Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

l.u.c.i.e
26. únor 2013

@mufmartik, u vás to udělají, neboj. 🙂 To víš, včera jsem byla ještě rozbolavěná a vstřebávala jsem informace z centra. Tak jo, jdu volat.

l.u.c.i.e
26. únor 2013

Tak se nám oplodnily jen 3 vajíčka, zítra opět zavolat. Čekala jsem tedy lepší zprávy.

mufmartik
26. únor 2013

@l.u.c.i.e to tě úplně chápu... ale tři není špatný, snad se budou zdárně vyvíjet a zítra budou všechny v nejlepší kondici! Věř tomu a pryč s pesimismem, opravdu! 😉

mufmartik
26. únor 2013

@l.u.c.i.e a jak dnes břicho, už je to dobrý? Nějak se zkus odreagovat, to čekání do dalšího dne na další zprávy je šílený, fakt na zblbnutí 😒 . Ale nedá se dělat nic jinýho, než holt vydržet....

l.u.c.i.e
26. únor 2013

@mufmartik, břicho dnes ok, už nebolí. Jen ta psychika je horší. Když vidím, jaké to je krásné být maminkou o to je mi ještě smutněji. Díky bohu za Matýska 🙂 Teď si tu maluje obrázek.

mufmartik
26. únor 2013

@l.u.c.i.e no jo, psychika... kvůli tomu já se teď moc nehrnu do toho dalšího IVF, kvůli tomu neustálému čekání a nervům, co a jak dopadne... Proto mi ani nevadí teď ta vyšetření, která to trochu oddalují. Ale někdy v tom květnu do toho půjdeme, na jednu stranu se těším, na druhou děsím. Ale to známe všechny, tyhle pocity 🙂 .
Musíš být strašně šťastná, že máš malýho, když vidíš, jakej je to fakt zázrak, otěhotnět a porodit. Bylo by to krásný, kdyby měl sourozence a tys ten pocit štěstí mohla zažívat znovu 🙂 . Věř, že to teď vyjde!!!

l.u.c.i.e
26. únor 2013

@mufmartik, právě proto je mi to tak líto. Malej je můj zázrak a jsem neskutečně šťastná. Jen mě štve okolí. Jak furt říkají, potřeboval by sourozence, začíná být rozmazlený. Asi ano, ale já mu nedokáži něco odepřít. Samozřejmně nesmysl ano. Nejlepší na tom je, že takové kecy mají ti, co si vrznou a šup čekají hned napoprvé. Já pak potají řvu a nenávidím svět. Druhý den je zase lépe 🙂

mufmartik
26. únor 2013

@amy75 ahojky, tak jak jde stimulace? Kdy jdeš vlastně na první kontrolu? To jste si fakt docela počkali, od července skoro až do března na další IVF. Ale víš jak, kdo si počká...... 🙂. My byli začátkem ledna na genetice a příští týden jdeme na imunologii, tak je to trochu rychlejší, ale holt nejsou tolik dovolený, doktorka už je přestěhovaná 🙂. Za jak dlouho jste tak měli výsledky z toho imuna? Genetiku nám poslali až asi za 7 týdnů, trvá to... No já počítám s IVF až tak někdy na květen, to by se stihnout mohlo 🙂.
Je fajn, že budeš mít teď neschopenku, orazíš si, odpočineš... Ono to ani není o tom, že by člověk nemohl být v práci, pokud nedělá teda něco těžkýho, ale že se stejně pořádně nedá na nic soustředit a práce jde stejně stranou 🙂.

mufmartik
26. únor 2013

@l.u.c.i.e no jo, oni lidi dokážou bejt tak strašně chytří, pokud nejde o ně. Ono si řekneš, kašlu na ty řeči, co oni ví, ať si řikaj, co chtějí... Ale pak o samotě nad tím přemýšlíš a mrzí tě to, to je jasný.
Já se před lidma snažim být děsně nad věcí, většinou řeknu s úsměvem něco v tom smyslu, že uvidíme, jak to dopadne a dál to neřeším... Kamarádky vědí, jak to je, s těma si o tom povídáme a ostatním to může bejt jedno.
Je zvláštní, že já jsem pořád nějak vnitřně přesvědčená, že to mimčo mít budeme 🙂 . Jasně, že o tom někdy pochybuju, ale ten vniřní pocit převládá... Stejně si myslím, že u nás je to i hodně o hlavě, možná by se povedlo i přirozeně, ten spermiogram zas tak hroznej není, ale ta hlava mně to nedovolí. A odreagovat se jen tak nejde.
Mám dneska nějakou ukecanou náladu, měla bych v tý práci taky něco dělat, za co mě tu platí 😀 .

