Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

gab123
15. dub 2009

renap co mě bude čekat ve 12tt na genetice?to už uvidí co to bude?když tam maj lepší utz?

renap
15. dub 2009

Ahoj my jsme byli na genetice v 11.týdnu před tou redukcí a potom ve 14.t. ,,měřili šíjový projasnění,nosní kůstku,kontrolovali všechny orgány a pohlaví už nám řekli,ale prý to ještě není jistý takhle brzy ,ale trefil se-je to holka pořád 😀 A ukázal nám ji i ve 3D,a ještě nabírají krev na screening v 1. trimestru a mě nabírali i trombofilní mutace.To je asi všechno,dneska jsme tam byli naposled,tak je všechno v pořádku,už váží 390 gramů,je trochu větší než by měla být,tak musim ještě na test na těhotenskou cukrovku,já musim mít fakt všechno,ale zase jsem přibrala málo,ani ne 4 kila,tak snad ne.Ale břicho mam hrozný,už mam přes metr kolem dokola.Prý vypadam jako vyvrženej vorvanˇ. 😕 Až pochopim,jak se sem dávají ty fotky,tak vám to ukážu.

michamicha
15. dub 2009

ahojky, tak dneska jsem šla doprovodit manžu na krev do natalu, v čekárně seděly 2 paní, jedna tam s sebou měla manžela a 2 děti a druhá tam byla s manželem a jedním dítětem 🙂 no aspoň ten můj viděl, že tam chlapi normálně chodí taky 😀 no a příští týden v pondělí mě čeká ten UTZ už se těším, jen doufám, že tam nějaký ty folíky budou 😒

gab, pěkný fotečky 😵

gab123
16. dub 2009

renap děkuju za zprávy doufám že tam dojdu 😉
dnes jsem si zaváděla ráno utrouš a měla jsem tam 3 malé sraženinky krve tak doufám,že to nic není.Volala jsem boušovi tak mam být v klidu.Na kalhotkách jsem nic neměla.Břicho mi taky nebolí tak snad vše je o.k.To jsou zas nervy.

micha já když tam byla s manžou tak byl taky v klidu,když viděl i jiné pány 😉

renap když jsi povídala o tom pohlaví tak manža už včera na mě zda vím,co to bude? je natěšenej 🙂 já na něj koukala,že je to brzo....

bubulienka
autor
16. dub 2009

Ahoj holky tak jsem objednana na genetiku 6.5 na doporuceni z natalu nevite jestli se tam neco plati i pres to doporuceni a kolik?

terka82
16. dub 2009

Ahoj holky.

Gab to je super, že to všechno vychází dobře. Jen tak dál.🙂
Krásnej mrňousek. 😉
To určitě nic nebude, neboj. Kdyby měl Bouše nějaké podezření, tak by si tě určitě pozval na UTZ. Třeba je to jen z té včerejší prohlídky. Ti mohli lehounce poranit čípek.
Manža je pěnkě nedočkavej. 😀

Win my tam jezdili pokaždý společně, takže tohle jsme neřešili.
Nevzdávej to předem. Folík bude a IUI taky. 🙂

Renap super, konečně dobré zprávy.
Jsem si myslela, že na tu těhu cukrovku se musí chodit vždy, aspoň tak mi to holky na KT řikaly. A když jsem dostala v těhu průkazku, tak jsem s ní automaticky dostala recept na tu glukosu nebo jak se to jmenuje (s tim, že ho ale využiju až v pokročilejším těhu), co tam potom musíš vypít.
Na tom vkládání fotek nic neni. Tak šup šup, ať mam co prohlížet. 🙂

Micha tak už bude mít manža klidnější spaní, když viděl, že tam chodí i chlapi, co? 😀
Tady je to koukam samý čekání na folíky. Tak ať vám všem krásně rostou. 🙂

Bubu tak mačkam palce, ať příčinu najdou a odstraní. 🙂 Nevim přesně o jaké vyšetření u tebe jde, ale to co dělali nám jsme neplatili.

gab123
16. dub 2009

renap ten tvůj drobeček je trochu velkej ne? čím ho živíš? 😀

renap
16. dub 2009

Terko,mě říkala dr.že na tu glykemickou křivku posílají starý matky,nebo ty co moc přibírají nebo mají velký dítě,ale všude je to holt jinak.Já bych tam radši nešla,já se bojim že ten humus nevypiju,já vůbec nic nesladim,ani slazenou minerálku nevypiju,anebo že mi z toho bude blbě prý se musí celý dvě hodiny sedět v čekárně kvůli možnýmu kolapsu.
Bubu mi jsme na genetice nikdy nic neplatili a když máš doporučení,tak určitě nic platit nebudete.

