Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

l.u.c.i.e
27. dub 2010

Hani, to je dobře, že jses k nám přidala 🙂

Gambrinusko, hlavně se nenervíkuj. Nic se neděje, že je testík ještě sněhobílí. Testni za pár dní. Držím palečky, aby na tebe vykouklo //. A to, že máš depku je normální. Kdopak z nás jí tu neměl. Od toho jsme tu, aby jsme ti chmury odstranily 🙂

Evžen, tak to ti dnešek velmi rychle utekl...

jedna11
27. dub 2010

Gambrinusko, to je mi lito, ale jak pisi holky, je brzo, zkus to za 2, 3dny. Drzim palce. A ze jste se nepohodli s manzelem, uvidis, ze bude zase dobre, jste mozna oba jen podrazdeni a nervozni z toho co se deje. Uvidis, ze bude zase dobre.

Avant, ty se mas. Taky bych zahradnicila. Ale nam se baracek a zahrada teprve dela a jeste nejakou chvilku na to muzu jen myslet, ale uz se nemuzu dockat.

Lucie, s natekanim nohou jsem mela taky pekny problemy. Takze docela vim o cem mluvis. ja ke konci musela chodit v pantoflich. ale co bysme pro ty drobecky neudelaly, co?

jedna11
27. dub 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, lecba ATB, pak dlouhej protokol IVF
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................dlouhý protokol na IVF
Adenka84..........3x IUI, 1x IVF -ICSI, 1x KET - vše bez úspěchu, 6.5. konzultace v Natalartu
vendulak ...........1IUI neúspěšná(17.2), 2.IUI 22.3., od 2.4. //
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10

L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 31tt, poradna 5. 5., velký UTZ
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 26tt, 4.5. poradna
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 13tt, poradna + náběry 29.4.
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3.
pantomima.........IUI 16.2. - 10tt, 29.4. UTZ, 5.5. poradna
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 9tt, poradna+ náběry 7.5
hanninka87 ........28.4. - hodmonální profil, ms od 25.4. - utz

pantomima
28. dub 2010

pěkné ráno!

kde jste kdo??? 😕

ilca1
28. dub 2010

Ahoj pant jsem tady 🙂 už jsem dokázala hned ráno rozbít rychlovarnou konvici 😅 nebyla tam voda a já jí zapla 😅 ....už nehřeje 😠
jinak já dobrý ale začal mě marodit malej, má asi angínu tak jsme doma.
gambrinusky je mě líto ale i já i myslím, že je ještě brzy na test 😉 určitě na ná ty dvě// ještě vykouknou 😉

l.u.c.i.e
28. dub 2010

Dobré ránko holky,

koukám, že když je venku hezky, tak je tu nějak mrtvo 🙂 Že vy si užíváte někde na zahrádkách? 😉

Jedna, jojo, co bysme pro mimi neudělaly... Jak najednou otékají každý den když je hezky... Někdy vám ty nohy budu muset vyfotit. Večer jsou jako konve... To je hnus... Ráno zase normál a pořád tak dokola.

Pant, jsem tu. Za chvíli ale musím na gyndu pro marodní lístek, nakoupit, uvařit a asi bych měla i poklidit. Ale moc se mi do toho nechce. Odpoledne snad zajdeme na II. polikliniku zaregistrovat u dětské doktorky našeho mimíska 🙂

Holky, copak je nového?

avant
28. dub 2010

Dobré ránko,
u nás svítí krásně sluníčko 🙂
Evžen, jo jo, máme taky baráček a zahradu. Záměrně nepíšu zahrádku 🙂 🙂
Jedna11 - taky se dočkáš, budeš mít pak všechno nové, voňavé. Já se vždycky nejvíc těšila na zařizování.
Ilčo, takové krásně počasí a malej marodí, to je pech 😠
Lucko, ty tedy budeš dneska vzorná manželka - nakoupeno, navařeno, poklizeno 🙂
Pant, ta určitě jde dneska s malou na plavčo nebo na cvíčo, viď?

