Najde se někdo, kdo je také po 1.KETu?

sandol
15. říj 2010

Zdravím,jsem po 1.KETu,vloženy dvě embrya. Najde se ještě někdo,s kým si tu zkrátíme tu nejdelší čekací dobu 😉?

sandol
autor
27. pro 2010

@luucia tak to je dobře,žes skončila,když jsi těhotná 😉 Trochu tě zlobím viď 😉

luucia
27. pro 2010

@kinguse hele ta vkalita při KET o ničem nemluví...jedna holčia z diskuze měla dvě hatchující blastocysty a nechytl ose ani jedno a já měla jedno 8mi bunečný a chytlo se 😉 držím pěsti, opatruj prcky a odpočívej a hýčkej je, at se jim u tebe zalíbí 😉

luucia
27. pro 2010

@sandol no jako asi by to bylo těžší, kdyby mi cigára nevadily..takhle je to jednoduchý..jen na to pomyslím, tak mi je zle 😝 😀 😀

sandol
autor
27. pro 2010

@kenya83 někde jsem četla,že estrimax je totéž co estrofem,tak jestli je to jen jiný výrobce???

kinguse
27. pro 2010

@sandol no,tak budem doufat,že tentokrát nám ta 2.postel přinese štěstí 😉 Já se ptala embryoložky,jaký kvality jsou ta embryjka,jinak by mi to neřekli. Zaváděl tentokrát Špička, minule Michálek,tak třeba bude Špička lepší "oplodňovatel" ..teda aspoň pro mě 😀 Dokonce mi to zaváděli nadvakrát, nepodařilo se jí nabrat obě najednou. A i když mám jedno a jedno by mi samozřejmě už taky stačilo,tak dvojky bych určitě taky zvládla. Samozřejmě kdyby si mohl člověk vybrat,tak bych brala jen jedno,ale ne kvůli tomu,že bych se bála jak to zvládnu,ale spíš kvůli těm možným komplikacím v těhotenství a při a po porodu. Ale děj se vůle boží!!! 😀

sandol
autor
27. pro 2010

@kinguse mně tenkrát přinesla 1.postel štěstí a teď v říjnu při KET jsem byla také na 1.posteli a nic.Tak doufejme v tu druhou 😉 Mně také zaváděl Špička,poprvé a teď,tak v něj taky věřím 🙂,Michálkovi se při KETu nepovedlo.Teda jak začíná být člověk pověrčivej a řeší takový kraviny 😅 Ty jo,tak tys oplodněná nadvakrát,zajímavé,byla to embr.Marková nebo ta druhá?Já bych se taky u dvojčiček nejvíce bála toho těhotenství a možných rizik,předčasný porody,nízký váhy,inkubátory....ale brzy,brzičko na takéto debaty 😉 Tak co,máš packy nahoře,relax?

sandol
autor
27. pro 2010

@kinguse ještě opravuji,napsala jsem,že jsem na tý posteli ležela teď při OPU a KET,správně to má být :Ve středu při OPU a v sobotu při ET ,ne KET 😉,to jsem ležela na tej první 😀 Teda nevím jestli je zrovna důležité to opravovat,ale bylo to takto 😀

vered
27. pro 2010

Ahoj holcinky, teprve ted jsem Vas docetla, vy jste toho stihly napsat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ja dnes absolutne nestihala, moje zlate detatko tady zase radilo od 4 hodin od rana a pak usnul po sedme, no a odpo uz nemohl spat, proste hruuza. Dopo jsem pichla posledni cetrotide a ted ve 23.00 me ceka 2x decapeptyl a zejtra budu od injekci odpocivat! HuRA!! Jsem uz nafoukla a bricho picha a boli, uz chci odsat.. 🙂
@pampeliska...to je mi lito pampelisko!!! Uvidis jeste toho 30.12. vid?? Nadeje umira posledni, ale ikdyby to nevyslo, tak mas jeste ty mrazacky!! 🙂 Ja mam radsi ty Kety nez Ety, protoze pri Ketu neberu zadne leky a je to tak prirozeny a pohodovy....tak Ti jeste drzim pesticky a dej vedet!
@kinguse Ahoooj, tak uz mas u sebe bojovnicky, to je prima, tak at se Ti tam drzi pekne 🙂 .....6-ti bunecna jsou v pohode, proc by nebyla....ja jsem take otehotnela z Ketu a mela jsem 8-bunecna 🙂 ... at to vyjde!!!!!!
@ sandol @ luucia ahoj holky....jeste k tomu estrofemu..vsude ctu ze to je na sliznici, ale me rekli ze to musim brat kvuli tomu leku co sem si ted pichala, kvuli tomu cetrotide....pry snizuje hladinu estradiolu..tak proto. Jinak jsem to nikdy nebrala, protoze jsem mela jine leky pri dlouhych protokolech a taky sliznice mi nadherne roste sama a MS pravidelna.
Snad to nebude vadit takhle na ty 3 mesice....teda pokud otehotnim, tak to snad preziju!! 😉
Prednison se tu nebere....to mi nikdy nedali.....
@luucia...tak 5.1. jdes na ultrazvuk na srdicko????Urcite tam bude krasne bit!!! Drzim moc palecky!!!
@sandol...a Ty uz budes testovat toho 5.1. jo???I ty jedna....ja nejdriv tak 10.1...tesne v zavesu 🙂 Jsme fakt zvedava.....jak dopadneme..doufam ze dobre!!!

