Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

l.u.c.i.e
19. únor 2013

@mufmartik, díky za uklidnění. Tak uvidíme co bude pozítří. Doktor byl právě spokojený. Nejprve mi chtěl dávky snížit, ale pak dodal, že to raději necháme!
No, snad nebude na levém vaječníku zase prázdné folikuly. U malého jsem to tak měla a u druhéhé to pro jistotu ani nerostlo.
Když bude aspoň 6 kvalitních vajíček, tak budu spokojená. Ještě, aby se oplodnila a vše bylo jak má.

mufmartik
20. únor 2013

@l.u.c.i.e no vypadá to opravdu dobře, jsem zvědavá, jestli už zítra na kontrole naplánujete odběr, ale asi už jo 🙂 . Snad budou folikuly s vajíčky na obou stranách, ale i kdyby ta jedna strana byla trochu horší, myslím, že 6 kvalitních bude, když tak pěkně teď reaguješ. Snad pak to PICSI vybere fakt ty nejlepší spermie a embryjka budou ukázková 🙂.

l.u.c.i.e
20. únor 2013

@mufmartik, už aby byl zítřek, abych věděla na čem jsem. Jen mě přestalo bolet břicho. Už 2 dny mě nebolí. Předtím mě bolelo fest, tak nevím, zda mi to netlumí ta třetí injekce orgalutran či už jen není tak rychlý růst. Je vidět, že se moc pozoruji.

mufmartik
21. únor 2013

@l.u.c.i.e už jsem zvědavá, až napíšeš, jak to vypadá 🙂. Já co si pamatuju, tak mě při stimulaci pak ke konci taky břicho nebolelo, občas jsem cítila tlak, ale skoro nic, ani jsem ho neměla nějak extra nafouklý... a folikulů mi odebírali 15, což není málo. Ale pozorovala jsem se taky pořád, to ani jinak nejde 🙂.

l.u.c.i.e
21. únor 2013

@mufmartik, ahojky, tak doktor byl zklamaný. Myslel jsi, že už dnes ukončíme stimulaci, když jsem předtím, tak pěkně reagovala, ale bohužel opak je pravdou. Musím ještě 2 dny stimulovat s 225j Merionalu a Orgalutranu. OPU bude až v pondělí 25. 2. v 9 hod. + udělají ještě proplach. Takže 2x mi budou odsávat vaječníky. Je to proto, že se někdy stává, že jsou vajíčka přilepené k folikulu a pak se odsaje jen prázdná tekutina, tak proto ten proplach. Tím poznají, že je tam ještě vajíčko. Jinak doktor říkal, že jich tam mám cca kolem 10 určitě. Jen jsou ještě malé. Jen 16.5, 16.5, 15.5, 15, 15, 14, 14 atd. Potřebují minimálně 17mm, i když by byl raději mezi 20-22mm, což už ale nedosáhnu. Snad budou nějaké vajíčka zralá.
Jinak jsem vyfasovala neskutečně moc léků 🙂 Viz fota v albu.
Snad všechno dobře dopadne.

l.u.c.i.e
21. únor 2013

@ilonaat, myslím, že jsem tě v centru viděla s mužem. Akorát jste šli odnést výsledek krve do sesterny a já šla kolem vás do ordinace. Byla jsem u Švábka přes půl hodiny. Nějak jsme se zakecali o různých sbírkách 😀
Co ty a hcg? Doufám, že je vše ok.

mufmartik
21. únor 2013

@l.u.c.i.e tak to se ten růst trochu teď zpomalil, ale do pondělka budou mít velikost dostačující. Akorát, že musíš teď dost doplácet za léky na ty dva dny, jak jsem koukala u fotek. Zase je fajn, že máš těch folikulů tolik, takže i kdyby nebyly zralý vajíčka ve všech, bude jich pořád dost 🙂 . Ten proplach mně dělali tenkrát při odběru taky, ale ani jsem se nějak nepídila proč, tak už to vím. Já si spokojeně spala, tak mi to bylo jedno, co si tam dělají 😀 .
Taky jsem zvědavá, jaký má Ilča hcg, snad dá brzy vědět a bude vše v pořádku 😎 !