michamicha
16. dub 2009

renap, no já zase slyšela, že ten sladkej hnus musí jít vypít každá těhule 😕 tak nevim, ségra na tom byla a žádnou cukrovku neměla, ani hodně nepřibírala...ale prej to bylo děsný, strašně prej se jí zvedal žaludek a to toho je jen trošičku, no já bych asi vrhla 😝

gab123
17. dub 2009

bubu já taky nic neplatila jen poplatek 30kč.

marketa137
17. dub 2009

Ahoj holky. už týden má malej rýmu a kašel a od středy mu naskákala vyrážka na puse a má opuchlý oči a hned mně napadla alergie ☹. Dneska mně jí doktorka potvrdila tak máme kapky na kašel, na alergii, do nosu a do očí a mastičku na pusu a za týden kontrola ☹. tchán, manžel a i jeho brácha jsou alergici takže Viki bude 4 v rodině 😒. Tak jsem zvědavá jestli vůbec v létě budem jezdit na chatu. Takže máme o zábavu postaráno, Viki je v pyžamu, prý je nemocnej 🙂. Zítra beru poslední utrogestan a MS čekam začátkem příštího týdne 😒. sice si těhu test musim dělat radši v neděli kdyby se stal zázrak, ale spíš počítám s MS. Na jinym servru je jedna co má taky hormonální problémy jako mam já a teď byla na 1 IVF a čeká dvojčátka 🙂 🙂. takže zase naděje že nějak to půjde, ale mně by stačilo jen jedno 🙂. tak se mějte fajn a užijte si hezký víkend 🙂

michamicha
19. dub 2009

marketa, alergie to znam ☹

zejtra razíme ráno s manžílkem do natalu, budou výsledky mýho horm. profilu a manžílkovo krev, jsem zvědavá hlavně na ten profil co mi tam zjistí a pak na ten utz, jsem dneska chtěla koupit v globusu ovu testíky a v lékárně je neměli 😠 takže holt uvidím zítra jestli tam dr. uvidí nějakej vélikej folík 😉

michamicha
21. dub 2009

ahojky, tak mám zprávy z natalu, na utz to byla bída s nouzí ☹ sliznice skoro žádná, folíky mrňavý ☹ a mám opět lehce zvýšený prolaktin, takže beru norprolac a od 3.-7.DC budu brát clostil...

win
21. dub 2009

Micha, to mě mrzí. Určitě jses těšila... Příště už to určitě vyjde. Já tam jdu pozítří a možná dopadnu stejně. Pochybuju, že půjdeme rovnou na IUI, když minule tam nebyl jediný folikul...

marketa137
21. dub 2009

Micha, tak hlavně že si pod kontrolou odborníků 🙂 a clostil pomůže, ale na sliznice bys měla brát ještě něco ne. prý právě sliznici snižuje, já mam ještě utrogestan. te´d čekam na MS a zase se někde courá 😒, jsem 29DC, dneska mě začli bolet prsa takže asi už je za dveřma a test byl včera negativní. nesnášim to čekání 🙂

michamicha
21. dub 2009

jj, mě se to teď děsně táhne, když vím že ovule nebyla a asi ani nebude, tak už aby přišla mrcha 😉 mám vybitej mobil, se mi vypne, chjo, mi nepůjde internet ☹ hlavně že jsem si vzala adaptér k ntb, ale nabíječku k mobilu nee 😠 nakouknu zítra ráno, jdu na akcičku do kojeňáku, budu tam hrabat listí 😀

terka82
21. dub 2009

Ahoj holky. 🙂

Renap já slyšela, že tam posílají všechny těhule nad 25 let, no asi je to podle doktora. 😒

Markét to je blbý, že je malej taky alergik. ☹
To čekání je na h..., to známe všechny. Pořád jen čekáme a čekáme. Ale jednou se všechny dočkáme.🙂
A třeba to teď ještě není ztracený.