sedmitecka
27. pro 2010

@kenya83 jen k tomu prednisonu - v Pronatalu jsme ho dostaly všechny, dávají ho preventivně ode dne OPU....

sedmitecka
27. pro 2010

tak hurá hurá hurá, popotratové šestinedělí skončeno, druhá mrcha za mnou, a byla tentokrát až podezřele milosrdná a krátká 🙂 a teď budu silou vůle postrkovat kalendář, aby tu už byla další mrcha, třetí od MA a pak hned šup do CARu pro toho našeho jediného zmrzlíka 🙂 🙂 🙂 🙂 už se nemůžu dočkat, a zároveň se strašně bojím....

kenya83
27. pro 2010

@sedmitecka ahoooooj 🙂 tak to sme na tom úplne rovnako. Aj my máme šestonedelie za sebou,dokonca teraz skončila druhá mrcha a už sa tiež neviem dočkať tej tretej 😉 Kedy idete do KETU?

vered
27. pro 2010

@kinguse ..jeste dekuju za vycerpavajici informace o estrofemu!!!! Doufam ze se nam vedlejsi ucinky vyhnou obloukem!!! 😉

sedmitecka
27. pro 2010

@kenya83 jůůů, mám spolubojovnici, tak to je supeeer!!!! no, třetí mrcha by měla dle mých výpočtů dorazit 20. ledna, a mám se pak objednat na 11. den cyklu na UTZ a podle toho se určí termín KET....myslím, že KET by mohl být tak 2.-3. února 🙂 co ty???

kinguse
27. pro 2010

@sandol ..to já nevím,která embryoložka to byla,já je ani neznám. Ale na sále jsem přímo mluvila s takovou mladou holčinou. Odpo jsem ležela a koukala na film,pak jsem šla k sousedům na návštěvu a teď už zas ležím.Půjdu se umýt a spát,jsem nějak unavená..zjistila jsem,že mi to dost dělá ten utrogestan a hlavně je mi při něm vždycky dost blbě,nejvíc ráno a pak vždycky tak hodinu po zavedení..tak nějak blivno 😝 A ty máš zavedený jedno embryjko? Nějak si to nepamatuju. No,jsem na nás zvědavá,až budem testit,já budu mít tentokrát asi dost strach. I když si teď připadám hrozně v pohodě,tak je mi jasný,že pak zas tak 3dny nebudu..ale na druhou stranu si říkám,že když to nevyjde,tak pojedem na lyže do Itálie,když to vyjde,tak nikam..takže aspoň se mám na co těšit,kdyby to nevyšlo..taková cena útěchy 😀

kenya83
27. pro 2010

@sedmitecka tak to je iná sranda 😲 Aj mne má mrcha doraziť 20.1. 😉 takže sa v tom vezieme spolu????? koľko máte mrazáčikov? A ideš brať aj nejaké lieky na podporu rastu sliznice alebo ešte nejaké?

sedmitecka
27. pro 2010

@kenya83 ha ha ha, tak to je paráda 😀 😀 😀 😀 my máme jen jednoho jediného zmzlinku, 6denní blastocystu, tak doufám, že to bude bojovník a přežije rozmrazení.... 😖
budu brát asi utrogestan a prednison.....

sedmitecka
27. pro 2010

@kinguse jj, po utrogestanu bývá blivno a taky velká únava 😉 ☹

kenya83
27. pro 2010

@sedmitecka my máme 2 blastocysty tak snáď to budú tiež veľký bojovníci a tiež prežijú rozmrazenie 😉 vytváraš protilátky proti embryu keď budeš brať prednison? Alebo Ti ho dajú len preventívne?

sedmitecka
27. pro 2010

@kenya83 nemám zjištěné protilátky proti ničemu, kromě štítné žlázy a tu už nemám, ale u nás v CARu dávají prednison preventivně všem...
závidím, že máte dvas kousky, jeto hned větší šance a naděje, že aspoň jeden vydrží, u nás je to hodně vabank, ale věřím mu 😉 😉

kenya83
27. pro 2010

@sedmitecka ale zase sa neviem rozhodnúť či 1 alebo 2 😒 dôležité je, aby prežili rozmrazenie 😉 ty by si urobila čo keby ste mali 2 bojovníčkov? Ináč ani ja nevytváram pritilátky.

