Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

ilca1
13. únor 2010

ahoj holky jsem doma a v bříšku mam dva embrýsky jeden je 8buněčnej a druhý 6buněčnej 🙂 tak hajam a hýčkam je . Za 13 dní těhotenský test 🙂

adenka84
13. únor 2010

Ahoj holky, po delší době vás všechny zdravím.

Obávám se, že už vás nestihnu dočíst. Buďte tak prosím vás hodný a písněte mi v krátkosti jak se vám vede a co vás v nejbližší době čeká nebo co se už událo.

My stále výsledky nemáme, jsem z toho už doslova na nervy. Volala jsem tam minulou středu slíbili, že je pošlou co nejdříve. Včera to bylo 9 dní a stále nic. Pokud nedorazí během příštího týdne, tak si pro ně sjedem 22.2. jdeme pro výsledky na imuiunolgii a tak se tam rovnou stavíme. Pěkně jim tam vynadám, protože moje trpělivost už vážně přetekla. Dala jsem jim času až moc. Budu si na ně stěžovat va Natalrtu. To stále říkají, že Lošan je vžýborný. já mám, ale úplně jiný názor.Už mi takhle zklamali po druhé. Chápu, že výsledky nějakou dobu trvají, ale pokud slíbí, že budou nejdéle po Novém roce a dnes už je půlka února...Tak to je do nebe volající....nehledě na to, že je už vážě potřebuji.Nyní čekám na mršku, a druhý den cyklu jedeu do Natalartu, a tam je zkrátka chtějí.Nehodlám kvůli genetice, čekat další měsíc na víc, to tedy neeee!

Jinak Ilonko, držím palce, aby se raráškům u tebe líbilo.

Vítám nové snažilky a přeji pevné nervy a hodně zdaru při boji o miminko.

Všechny těhulky a snažilky zdarvím a zase někdy ahoj..

Ps: omlouvám se za chyby, ale vy mě už znáte

pantomima
13. únor 2010

ilčo!!! držím všechny palce, hlaď si pupík, povídej si s nima a válej se!!!

avant
14. únor 2010

Hezký večer všem,
Bubu, nemůžu najít slova útěchy, ale moc ti přeju, aby´s v sobě zase našla sílu a chuť bojovat dál. Je to pro tebe asi moc těžké ☹
Ilčo, držím palečky "dvojčátkům", aby se jim u tebe moc líbilo a pěkně se u tebe na 9 měsíců zabydleli 🙂
Zprávy z kontroly mám celkem pozitivní. Na hormony zatím reaguju dobře, takže mi dávku nezvýšili. Bohužel díky PCO mám větší pravděpodobnost hyperstimulačního syndromu, tak doufám, že mě to nepotká.
Chtěla jsem se zeptat Terky, ty jsi si tím prošla viď? Je něco, co ti při tom pomáhalo? Někde jsem četla, že by se mělo hodně pít, ale nevím, co je na tom pravdy.

jana8
15. únor 2010

Hezké dopoledne
Ilčo,jen hezky odpočívej a zahřívej si bříško a uvidíš že za 2 týdny nám nahlásiš // .....držím moooc palečky
Terko, jsem moc zvědavá,jak si dopadla u dokt.Doufám,že ti řekli,kdy si půjdeš po mrazáčky......držím palce ať je máš za pár dní u sebe 😉
Jedna,ty si taky dnes v Natu,tak doufám,že budeš mít po oběde IUI za sebou a napíšeš nám....a hlavně pak buď optimistická a ono to klapne 🙂
Adenko,myslím na tebe ať už ti ty výsledky přijdou a hlavně ať máš vše v pořádku a můžete se vrhnou na další pokus a hlavně úspěšný 😉
Avant, držím palce ať se ti syndrom vyhne obrovským obloukem .....kdy jedeš zas do Natu?

l.u.c.i.e
15. únor 2010

Ahojky holky,

Ilčo, tak držím palečky, aby se miminkům u tebe líbilo 🙂

Adenko, nechápu, že ti s tím ta genetika dělá takové problémy... My jsme tam byli několikrát a výsledky byly do měsíce. Je ale pravda, že jsme si vždycky pro ně sjeli...

