Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

jana8
11. kvě 2010

jo, a taky je tam že nemám používat žádny make-up ani lak na nechty,to nemám....ale řasenku si dát můžu,no ne? a taky můžu mít pod noční košilí podprsenku? a jak to je z pokoje mě rovnou odvezou na lehátku nebo si na sál ještě dojdu?je mi jasné,že po tom už mě odvezou na pokoj,ale předtím? 😒

jana8
11. kvě 2010

to máš pravdu,já se stresuji docela dost a ještě jsem předtím žehlila,tak to taky mohlo udělat sví......děkuji ti,já se pak ozvu když budu moct 😉

rampepurda11
11. kvě 2010

Ahojky holky,

Jani, moc na tebe budu myslet a drzet palecky!!! A jsem docela rada, ze se na vsechno ptas, aspon budu chytrejsi, az tim taky budeme prochazet🙂

Douda: dekuju moc za zpravicku v IP🙂

Lucka: Vcera jsem obehala ta zlatnictvi a pujdeme do Fischera u Kauflandu. Byla tam moc mila pani, na snubaky zlato protihodnotou berou. Mame si prinest obrazek, co si predstavujeme a do mesice budou🙂 Ve zlatnictvi naproti Tescu taky prstynky delaji, ale jen omezene, jen par druhu. Pokud bys chtela nausnicky podle sveho navrhu, myslim, ze bys uspela spis u toho Fischera. Ale zkus se pozeptat a uvidis🙂
A co Matysek? Uz se vam to krati a budete spolu, vid? 🙂

Ostatni moc zdravim a preji hezky vecer🙂

douda
11. kvě 2010

Řasenku nevím , ale já bych nedávala, pod noční košili podprsenku určitě můžeš , ale já jí neměla abych měla více pohodlí , na sál si dojdeš bez spodního prádla už

jana8
11. kvě 2010

Ramp,děkuji, chci raději vše vědět dřív pokud je možnost,tak proto ty otázky 🙂
Doudo,díky......tak snad to zítra nějak zvládnu.....ještě chvilku budu vzhůru a pak hurá do postýlky.....až přijdu na jiné myšlenky a snad hezké sny.... 🙂

gambrinuska
11. kvě 2010

Ahojky holky 😉 Jani moc na tebe myslim a držim palce at máš pořádný vajuchy 😉 a vše prběhne na 1,s otázkama nepomůžu, zatim jsem tim neprošla, za chvilku se budu ptát já tebe 😉 budu na tebe zítra myslet, dej brzo vědět 😉
Rampe já mám s tim Fischerem výborný zkušenosti, ukázal mi ho tatí, že to je jeho spolužák či co, tak at se prstýnky líbí 😉
Doudo s tou váhou mi mrzí ta doktorka je Kačena 😠 co si to dovoluje, patřim taky mezi ty prostorově výraznější 😅 tak se mě to taky vždycky dotkne 😠 neber si to tak, hlavně že jsi těhu co já bych za to dala 😔 jo a k tomu Anderlemu, kámoška je porodka a když jsem hledala ńového gyndaře tak mi doporučovala Mejchara a nebo Anderleho, takže v klidu jsi určo v dobrých rukou a mímo taky 😉 týjo 11 týden toto letí dyt jsi nedávno byla na ET 🙂

douda
11. kvě 2010

Gambrinusko díky , já u něho zůstanu už jsem si na něj zvykla a hold měl tenkrát špatný den , jinak to utíká rychle doma se nezastavím a hned je jeden den pryč .
Jani držím palečky a až budeš moc tak se ozvy.
Rampepurdo nemáš zač , ráda pomůžu.
Všem přeji krásné sny a já jdu zahnat do postele moje zvířátko opět máme rýmu a kašel takže je do pátku doma ze školky.

