Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

michamicha
1. bře 2009

terka, no napsal mi klimonorm, ten je pro ženský v přechodu, stejně jako ta divina, kterou beru teď... jsem se odhodlala a napsala do natalartu mail, jestli mě vezmou na konzultaci...snad jo...

bubulienka
autor
2. bře 2009

Ahoj ta urea je prej nejake bakterialne nebo virove onemocneni a clovek ho muze mit nekolik let v sobe ani o tom nevi bylo mi receno a da se to prej prelecit antibiotiky udajne

marketa137
2. bře 2009

teda, vy jste toho napsaly 🙂 🙂 🙂 .
Terko ovu asi nemam když beru clostík a Utrogestan 😒 . radši už nebudu nic zjiš´tovat a nechám to na odbornících 🙂. Ale jak píšeš že sis musela píchat před IUI tak to bych asi šla rovnou do IVF. Uvidíme co tam zjistí, jen nevim proč bych se ráda vyhla ICSI, ale jak jsem psala necham to na nich. Taky uvidíme spermiogram jak dopadne, přece jenom už jsou to 4 roky 🙂. Jo možná se tam potkáme 🙂 🙂.

raula
2. bře 2009

Ahoj holky! Byli jsme o víkendu na horách, bylo krásně, hlavně včera. Dnes jsem byla na UTZ a zatím žádné známky ovulky!Ještě tam jdu na konci týdne tak uvidíme! 😒 Minule už to taky vypadalo,že to neklapne a nakonec IUI byla. Už asi taky chci ivf, alespoň to má větší šanci. Jsem z toho docela otrávená 😖

terka82
2. bře 2009

Ahoj 🙂

Michamicha tak co? už se ti ozvali?

Bubulienka to jsem nikdy neslyšela, ale hlavně, že se to dá snadno vyléčit. a za 14 dní hurá na stimulku. 🙂

Markét, ale když na clostík zabíráš, tak je to v poho. 🙂 Na mě je to asi moc slabý. 😖
Uvidíš co ti řeknou profíci.

Raula tys měla teda krásnej víkend.
Držim palce ať ovulka dorazí a můžete zkusit IUI. 🙂

michamicha
2. bře 2009

ahoj, tak hlásím, že jsme na 1.4. objednaný na 1.konzultaci do natalartu 😉 dneska ráno mi odepsali, ať se telefonicky objednám, tak jsem hned volala a sestřička co mi dávala termín, tak byla moc milá 😵

no a taky jsem dneska začala špinit 😕 nechápu proč, jsem 20DC 😕 a ty prášky s progesteronem budu dobírat až v pátek mám dojem...takže mrcha by se měla ukázat nejdřív v pondělí příští tejden...tak je to divný, že špinim už teď...jestli budu špinit i ve středu, tak ve čtvrtek naklušu k tomu mýmu doktorovi na tu krev...

gab123
2. bře 2009

zdravím
michami vidíš a už se začne něco dít.Stím špiněním to nevím třeba ti to dělaj ty léky co bereš!
raulo to ses měla úžasně taky bych jela letos jsme byli v alpách a jednou prodloužený víkend na klínovci a jinak nic šetříme peníze... do konce týdne ještě je čas určitě se objeví ms
teri co ty jak v práci jak jsi se aklimatizovala?
markét já brala taky glotysbeg.autrogestan a otěhotněla jsem po 7 cyklu neboj tělíčko si to přebere a malej bude mít brášku 😉
u nás nic nového měj te se papa

terka82
2. bře 2009

Michamicha to je super zpráva. Já jdu ten den na ty další testy na genetiku. Tak to budem odpočítávat společně. 😉
Třeba to dnešní špinění je jen z uhnizďování vajíčka a do Natalu nebudeš vůbec muset. 😉

michamicha
2. bře 2009

terka, dneska jsem to řikala ségře a ta mi řekla to samý, že to třeba nebude nutný tam chodit 😵

terka82
2. bře 2009

Micha tak to na tom asi něco bude. 🙂

Holky, které už jste byli na genetice. Co můžu čekat, že tam s náma budou provádět? Naberou krev, proberou nemoci v rodině a ještě něco??? 😕

gab123
2. bře 2009

teri já tam byla s manžou udělala rodokmen z mé strany a z manželova,zjisti si zda jste neměli nějaké vážné nemoci
kdy a na co kdo umřel je to blbý,ale je to tak.Mě se ptali na otce a byl 1měsíc po smrti nemohla jsem o tom vůbec mluvit ☹ budou s tebou mluvit a prát se na vše možné.Pak vám naberou krev mě brali asi 5 ampulí manžovi 1,pak skoro až za 2 měsíce,výsledek mě přišel domů tak jsem tam volala kvůli té vadě a zas mě objednali na pohovor to jsem tam šla sama.Jinak už jsem šla do natalartu vyplašená a jsem mezi váma zbytek už znáte!