Avant, super zprávy. Na ten varující hyperstimulák hodně pij tekutiny... Až 5 litrů denně.

janinam
15. únor 2010

Ahoj holky,
písnu rychle, po tom trhání moudráků jsem první den v práci, kde je docela fofr☹
Bubu, hrozně moc mě to mrzí, tolik jsem ti to přála... Přeju hlavně sílu a chuť do dalšího boje i když je to těžký 😢
Ilčo, pěkně mrňousky opatruj a zahřívej ať se rychle zavrtají a ty za pár dní hlásíš // 😀
Jani8, mrzí mě, že jsi měla nepříjemnej zážitek s autem, ale hlavní je, že jsi v pořádku, plechy se narovnají a nebude nic poznat 🙂 Opatruj se ať také hlásíš // a rozšiřuješ bacil od Lucindy 🙂
Terko, na dnešní kontrolu tfuj tfuj ať hlásíš samé dobré zprávy a že si půjdeš brzo pro mrazáčky 🙂
Adenko, ty výsledky jsou fakt už k naštvání, to si snad už dělají srandu. Vůbec se nedivím, že jsi naštvaná, taky bych byla. Až si pro ně půjdeš, tak jim to řekni z plných plic.
Vítám Avant a přeju ať jsou folíky brzo pěkně připravený a pak už hurá na úspěšné IVF.
Jedna11 a Pantomima, také vám přeju ať vše dopadne podle vašich představ.
Zdravím i ostatní😀

lucinda3
15. únor 2010

Ahojky holky!
Tak jsem tu po prodlouženém víkendu, jdu vás dočíst 😉
Terko 3x tfuj, hlásit samé dobré zprávy!
Jani8 co to čtu, nepříjemnosti s autem, ajaj, ale jen plechy, tak se oklepat a být v poho ať jsi v klidu těhu 😵
Ilčo moooc Ti fandím, těším se i na Tvoje // za pár dní!!!
Adenko s genetikou sice zkušenosti nemám, ale obecně mi to přijde přehnaně dlouhá doba... 😠 Opravdu bych jim minimálně něco řekla, jasně že si na nich nic nevezmeš, ale ulevilo by se mi...
Avant paráda, to je dobře že reaguješ jak máš, s tím syndromem nemám zkušenosti, přeji Ti abys je i Ty neměla 😉
Luci ahoj Tobě i bříšku 😵
Janinam ahoj! Jak je, co pusa?
Kočky já si před chvílí tak pšíkla, 2x, celý poprskaný monitor, to by bylo aby se na vás ty těhu bacily nedostaly!!! 😀 😎 Jinak jsem celá natěšená na zítřejší utz, věřím, že uvidíme krásnou zdravou bublinku 😵 😵 V noci jsem už pěkný počůránek, no vlastně i přes den, chodím snad každou hoďku! 😀 A začínám mít nějakou žravou
😅

avant
15. únor 2010

Jana 8 - další kontrola koncem týdne, odběr by mohl být o víkendu.
Lucindo - tak vyhlížím tvůj "těhupšík" na obrazovce 🙂 a chytáááááááááááááám.
Zítra už určitě bude bublinka!
L.u.c.i.e. - díky za info 🙂, já už koukala na netu, že doporučují pít tak 4 litry denně. Což teda nevím jak dokážu, protože obecně toho přes den moc nevypiju. Začíná mě bolet břicho - spíš teda tlak než bolest, to je asi normální, viď? Včera mě tím OHSS docela vystrašili.

janinam
15. únor 2010

Ahoj Lucindo, zdravím tě 🙂
pusu mám ještě trochu oteklou, zítra jdu na stehy, tak uvidíme co mi doktorka řekne. Stehy už mi docela překážejí a tak nějak táhnou, tak už se docela těším až budou venku 😀 Taky budu klidnejší až doktorka všechno zkontroluje, snad tam nebude žádnej zánět a bude všechno OK. Už se těším na pořádný jídlo - kašovitá strava mě nijak nenadchla 😀 Bohužel si budu dopřávat jenom chvilku, příští týden mě čeká poslední, tak snad půjde hladce ven.
Na zítra ti přeju hodně krásných zážitků a taky se těším na fotečku 🙂. Jen si dopřávej, když to tělo chce, tak se neomezuj. To běhání v noci je nepříjemný, ale počkej zítra na UTZ a nad běhavou jen mávneš rukou 😀
Jinak bacily chytám co se dá, tak snad se jeden přilepí 😢

l.u.c.i.e
15. únor 2010

Avant, neboj, ten strach z OHSS tě donutí pít tekutiny. Věř, že mě vůbec nic nechutnalo k pití... 🙂 Ten tlak je normální. Je to tím, že rostou folikuly. Neboj se, hlavně hodně pij. 🙂

Janinam, ani se ti nedivím, že už chceš, aby ti doktorka vyndala stehy. Aspoň se pořádně najíš 🙂 No a snad ti ten poslední půjde ven snadněji 🙂 Pak už budeš mít klid. Já mám vyndaný jen jeden moudrák a bylo to hustý. Když si vzpomenu, že tam mám ještě 3. Brrr

Lucindo, zítra hned přidej fotku bublinky, ať jí zkoukneme 🙂 Jistě se už moc těšíš. Já mám být za 30 miut v poradně a taky se těším.

