Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

pantomima
26. lis 2010

@terka82 klid..a proč ten čípek tolik kontroluješ? to ti někdo poradil??a řekl, kde a kdy má bejt? já bych to tolik nezkoumala..vím, lehce se mi to říká, ale čím víc se budeš pozorovat a zkoumat, tím hůř ti bude a uvidíš jen samý kalamity ☹

terka82
27. lis 2010

Ahoj holky.

Aduš vím, že zázraky se dějí, ale nedělam si iluze. Už nesmutnim. 😉 Samozřejmě, že případný neúspěch zamrzí, ale po předchozích neúspěších to s manželem bereme všechno s rezervou. Nějak bylo, nějak bude. MS se zatím nedostavila, čípek byl ráno zase nahoře a úplně ukázkový. Zkrátka si se mnou moje tělo zase hraje. Jen si přeju, aby to v případě neúspěchu skončilo hned a ne zase po dvou, třech měsících trápení.

Pant, nevím jako to máte vy ostatní, ale když mam 3x denně zavádět utrouš, tak prostě vim, jak to tam vypadá. 😅 Nijak zvlášť se nepozoruju, nezkoumam, ale když se snažim zavádět utrouš co nejdál a jednou sotva dosahnu na čípek a podruhé jsem kus za ním, tak si toho bohužel všimnu. ☹ A díky minulým zkušenostem vím, jak to má vypadat. V předchozích těhotenstvích jsem před krvácením poznala, že je něco "jinak"... A jak to udělat, abych to nepozorovala, když tam ten prst stejně musim strčit?? Fakt nevim, leda že by mi ten utrouš zaváděl manžel, ale to by se mu asi nechtělo... 😀 😀

Chtěla jsem letos zkusit prvně upéct perníčky, ale nevím, kdy začít, aby to nebylo moc brzo nebo zase pozdě. Poradíte mi?

marketa137
27. lis 2010

@terka82 Já budu perníčky dělat po Mikuláši 😉 . každý den upeču jeden druh, už to mam vše sepsané a nakonec jsme se dostala na 11 druhů 😝 . někdo už perníčky peče ale mě to přijde zbytečně brzo. pokud chceš recept tak Tě můžu poslat odkaz 😉

terka82
27. lis 2010

@marketa137 děkuju za info a pokud máš vyzkoušenej recept, tak za něj budu určitě ráda. děkuju 🙂

sabcav
27. lis 2010

Ahoj 🙂 , u nás je hafo sněhu, tak půjdeme po spaní na saně . Včera jsme byli na tom rozsvícení místního vánočního stromku, hormony se mnou pěkně cloumaly, když děti z mš zpívaly koledy . 😵 😉. Andí byla asi hodná, protože balíček od Mikuláše dostlaa (každoročně dává obec) a ještě dostala od tchýně mickeymouse, vlastně teda minnie . 😉 Akorát jako překvapení byl ohňostroj a toho se bála a trošku brečela, ale ustály jsme to. Celou cestu domů říkala bum bác neíbí, Ája ce ticho . Měla jsem strach, jestli se jí o tom nebude v noci zdát a nebude brečet ze spaní, ale dobrý . 🙂 Dneska dopo jsem udělala palačinky a polívku a manžel skládal skříně, tak už se těším ven, až se vyvenčíme 😵 . Kontrola ve čt taky ok, sice máms tále ležet (haha), ale čípek drží a neotvírá se. Oproti minule se už tršoku zkrátil, ale v rámci normy 😉 . T se dr. asi zalekla, tak se cestou k němu radši přetočila z kp do normální rodící polohy. Jsem ráda, kopance do žeber jsou příjemnější než do močáku 😉 , snad už takhle vydrží 🙂 .

sabcav
27. lis 2010

@terka82 držím palce dál 🙂 , třeba si víc pila 😉 . A jestli se to má po....)což doufám, že ne 😔 ), tak jak píšeš, radši hned, než později 😉 . Ad perníčky, pekla jsem je pár let a nikdy mi nezměkly. Letos jsem vyzkoušela na doporučení kamarádky novinku - koupit hotové těsto z ikey 🙂 . Tak uvidíme, jak to dopadne 😕 😅 😉 . Dělat je budu kolem Mikuláše, i to ostatní 🙂.

