Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

adenka84
23. kvě 2011

@sneehurva nemáš vůbec zač..od toho jsme tu pro sebe, aby jsem se vzájemně povzbuzovali, radili a nikdy i zasmáli...
určitě se k nám přidej bude tam veseleji...
🙂

deniskahrabakova
25. kvě 2011

Ahoj holky tak konečně jdu na konci srpna na Ivf to bylo,ale čekaní. Bojím se, že to na poprvé nevíde 😒

pantomima
25. kvě 2011

@deniskahrabakova ahojky, proč až tak dlouho? co máte za problém?

sabcav
25. kvě 2011

@pantomima mám dojem, že přes prázdniny je art zavřenej 😕 😉

sabcav
25. kvě 2011

@deniskahrabakova moc držím palečky 😵 . Mám z Natalartu Andrejku 🙂 , Terezka se nám nějakým zázrakem povedla doma 😉 .

michamicha
25. kvě 2011

@sneehurva ahoj Marti, tak jak jsi dneska pochodila u dr.?

adenka84
25. kvě 2011

@deniskahrabakova tak budem držet palečky, aby se na poprvé zadařilo...jsi poměrně mladá, troufám si říct z nás všechnejmladší ..určitě to dobře dopadne.. 🙂
je nás tu spoustu co nám v Natalartu pomohli k mimnku... 😉

adenka84
25. kvě 2011

@sneehurva jak se vede?

deniskahrabakova
25. kvě 2011

jdu az tak dlouho, protože pojišťovna to hradí až od 22 let. Jinak mi vubec nezjistili proč miminko nejde přirozenou cestou ani na laparoskopii mi neposlali tak snad se zadari

deniskahrabakova
25. kvě 2011

@adenka84 a na pokolikate ti tehu vyslo jestli se smim zeptat

adenka84
25. kvě 2011

@deniskahrabakova na lapaarskopii, posílají jen tehdy, když jsi měla před tím nějaké problémy nebo operaci..třeba slepák, srůsty atd...
pak na ni posílají až tehdy, kdy se ani nezadaří IVF..ale před tím pak posílají na imunologiia genetiku, ale to až opardvu po nepodařeném pokusuI Vf nikdy až po 2 nepodařeném IVF..takže se neboj, že by tě nějak zanedbali...
jak dlouho se snažíte o miminko?Chceš být asi maldá maminka, co? také jsem chtěla mimnko od 23 let, ale bohužel se zadařilo až teď..ale zaplať pán bůh za to...
a co přítel nebo manžel, ten je v pořádku?

adenka84
25. kvě 2011

@deniskahrabakova otěhotněla jsem na 3 pokus IVF -ICSi..
před tím jsme zkoušeli 3 IUI, 2x IVF a 1x KET...3 IVF bylo vítězné..
podařilo se přesně p 4 letech..

adenka84
25. kvě 2011

@deniskahrabakova jdu se osprchovat, ale pak se ještě vrátím, tak jestli vyčkáš tak pak můžeme více poklábosit.. 🙂

deniskahrabakova
25. kvě 2011

@adenka84 aha tak to jo,manzel je 100% v pořádku spermiograqm byl v normě a on sám už má s byvalou 5-ti leteho syna. snazime se uz pres dva roky a porad nic ale to ze to nejde jsem zjistila uz v 17 ti

deniskahrabakova
25. kvě 2011

@adenka84 pockam tu aspon s nekym pokecam

adenka84
25. kvě 2011

@deniskahrabakova tak už jsem tady...
ty už jsi chtěla miminko v 17ti letech? To já jsem ještě o takových věcech vůbec nepřemýšlela...
a co zkusit IUI (inseminaci), když je manžel v pořádku..třeba by mohla nezatěžuje tolik tělo jako IVf t, je to prakticky přirozené oplodnění, jen za pomocí lékařů..spermie se jen propláchnou a tvé tělo se připarví lékami na ovulaci a hlavně je plně hrazená pojišťovnou..

deniskahrabakova
25. kvě 2011

@adenka84 no tak to mi delali uz 3x a nic i mi davali nejaky clostibegyt nebo tak nejak mela jsem dozrala 4 vajicka a ani pres to to nevyslo tak proto uz IVF

deniskahrabakova
25. kvě 2011

@adenka84 kolik si celkem doplacela za to IVF ja budu doplacet na poprvé asi 12tis

adenka84
25. kvě 2011

@deniskahrabakova aha tak to jo...takže ty už do Natalartu chodíš? Jen jste čekali na to, až vám pojišťovna schválí IVF?
Určitě to vyjde, máš mmladé tělíčko...bude určitě dobře reagovat..