gambrinuska
26. únor 2013

@l.u.c.i.e ta psychika je na tom to nejhorší,ale ty bojovníčci bojují,tak jim budem věřit,počkej jak se u tebe zavrtaj 😵 😵 a brečení a psaní moc pomáhá,aspon mě pomohlo vždycky se vypovídat 😔 ,ale 3.IVf jsou u nás ve skupince kouzelná takže jinou možnost nepřipouštíme 😉 takže šup do pelíšku nějaké dobrůtky do bříška a něco si pust 😉 na odreagování, zítra vrátí embrouše do bříška at to tam mají připravený,už jsi přemýšlela kilk si jich necháš zavést? aby jste pak neměli trojčátka 😀

mufmartik
26. únor 2013

@gambrinuska přesně to jsem Lucce taky chtěla napsat, tak moc si přeje pro malýho sourozence, tak aby neměl rovnou tři 😀 . Ale bylo by to hezký 🙂 .

ilonaat
26. únor 2013

@mufmartik ahoj, no v rámci možnosti jsem přežila. Teď umírají bolesti. Uz mi vycistili delohu q uvidíme, co bude dál.

mufmartik
26. únor 2013

@ilonaat ahoj, drž se, bolesti přejdou, hlavně hodně odpočívej. Myslím na tebe!!!

l.u.c.i.e
26. únor 2013

Holky děkuju vám za podporu. Pomáhá mě to, když vím, že si mám s kým o tom promluvit. Doma to jaksi nejde, to hned řvu i když nechci.

@ilonaat, moc na tebe myslím a snad už hcg bude klesat. Drž se!

l.u.c.i.e
27. únor 2013

Ahoj holky,
Po dnešním telefonátu do centra budu ráda, když vydrží aspoň jedno embryjko. Máme 1 čtyřbunečné embryjko a ty poslední 2 jsou asymetrická (jedno je 3bunečné a druhé 5bunečné). Zítra se rozhodne kolik jich bude do bříška, klidně bych dala všechny 3.
Měl to taky někdo a přesto se zadařilo?

@ilonaat, co ty? Jak se máš? Už je lépe? Myslím po fyzické stránce, po psychické to je určitě hrozné.

mufmartik
27. únor 2013

@l.u.c.i.e ahojky, no konečně to tady funguje, já už byla jako na trní 🙂 .
Jestli to půjde, tak klidně zkus všechny tři? A že jsou asymetrická, je nějak špatně? Minimálně z toho jednoho dnes čtyřbuněčného bude mimčo, uvidíš že jo 🙂.

l.u.c.i.e
27. únor 2013

@mufmartik, popravdě se v tom moc nevyznám, ale dle googlu se to nedělí správně a tím pádem může nastat potrat. Toto se právě vyřeší při prodloužené kultivaci, kterou mít nebudeme ☹ Uvidíme, co mi zítra řekne embryoložka.

mufmartik
27. únor 2013

@l.u.c.i.e no uvidíš, ci ti zítra řeknou, teď už stejně nic nevymyslíš... Ono stačí to jedno jediné, které je dobré a bude určitě i zítra. Víš co, my měli v tenhle den šest kvalitních a stejně to nakonec nebylo nic platný, tak klidně stačí to jedno, který bude ok a vybojuje si to!! Zítra budu držet moc moc palce, pak dej vědět, až se vrátíš 🙂 .

l.u.c.i.e
27. únor 2013

@mufmartik, jojo, uvidíme, jak to dopadne. Malej taky vyšel z neprodloužené kultivace, tak snad to vyjde i teď. Musím věřit. Manžel mi to tu pořád říká! 🙂 Prý ať miminko není ve stresujicím bříšku...

ilonaat
27. únor 2013

@l.u.c.i.e ahoj, tak po hodinovém čištění dělohy a narkoze, po který me nemohli probrat alespoň hcg klesá. Tudíž se začíná naštěstí vylučovat mimodelozni těhotenství.
A aby toho na mě nebylo málo, tak mi do toho klidu, který jsem potřebovala (byla jsem sama na pokoji) , vrazili....a teď se držte.....holku, která porodila holčičku doma a dítete se vzdala.má uz tři děti a s tímto těhotenstvím byla poprvé u doktora, až když byla v šestém měsíci. . . . Je blbá, nechutná, smrdí, hygiena žádná. No myslíte si holky, že je to, co teď zažívám normální? Ja uz si fakt připadám, jak ve špatným snu. Skrytá kamera nebo tak něco? Nebo se me někdo nebo něco pokouší dostat do blázince?