jana8
11. kvě 2010

Gamrinusko,děkuji,když pak budu vědět tak ti budu ráda odpovědat 🙂 .....
Doudo,taky moc děkuji a ještě jedna otázka ....penízky se dávají až u transferu,že?pamatuji si to dobře? zítra při OPU je nemusím mít sebou?

jana8
11. kvě 2010

Holky,mějte se hezky,jdu se na to dobře vyspat......zítra se ozvu.....dobrou noc 🙂

l.u.c.i.e
12. kvě 2010

Dobré ránko, děvčata 🙂

Jani, moooc ti držím palečky a přeju ti, aby vše dopadlo dobře. Dneska hodně odpočívej a budeme se těšit na samé dobré zprávy...
Pila jsem úplně všechno... Jak čistou vodu, tak i s bublinkama, džusy, čaje atd... Uvidíš, že ti za chvíli všechno bude lézt i krkem, když máš pít velké množství 🙂
Před odběrem i po mě bolelo břicho... Prevence je opravdu pít hodně vody a bílkovin.

Ramperpurdo, díky za info o zlatnictví. Vidíš to, ještě jsem se do města nedostala... Tak já rovnou zajdu k tomu Fischerovi... Už mi o něm říkala i jedná známá, že si u něho nechala dělat prstýnky taky protihodnotou... Díky moc. Jsi zlatá 😎
Matýsek se má skvěle. Je neuvěřitelné, co v poslední dobou dělá v břiše... Jen se ještě neotočil hlavičkou dolů. Pořád mě kope dole do močáku a docela to bolí 🙂 Za 7 týdnů mám termín porodu. Velmi to utíká...
Už jsem si připravila seznam věcí do porodnice, tak to budu muset jít brzo nakoupit 🙂 Ještě nemám ani kojící podprsenky a tak 🙂

pantomima
12. kvě 2010

Pěkné ráno!

JANI_ DRŽÍME PALCE!!!! 😵

jak malá včera píchali to ucho, tak z toho měla divoký sny, pořád naříkala a křičela ze spaní, k tomu asi dostává rýmu a začíná kašlat, no, jsem zvědavá, co z toho bude ☹

na dnešek žádný zvláštní plány, tak asi jen procházka, když nebude pršet 🙂

l.u.c.i.e
12. kvě 2010

Pant, malé je mi líto. Snad se z toho brzo dostane. Píchání uší jsem vždy nesnášela.

m.evzenie
12. kvě 2010

Ahoj holky,
Jani, moc na tebe myslím a držím palce. Čekáme na samé dobré zprávičky. 🙂
Pant, chudák malá, tak snad to nebude nic vážného a brzo bude zase zdravá. 😉

m.evzenie
12. kvě 2010

Jedna, ano závlahu si děláme sami, v obi jsme si nakoupili potřebné hadice, spojky a ty stříkací válečky nebo jak se tomu
správně říká nevím,tak snad chápeš. Okolo obrubníku vykopáváme trávu a pokládáme hadice a zasypáváme pískem, pak
drobným kamínkem , na který dáváme cihličky ze zámkovky.
Lucko, už budu ráda až budeme mít ty okolní úpravy hotové, protože si stále něco vymýšlíme, tak to máme jak běh na dlouhou
trať. Plot taky máme starý, už se skoro místama rozpadá, tak se musíme pustit také do toho.Práce ještě moc.
Jani, jo, jo utíká mi to v pondělí 17.5. jedu zase k dr. Kestřánkovi pro další tablety, jak beru denně dvě tak mám větší spotřebu.
Dnes byl přítel na kontrolním spermiogramu, zítra budou výsledky, tak uvidíme jestli se to zlepšilo a co mi pak dr. řekne, po-
něvadž bych měla brát tabl. jěště 2měsíce. Ani nevím co bude pak dál, tak bych se měla v pondělí vše dozvědět.
Jinak mě někdy po těch hormonech bolí hlava a většinou mám návaly, že mě poleje strašné horko, ale utíká to rychle, tak
než budou venku vedra, tak už bych je brát nemusela. 😉

