Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

l.u.c.i.e
20. bře 2010

Holky, dejte si naše téma k oblíbeným (vlevo nahoře). Je to jednoduší. Pak se vám hned ukáže na hlavní stránce moje oblíbená témata a tam už bude to naše téma. Nemusí se pak složitě hledat 🙂

m.evzenie
20. bře 2010

Ahojky holky,
konečně jsem nás našla. Pěkné stránky.
Lucie dobrá rada, hned to udělám.
Ilčo, vidíš vše v pořádku, to jsi měla strach, tak jen se opatrujte.
Terko, to je fajn, jen odpočívej a nemocnice až za devět měsíců, to je super.
Roby, ať nevolnosti brzo ustoupí.
Adenko, jakpak asi dopadla laparka. To bude přečtených knih a časopisů.
Gambrinusko, Avant, Jana, Janinam a ostatní snažilky, těhule a maminy zdravím.

pantomima
20. bře 2010

Pěkné odpoledne. Byli jsme u tchánů na chatě a ještě po nákupech, nějak mě to zmohlo, už ležím a odpočívám, nějak jsem brzy unavená, ale to je asi normální.

janinam
20. bře 2010

Ahoj holky,
tak jsem vás taky konečně našla 😅. Uvidíme jak dlouho mi potrvá než si zvyknu 😉
Terko, tak to je super, že jste doma a do nemocnice až za 9 měsíců odrodit 😉 Odpočívej a hýčkej sebe i mimíska.
Gambrinusko, tak to mě mrzí, že folíci stávkovali. Uvidíš že injekce zaberou a bude folík jako fík a pak hned IUI.
Já jdu do Natu taky ve čtvrtek, tak se tam možná potkáme 🙂. V kolik tam máš být?
Vendul, tobě taky na pondělí budu držet palce aby bylo vše krásně připravené na další IUI.
Ilčo a Roby, tak to je super, že na kontrole bylo všechno v pořádku a vaše obavy byly zbytečné. Jen tak dál 🙂 Opatrujte se.
Evženie, tak co, jak zabraly 2 prášky? Doufám, že špinění ustalo a zlepšila se ti nálada 😉
Lucie, taky bezva že se poradna vyvedla. Krásné obrázky v Matýskovo pokojíčku, musím vás pochválit jste šikulky 🙂
Lucindo, taky jsem šmírovala v albíčku, krásné fotečky mrňouska 😵. A co zánět spojivek? Doufám, že už s ním nebojujete.
Jani8, hlavně ať jsou výsledky z hematologie v pořádku a vy můžete pokračovat v přípravách na IVF. Držím palečky.
Jakpak asi Adenka? Jestlipak už je doma z nemocnice?
Pantomima, Petluska, Douda, Jedna 11, Micha a ostatní zdravím 🙂

jedna11
20. bře 2010

Ahoj holky, tak to je teda vec ty novy stranky. jsem se v tom cela ztratila. Ale jinak hezke.

Terko, mam radost, ze je vse v poradku. Tak at to tak je opravdu az do toho porodu. Drzim palce.

Micha, uz vis co cekas? Nevim jestli jsem to prehlidla nebo jestli to jeste nevis.

u nas zatim porad nic. cekam ms az nekdy pristi vikend, tak je to takove dlouho ☹

adenka84
21. bře 2010

Ahoj holky, tak už jsem doma...
Cítím se ýborně, břicho skoro nebolí...
všechno je zatím v pořádku, ve středu jdu na kontrolu, tam se dozvím jak dopadla Hyteroskopiie.Při přijmu mi primář stašil tím, že se obává, že mám špatné vejcovody a pokud se to projeví, tak mi je doporučuke vyndat.Protože, kdyby byli špatný tak b ynám bránili při umělém oplodnění. Musela jsem jim dát souhlas.
Kdyyž mi, ale pak přišel s úsměvěm zdělit, že je vše v pořádku tak mi opravdu spadl kámen ze srdce.
Přirozeně sice prý stejně neotěhotním, ale jsem ráda, že mi zůstali...dělalli mi tři zákroky, takže mám teď bříško jako ze škatulky...
Takže až se dám do kupy tak opět navšívím Natalart...

