Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

hello_kyttinka
21. dub 2013

@sabcav - gynekolog... díky

amy75
22. dub 2013

@alba1 ahoj, my jdeme 30-tého v úterý na utz kontrolu před KETem, tak jsem zvědavá. Vůbec nevím, jak KET probíhá a kdy nám řeknou, že se sněhuláček rozmrazil a zda je v pořádku, ale to nám určitě řekne Dr. v úterý. Zase je to tady ... nervíky se začínají probouzet ...

alba1
22. dub 2013

@amy75 Ahoj tak se potvrdilo, to co jsem již věděla, test z krve negativní ☹ ted čekám na mrchu a cca za 3 týdny na kontrolní utz a pak KET....Bouše říkal, že vždycky mrazí ty lepší a že věří, že to vyjde i když nechápu, když my jsme měli 4 stejně kvalitní blastocytky....no nic asi, když mě viděl mě chtěl utěšit..
Akorát zítra si jdu nechat ukončit neschopenku a při návratu do práce dostanu na 99% výpověď...a jestli ne, tak nevím na co se budu za měsíc vymlouvat....

beruskkka
22. dub 2013

@alba1 Ahojky,tak to mě tedy mrzí,ale neházej flintu do žita,ještě máte zamrazené, tak tu ještě naděje je. Držím palce.

beruskkka
22. dub 2013

Jinak já se mám hlásit začátkem května a mam se zatím rozhodnout jestli nativ nebo klasické IVF, všechno se to ve mě pere,nevím jak se rozhodnout.....asi nejdříve ten nativ a pak když by to nevyšlo klasické IVF...ten měsíc už mě taky nezabije...je to prostě boj....Jinak prosím před IVF se dělá znova HP 2den cyklu? Dle čeho doktor určí protokol? Děkuji za info. Přeji hezký den.

l.u.c.i.e
24. dub 2013

@alba1, to je mi líto, že to nevyšlo, ale naděje umírá poslední a naštěstí máte ještě mrazáčky. někomu vyjde až KET. Moc na tebe myslím a doufám, že příště už to vyjde.

@beruskkka, Nativ a klasické IVF vyjde nastejno, že? Nebo je to finančně nějak znát? Jojo, před každou stimulkou se dělá znova HP 2 den cyklu. Protokol doktor určí podle reagování na předchozí protokoly. U 1. IVF se většinou délá krátký protokol.

l.u.c.i.e
24. dub 2013

@amy75, na úterý na tebe budu moc myslet a hlavně držet palečky, aby KETík vyšel!

alba1
24. dub 2013

@l.u.c.i.e jééé děkuju...ted mám mrchu v plném proudu a pak se objednávám hned na Ket 😀 tak snad tam je jeden bojovník 😀
@amy75 držím pěsti a hned info prosím 😀

l.u.c.i.e
24. dub 2013

@alba1, to víš, že ano. Bojovníček už na vás čeká 🙂 Malej je nemocný, je nastydnutej, tak nemám čas sem chodit tak často.

alba1
24. dub 2013

@l.u.c.i.e jééé...tak hlavně ať nic nechytneš... taky doufám, že se bude chtít ohřát a bude se mu u mě líbit 😀
a kde jste ostatní? 🙂 jak pokračujete? Ilčo, Murfarik
@beruskkka tak jak jste se rozhodli?

ilonaat
25. dub 2013

Ahoj holky, omlouvam se, ze jsem se dlouho neozvala, ale doma mame doslova pohromu, katastrofu. Rozhodli jsme se, ze pomuzeme jedne zname, ktere se nedarilo v anglii a chtela sem k nam. No to jsme jeste nevedeli, ze prijede uplne bez penez a s rozhodnutim, ze se do nas zakousne a nepusti. Jsem zoufala a na nervy. Vubec nevim, co si pocit. Kdybych mela vypisovat celou story, asi byste cetly do pristiho roku. Mame ji tu ctrnact dni a ja uz jsem na blazinec nebo vrazdy schopna 🙂
Nejen ze jak jsem psala, nema ani korunu, ale dokonce se podle toho ani nechova. Vsechny moje veci pouziva jako by byly jeji, sezere vsechno co potka, ale co je nejhorsi, nepomuze s nicim. Vali se a necha se obskakovat.....lezi celej den u televize...praci ani nehleda, protoze nakonec jsme zjistili, ze nemecky neumi ani slovo a ne jak ona rikala....castecne..... No mazec. Vubec nevime co s ni. Na to jak mam mekky srdce, jsem na ni zla a protivna, ale ani to nepomaha. Promluvit jsem si s ni zkusila jak po dobrem, tak po zlem. Nakonec to jeste odnasi petr, protoze je moje vrba a chudak prostrednik. Uz jsem se pohadala i s nim, protoze se na to citim byt sama. On ji nic nerekne. Sakra prace..... No, tot zatim vse k me story, jak rikam, je to nadlouho .