l.u.c.i.e
21. únor 2013

@mufmartik, já jsem zase šťoura a musím všechno vědět. No, jak říkám, dnes jsem byla v ordinaci přes půl hodiny a kecali jsme. No a potom jsme se dostali až ke sbírkám a k životu 🙂 Ale Švábek jak mi 1 folikul přeměřovat 3x, aby zjistil, zda je opravdu přes 16mm.
tak uvidíme v pondělí co a jak. Snad těch 10 vajíček opravdu bude. Doktor mi právě říkal, že bych konečně mohla mít i prodlouženou kultivace. Kolik stojí?

mufmartik
21. únor 2013

@l.u.c.i.e jo, Švábek je dost ukecanej, s tím se dobře probírá spousta věcí a vůbec se nemusí týkat asistované reprodukce 😎 .
Za prodlouženou kultivaci jsme platili 2 tisíce. Jestli bude 10 vajíček, bylo by to hodně nadějný, zvlášť, jestli se s PICSI oplodní co nejvíc a budou se pěkně vyvíjet 🙂 . Oni jí doporučují, když je třetí den po OPU aspoň 4-5 kvalitních embryjí, ale samozřejmě se dá domluvit jinak. Šanci teď máte obrovskou 🙂 !

l.u.c.i.e
21. únor 2013

@mufmartik, tak málo? Čekala jsem více. No, tak nikdy jsme do prodloužené kultivace nedošli. Bylo by to fajn. V pondělí budeme o trochu chytřejší 🙂

ilonaat
21. únor 2013

@l.u.c.i.e Ahoj, no tak jsi to nakonec byla ty. Ja jsem byla tak v soku z toho papiru, co mi vrazili v nemocnici do ruky, ze jsem si uvedomila, ze jsem te videla az pozdeji. Ale rikala jsem Petrovi, ze jsi to asi byla ty. Ja nemam nijak dobre zpravy, ale uz jsem si tu i precetla, ze to nemusi byt konec sveta. mame hladinu HCG jen 62, takze musime v pondeli znovu na krev. Strasil nas mimodeloznim tehotenstvim atd, takze jsem tak nejak na nervy. No, kazdopadne uvidime jak to dopadne....
Koukam ale, ze u tebe to vypada nadejne, tak jen tak dal. A vlastne v pondeli bysme se mohly zase videt a pokud nebudu zase v soku se treba i pozdravit....hi hiii 😀

ilonaat
21. únor 2013

@l.u.c.i.e Jeste jsem zapomnela. Celkem ti zavidim, ze sis pokecala s doktorem. Ja jsem na Svabka narazila jen jednou a jinak vzdycky Bouse, takze asi vis, co vsechno jsem se dozvedela. Skoro nic....A to me teda fakt stve, protoze Svabek i Rokyta ti aspon neco vysvetli. u Bouseho jsme vzdycky takovou chvili, ze si pomalu ani nesedneme na zidli....a zrovna dneska jsem si teda pokecat chtela.... ☹

l.u.c.i.e
21. únor 2013

@ilonaat, hlavu vzhůru. Držím všechny palečky, aby hcg pěkně narostlo. Se mnou jednou ležela pení co měla 35 a za 2 dny jí to narostlo na 250. Někomu to holt roste pomalu. Moc na tebe myslím!
Možná se tam v pondělí zase uvidíme, protože tam mám být v půl osmé na odběr. Ty asi na 8, viď? pfuj, pfuj, pfuj pro štěstí!

ilonaat
21. únor 2013

@l.u.c.i.e Jsi zlata, diky 🙂, ale ja uz radej pocitam i s tim, ze to nevyjde. Ted jsem byla pozitivni az moc, ale sprcha od Bouseho byla uzemnujici 😝...... Treba prijedeme driv a uvidime se.....

