Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

renap
15. kvě 2009

Gab,já byla na genetice na UTZ v 11.týdnu a dělali mi ho ještě vaginálně a manželovi neřekli,aby šel dovnitř a já bych to ani nechtěla,připadá mi to takový divný,aby se na to koukal. Ale ve 12.týdnu na klinice mi dělali už přes břicho,tak nevim..A potom na genetice v 16.týdnu taky už přes břicho a sám dr. řekl manželovi,aby šel se mnou dovnitř se dívat.
Ta cena za ten kočárek je skvělá když je to trojkombinace,to bych určitě vzala, jsou to prý nejkvalitnější kočárky,akorát myslim že tenhle typ jsou trojkolky,toho se trochu bojim,ale u tohohle kočárku by mi to asi nevadilo.
Můj manžel taky chtěl kluka,ale má smůlu 😕 Já myslim,že po tom všem čim jsme prošli je rád i za holku,hlavně aby to dobře dopadlo.

gab123
19. kvě 2009

Ahoj holky tady je nějak mrtvo.U nás nic nového v po jdu konečně na genetiku!Nebylaj semu doktora ted měsíc tak doufám,že je vše v pořádku!To já bych chtěla,aby manža šel semnou i chce jít chce vidět špunta.No uvidíme.Myslíš,že na tom lepším utz budu ve 13tt+1den řeknou trochu co by to mohlo být?
ptala jsem se zákaznice na tu trojkolku nemá k ní výhrady byla moc spokojená!Tak taky něco napište jak se máte! 😉

win
19. kvě 2009

Ahojky, u nás taky není nic nového. Ve čtvrtek jdeme do Natalu se domlouvat, tak uvidíme. Ale vypadá to, že mimi odložíme na září. Chce jet na dovolenou a nevíme jak by se to krylo. Moudřejší budeme ve čtvrtek. Pak se ozvu.
Gab určitě bude vše v pořádku a uvidíte své krásné zdravé miminko. Pak hned napiš, ju?

renap
19. kvě 2009

Ahoj, Gab mně to řekli prvně na genetice ve 14.týdnu že to vypadá na holčičku,ale že takhle brzo to není jistý,ale trefil se -je to holka pořád 😀 Tak možná předběžně ti to taky řeknou.když bude dobře otočený. A musim se pochlubit,už máme kočárek,sice jsemse bála takhle brzo ho kupovat,ale viděla jsem ho na mimibazaru a hrozně se mi líbil,tak jsem se s paní domluvila že se na něj nezávazně přijedem podívat. No a když jsem ho viděla,tak jsem byla nadšená a manžel taky a vzali jsme ho a je to Jané slalom červeno černý.Je jako nový v super stavu, i ta korbička je docela velká,je lehoučká a krásně se ovládá,fakt bomba.I manžel z něj byl hotov,jak je to vymakaný.Je ještě do podzimu v záruce,PC na paragonu byla 22tisíc a prodala nám ho za 11.tisíc.Fakt se nádhernej,tak jestli máš možnost ho koupit,tak určitě budete spokojený.
Už tu dlouho nebyla Terka,že ne? Asi nemá náladu,když se jim to tak zkomplikovalo ☹

gab123
19. kvě 2009

jé to jsem ráda,že se ti líbí mě ještě neposlala fotky prý má moc práce tak snad zítra či pozítří!asi si ho taky ve mem pokud se mám bude líbit barva.
ty máš strach ho koupit a to jsi 26tt já už mám vybráno a zamluveno a jsem ve 13tt 😀 😀 😀

win to víš uzí si dovču budete plný energie a pak se zadaří třeba ani nevíš jak člověk nikdy neví! 🙂

teri koukej se taky na nás podívat!

terka82
19. kvě 2009

Ahoj holky.
Jsem tu, chodim vás kontrolovat, jen teď moc nepíšu. Kromě toho všeho lítání po doktorech a oddalování, jsem přišla o hodně blízkou osobu a tak se snažim se nějak zaměstnat a nebo si užívam manžela atp., protože stačí strašně malinko a všechno může být úplně jinak... 😔

Renap to je blbý, že máš tu cukrovku. 😒 Ale snad to bude dobrý. Holka ty taky musíš mít všechno, co?