@alba1 Kočko, je mi to moc moc moc lito, ze jsi musela i ty prozit takove zklamani, hlavne po tom vsem, co jste kvuli tomu museli podstoupit, ale verim, ze KET uz bude vas. To by bylo, aby nebylo 😝 . Mrnous se zahryzne a nepusti se do dvaceti 😀 ha haaa...dobre vyhlidky.
A jak jinak je? Vse je v ramci moznosti v pohode?

@l.u.c.i.e Ahoj, davej na sebe pozor, at s mrnousem neco od dalsiho mrnouse nechytnete.... a malej at je brzo fit !!! 😝

Jinak vas tu sleduju pravidelne, ale bohuzel, nemam nejak cas reagovat a abych pravdu rekla, diky vsi v kozichu se malokdy dostanu na PC, protoze je obsazeny a datlovat z telefonu je na palici.

Vsem vam holky drzim pesi.... Amy, marti, beruska.....atd....na vsechny moc myslim . Mejte se fajn, ja pujdu na prochazku s coklonem, ten jedinej mi rozumi a uklidnuje me 🙂 Pa paaaa

alba1
25. dub 2013

Tak holky jak jsem předpokládala zítra mi ukončují marození a v pondělí jdu do práce, tak jsme na férovku řekli, že ted 3měsíce budeme podstupovat KET a že chápu, kdyby mi chtěli dát výpověď...ale nečekala jsem, že mi můj zaměstnavatel oznámí, že už mi výpověď dal emoticon Během marození emoticon že prý nedostal lístek, že jsem začala marodit emoticon fakt vtipný emoticon no samozřejmě na to nemá právo emoticon takže v pondělí to bude v práci asi zajímavý, protože jsem kontaktovala právní pomoc, a ti mi řekli, že v pondělí do práce nastoupit musím emoticon no já věděla, že to nepůjde tak lehce emoticon
@ilonaat to je moc hezká návštěva... ty kráso tak jí vyhoď....co to je za parazita?

ilonaat
25. dub 2013

@alba1 Ahoj a tvuj zamestnavatel je ceskej nebo nemeckej? U nas v rakousku nas muzou pri marodeni normalne propustit....bez udani duvodu. Vlastne kdykoliv....jen kdyz jsi tehotna a na rizikovem, tak ne !!!!!
Parazita odesleme zpet do anglie. Uz jsem se s ni o tom domluvila, ze takhle to nejde, tak poleti zpet otravovat zase nekoho jineho .......Uz v pondeli. To snad jeste vydrzim.....

l.u.c.i.e
25. dub 2013

@ilonaat, koukám, že máš teď úplně jiné starosti. Ono se to snadno říká, ale než mít doma takovou návštěvu, tak bych jí koupila lístek a poslala jí zpět. Je to dospělí člověk a nemůžeš se jen tak o někoho starat, zvlášť když se nesnaží. Takové lidi, vyžírky, úplně nesnáším.
Pevné nervy přeju.

l.u.c.i.e
25. dub 2013

@alba1, v době marodění ti zaměstnavatel nemůže dát výpvěď. To je protizákonný! Teda, ty máš taky starosti, ach jo. Moc ti přeju, aby co nejdřív vyšel KET a tys mohla být doma v klidu.

alba1
25. dub 2013

@ilonaat
@l.u.c.i.e holky ono mi to přijde celkem vtipný 😀 mně je jasný, že nemůže...proto se směju...já s tím počítám, že v pondělí mi dá výpověď...ale co...budeme mít hezký léto na pracáku a potom ty 3 mrazáčky tak snad to vyjde 🙂

ilonaat
25. dub 2013

@l.u.c.i.e
@alba1 Holky, v Rakousku to opravdu protizakonne neni. muzou ti dat vypoved kdykoliv..... Na vlastni kuzi jsem zazila a taky jsem myslela, ze to neni mozne.....v Rakousku to mozne je. !!!!!

alba1
25. dub 2013

@ilonaat jo to máš pravdu v Německu mi taky výpoověd dát můžou , ale písemně...

ilonaat
25. dub 2013

@alba1 Hmmmm, tak to nevím, mě ji písemně nedali......jen jsem zavolala, že jsem zdravá a kdy mám příjít a pak jsem se to dozvěděla 🙂

alba1
29. dub 2013

Tak holky...dneska jsem čekala hororovou situaci...přijdu do práce a relativně klid...tak jsem se dala do práce...a asi v 17,00 přišel pan šéf a, že se mnou chce mluvit...tak já jako že at mi dá tu výpověd a je to...a on mi udělil důtku, že nedostal ten blbej marodní lístek, který jsme posílali poštou...a já no a ta výpověd? a on, že mi žádnou nefdá...tak já na něj, ale já ted podstoupím 3x za sebou KET a tudíž budu zase chybět...tak at mi dá tu výpověd, že s ním chci jednat na rovinu, tak at máme jasno...a on, že se poradí s danovým poradcem...ale když mu to dám vždycky dopředu vědět, že to nějak udělá...jako faskt nechápu...po telefonu nás skoro s manžou zabíl...ječel jak ppominutej a ted toto? No tak každý měsíc dobrý, co budu v práci...pracák počká emoticon tak vám všem děkuju, které jste na mě myslely emoticon zbytečný nervy předem...a pak se to stejně vyřeší tak nějak samo...