ilonaat
21. únor 2013

@l.u.c.i.e A ta pani co mela 35, to bylo taky po 14-ti dnech? A jeste me desi ty krece v brise. Samozrejme, ze jsem nacetla, ze jsem ucebnicovy priklad mimodelozniho 🙂..... 😝

l.u.c.i.e
21. únor 2013

@ilonaat, jojo byla po 14 dnech. ležela se mnou na ET a pak jsme se sešly ne krvi. Dokonce rodila o 14 dní dřív než já. Každopádně držím palečky, aby to narostlo. ještě nic nevzdávej!

mufmartik
22. únor 2013

@ilonaat ahojky, takže v pondělí musíte znovu do Plzně, to se teda teď nacestujete. Věř, že to bude dobrý a příště bude hcg o hodně vyšší. Někdy se to stává, že roste pomalu, a pak najednou během dvou dní vyroste strašně rychle, takže určitě nic nevzdávej. Bouše je takovej morous, já u něj teda mockrát nebyla, ale všechno se snaží vyřídit hrozně rychle, že než se vzpamatuješ, jsi venku z ordinace 😀 . A dej pokoj s mimoděložním, to nebude tvůj případ, ne a ne!!!

mufmartik
22. únor 2013

@l.u.c.i.e ahoj, no já za tu prodlouženou kultivaci čekala taky víc, ale nakonec jsme dopláceli jen 7 tis. ICSI a 2 tis. PK, což šlo. Ještě, že aspoň tak, když už to PICSI teď bude drahý... V pondělí na tebe budu myslet, ale fakt to vidím s vajíčky dobře, do té doby v pohodě dorostou a bude jich dost 🙂 .

l.u.c.i.e
22. únor 2013

@mufmartik, děkuju. Snad máš pravdu. V pondělí budeme chytřejší. Sama jsem zvědavá kolik bude folikulů a kolik vajíček. Pak dám vědět.
Kdy ůjdete do dalšího boje vy?

@ilonaat, jak ti je dneska? Už je to lepší?

ilonaat
22. únor 2013

Ahoj holky. No není mi vůbec líp. Včera večer jsem začala slabounce krvácet. Bouše mi říkal, když jsem mu volala,jen to, ze dokud to se mnou nesekne, mam č
ekat do pondělí, jinak nemocnice. Takže čím dál lepší....
Jak se máte vy?

l.u.c.i.e
22. únor 2013

@ilonaat, mě zase takhle při druhém IVF vystresoval Švábek, ale to jsem měla hcg jen 9IU, což o proti tobě je prd. Tak víš co, pořád lepší spontální menzes než výškrab. Holka drž se, moc na tebe myslím. No a moc maškám palce, aby se vše v dobré obrátilo. Jsou to stresy a je to velmi náročné na psychiku. Každá jsme si tím prošla.

ilonaat
22. únor 2013

@l.u.c.i.e No vis co? Ja uz snad pocitam i s tim, ze to krvaceni bude diky tomu mimodeloznimu. Tak nejak mi to prijde, protoze Bouse rikal, ze tehotenstvi tam proste ted, ted jen zjistit kde ☹ No a to bych nebyla ja, aby to bylo vsechno co nejslozitejsi. A jako normalni menses mi to nepripada. Je to ciry a malo ..... No uvidime....budu ted proste cekat. Ale potesila jsi me. Je pekny cist komentare od nekoho, kdo vi o cem mluvim a kdo vi, co je to za psychickou zatez....
Ty ted ale hlavne mysli pozitivne, vubec nemysli na me. Urcite ti to vyjde a myslim na tebe, at ti foliky pekne rostou 🙂 🙂

