Najde se někdo, kdo je také po 1.KETu?

sandol
15. říj 2010

Zdravím,jsem po 1.KETu,vloženy dvě embrya. Najde se ještě někdo,s kým si tu zkrátíme tu nejdelší čekací dobu 😉?

luucia
28. lis 2010

@elana souhlas..taky bych jim to nechala zaplatit..přeci, když si nechám zavést dvě embry, tak musím s dvojkama počítat 😉 a i to riziko potratu druhého embrya při redukci by mě děsilo 😒

elana
28. lis 2010

@luucia nelze než souhlasit 😒 myslím že tohle je dost chyba i doktorů a toho bussinesu kolem...prostě pani, dvojčata byste neodnosila, je mi líto, nedám, jestli se to nelíbí, jděte jinam. Jenže, který car tohle udělá? Tam rovnou navrhnou, že když se urodí jabka navíc, tak se holt vyhodí, co už 🙄

luucia
28. lis 2010

@elana no hele moje dr mi dvě embrya vyloženě vymlouvá 😕 že jedno dítě doma máme, jsem mladá, zdravá,..tak prý není důvod, proč by se nechytlo jedno embryjko 😕 ona razí trend, že dvojčata jsou neúspěšný produkt IVF 😕 byla jsme s ní za jedno, ale po tom, co KET nedopadl, se na to už zas dívám jinak a ty dvě embrya zvyšují úspěšnost 🙂

elana
28. lis 2010

@luucia tak to je fajn, že semtam se najdou rozumný a eticky smýšlející doktoři 😵 já bych byla pro to, co je tuším v Belgii a ve Slovinsku, že když se transferuje 1 embryo, tak pojišťovna hradí 6 IVF cyklů...a v tom Slovinsku když se narodí dítě, tak se to dokonce smaže a jede se zas 6 odznova. Prostě si spočítali, že i takhle se jim to vyplatí, protože odpadnou náklady za případně předčasně narozená vícečata nebo pobyt maminky v nemocnici na udržení od 20.tt.

luucia
28. lis 2010

@elana no tak to je super systém 🙂 to jsem ještě neslyšela 😉 uvidíme, jak se ta moje dr bude tvářit na to, jak jsem změnila názor 😅 😅 😅

ira13
28. lis 2010

@stazina ahoj chodím do ARTU v Č.Budějovicích.

ira13
28. lis 2010

@vered a jak to dělají u vás? mě také píchli 1 injekci DIPHERELLINE a byla jsem v přechodu. Potom jsem od 17 dc píchala FOSTIMON. Do jakého caru chodíš?

vered
28. lis 2010

@ira13 Ahoj, ja ziju v Jeruzaleme a IVF tu delaji v nemocnicich. To me prekvapuje ze Vam staci na prechod jen jedna injekce....ja jsem mela 3x dlouhy protokol a vzdy 22.Dc decapeptyl, po 14 dnech se k tomu pridal gonal....bylo to dlouhy, ten decapeptyl jsem pichala denne celkem 34 dni a gonal 20 dni. Krom toho jeste obden na krev, kontrola hladiny estradiolu a progesteronu. A po transferu musim pichat denne clexane na redeni krve.(ten cely tehu+sestinedeli.)Uf. Tech injekci je vic nez dost! ☹
Ted pujdu na kratky protokol s antagonisty, ale ten prechod budu zase pichat denne. Taky leky tu pouzivaj jiny nez v CR.

leneclenec
28. lis 2010

@ira13 mně bylo řečeno, že na sliznici je estrofem a utrogestan pak na udržení embryjka a začíná se s tím ještě před ketem, on počítal jak staré embryjko mi budou dávat a to odečetl od termínu KETu a od té doby jsem začala brát utroš. Anopyrim mám kvůli tomu, že v genetice byl zjištěn nějaký problém s krvácivostí. Teď 30. jdu na konzultaci, tak se na to zeptám, ale jak to beru logicky, tak se domnívám, že kdyby to bylo přizoreně, tak se z vajíčka, které se oplodní začne vyvíjet žlutý váček, který bude vyživovat embryjko, dokud nevznikne placenta, ale když tam vajíčko není, ale už 5 denní embryjko, tak snad musí vzniknout ten váček z tohoto embryjka. Nebo já fakt nevím, zeptám se na to v úterý a pak sdělím odpověď. Já ovulaci asi nemám a vajíčko není schopno přes PCO se dostat do vejcovody, které dle laparoskopie ,mám neprůchodné. Tak stějně by se mi tam vajíčko nedostalo a do by pak logicky nemohli u žen s neprůchodností vejcovodů dělat KET. Nebo se mýlím? Budu ráda, když mi někdo odpoví. Díky.

