Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

douda
9. črc 2010

Krásné ráno všem

Luci obrovská gratulace Matýsek je nádhernej ať ti dělá jen a jen radost 🙂 .
Dneska se chystáme celá rodinnka na UTZ tak jsem zvědavá na Matyho zatím miminko nechce , jinak jsem vlezla na váhu a zažila jsem šok mám 3 kg dole ale jím normálně asi ze mě pak doktor mít radost nebude. 🙂
Sabvac moc gratuluji jen tak dál .
Gambrinusko , Petruš , Jedna doufám že brzy budete hlásit //
Ostatní zdravím a přeji pěkný sluníčkový den .

roby
9. črc 2010

Lucie moc moc gratuluju a přeju hodně zdravíčka, štěstíčka a chuti do života. Malej je nádhernej 🙂

marketa137
9. črc 2010

Luci takse přidávam taky ke gratulacím, mmalej se vám moc poved a koukam že má taky hodně vlásků vi´d 😀 . Ten porod můžu jen závidět, takováhle rychlovka je stejně nejlepší 😉

Douda tak uvidíš, viki od začátku mimčo nechtěl a pak 2 měsíce před porodem už se ptal kdy bude miminko venku a ted Tomíka má rád, vždycky když řeknu že jdeme k doktoru tak je smutnej aby si ho tam enchtěli nechat 🙂 . Jen jsme raději vikína na UTZ nebrali, až z 3D koukal doma na DVD a hlavně byl spokojenej když mu to vyšlo kdžy jsme mu řekli že to bude kluk, holku by asi hned tak nerozdýchal 😀

douda
9. črc 2010

Tak jsme doma jsme , podle UTZ jsme o týden starší , jinak máme 400g , všechno je jak má být , oba jsme to s manželem vydrželi a říct jsme si to nenechali 🙂

adenka84
9. črc 2010

Ahoj holky,

Lucinko, mooooc gratuluji ke krásnému klučinovy...Přeji vám všem třem hodně štěstíčka a hlavně zdravíčka....pěkně si to užívejte....

douda
9. črc 2010

SNAŽILKY
avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 8.6. utz a začínáme dlouhej protokol
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, 1. IVF,krátký protokol-puregon-ET 30.6-bez sněhuláků
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................4xIUI, 1xIVF-ICSI -vše bez úspěchu
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 2x IVF - ICSI, 1x KET, 3.7. transfer 2 embrísků - test 16.7.
vendulak ...........1IUI 02/10 neúspěšné,2IUI 03/10 missed ab.,další návštěva Natu v srpnu-UTZ 13.-15.DC
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 2.IUI neprovedeno,domluveno IVF+ICSI, červen 1.IVF - 25.6. OPU, 28.6. ET /2 embrya/
haaninaa........... výsledky v normě, 3. IUI v červenci


TĚHULKY:
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 37tt, poradna a první monitor 13.7.
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 26tt, 26.7. poradna + velký utz
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 19tt, čekáme holčičku
roby......................2.IUI 16.2.(stimul. Puregon), 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 21tt, poradna 22. 7., čekáme chlapečka
pantomima.........IUI 16.2. - 22tt, , poradna za měsíc
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 20tt, poradna 29.7

MAMINKY
L.u.c.i.e..............Matýsek, * 4. 7. 2010, 51cm, 3590g

adenka84
9. črc 2010

Douda to jis dobrá, že vydržíte a nenecháte si to říct...To já bych zaručeně nevydržela....Možná už příště to poznáte z fotečky....

ilca1
9. črc 2010

Lucinko normálně brečim 😵 😵 😵 pořád jsem nakukovala kdy tě pustí tak to je paráda že jsi měla dobrej porod 🙂 Matýsek je kouzelnej a těch vlásků 😵 já ti tak závidim 🙂 Hezky si to všichni užívejte 🙂
já se tady rozčiluju s postýlkou , včera přišla ta cestovní co budeme mít v obýváku aby jsem nemusela pořád běhat do schodů a vůbec mě nejde složit 😠 šmejd 😎

l.u.c.i.e
9. črc 2010

Holky, děkujeme všem za gratulace.

Je to fakt úžasné mít malého už u sebe. Nejnádhernější je pro mě když se na mě usměje. To pak mě vykrnou slzy dojetím... Takže se těším na další vaše přírůstky...