ilonaat
22. únor 2013

@mufmartik Ahoj....Jo jo, najezdime se. Tentokrat jsme ale zustali v cesku, kdyby jsme museli do te nemocnice. No, takze jsme jeli vlastne stejne dlouhou cestu jako do Rakouska, akorat po cechach 🙂 Nasi bydli 30 km od Jihlavy. V Trebici. Uz me z toho asi jebne. Dneska jsem volala zase s Bousem a podle myho nazoru by si mel poridit mluvci. Asi bude sikovnej doktor, ale ja bych i rada neco vedela. a nejen to, ze jestli to se mnou sekne, mame jet do nemocnice 😲
A jak se mas ty? Tady snezi, sla bych na prochazku, ale jelikoz krvacim, kdyz chodim, tak radej jen lezim. A taky mam porad ty krece, takze je to fakt vesely. Uz bych rada vedela, co se deje nebo to se mnou sekne i bez mimodelozniho tehotenstvi......

l.u.c.i.e
22. únor 2013

@ilonaat, třeba to tak být nemusí. Pokud není krvácení, není nic jistého. Ale chápu, že je lepší myslet negativně a pak být třeba příjemně překvapený. Ještě, že jste u rodičů a snad trochu přijdeš na jiné myšlenky. Moc ti držím palečky a nevzdávej se! 🙂

amy75
23. únor 2013

Ahoj holky, po pár týdnech všechny zdravím a hlásím, že dnes přišla ms a od zítra opět vyrážíme do boje a nedáme se a tentokrát vyhrajeme! 🙂
V Natu jsme se domluvila na stejném protokolu - krátký, stejné injekce - Gonal, jen místo ICSI to tentokrát bude PICSI a pak podle vajíček se domluhíme na AH 🙂
Už se docela těším na zítřejší první včeličku 🙂

mufmartik
23. únor 2013

@ilonaat Ahojky, no tak to teda nemáš vůbec jednoduchej víkend 😖 . Proč by to šlo jednoduše, když to může jít složitě, sakra práce... Už aby bylo pondělí a aspoň budeš vědět, na čem jsi. Tahle nejistota je nejhorší. Je dobře, že jste zůstali tady v Čechách, i když teda to cestování si moc neušetříte, ale aspoň jsi s vašima a i kvůli tý nemocnici je to lepší. No snad nic takovýho nebudeš potřebovat.
Tady taky pořád padá sníh, už je ho tam hodně, tak snad to chvíli vydrží a nebude hned zas břečka. Já měla včera doma kámošky, tak to bylo fajn, daly jsme si vínko, pokecaly jsme 🙂 .
A jak ti je dnes? Myslím na tebe, aby vše bylo v pořádku!!!!!

mufmartik
23. únor 2013

@amy75 Ahojky, no hurááá 🙂 ! Takže zítra to vypukne a tentokrát vše dopadne tak, jak má 😎 .
Ono to nejdřív vypadá, jak se to všechno od toho nepovedeného IVF táhne, a pak je to tady a člověk je zas natěšenej a plnej síly do dalšího boje, viď 😉 .
Tak dávej vědět, jak to probíhá, jo 🙂 ?

ilonaat
23. únor 2013

@mufmartik Ahoj, no je to šílené. Jsem úplně vyřízena. Včera krvácení přestalo a dneska odznova. Zase spinim atd.....ale když ležím, je klid. Takže to vypadá, ze prostě musím jen ležet. Kdybych aspon věděla a trochu věřila, ze je to aspon k něčemu.....uz tomu ale nevěřím.

l.u.c.i.e
23. únor 2013

@amy75, držím palečky, aby to tentokrát vyšlo. My jdeme taky do PISCI a ICSI. To je dohromady. Celkem tedy 14000kč. Nebo vy si je pk necháte samovolně oplodnit? Nebylo by t škoda?
Kolik máš jednotek Gonalu?

l.u.c.i.e
23. únor 2013

@ilonaat, co testík? Dělala jsis? Já jsem při své nízké hodnotě musela vysadit léky, tak manzes přišel okamžitě. Mě to naštěstí jen brzdily léky. U tvého hcg nevím, no. Musí to být fakt šílené. Ach jo! Drž se, moc na tebe myslím!