Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

l.u.c.i.e
10. kvě 2010

Ilčo, tak to jsis platila ten první sreaning a ty další už platí pojišťovna... 🙂

Evženko, jak máte velký bazén? Až to budete mít hotové, tak nám to musíš cvaknout, aby jsme to viděli...

Adenko, tak to budeš mít stejný protokol jako jsem měla já. Budu moc držet palečky, aby to tentokrát vyšlo hned při ET.

Micha, určitě tě to natírání baví, když je to pro mimi. Mě taky velmi bavilo, když jsem tapetovala komodu do dětskýho pokojíku 🙂 Se samolepkama to bude mít Vojtíšek ještě hezčí...
Užij si ve čtvrtek 3D UTZ a snad vám malej neprospí jako to dělal ten náš... Budeme se těšit na fotečky malého.

Hlavně, že Lucinda občas nakoukne... Třeba nemá jen čas.

douda
10. kvě 2010

Ahoj holky , hlásím že je snad vše v pořádku , jen na ty doktory mám smůlu ☹ , nová paní doktorka byla tak milá že jsem po 5 minutách od ní utekla , zlatej Andrle tak u něj zůstanu , hned jak jsem vešla do ordinace aniž by se paní doktorka podívala na papíry tak mě řekla že se nedivý že jsme byli v centru když jsem tlustá a že všechno můžu já tak jsem rychle utekla než stačila něco napsat , já vím že jsem silná ty hormony a štítná žláza udělali své , ale zatím my každý řekl ať to řeším dietou až po těhu , jsem z toho smutná a musela jsem to střebat ☹

l.u.c.i.e
10. kvě 2010

Douda, moc mě to mrzí, že máš takovou smůlu na doktory... Někteří doktory bych taky nejraději někam kopla... S váhou si vůbec nedělej starosti. Co ty víš, třeba taky nebudeš přibírat jako já... Hlavně, že jsme zdravé, ne? Mysli na miminko a dieta počká až na někdy po...

douda
10. kvě 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, lecba ATB, pak dlouhej protokol IVF
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, kontrola 20. 5.
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................dlouhý protokol na IVF
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 1x IVF -ICSI, 1x KET - vše bez úspěchu, červen začátek stimulace na 2.IVF
vendulak ...........1.IUI 02/2010 neúspěšné, 2.IUI 03/2010 missed ab.
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
petra177............1.UIU (23.4) negativní, kontola 20. 5


L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 33tt, poradna 19. 5.
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 27tt, dle utz jsme o týden starší, odhad váhy 1030g, 26.5. poradna+velký UTZ
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 13tt, poradna + náběry 29.4.
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 15tt
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 13tt
pantomima.........IUI 16.2. - 15tt, , 24.5. náběry
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 11tt, poradna a náběry 13.5

douda
10. kvě 2010

Já vím Luci že mimi je nejdůležitější , jen mě to hrozně mrzelo , snad už jsem si všechno špatný vybrala

jedna11
10. kvě 2010

Ahoj holky,
Doudo, to je mi lito, ze mas takove zkusenosti s dr. Vubec nechapu jak si tohle muze nekdo dovolit a uz vubec ne doktor. To je fakt otres. ALe jak pise Lucie, mysli na prdolku a tes se z toho, ze jste v poradku a to osklive nemysli.

Adenko, a jaky je rozdil v tom protokotu co budes mit ty a co budu mit ja? Ja mam dostat ms pristi tyden a pak se objednat 22dc na utz. Tak nevim. to mi dnes rekli v Natu, tak pokud dobre pocitam, tak bych na ten utz mela jit nekdy 8-9dc, takze taky budeme v cervnu teprve stimulovat, tak to budeme mit stejne , ne? nebo ja v tom mam porad takovy bordel. a to vse tedy za predpokladu, ze jsem se zbavili tech mrch a to budu vedet za tyden a kousek. to je doba 😠

Jani8, tedy tak ve stredu uz jdes na odber, tak moc drzim palce. Az pujdu ja , tak ty uz budes mit na testiku //. 🙂

Ilco, mimi na 3D je uplne suprovy. taky bych uz chtela videt naseho prdolku 😖 . Jak je to vubec s plodovkou? je u IVF povinna?

