Najde se někdo, kdo je také po 1.KETu?

sandol
15. říj 2010

Zdravím,jsem po 1.KETu,vloženy dvě embrya. Najde se ještě někdo,s kým si tu zkrátíme tu nejdelší čekací dobu 😉?

vered
23. únor 2011

@ronecek Ahoj, vitej mezi nami. Mame stejne stare chlapecky!!!! 🙂 Kdy se narodil ten Tvuj/?V listopadu? A jeste spinka pres 3 hodky??Joshik dnes spal 3 a pul.....odpoledne. Docela pohoda, vzdycky to byl spis odpoledni spac!
A kdy myslis ze bude KET?? Me to ceka v pondeli! Hdne stesti!!!

vered
23. únor 2011

@kenya83 Dekuju dekuju, v pondeli jdu na to, snad se dobre rozmrazi...z toho mam nejvetsi strach!!!
A Ty se opatruj tehulko!! 😵 😵

ronecek
23. únor 2011

@vered Ahoj, díky za přivítání 🙂 Tak to je super. Náš Domík se narodil 1.11. 😉 A kdy Tvůj? Je stále velký spáč. Někdy přes den spí sice hodinku, hodinku a půl. Ale většinou usíná kolem té půl jedné a spinká do tří, půl čtvrté 😉 Večer usíná mezi 19-19.30 a vstává mezi 6-7. Jsem moc ráda, protože mám aspoň čas si vklidu něco podělat, vypít kafe, posedět u PC. 🙂 My na konzultaci měli jít už 11.2. před mens, ale jeli jsme na týden pryč, tak jsme se nechali objednat až na 22.2. Takže bych měla od 3.3. začít brát Utrogestan, který brávám od 17-25 DC. Pak záleží kdy dorazí mens a můžem začít s Estrimaxem. Teď jsem to tak zhruba počítala, tak si myslím, že KETík bude někdy ke konci března.
Joshika máte taky přes IVF nebo KET?

Tobě budu moc moc držet v pondělí palečky 🙂 Hodně štěstíčka

vered
23. únor 2011

@ronecek 🙂 Moc moc dekuju 🙂
Joshik se narodil 19.11. a je z Ketu 🙂
Jinak spinkat chodi docela pozde mezi 21-22h a spi tak do pul sedme, ale skoro do dvou let nam vstaval mezi 5az pul6hodinou..coz bylo utrpeni hlavne pro mne, ja sem nocni ptak a rano zase rada vyspavam.... 🙂
Ted uz je to lepsi, vstava pozdeji ale pres den spi fakt hodne...ty 3 hodky urcite a casto i pres 3. Budit ho nechci, protoze to ma pak vzdycky spatnou naladu! Tak mam taky docela klid, neco stihnu a obcas k nemu jeste na hodku zalehnu! 😀

Das Dominicka od zari uz do skolky??? Nebo jeste pockas az mu budou 3? My uz Joshika dame od zari, ale zatim si to nejak nedovedu predstavit...no snad to zvladne.
Takze Ketik koncem brezna?? A jake mate mrazacky?? Doufam ze se Vam zadari!!! 🙂 😵

pampeliska36
23. únor 2011

@amalka_78 sliznice ti po menstruaci dorusta vic a vic... navic ti jeji rust pomaha doplnit i leky, ktere pred KETem a nebo ET beres... jako jsou estrofem a nebo estrimax (tusim, ze se to tak jmenuje). mne taky zmeri vysku sliznice v prubehy pripravy na ET a nebo KET a tesne pred transferem uz ne... to pocitaji, ze te do slusne vysky sliznice pripravi ty leky, ktere beres...

ronecek
24. únor 2011

@vered 🙂 Ty jo, tak to jste měli taky velké štěstí. Já si první myslela, že KET není moc úspěšný, ale jak vás tady pročítám, tak vidím, že mám nějakou naděli. IVF se vám nezadařilo?
Jé, tak to prcek chodí docela pozdě spinkat. Od kámošky holčina taky. Dokonce říkala, že párkrát šla až ve 23h. O vyspávání mi ani nemluv. Já i když jdu spát brzo, tak bych ráno nejraději vyspávala aspoň do těch devíti. 😉 Domík se vždycky vzbudil, já mu dala mlíko, přebalila a usnul dál. Ale teď se vzbudí, vypije mlíko a řádí. Někdy chvíli poleží, ale už neusne 😉 Já jsem párkrát, když Domík odpoledne tak dlouho spal chodila na něj koukat, jestli vůbec žije 😨 Takové spací období mívá většinou tehdy, když se chystáme někam na návštěvu. Pak nestíháme.

