí... 😉
pro mě je nejvěští pomoc, když si kluky někdo vezme na procházku..to á vždy udělám takový práce...bohužel to je tak jednou za dva měsíce....ale naše mamka si je bere dost n víkend, tak si taky odpočnu 😉

stazina
27. lis 2010

jdu chrupat, opatrujte se, ženy.-))

vered
28. lis 2010

🙂 @luucia Ahojky, ctu ze si nechas zavest dve embryjka, to je prima , mas vetsi sanci ze se Ti aspon jedno chytne. Jo a tohle jsem nasla..je to z Repromedy...Pravděpodobnost těhotenství je v našem centru asi 50%, jsou-li přenášena 2 čerstvá (nezmrazená)kvalitní embrya. Mrazíme embrya pouze dobře vyvinutá a většina takových embryí proces zmrazení a následného rozmrazení přežije velmi dobře. Úspěšnost kryotransferu je u nás cca 35-37%, jsou-li opět přenášena 2 embrya.
Takze jak vidis, ta sance u dvou mrazacku neni zas az tak vysoka.
Nase pribuzna se strasne moc bala dvojcat a nechala si zavest jen jedno embryjko (byl to ET) a predstav si ze z toho byla jednovajecna dvojcatka...holcicky...uz jim je 7 let. A Joshik se narodil ve stejny den jako ony! 🙂
At to vyjde!!!!!!!!Drzim Ti palecky!!!

@stazina Ahojky Stazi, koukam ze stacis zakalit za nas za vsechny!! Super. 😉
Oslavy probehly v klidu a miru, jen to moje detatko se od te doby dost zmenilo. Netusila jsem jake strasti nam prinese dvojka. A ted v okoli my vsichni rikaji, to nevis ze ve 2 letech je ta nejvetsi krize???Tak tou si ted prochazime, doufam ze nebudu brzy sediva!! chacha. Preju krasnej den a jdu makat!! Dokud to moje dite spinka 😉

elana
28. lis 2010

@luucia jestli chceš, písni IP Len, ona si ty čísla pamatuje, vysolí jaká je u dvou embryí pravděpodobnost, že se chytí obě vs to, že se nechytí ani jedno a jak je to u jednočetného transferu. A to se týká čerstvého ET, u těch sněhuláků to může být ještě nižší...takže já myslím, že ses rozhodla správně, držím palce 😉 Jako znám na Koni nejmíň dvě holky, co mají z KETu dvojky, to zas samozřejmě ta šance je tu vždy...ale pokud se jich jen "bojíš" a "radši je nechceš", ale dát jedno pryč redukcí bys neudělala, tak je to volba určitě zvyšující pravděpodobnost sourozence (jednoho 😅 ) pro malou.

luucia
28. lis 2010

Jéé, holky, vy jste hodný 😵 moc díky za informace 😵
@elana děkuju moc 🙂 na redukci bych nešla stopro..u nás v nemocnici, kde dělám, se to občas objeví, že pacientka po IVF, kdy si nechala zavést 2 embry jde na redukci..to se mi příčí 😝

Holky, ještě jednou díky...moc mi pomáháte se rozhodnout a zatím to vypadá na ty 2 embrya 🙂

Jinak my jsme dneska po týdnu doma konečně vylezli ven..malá už je lepší, tak aby se na chvilku nadýchala čerstvého vzduchu...zašli jsme kouzpit stromeček a máme krásnou jedličku 😵 😵 😵 takže u nás Vánoce skoro můžou začít 😵

elana
28. lis 2010

@luucia to je fajn že redukce nee, mně to u dvojčat přijde taky neetický, normálně bych jim to nechala celý platit 😔 jako možná jsou u někoho lékařský důvody, ale tam bych trvala důsledně na ET jednoho 😝 tak je bezva, že se Tě to netýká 🙂 ještě jednou hodně štěstí a ať vyhraje ten (jeden 😉 ) nejšikovnější.