Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

gambrinuska
30. čer 2010

Ahojky holky, jsem doma po transferu 😔 dnešek jsme strávili s Adenkou 😉 na pokoji
z 10 embryjek nám zbyly jen 2 ucházející, jinak se nám zbytek začal rozpadat, tak nám je museli narychlo zavést ☹ 😕 😨 tak jsem z toho celá rozpočitá
zavedli mi 1-ŠESTI BUNĚČNÝ(B) a 1-8 BUNĚČNÝ(A) TO prý bylo moc pěkný, tak se necháme za 14 dní překvapit 😢 😕 😔
Luci tak ještě týden? z kollika bněk je Mates?
Sebc-gratulka 😉 jen at je vše v pořádku
Jak je Peto?

l.u.c.i.e
30. čer 2010

Gambrinusko, to mě mrzí, že z 10 embryjek vydrželi jen 2. Ale neboj se, jsou kvalitní. Já jsem měla obě jen čyřbuněční. Neměla jsem PK. A vidíš podařilo... I u tebe se zadaří. Za 14 dní, možná i dříve, budeš hlásit //. Držím palečky a opatruj miminka v bříška.
Tak jsi strávila den na pokoji s Adenkou, super. Aspoň jste se poznaly 🙂 A co Adenka, jak je na tom?

gambrinuska
30. čer 2010

Aden jich má z 10zralejch 10 je moc fajn ženská a plánujeme na září nějakej ten sraz 😀 , ale už s břichama 🙂 😀 ale těhu, někde venku aby jste tam mohli s kočárkama 😉
Luci já taky neměla PK, něšlo to jenn ICSI a AH mam siolnou šlupku 🤐

l.u.c.i.e
30. čer 2010

Gambrinusko, tak to má Adenka taky pěknou úrodičku. Doufám, že se jí všechny oplodní 🙂
Určitě by se měl někdy udělat srazík, aby jsme se potkaly 🙂 Kdyžtak bych přišla aspoň na chvíli...
Pokud máš i AH, tak věřím, že se zadařilo... Co ti říká vnitřní pocit? Mě nezklamal...

adenka84
30. čer 2010

Ahoj holky,

tak koukám, že už všechno víte od gambrinusky....Dobře jsme spolu pokláposili....je to prima holka, jsem ráda, že jsem ji mohla poznat..konečně nikoho znám osobně...Rozuměli jsme si spolu, doknce i smým manželem hodila řeč...
Holky doma jsem zjistila, že mi v lékarně dali o jedny tablety méně, než měli..jsem z toho hotová..měla jsem je užívat už od dnes...Volala jsem tam, ale už mi to nikdo nezvedal...bylo po půl 4....domů jsme přijeli dlouho....

gambrinusko, neužíváš náhodou ty léky také, a nevíš na co jsou potřebné...Musím tam hne dzítar ráno zavolat a nechat si je napsat znovu...netušila jsem, že se mi může něco takového v dnešní době v lékarně přihodit...Od příště vše kontroluji na místě...
Jsem z toho na neryv, protože nevím jak moc jsou důležité, a jestli nebude ten jeden den zpoždění vadit...

gambrinuska
30. čer 2010

Aden a co je to za prášky??
Nebyl tam ten zmatenej chlap lékárník 🙄 na toho mam alergii

gambrinuska
30. čer 2010

@l.u.c.i.e vnitřní pocit mam takovej zmatenej, nějak mě překvapila ta úmrtnost ☹ 😔 alety mi dáváš velkou naději 😉

gambrinuska
30. čer 2010

Aden nepůjčili by ti je v lékárně když jim tam ukážěš papíry?

adenka84
30. čer 2010

byl tam ten chlap....
já zapoměla napsat název jmenusjí se ACidum folicum...Zkusím se podívat po netu, třeba něco zjistím...

adenka84
30. čer 2010

holky už jsem to našla, a spdl mi kámen ze srdce...je to kyselina listová.... 😀
nechápu proč mi ji předepsla, když už jak dlouho užívám Femibion...
Lékárník mi je asi nedal, protože nebyli určitě na receptu... A Bouše mi 100% zapoměl říct, že si je musím koupit sam..Jinak to nevidím...Dost jsem mu dnes skákal, do řeči tak možná "Chudák" zapoměl...Jsem ráda, že to není nic důležitého, určitě se nic nestane když je začnu užívta až od zítřka....Když mi je neprodají v lékárně tak mi je určitě napíše můj gyndař, stejně zítra k němu musím na včeličku....

adenka84
30. čer 2010

Ještě jsem zapoměla na psat, že jsem dnes v čekárně, když jsem šla na OPU viděla Pantonimu...poznala jsem ji hned je úplně stejná jako na fotce...Gambrinusku jsem hned nepoznala, ale ona se ozvala,viď?