Dominička budem dávat do školky určitě. Zápis by měl být někdy v březnu. Má tady spoustu kamarádů a kamarádek ve stejném věku, tak všichni začnou chodit najednou. U nás to tady je, že pokud dítě nemá 3, tak ho tam necháváš jen dopoledne na 4 hodinky a pak až dosáhne 3 let, tak už zůstává celý den. 🙂

Na mrazáčky jsem se doktora ptala, ale zrovna v den, kdy jsme tam byli jim vypadla síť, tak jsme se nic nedozvěděli. Ale vím, že když jsme byli na ET, tak všech šest bylo v super stavu. Uvidíme, jak se probudí. Ale říkal něco 3denní. 😉

ronecek
24. únor 2011

@amalka_78 Amálko, taky lituju toho, že jsem se tady na koníka neregistrovala dřív 🙂 Ani jsem nevěděla, že něco takového existuje. Až se narodil Dominiček, tak mi o koníkovi řekla kamarádka 🙂 Jsem taky moc ráda, že tyhle stránky existují. Dozvíš se tady spoustu věcí a hlavně poznáš moc fajn lidi a kamarádky, kteří jsou při Tobě a podporují Tě. 😉 Jak píšeš o té sliznici, vyzkoušela jsi pít i kontryhel. Já jej piju tři měsíce. Nevím sice jakou mám sliznici, ale mívala jsem silnou bolestivou mensku. Nepravidelnou. Někdy jsem ji dostala až 40 den. Hnedka po prvním měsíci pití jsem ji sice měla silnou, ale bez jakýchkoliv bolestí. Druhý měsíc taky silnější a bez bolestí. Dvakrát už jsem ji dostala 24 DC. Teď poslední mensku jsem sice téměř neměla. Jen troška krvácení, spíš jen špinění. Ale nevím jestli to bylo kontryhelem nebo něčím jiným. 😉 Zkus mrknout na diskuzi o kontryhelu. Spousta holek s tím má velmi dobré zkušenosti a hlavně jim po jeho pití krásně narostla sliznice. Držím palečky ať se na vás taky štěstíčko usměje 😉

amalka_78
24. únor 2011

Ahoj holky, děkuju za informace, to, že neměří sliznici před KET mě docelo uklidnilo 🙂 Ale stejně se mi to moje čísílko 5,5 zdá dost nízké.

Zatím do dalšího KETu nepůjdu, zkusím nejdřív vyčistit tělo, pít kontryhel a tak dále 😉 a pak se uvidí, jestli zvládnu nativ. Včera jsem brouzdala po netu a dozvěděla jsem se docela zajímavou věc, že nejen KET, ale i IVF se dá udělat v nativu. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Myslím, že pro mě by to bylo vhodné, vzhledem k těžkému OHSS. Místo velkých dávek hormonů se bere jen Clostilbegyt, tím pádem je méně vajíček, ale celkově je to pro tělo šetrnější. Nebo se i nebere nic, potom je vajíčko jen jedno. Celé i s léky to stojí okolo 13.000,- Kč - pro mě kvůli nutnosti ICSI by to asi bylo dražší, ale za IVF, které je "zadarmo" dáváme okolo dvaceti, takže bych do toho ráda šla.