sandol
autor
29. lis 2010

Ahoj holčičáci kočičáci 🙂 ,
tak zase po delší době přispěji 🙂 nebo spíše odpovím 😉
@ira13 díky za popis Fostimonu,kdy razíš do CAR?
@vered jojo,jen jedno diphereline a zatím nic víc a pak až injekce do břicha.Nepovídej,že úderem druhého roku máte z andílka 😵 čertíka 😝 ?Jde s aktuální dobou,čerti a Mikuláš za rohem 😉
@stazina pař i za mně,když teď nemůžu 😎
@luucia ty jo,tady se dějou změny 😲 ,tak už definitívo dvě??Ve čtvrtek jdeš na UZV viď,tak jakápak bude asi sliznice?Pokud papkáš semínko,lněné 😀,tak to bude péřovka,jako myslím péřová peřina.

A co bublenudle,ta je furt na Tahiti???

stazina
30. lis 2010

Ahoj Holky, zase nějak nestíhám, kluci jsou opět marod, už me z toho jebne a ješět doma všichni prudí a já jsem tak akorát na odvezení k Chocholouškovi.... 😠 🙂 takže tak, nebudu vám tady kazit náladičku, je super, že začínáte postupně všechyn bojovat a já vám moc a moc držím palce!!!!! 😉

ira13
30. lis 2010

@sandol moc toho nevím jen jsem to opsala. Gonal funguje asi stejně? Na kontrolu jdu 6.12.=13 dc
Devčata kolik tak míváte vajíček? já vždy kolem 10 a zdá se mi to málo. Po 72 hodinách kultivace zbydou 3-4 kvalitní embria.Nebo je to normální.

leneclenec
30. lis 2010

@ira13 ahojky Ira, tak jsem se dnes ptala na tu ovulaci v CAR, zda je při KETu nutná. odpověděli mi, že oni ji spíše nechtějí, proto ddávají i estrofem, který jí právě zabraňuje, protože by to prý zbytečně "zatěžovalo" organizmus, když má přijmout embryjka. Funkci žlitého tělíska, vyživování embryjka prý pomáhá utrogestan a důležitá je vysoká sliznice, kteriou zajišťuje právě již zmiňovaný Estrofem.

bublenudle
1. pro 2010

Ahoj berušky,mooooc Vás všechny zdravím,jsem ještě do soboty pryč,ale pak si vás všechny dočtu at vim komu mužu gratulovat 😉 a komu držet palce 😵 mějte se kráááásně,a pěkný den..

paaa spolubojovnice 😵 😵

ira13
1. pro 2010

@leneclenec děkuji za informaci. Já se na to zeptám jak to přesně je u nás. Jdu na první KET tek jsme o tom mluvili jen zběžně. Estrofem a utrogestan znám měla jsem je u IVF. Nasadili mi to po odběru vajíček.Od kdy se to bere při KETU?Možná že te váš způsob je lepší nejsi závislá na ovulaci můžeš jít na transfer kdykoliv když je pěkná sliznice.

leneclenec
1. pro 2010

@ira13 Ahojky. já jsem byla na druhém KETu, na ten první si už ale nepamatuji, co jsem přesně brala , je to už delší dobu a bylo to v jiném CARu (Pronatal Praha, nyní jsem Gennet LBC). Bylo to někdy v dubnu 2008, pak jsem otěhotněla v říjnu přirozeně 🙂 Zázrak 😵 Nyní jsem brala Estrofem od začátku cyklu, myslím 2 x jednu tbl. a od ultrazvuku 3 x 1 tbl. a 5 dní před transferem jsem začala zavádět utrogestan 3x 2 globule a pak jsem v tom pokračovala až do testování.