Micha chjo, to jsou teda zprávy. ☹ Ale to bude určitě tim zvášeným prolaktinem, takže nasadíš prášky a clostík a ovu už příště stopro bude. Jak píše Markét, hlavně, že už jsi teď v péči někoho, kdo bude tvůj stav řešit. 😉
Ty máš teda pěknou brigádu.😀 Jak ses k ní dostala?
Ať ti to do mrchy rychle uteče. 🙂

Win nevzdávej to předem. Ty už přece clostík nebo nějaké léky máš, ne? (Se dobrovolně přiznávam, že v tom mam lehce hokej. 😅) Takže folík bude.😉

michamicha
21. dub 2009

ahoj, tak jsem nakoukla ještě teď po návratu z práce 😉

terka, no brigáda, je to jednodenní akce, jdem tam pomáhat 🙂

marketa137
23. dub 2009

Ahoj, tak jsem dnes 31Dc a zatim MS nikde. Testovat se budu asi až příští týden, to testování 27DC bylo možná brzo a tak na to ani nemam náladu se testovat. Buď MS dorazí nebo ne, jen tedy budu dobrý jestli ani po clostíku a utrogestanu nebude MS a půjdu na injekci. Te´d ani nemam čas na to moc myslet, jak jsem psala tak syn má alergii a dneska v noci jsme si říkali že je to lepší a od rána se zase dusí a po obědě mu vyskákaly fialový fleky kolem očí a tak na 17h jdeme na dětský a jsem zvědavá co s nim udělají ☹. Jinak je mu dobře, normálně během 1 minuty mu to vyskákalo 😢

win
23. dub 2009

Ahojky holky, folík byl, tak jsme šli poprvé a zároveň na poslední inseminaci, jelikož manželovo sperma se od posledního zhoršilo. Jen 10% živých a líných spermií. Podle doktora si nemáme dávat žádnou naději, jelikož to pravděpodobně nevyjde. Rovnou nám doporučil, že od příště jdeme rovnou na IVF. Vůbec nevím, co se teď bude dít a jestli se za to něco bude platit... Je mi nějak smutno ☹

terka82
23. dub 2009

Ahoj všem. 🙂
Micha jaká byla brigáda? 🙂

markét držim palce co to jde...Seš dobrá, že ještě netestuješ, ale asi to dělaj ty starosti s malým. ☹ Jak jste dopadli u doktora? Chudák malej.

Já jsem dneska taky 31DC a taky to na MS nevypadá, no snad se přižene co nejdřív. 😒

Win to je super, že folík byl. Na oplodnění stačí jedna jediná spermie, tak neházej flintu do žita. A myslíš že neni šance, že by se manžovi spermiogram zase zlepšil? Ale i kdyby ne a kdyby tahle IUI nevyšla, tak IVF neni žádnej průšvih, tak z toho nebuď smutná. Je to zas další krůček k vytouženému miminku. Takže pryč se špatnou náladou. 🙂
Neni důležité jakým způsobem se k prckovi dopracujem, ale hlavně že bude. 🙂 🙂 🙂
Jinak za případné IVF určitě něco platit budete, ale za ten malej (velkej) zázrak bych dala cokoliv. 😉

marketa137
25. dub 2009

ahoj, tak ty fialový tečky u očí měl ze záchvatu vzteku, ale doktorka nás poslala do nemocnice, aby to nebyl problém s krví. Prý by to byl dost průser. To se naštěstí vyloučilo, krev je ok 🙂. Včera jsme byli u dětský s výsledkama a dala nám dejchátko na alergie a prý zatim chata nepřipadá v úvahu. Prý jedině moře, a to by musel být nějaký sponzor 🙂, říkala že až odezní to nejhorší tak se uvidí. MS zatim nikde a když bych se testovala v pondělí, ale ne z ranní moče tak by se to mohlo ukázat ne. Budu 35DC, pokud nejde o nějakou hormonální poruchu ☹. Nikdy jsem neměla víc jak 2 dny spoždění při clostíku a utroši tak uvidim. Těhotně se ale moc necitim tak spíš počítam s injekcí na vyvolání MS. V každym případě se budu muse objednat k doktoru. nemůžu na MS čekat moc dlouho 🙂 Tak se mějte hezky a užijte si slunečný víkend.Už abych měla po nejistotě, navíc manžel se furt ptá jestli už jo 🙂 a furt mě pozoruje a prý vypadam nějak divně 🙂