Prý některá CAR tuto možnost vůbec nenabízejí, musím se na to zeptat. Každopádně spousta holek takto otěhotnělo, když vyčeraply tři cykly hrazené pojišťovnou. Tak před třetím IVF bych to ráda zkusila 🙂 No ale nejdřív zkusím ty bylinky, třeba se ten poslední nativní mrazáček povede 🙂

norisek
24. únor 2011

ahoj holky, tak jsem 7. den po transféru a pěkně mě bolí bříško, cítím se na menses. Včera jsem maličko špnila a dnes už trochu krev. Tak to vypadá, že nic ☹ chjo...

kenya83
24. únor 2011

@amalka_78 mne môj gynekológ niekedy dávno spomínal, že na uhniezdenie vajíčka stačí výška sliznice 5-6mm, ale bohužiaľ nie u každého to je ideálna výška 😒 Ideálna výška sliznice maternice na uhniezdenie vajíčka je 10mm samozrejme čím vyššia tých lepšia a kvalitnejšia 😉 Myslím, že výška 5,5 je na Ketík dosť málo 😒 neskúšali Ti zdvihnúť dávku estrogénu?
Ja keď som bola teraz na KETE tak na kontrólnom UTZ 14DC bola sliznica 8mm a v deň transferu 20DC už bola krásnych 14mm. Keď mi išli vložiť embrjko tak som sa dr. pýtala na výšku tak mi povedala, že je krásna 😉 Výška sliznice sa už do spustenia menštruácie už nemení 😉
Ty si brala aké lieky na rast sliznice???
@norisek to ma veľmi mrzí ☹ myslíš, že je to už MS?

eyael
24. únor 2011

@amalka_78 - nemám zkušenosti s nativ IVF, ale momentálně mám provedený nativ KET. Mám v pořádku cyklus, ovulku i sliznici, takže jsme zkusili první KETík takto. Desátý DC jsem přišla do CARu na kontrolní UTZ, jestli sliznice roste jak má a je nachystané vajíčko - sliznici jsem měla 8,5 a vajíčko nalevo i napravo. 15DC jsem přišla na další přeměření, to stanovili den KETu podle stáří embryjek a dostala jsem Ovitrelle na přesné načasování ovulky. No a pak jsem jen v daný den přišla na KET. Teď beru jen Utrogestan a Prednison. Někomu nedají ani to (já jsem alergik a stará 😉 )

amalka_78
24. únor 2011

@kenya83 na sliznici beru Estrofem 3x1, prý vyšší dávky už dát nemůžou. Myslím si, že když začnu s tím kontryhelem, tak to bude o moc lepší 🙂
KET v nativu chci hlavně proto, že teď už od minulé středy silně krvácím, bylo to tak i minulý KET, prostě hormony mi nedělají nijak dobře. Včera, když mě viděl manžel, chtěl mě hned odvézt do nemocnice, naštěstí jsem ho ukecala a dnes je mi mnohem lépe 🙂 Bohužel, Estrofem i Crinone musím dobrat až do 15 dne od KET, kvůli dokončení celého cyklu. I když si myslím, že to je zbytečné
A co ty, mamčo, jak si užíváš těhu? 🙂 🙂 🙂

vered
24. únor 2011

@ronecek Stesti sme meli to joooo. Ja na Kety verim vic nez na Et. Hlavne v mym pripade, protoze ja funguju v poradku a ten Ket s Joshikem byl v nativu, bez leku a telo krasne odovulovalo a embryjko se pekne uhnizdilo. Taky bylo 3 denni, osmibunecne. 🙂
Zadarilo se nam take pri IVF, ale o mimi jsem pak prisla ve 22.tt. Pak mi zjistili leidenskou mutaci a ted si v tehotenstvi musim redit krev injekcema kazdy den.

Ty skolky se trochu bojim, Joshik zatim umi lip cesky nez hebrejsky, tak se bojim aby se tam domluvil. Rozumi dobre ale odpovida cesky. No a pak se taky bojim ze az tam zacne chodit a bude slyset jen hebrejstinu ze zapomene zase mluvit cesky...no jsou to problemy!! 😝
Tady se do skolek chodi mnohem driv nez v Cr, vlastne uz ve 3 mesicich musi mamina zpet do prace a od 1 roku jsou deti bezne ve skolkach a tak kdyz jsme se byli podivat ve skolce kam J.pujde a videla jsem ty stejne stare deti jako on, jak uz vzorne poslouchaji, sedi a ji, a jak jsou ukazneny..tak jsem byla prekvapena...to nase zvire...divoky!!
Ale zase tam skoro vsechny deti mely pliny a dudliky. Tak to J. dudlika vyhodil v 9 mesicich a v roce a pul uz sme trenovali bez plen a mesic na to uz si sam rikal ze chce na wc. Zato moc neposloucha 😀 tak nevim co je lepsi. 😀
A co Dominik je hodny?? A uz mluvi???Sem hrozne zvedava,hlavne kdyz ma nekdo stary dite jako ja!! 🙂