Gab manžel se mnou chodil skoro na všechny UTZ, jakmile jsem zjistila, že jsem těhu a to jsem se do 13tt jako jsi ty ani nedostala. A bylo mi jedno, že je to vagin. UTZ. Myslim, že si to užil i tak. 🙂

Holky držim palce ať všechny vyšetření dopadnou nejhůře na jedničku. Opatrujte se.

win
21. kvě 2009

Ahojky 🙂
Tak jsme dneska byli v Natalartu se domluvit na IVF. Je zajímavé, že se zase s náma domlouval MUDr Švábek. Myslela jsem, že máme přiděleného Rokytu, ten nám vše vysvětloval při první návštěvě a podruhý mi dělal ultrazvuky a pak na IUI už byl Švábek. Jen mě to překvapilo...
Jinak na to IVF půjdeme až v září. Mám nepravidelný cyklus a potřebují, aby se ustálil... Respektivě pořád špiním a ne a ne přestat... Chtějí zjistit za jak dlouho přijde přirozený menzes.
Potřebovali bysme poradit zda je lepší nechat vajíčka se spermiemi přirozeně splynout, nebo si je nechat napíchat (doplací se za to 7000kč). Prý, když je napíchnout oni, tak pak budeme muset jít na nějaký genetický vyšetření. Ani nevím, zda jsem to pochopila správně... Jak jste to měli vy? Samozřejmě, že si doplatím za lepší hormonální stimulaci. Jak jste zvládly si píchat samy? Prý mě může být zle. Snášely jste je dobře? Mám plnou hlavu informací 😅
V srpnu se mám objednat a budeme posílat papíry do pojišťovny + mě budou dělat ještě nějaký vyšetření navíc. Pak v září už bych začala stimulovat...
Mějte se. Papa

renap
21. kvě 2009

Ahoj Terko,držim Ti palce,aby už vás ta smůla opustila ,uvidíš že po prázdninách bude líp 😉
Win,to napichování spermií je ICSI a záleží jaký máte spermiogram,jestli v pořádku,tak by to šlo i bez toho,ale my jsme si to radši připlatili,protože jsme se báli že by se nám sami neoplodnili. Já jsem nemělaq vyšetřenou imunologii,tak jsem se bála že třeba máme problém s nějakýma protilátkama a samo by to nešlo. Stim genetickým vyšetřením nic neříkali,ale já myslim že dneska na genetiku posílají každou těhotnou po IVF,o ničem speciálním kvůli ICSI nevim. A na tiu stimulaci je určitě lepší to kvalitnější,myslim že jsou po tom lepší embrya,já jsem prvně měla Menopur a podruhý Puregon pero a potom jsme měli víc embryí a kvalitnější,ještě máme 5 v mrazáku

win
21. kvě 2009

Renap, spermio máme právě špatné. Proto už ani nemáme zkoušet IUI, bylo by to zbytečné. Děkuju za vysvětlení. To víš, jdeme do toho poprvé a nevím co mě čeká. Taky se nemůžeme schodnout jestli pak budeme chtít vrátit 1 nebo 2 embria. Ale asi to vyhrajou ty 2... Snad to pak zvladnu 😉

marketa137
21. kvě 2009

Win tak tos mě te´d docela zarazila že až v září ☹. Já právě počítam že v červnu se objednám, v červenci tam půjdu a v srpnu všechny vyšetření a od září stimulace. A jestli se to takhle dělá u každý ☹. No jsem na to zvědavá, co vím tak ICSI se doporučuje při špatném spermiogramu. Doufam že my to potřebovat nebudem. A ty léky Tě dají na výběr nebo napřed ty levnější a pokud nezaberou tak zkouší ty dražší. U mě je problémže mam málo hormonů tak si myslim že bude potřeba větší dávky hormonů. A ještě se zeptam na 1 konzultaci jak dlouho trvalo než Vás vzali, aby to nebylo moc dlouho a jestli se třeba neobjednat teď hned 😒. Ke svýmu doktoru jdu v červnu a snad mě dá doporučení do Natalartu. Už beru hormony 6 měsíců a výsledek 0 ☹

win
22. kvě 2009

Market, já taky budu mít v srpnu všechna vyšetření a od září stimulace. Tak uvidíme 😉 Ohledně léků ti řeknou 3 skupiny a vysvětlí ti použití a výsledky. Ale jak jsem pochopila, tak je lepší si zaplatit za pera. Neboj, všechno ti vysvětlí. Ale pokud tam jdete na první konzultaci, tak asi nejprve půjdete na IUI. Jako jsme šli my a teprve tehdy zjistili, že manžel má hodně špatné spermio a další IUI by nemělo smysl.

renap
22. kvě 2009

Market, vy jste tam ještě nikdy nebyli? Jestli plánuješ už něco na léto,tak už byste se měli objednat,mají dost dlouhý čekací lhůty,je tam dost narváno. Já jsem tam poprvý volala v listopadu a vzali nás až koncem ledna,ale možná jsem jenom narazila na blbou sestru na recepci,nevim.Ale pak už to šlo rychle,ještě ten měsíc IUI a další hned IVF.