Terezko, jak ty se cítíš? Jsem ráda, že máš vše v pořádku....Držím pale ať to tak i nadále pokračuje...
Co je u vás hoky nového? Nějaká nová těhulka?
všechny vás moc zdravím..

gambrinuska
21. bře 2010

ahojky holky, při neděli by se mohl ukázat aspon mozol, ale teplíčko už je úžasné 😉
janinam, mě to dost rozhodilo, uvidíme ve čtvrtek, jestli to pochopim 😅 jsem objednaná na 10.30, uvidíme se? to je běs že se to všechno vleče, někdy bych ten cyklus fakt urychlila 😅
Adenko, tak aspon, že už jsi v pořádku doma 😉 co tě všechno dělali a proč to přirozeně nepůjde?? 😕 jinak at tě to uteče a jsi brzo zahojená 😉

gambrinuska
21. bře 2010

úplně jsem zapoměla všechny ostatní zdravim, těhulky opatrujte se 😉

pantomima
21. bře 2010

Ahojky

jsme doma z nákupu, tedy jsem poslední dobou fakt hodně utahaná, po sebemenší námaze bych spala a spala....

terka82
21. bře 2010

Ahoj holky.

Zatim se pořád necítim úplně OK, vyděsí mě každé píchnutí v břiše, i když vim, že to je normální, ale stejně radši ležim. Jsem posera... 😀 Takže se omlouvam, že jsem vás ještě nedočetla. Snad mi nic důležitého neuniklo. Polepšim se, slibuju. 😅
Ve středu jedem na kontrolu do Natalu. Už se tam těšim, protože doufam, že se s námi budou konečně doktoři bavit víc, než tady v nemocnici. A taky jsem zvědavá na jejich názor.

Jak se všechny máte?

Ilča mi psala, že je jí dneska hooodně špatně, tak snad jí nebude mimís takhle trápit často... 😒

Aduško jsem ráda, že jsi doma a že jsi v pořádku. Takže jsi měla nějaké srůsty?

Avant, až teď jsem si přečetla, že to u vás nakonec nevyšlo. Moc mi to mrzí, ale je dobře, že to bereš takhle. Hurá do dalšího pokusu. 🙂

Zbytek zdravím. 🙂

terka82
21. bře 2010

terka82 .............. 1.KET 17.02 - 2 embrya - test 26.2. //, 3.3. HCG 178, 24.3. UTZ
avant ................. 1.IVF únor 2010 - neúspěšné (neprospívající těhotenství)
lucinda3............... 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 11tt, 1. poradna 15.3., velký UTZ 29.3.
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve
pantomima............IUI 16.2. - test 7.3.//, 8.3.//, 9.3. HCG 1825, 23.3. UTZ
m.evzenie.............dlabe hormony
jedna 11...............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI
gambrinuska..........stimulace clostíkem,11.3 neuspěšná,stimulace injekcema na IUI
janinam................čeká na MS, potom UTZ
jana8...................čekání na výsledky hematologie
roby....................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3.
Adenka84............18.3. laparaskopie
L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 26tt, poradna 14.4., glukozový test 23. 3.
michamicha...........2.IUI (16.11.2009), 20tt, poradna a velký UTZ 30.3.
vendulak ..............1IUI neúspěšná(17.2), clostilbegyt

m.evzenie
21. bře 2010

Ahoj holky,
snad si brzo zvyknem na nové stránky. 😉
Adenko, to je fajn, že už jsi takhle brzo doma. Co Ti teda všechno dělali?jak to, že nevíš výsledky z hysteroskopie, já je věděla
hned.Jen odpočívej a brzo se zahoj.
Terko, jen se opatruj. To se nedivím, že jsi zneklidněna každým píchnutím, o sis všechno prožila. Drž se.
Chudák Ilča, snad ji brzy nevolnosti přejdou.
Luci, zkoukla jsem fotečky, to se bude Matýskovi v pokojíčku moc líbit.
Lucinda, taky krásné fotečky mimi.
Pantomima, jen odpočívej, když je třeba.
Janinam a Gambrinuska, držím palce na čtvrtek, aby byly samé dobré zprávy v Nat..
Ostatní zdravím.

m.evzenie
21. bře 2010

Janinam, už se mi nálada zlepšila. Po dvou tabl. špinění ustalo, ale tabl dochází, tak zítra jedu k dr. pro další. Brala jsem ob
den dvě a zítra se budu snažit ukecávat,aby jsem brala jen jednu a pokud to nepůjde tak jen ob den dvě jako teď, tak uvidím
co mi dr.Kestřánek řekne.
Už je také lepší počasí a teploučko, i když dnes ty přehánky. Byli jsme dnes v Sušici v zahradnictví, tak jsme pořídili jabloň,
kroucenou vrbičku a pár netřesků. Už se těším na práci na zahrádce. Už jsem dnes přesazovala jahody kvůli úpravám.
Jé, to jsem se nějak rozepsala.
Zítra se ozvu jak jsem dopadla na kontrole.