Jinak se musím pochlubit. V porodnici jsem nechala 10 kilo dole. Takže jak zhubnout je těhotenství 🙂

marketa137
9. črc 2010

Luci pro mě je taky nejlepší dieta porod 😀 . Já u Vikína nabrala jen 8kg a 14kg nechala v porodce a ted jsem nabrala 12kg a nechala v porodce zase 14 😀 , jen ta volná kůže na břiše je šílená a myslim že se jí asi hned tak nezbavim 😒

lucinda3
9. črc 2010

Lucinko přidávám se ke gratulantům, úžasný, skvělý, super!!! Porod tedy luxusní, ráda bych se opičila 😉
Přejeme hlavně zdravíčko, ať jste spokojení a malej vám dělá jen samou radost 😵

Douda my jsme taky u malýho nevěděli že bude pindík, bylo to krásné překvápko, a teď jsme si to naopak říct nechali, aby Tomík věděl na koho se může těšit 😉

Krásný víkend!!

jedna11
9. črc 2010

Luci, gratulace k Matyskovi. Je opravdu krasne vlasate miminko. At vam dela jen samou radost a hlavne zdravicko.

Doudo, taky tedy smekam pred vami,ze jste to vydrzeli si to nenechat rict. A co by si chtela ty? do parecku holcicku nebo druheho klucinu?

Jinak ja tedy abych se priznala zrovna moc neodpocivam s malym to ani moc nejde a jeste ke vsemu ma spalovou angynu, takze jsme zavreny doma a on se silene nudi. K tomu doma tri stenatka , takze pokracuje kolotoc a na mimisky v brisku si ani kolikrat nevzpomenu, tak doufam, ze vydrzi bojivnicci maly tenhle nas momentalni chaoz. Ale Rokyta rikal, ze vylozene lezet nemusim, tak doufam, ze jsem tomu nejak neublizila. Nic tezkeho netaham, jen litam od malyho ke psum , od plotny k pracce a porad dokolo a obcas si tedy natahnu. Holky, jak vy? Lezely jste nebo jste taky normalne fungovaly?

adenka84
9. črc 2010

Ahoj jenda,
já také vůbec neodpočívám...funguji naprosto normálně už od de nde transferu....v ten den jsem byal dokonce na mega procházce, která se táhla do kopce a večer na grilovačce u našich rodičů, myslím, že žádné ležení nám nepomůže, co se má stát se stane...bu´d mi hrábne a nebo budu šťastná....cítím se docela dobře jen mě začíná pravidelně večer pobolívat podbříšek, mám starch jestli se nezačíná ozývat mrška....

Gambrinusko, jak sji na tom ty?

pantomima
9. črc 2010

Ahoj, jsem doma, mám výsledky testu na cukr, ten je v pohodě, ale nabrala jsem si i minerály a ten hořčík mám pořád nízkej, na to, že beru třikrát denně tabletu, tak jsem zvědavá, co na to řekne dr ve srředu

dneska jsem vyřízená, to horko mi vůbec nedělá dobře aještě k tomu jsem si blokla záda (SI skloubení), tak skoro tahám nohu za sebou anemůžu ani sedět a ani ležet.....no děs běs, už aby bylo tak deset a já mohla vyvětrat a užívat si příjemnej večer 😉

michamicha
9. črc 2010

ty jo, holky, vy budete příští tejden testit, já jsem napnutá jak kšandy 😵 😅

jedna11
9. črc 2010

Adenko, ja si taky rikam, ze co se ma stat se stane. Dokonce jsem na transferu byla s pani, ktera uz mela po IVF chlapecka a ta mi rikala, at hlavne tomu nepodlehnu, ze ona po prve lezela setrila se , tesitila uz od 9dne a nic a napodruhe, kdy si rekla, bud a nebo, jeli den po transferu na dovcu do chorvatska a ona otehotnela, tak si to ted davam jako takovy vzor, ale stejne mi porad hloda cervik, jestli jsem neco nepodcenila a nemela vic odpocivat. No, uvidime. Aden, a kdy ty budes testit? neboj to pobolivani bude urco zahnizdovani a ne mrska..... verim , ze ted budes stastna

adenka84
9. črc 2010

Jedna, testit budu příští pátek ráno těsně před tím než pojedu na krev...možná, že mi to nedá a zkusím testík ve čtvrtek, to budu, ale teprve 12 den po ET.....na krev jedu o den dříve, protože transfer jsem měla v sobotu...doma mám jen 1 testík, tak snad mi přinese štěstí...už, aby to bylo za mnou, ten utroš mi hrozně vadí atak už mám rozpíchané celé břicho...injekce nebolí vůbec to ne, ale dělají se mi po nich modřiny, na pravé straně se mi slila v jednu mega, nemám je už kam píchat, a to je ještě týden předemnou...