amalka_78
24. únor 2011

@eyael Hele, ty vůbec nejsi stará, já jsem o tři roky mladší a připadám si jako čerstvě utržená broskvička 😀 No tak jo, zase kecám, ale do starýho železa ještě nepatříme 😀
Sliznici jsi měla krásnou, já uvidím, jak to se mnou bude a prostě na KET nepůjdu, dokud jí nevyženu minimálně na 8 mm 😉 A jak to, že jsi měla vajíčka na obou stranách? To jsi před tím něco brala, nebo to samo od sebe? Já jsem mívala vajíčka na obou stranách po Clostilbegytu.

vered
24. únor 2011

@amalka_78 Amalko, o nativ IVF jsem se taky dost zajimala. V CR vim ze se to dela, ale nevim presne kde. Tady jsem se na to ptala doktoru a prej se to dela spis mladsim zenam,tak do te 30, to ja nejsem bohuzel a prej ta sance neni moc vysoka, ale ja verim tomu ze se to muze podarit. Hned bych do toho sla kdyby tady s tim souhlasili.
Takze vy mate taky problem na strane muze?? Promin nejak sem to nikde nevycetla.
My jo, mame malo spermii a pokazde nam delaji ICSI. Tady se ale za to neplati. A IVF muzes podstupovat klidne i 20x a hradi ti to pojistovna, dokud nebudes mit aspon 2 deti.
A jeste k tem protokolum na IVF, ja jsem mela taky hyperstimulak hned poprve a byl to dlouhy protokol, muzes zkusit jiny protokol. Ja mela ted naposledy kratky protokol s antagonisty....je to mnohem setrnejsi nez ten dlouhy, pichala jsem vseho vsudy asi 12 dni a misto ovitrelle na ovulaci jsem pichala decapeptyl, cimz se zabrani hyperstimulaku.
Vyhodou tohoto protokolu je i to, ze pokud neotehotnis tak se tvoje telo hned vrati zpet do normalu, ne jako po tech dlouhych protokolech, tam jsem musela cekat az se telo procisti. taky jsem mela dlouhe MS cykly.
Nevim, zkus nacist neco o protokolech a zeptat se doktora.

vered
24. únor 2011

@norisek To me mrzi Norisku a nechces zkusit testik?? Kolika bunecna embryjka ti vraceli??

vered
24. únor 2011

@amalka_78 Ty broskvicko, ve 33 letech jsem si taky prisla jako broskvicka ja 😀
jsem jako @eyael ..stejne stara a docela me ten vek desi.......

vered
24. únor 2011

@eyael HOdne stesti!!! 😵 Kolikaty den po Ket jsi???
Koukam ze mame skoro stejne stare ratolesti, memu je 2 roky a 3 mesice! 😵

klara.k
24. únor 2011

ahoj holky,
zase vám sem trochu vlezu, čtu jen někdy. Můžu se zaptat jaký je rozdíl mezi KET nativ a normální. Nativ - jako že neberu vůbec nic, a nechá se to na přírodě? A u KETu jsou taky nějaké vedlejší účinky, jako např. OHSS.
Já jsem si myslela, že se vždy hlídá jen sliznice a maximálně se přidá např. utrogestan, asi jsem mimo. Zatím jsem to moc nestudovala, tak kdyby se vám chtělo to zhrnout budu ráda.
A ještě se zeptam, když máme tři mrazáčky, tak to budou rozmražovat všechny tři nebo se dá říct, ať rozmrazí jen jedno embryo a kdyby nic, tak další měsíc rozmrazí zbývající dvě?
Děkuju