gambrinuska
27. lis 2010

@terka82 hodně sil 😔 naděje umírá poslední 😉 a musíš myslet pozitivně, hlavně dej vědět, znam to 😔

sabcav
27. lis 2010

@marketa137 11 druhů 😲 . Ty jsi blázen 😀 . Já budu ráda, když v současném stavu uděláme ve spolupráci s manželem těch 5 😉 , jindy pečeme tak těch 7-9 🙂 . Jo jak jsi mi psala, že T bude březňátko, tak to asi nee, jestli buud mít inzulín, tak půjde ven 3 týdny před tp, takže kolem valentýna 😉 .

sabcav
27. lis 2010

@rampepurda11 ahoj 🙂 . Super, že máš z Natalu dobrý pocit 😵 . Andy je přímo Rokytovo dítě, dělal mi opu i transfer 😉 , ale všichni dr. a sestry (až na tu jednu 😝 😉 ) jsou moooooooc fajn 😎 .

sabcav
27. lis 2010

@jedna11 držím palce, a´t tam chlamydie nejsou a ket se během prosince uskuteční 🙂 a hlavně vyjde 😵 😉

marketa137
27. lis 2010

@terka82 tak budu dělat tyhle http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=28650 a jsou fakt super 😉

@sabcav to je fakt vid že při cukrovce jdou dřív. Viki ěml být před valentýnem a nevyšlo to a Tomík měl být v březnu a nakonec jsem počítala ai vybrala datum 10.2. 2010 a je 3.2. 😀 ..Já minulý Vánoce nepekla vůbec nic, protože manžel celý prosinec předělával pokoj pro tomíka který sousedí s kuchyní a dodělal to 20.12. 😉 a navíc při cukrovce ybch to ani enjedla. A letos to enbylo v plánu ale Viki že chce perníčky a linecký tak jsme i sepsala recepty a je z toho 11 druhů 😝 , jen 2 nepečený ale jen 1 druh plněných takže začnu po Mikluláši a 20. 12 udělam 2 druhy likérů a 22.12 naplnim ty ořechy tak snad to půjde dobře i když Tomík ted objevil odpadkový koš a je to strašná sranda když chytne za pytel a on šustí 😀

petra177
27. lis 2010

Ahoj holky,

vy toho dokážete napsat 😉 😉 Průběžně Vás čtu,ale na odpovědi nemám sílu, večer jsem docela unavená,obdivuji Vás,že takhle píšete i s dětičkama 🙂
Já byla ve středu na ogtt-výsledek se dozvím v úterý,tak jsem zvědavá. Musím upřímně říct, že dobrota to teda není.Zároveň jdu na kontrolu ke gynekologovi, tak jsem zvědavá jestli se mimi otočila-naposledy to byli příčky.

@sabcav ,koukla jsem na tabulku a měla by ses zařadit přede mne,protože máš termín dřív.Udělala bych to sama,ale nejsem takový odborník na pc 🙂 Jinak jména máme Martínek a Matyášek,teda zatím 😀

@terka82 držím palce.

Jo jinak fotky pupíka mám, ale bohužel,jak jsme nastěhovaný u rodičů, tak nemám kabel k přetažení foteček z mobilu do pc. Doufám, že ho brzo najdeme a já fotky co nejdříve dodám. Nevím,jak vy holky,ale mě sníh moc nepotěšil a hlavně námraza.Bojím se totiž pádů ☹ takže pokud nebudu muset,nikam nebudu chodit.
Všechny zdravím,papa

sabcav
27. lis 2010

@marketa137 úplně nejlepší možnost je, kdybych vydržela bez inzulínu (čemuž ale nevěřím ani já, ani dr., ale zatím dietím dobře a malá ok, tak vždycky tomu inzulínu uniknu 🙂 ) a rozrodila se sama mezi tím 37+0 a 39+0, pže jinak mě čeká stejně vyvolání i jen v případě diety, ale to až v tom 39+0, aby malá byla do tp na světě. Uvidíme, já si myslím, že budeme mít vodnářku (tím si nechci přivolávat inzulín), spíš jen takový vnitřní tušení, manžel je ryba (voda), Andy je skopec (oheň) a já býk (země), tak nám v rodině ten vzduch (vodnář) schází 😉 .

sabcav
27. lis 2010

@petra177 držím palce, ať je ogtt ok 🙂 . Ty jo, příčky 😲 , to ti nezávidím ☹ , to mi stalo zatím jen jednou asi na 3 hodiny, když se Andy přetáčela a šprajcla se a nešlo jí to ani tam ani zpátky 😉 . T byla teď ve čt hlavou dolů, tak doufám, že už tak zůstane 🙂 . Ad psaní, píšu a dočítám jen když rodinka spí a nebo je manžel v práci, jindy se sem k pc nedostanu 😉 . Teda občas během dne jo, ale to chce Andí pustit mašinku tomáše nebo mickeymouse 😀 .