amy75
3. kvě 2013

@alba1 Ahoj, tak máš docela "zajímavý" v práci, vůbec ti to nezávidím, nervuješ se a pak to takhle dopadne... Pan šéf je poněkud divný, ne? Já se přiznám (a zaťukávám to), že mám šéfku (a nadšéfa 😉 ), kteří tohle chápou a nemám žádný problém, co se týká uvolňování z práce. Před první návštěvou Natalartu jsem vedoucí narovinu řekla, co budeme s partnerem podstupovat a že budu častěji v práci chybět a pokud by se nám povedl hned první pokus, tak bych šla hned marodit. Ocenila, že jsem k ní byla pravdivá a férová a vrací mi to tím, že nemám žádný problém s uvolňováním k lékařům. Říct jsem jí to defacto stejně musela, protože jsem do té doby za sebe neměla zástup a když bych šla marodit a nikdo by nedělal mojí práci, tak by to byl docela průšvih.
@alba1
@l.u.c.i.e Jo a dnes máme za sebou druhou utz kontrolu, pěknej 20 mm folík, sliznice taky OK, takže v úterý by měl být transfer. V úterý ráno ještě budeme volat do laborky na vývoj embrya a pokud bude vše OK, tak si pro mrazáčka vyrazíme. Přiznám se, že už mám zase strach, svírá se mi žaludek a doufám, že to mražulinka vydrží a vybojuje.

ilonaat
3. kvě 2013

@amy75 Moc na tebe myslím a držím pěsti. Určitě se tě v tomto počasí sněhuláček raděj chytne a roztaje až blahem u tebe 🙂 🙂 A nepustí se do osmnáctí let 🙂 Hodně štěstí přeju !!!!! 🙂

l.u.c.i.e
6. kvě 2013

@amy75, jééé, moc na tebe myslím a držím palečky. Uvidíš, že se rozmrazí a zítra bude KET! pfuj, pfuj, pfuj pro štěstí.

@alba1, ty to máš v práci jako na kolotoči, co? Tvé nervy. Naštěstí to dopadlo dobře. Asi měl tehdy tvůj šéf "menstruaci" 🙂

@ilonaat, co ty? Už jste poslali zpět tu vaší návštěvu?

ilonaat
6. kvě 2013

@l.u.c.i.e Ahoj, no naštěstí to vzdala tak nějak sama, takže jsem ji minule pondělí odvezla na letiště do Salzburgu a už máme klid !!!!! Je to neuvěřitelná úleva 🙂 A jak se daří vám ?

l.u.c.i.e
6. kvě 2013

@ilonaat, malej je opět nemocný. Má plnou pusu i na rtíkách afty. Strašně ho to bolí a má teploty. Naštěstí pije a občas s ní i tvaroháček či polévku, tak jsme doma, jinak bych s ním musela být na infekčním v nemocnici.. Já s ním zobu vitamínky, abych to nedostala. Takže opět v noci se nevyspím, protože se mi za noc několikrát vzbudí! Můžu já mít klidné těhu? Jsou to nervy!

Tak to je dobře, hlavně že máte klid.

amy75
7. kvě 2013

Ahoj holky, tak hlásím, že sněhuláček se v pořádku rozmrazil a už bydlí u nás doma 🙂 Doufáme, že je to ten pravý bojovníček a nevzdá to a vydrží 🙂 Říká se do třetice vššeho dobrého .... ale i zlého .... tak uvidíme. Ranní telefonát do laborky byl na nervy, měla jsem hrozný strach, že mi řeknou - bohužel, ale bylo to v pořádku, tak jsme moc rádi. Moje kamarádka to okomentovala slovy, že jestli sněhuláček není blbej, tak zabojuje a bude se snažit a udělá všechno proto aby vydržel a narodil se a mohl nám i s úrokama vrátit ten pobyt v mrazáku 😀 😀

ilonaat
7. kvě 2013

@amy75 Super, tak teď se rozmazluj a odpočívej 🙂 Určitě už to ten pravý je!!!! Ale bacha.....abyste pak neskončili v mrazáku vy 🙂 Takže raděj bez úroků 😀 😝

l.u.c.i.e
8. kvě 2013

@amy75, to jsou super zprávy 🙂 Hezky odpočívej a rozmazluj se! Krásně to tvá kamarádka řekla a má určitě pravdu. Takže držím všechny palečky 🙂

amy75
9. kvě 2013

@ilonaat
@l.u.c.i.e holky díky, odpočívám, jsem v klidu - zatím 😉 Přiznám se, že bych si klidně i sama do toho mrazáku vlezla, hlavně ať už nám to vyjde, nic jiného si nepřeju. Lucko, ty se drž, mimčo v bříšku a nemocnej malej, je záhul, ale ty to určitě zvládneš 😉 Klidně se přiznám, že ti závidím 🙂

l.u.c.i.e
11. kvě 2013

@amy75, tak co? Rozmazluješ se? Moc na tebe myslím a držím palečky!