Terko, jak jsi dopadla u doktora? Snad výborně a hurá na KET.

lucinda3
15. únor 2010

Avant držím palecky ať tě OHSS mine!! Jak říká Lucka hodně pít teď jsem se to taky dočetla, tak šup šup pro čajík 😉
Janinam to věřím že Tě ty kašičky už neba, ještě jeden a pak budou zoubky jako nové 😉 A v těhu budeš mít pokoj 😵 A neduhy vydržíme všechny, jsme holky šikovný!
😀
Luci užij si poradnu, pak nás potěš novými info 😵
Pádím pro malýho, zítra jdu ráno do Natu tak pak dopol papa!

ilca1
15. únor 2010

Ahoj holky moc děkuju za držení palečků 🙂 Zatim jsem v klidu a polehávam ale zatim nemam žádný nervy 🙂 na testík mam jet 26 ale 25 si ho udělám ještě doma 🙂
Lucindo zítra napiš jak jsi dopadla a jaký byl mimísek 🙂
Avant hodně pij on tě strach donutí 😉
Lucko tak jak jsi dopadla v poradně, jak roste miminko 🙂
Terko tak co ? Budou mrazáčky 🙂 ?

jedna11
15. únor 2010

Ahoj holky,
tak jsem dnes byla na IUI a jsem z toho jeste ted hotova. Vcera vecer jsem citila , ze se neco deje, ale tak nejak jsem se uklidnovala, ze je 12dc,t ak ze snad to nebude ono. A ono bylo. Folilik praskl. Bouse rekl, ze to udelame, ze je to dobre nacasovany, ale nechapu jak muze vedet kdy presne praskl. NO, tak to mi trosku rozhodilo sandal, ale pak bylo vse bylo ok,ale asi 2hodiny po zakroku jsem zacala malinko krvacet, ted jsem nevedela co mam delat. Tak jsem cekala jestli to prestane a kdyz do pul pate neprestalo ,t ak jsem tam zavolala. Rokyta mi uklidnil, ze se to pry nekdy stane, ze asi trosku porusili sliznici. Holky, stalo se vam to nektere? uklidnete mi, ze i kdyz jste krvacely, ze se to nekomu povedlo 😉 😉

pantomima
15. únor 2010

pěkný večer!

tak zítra vyrážím do Natalu na sono a možná i na IUI, podle toho, co se stalo s folíkem 😕 , jsem sama zvědavá, taťku budu mít na telefonu, kdyžtak by musel přispěchat se spermíkama, jsem sama zvědavá, jak to bude, ale jsem docela v klidu....

gambrinuska
15. únor 2010

tak holky držím palečky at se to IUI opravdu podaří toho bacilu tu je dost tak at ho pochytáme co nejvíc 😉
jedno zajímavá zkušenost, ale neporadim jsem teprv na začátku ☹
Dnes jsem byla poprvé u Mejchara a je opravdu úžasný 😅 poprvý mě přišlo že jsem gynekologa opravdu zajímala, opravdu profík udělali mi stěry a uvidí se

terka82
15. únor 2010

Ahoj holky.
Moc děkuju, že jste na mě myslely. Asi to zabralo. 😵

Ilčo, to je super, že to nakonec vybojovali oba. Snad budou takhle krásně bojovat i nadále. 😉
Tý jo, ty chceš vydržet takhle dlouho s testem? No já už se vidim, zase tady budu za trubku, která to nevydrží. 😅 Ale je mi to jedno. 😀

Aduš teda to jsou šmejdi... 😠 Koukej jim tam udělat pořádnej sprask. Je vidět, že nemají o pacienty nouzi, když se k nim můžou chovat takhle... 😠