marketa137
28. lis 2010

@sabcav no to seš dobrá, já byla na inzulínu už od 12tt ☹ a dopracovala jsme se na pěkně vysoký dávky i když první známky fetopatie byli až v 35tt, ve 32 tt sice říkali že je větší ale bez známek a nakonec ve 36tt měl problémů dost ale prý kdyby vážil o kilo mín tak na tom byl dobře 😉 . Já jsme v blížencích, manžel ve lvu a Viki a Tomík ve vodnáři. Jsou o 9 dní. A dle čínského je Viki v psovi a Tomík je tygr a na Vikína to teda sedí 100% 😉 . Mě říkali že když jsem po císaři tak vyvolávat nesmí, max rupnout plodovku ale tim že jsem nikdy neměla tvrdnutí břicha jsem s tim ani moc nepočítala a nakonec v tom 36tt jak jsme šla akutně na sál tak říkali že kdyby nevěděli že jsme v 36tt tak spodek vypadal tak na 30tt, CS 0 a prý bych spíš přenášela 😝 a stejně Tomík by normální porod nezvládnul takže nebylo co řešit 🙂

@petra177 Viki byl v příčce od 35tt až do konce 😒 a Tomík od 20 do 30tt taky v příčce, pak KP a od 35tt normálně. Ale dvojčátka většinou rodí císařem, jedině že by byli obě hlavičkou dolů 😉

pantomima
28. lis 2010

pěknou neděli všem, my asi vyrazíme odpoledne ven, ještě než začne víc mrznout, stejně musíme se psem na prochajdu, večer je tu rozsvícení stromu na náměstí, tak uvidím, jestli se mi s prckem bude chtít, kdyžtak vyrazí jen táta s malou 🙂

terka82
28. lis 2010

Ahoj holky.

Tak dnes jsem zkusila poslední test a negativní a tomu odpovídá i čípek. Myslíte, že už můžu přestat brát ty léky? Přijde mi to zbytečné, ale zase bych pak nechtěla dostat vynadáno od doktorů. 😀
Už mě chvílema začíná i pobolívat břicho, tak snad ta mrcha hnusná dorazí co nejdříve. To zase budou jatka... 🙄

Nevíte některá, jak dlouho je nutná pauza mezi stimulovaným KETem? Jako teď hned bych do toho jít nechtěla. Už takhle to budou svátky na hoňo, tak proč si je ještě ztěžovat dalším stresem. Musím nějak zaměstnat, vypucovat byt, napéct cukroví a nakoupit manželovi spoustu dárků a pak to nějak přežít. A po novém roce se přidam k partě snažilek. 🙂

Když jsem u těch dárků, co budete kupovat manželům? Mě nic neobvyklého nenapadá a z manžela nic nevytahnu. Vždy to skončí tak, že všechno má a nic nepotřebuje. 😠 😀

@sabcav aspoň, že ten čípek je v normě. Koukej víc odpočívat.
Chudák malá, takhle jí vyplašit ohňostrojem. Ale nedivim se jí, že se jí to nelíbilo. Já se na ohňostroj taky nejdraději koukám z dálky a ideálně z domova. 😀
Jé palačinky, ty bych si taky dala. Asi ukecam v týdnu holky v práci a vyrazíme.
Tak do ikey si pro těsto asi nepojedu, ale prubnu je. Nemůže se stát nic horšího, než že skončí v koši. 😀
Jinak děkuju za palce. No snad příště.

@gambrinuska naše naděje už zdechla. 🙄

@marketa137 děkuju za recept. Ještě jsem dostala jeden, tak zhodnotim náročnost a jeden vyberu. 🙂

@petra177 ani se ti nedivim, že jsi unavená s dvojčátkama v pupíku. Jen odpočívej. 🙂
Těšim se na fotky a na té ledovce opatrně.

@pantomima jaké bylo rozsvěcení stromečku?

vasicek123
28. lis 2010

ahoj já jsem byla na 1 Ivf v natalartu a neuspěch a proto jsme na 2 ivf přešli do Institutu na náměstí a nemůžu si stěžovat.Řekla bych že na náměstí se Vám věnují více a jsou hlavně celosvětový a jsem velice spokojená.Můžu doporučit.

pantomima
29. lis 2010

krásný zasněžený ráno!!!