pantomima
28. dub 2010

Tak my dneska nemáme žádnej zvláštní program, skončíme na pískovišti, dopoledne musím ještě na nákup a odpoledne pak půjdem se psem na veterinu, něco se jí udělalo vedle cecíku, tak ať se na to doktor raději koukne

cvičení máme zítra 😉

l.u.c.i.e
28. dub 2010

menší úprava

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, lecba ATB, pak dlouhej protokol IVF
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................dlouhý protokol na IVF
Adenka84..........3x IUI, 1x IVF -ICSI, 1x KET - vše bez úspěchu, 6.5. konzultace v Natalartu
vendulak ...........1IUI neúspěšná(17.2), 2.IUI 22.3., od 2.4. //
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10
hanninka87 ........28.4. - hodmonální profil, ms od 25.4. - utz

L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 31tt, poradna 5. 5., velký UTZ
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 26tt, 4.5. poradna
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 13tt, poradna + náběry 29.4.
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 14tt
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 13tt
pantomima.........IUI 16.2. - 13tt, 29.4. UTZ, 5.5. poradna
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 9tt, poradna+ náběry 7.5

l.u.c.i.e
28. dub 2010

Avant, někdy si na vzornou manželku zahrát musím 🙂

Hanninka je dneska v Natu na hormonálním profilu. jsem zvědavá co se dozví nového 🙂

Ilčo, angína teď docela řádí. Snad se z toho Filípek brzo dostane.

No a já letím pro předposlední peněžní lístek...

m.evzenie
28. dub 2010

Ahoj holky,
Avant, jo, jo u nás taky, tak to bude zase dnes nádherný den.Tak to máš co dělat, aby si se na té obr zahradě neztratila. 😅
Ilčo, to je škoda, takhle krásně, tak ať se malý brzo vymarodí....angína, to budete doma asi dva týdny.
Pant. hezky si to na pískovišti užijte. 🙂
Lucko, ty máš dnes uklízecí den.....tak to moc nepřeháněj a taky odpočívej. 😉 Už jste našli dětskou dr. pro mimíska?
Dnes jdu odpoledne k zubaři a vůbec se mi tam nechce, já když jdu na prohlídku, tak mi vždy něco najde a musím tam pak
zase nejméně jednou ještě jít, bojím, bojím.
K večeru jdu ke kamarádce, která mě střihá, už to potřebuju jako sůl.

pantomima
28. dub 2010

Jsme doma, venku je fakt nádherně...teď jen, aby malá usnula a byl od ní klid..alespoň hodinku... 🙂

l.u.c.i.e
28. dub 2010

Evženie, teprve teď jsem přišla z města. Venku je fakt nádherně. Ani se mi domů nechtělo. Teď vařím a uvidím zda se dám do úklidu. Moc se mi tedy nechce... Kdyžtak to počká do zítra 😀
Třeba ti žádný kaz nenajde 🙂 Mě to čeká v pondělí. Ale už jdu jen na prohlídku, zda se mi tam nějaký kazík neukázal... Prý preventivně.

Pant, užívej si klídku 🙂

hanninka87
28. dub 2010

Ahoj, jen info v letu 🙂

tak výsledky budu vědět 4.5. a další návštěva je 14.5. 😉
zatím máme jen spermio - snížená pohyblivost. Jinak se snažíme od května 2009, tedy skoro rok.
3 měsíce po vysazení jsme to zkoušeli bez hormonů, pak jsem musela brát clostil a proveru, abych měla ms. Pak jsem přestala brát a ms zmizela 😢 tak jsem dostala žádanku na spermio do Genetiky a tam doporučili inseminaci aih. Tak jsem dostala žádanku do Natu.
Zatím chtějí zkusit hormony a sledování plodných dnů - snažení na povel. Pak se prý uvidí.

hanninka87
28. dub 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, lecba ATB, pak dlouhej protokol IVF
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................dlouhý protokol na IVF
Adenka84..........3x IUI, 1x IVF -ICSI, 1x KET - vše bez úspěchu, 6.5. konzultace v Natalartu
vendulak ...........1IUI neúspěšná(17.2), 2.IUI 22.3., od 2.4. //
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)

L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 31tt, poradna 5. 5., velký UTZ
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 26tt, 4.5. poradna
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 13tt, poradna + náběry 29.4.
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 14tt
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 13tt
pantomima.........IUI 16.2. - 13tt, 29.4. UTZ, 5.5. poradna
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 9tt, poradna+ náběry 7.5

gambrinuska
28. dub 2010

Děkuju za podporu holky jste zlatý, možná to je ještě brzo 🙄 , ale ani na sobě nic necítim ☹ tak se radši připravuju na mrchu i když to stejně obulim jako vždycky, no nic musí me jít dál 😎
nebojte za pár dní tu budu v plnné síle 😉

terka82
28. dub 2010

Ahoj holky.