terka82
3. bře 2009

Gab tak něco takového jsem čekala. S taťkou mě to mrzí. ☹
Ale ty 2 měsíce čekání na výsledky se mi teda vůbec nellíbí. To se na další pokus dostanem nejdřív tak v červenci, pokud nic nenajdou. Chjo. 😖

win
3. bře 2009

Ahojky holky, v Natalartu jsme byli na první pohovoru v polovině ledna...Moc dobrý pocit jsem z nich neměla... Asi hodinu nám všechno doktor vysvětloval, nabral krev a stěry... Manžel má málo pohyblivé spermie a já mám PCO. Řekli nám, že mám počkat na přirozenou menstruaci, aby mě mohli dělat ultrazvuky, jestli mám ovulaci... Od té doby jsem menzes nedostala. Jsem 57 dní po ní... Dělala jsem si několik testů, ale vždy vyšli negativní... Je možné, abych byla přesto těhotná? Nic mi není... Mohla jsem mít ovulaci déle? Asi si vše namlouvám, ale jsem zoufalá... Sestřička v Natalartu mi jasně řekla, že musím počkat an přirozenou menzes. Volala jsem tam včera. Je to normální přístup...

terka82
3. bře 2009

Win a normálně máš MS pravidelnou? A kolik dní? Stává se, že se ovulace posune, ale že by to pořád ještě nebylo vidět na testu, těžko říct.
Mě se stalo jen jednou, že mi mrcha nešla, jenže to bylo těsně před IVF a doktor mi řekl, že mam přijet na agolutin, naprosto bez problémů.
Jestli ale na tyhle vyšetření potřebujou přiroz. MS nebo to může být po vyvolávačce, to nevim. Ale tenhle přístup by se mi taky nelíbil. Zkusila bych to číslo přímo na doktory.

win
3. bře 2009

Vetšinou jí mám mezi 35-45 dnem, což asi pravidelné není... Na doktory jsem žádné číslo nedostala, jen to na recepci. Počkám do pátku a pak tam asi budu volat znova. Jsou to děsné nervy... Jaké máte zkušenosti vy? Taky jste chodily na ultrazvuky? Pak máme jít na IUI... Vůbec nevím, co nás bude čekat...

terka82
3. bře 2009

Win to jsme na tom podobně. Pod 33 dní jsem šla málokdy, spíš víc. Pokud bys chtěla, tak ti to číslo hodim do IP. 😉
Taky jsme na začátku prošli tyhle vyšetření. To je asi všude stejný. Já jsem v té době měla ještě cystu, která se nezmenšovala, takže mě pak poslali na operaci a potom následovala IUI.
A proč si z nich neměla dobrý pocit? Já si teda stěžovat nemůžu.

michamicha
3. bře 2009

win, já tam volala včera a sestřička byla moc milá 🙂

win
3. bře 2009

To já mám taky cysty, ale milimetrový a několik. Udělaly se mi hned po vysazení antikoncepce. Už mě jednou operovali cystu o velikosti 16cm, která měla 1,5kg volné tekutiny... Ještě se tím nikdy nesetkali... Měla jsem taky předtím dlouhé cykly i krvácení skoro 14 dní. Nikdo se tím nezabýval, jen jsem chodila na vyvolávačky... Tehdy mě bylo 16 let a teď o 10 let později mě připadá, že prožívám něco podobného. Zase mě nikdo neposlouchá... Měla jsem tam z toho smíšené pocity... Jedna sestřička si nás přehazovala k druhé. Doktor Rokyta byl ale v pohodě a moc milej... Vše nám vysvětlil... Jen mě včera zaskočil ten přístup...

michamicha
3. bře 2009

ty cysty asi nejsou nic příjemnýho... ty čekáš na ms a já bych jí nejradši poslala někam dopryč, to špinění nepřestalo spíš mi přijde že se to rozjelo víc, takže ve čtvrtek šupajdim na tu krev a jsem zvědavá co můj milý pan doktor zjistí...

terka82
3. bře 2009

win ty si teda užíváš holka, kam se na tebe s těma svýma 7 cm hrabu... 😒 snad se to ale teď zlomí a někdo tě poslouchat bude. a příště už snad budeš mít i lepší pocit. 😉

micha to jsem zvědavá co ti doktor zjistí. já bych si to s tebou teď taky klidně vyměnila. ms bych už brala, ale zatim nic. místo mě dneska začala hárat naše čtyřnohá potvůrka. 😀

gab123
3. bře 2009

win já jsem měla taky problém po vysazení HA 50-60 dní.Když jsem otěhotněla po druhé tak jsem na to přišla při kontrole,že jsem to zas nedostala dělala jsem si 4 testy kolem 60 dne a nic, 65 den jsem vyrazila k doktoru a byla jsem v tom.Je tu možnost,že jsi těhule protože ovulace u tebe nastává dýl při delším cyklu tak kolem 23 dne a na testu by se ti to ukázalo až tak po 65 jako mě!Já jela od doktora udělala jsem si test protože jsem tomu nevěřila a byli tam 2 🙂 a to byl 5 test!
jinak postup doktoru jsem měla stejný čekání na ms pak náběry krve stěry čekání na ovulku a utz.Pak další vyšetření.Já jsem MS akorát čekala takže jsme vyšetření zvládli během měsíce a další měsíc zas čekáme na výsledky ☹
musíš ještě vyčkat třeba jsi těhu.Já jsem na sobě taky nic nepoznala nic mi nebylo úplně v poho až dýl jsem byla nervozní jak psík 😲

gab123
3. bře 2009

ješte se chci optat co je to PCO?
holky máme s MS trápení bud ji strašne chceme nebo zas ne.Pamatuju si že jsem taky byla úlně na nervy,že ji pořád nemám a nebo že už jsem to zas dostala ☹ nejhorší je že si to tělo co chce!!!!!!