Terko, co vase hafina? uz hara? my uz byli u zenicha, tak ted cekame co bude. Aspon nekdo v nasi rodine snad bude maminkou 🙂

m.evzenie
10. kvě 2010

Ahojky holky,
Lucko bazén máme z mounfieldu a je to ovál 5,5 na 3,7. To si jěště nějakou dobu počkáme než to budeme mít hotové, stále
něco vymýšlíme, teď děláme jěště závlahu, ale pak to určitě cvaknu. 🙂
Douda, to mě mrzí, že nemůžeš natrefit na nějakého příjemného dr. hned napoprvé, to je teda přístup.Hlavně, že jste s mimi
v pořádku a to je teď důležitější. 😉
Micha, jistě se těšíš na utz......jen aby se malý ukázal jaký je fešák.
Terko, jak bylo v práci?
Jedna a Adenko, tak držím pěsti, aby se Ms nikde netoulala a brzy jste se dočkali.

gambrinuska
10. kvě 2010

Ahojky holky 😉
Jani držim na středu strašně moc palečky at máte samý výborný vajucha a ještě lepší embryjka a hlavně at se chytí 😉 😵
Jedno neboj nejsi sama já v tom mam taky pěknej bordel 😀 😀 a hlavně mam plno otázek, ale vždycky až doma ještě že sem chodí ještě i ty zkušenější 😵 😉
My se jdem toho 20 domluvit co a jak a ani nevim s na co se připravit 🙄 😔 jestli nám nabídnou ještě stimulovanou IUI nabo IVF, ale asi radši bych šla do IVF, přijdou mi tam větší šance 😔 😅
Jinak jsme se dneska s manžou domluvili, že asi pojedem na dovču do Chorvatska 😀 jen autem se segrušou, ale mam radost, musím šetřit, ale potřebuju vypnout a odreagovat se 😉
Těhulky krásně vám to roste 😉
Holky šup at jsme mezi nima 😵

ilca1
10. kvě 2010

Douda tak ta doktorka je normální Kráva a jinak to říct nejde 😠 😠 😠 kašli na ní nestojí za nervy
Jenda11 mě zatim doktor o plodovce nic neříkal tak počítam že jestli budou v pořádku i další testy tak na ní nepujdu 😉

jedna11
10. kvě 2010

Evzenie, a tu zavlahu na zahrade si delate sami nebo vam todela firma? my o ni taky premyslime, tedy ja bych ji moc chtela.

l.u.c.i.e
11. kvě 2010

Dobré ránko,

Douda, věřím ti, že tě to velmi mrzelo. Mě by to taky mrzelo. Ale zase je lepší, když jsi na to přišla brzo, ne? Nemysli už na to a raduj se s těhu. To ne nejdůležitější...

Jedna, mrkni na odkaz, máš tam vysvětlené protokoly. http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/z...
Ohledně odběru plodové vody závisí na věku matky. Myslím, že je povinná od 35 let a na testech ze screaningu. Pokud je tam nějaká nesrovnalost, tak odběr plodovky doporučují. Zachytí i sebemenší odchylku. Naštěstí jsem na ní nemusela, i když mě hrozila, jelikož se jim nelíbily ledviny malého. Naštěstí za měsíc byly ledviny v normální velikosti...

Evženko, přeju krásné koupáníčko až budete mít vše okolo bazénu hotové... Tiše závidím 😉 Ještě okolo nějaká ta zeleň, viď? No, máte toho ještě dost na dodělání...

pantomima
11. kvě 2010

Pěkné ráno!

Za chvíli razím na kontrolu ke své dr, zjistila, že jsem měla preventivní prohlídku naposledy v roce 2006, tak mi ji udělá v rámci prohlídky do těhu průkazky, tak přibude další razítko

na plodovku a na genetiku mě Švábek zatím neposílá, 35 mi bude až pár měsíců po porodu, tak prej to není nutný, uvidím ještě jak po náběrech na vývojový vady, ale věřím, že bude vše OK 😉