l.u.c.i.e
30. čer 2010

Gambrinusko, naděje je vždycky... Neboj se to dobře dopadne. nedivím se, že máš smíšené pocity, když je taková velká úmrtnost. Ale stačí když se uchytí jedno miminko. 🙂

Adenko, tak to vůbec nevím o jaké léky se jedná, ale zkusila bych si tam hned zítra pro ně znova zajít, když už tam nejsou...

l.u.c.i.e
30. čer 2010

Aha, vidíš to, kyselinu listovou pod takovým názvem neznám... Respektivě je to asi napsané na krabičce, ale cizí názvy si nepamatuju 🙂 Kyselinu listovou určitě ber i zvlášť. Zabraňuje potrácení miminka a různých vad. Taky jsem jí brala zvlášť k vitamínům. Je velmi důležitá...

adenka84
30. čer 2010

Gambrinusko, neboj ono to vyjde, ot že máš takové pocity je normální...Určitě se všechyn už brzy dočkáme...Ty dva mimískové, co máš v sobě to nevzdají...Vždyť jsi je měla krásný, určitě budou silný...i když tě naprosto chápu jak se citíš, vím že se tak budu za pár ndí cítit také....

l.u.c.i.e
30. čer 2010

Jinak ta kyselina listová je volně prodejná a stojí myslím kolem 30-40kč, jak v které lékarně... Do zítřka to počká 😉
Pant jsi viděla taky? To je super. Jestlipak tě poznala i ona...

adenka84
30. čer 2010

Lucie, já právě užívám ten Femibion...To je také kyselina listová, tu mám předepsanou od Švábka...Ale tuhle si taky určitě hned zítar vyzvednu...Píšou uní, že je potřebná na ředění krve...

adenka84
30. čer 2010

Gambrinusko, ty prednison bereš už dlouho? nebo začínáš až po tarnsferu? já ho mám předepsaný taky, ale mám ho brát až od de dne transferu!
Taky jsem dostala včeličky Fragminu, antibiotika, estrofen nu klasika utroš...takže jsem na tom podobně jako ty, taková chodicí lékarná..To se ráno nadopuji a nebudu muset ani objedvat... 😀

l.u.c.i.e
30. čer 2010

Tak v tom už se nevyznám... Vidím, že té kyseliny listové je nějak moc 🙂 Holt budeš brát zatím dvě a pak se s doktorem domluvíš.

adenka84
30. čer 2010

Jasně...jsem dnes nějak zamtená, vždy vše dobře pochopím, ale dnes jsem jako blbáá...
Teď jsem si přečetla, že Matýsek se zaím na svět nechystá...On ten týden,a le uteče jako voda..možnáse ozve dříve sám...Moje kamarádka také stále čekal, 2 hodiny před první kontrakcí jsme spolu volali..a pak se jí to rozjelo malje byl na světě za 7 hodinek...je krásnej, taková mudlací žívá panenka....

l.u.c.i.e
30. čer 2010

Adenko, i to je možné, že se na svět přihlásí dříve. Uvidíme. Zatím si užívám bříška. Zkrátka kdybych se tu delší dobu neukázala, tak vám to bude jasné 🙂

petra177
30. čer 2010

Ahoj holky,

člověk tu není půl dne a hned je co číst.

Gamb, nic si z toho nedělej,hlavní je, že máte dva bojovníčky a ty už máš u sebe 😉 Teď se o ně pěkně starej a pust je od sebe až za devět měsíců. Jsme na tom úplně stejně, taky jsem tam v pondělí jela na rychlo, takže vím, jak se teď cítíš. 😒 A zbyl Vám nějaký mrazáček? Jinak já se cítím fajn, sem tam mě bolí břicho, ale jinak pohoda.Snažím se myslet pozitivně, ale zároveň se připravuju na to, abych to zvládla, kdyby se to nepovedlo. Moc držím palečky, ať to dobře dopadne.

Adenka, to je paráda, že jsi se seznámila s Gamb, udělaly jste jim tam jen menší babinec, větší uděláme za devět měsíců v porodce, co vy na to holky?? 😀 Jinak gratuluju k úrodičce a držím palečky, ať jsou to velcí bojovníci 😉

Luci, jak je? Dneska bouřka, změna tlaku a nic? Nechystá se malej ven? To je krásný těšení 🙂

michamicha
30. čer 2010

ahojky, dočetla jsem jen poslední stránku, jsem teď 3 dny téměř nebyla na netu a dneska to bylo náročný, to vedro je úmorný, tak jsme byly se ségrou a malým zalezlý skoro celý den v baráku a já šila to povlečení 😉
holky, držím vám všem palce, aby se embryjka uchytila 😵 😉
a Lucce přeju, aby se prcek umoudřil a vykouknul na svět co nejdřív 😉 😵

pantomima
30. čer 2010

Tak už jsem konečně taky tady!!!!