@terka82 ach jo, holka, ty máš smůlu ☹ ....ale s tvým optimismem to jednou dopadne dobře, věřím tomu a myslím si, že nejen já 😉

na rozsvícení stromku jel jen taťka s Terkou, prej děs běs a hrůza. nějak jim tam nešla elektrika, davový šílenství idí, tak se vrátili jen se svítícíma rohama na hlavě..stromek se prej pak rozsvítil cca s půlhodinovým zpožděním 😖

@vasicek123 a my jsme tady zase všechny spokojený s Natem......a já patřím mezi ty úspěšné, chodím tam již deset let a že by se mi nevěnovali pocit nemám a v čekárně si moc nepokecám,je to tam samej cizinec...tak si myslím, že jsou taky světový..je to věc názoru, pokud se ti líbí tam a věříš jim, tak hodně štěstí a brzy úspěch! 😉 😎

gambrinuska
29. lis 2010

@terka82 co na to napsat, budem zas bojovat dál 😔 kolik toho máš ještě u ledu? aspon toho tam máš víéc, já jsem slabá nosnice tak musim znova stimulovat 😖
Já se na to vy... 😝 už mam po 4 cvhřipajznu, vůbec nevim co mam dělat, jim vitamíny chodim oblékaná a co víc?? 🙄 🙄 v sobotu jsempo práci zalehla s 38 horečkama a furt m je ještě zle ☹ ☹ už mě to nebaví
@vasicek123 je to asi věc náhody, hlavně že jsi spokojená, jen škoda že to nemáš ve fotoblogu

gambrinuska
29. lis 2010

@terka82 mampro manžu nové sluchátka k počítači, seketu a pořadník na šroubky atd, měla jsem ještě pásek ale ten sjem mu musela dát,měl jen 1 a ten byl tak příšernej 😠- takovej ten látkovej, flekatej s tou kovovou sponou na konci 😖 , má ho od 10 let a ještě byl na něj pyšnej 🙄 tak ho potřeboval

sabcav
29. lis 2010

Ahoj 🙂 , tak kolik kde napadlo sněhu? Tady asi tak 15 čísel zatím 😨 , a furt padá 😒 . Před obědem jsme byly chvíli venku na zahradě, pes krtkoval ve sněhu (vždycky hopsne do té největší závěje, až má hlavu úplně ve sněhu) a A. se to líbilo tak, že hýkala smíchy jak osel 😀 . Snad i díky tomu jí přešel strach z toho sněhu 😎 , pak jsme šly ještě kousek na procházku a to už mi tam schválně padala i ona, opice jedna 😀 . 😝 Nicméně musím si blahopřát, že jsem koupila fakt kvalitní oteplovačky, po tom hodinovém válení ve sněhu se ani trošku nepromočily . 😵 Včera večer jsem našla na mmb pěkněj a cenově přijatelnej sourozeneckej kočár, sice je ta starší kolekce, že tam nejde jeden hlubokej a jeden sporťák (což do té nové jde, ale zase ta cena, 😠 😉 ), ale jen sporťák a holt koupíme kvalitní tu vložnou tašku a T tam v ní těch pár měsíců vydrží a pak stejně v půl roce půjde do sporťáku jako Andy, záda má polohovatelný do úplnýho lehu, takže v pohodě 😉 . Ještě jsme dopo upekly piškot a na to zakysanou smetanu se šlehačkou a kivi a želatinu, za chvíli si dám jeden kousek na svačinu . 😵 🙂 A pak budu hypnotizovat hodiny, aby už byla večeře 😀 . 😝

l.u.c.i.e
29. lis 2010

Ahojky holky, včera jsem napsala dlouhý příspěvek a při odeslání vypadl koník. Pak už jsem neměla sílu znova psát... Dnes to pokusím napravit.

Holky, taky začnu péct okolo Mikuláše. Vidím to tak, že mi manža o víkendu udělá těsta a já je budu průběžně zpracovávat 🙂 V plánu máme 4 pečené druhy a 2 nepečené. Nebudeme to přehánět, že? Přežraný budeme tak jako tak 😀 Takže cukroví bude spíše taková sladká těčka 🙂

@terka82, je dobře, že to takhle bereš. A ono je to možná i tak lepší než se zase 3 měsíce nervit... V novém roce bych ale už šla do nového IVF, nezvažujete? Léky brát nemusíš, pokud máš test negativní. Jenom brzdí rozjezd menzesu. A kolikátý den jsi od KET? Aby nebylo na vysazení léku brzo. Co kdyby...
Manželovi kupuju k Vánocům oblečení. Není schopný si něco koupit na sebe. Pak ty jeho vysněné knížky o Plzni a experní pamět do počítače... To bude vše. Říkali jsme si, že to nebudeme přehánět...