jana8
11. kvě 2010

Hezké dopoledne 🙂 ,
já už mám za sebou i poslední injekci do zadku.....tak už budu jen myslet na zítra......ještě dnes uvařím....dvě jídla aby bylo i do zásoby 😅 a vyžehlím a pak se budu asi jen stresovat 😒 .....ale ne oddychovat,břiško nějak pobolívá,ale jde to...
Lucko,děkuji za tak úžasné vysvětlení....hned mi je lépe,když vím jak to bude probíhat.....i když jasné,že mám strach,ale asi kdo ne?....a co se týče těch 3-4 litry denně,tak to raději čistou vodu nebo může být i bublinková s příchutí?.....abstinenci dodržíme,to je jasné...už ji máme raději od pátku 😅 ...
Ilčo,tak to je skvělé......kdo to má někdy vydržet,co? 😀 ....jo,a po IVF je abstinence?....nebo asi budu ráda,že mi bude dobře,co?....já,ale nemyslím hned,ale tak od KET za 3dni nebo tak nějak.....
Evženie,děkuji....už mi to nějak utíká...ale tobě taky,no ne? 😉jak ti je po hormonech?
Adenko,já taky vždy chodila s přítelem,tak jestli budu moct tak půjdu i teď,vždyť když tam mám být o 8hod a zákrok bude až 9.30hod,tak ať se nějak zabavím a odreaguji 😀......do řeči s někým se dám hned jen nevím jestli budu mít na to myšlenky a náladu....uvidíme.....tobě přeji ať mrška naposledy navštíví váš domov a pak ať ztratí vaši adresu 😅
Micha,tak to jsem netušila,že se dá takhle sondovat,tak to je super,doufám,že jsou v pořádku a brzy nám napíše.....tebe obdivuji nebylo ti včera špatně u vůni laku? 😝...ale malý bude mít pokojíček připravený,to je super.... 😉..na čtvrtek držím palce,ať se Vám ukáže Vojtík v celé své kráse 🙂
Jedna,děkuji.....doufám,že máš pravdu,ale ty mně pak budeš následovat na to nezapomeň 😉.......když máš dlouhý protokol,tak toho 22DC budeš mít utz a když bude vše ok,tak ti píchne sestrička první injekci....a pak budeš čekat zas na ms a pak se objednáš hned na konec ms a to budeš mít utz+náběr krvi a podle výsledku ti dokt. řekne,kdy začneš s injekcemi.....aspoň tak jsme to měli my....
Gambrinuska,děkuji ti 🙂.....tak dovolená se u Vás chystá,to je super,aspoň se odreaguješ a načerpáš novou energii....my plánujeme jet vodu,ale já uvidím,jak na tom budu...chceme jít parta,tak se těšíme a asi i nemůžeme dočkat....ale já raději budu v očekávaní a vodu oželím....tá mi neuteče...tak se necháme překvapit.... 😵
Pant, tak to si byla docela už dlouho na preventivní , ale teď budeš mít i razítko v průkazce tak to je super,hlavně ať je vše v pořádku,držím palce a taky ať se ti plodovka vyhne obloukem 😉
Všechny ostatní holky zdravím a přeji hezký den........ 🙂
Já jdu něco udělat a pak jsem zas zaskočím......och to jsou zas romány,co to tu píšu ....pardón 😀

jana8
11. kvě 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, lecba ATB, pak dlouhej protokol IVF
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, kontrola 20. 5.
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................12.5. OPU
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 1x IVF -ICSI, 1x KET - vše bez úspěchu, červen začátek stimulace na 2.IVF
vendulak ...........1.IUI 02/2010 neúspěšné, 2.IUI 03/2010 missed ab.
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
petra177............1.UIU (23.4) negativní, kontola 20. 5

L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 33tt, poradna 19. 5.
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 27tt, dle utz jsme o týden starší, odhad váhy 1030g, 26.5. poradna+velký UTZ
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 13tt, poradna + náběry 29.4.
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 15tt
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 13tt
pantomima.........IUI 16.2. - 15tt, , 24.5. náběry
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 11tt, poradna a náběry 13.5

adenka84
11. kvě 2010

Jedna, já bych měla začít menstrulovat 18.5. +- nějaký ten den.....pak se mám objednat na 2é den cyklu na UTZ a tm pak už dostanu injekce, budu čekat na další menstrulacia pak začnu 2. den cyklu stimulovat..Mohli by jsme začít tedy opradvu ve stejnou dobu, což by bylo fajn! Ty máš sice protokol dlouhý, ale možná že i tak začneme spolu...

adenka84
11. kvě 2010

Chtěla jsem napsta 20 den cyklu, ale jak je u mě známo opět jsem se překlepla... 😀

Jana8 moc ti děkuji, s tou mrškou tě beru na vědomí, ale potřebuji aby dorazila ještě 2x a pak ji dám doufám na nějakou dobu papa 😉

adenka84
11. kvě 2010

Jana8 na zítra ti držím mocinky moc palce, budu na tebe myslet a čekat až nám písneš info...