janinam
12. kvě 2010

Ahojky,
dlouho jsem nepsala, ale když to šlo, tak jsem vás aspoň četla 🙂
Jani8, teď už jistě odpočíváš po odběru 😉 myslela jsem na tebe a stále držím palečky aby byly vajuchy super kvality 🙂 Dej pak vědět jaká byla úrodička, to víš, jsem zvědavka zvědavá 😀 Pak už zbývá jen transfer a konečně ty // na testíku. Pak už nám sem budeš prskat jen potřebné dávky těhu-bacilů a budeš si užívat těhu, co říkáš😀?
Douda, to s tou doktorkou mě to mrzí, je to káča pitomá, nedivím se že jsi utekla. Definitivně na ní zapomeň a nedělej si vrásky, nestojí ti za to - prostě si jen užívej těhu😀. Matýskovi ať rýma a kašel brzo přejdou ať je zas jak čiperka 🙂
Pantomima, snad už bude mít Terezka s ouškama klid ať můžete všichni klidně spát 😉 Jak se ti vede? Co nevolnosti, ještě tě trápí?
Ilča psala že už se to trochu zlepšilo, tak to snad nezakřikla a už si bude jen a jen užívat 😉
Lucie, jak se máte? Koukám jak to šíleně rychle letí, už jenom 7 týdnů, to už je fakt za pár 🙂
Vítám nové tváře 🙂 Rampepurdo a Petro vítejte 😉
Čekatelkám (Jedna11, Adenka, Gambrinuska) ať to rychle utíká ať se už brzo pustíte do dalších příprav a můžete všechno brzy odstartovat 😵
Evženie, trochu ti závidím, že už se ti to s tabletkama blíží do finále. Mě to teprve začne ☹, zítra se už možná domluvím na termínu té mé laparky, tak jsem zvědavá. Vypadá to na příští měsíc, ale co, hlavně aby to všechno dobře dopadlo a aby tu endometriózu co nejvíce odstranili aby pak už bylo vše co nejlíp připravené na IVF.
Ostatní zdravím 🙂

ilca1
12. kvě 2010

holky nevíte jak je to v těhotenství se sýrama?četla jsem že y se neměli jíst sýru typu hermelín, j á je až do ted normálně jedla

petra177
12. kvě 2010

Ahoj holky,

chvilku jsem tu nebyla a hned mám co dočítat🙂) Děkuju za podporu, snad druhé IUI vyjde.
Gambrinusko, my jdeme 20.5., už v devět hodin a zvládneme to s manžou jen tak tak, protože on odjíždí v deset na služebku 😉 Tak doufám, že i ovulka bude tak jak má být a vajíčko bude těch 19 mm co bylo i minule.
Jani8 moc držím palce, ať je všechno tak jak má být 🙂

Už by to chtělo nějaký ten bacil a nejlépe pro všechny.
Těhulkám to pěkně utíká a týdny jen naskakují 🙂

Pantomima - chudák malá. Snad už je to lepší. Dětičky by vůbec neměly být nemocné ☹

Krásný večer všem

pantomima
12. kvě 2010

Pěkný večer

Ilčo- info třeba zde- http://rodina-deti.doktorka.cz/nejist-behem-teh..., ale ber to s rezervou, kdyby jsi četla všechny články, tak zjistíš, že nemůžeš skoro nic. hůř bude u kojení, to si prcek sám řekne, co nechce...já měla tenkrát pocit, že skončím jen na vodě 😀

malá se vrátila s tatínkem z venku a ječela, že ji zase bolí ucho a v krku, nevím, jestli nebyla jen unavená, protože už chrní, tak uvidíme, jestli v noci zase nepojedem na pohotovost ☹ , snad byla jen mrzutá ☹

pantomima
12. kvě 2010

V těhotenství není nutné se plísňových sýrů obávat, je ale rozumné nepřekročit dávku 150g denně. Nadměrná konzumace uvedených sýrů se v těhotenství nedoporučuje, neboť existuje obava ze zdravotní závadnosti kultivovaných plísní, pomocí nichž sýry zrají. Jestliže není činnost plísní v potravinách pod kontrolou, mohou produkovat tzv. mykotoxiny (jedy).