luucia
2. pro 2010

Ahoj holky,
tak hlásím, že na dnešním UZ vše OK..sliznice 8,9mm a folík je připraven 🙂 takže zítra ve 21 ďobanec Pregnylu, v úterý mám volat do laborky, jak na tom prcci jsou a ve středu KET 🙂 objednala jsem si rozmražení dvou prcků..tak uvidíme 🙂

vered
2. pro 2010

@luucia Ahojky, tak to jsou skvele zpravicky!! Preju Ti moc stesti, at se drobci krasne rozmrazi a vse dobre dopadne!!!! Papa 🙂

vered
2. pro 2010

@bublenudle ahoj Bubliku, ty si uzivas nejak dlouho ne??? 😉 Ja uz stacila umyt vsechna okna a upeci 2 druhy cukrovi!! 😀 Zatim papa a diky za zpravicku o Tobe! 😵

bublenudle
3. pro 2010

@vered Ahoj beruško,pravě jsem na natu kvuli mailum..zitra už frčím domu 😵 ,doufám,že budou cesty trochu ok..pak si Vás všechny hned dočtu..co je nového atd...měj se pěkně a krásný den.... 🙂 🙂 paaa

luucia
3. pro 2010

Ahoj holky,
tak jak to jde??? A jak pokračujete s přípravou na Vánoce??

Anetka je už bez ATB, tak snad ve školce hned něco nechytne 😒 v neděli k nám přijde Mikuláš, tak jsem zvědavá 😵

V úterý ještě jedeme s mamkou na nákupy do Prahy a od středy už bude válendo grande 😵 Dneska jdu s kámoškama na vínko, tak mi jedna ve 21 hodin na záchodě dobne Pregnyl 😅 😅 snad nás tam někdo neuvidí 😀

stazina
3. pro 2010

AHoj Holčiny.....
@bublenudle už se na Tebe moc těšíme, kočko 😉

@vered teda, ty seš aktivní!!!šikulka 😉

@luucia krásná zpráva...takže ve středu an vás budeme moooo mysleta pak celých 14 dní.....vyjde to, už to tady někdo prolomit musí 😉
tak pak písni, jaká akce byla s Pregnylem na záchodě🙂))Pa

kinguse
5. pro 2010

ahoj holky, doufám,že se k vám můžu přidat 😉 Poctivě jsem si vás přečetla, i když občas se mi jména pletou, ale snad se brzo chytnu!
Chodím do ČB, jsem po IVF s darovanými vajíčky a bohužel neúspěšně 😖 Sice jsem 15.den měla krásný 😖 / /,ale za týden už tam nebyly a krev taky negativní...mám pocit,že to je horší než kdyby to vůbec nevyšlo..i když výsledek stejnej,ale už mě to tak navnadilo,že jsem vůbec nepočítala s tím,že se to může nějak pokazit,když tam ty / / byly ☹
Každopádně máma ještě 2mrazáčky a čekám na mršku a nejradši bych začla hned stimulovat na KET. Ale sestřička mi tvrdila,že mezitím musí proběhnout jeden cyklus. Až TO dostanu,tak tam stejně ještě musím volat a zkusím se domluvit,jestli by to nešlo ještě tenhle cyklus.
Snad nám to všem jednou vyjde 🙂

luucia
5. pro 2010

Ahoj holky,

@kinguse vítej u nás a přeju brzy //, které vydrží 9 měsíců 😵 nevím, jak je to se stimulovaným KET, ale na nestimulovaný se může chodit každý měsíc 😉 já byla v listopadu a ted jdu na další 😉

@stazina tak akce s Pregnylem dopadla dobře..nikdo na záchod nepřišel 😀 😀 😀 akorát s náma byla kamarádka, která je po 2.KET a ten den to zrovna dostala ☹ bylo mi z toho smutno ☹

Zítra už by nám měli prďolky rozmrazovat, tak už na ně myslím, at se hezky vyvíjí 🙂