@vasicek123, na Natalart nedám dopustit. Naopak do institutu chodili moje 2 kamarádky a na jejich varování jsem šla do Natu. Udělala jsem dobře i z finančního hlediska. Institut je dražší a přístup lékařů někdy necitelný. Navíc té mojí kamarádce tam ztratili zamražené embrya!!!

sabcav
29. lis 2010

@terka82 je mi to moc líto 😢 😔 , léky ale radši ber do té krve 😉 . Jinak na stimulovaný ket můžeš hned 😉 , ale asi bych tomu osobně dala nějakej čas oddych 😉 . Já se snažím odpočívat, ale když ono to moc nejde... ☹ 😉 , T je bojovník, tak snad to bud eok 🙂 . Ale když můžu, to víš, že se ráda natáhnu 😎 😉 .

sabcav
29. lis 2010

@l.u.c.i.e mě to přijde spíš jako nějaká provokace nebo snad agitace 😝 . To je nejlepší, registrovat se a napsat jeden příspěvek 🙄 .

sabcav
29. lis 2010

@pantomima ještě že jste na ten stromek nešli 😉

l.u.c.i.e
29. lis 2010

@sabcav, to máš pravdu. Mě to ale vždycky tak vytočí 🙂
Koukám, že si užíváte sněhu. Buď na sebe opatrná ať nespadneš... Kočár už máte koupený nebo čekáš až skončí aukce?

sabcav
29. lis 2010

@l.u.c.i.e mě taky 😝 , jenže to je zřejmě účel, takže asi tak 😉 . Jj, snažím se být opatrná, naštěstí je jen sníh, ne led, a mám bezpodpatkové kozačky, ale to víš, ven musím, i kdyby jen na zahradu, doma krokouška neudržím (však poznáš, až ti malje začne chodit 🙂 😉 ). Nn, je to pevná cena, je to přímo tenhle:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=36369181&tab=3

chtěla jsem původně tenhle nový:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=23323515&tab=2

ale s doplňky (fusaky, nánožníky) vyjde na 30 🙄 . Takže to nakonec pořešíme tahle+vložná taška a až nebude potřeba (příští zimu, popř. jaro), tak ten dvojčecí prodáme 😉.

l.u.c.i.e
29. lis 2010

@sabcav, to je náhodou pěkný kočár a podle mě na ten půl rok stačí. Aspoň i malá se bude moct vozit. Teda pokud v tom kočárku bude chtít... Abyste ho nekoupili zbytečně. Ale vždycky ho můžete prodat dál 🙂

sabcav
29. lis 2010

@l.u.c.i.e jj, tak to taky bereme, vždycky se může prodat dál 😉 . Ona už moc v kočáře bejt teda nechce ani teď, ujde sama docela velkej kus 🙂 😉 , ale třeba v rámci rychlého přesunu k dr., na nákup nebo na poštu, aby nám nezavřeli, je to pro mě nepostradatelné 😉 . Je mi jasné, že cestou zpátky odněkud už poťape 😀 , jen doufám, že bude chodit víc za ruku než teď 🙂 . Původně jsme mysleli koupit jen ten skejt za kočár, ale zaprvé skejt má pidikolečka a ve sněhu to hodně blbě jede, zadruhé by tam nestála, kdyby nebyla upoutaná a za třetí ty obchody a tak a taky je někdy unavená a třeba si řekne, Ája ce do hačí do kočáu (Ája chce hačí do kočáru 😉 ), a na ten monokočárek na korbu jí dávat nemůžu - má nosnost do 9 kg a mimčo bude mít 3 a Ája má 11. nechci riskovat, že se tam něco zlomí a pak bude kočár neprodejný 😉 . Snad budeme spokojení 🙂 . Blbé je, že je paní z daleka, že si ten kočár nemůžeme prohlédnout ☹ (jako ten kočár nastudovaný máme z obchodu, ale myslím přímo tento kočár od téhle paní) , ale snad to bude ok 🙂 .