pantomima
12. kvě 2010

taky z nějaký net stránky.. 😉

ilca1
12. kvě 2010

děkuju pant , tenhle článek jsem taky četla.
jani8 tak jak dneska, kolik bylo vajíček? 🙂

terka82
12. kvě 2010

Ahoj holky.

Jdu pozdravit. Zase nestíham. 😅 Včera jsme byli na prezentaci projela jsem se 3 hoďky v autě tam a 3 zpátky. Dorazili jsme večer kolem osmé a já byla grogy. 😒

Jani jak dopadl odběr?

Zbytek zdravím, zítra snad zvládnu více reagovat. Práce mi teď dává zabrat. Min. týden jsem tam měla na zkoušku jednu slečnu - neprošla, tento týden mam další. Moje práce, které bych potřebovala věnovat max času teď víceméně stojí a já dohánim jen akutky. Tohle mi moc nebaví. 😖
Jinak co se týče srazu, tak mam dalších několik víkendu nabitých, takže se asi nepřidam. Teď v sobotu bych mohla být v Plzni, cca 5 hodin přes oběd, ale to tu zase pár holek psalo, že se jim tento víkend nehodí. No, snad se někdy sejdeme. 🙂

l.u.c.i.e
13. kvě 2010

Dobré ránko,

Evženko, jak dopadl kontrolní spermiogram? Ještě 2 měsíce a hurá do snaženíčka. To už vám uteče 🙂

Janinam, celkem se máme fajn... Začínají mi otékat už i ruce. Ale snad je to po ránu normální... Jinak malej mi v noci už nenechá moc vyspat. Nemůžu najíít vhodnou polohu na spaní...
Příští měsíc už bys tedy šla na odstranění endometriozy. Aspoň už to budeš mít za sebou a ten půl rok taky rychle uteče. Děláš to pro mimi a uvidíš, že pak vše dobře dopadne hned napoprvé. Na kdy jses domluvila?

Ilčo, i já jsem občas neodolala a hermelín jsem si dala... Je pravda, že by se plísňové sýry v těhotenství neměly, ale chu%t je silnější 😀

Petro, 20. 5. vás tedy čeká druhé IUI. To je super. Doufám, že vše klapne jak má, ovulka proběhne a vajíčko se spermií se spojí... Budu moooc držet palečky.

Jani, jak je ti? Kolik bylo vajíček a kolik se jich oplodnilo?

Terko, koukám, že jsi hodně pracovně vytížená... Aspoň ti vše rychleji utíká. Doufám, že o víkendu si aspoň odpočineš.
Co psí ženich? Už máš fenečku nakrytou?
Jak se blíží dovolené, tak mám strach, aby jsme se vůbec sešly... Můžu ještě v červnu. Rodit mám podle termínu až za 7 týdnů 🙂 Mě to bříško snad bude i chybět až porodím...

douda
13. kvě 2010

Ahoj holky , tak jsem doma z kontroli mimčo je v naprostém pořádku nic mu nechybí , dokonce pan doktor neřekl ani slovo na mojí váhu 🙂 , 26 nás čeká genetika na Slovanech