adenka84
21. bře 2010

Ahoj holky,

srůsty jsem měla jen na pravé straně, taktéž neprůchodné vaječníky.
dělali my laparaskopie, hyteroskopii, chromopertabuti. Co to je nevím - říklai tomu 3 v 1.
Výsledky budou až ve středu - brali mi vzorek z čípku a posílali to na hystologii, tak proto asi?
přirozeně to nepůjde, protože mám hned na začátku nějaký protilátky, který spermie ihned zabiji, dále už je nemám. Kdyby to bylo naopak tak bychom děti nemohli vůbec mít. Ale uměle je mít můžem protože se to dá do dělohy a tam už mám vše v pořádku. 😉

pantomima
21. bře 2010

adenko- tak to by mohla jít i IUI ne?nám Švábek říkal, že máme asi taky problém v hlenu a protilátkám proti spermiím a vidíš, IUI se povedlo

vendulak
21. bře 2010

Holky díky za objasnění, tak tobude asi fakt Bouše 🙂. Taky k němu chodím dost nerada ☹, nic nám neřekne a prostě působí jak je zamračenej tak hrozně negativně 😒. Zatímco od Švábka jdu vždycky plná optimismu a naděje 🙂.
Jinak já měla dneska narozeniny a dalo nám při té příležitosti tááák hroznou práci před IUI abstinovat 😔 😀. Tak jsme nakonec vyrazili z domova pryč a užili si hezký den 🙂.
Zítra jdeme do Natalu na UTZ a pravděpodobně i na IUI, dneska už jsem viděla plodnej hlen, tak snad to bude ještě O.K. a bude to správný čas 🙂.
Gambrinusko tobě budu držet palce na čtvrtek aby injekce byli lehce pochopitelné 🙂 a hlavně aby pak zabrali a skončilo to tím nejkrásnějším dárkem v bříšku! 😉
Janinam moc děkuju za place! 😉

adenka84
21. bře 2010

pantonima, také mě napadlo opět skusit IUI.Zeptám se na to v NAtalartu.
Měli jsem, ale problémy s růstem folikulů. Měla jsem jich málo a největší měl pouze 17 mm. Švábek říkal, aby byla IUI úspěšná musí být folikul velký alespoň 21 mm. Tak nevím, ale skusit by se to možná dalo?

vendulak
21. bře 2010

Adenko mě Švábek říkal že IUI dělají při velikosti folíků 18-20mm 😉. A já tam byla jeden den a folík měl 16,5 a za dva dny už ve vaječníku nebyl, čili byl prý už na cestě. Takže taky nepraskal určitě při nějaké závratné velikosti. Tich 17mm bych řekla že už je pěknej folík tak třeba by to nějak šlo 😉.

janinam
22. bře 2010

Ahoj holky, zdravím vás po víkendu 🙂
Adenko, tak to je dobře že už jsi doma. Ve středu budou výsledky určitě OK a pak byste možná mohli zkusit opravdu další IUI.
V Natalartu to ještě všechno proberete a uvidíte. Ty se krásně zahoj a pak hurá do dalšího snažení.
Gambrinusko, chápu, že tě ty injekce rozhodily, chtěla jsem tě jenom trochu povzbudit a trochu rozveselit. Snad to nebude nic hroznýho😉, hlavně aby ti injekce zabraly a tebe brzo čekaly //. Bohužel se asi nepotkáme ☹ já jsem objednaná až na 13:30.
To budu celej den nervózní jak sáňky v létě. Už teď se bojím, co mi řeknou. O víkendu mě bolelo břicho a jelikož už má po MS, tak se bojím, že mě tlačí ty cysty, ach jo ☹
Vendul, tak na dnešek držím palce, aby byla hned IUI. Po víkendové abstinenci by měli být spermoníci nabuzený 🙂 tak ať to vyjde. A dodatečně všechno nej k narozeninám, hlavně brzo ten nejkrásnější dárek.
Terko, radši ještě lež. Minulý týden sis užila dost, tak se nedivím, že tě vystraší každé píchnutí. Buď hezky v klidu a odpočívej.
Evženie, tak to je super, že máš lepší náladu a hlavně že špinění už přestalo. Uvidíš co ti řekne ještě dr. Kestřánek při kontole, už ti možná zase nechá jen 1 prášek. Mě to teplíčko taky zvedlo náladu, už se těším až vytáhnu kolo a budeme zase jezdit.
Pantomimo, jen odpočívej a šetři se když si to tělo žádá 😉
Ilčo, co nevolnosti? Snad tě nebudou trápit moc dlouho.
Ostatní zdravím😀

pantomima
22. bře 2010

Hezké ráno všem!!!!