U nás novinka, bobule zabraly. Sliznice 9,5mm. Ovulace asi být nemusí, protože se po ní nikdo nepídil a ani v papírech na KET o ní neni při cyklu s hormony neni zmíňka. Takže ve středu nástup na KET. Asist. hatching jsme zatim zamítli, posledně se to taky podařilo bez něho, tak to zkusíme zase "přirozeně". 😀 A neschopenku si taky napsat nenecham, Dr. řikal, že neni důvod. Do konce týdne si vezmu dovolenou a v pondělí pošupajdim do rachoty. Aspoň mi to rychleji uteče. Holky já mam takovou radost... 😀

Avant OHSS se mi úplně nerozjel, ale měla jsem slušně nakročeno. Takhle ouvej mi asi dlouho nebylo(ale podstoupila bych to klidně znovu 😅 ). Všechny příznaky rozjíždějícího se OHSS jsem na sobě cítila - jsem si připadala jako hypochondr, co si přečte něco o nemoci a v tu ránu to na sobě cítí. Ale naštěstí jsem to zahnala. Fakt hodně jsem pila. Až tak, že jsem si udělala pití, lehla jsem si do postele, popíjela a jakmile jsem dopila, tak jsem šla znova. A taky prý pománá bílkovina. Takže jsem nejedla skoro nic jiného než sýry. Když mi bylo nejhůř, tak jsem i vyslala maminu do lékárny pro bílkovinu v prášku. Ale to se nedalo. Tak maximálně nasypat do jídla. 😀
Jinak já toho normálně taky moc nevypiju, ale strach mě donutil. Držim palce, ať tě to mine obloukem.

Janinam v práci koukam blázinec... 😖 A kašovitá strava k tomu. Už abys to měla za sebou.

Lucinda jsem zvědavá na zítřejší bublinku. 😵

Lucko co poradna?

Jedna11 a kdy jsi tam byla? Nepotkaly jsme se?
Já jsem teda nekrvácela, ale taky jsem po IUI neotěhotněla. A když Rokyta říká, že to je normoš, tak mu věř. Taky bych někdy chtěla zažít ovulační bolest. 😠 😀

jedna11
15. únor 2010

Terko, ja byla v Natu rano kolem 8hod a IUI mi delali v jedenact. V kolik si tam byla ty?
JInak moc gratuluju k dobry zpravam. Budu drzet palce at je streda tvuj den

Gambrinusko, k Mejcharovi chodim taky a jsem s nim taky moc spokojena. Taky u mne prvni gynekolog,ktery se opravdu zajima a ma lidsky pristup.

terka82
15. únor 2010

Jedna11 my přijeli chvíli po půl osmé a odcházeli z čekárny těsně před osmou směr lékárna.
Dík moc. 🙂

jedna11
15. únor 2010

a co si mela na sobe? ja nevim v kolik jsme odchazeli my. ale mozna az tak k pul devate

terka82
15. únor 2010

džíny a bílou mikinu. V čekárně jsem si vyzvedla manžela a bundu a šli jsme pryč. 😀

janinam
16. únor 2010

Dobré ránko,
Terko, tak to jsou bezva zprávy 🙂. Přeju aby středa byl tvůj den D a aby ti přinesl radost v podobě // 😀. Budu držet palečky, aby vše dopadlo 🙂
Jedna11, uvidíš, že bylo vše dobře načasovaný, tak přeju aby IUI byla úspěšná.
Pantomima, taky přeju, aby dnes vše klaplo 🙂
Jakpak asi Lucinda na UTZ?
Holky, chtěla jsem se zeptat, co je to to OHSS? Slyším to poprvé, tak bych ráda věděla víc. Vysvětlíte některá? Díky.

avant
16. únor 2010

Co je to OHSS?
OHSS neboli ovariální hyperstimulační syndrom je komplikací hormonální stimulační léčby. Lehká forma OHSS se projevuje pobolíváním v podbříšku, psychickou nestabilitou, pocitem na zvracení až zvracením. Tyto příznaky nejsou ojedinělé a jsou důsledkem zvětšení vaječníků a navýšením hladiny estrogenů. U závažné formy, která se naštěstí vyskytuje v méně než 1% případů se hromadí v tkáních a v dutině břišní tekutina, jako důsledek zvýšené propustnosti stěny cévní.