vered
24. únor 2011

@klara.k Ahoj Klarko, ja mela vsechny Kety v nativu. Nebrala jsem nic, kontrolovali mi folikul a sliznici a hladiny hormonu,a kdyz bylo videt ze se blizi ovulace pichala jsem pokazde ovitrelle na zesileni ovulace. pak zalezi jak stara byla embrya a podle jejich stari mi je vratili. Takze pokud byla 8 bunecna tak 3 dny po ovulaci.
Ted jdu na dalsi Ket v nativu, v pondeli a ovulovala jsem asi vcera a tentokrat mi nedali vubec nic, ani ten ovitrelle, pry ze mam krasne veliky folikul a hladiny hormonu taky super, tak pry neni treba niceho...trochu me to prekvapilo....ale jsem docela spokojena, ze to mam uplne v nativu !!!!!
Ale v CR nativ probiha trochu jinak a holciny co mely nativ tu pisi ze braly leky, treba utrogestan a prednison treba ale nevim proc se tomu teda rika v nativu kdyz tam nejake leky jsou.
OHSS u KETU nehrozi.
Co se tyka tvych mrazacku, zalezi jak je zamrazili.Myslim po kolika. Tady je mrazi vetsinou po 2, ale mela jsem i po 3 a pokud bych chtela zavest jen 2 a to treti by se nadale dobre vyvijelo, tak by ho zamrazili znovu.

eyael
24. únor 2011

@amalka_78 - broskvička jo? 😉 bohužel nemládnu a pokud bych chtěla ještě třetí, jako že já jo a manža ne 😀 tak po čtyřicítce už je pozdě 😒
nevím, jakto že jsem měla na obou stranách nachystaná vajíčka, možná jedno bylo menší a to druhé větší, třeba uzrálo kvalitně jen jedno - to už pak nikdo nesledoval, nebyla potřeba ho oplodnit, prostě jen vyvolali přirozenou ovulaci v čase, kdy jsme potřebovali.
No zas když to vezmeš, jak jinak by vznikla přirozená dvojvaječná dvojčata, kdyby ženy neměli víc vajíček najednou? 😵 Je fakt, že v některých cyklech zas nemá žena vajíčko žádné, prostě to je normální, že se to střídá...

...si tak uvědomuju, že nám zakázali v nejbližších 14ti dnech sexík, asi aby miminek nebylo víc než je zdrávo 😀

@vered - já jsem měla hustý náběh na hyperstimulák i u krátkého protokolu, takže tím bych neřekla že to je 😉
s věkem mi povídej, nějak to strašně rychle utíká ☹
jinak dneska jsem 4.den po KETu, je ještě brzy na jakékoli závěry. Pravděpodobně se mimískové sotva zavrtali, byli 5ti denní.
jinak malá je sluníčko, je děsně šikovná a rozumná, pusu nezavře, plíny už taky nemáme ani na noc, jediné s čím válčíme je dudlík, to jsem trochu pohodlná, nějak to pořád odkládám, zatím nemám nervy na to to řešit 😀 jsme alespoň zredukovali počet na jeden a striktně držíme jen na spaní (usnutí).

jdu jí uspat, nějak tu pořád osciluje - dneska spala skoro do 8 a nemůže zabrat...

amalka_78
24. únor 2011

@vered Poprvé jsem měla taky dlouhý protokol, ale podruhé už krátký a nevím, co bylo horší ... při prvním IVF si mě nechali hned po odběru vajíček v nemocnici, protože jsem měla šílené bolesti a potom tři litry vody v břiše ... ale do pátého dne se mi většina vody vstřebala a já mohla jít normálně na ET.

Při druhém IVF jsem měla krátký protokol, ale přesto jsem měla vaječníky obsypané vajíčky. Po odběru jsem normálně odjela domů, zase takové bolesti jako poprvé jsem neměla, jenom ty normální poodběrové, ale čtvrtý den jsem doma v noci zkolabovala a vezla mě záchranka. Tentokrát jsem měla v sobě těch litrů pět, tak mě museli ob den "vypouštět" a k ET ani nedošlo. Navíc jsem měla dlouho potom špatné jaterní testy a musela brát léky a píchat injekce ...

