Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

l.u.c.i.e
20. čer 2012

@amy75, měla jsem málo vajíček. Sice 11 folikulů, ale jen 6 vajíček a z toho jen 3 s jádrem. Sice oplodnili všechny, ale ty bez jádra se nevyvíjela. Takže nám zbyly 3 embryjka, takže rozhodování bylo snadné. Embryoložka nám sama řekla, že nám zavedou 2, projistotu a to třetí zničí, jelikož je moc napřed a to je taky špatné.
Moc vám přeju, aby se taky zadařilo hned napoprvé. My uvídíme na podzim, co nám poradí. Teď to rozhodování bude těžší, protože bych asi chtěla zavést jen jedno. Uvidíme taky podle množství.

amy75
21. čer 2012

@adenka84 Můžešse zeptat 🙂 - je mi 36, a jak pan doktor Švábek říkal, věk 35 je na špičce a pak nám to s plodností poooooomalu klesá dolů ... no jo no, takhle to dopadá, když má člověk na všechno dost času ... 😒 Přemýšlím i kvůli pojišťovně, jestli si nechat poprvé (popř. na druhý pokus - ale k tomu snad nedojde 😉 ) jen jedno embryo a pak bychom měli hrazené 4 pokusy, možná přemýšlím už moc dopředu, ale chtěla bych být předem připravená va všechny možnosti. No, byli jste dost odvážní - 3 embrya ... ale je moc fajn, že se vám to vyplatilo a narodila se Maruška 🙂 Ty sis jí prostě vybojovala 🙂

amy75
21. čer 2012

@l.u.c.i.e no, je mi jasný, že se uvidí až při stimulaci a pak při odběru, kolik bude dobrých vajíček a kolik nám potom zbyde embryí. Tak jako tak mě to ale stejně pořád láká jít do zavedení dvou bobků. Ale jak už jsem psala Adence, hodně přemýšlím dopředu, pořád si říkám, že musím myslet taky na něco jiného a ne se zabývat tím co nás čeká, ale nejde to ... Stejně se spolehnu na to, co nám řeknou a doporučí v Natu, hodně jim věříme. No, uvidíme co bude v pondělí, to je kontrolní ultrazvuk těsně před ms a pokud bude vše OK, můžeme začít s přípravou.

l.u.c.i.e
21. čer 2012

@amy75, přesně tak, oni s tím mají zkušenosti a dokážou odhadnou. Taky jsem jim věřila. Vnitřně jsem tušila, že to vyjde a že to bude 1 miminko. Držím palečky, aby vše šlo hladce 🙂

adenka84
28. čer 2012

Nakukuji jestli tu není něco nevého..není tak zase mizím..

amy75
28. čer 2012

@adenka84 U mě nového je 🙂 Včera první injekce Gonalu, cha cha, takový nervy jsem měla a nic to není 😀D V neděli první kontrola na utz, tak jsem zvědavá, jestli budu dobře reagovat. Chci se zeptat, jestli jsi při stimulaci hodně pila? Na netu v různých diskuzích holky radí hodně pít a víc bílkovin - jogurty, apod., ale pan doktor nic neříkal, tak nevím .... ale pro jistotu se snažím víc pít 😉 🙂

l.u.c.i.e
29. čer 2012

@amy75, ahoj, super zprávy. Jojo, hodně jsem pila a i více jedla mléčné výrobky, je to kvůli hyperstimuláku (velmi moc vajíček a nepřirozeně moc zvětšené vaječníky). držím palečky, aby jses tomu vyhla.

adenka84
29. čer 2012

@amy75 tak to ej suepr..vidíš jaká jsi šikulka..pít určitě dost..jak píše Lucka je to kvůli hyperstimulačnímu snydromu...ten bych tě nepřála, prý dokáže potrápit a vlastně není moc žádoucí..čím více vajíček tím horší kvalita...tak těxch 15 vajíček kdybys měla by bylo ideální...ale i se 2 vajíčky jde otěhotnět...