ilonaat
27. únor 2013

@l.u.c.i.e Moc moc moc na tebe myslím a předpokládám úspěch 🙂 . Tfuj tfuj a ať je vše skvělý!!!!!!! A hlavně klidek, ok?
😉

mufmartik
28. únor 2013

@ilonaat ahoj Ilčo, tak aspoň, že to nevypadá na to mimoděložní... to už by byl pech fakt neskutečnej. Tohle je přece jen ta lepší varianta ze všeho toho hroznýho.
To je teda síla s tou holkou, co ti tam vrazili na pokoj 😢 . Bohužel oni nad tím moc nepřemýšlí, koho ke komu dají, je tam volno, tak šup, víc neřeší... No je to fakt paradox, my se tady snažíme roky, zažíváme to, co zažíváme a pak ti tam dají někoho, kdo rodí jak na běžícím páse a o nic se moc nestará. Chudáci děti pak, takovouhle matku mít 😖 .
Nějak to tam zvládni, musí to být hrozný, ale už snad bude líp a brzy budeš doma. Pak přijdeš trochu na jiný myšlenky a za pár měsíců to už musí vyjít určitě, takovou smůlu víckrát mít snad nemůžeš... Drž se a zas písni, co a jak!

mufmartik
28. únor 2013

@l.u.c.i.e od rána už držím palce, ať je všechno, jak má! Snaž se být v klidu a opatruj bříško, ať je tam embryjku nebo embryjkům krásně 🙂 .

gambrinuska
28. únor 2013

@l.u.c.i.e moc držíme palce at se embrouši pořádně zavrtaj 😵 😵
@ilonaat 🙄 😔 co víc dodat je to na světě šílená nespravedlnost

l.u.c.i.e
28. únor 2013

Ahojky, tak jsem zpět po ET dvou embryjek (7B a 8C), AH. Třetí zničeno, pomalý vývoj a hodně fragmentů (6C). Doufejme, že za za pár dní aspoň jedno miminko se zavrtá.

l.u.c.i.e
28. únor 2013

@ilonaat, to je dobře, že už hcg klesá. Pořád lepší toto než přijít o vejcovod. Moc na tebe myslím a doufám, že tě brzo pustí domů. Nechápu sestřičky, proč to takhle dělají, že dají na pokoj někoho tak hnusného, když se klidně vzdá dítěte. I když je to lepší pro to dítě, doufám, že se brzo dostane k milujicím rodičům. Ty se drž! Moc na tebe myslím.

amy75
28. únor 2013

@mufmartik Ahoj, tak mám po prvním kontrolním utz a zatím tedy nic moc .... vypadá to tak na 5 folikulů, musím říct, že jsem čekala větší počet ... Ale zase je pravda, že při prvním IVF to bylo podobné, pokud si vzpomínám, tak pan doktor viděl asi taky dva větší folíky a pár menších a nakonec při OPU jich bylo deset. No, tak snad se ještě za pár dní polepším. Dnes už začnu píchat i Cetrotide. V pondělí druhý utz a dle pana doktora ve středu či čtvrtek paravděpodobně OPU. Výsledky z genetiky jsme měli asi za 5 týdnů a imunologie byla asi také tak, ta imunologie by byla i dříve, ale byly vánoční svátky, takže se to o pár dní prodloužilo. Paní profesorka byla moc milá 🙂 Na neschopenku se docela teším, v práci je teď vcelku nápor a já potřebuju být v klidu a ne přemýšlet a děsit se toho, co jsem ještě nestihla a co je špatně .... A přesně tak, jak říkáš, stejně bych se nesoustředila a přemýšlela jen o tom, co je teď pro mě to nejdůležitější 🙂

amy75
28. únor 2013

@l.u.c.i.e Ahoj, tak to jsem ti dnes šla asi po stopě 🙂 Moc ti držím palce a přeji, ať se alespoň jedno z embryjek zavrtá a udrží celých krásných devět měsíců 🙂 Opatruj se a dávej na sebe a prďolky pozor.

ilonaat
28. únor 2013

@l.u.c.i.e Ahoj, no super. Tak teď se hlavně hyckej a embryjka rozmazluj. Myslím na tebe a držím palecky. Chtěla jsem se ještě zeptat, jak to je? Když si necháš zavést dvě embrya, tak se to bere jako dva pokusy, ze?
Takže tfuj tfuj a valej se a uzivej atd.....určitě uz se zavrtavaji 😉

ilonaat
28. únor 2013

Jjinak uz jsem doma holky. Premluvila jsem je,ať me pusti, protože hcg uz je skoro pryč. Dona sice hodně bulim, protože tady mužů. V nemocnici se pořád něco dělo. Všechno me sice bolí, ale náš chlupatej milacek me pořád rozveseluje. Úplně je na něm vidět, ze to ví..... je zlatej. No....a teď vše nanovo. Možná....preju všem hezky večer. ..