marketa137
26. dub 2009

Tak píšu ještě jednou. dneska jsem nevydržela a udělala test, ale ne z ranní moče a jsem 34DC a jsou tam // 🙂 🙂 🙂. Sice je o dost slabší, ale viditelná tak snad bude sílit. radši jsem si hned vzala utroš, přece jenom k doktoru půjdu až skoro za 14 dní. Ještě mam doma 3 testy tak v úterý ráno zkusim zase 🙂. Je fakt že prsa bolí, ani špinění nebylo a zkoušela jsem jen tak bazálku a mam 37,3 a od rána je mně na zvracení tak uvidíme co z toho bude 🙂

renap
26. dub 2009

Market,to je skvělý, vy se tu všichni množíte i bez Natalartu,ještě Terce se to povede doma a nebudou tam mít žádný kšefty 😲
My jedem zítra na kardiologii na ECHO srdce a když to bude dobrý tak jsme se chtěli zajet podívat někam na kočárky,abych to zkoukla ve skutečnosti a ne jenom na obrázku na internetu,ale vůbec nevim kam,kde je v Plzni nějaká prodejna na kočárky.nevíte?Stejně když vidim ty ceny,tak to asi koupíme na inzerát nebo se podíváme v Německu.

marketa137
26. dub 2009

Ahoj, my kupovali kočárek u Chmelařový. Je to vedle bazénu jak je pošta. nejlepší je to někde zkouknout a pak koupit přes net 🙂

terka82
26. dub 2009

Markét tak aspoň že ta krev byla OK, ale jinak je to blbý, že nemůžete na chatu. A už vám řekli na co je alergický?
Jůůů ty máš // to je super. 😵 😵 😵 Mam z tebe radost. 🙂 Jsem si to myslela, když jsi psala, že zpoždění nemíváš a vypadáš divně.

Renap já se na Natal určitě nevybodnu a ještě jim nějaký kšeftík udělam. Protože moje tělo opět stávkuje. Jsem 34DC a břicho bolí jen občas trošku, takže MS se asi hned tak nechystá. Jsem prostě exot, jiným se po potratu všechno nabudí a začnou normoš fungovat, ale u mě to má úplně opačný průběh. Včera jsme byli na výletu, ušli jsme asi 11 km, tak jsem si řikala, že by se to třeba mohlo aspoň rozběhnout a prd prd. Ještě že už jdem do N. za 14 dní. Snad mě nenechají ještě dalších pár měsíců čekat, než se z toho tělo vzpamatuje. 😠 ☹

Zítra budu teda držet palce, ale určitě to dopadne dobře. 🙂 Taky jsem slyšela, že nejlepší výběr kočárků je u Chmel. Docela mě dostalo, když jsem slyšela, že v tom krámu u Tesca na Rokycanské(myslim) se na kočár můžeš podívat, ale nesmíš si ho osahat. To nechápu. To tam nemusí nikdo chodit... 😖

marketa137
27. dub 2009

Terko nevíme přesně co má za alergie ☹, ale asi toho bude víc. Dostal dejchátko a uvidíme. počítam že bude hlavně na ty pyly. Já tomu furt nevěřim, ale jsou tam //, i když ta druhá je o dost světlejší ale vidět je. A navíc od včera už je mně pěkně blbě a od 5ti ráno nespim jak je mně špatně ☹. Uvidíme, test udělam zítra nebo ve středu a snad bude sílit 😠

terka82
27. dub 2009

Třeba to bude jen teď na jaře, když všechno kvete a pak už to bude lepší. To si ani člověk neuvědomí, co má za kliku, když na žádný alergie netrpí... 😒
Tak bys tomu měla už konečně začít věřit, těhulko. 😀 Určitě bude sílit. 🙂

marketa137
28. dub 2009

uvidíme co se z toho vyklube. manžel říká a´t jsem v klidu, ale já se nějak vnitřně začínam obávat. Dneska test pozitivní, ale opět slabá a nesílí ☹, tak nevim co z toho bude. v každym případě zítra volam k doktoru, už jsem 36DC a co vim tak MS se rozjede i přes braní utrogestanu. Příznaky mam, ale test nic moc 😒, ještě mam jeden a tak ho zkusim a pak už se radši testovat nebudu 🙂

terka82
28. dub 2009

Markét, neplaš prosim tě. Mě taky sílila pomalu - jsem kvůli tobě udělala výjimku a mrkla na fotky testů. A taky to může být třeba typem testů. Takže poslechni manžela. 😉 K doktoru se určitě objednej co nejdřív. Nebo si dojdi někam na krev sama, ať víš aspoň hodnotu HCG. 😉