Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

adenka84
24. čer 2011

@deniskahrabakova třeba u váýs ani na imunologické vyšetření nedojde a zadaří se vám hned na poprvé..to by byla ta nejlepší varianta jaká může být..

deniskahrabakova
24. čer 2011

@adenka84 no o tom ani nemluv to bych radosti skakala 2m vysoko a muj tatínek asi taky strašně se těší na vnouče, jen se bojim aby z toho nebyly dvojčátka 😀

adenka84
24. čer 2011

@deniskahrabakova no tak to se často u umělého oplodnění stává...ale pokud máš strach z dvojčátek nech si tedy zavést pouze jedno embrio...
i to si sice může rozdvojit, ale nestává se to tak často...

deniskahrabakova
26. čer 2011

@adenka84taky sem nad tím přemýšlela jenže se bojím, že to jedno se tam nemusí uchytit a kdyby tam byly dvě tak by byla třeba větší šance. Ty sis tam nechala zavést taky jenom jedno nebo dvě? jo a taky jsem se chtěla zeptat jestli před IVF musím podstoupit nějaký vyšetření pokud ano tak jaké děkuji

adenka84
27. čer 2011

@deniskahrabakova já jsem si nechábala zavést embria 3..z toho se chytla pouze Maruška, zaplať pán bůh, alespoň za to jedno...
Abych řekla pravdu, také bych si nenechala zavést pouze 1 embrio, ale vždy alespoň 2..ať je nějaká jistota, že se zadaří..i když znám holky, kterým stačilo pouze jedno a uchytilo se krásně...

před IVF my vždy udělali jen kulitvaci z pochvy a hormonální profil..jinak nic jiného...

deniskahrabakova
29. čer 2011

@adenka84 tak kultivaci a hormonalni profil uz mi taky delali ted na posled kdyz jsem tam byla

adenka84
29. čer 2011

@deniskahrabakova tak to je fajn..teď už jen zbývá čekat na narozky , a hurá do toho...

pojanik
30. čer 2011

@sneehurva Ahojky, čtu si tu vaše příběhy už poněkolikáté a ty máš stejný problém jako my, tedy tvůj manžel. Můj manžel má také zjištěny pomalé spermie a žádné dítě ještě nemá, já mám z předchozího vztahu dceru, je jí 15 let. Chtěla bych podstoupit také nějaké vyšetření a klidně i umělé oplodnění, ale obávám se, že to finančně nezvládneme, jsem nezaměstnaná a je mi 37 let. Děkuji všem za odpovědi. Jana

deniskahrabakova
1. črc 2011

ano přesně tak jsem objednaná na 28.7 abych se domluvila s panem doktorem kdy mi nasadí nějaké ty hormony a pak ultrazvuk, od kolikáteho dne cyklu jsi brala ty nejake ty hormony a kdy ti odebiraly vajíčka? když jsem říkala manželovi že vajíčka se odebírají pod narkozou tak prvni co ho zajimalo jestli pak mužu normalne soulozit 😀 blbec jeden

deniskahrabakova
1. črc 2011

@adenka84 ano přesně tak jsem objednaná na 28.7 abych se domluvila s panem doktorem kdy mi nasadí nějaké ty hormony a pak ultrazvuk, od kolikáteho dne cyklu jsi brala ty nejake ty hormony a kdy ti odebiraly vajíčka? když jsem říkala manželovi že vajíčka se odebírají pod narkozou tak prvni co ho zajimalo jestli pak mužu normalne soulozit 😀 blbec jeden

adenka84
1. črc 2011

@deniskahrabakova záleží na tom jaký ti zvolí protokol..buď dlouhý a nebo krátký...předpokládal bych, že u tebe zkusí ten krátký...pokud by tomu tak bylo..začala by jsi stimulovat druhý den cyklu..kontroly bývají většinou cca po 3 dnech...odběr vajíček u krátkého protokolu je cca 11 den od začátku stimulky...
narkóza je velice krátká a pro tělo vůbec nějak nárčná..jen se ten den doporučuje odpočívat...
o zákazu souloži nám nikdy nic neříkali..ale pochybuji, že budeš mít po OPU na to chuť...bříško přeci jen trochu bolí, nikdy i více...každá to snášíme jinak...