teri třeba ty výsledky budeš mít dřív,ale jdete až v dubnu myslím!mi tam měli vánoce a ještě silvestra to víš dovolená.Během dubna jsou jen velikonoce.Neboj uteče to jako voda.Mi měli nedávno říjen a už je březen hlavu vzhůru a užívej si.Já vím že se mi to říká,ale
taky tím procházím a už po druhé a ještě všichni kolem ně už skoro rodí nebo jsou těhu a já sušim hubu ☹
michami vůbec netuším co by to mohlo ale zajdi k doktoru a budeš v klidu 🙂

gab123
3. bře 2009

koukam že mi chybí slovo pane jo "že si to tělo dělá co chce" pardon 😀

gab123
3. bře 2009

koukam,že jsem zas přechytralá a ukecaná.Vy sedíte asi u růžovky to já taky,ale nevím o čem to pořádně je! 😒

terka82
3. bře 2009

Gab PCO jsou myslim polycystické vaječníky. Ale přesný výklad ti k tomu nedam.
Koukam, že po vysazení HA jsme s tím bojovaly všechny. Já to taky dostávala skoro ob měsíc.😖
Vím, jsme na tom s tim čekáním všechny stejně. Jen to na mě teď nějak dolehlo. 😒

terka82
3. bře 2009

Jinak sis tu Gab rozjela pěknou soukromou diskuzi. 😀

gab123
3. bře 2009

teri neboj bude to o.k.Uvidíš že na po 2 už se to povede.Vem si,že ti dělaj vyšetření už hned na poprvé nám je dělaj na po 2.Pořád na tom nejsi tak špatně 😉 Pořád může být hůř.Hlavu vzhůru musíme to zvládnout.Zda máš blbé myšlenky zlepši si jí rozmazli se něčim dobrý nebo si něco kup jdi ven se psíkem užij si volného času pak už nebude 🙂

renap
4. bře 2009

Ahoj,teda vy jste toho napsali ,já už se v tom nějak neorientuju 😕 U mě nic novýho břicho už začalo růst ale ještě jsem nepřibrala ani kilo,ale počítam že už to brzy začne. Všem které začínáte v Natalartu přeju aby to co nejdřív vyšlo,aby Vám dr.Rokyta a spol.udělali spoustu hezkých dětí 😀 Vím že je to blbý a nepříjemný když jsou problémy s MS s PCO,ale zase na druhou stranu víte co vám je a proč to nejde,já si pamatuju jak jsem si přála aby už u nás na něco přišli,na nějakou příčinu,místo toho nam furt tvrdili že jsme v pořádku,jenom prostě 4 roky nemůžu otěhotnět. Aco ty Terko,ještě nemáte výsledky,takovou dobu,já myslela že budou vyšetřovat ten plod,co mu bylo a ne že vy musíte na tu genetiku taky ještě před dalším pokusem.

win
4. bře 2009

Ahojky holky, zdravím vás...
Tak to jsi mě gab potěšila a i trochu uklidnila. Vlastně i vy ostatní. Jsem ráda, že si o tom s někým můžu promluvit. Počkám do pátku a zkusím si udělat další test. Jsem velmi nervozní a ze všeho mám smíšené pocity. Mám strach, že jestli to zase dostanu, tak bude řvát jako želva.
PSO jsou polycystické ovaria (vaječníky) Budou se mi dělat pokaždé, když vysadím antikoncepci. Už teď mám díky tomu kus vaječníku pryč. Tudíš mi funguje jen jeden a to nevím jistě...
Musíme prostě věřit, že se nám to taky podaří... Jen ta psychika... Kolem mě se to pořád množí, aniž by chtěli a my nic 😔

terka82
4. bře 2009

Gab to jo, dělají nám vyšetření hned po prvním přerušení, ale zase jsem na druhou stranu otěhotněla až díky IVF. 😖 Ale nemá cenu se tady porovnávat. Každá máme něco. Ale hůř může být určitě.
Já se rozmazluju. To jo. 🙂 Přes den se nějak zaměstnam, ale jak jsem sama doma, tak je mi ouvej. Den po mém zákroku, strejda upadl a od té doby se ještě neprobral z bezvědomí... Je to teď prostě blbý období.

Renap to je dobře, že už ti pupík roste a hlavně že jste v pořádku. 🙂
Taky jsem si myslela, že budou vyšetřovat jen ten plod. No tak aspoň ty výsledku budem mít komplet.

Win budu ti držet palce, ať test vyjde a i kdyby ne, tak neztrácej naději. Nakonec se všechny dočkáme. 😉