Tak jsem trochu poklidila a už jsem zase ráda, že sedim 😉 A zítra hurá na utz, snad bude vše ok a dostaneme těhu průkajdu!!! Jsem zvědavá, jak bude reagovat rodina a příbuzenstvo, až se to dozví, máme v plánu sdělit sladké tajemství na hostině na svatbě 😀

vendulak
22. bře 2010

Ahojte holky! 🙂
Tak my dneska vstávali v mojí měřící hodinu takže jsem změřila rovnou i teplotu. A co? Byla už nahoře. Já to ale tak nějak věděla, věděla jsem že v pondělí bude pozdě a že byla ovuška včera jsem taky poznala, bolel podbříšek malinko, bylo spoustu plodnýho hlenu a pobolívali prsa. Ale co my? Nemohli jsme sexovat. Protože jsme museli absinovat před blbým pitomým IUI!!! Oba jsme to chtěli a kazili si tím moje narozeniny, odříkáním. A to jenom proto aby jsme abstinovali před IUI, který bude udělaný pozdě. Po ovuaci. Celou cestu do CAR jsem při řízení probrečela. Mám už všeho dost. A já tomu teď tak moc chtěla věřit. Věřila jsem fakt. Mám už toho tak strašně dost, koukání pořád jen na cizí břicha, cizí děti. Štěstí který mě se vyhýbá obrovitánským obloukem 😢 .
No a v CAR tedy jsme měli ZASE pana doktora co mlčí, kterému jsem se konečně chytře podívala na visačka a je to Rokyta, ale tedy řekl jen že to vypadá že je po ovulaci (ehm no jak sem sama věděla), ale že sliznice je ještě skoro předovulační takže musela proběhnout nedávno, buď včera nebo dneska v noci. Tak že IUI ještě tedy udělat zkusíme. Takže jsme šli odevzdat vzoreček. A já mám pak dorazit na IUI.

adenka84
22. bře 2010

Ahoj Vendulák, přeji dodatečně vše nej k narozeninám.
Neboj třeba to bude dobré.I když te velice dobře chápu. Také jsem byla v tvé situaci, ale stále jsem věřila, že to vyjde.Tak třeba budeš mít velké štěstí a zadaří se. Jsou to přeci doktoři a ví co dělají. Držím palce život je plnej překvapení.... 😉

vendulak
22. bře 2010

Adenko moc děkuju! 😉

pantomima
22. bře 2010

vendulak- držím palce, věř tomu, že spermíci potkají vajucho na cestě, vždyť má přeci nějakou životnost ne? já bych flintu do žita neházela!!!!!

l.u.c.i.e
22. bře 2010

Ahojky holky 🙂

Adenko, je dobře, že už jsi doma a že máš bříško jako ze škatulky 🙂 Nevěděla jsem, že existují i neprůchodné vaječníky, myslela jsem, že jen vejcovody... Hlavně, že je vše odstraněno. A hurá do umělého oplodnění. Teď se vše podaří hned napoprvé 🙂 Třeba bys mohla jít jen do IUI. To se pak v Natalu domluvíte.

Terko, nedivím se, že tě vyleká každé píchnutí. Znám to od sebe, když jsem taky na začátku těhu krvácela. Jen odpočívej a uvidíš, že ve středu se dozvíš více a hlavně bude všechno v pořádku 🙂 Držím stejně dále palečky...

Vendulko, přeji dodatečně všechno nejlepší k narozeninám. A ať se vám splní ten nejkrásnější dárek. Neboj se, pokud ovulka byla včera, tak není nic ztraceno. Aspoň to spermici budou mít blízko k vajíčku. Nevěš hlavu. Nic není ztraceno.

Ostatní holky moooc zdravím.

adenka84
22. bře 2010

Lucie, to víš, že jsem to napsala špatně - myslela jsem samozhřejmě vejcovody ne vaječníky...

l.u.c.i.e
22. bře 2010

Adenko, tak to jo. Už jsem myslela, že je i něco nového 🙂 No a jak se cítíš? Už je lépe?

adenka84
22. bře 2010

Docela to jde, jen mi to začala mokvat a v pupíku mám vidět živý maso. začalo to docela pálet a nevím co stím...
Jdu si lehnout a uvidím co se z toho vyvrbí...přinejhorším tam zavolám azeptám se co stím... 😒

l.u.c.i.e
22. bře 2010

Adenko, asi by to chtělo nějaký převaz. Měla bys tam zavolat hned, aby se ti tam nedostana infekce. Nebo by ti to mohla udělat tvá obvodní.

pantomima
22. bře 2010

adenko- dojdi k dr, ať se ti tam něco nedostane, infekce číhá všude 😉