haaninaa
9. črc 2010

Ahojky holky,
Lucinko - gratuluju k Matýskovi, je opravdu nádherný.
Evženie - čajík docela ušel, jen ho nesmím pít úplně horký, to se mi dělá špatně.
Michamicha - před touto IUI neberu žádný clostylbegyt, ani nebudu mít pregnyl. Švábek říkal, že jsem mladá, zdravá, tak že to zkusíme přirozenou cestou. Myslíš, teda, když beru Femibion800 a piju kontryhel, že by to mohlo vyjít? 🙂 🙂 Chytím se každého možného prostředku, co by to ovlivnil, a splnil se mi sen.... 🙂

jedna11
9. črc 2010

Adenko, a co pichas za injekce? ja mam jen utrous a kyselinu listovou.Nikdo mi zadne dalsi injekce nenabizel.
Urcite to ted vyjde , uvidis. Musime verit.
chtela jsem se te jeste zeptat, citis jeste vajecniky? jako po stimulce? Rokyta mi rikal, ze je mam porad zvetsene a ze pravdepodobne budou az do MS nebo do te doby co by mela dorazit.

sabcav
9. črc 2010

@l.u.c.i.e velká gratulace k Matýskovi 😵, ať vám dělá samou radost 🙂 . Mmch pěkný vzorňák, když se narodil na temrín 🙂 .

@pantomima: tak to je super, že máš cukr ok 🙂 . Mě to tak nebaví se píchat, ale pro mimčo vše 😉 : Naštěstí zatím se jen měřím a dietím, doufám, že to bez inzulínu vydržíme s bobískem co nejdýl 😔 🙂 .

@jedna: já po et vždy 2 dny ležely (s nohama nahoře 😀 ), a manžel mě obskakoval a pomalu nedovolil jít skoro ani na záchod 😝 a povedlo se a teď jsem se během těch prvních dní taky nezastavila, navíc tahám 10,5kg těžkýho krokodýlka (Andrej, mi jí tak říkáme 😉 ) a taky se povedlo 🙂 . Takže neporadím, jeslti se má mimčo udržet, tak se udrží, jeslti ne, tak ne...ale držím palce 🙂 . Adenka má myslím nějaké injekce kvůli imunitě 😕 ...ale možná se pletu...

Mě dnes ani nebylo moc blbě 😕 , tak hned dělám katastrofický scénáře ☹ , ale asi jsem prckovi posílala samé dobré věci, např. rajčatový salát prokládaný meruňkama a jiné chuťovky😀 . Na kosmetice chvilka relaxace 😎, Andí spala po o u tchýně přes 2 hodiny, takže super stav 😵 . Manžel dovezl ze služebky z Moravy 10kg okurek, tak budeme zítra dopo zavařovat a asi uděláme meruňkové knedlíky, pže koupil po cestě i meruňky 🙂 . Hezký víkend všem 😎

michamicha
10. črc 2010

@haaninaa Hani, hlavně neplaš, jestli ti Rokyta řekl, že to takhle stačí, tak mu věř 😉 a femibionem s kontryhelem určo nic nezkazíš 😉 držím palce 😉

@adenka84 Vlaďko, na modřinu se vyprdni (obzvlášť když tě to nebolí), hlavně když ty injekce přinesou ten správný výsledek 😵 😉 moc ti to přeju 😵 😵
@jedna11 já měla po puregonu malounko zvětšený vaječníky ještě cca týden po testíku 😎

jinak včera večer jsem trochu špinila a prý to může být tím, že se mi zkracuje čípek 😖 zkušené maminy, co si o tom myslíte?