jana8
13. kvě 2010

Ahoj holky,
tak už jsem Vás dočetla,prominte,že se ozývám až teď ale nějak to nešlo a ted jsem mluvila hoďku přes skype se sestrou 😵 ....děkuji všem,co jste na mě mysleli....úpřimne jsem si říkala,že kdybych věděla,že to bude takové tak se nemám taký strach, ještě před zákrokem....co jsme tam byli 1,5hod tak jsem měla nervy na pochodu - 3-krát na velký,no hrůza 😠 ,ale potom to bylo ok....po narkoze mi bylo docela dobře,když nepočítám,že je člověk tak omámený,ale břicho bolelo dost,už všechny pustili jen já jsem tam zůstala ještě o hodinu déle i s čípkem,ten jsem si dávala ještě doma 2-krát a dnes ráno zas, břicho bolí stále ale je to o něco lepší,ale i tak se půjdu raději natáhnout.....a co se týče vajíček,tak doktor byl překvapen ☹ ,na pravý straně jsem měla 9folikulů a na levý 7 + drobné a z toho se získalo 5 preovulačních oocytů a pak mi embryložka řekla,že jen 4můžu oplodnit,to jedno nebylo dobré......tak jsem měla strach jak blázen,dnes jsem tam volala a 4zůstali tak jsem štastná.....a v sobotu na transfer.....ale ještě zítra si můžu pro jistotu zavolat,jak jsou na tom vajíčka....tak zítra ráno zas budu volat....jistota je jistota,tak doufám,že mi na transfer zůstanou.....a pak i déle 🙂 .....holky ještě jednou Vám všem děkuji za podporu ale teď se s Vámi zas rozloučím,pak zas na Vás mrknu....břicho fakt docela bolí a čípky se už dochází ☹ ...tak snad to bude dobrý......tak zatím pa pa a užite si hezký den 😉

adenka84
13. kvě 2010

Ahoj holky,

Jani, tak to je fajn, že se alespoň něco povedlo..neboj budou to bojovníčci určitě ti budou k tvému otěhotnění stačit..Držím moc palce, odpočívej a buď v klidu..Břicho bude ještě nějakou dobu bolet..mě např. bolelo nejvíc až ten 3 den...ale co bychom pro mimi nevydržel..

adenka84
13. kvě 2010

Douda to je sskvělý, že malý kulihrášek je v pořádku..Na svou váhu teď zapomeň ono to půjde určitě po porodu dolů a když ne tak tomu trochu pomůžeš..teď je důležitý aby jsi příbíral a ne hubla, ne?

gambrinuska
13. kvě 2010

Jani 4 vajucha jsou výborný, to bys měla na dvakrát, myslela jsem na tebe 😉 zvládla jsi to holka, jsi šikullka 😀 tak na sobotu ptfujptfujptfuuj štěstí 😉
Doudo vyprdni se na váhu, hlavně že je mímo zavrtaný 😉
terko hlavně se neužeň 😉 víš že tady cfhybíš 😀
Lucie, ten poslední měsíc je asi záhul 😕 no ale máš to za pár a řto mimki v náručí bude ta nejúžasnější odměna, holt se vyspíš tak za 3 roky 😉 😀
peto tak to se fakt neuvidíme 😅 tak snad jindy a hlavně s pupíkama 😅
Holky ta endometrioza je docela hnus ☹ a to léčení dlouhý, no hlavně aby to k něčemu bylo
Včera jsem zas nervně pročítala tu jejich brožuru a vyděsila jsem se, že mezi stimulkama vaječníků jsou 3 měsíce ☹ 😕 to by to vyšlo až v září, no nevim, snad na to IUI to platí jinak 😔
Dneska šla do Natalu porvý i ségruša, tak jsem zvědavá s čim přijde 😕 jinak šuop at už je příští týden 😔

¨

spark
13. kvě 2010

Ahoj všem! I vzdáleně,ale určitě budoucím maminám. 🙂 Jsem Ex Natal a po 10.měsících docházení a pár nepovedených inseminací a špatné stimulce nám nakonec v Natalu pomohli ke klučinovi. Jsem v 19.týdnu a zatím vše ok. Chtěla jsem všem popřát hodně štěstí a pevné nervy. 😉

adenka84
13. kvě 2010

Ahoj Spar. tak to ti velice gratuluji a za všechny holky děkuji...Ať se ti daří a ať máš co nejpohodovější těhotenství