Můj problém jsi nikde nevyčetla, protože jsem o něm zatím nepsala 🙂 U nás je problém ten, že vlastně žádný není. Manžel je naprosto v pořádku, já jsem taky všechny testy měla vždy OK, vajíčka po odběru prý až překvapivě kvalitní na to, že už nejsem nejmladší 🙂

Při prvním IVF mi odebrali přes třicet folikul, kvalitních vajíček bylo 26. Chtěla jsem pro jistotu ICSI u 10, nejdřív mě doktor říkal, že je to zbytečné a já se málem zase nechala ukecat, naštěstí byl se mnou manžel a vynadal mi, že jsem to od začátku chtěla, tak se nemám nechat přemlouvat. Ještě že tak, druhý den mi z těch 10 ICSI zbylo 9 a z těch ostatních ani jedno. Ale neví se proč, prý to nejdříve vypadalo, že se oplodní všechna, udělaly se normálně pupence a najednou byl konec ... z těch devíti mi po pěti dnech zbyly 3, dvě jsem nechala zavést. Potom až při KETu jsem zjistila, že už mám jenom jedno, nikdo se mi to před tím neobtěžoval sdělit. Já vím, že jsem asi byla hloupá, když jsem si myslela, že mi vydrželo všech 9 a teď už je mi dávno jasné, že na co se přímo nezeptáš, to ti nikdo neřekne, bohužel.

Při druhém IVF to bylo podobné s počtem folikul i vajíček, takže jsem myslela, že na konci budu mít podstatně víc mražáčků, když byly všechny oplodněné ICSI, ale zbyly taky jenom tři. Člověk by nikdy neměl počítat s procenty pravděpodnosti, prostě je to pokaždé jiné. 1.IVF byla úspěšnost 30% (na konci 3 vajíčka z 9 oplodněných) a při druhém jen 8% (3 z 24). Ve mě se účetní prostě nezapře 😀 😀 😀

Je jasné, že při nativním IVF klesá šance se stoupajícím věkem 🙂 ale zase když si to stejně musíš zaplatit z vlastního (tedy v ČR), tak nevidím důvod, proč bys to taky nezkusila 🙂 Vím, že to dělají v Brně, já to mám šest hodin cesty, ale asi by se dalo najít i bližší CAR, Brno určitě nebude jediné 🙂

eyael
24. únor 2011

@amalka_78 - nic si z toho nedělej, nám taky v podstatě nezjistili jasnou příčinu proč si ty naše vajucha a spermie nerozumí. měla jsem 33 folíků, z toho vybrali kolem 23 (už si to nepamatuju) vajíček a z toho 10 oplodnili ICSI. Z ICSI se nám oplodnily všechny, samotné žádné. Jedno vyřadili a z 9 mi vložili dvě - do 9tt jsme čekali dvojčata, nakonec máme dceru. Teď při KETu rozmrazili slámku se 3 - vyvíjeli se všechny jedničkově, žádné zničené buňky mražením, což se embryiolog dost divil, prý to není pravidlem.
...trochu mě mrzí, že jsem to jedno nechala zas zamrazit, je velmi malá pravěpodobnost, že by bylo při novém rozmražení v pořádku...

sandol
autor
24. únor 2011

Ahoj všem 🙂 ,spousta nových keťaček,zdravím a vítám 🙂,těm // gratuluji a přeji ať je hlavně i nadále vše v pořádku!Těm co plačou nad sněhobílým testem 😢 ,nevěště hlavu,chce to vzchopit se a bojovat dál,a lepší je nemít ty // na testu vůbec,než je mít a pak o ně třeba přijít,viz já 😉
@vered ahoj ahoj 😵,teda už v pondělí,veredko,já ti to tak přeju 😵 😵 😵 .....těšíš se viď,už bych taky chtěla....