adenka84
1. črc 2011

@pojanik třeba by vám pomohla pouze IUI (inseminace) tu máš plně hrazenou pojišťovnou...myslím, že 6 pokusů do roka...
není to pro tělo taková zátěž jako IVF..a sposta ženám to na oplodnění postačí...
záleží samozhřejmě na tom, co přesně manželovi zjistili..pokud je jen pohyblivost spermií nepatrně spomalená IUi vám postačí.. Další možnost je iVF se stimulací, která je plně hrazená pojišťovnou...zaplatili by jste si pak pouze ICSI, které stojí 7 500 Kč...+ pokud by vám zbyli embria tak jejich zamražení ty myslím stojí kolem 3 000 Kč nebo něco málo přes 3 000 Kč..také jde uděla IVF bez ICSI, ale to už je pak pokud má manžel pomalé spermie, velice malá šance, že se vajíčka oplodní...

deniskahrabakova
1. črc 2011

@adenka84 tak ted koukam do chytre knizky co mi pan doktor daval a zakrouzkoval mi tu dlouhy protokol + s antagonisty GnRH, tak jsem se tu docetla ze leky se podavaji 22 den cyklu a pak po dalsich menses se dela ultrazvuk 5den a při normálnim nalezu se zacnou podavat injekce.... jezis to je ale slozity

adenka84
1. črc 2011

@deniskahrabakova dlouhý protokol jsem měla teď naposled také...se stimulkou jsem začala 23.12. to jsem píchala pouze Decapeptyl, od 10.1. jsem píchal pak Decapeptyl, Gonal a Menpour a to až do 19.1. takže skoro měsíc stimuluješ...22.1. jsem pak měla OPU....s dlouhým protokolem je to trochu složitější a mnohem delší, ale za zkoušku to stojí...YMslím, že budeš mít stimulku stejnou a nebo alespoň dosti podobnou...

haaninaa
5. črc 2011

@deniskahrabakova - ahojky, já měla při IVF protokol krátký, v pátek jsem měla odběr vajíček, měla jsem jich 12, a v sobotu jsem, nevím proč, měla hroznou chuť na sex... Nic mě nebolelo, jen to bylo takový jiný.. Zakázané to není, na to mě hned upozornili 😀

deniskahrabakova
5. črc 2011

@haaninaa tak to držím palečky at se to povede. nemeli ty hormony na tebe nejaky negativni vliv docela se toho bojim abych po nich nebyla jak pytlem prastena 😀 a picha se to do bricha co to mi asi bude bolet nemam tam ani trochu prebitecneho tuku jsem takova vychrtlina 😀

adenka84
5. črc 2011

@deniskahrabakova píchá se to do bříška, le neboj to zvládneš..jen ta první injekce se ti bude zdát taková nepříjemná..ale pak sam poznáš, že to nic není a že se to v klidu dá zvládnout..
jinak každý reaguje jinak..jsou to přeci jen hormony..každé tělo reaguje jinak..poprvé jsem trochu přibrala a byla dost nafouklá, ale po 2 a po 3 to bylo Ok..ani KG nahoře..žádné problémy..jen ke konci trochu bolí spíše tlačí bříško..to jak ty folikuli rostou, vždy jsem se na OPU už těšila, aby to bylo venku...
ale to zmákneš neboj..

haaninaa
5. črc 2011

@deniskahrabakova - já jsem ty injekce po prvné píchala do svalu, do zadečku, a teď do bříška.... Já tě nechci nijak urazit, ale i když jsi hubeňounká, tak si na bříšku faldíček chytneš, oni ti to sestřičky v Natu ukážou, neboj... první injekce, jak píše Adenka, ti bude připadat taková divná, nepřizorená, ale za dva dny už budeš profík, já se také bála a Aden mě vždy uklidnila, neboj, bude to dobrý... Jen ti chci říct, že větší část srpnu bude a Natu laborka zavřená, takže IVF ti připadne asi až na září..
Negativní vliv to na mě nemělo, spíš naopak, když jsem si píchala ty injekce, tak jsem byla pořád vysmátá.... Jen to čekání, to mě vždycky ubíjí.... Teď čekám, jestli vyjde sedmá IUI, pane bože ať už to vyšlo..