sedmitecka
27. pro 2010

@kenya83 je ale fakt, že nám dělali jen to nějaké základní imuno vyšetření z krve, podrobnou imunologii nemám.....ale prý je vše ok.....já teď ještě chci vyšetření na trombofilní mutace, zítra si o to řeknu na gyndě, tak se uvidí....
co bych dělala?asi bych si nechala oba dva, mě by dvojčátka nevadila 🙂 🙂

kenya83
27. pro 2010

@sedmitecka aj mne robili v CAR len základné imuno vyšetrenie z krvi, podrobné imuno tiež nemám. Keď mi prišla po MA prvá mrcha t.j. presne po 6 týždňoch objednala som sa na kontrolu do CAR a na pohovor ohľadne hematologického vyšetrenia z krvi, ktoré som si vyžiadala. Tak mi zobrali krv už niekedy začiatkom decembra. Už by som mala mať výsledky tak ideme 5.1. na pohovor ohľadne výsledkov tak som zvedavá. Skôr než pôjdem do KETU chcem vedieť či nemám náhodou nejakú trombofílnu mutáciu či mi netreba pichať injekcie v tehu. A ešte som objednaná na veľké hematologické testy 25.1.2011 na tie čakám už 3,5 mesiaca. Ináč to vyšetrenie na trombofílne mutácie trvajú dosť dlho, chceš ísť hneď teraz na KET aj keď nemáš ešte tieto vyšetrenia?

sedmitecka
27. pro 2010

@kenya83 ano, do KETu se to asi nestihne, ale aspoň je budu mít před eventuálním druhým IVF...v CAR mi je vůbec nenabídli, že prý jeden potrat se bere jako náhoda a není toto vyšetření potřeba zatím...ale já si ho vyžádám na gyndě, ať jim ten poplatek 500,- za jednu roční prohlídku nedávám zbytečně 😀 😀 😀

kenya83
27. pro 2010

@sedmitecka aj u nás v CAR mi vraveli, že jeden potrat je úplne normálne. Toto vyšetrenie odporúčajú až po 2,3 potratoch. V prípade, že by mám KET nevyšiel tiež budem mať kompletné vyšetrenie už pri 2. IVF 😉 Tak sedmi nezostáva nám nič iné len veriť v našich bojovníčkov a modliť sa nech to dobre dopadne 😉

sedmitecka
27. pro 2010

@kenya83 no jo, jenže po dvou až třech potratech už asi budu v psychiatrické léčebně 😀 😀 😀 😀 ale máš pravdu, nezbývá než věřit!!!! 🙂

kenya83
27. pro 2010

@sedmitecka ja verím, že sa to tentokrát podarí 😉 Mám v nebíčku už 2 anjelikov, ktorým som sľúbila že im zariadim súrodenca, ktorý už ale ostane s nami 🙂

martina34
28. pro 2010

Ahoj holky,jsem tu dnes poprvé,mohu se mezi vás přidat?Je mi 34, o mimčo se snažím 12 let.Nyní jsem 12.den po ET ale jelikož jsem byla včera na krvi, který vyšla negativně, vím že to bohužel nevyšlo.I všechny TT byly negativní.Takže teď plánuju KET, čekají na mě 2 mrazáčci 🙂 .Můžete mi prosím poradit kdy se jde co nejdříve na KET?Díky moc Martina

pepek007
28. pro 2010

Ahojky holky taky se k vám zdovolením přidám, neboť máme v plánu někdy po Novém roce první Ket takže brouzdám na netu a zjišťuji co nás čeká a nemine 😉 IVF nám vyšlo na poprvé díky bohu a máme jednoho skoro 2 letého prcka a chtěli bychom druhýho takže dám snaženíčku cca 3 měsíce a pak se obrátím zase na CAR. Máme 5 mrazáčků, tak snad se z nich jedno mimčo povede .o) jinak vás tu všechny zdravím a držim palečky těm, co mají už mrazáčky v bříšku 😉

pepek007
28. pro 2010

@martina34 - zdovolením zkopíruji: martini @pepek007 Čo ja viem, tak príprava na KET spočíva v tom, že na začiatku cyklu sa začne užívať estrofem alebo estrimax (pokiaľ viem, väčšinou 2mg - 3x1). Niekedy okolo 8 až 10 dňa sa robí ultrazvuk na skontrolovanie endometria maternice. A KETko sa robí niekedy v rozmedzi od 18 do 20 dňa cyklu, asi záleží od CARu a od toho aké staré embryjká boli zmrazené. Niekedy okolo 14 dňa cyklu sa pridá utrogestan (3x2). Niektoré centrá ešte pridajú aj 2 - 3x pregnyl na podporu luteálnej fázy cyklu (prvá dávka v deň KET a ostatné už po KETe). A ja som mala k tomu ešte Prednison a niektoré baby berú ešte niečo proti zrážanlivosti krvi. Myslím, že sa to za posledné roky ani veľmi nezmenilo.

martina34
28. pro 2010

@pepek007 díky moc,to jsem chtěla vědět.akorát nevíš jestli můžu hned tento cyklus až to dostanu jít do KET?