marketa137
10. črc 2010

Ahoj, tak koukam že příští týden se bude testit tak jsme na Vás holky zvědavá a čekam jen hezké zprávy . včera jsemd ělala na oběd tohle a fakt super dobrota http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=85830 a dělala jsem domácí termix a mylsim že ted nebudu dělat nic jinýho 😀 , Viki řek že už jogurty jíst nebude a bude jíst jen termix takže to abych zítra dělala další, ale je fakt že chutná jako za komunistů 😉 , ten co prodávají ted je jako lepidlo 😝

Micha koukam že tobě se tu už taky blíží 😉

marketa137
10. črc 2010

@michamicha špinění je ok, já tedy nikdy nic protože u mě bylo vždy CS 0 a v den porodu byl nález takovej že prý kdyby neviděli UTZ tak to vypadalo tak na 5 měsíc 😉 . Už se to tam chystá 😉 a nebylas ted na kontrole? 😉

adenka84
10. črc 2010

Ahoj holky,

Jedna, píchám si injekce na ředění krve jako Gambrinusko...jmenují se fragmin....nevadí mi ta modřina jen mi vadí, že u je nemám kam píchnout...ještě pka užívám prednison, estrofen, léky na štítku,utrogestan 3x 2 a kyselinu listovou...proto si je asi musím píchat, vím, že Gambrinuska má podobné léky
Jiank vaječníky jsem cítila ještě v týdnu, Švábek také říkal při ET, že jsou zvětšené aže budou ještě chvilí citlivé, ale dnes už je to dobré...teď mě spíš vždy večer pobolívá v podbříšku cítila jsem to i dne sv noci...

michamicha
10. črc 2010

@marketa137 markét, na kontrole jsem byla ve středu, ale ve čtvrtek vše ok a až včera večer 😒

marketa137
10. črc 2010

Špinění je ok, vadí jen klasický krvácení 😒 , navíc už jsi 37tt takže na čípku už se budou dít změny 😉 . Já vždycky jen špinila na začátku těhu a i v den císaře když do mě doktor hrábnul a říkal že asi budu trošku krvácet tak vůbec nic 😉 . Někdo špiní když pak odchází hlenová zátka 😉 ale to taky nevim jak vypadá 🙂

jedna11
10. črc 2010

Adenko, tak to pobolivani je treba dobre znameni. Jak to meli holky co uz jsou tehu? myslim, ze to tu nekdo rikal, ze ho pobolivalo brisko jako na MS. Na tohle se fakt netesim, az to bude za par a ja budu nervni jako sanky v lete, ted to zatim vubec neresim.
Mich, taky bych rekla,ze se to tam uz pomalinku chysta. Vojtik se mozna za chvilku pohrne ven. Za chvilku te muze odejit zatka. Ale pokud se te to nezda, tak bych radeji zasla k dr. nebo aspon zavolala. Ono spineni je v tehu asi obcas normalni, ale nekdy je to muze znamenat i nejakej problemek.
Sabcav, ja mam doma taky malyho rostaka a dokonce uz 16kg, uz ho tedy nenosim, ale treba dnes jsem ho zvedla do nakupnio kosiku. No, holky asi mate pravdu, jestli se to ma povezt tak se povede, pokud ne, tak by nepomohlo asi opravdu nic.

pantomima
10. črc 2010

@michamicha to ti odešla hlenová zátka, někomu odejde třeba tejden před porodem, mě odešla ráno kolem osmý, rodila jsem odpoledne v pět 😉

byli jsme celý den na chatě a koupali se v bazénu

michamicha
10. črc 2010

no vydržim to do úterka,, to mám další poradnu 😉 dneska už to je jenom takový béžovo-žlutý? 😅 ale je toho docela dost, tak uvidíme co se z toho vyvrbí 😉

jinak dneska ve Varech šílenej hic, ale moc jsme toho nenachodili, sedla jsem si na lavičku do stínu a pozorovala dění kolem 😀 byli jsme tam celkem asi 3 hodiny než manža doškolil ty lidi, z toho jsem hodinu strávila s martinem na obědě a pak jen krátká procházka na kolonádu a tam jsme to zapíchli a čekali až manža doškolí a pojedem domů 😀

michamicha
10. črc 2010

@pantomima bazének závidím 😵