marketa137
22. kvě 2009

uvidim, už minule říkali před 4 lety že by se zkusila IUI, ale asi bude záležet na spermiogramu 😉. No uvidíme, příští týden by měla být MS a pak se začátkem června objednám ke svýmu doktoru a pak se na 100% objednávam. Třeba se tam potkáme 🙂

gab123
22. kvě 2009

renap už mám zamluvenýna 100% kočár vyděli jsme ho na netu poslali nám foto.Máme taky Jane,za 10tis komplet je jak nový.Pokud bude vše tak ho dám do albíčka.Manžovi se taky moc líbí.
bojom bojim v po genetika holky jestli to bude na prdel tak mě najdete v bohnicích ☹

marketa137
22. kvě 2009

No my tam byli jen v červnu 2005 na 1 konzultaci a pak už jsme tam nešli. Já se vlastně můžu objednat i dřív, protože jestli mě vezmou třeba až za měsíc, nejdřív. Příští týden mam mít MS a pak se vlastně můžu objednat ke svýmu a rovnou zavolat i tam 🙂. Ale jestli bude čekačka 2 měsíce tak to bude teda výborný ☹, ale třeba přes léto tam moc lidí nebude, většinou to nechávají až po dovolených tak třeba to půjde rychle 😠. No uvidíme a to jsem tam původně chtěla volat až v září 🙂 . A stejně mě budou dělat kompletní vyšetření takže to taky tak rychle nepůjde 😒

michamicha
22. kvě 2009

ahoj holky, já byla dneska ráno v natalu na dalším utz a od středy folík vůbec nerostl, takže mi dali na výběr, buď zvýšíme dávku clostilu nebo začnu píchat injekce jako před IVF, ale v menší dávce...tak jsem si prozatím vybrala ještě ten clostil, protože z injekcí mám strach ☹ ale dr. řikal, že když jsem na clostil téměř nezareagovala, tak pochybuje, že to s vyšší dávkou bude lepší, prý by bylo lepší začít rovnou s těma injekcema...tak nevim...

gab123
22. kvě 2009

micha šla bych do těch injekcí to není tak špatné to je můj názor! 😉

michamicha
22. kvě 2009

gab, já zkusím ještě jeden cyklus s clostilem a když to nebude mít valný výsledek, tak mi nic jinýho nezbyde 😖 jsme se o tom bavili s manžou a on se hned sám nabídl, že mi je bude píchat, já bych to asi nezvládla, úmyslně do sebe bodat jehlu 😝 třeba časem, ale začátek si fakt nedovedu představit...

win
23. kvě 2009

Gab, musíš věřit, že na genetice nic nenajdou a vy budete mít krásné a zdravé miminko! 🙂 Držíme palečky.
Micha, já mám taky strach z injekcí, ale zase si říkám, když to zvládly ostatní holky, tak bych to měla zvládnout i já. 😅 Doufám. Jinak budu chodit ke své sousedce - zdravotní sestřičce, která bydlí o 2 patra níže 😉 Sama se nabídla, tak toho asi využiju pokud mě to nepůjde...

gab123
25. kvě 2009

Ahoj holky tak na genetice!
dělali nám spec.utz měřili jak jsme veliký a za hlavou nějakou štěrbynu ta nesm ímí tvícjak 3MM,měli jsme 2,45mm.Doktor byl spokojen se srdeční akcí celkově,že vše vypadá jak má být,ale přesto jdu na plodovou vodu za3 týdny!měli jsme r 😀 😀 😀 adost!

win
25. kvě 2009

Ahojky GAB, velká gratulace, že je vše ok a držíme palečky stále dál... Neboj i plodová voda dopadne dobře a budete mít krásné zdravé miminko 😉

renap
25. kvě 2009

Gab,to je skvělý, že to dobře dopadlo a který dr. dělall ten UTZ? A pohlaví vám neřekli?

gab123
25. kvě 2009

utz mi dělal sám mladý lošan pohlavý nám neřekl prý je moc brzo! ☹

win
28. kvě 2009

Ahojky holky, kde jste? Tady je pusto 😵 Jak se máte? Je něco nového?

terka82
28. kvě 2009

Ahoj holky. Teda tady to žije... 😀
Win nám dělali ISCI na 15 vajíčkách a oplodnilo se jich myslim 12 a 16 jich nechali přirozeně a chytilo se jich 6. Takže rozdíl mezi přirozeným a "ne"přirozeným oplodněním je dost znát. Teda aspoň u nás byl a to manža neměl spermio asi nijak strašný. Řikali mi, že po ISCI doporučujou odběr plodovky, ale nutit tě do toho nemůžou. Injekce jsem měla Puregon pero. A když pominu potíže spojené s velkým množstvím folíků, tak to byla pohoda. 😉 Neboj, to zvládneš. Za ten výsledek to přeci stojí, ne?

Renap děkuju. Snad už jsme si tu smůlu všechnu vybrali a teď už to bude jen OK.
Tobě už tu svítí 27tt, to to ale letí. Kdypak už se naučíš sem vkládat fotky? Aby jsme se taky mohli pak pokochat mrňouskem.