ilca1
11. kvě 2010

Jani8 po IVF mě řekl Švábek do testu bez sexu žádný kafe .Ono po tom stejně bolí tak 14 dní břicho tedy spíš je cítit ale stejně by jsi ze sexu nic neměla , mla by jsi strach aby jsi něco nepokazila 😉 já po zavedení embrýsků tak 3 dny polehávala a pak už jsem dělala všechno normálně 😉 Budu na tebe myslet a držet palečky 😉 a vem si nějaký časopis já měla smůlu že jsem narazila na všechny v němčině 😠 tak jsem si příště vzala svoje

pantomima
11. kvě 2010

Ahojky holky

tak jsme odpoledne strávily s malou na ušním, byla dopoledne u našich a když se vyspala, tak si stěžovala na bolest levýho ucha..už ho má píchlý a je klid ☹ , tak snad už bude mít pokoj 🙂

ilca1
11. kvě 2010

pant chudák malá ale teď už to bude dobrý, malej s tim nikdy problem neměl a já když byla malá taky ne a teď za poslední dva roky už mě ho museli třikrát píchat ☹
Mě musim zaťukat nevolnosti polevujou už i docela jim a včera jsem byla schopná už i vyplít velkou skalku tak se blízká na lepší časy 😉 v pátk ještě ty druhé testy a už si to fakt budu jen a jen užívat 🙂

jana8
11. kvě 2010

Adenko,tak to jsem spletla,promiň,nevěděla jsem že je to podobný cyklus dlouhým cyklem,tak ještě 2-krát mršku a pak ji dej naschledanou 😉 ......děkuji za palečky,info písnu jak budu moct 🙂
Ilčo,já jsi myslím,že nebudu mít na sex pomyšlení,ale za zeptání nic nedám 😉 a ani cafe,tak abych na to nezapomněla.....já už mám navařeno i na zítra,pozítří,tak budu odpočívat a nebudu nic dělat.......díky za tipy s časákmi 😉
Holky,mám na Vás dotaz vyplňuji dotazník pro anesteziologa a tam je otázka : jestli jsem v poslední době byla ošetřovaná lékařem?.....mám tam napsat i zubního - vrtaní zubu a dávaní plomby?
a taky je tam otázka ohledne křečových žil,tak i když je mám,ale zatím jen slabé,tak to tam mám dát jako ANO?....já jsem z toho jelen
a co se týče srdečního onemocnění,tak šelest -jako malá když jsem měla,tak tam dám ANO a dopíšu šelest?co vy na to?a co se týče jestli trpím nějakým neuvedeným onemocněním?tak tam patří migréna,že? a zvyklá na určité léky-když mám léky na migrénu,tak tam mám napsat ANO?
Holky já se z těch otázek picnu,prosím pomozte 🙂

jana8
11. kvě 2010

Holky,kde jste kdo?????pomoooc

douda
11. kvě 2010

Ano
Křečáky ano , Srdeční onem- šelest v dětství , Migrénu určitě napsat - léky na migrénu napsat název

jana8
11. kvě 2010

Ahoj Doudo, děkuji ti velmi pěkně,už jsem myslela,že se tady nikdo neukáže

jana8
11. kvě 2010

Můžu se tě ještě zeptat,jestli si před odběrem měla taky bolesti břicha? Čtu vše možné na nette a mám strach aby to pak nebyl ten hyperstimulák......ale to snad ne.....břicho i mi nafouklo,ale to se neni co divit když mi tam zrají vajíčka....

douda
11. kvě 2010

Ahojky moc držím palečky , neboj zítra to zvládneš , taky jsem měla strach ale pak jsem si říkala že to hrozný nebylo

douda
11. kvě 2010

Bolesti břicha jsem neměla měla jsem málo vajíček odebrali jich 9 a z toho byli na oplození jen 4, tři se povedlo oplodnit

jana8
11. kvě 2010

Děkuji,mám strach jak blázen,už ať to mám za sebou,půjdu si dřív lehnout,doufám,že usnu,ať na to nemyslím......já taky nemám extra moc vajíček ale břicho bolí někdy dost ,tak proto se bojím ať nemám ten hyperstimulák...

jana8
11. kvě 2010

jo,a mám tam vzpomenout toho zubního - vrtaní a plomby?.....v otázce jestli jsem byla v poslední době ošetřována lekářem?

douda
11. kvě 2010

Jani to břicho tě může bolet i ze stresu , odpočiň si a zkus usnout, klidně tam zubaře napiš s tím nic nezkazíš , moc držím zítra palečky