amy75
30. čer 2012

@l.u.c.i.e
@adenka84 ahoj, díky za povzbuzení a rady, jste fajn holky 🙂 Injekcí jsem se děsně bála, ale je to v pohodě, píchá mi je polovička. Po první jsem usoudila, že to fakt nic není a ďobla bych jí i sama, ale pak jsem usoudila, že nechám zapojenýho i chlapa, ať má taky nějakou "starost" 😉 Takže jsem zaujala pozici, že tu injekce - fakt, ale fakt sama nedám 🙂, a píchá on a má o mě alespoň trochu starost - jestli mě nebolí bříško a není mi špatně 😉 S tím pitím je to u mě horší, já totiž i tak nic moc nepiju, takže se snažím co to dá, ale moc to není a navíc pořád lítám čůůůůrat 😀 Jogurty, mléčné výrobky jsou už v pohodě, to mám ráda 🙂 Každopádně uvidíme zítra na utz, jak to vypadá 🙂 Hezký slunečný víkend vám přeju 🙂

adenka84
2. črc 2012

@amy75 jak dopadl UTZ?

amy75
3. črc 2012

Nooo ..... 2 folikuly na levé straně, 3 na pravé + několik menších. Budu upřímná, čekala jsem jich víc, takže jsem byla zklamaná, pan doktor Rokyta říkal, ať nejsem, že je to u každé pacientky individuelní (přece jenom už mi není 25 😒 ) , kvalita je lepší než kvantita 🙂 Od neděle už mám přidaný i Cetrotide a ve čtvrtek druhá kontrola stimulace a v sobotu nebo v neděli odběr Kinder vajuch 🙂 😉 No, je to pro mě docela nápor na nervy, to čekání, jak rostou folíci, kolik bude vajíček, kolik jich bude schopných oplodnění, atd ... atd ..... Asi jsem si měla už vzít dovolenou a být v klidu doma s hafíkama, v práci stejně funguju tak napůl 😒

douda
3. črc 2012

@amy75 my se ještě neznáme klid vím co máš za nervy mě na konec vyrostli jen 4 folikuly , z toho 2nezralí ale zkusila je oplodnit všechny z toho 3 se vyvýjeli 2 jsme nechali zavést a nakonec znich máme už 18 měsíční princeznu , držím moc palečky

amy75
3. črc 2012

@douda Ahoj, tak teď už se známe 😀 No, nervíky pracujou, hlavně když si na diskuzích čtu, kolik mají jiný holky folikulů a vajíček, mám strach, že když jich bude málo, tak v případě neúspěchu nebudeme mít nic k zamrazení .... Snažím se být v klidu, tak snad to bude OK, každopádně ve čtvrtek budeme zase o něco chytřejší 🙂 😉 P.S. Krásná princezna 🙂

adenka84
9. črc 2012

@amy75 mco na tebe myslím a držím palečky..nyní máš nejspíš už odběr az sebou..určitě nějaké folikuli byli a embria se budou dobře vyvíjet..pomatuj si, že vždy ej lepší mít méně vajíček..jsou kvalitnější než když jich máš plné plato a oni jsou ti pak na prd..i ze dvou či jednoho embria jde udělat zázark..

amy75
9. črc 2012

@adenka84 Adenko moc děkuji za držení palečků, jsi hodná 🙂 Odběr už mám za sebou , byl v sobotu, vajíček jsme získali nakonec 10, ale jedno se hned vyřadilo. Z těch 9 kousků se podařilo oplodnit 6 (máme ICSI), dnes ráno jsem volala paní doktorce a máme 1 pomalejší a nic moc a zbytek jsou čtyř a pětibuněčné a rýhují se 🙂 Zítra ráno máme být připravení, buď si pro embrýska pojedeme nebo je ještě necháme déle kultivovat. Já jsem hrozně nervozní, když do laborky ráno volám a čekám co mi řeknou ... nemůžeš dělat nic, jenom čekat ... Jsou to zatím "jenom buňky", ale celý den na ně myslím a říkám si - hlavně ať se drží a zvládnou to 🙂

adenka84
10. črc 2012

@amy75 znám tvé pocity..je to fakt na budku..vždy když jsme do alborky voall třásla jsme se jak ratlík a bušilo mě hrozně srdce..když my vždy řekli, že to je celkem Ok, že se alespoň něco drží tak sjem byla vždy hrozně šťastná..nám PK nevyšla nikdy i když jsme ji vždy chtěli..ale tobě drží moc palečky Pk o dost zvyšuje pravděpodobnost, že se to zadaří..ale i bez PK šance jsou veliké..
jinak vajíček jsi měla tak akorát...a to, že některá odešli je naprosto normální...tak zlom vaz...držím palečky.. 🙂

amy75
10. črc 2012

@adenka84 Ahoj, hlásím nové zprávy 🙂 Po dnešní ranní konzultaci s laborkou, jsme nasedli do auta, odjeli do Plzně a mám u sebe dvě prďolky 🙂 Takže na PK ani nedošlo, tři embryka byla C kvality, dvě dobrá a jedno nejasné .... takže jsem udělala rychlé vteřinové rozhodnutí a rozhodla se pro ty dvě dobré 🙂 Doufám, že jsem udělala dobře a teď už nezbývá nic než čekat... Aúúúú, to bude dlooooouhých 14 dnů .......