Jo a dneska u nás byl Mikuláš s čertama..Anetka to zvládla super...sice se ke mě tiskla, ale řekla básničku a za odměnu dostala spoustu dárečků 🙂

kinguse
5. pro 2010

@luucia no mě asi stimulovat budou,protože nemám ovulaci a sliznice narůstá jen po hormonech. No,uvidíme,ale doufám,že to půjde. Tobě držím palečky,ať se mimískové dobře vyvíjí a hlavně,ať se pak dobře zahryznou 😀

aja8
6. pro 2010

Ahojky holky, zdravím vás..tak dnes jsem byla na ultrazvuku a sliznice 9mm, snad to tento měsíc klapne..v pondělí proběhne KET..ale aby to nebylo bez problémů, tak jsem hodně nachlazená..

sandol
autor
6. pro 2010

Ahoj holky 🙂 🙂 🙂 ,
koukám že zde máme novou tvář,i když naše stránky docela stagnují 🙂 ,tož vítáme Tě 😎 @kinguse,to mě teda zajímá,zda ti to dovolí hned další měsíc nebo budeš muset čekat.to je blbé,jak se jednou objeví // a pak zmizí,to je teda pád na ústa z pěkný výšky 😲 ,tak po KET ti to snad nebude takhle klamat a // vydrží 🙂
@luucia no to by bylo asi zajímavé,kdyby vás někdo vychytal na záchodě s jehlou v ruce,musela jsem tomu smát 😀
Tak sliznice parádní,jó semínka,to je úspěch zaručen.A dnes už se rozmražují,tak tedy dvě???????Jak to s nimi vypadá?To půjdeš na KET zítra nebo pozítří?
U nás byly taky čerti s Mikulášem i andílek,taky se hubička do podkovy svěsila,ale nakonec byla i písnička a po ní samozřejmě dárečky 🙂
@vered ahoj,tak jak pokračuješ v pečení?Já si říkám,jestli ještě není brzy,aby se to nezkazilo anebo nesežralo 😀 Co MS,čekáš čekáš?
@ira13 tak jak jsi dnes dopadla??? Ten Gonal bude asi stejný.Já měla 7 vajíček,5 se jich pomocí ICSI oplodnilo,takže to máme skoro stejný,nezáleží na kvantitě,ale na kvalitě 🙂,ale pravda,mít jich hodně a kvalitní,bylo by to na spoustu KETů
@aja8 paráda,sliznice perfektní,a to jdeš na KET až za týden 😕 ?

kinguse
6. pro 2010

@sandol no to jsem taky zvědavá,ale myslím,že budou chtít ten měsíc proběhnout a KET až po další MS..aspoň to tak říká spouta holek z ARTu. Mě to štve jen kvůli tomu,že máme mít v lednu týden nebo dva školení a nerada bych,aby mi to vyšlo zrovna na týden možného KETu (což je bohužel dost pravděpodobný 😖 ),tak bych musela čekat až do února.
Na druhou stranu si od KETu asi až tam moc neslibuju jako od ET,ale aspoň bych byla mile překvapená. Spíš spřádám plány co dál,když to nevyjde. Možná přistoupím ke změně centra, spousta gynekologů,co jezdím (dělám ve farmačce) mi doporučuje Pronatal nebo UNICU v Brně. Tak uvidíme.
@aja8 slinice super, vyžeň tu virozu a ať se mimča dobře zahryznou!!!!

luucia
6. pro 2010

Ahojda,

@aja8 to budu na pondělí moc držet pěsti..necháš si zavést jedni nebo dvě embryjka??
@sandol zítra si mám volat, jak se rozmrazili a KET ve středu 😉 no asi zatím dvě..ještě si o tom chci dneska s manželem promluvit..on furt, že mu to je jedno, že at to rozhodnu já 🙄
@kinguse a kam chodíš ted do CAR?

luucia
6. pro 2010

@sandol hele já tenhle měsíc měla semínka jen jednou v jogurtu..spíš se tělo vrátilo do normy před stimulkou a před OHSS 😝 a maliník jsem pila asi jen 5x, pže mi došel 😝