sandol
autor
24. únor 2011

@luucia ahoj 😵 ,teda ten Brundík je ale paličáček 😵.To je dobře viď,že jdeš ještě v pondělí,zase se pokocháš tím nejkrásnějším filmíkem na monitoru 🙂 ,užívej si to 😵

sandol
autor
24. únor 2011

@kenya83 krásné Hcg,krásný Váš 1mm,ať vše probíhá tak jak má....teď už musí 😵

sandol
autor
24. únor 2011

@paja23 ahoj těhulko 😵,musíte to dotáhnout do zdárnéhého konce!!!Obzvlášť, když jsi měla také MA,potom už nejsou žádná neštěstí povolena 😉 .Hýčkej se 😵 .Děkuju,žes na mě myslela 😵 Jojo,po šestinedělí máme v plánu vypadnout s manžou na nějaký romantický víkend,přesně jak píšeš,udělat si nějaké radosti 🙂 papa

ronecek
24. únor 2011

@vered Ty jo, tak to jsi měla teda opravdu štěstí. Bez léku a vše OK. Teď nějaké léky bereš? 🙂 S tím IVF je mi to moc líto. Musel to být pro vás pěkný šok. Kamarádky taky o mimčo přišla v pátém měsíci ☹

Jéé, kde žijete? Já myslela, že tady v ČR. Když bude stále mezi dětma a učitelkama, tak si na jazyk určitě brzo zvykne. 😉 Na češtinu určitě nezapomene, neboj. Pokud s ním budeš doma mluvit, číst, tak si myslím, že to bude v pohodě. Pak si k tomu přidá ještě angličtinu, co? 😀
Vím, že kamarádka v Anglii se musela vrátit do práce po roce. Já si nedovedu představit, že bych nechala tří měsíční i to roční dítě někomu jinému. Jak to dělají ty ženské s kojením? Zlatá ČR.
S tou školkou mám taky docela strach. Domík je taky pěkný divočák. Neposedí ani vteřinku. Kdyby neseděl ve své stoličce, tak snad s talířkem i lítá. Nejraději by jedl jen maso a maso. Když vidím některé děti, jak se stydí, na návštěvě pěkně sedí tak nechápu. On někam přijde, vůbec se nestydí, nemá strach z lidí. Ale u ničeho dlouho nevydrží. Čteme jen večer před spaním, protože přes den řekne néééé a konec.
Dudlíka zatím pořád má. Ale už jsem říkala, že mu ho musím odebrat. Je to ostuda. Přes den ho moc nenosí, ale večer nebo při odpoledním spánku ho musí mít. Plíny už přes den nenosí vůbec, ale v noci mu zatím dávám. 🙂
S mluvením už taky začal. První jeho věta byla "Kde je slon". Vždycky se nařehtáme, protože toho slona úžasně vyslovuje. Musíme už taky dávat bacha na jazyk, protože všechno po nás opakuje. 😉
Teď má ještě vztekací období ☹ Máte ho taky? Když není po jeho začne se vztekat a trucovat. Ostuda s ním někdy. Hlavně v obchodě. Ale po zemi (jako některé děti) se nám zatím neválí.
Chodíte i někam do mateřských center. My navštěvujeme. Je to super. Maminy spočnou a děti se pěkně vyřádí. Je tam i výtvarka, ale zatím jsem teda všechny výrobky dělala za Domíka sama. On mi vždycky někam pláchl. 😉

eyael
24. únor 2011

@ronecek - pěkná první věta 🙂 prvnív věta dcerky byla na našeho mlsného kocoura - " Jdi z toho stolu! Mazej! " 😀
Anet je dooost ukecaná, na jazyk si už musíme dávat pozor hodně, nové věci hned s gustem zopakuje 😕

a je rozumbrada - včera jsme někam potřebovali jet autem, usazujeme jí do sedačky, tátovi nějak nešlo zapnout jí tam a ona po chvíli zahlásí - "už mě to přestává bavit, už to budeš mít?!" vždycky nás těma svýma hláškama totálně odrovná 😀 😀 😀

capricej
24. únor 2011

@amalka_78 Ahoj, omlouvám se, že vám sem lezu, ale potřebovala by jsems e dozvědět, zda můžu pít kontryhelový čaj a zároveň brát hormony na podporu růstu sliznice. Připravuji se na první KET, tak bych nechtěla nic pokazit.
Budu ráda za odpověď. A ještě jdnou se omlouvám, že jsem vám zde takhle vpadla 🙂