pantomima
30. čer 2010

@adenka84 Taky jsem tě poznala, bylo mi to hned jasný, když jsi se na mě tak řechtala 😀

že je to kyselina listová už jste tady zjistily, takže to víte 😉

no a já na poradně?se švábkem jsem kecala skoro hodinu 😀 , za poslední měsíc kilo a půl nahoře, moč v pořádku, akorát se mu nelíbily ty moje křeče v nohách a tvrdnutí břicha, tak mě vyšetřil na koze i ultrazvukem, zase mám hrdlo o kousek otevřenější, minule na špičku prstu, dnes víc 😖 , tak jsem vyfásla magnesium a mám mít klidovej režim, nemusim jako ležet, ale nemám to s aktivitama přehánět 😖 , za 14 dní kontrola, test na cukrovku a poradna za měsíc

pantomima
30. čer 2010

SNAŽILKY
avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 8.6. utz a začínáme dlouhej protokol
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, 1. IVF,krátký protokol-puregon-červen -OPU27.6, zatim 10 bojovníků
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................4xIUI, 1xIVF-ICSI -vše bez úspěchu
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 1x IVF - ICSI, 1x KET - vše bez úspěchu, červen 2.IVF. OPU 30.6.
vendulak ...........1IUI 02/10 neúspěšné,2IUI 03/10 missed ab.,další návštěva Natu v srpnu-UTZ 13.-15.DC
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 2.IUI neprovedeno,domluveno IVF+ICSI, dlouhý protokol po ms v červnu
haaninaa........... výsledky v normě, 3. IUI v červenci

TĚHULKY:
L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 40tt, odhad váhy 3200g, poradna 30. 6., TP 4. 7.
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 34tt, poradna 22.6. , nástup na MD 25.6.
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 26tt, 26.7. poradna + velký utz
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 19tt, čekáme holčičku
roby......................2.IUI 16.2.(stimul. Puregon), 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 21tt, poradna 22. 7., čekáme chlapečka
pantomima.........IUI 16.2. - 22tt, , poradna za měsíc
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 17tt, poradna a UTZ 9.7

adenka84
30. čer 2010

Pantonima,
tak pěkně odpočívej, ať máš vše v pořádku....Nic ti neuteče....budu ti držet, aby příští poradna a testy byli v pořádku...

Jinak děkuji, že jsi mi potvrdila, že je to kyselina listová...na tu bych recept neměla potřebovat, že?.

marketa137
30. čer 2010

@adenka84 listovku si kup jakou chceš 😉 . Ono je víc druhou tak stačí jen vybrat 😀

jedna11
30. čer 2010

Ahoj holky,
tak folici dorostly jak jste mi řikaly. Tak jsem moc ráda. I levá strana, na které nebylo snad nic už má pár folíku, všechny kolem 13 - 15mm. V sobotu jdu na kontrolu a pry asi o svátcích bude OPU.
Adenko, Gam v kolik jste tam byly? Já přišla před pul osmou a kolem osmé jsem odchazela nikoho z vás jsem neviděla. Je fajn, že jste se tam takhle sešly a mohly pokecat.
Gam, nebud smutná určo ty dva co už máš v bříšku ti tam vydrží až do 9. měsíce. Moc držím palce. Koukej odpočívat a četřit, se. Máš neschopenku nebo dovču,?
Adenko, a co ty? jak se cítís, co bříško?
Lucko, koukám, že Matýsek si dává načas. To je přesně jako u nás, náš se narodil 4dny po termínu. Každý den když zapínám koníka, tak čekám, že už tu bude zprava , že se malej narodil a vy se stále držíme. Musí to v tom vedru být náročný, co?
Mich, koukám, že tobě se to už taky pěkne krátí. Šiješ povlečení pro malýho?

adenka84
30. čer 2010

Markét, zdarvím tě...Já už kyselinu listovou právě jednu beru jmenuje se Femibion...myslíte, že si mám koupit ještě tu co mi dne sdoporučil?

Jedna, cítím se dobře, bříško píchá, ale snese se to..Vzpomínám, si že porpvé mě začlo pořádně bolet až druhý den..tak uvidíme...
Já jsem přišla do Natalartu asi 5 min po 8, hod....s manželem jsem šla na odběr spermíků a pak jsem šla hned na paokoj..Gambrinusk adorazila o něco později...To už jsi tam určitě ty nebyla....
gambrinusko i já neschopenku máme, čekali jsme na ni společně.....

Tobě držím palečky, uvidíš, že vše bude v sobotu v pořádku...vidíš, že si¨dali mimísko říct, musíš jim věřit...

adenka84
30. čer 2010

markét, koukal jsem na fotky...Tomášek je zlaté miminko, je moc krásný...ta fotak jak tam plazí jazýček je fakt bomba....