Markét nám dali na výběr ze 3 typů léků. První byli myslim úplně bez doplatku, ale míchat a píchat do zadku. Ty druhé asi s doplatkem 700 kč a taky do zadku a třetí bylo to pero. Kde se doplácí asi 2000 na to největší balení. Určitě ti dají taky na výběr.

Micha vydrž. U někoho to holt chvíli trvá, než trefí přesné dávky léků. Injekcí bych se nebála. Taky jsem stimulovala na IUI injekcema a jiným holkám stačí clostík, nebo třeba nepotřebujou ani ten. První injekce byla hrozná, měla jsem strašnej strach, ale ono to skoro vůbec nebolí. Ta jehlička je tak tenká, že jsem ani kolikrát necítila, že už jsem se bodla.

Gab gratulace k vydařené genetice. Plodovka taky dopadne na 1* 🙂

Se vám musim holky pochlubit. Po první porevizní MS po 52 dnech a druhé po 38 dnech jsem tento cyklus pravidelně popíjela bylinky no a dneska jsem 28 DC a už 2 dny lehounce krvácim, takže to vypadá (ťuk, ťuk, ťuk), že to snad každým dnem dostanu. 😅 Jsem tu asi jediná co se tu raduje z mrchy, co? 😀

win
29. kvě 2009

Ahojky Terko,
to je dobře, že ti menzes snad každým dnem přijde 😉 Taky bych dala za to, aby se mi cyklus upravil. Jaký bylinky piješ? Že bych jsem si je koupila 🙂
Teda, ty máš mrazáčků 😵 Aspoň je z čeho vybírat. My ještě uvidíme, jestli půjdeme do ISCI. Taky samozřejmě záloží kolik budu mít vajíček... a jak na tom budeme finančně. Měli jsme teď velký nedoplatek za teplou vodu, tak jsme se vydali trochu z peněz ☹

gab123
29. kvě 2009

teri radost s ms znám když se mi upravil cyklus ze 60dnů na 29dní byla to fuška trvalo mi to rok a půl,ale pomohli mi taky bylinky.
win dojdi do nějaké čajovny nebo pokud jsi někde poblíž plzně tak v Tylovce je přímo míchají.Nebo je zakoupíš namíchané.Já pila Ženšen,čaj Bábi radnické.Prostě hledej na upravení cyklu a plodnost.

win
29. kvě 2009

V pondělí půjdu do města, tak se v Tylovce stavím a mrknu se po čajčkách. Díky. Pěkný víkend všem, i když bude ošklivo 🙄

marketa137
29. kvě 2009

Ahoj, tady se to nějak rozjelo 🙂. tak jsem dnes opět 30DC a MS nikde a test negativní. Až dnes jsem zjistila že první 2 cykly to bylo po 28dnech, pak 29, pak 30, minule po 38 dnech a tak ani neviím jak to mam počítat 😖 . Tohle jsem minule neměle, to bylo každý měsíc po 28 dnech. jakmile jsem vysadila utroš tak 3 den MS dorazila přesně a tentokrát si říkám že to asi na mě ani nepůsobí. Už jsem 5tý den od posledního utroše a MS nikde, ani břicho nebolí 😒 a zrovna tenhle měsíc potřebuju MS dostat co nejdřív, musim se objednat k doktoru a pak do caru. už te´d mam hrůzu jak dlouho budem čekat na objednání 😖. To je fajn že dají na výběr, já si myslela že poprvé dávají ty co se neplatí a když nezaberou tak dávají ty lepší. Já si říkám že u mě bude asi potřeba vyšší dávky hormonů tak bych šla určitě do těch dražších a teda nevim jak bych si to do zadku píchala sama 🙂

terka82
30. kvě 2009

Ahoj holky.
Win tak MS dorazila, takže můj teď už minulý cyklus trval 29 dní. 😵 Piju obyčejný ženský čaj od Dr. Popova, nic extra namíchaného. Tady je odkaz http://www.drpopov.cz/strom1/caje/originalni-by...
Určitě si něco kup. 😉
Mrazáčků máme ještě 9, ale jestli je budem moct použít nevim, uvidíme, jak se na podzim dohodnem v Natalu.
Ajeje nedoplatky. To je hnus. Jsem teď slyšela od známé, že jim přišel nedoplatek na 19tis, ale nepamatuju si za co to bylo. To by mě asi složilo. 😠

Gab to jsem ráda, že nejsem jediná. 😀

Markét ty to máš koukam taky podle plotu, co? 😠 😖 Snad už MS rychle dorazí, aby ses mohla objednat. Doktoři ti určitě doporučí variantu, která bude pro tebe tak akorát. A do zadku ti to píchne kdyžtak manža. I když teda ten muj radši hned rozhodl, že berem pero do břicha, aby mi to nemusel píchat on. 😀