deniskahrabakova
25. kvě 2011

ano chodim tam uz rok a az ted bude IVF musi v cervenci kdy mi bude 22 let poslat schvaleni na pojistovnu,premyslim o zmene pojistovny,ale nevim ke ktery aby potom nedoplacela jeste vic. snad se zadari neverim,ze na poprve, ale na podruhe ne na potreti by to mohlo klapnout je to strasne to cekani, ale jsem v poho nejak to nehroutim

adenka84
25. kvě 2011

@deniskahrabakova záleží co vš si necháš udělat..ale polde té tvé ceny, si necháváíš dělat jen IVF - ICSI + léky...
nám se každé IVf pohybovala jinak...poprvé také kolem 12 000 Kč...po druhé to byl KET to bylo jen 3 000 kč...
2 IVf nás vyšlo také něco přes 12 000 kč a 3 IVf 19 500kč...z toho bylo, ale 6 500kč léky...

adenka84
25. kvě 2011

@deniskahrabakova já mám pojišťovnu VZP...v Natu s ní dobře spolupracujou...schválení je velice rychlé...
to, že si v pohodě je moc dobře..na psychice dost záleží...

deniskahrabakova
25. kvě 2011

ano IVF+ICIS+leky a zmrazeni embryii to mi rikal doktor kdyby jich tedy nahodou bylo vic 🙂 kdyz to tak pocitam tak je to docela raketa

deniskahrabakova
25. kvě 2011

@adenka84 ano IVF+ICIS+leky a zmrazeni embryii to mi rikal doktor kdyby jich tedy nahodou bylo vic kdyz to tak pocitam tak je to docela raketa,pojistovnu ma taky vzp jenze tam mam nejaky dluh z minulosti tak nevim jestli to schvali

adenka84
25. kvě 2011

@deniskahrabakova peněz je to dost to je pravda, ale co se dá dělat, když nám víc pojišťovna nezaplatí...v jiných centerch se za totéž platí více...
a to máš jen ten zákla, za PK a AH se také musí platit..
s tím dluhem to ti neporadím...to si raději pořádně předem zjisti a vyřiď..ať pka nemáš nějaké trable..

deniskahrabakova
25. kvě 2011

@adenka84 prave proto radeji prejdu k jine,jsem tu nova a v tech zkratkach jako je Pk a AH se neviznam co to znamena ju a jeste co je to to ket jak jsi psala ☹

adenka84
25. kvě 2011

@deniskahrabakova KEt je transfer rozmaražených embrií.
AH je asistovaný hacing..zvyšuje šanci na uchycení vajíčka v děloze...
PK je prodloužená kultivace, tzn.že ET )embriotransfer) se provádí místo po třech dnech až po 5 dnech..vajíčka se déle kultivují, tedy zavádí se více vyzrála..ale často se stává, že při PK embria zahynou a nejsou použitelná..ale pokud se PK vydaří šance na uchycení je mnohem větší než bez PK...využívá se spíše u těch žen, které mají spostu vajíček..aby nebyal ta ztráta tak velká...minimálně jich musíš mít k PK myslím 5 nebo 6 zralých emmbrií...

adenka84
25. kvě 2011

@deniskahrabakova tady máš o NAtalrtu vše...jsou tam popsány celekm srozumitelně všechny metody, které Natalart nabízí..
http://www.natalart.cz/

deniskahrabakova
25. kvě 2011

@adenka84 aha tak ted uz tomu rozumim tolik vyrazu to si snad ani vsechno nezapamatuji 🙂 a co ty jinak jak prozivas tehu vse v poradku nebo mas nejake problemy

adenka84
25. kvě 2011

@deniskahrabakova časem si na ty názvy zvykneš a budeš se v tom výborně orientovat..ze začátku mě to přišlo vše také jako španělská vesnice, ale pak mě vše přišlo úplně normální..dokonce mě přišlo úplně normální mí dítě po IVF...spousta lidí se na to kouká negativně,ale když v tom nějakou dobu chodíš přijde ti to naprosto normální...
těhotenství si užívám, zatím jsem bez nějakých velkých problému..trochu mě tvrdlo bříško, ale dostala jsem na to Magnesium a už je to v pořádku, také jse byla na odběru plodové vody, byli to trochu nervíky, ale výsledky naštěstí jsou Ok..takže teď jsem v pohodě....unavená nejsem, zle mi už také není..užívám si to..celkem dost rychle to utíká...už se moc těším na naši Marušku...