Jak můžeme této závažné komplikaci předejít?
1) vyšetřením, kterým odhalíme rizikové skupiny
2) u prvního léčebného cyklu volíme nižší počáteční dávku a zvyšujeme ji až podle odpovědi organismu
3) cyklus zrušíme před odběrem vajíček
4) neprovádíme embryotransfer a získaná embrya kryokonzervujeme
Obtíže spojené s hyperstimulací odezní s menstruací.
Důležité je, aby žena uvedené příznaky nepodceňovala a hlásila je lékaři Centra asistované reprodukce

m.evzenie
16. únor 2010

Krásné slunečné dopoledne,
Terko, moc moc Ti držím palce, aby ve středu si měla své zmrzlíky u sebe a pořádně si je zahřívala a líbilo se jim u
tebe a hlásila si // čárky 🙂 moc Ti to přeju.
Jedna11, tobě taky držím pěsti na úspěšnou IUI.
Adenko, tak ať máš samé dobré výsledky ( i když to trvá tak dlouho, máš velkou trpělivost) a hurá do dalšího
pokusu.
Pantomima přeju , aby folík byl dostatečně velký. Jak jsi dopadla?
Lucindo, co utz? Už se těším na fotečku. 😅
Janinam, už aby jsi to měla u zubaře za sebou. jak jsi dnes dopadla?

ilca1
16. únor 2010

ahojky přeji krásné ráno všem 🙂
Terko ty jsi úžasná spisovatelka 🙂 vždycky když vidim delší článek ,tak vím že píšeš ty 😀 ale to je moc dobře protože jsme pěkně v obraze 🙂 moc ti budu na středu držet palečky 🙂 Terko já bych taky nevydržela, ale myslim si že dřív by se mi tam čárka asi stejně neukázala ☹ nebo jo?I tak se mi to zdá krátká doba že mam jít 13 dní po IVF na test myslela jsem že to trvá díl.
Jendo přeji aby IUI byla úspěšná , určitě bude musíme se zařadit k Lucce a Lucinde 🙂
A kde tě máme Lucko ? Co včera poradna a co mimísek? 🙂
Lucindo taky napiš jak dopad první ultrazvuk 🙂
Holky kdyby jste viděli jak dlabu teď zeleninu a hlavně saláty 😀 připadam si jako králík, protože já to normálně moc nemusim 😎

pantomima
16. únor 2010

Ahoojky!

tak zatím jen samý pozitivno!!!
po ultrazvuku super, sliznice se hooodně zvětšila a folík se zdvojnásobil- u mě to tak nikdy nebylo, sliznice vždy nulová a folíky žádný 😠 , tak že, Pregnyl k vyvolání ovulace v zadku, partner rychle se spermíkama a v půl dvanáctý nástup na IUI 🙂 😵 , takže držte všechny pěsti

Já je samozřejmě všem držím taky!!!

m.evzenie
16. únor 2010

Ahojky holky,
Ilčo, to je bezva, tak vidím, že jsi na dobré cestě, to budou asi ty těhu bacily 🙂 chytala jsi dobře 😉
Já vždy taky šla 13 den na test krve, držím palce, abys hlásila velkou hodnotu, určitě to vyjde.
Pantomima, držím palce na úspěšnou IUI.
Lucindo, kde Tě máme?
Holky Vy se máte u Vás se pořád něco děje, za to já stále čekám a beru hormony teprve první měsíc, hrůza. 😠

ilca1
16. únor 2010

Pantomima tak super , myslím na tebe 🙂
Evženie děkuju, já ne že bych na tu zeleninu měla chuť, jen se snažím zdravě podpořit embrýsky 🙂 A zkoušela jsi si taky dělat testík dřív?

avant
16. únor 2010

Opravdu se tady začíná blýskat na lepší časy, Terka ve středu pro mrazáčky, Ilča už si ty dva bobíky doma zahřívá, Pantomima dnes na IUI, Jedna11 IUI včera, Lucinda za chvilku ukáže fotečku z ultrazvuku. To by bylo holky, aby se to letos nepodařilo.
Evženie nesmutni, ono to uteče jako voda 🙂

Terko, úplně mi mluvíš z duše. Já včera hledala na netu informace o tom OHSS a přesně jak píšeš, hned jsem se začala pozorovat, jaký ten příznak mám já!

Jedna11, já myslím, že malé krvácení po IUI je úplně normální. Mě se to teda nikdy nestalo při IUI, ale při kultivaci. Nemusíš se vůbec strachovat 🙂

m.evzenie
16. únor 2010

Ilčo, já jsem testila vždy dřív než jsem šla na krev, moje zvědavost zvítězila 😉 , tak miminka pěkně hýčkej a odpo
čívej, ať se u tebe zavrtají na celých devět měsíců.
Avant, děkuji za podporu.