Tak já se ukážu po dvou dnech a tady dvě stránky... To ani nebude problém přečíst. 😀 Jdu na to. 😉

jedna11
28. dub 2010

Ahoj holky,
to je pocasicko, krasa........ Ted jsem se vratila z venku a fakt teda pocasicko balzamek na dusi.

Avant, to ja se taky tesim na zarizovani a vubec na vsechno. i na to az tam budu jednou uklizet celej barak 🙂 , ale na zahradu proste nejvic. Konecne budu moc vse zasadit podle sveho. Jak mate velkou tu zahradu? nemas nejakou fotku? my mame zahradu 1000m2 a prijde mi to az dost.

Jinak dnes jsem se objednala na kontrolni kultivaci na 14.5. tak doufam, ze bude ok a ze po ms budeme moc jit do IVF. Cytosku mam dobrou , tak ted uz jen at zmizi ty mrchy.

Gambrinusko, neboj, urco to bylo brzo a priznaky mit vubec zadne nemusis. Drzim palce, at to vyjde.

Evzenie, zubare taky nemam rada a uprimne se mu vybybam jak to jde, ale nekdy se tam musi. tak doufam, ze ti nic nenasel a ze uz to mas za sebou.

Terko, jak vase fenka? my jedeme o vikendu za zenichem, tak doufam, ze tam pojedeme jen jednou a ze se ty nasi bude hafan libit.

terka82
28. dub 2010

Evženie počkej počkej, ty chceš předhodit naší hafinu vašemu hafanovi?? Tak do toho nejdu. 😀

Lucko ten dr. asi trpí rozdvojenou osobností... 😀 V mém okolí si ho každý, kdo u něj byl, chválí, všichni jsou z něj nadšení a já jen slyším to jméno, tak se mi ježí chlupy. Byla jsem s tou vývoj. vadou na UTZ v nemocnici v KT, v Natu, na té genetice a ve FN. A všude se mě buď ptali, jestli to chci vidět a nebo mi neukazovali nic, tenhle to vzal z gruntu. A po tom, co předvedl Renap, u mě klesl úplně. Takhle se profík opravdu nechová. 😖

Douda hoď nohy na stůl a užívej klídku. 😉

Ilčo tobě už svítí 14tt, to už je to tak dávno co jsme našli //? To je děs.
Gratuluju k další bezproblémové kontrole. Pohlaví vám snad řeknou příště, hlavně aby už ti bylo dobře. 😒

Jedna měla jsem hraniční chlamydie a při další kontrole už to bylo naštěstí OK.
Naše potvůrka se ještě nehárá. 😠 Je jako panička, když čeká na mrchu. 😀

Gambrinuska to tě teda neomluvíme. Copak sem se chodíme jen radovat? Jsme tu přeci od toho, aby jsme si pomohly odpíchnout od "dna". A navíc, 11 den ještě není nic ztraceno. 🙂 Takže šup sem zpátky. 🙂 😉
Mrzí mi, že jste se s manžou pohádali. Určitě to nemyslel zle. Do něčeho investuješ peníze a když to pak nevyjde, tak tě mrzí, že to nevyšlo a i ty vyhozené peníze. Určitě se z toho brzo oklepete a bude zase dobře. Ty už chceš jít do IVF? Minule jsi otěhotněla přirozeně, takže já bych se do IVF určitě nehnala. Vydrž prťka, vydrž. Bude zase líp. 😉

Hanninko vítej, jsem ráda, že ses přidala.