l.u.c.i.e
10. črc 2012

@amy75, držím palečky, aby se aspoň jeden bobísek v bříšku zavrtal a pustil se ti za 9 měsíců 🙂 Odpočívej a rozmazluj se. Čekání bude dlouhé, vím, ale snaž se zaměstnat. 🙂

gambrinuska
11. črc 2012

@amy75 takay moc držíme palečky, hlavně jim pošli něco dobrého do bříška at se dobře zavrtají 😵 😵

adenka84
11. črc 2012

@amy75 držíme palečky..a přeji ti ať tě to čekání rychle utíká 🙂

amy75
11. črc 2012

@adenka84
@gambrinuska
@l.u.c.i.e Díky moc za držení palečků, holky 🙂 Kdybych se uměla modlit, tak se modlím aľespoň třikrát denně. Kupodivu začínám být docela klidná, až mě to samotnou překvapuje.... Dobrůtky do bříška posílám, dáváme si všichni do nosu a nešidíme se 😀 Naštěstí mám 14 dnů dovču, takže si čekání užívám v klidu, "poflakuju" se doma a nikdo mě v práci neštve 🙂 Strašně moc si přeju aby nám to vyšlo, hrozně moc, nebylo by dvou šťastnějších lidí na světě .....

adenka84
11. črc 2012

@amy75 tak se budu modlit za tebe já..ostatně modlím se za všechny své známe..

amy75
12. črc 2012

@adenka84 Děkuju 🙂 Jsi moc hodná 🙂 Vyřiď Marušce, že má nejhodnější maminku na světě 🙂

danda81
13. črc 2012

@amy75 Moc moc Ti drržím palce 😉

adenka84
13. črc 2012

@amy75 ooo děkuji..to jí ráda vyřídím 🙂 😀 😀

amy75
13. črc 2012

@adenka84 😉

amy75
13. črc 2012

@danda81 Děkuju 🙂 A co ty, jak je?

danda81
13. črc 2012

@amy75 Dobře, díky. Je léto, takže všechno jde líp 😎 i když to počasí tak trošku na houpačce 😀 . Nějak jsem na to přestala myslet, nic neřeším a cítím se mnohem líp, žádné pozorování Minulý týden jsem byla na 2.iui, takže si ještě počkám do příštího týdne. Pak dám pauzu, pojedeme na dovču a pokud se nezadaří čeká mě koncem srpna 3.iui.

amy75
14. črc 2012

@danda81 Jo, léto je opět zase trošku podivný ☹ Super přístup, nemyslet, neřešit a jde to líp 🙂 Když jsem absolvovala předchodí dvě IUI, dost jsem na to myslela, vůbec jsem to nemohla z hlavy dostat a teď první (a doufám, že i poslední) IVF jsem v klidu, nic neřeším a pevně věřím, že to vyjde. Asi je to tím, když jsem při ET viděla na utz ty dvě malinké tečky 🙂 Teď už si jenom hladím bříško a prosím ty dvě malé tečičky, které jsou pro mě teď tím nejdražším, ať jsou silné a bojujou 🙂

l.u.c.i.e
14. črc 2012

@amy75, tak to jsem ráda, že tak krásně myslíš pozitivně. Je to neuvěřitelné, ale i já jsem měla takový pocity. Můj muž se mi zeptal po zavedení, jak to vidím a já mu hned řekla, že to vyjde a vyšlo to. Po IUI jsem takovou jistotu neměla. I když jsem přece jenom v sobě měla malou dušičku, ale věřila jsem.
Bříško hlaď a věř, že to vyjde 🙂 Nám se už to taky pomalu blíží 🙂

@danda81, držím taky palečky, aby IUI vyšlo. Uvidíš, že jednou to vyjde 😉