deniskahrabakova
6. črc 2011

@haaninaa ja si verim musim byt silna jednou uz jsem injekci do briska dostala a ni jsem ji necitila to jsem sla na inseminaci tak ted to zvladnu snad taky nebo si manzel bude hrat na pana doktora v nejhorsim 😀

l.u.c.i.e
6. črc 2011

@haaninaa, držím palečky, aby se to povedlo. Já jsem měla jen 6 vajíček z toho 3 zralé a oplodnili sice všechny, ale chytli se jen ty 3, zaváděli 2 a mám matýska... Uvidíš, že budeš mít i na zamražení, kdybyste chtěli druhé miminko 🙂

l.u.c.i.e
6. črc 2011

@deniskahrabakova, první injekce je vždy taková neohrabaná. Mě to trvalo poprvé několik minut a po pár dnech jsem byla profík 🙂

adenka84
6. črc 2011

@deniskahrabakova je to přesně tak jak píše
@l.u.c.i.e první injekce nic moc a pak už si jak profík..vůbec ti to pak nepřijde...

haaninaa
6. črc 2011

@deniskahrabakova - ono to fakt nic není, píchnutí skoro necítíš... Jen ta příprava je trošku umění 😀 😀 ale zvládneš to, když jsme to zvládly všechny..Moc držím palečky, aby Vám to vyšlo hned na poprvé, třeba se tam v září potkáme.... Já mám spíš strach z těch odběrů, nedělá mi dobře narkóza 😖

haaninaa
6. črc 2011

@l.u.c.i.e - děkuju moc.... Uvidíme, co ta inseminace, je to sedmá v pořadí, sedmý měsíc a je to v den, kdy se ti narodil Matýsek. Je to až moc náhod, tak třeba to vyšlo... 😀 V pátek, v neděli i v pondělí jsme potkávali čápa, tak třeba už něco přinesl.. 😀

l.u.c.i.e
6. črc 2011

@haaninaa, moc držím palečky, aby to vyšlo. Já jsem čápa viděla až v den porodu 😀

haaninaa
6. črc 2011

@l.u.c.i.e - děkuju, u nás asi létají dřív, ale klidně bych brala i vránu, hlavně aby už něco přiletělo... 😀

deniskahrabakova
6. črc 2011

@haaninaa taky jsem zvedavá na narkozu jak to budu snaset uz jsem strasne moc dlouho na zadny operaci nebila tak snad to snesu v poho. kdyby sme se v natalu potkali tak by sme se ani nepoznali 😀 taky doufam,ze to vyjde na poprve

haaninaa
6. črc 2011

@deniskahrabakova - bysme si určitě daly nějaké poznávací znamení, neboj 😀 😀 Narkoza je sice krátká ale já blinkám jak Alík, hnus....Toho se bojím nejvíc, tak věřím, že teď ta IUI vyšla aby na narkozu nedošlo.. 😀 Kdy jdeš do Natu?

deniskahrabakova
6. črc 2011

@adenka84 jsem rada ze mi tu vsichni tak krasne utisujete ze to budu zvladat jak profik tak doufam ze to tak i bude. to cekani je nekonecny vubec se to neblizi ☹ uz abych to mela za sebou cele IVF a dopadlo dobre

deniskahrabakova
6. črc 2011

@haaninaa ted 28.7 se jdu domluvit od kdy si budu pichat a tak nejak na cely ten proces jinak vysetreni veskere co se dela pred IVF uz mam hotove zaplat pan buh 😀 jinak ti strasne moc drzim palecky aby ti to vyslo me IUI bohuzel nevyslo ani na potreti a to jsem tam mela 4 vajicka