Lucko koukla jsem na foto nohy, opravdu ladná nožka... 😒

Avant tak co zahrádka, kolik jsi toho nakoupila?

Pant co hafina?
Jinak opalování podle brýlí mi taky jde. 🤐 😀

Tak tu máme konec května... Co bude s tím srazem?

gambrinuska
28. dub 2010

Ter minule to bylo po bylinkách a prý moje asi jediná a náhodná ovulka, prý se to u PCO stává, sama jinak se nevzmůžu přes 10mm 🙄 a ségruša má to samý, včera jí byl Mejchar odvést do natalu, že on j í už nepomůže 😔
Já bych do iVF šla, jestli si mam píchat na IUI nebo IVF, tak to vyjde na stejno a přijdouz mi tam ty šance větší 😅
jo snad se brzo zas oklepu 😔 dávám si tě za vzor 😉

terka82
28. dub 2010

Gabrinuska já se taky sama nevzmůžu na nic... Jo u IVF jsou větší šance, ale taky to stojí víc peněz. 😒 Ale chápu, že tě to takhle neba. Když mi po první nepovedené stimulované IUI nabídli IVF, tak jsem snad i byla ráda.
Dobře, tak se teda oklepej a pak se hned ukaž. 🙂 A mě si za vzor nedávej, já jsem spíš odstrašující příklad. 😠

Taky už se tu hodně dlouho neukázala Bubulienka, holka co je s tebou?

gambrinuska
28. dub 2010

Ter neblni dodáváš mi sílu 😉 napiš mi kolik cca to přijde, jestli to máš v paměti, nebo jiné holky 😅 budu štřit odhaduju cca kolem 20tis, holt budem jíst suchej chleba 😠 😎 , za mimi to stojí, 😵 už mam stranou 1000 co mi podstrčila mamuša tak jí mam už v prasátku

jedna11
28. dub 2010

Gambrinusko, 20tis to je dost prehnane. Je tam hodne volba mezi plne hrazenyma lekama a nehrazenyma pry lepsima. Pak se plati nejake jakoby nadstandartni vykony, ale ty mit taky nemusis. Takze ja tedy nevim jak ostatni, ale co mi BOuse posledne rikal, tak si myslim, ze to zase tak draho nevyjde. pokud si tedy volis ty hrazene leky atd.

terka82
28. dub 2010

Tak to potom jo. 😉
Taky jsem počítala s 20tis, ale bylo to levnější. Platila jsem jedno balení puregonu, to největší, takže to bylo něco přes 2 tisíce, už si to nepamatuju přesně. A pak jsem tu měla ještě z předchozí IUI puregon asi na 3 dávky a akorát mi to vyšlo, takže jsem nemusela dokupovat nic. Pak jsme platili 2500 za zmražení a 7000 za ISCi a to bylo všechno. Do nějakých 12-13tis jsme se asi vešli komplet se všemi dalšími léky - injekce na ředění krve, utrouš atd. Myslím, že jsme hodně ušetřili na lécích. 🙂 Tím, že jsem reagovala tak dobře.
Jo mimi za to stojí. 🙂

avant
28. dub 2010

Tak jsem doma z výletu. Manželovi odpoledne spadla kláda na nárt, takže jsem ho vezla na Lochotín na rentgen. Naštěstí je to jen naražené, zlomeného nic.
Terko, nic jsem nenakoupila, protože tu nic neměli 😠 . Musím do OBI 🙂
Jedna11, my máme pozemek o trošinku větší než vy, ale né o moc. Fotky mám, pošlu ti odkaz přes interní poštu, ju?
Gambrinuska, nás IVF vyšlo na 12 000 Kč. (léky 3000, ICSI 7000 a prodloužená kultivace 2000).

jedna11
28. dub 2010

Avant, posli. Rada se podivam.Tak to mas asi co delat nez takovouhle zahradu das do kupy.

Terko, kdyz uz tady rozebirate ceny IVF, chtela jsem se zeptat na ISCI. Porad vaham jestli do toho jit nebo ne. na papiru jsem cetla, ze je pri teto metode vetsi pravdepodobnost nejake vady mimiska. Bouse rikal, ze to zvysuje cance IVF a ze je to lepsi. Tak nevim. Spermijky pry mame v poradku, jestli obal meho vajicka je v norme to bohuzel nevim a tak babo rad. Mam sice spousty casu, pokud to dobre dopadne s chlamydiea, tak zacneme az ten dalsi cyklus. doufam...

gambrinuska
28. dub 2010

dík holky trochu jste mě potěšily 😉 manža už je přístupněkší 😅 tak snad nám to dobře dopadne, všem 😉
jedno možná půjdem spolu 😉
jste holky moje zlatý 😉

rampepurda11
28. dub 2010

Ahojky holky,
kdyz si vas procitam, tak uz se do Natalu moc tesim. Obavy jsou, to jo... Ale to kladne prevlada - pocit, ze tam nas dovedou k miminku🙂

Gambrinusko, ja myslim, ze vubec neni nic ztracene. Uz jsem kolikrat cetla, ze se holkam objevily // az tyden po vynechani... Moc drzim palecky, aby se za par dni carky objevily.

A s tim setrenim to znam.... My ted setrime na svatbu a tim, ze ja jeste studuju, moc do rodinneho rozpoctu nepridam☹ Tak jsem si naivne myslela, ze nas do CAR objednam hned po svatbe, ale muj nastavajici me taky uzemnil... Ze az se dostatecne nasetri... Ja ho na jednu stranu chapu, ale na druhou ja jsem nedockava a rikam mu, ze nez nam udelaji vsechny vysetreni, penizky se schrasti... Ale nejspis si budu muset pockat:. Nebo si vsadit a vyhrat 😉

pantomima
29. dub 2010

Pěkné ráno!

tak dnes v jednu frčím na ultrazvuk 😵 , jsem zvědavá, jak mimís vyrostl
😵

včera jsme s Ketinou byli u toho veterináře, tak má mastitidu, myslela jsem si to, že to bude něco takovýho, protože začala včera taky hárat, krom toho se nás zeptal, kdy plánujem štěňata, že už má nejvyšší čas a jestli to prej nestihnem do jejích 5ti let (jsou jí 4), tak jí máme nechat vykastrovat, že se jí to s tím prsem bude opakovat a samozřejmě se to může i nepěkně zvrhnout 😖 , takže nejenže budu kojit svoje mimi, ještě se asi budu starat o štěňata 😖 to bude síla, jdu prolejzat net a hledat jí chlapa 😀

takže v jedenáct s malou na cvičení, pak jí šoupnu dědovi, pofrčím do Natu a pak dám vědět 🙂

l.u.c.i.e
29. dub 2010

Dobré ránko,

Terko, jak chodíš do práce, tak tě tu nikdo nepřekoná 🙂 Navíc každá z nás si užívá sluníčka...
Co provedl doktor z genetiky Renap?

Gambrinusko, bt tebou bych IVF ještě neřešila... Otěhotněla jsi přirozeně a teď taky můžeš být těhotná. MS si nedostala, tak naděje tu je. My jsme sice testili 10, 11, 12, den po ET, ale to už jsme v sobě měly 2-3denní embryjka.
Jinak IVF ti nemusí stát nic, když si to necháš celé zaplatit pojišťovnou. Dáš si léky plné hrazené, pokud má manža kvalitní spermio, tak je spojí v misce a zaplatíte jen 2500kč za zamražení embryí... Jinak mi jsme dávali necelých 15000kč, ale je to tím, že jsme měli zamražené spermie, jak manžel odjel na služební cestu. Jinak holky už ti tu ceny popsaly.

Ramperpurdo, kdypak se vdáváš? Jistě se moooc těšíte. A co ty víš, třeba se vám po svatbě sejdou nějaké penízky... Ale nemyslím si, že byste hned šli do těch hrazených pokusů... Nikdo tu z nás nešel pokud si dobře pamatuju.

Ohledně srazu. Od 14.-16.5. a 29. - 30. 5. nemůžu. Jsem mimo Plzeň ☹ Pak už budu čekat měsíc na porod 🙂 Holky, co vy? Jak na tom budete. Je mi jasné, že se asi nesejdeme všechny, ale většina by mohly, ne?