Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

mufmartik
7. čer 2013

@gambrinuska děkuju, malej je nádhernej, lumpačiny mu koukají z očí, určitě se doma nenudíte 😎 . No snad se taky brzy dočkáme 🙂.

mufmartik
7. čer 2013

@ilonaat Ilčo děkuju moc, no ty nervy budou, bez toho se neobejdu, ač bych tak ráda... Ale známe to všechny, jak to je 🙂 .
No a jak ty, kdy se chystáte na další pokus? A rozhodli jste se pro to Brno nakonec?
Hezký a pohodový víkend přeju 😎 .

ilonaat
7. čer 2013

@mufmartik Ahoj, jo jo, nervy to jsou obrovsky....ja jsem napnuta uz ted, a to to chystame na cervenec-srpen...tak nejak. Na cervenec bych chtela na ten vstupni pohovor a uvidime, jake testy nam budou delat. Nejake vysetreni trva i mesic bo co...takze tak....Kazdopadne do zari nebo v prubehu, bych chtela mit prcka v brise. Neuspech tentokrat proste sakra neberu !!!!!! Jsem za tebe rada, ze ses taky rozhodla pro zmenu. Ani ja si nemuzu nejak extra stezovat na Natalart, az na tu " malickost", ze me pripravili o jeden pokus....noooo, ale proste nezdaji se mi byt tema profikama, kterejma by meli byt. Kazdopadne ne v laboratori....jinak vse ok..... Takze ted...budu na tebe fakt moc myslet, ale u tebe neuspech taky nebereme !!!!! 😀 Tak zatim pa....mazu s krakenem ven 🙂

mufmartik
12. čer 2013

@ilonaat Ahojky, no tak to se ti to taky už docela blíží 🙂. Ono to teď v létě uteče všechno rychlejš....
Já už to mám fakt za pár, v sobotu si začínám píchat Gonal, tak už to půjde pak rychle. Nervy už mám trochu teď, ale to není nic proti tomu, co teprve přijde. Ach jo, kdyby to tak šlo bez toho... Jsem ráda, že jsme šli na druhý pokus do Smetanky, už jenom proto, že bych si to určitě vyčítala, kdyby to nevyšlo a zůstala jsem v Natu. Je jasný, že povést i nepovést se to může všude, ale aspoň pro ten pocit... Jedno ale fakt nepochopím, jak ti mohli neříct to o těch pokusech? To by mělo být to první, o čem tě informujou, když jdeš do IVF. Asi jsem měla štěstí v tom, že jsem měla většinou Rokytu, ten byl vždycky fajn. No nic, už to nevrátíme a věřím, že nakonec to bude u tebe jedno, protože žádný další pokusy potřebovat nebudeš 😎 .
Tak zatím, měj se a užívej hezkýho počasí, já jsem dnes do pěti zavřená v kanclu, ach jo 🙂 .

amy75
13. čer 2013

@ilonaat
@mufmartik ahoj holky, oběma vám moc držím palce. Marti, tobě přeji ať to vyjde ve Smetance a Ilče v Brně a budete hlásit samé dobré zprávy 🙂 Jinak já jsem ve fázi čekání, čekáme na výsledky z hematologie a za 14 dnů mě čeká diagnostická laparoskopie ve Stodu. Pro Dr. z Natalartu byla zbytečná, ale já jsem před pár dny kontaktovala opět paní profesorku Ulčovou-Gallovou, která byla moc a moc vstřícná, vzala nám ještě jednou kontrolní náběry, spermio a mě laparoskopii vyloženě doporučila. Takže nebylo co řešit a jak řekla paní profesorka, pokud do své snahy chceme dát vše a udělat pro úspěch vše, tohle je jedna z věcí, které můžeme udělat. Každopádně ještě uvidíme, jak dopadnou výsledky spermia tentokrát, pokud bude stejné (stejně nic moc dobré jako v prosinci), bude trvat její doporučení - a to dárce spermatu 😢 😢
@ilonaat super, že máš v sobě dravost a ten náboj a neúspěch nebereš, moc držím palce 🙂
Co se týče Natu, já si také nemůžu stěžovat, ale zase je pravda, že jsem si hodně informací načerpala z netu, z diskuzí a knížek a pak už jsem v ordinaci neměla potřebu se moc ptát, co mi lékař řekl mi stačilo. Ale je pravda, že kdybych před rokem měla ty informace co dnes, pár věcí bych udělala jinak. A taky je pravda, že o laboratoři si myslím to samé, nechci je úplně shazovat, ale ty kvality tam bohužel nejsou ... Jinak u nás je to stále na vážkách, já pořád trochu přemýšlím o přestupu do Smetanky a přítel je zase pevně rozhodnut pro Helios, takže zatím nevíme a zřejmě se napevno rozhodneme až budu mít za sebou tu laparoskopii, uvidíme jaký bude výsledek.

mufmartik
14. čer 2013

@amy75 ahojky, díky, já držení palců budu teď rozhodně potřebovat 🙂 .
To je dobře, že jste byli zas u paní profesorky, přece jen to vidí zase z jiného hlediska a jak říká, laparka je jedna z věcí, co pro to můžete udělat a jestli bude vše v pořádku, jedině dobře. Nám taky říkala, abychom, když se nebude dařit, před posledním pokusem znovu kontaktovali jí, že by se na nás ještě podívala. No snad to nebudeme potřebovat... Můžu se zeptat, co jste měli tak špatné na spermiu, že vám doporučila dárce? Nám, teda příteli, napsala léky na zlepšení nějakých těch enzymů ve spermiích, pak mu našla trochu protilátky, ale nic hroznýho... Uvidíme, jak vyjde spermiogram teď při IVF, každopádně dr. ve Smetance říkal, že podle toho nám buď doporučí metodu IMSI nebo nebude potřeba.
Jinak je pravda, že já vlastně taky šla do Natu s tím, že jsem už vlastně všechno, co mi tam říkali, měla načtený. Takže jsem ani většinou neměla žádné dotazy, ale když už, všechno mi v pohodě vysvětlili, s tím jsem fakt žádný problém neměla. Co se týče laborky, tam jsem měla taky maličko pochybnosti, přišlo mi, že to berou tak trochu laicky nebo jak to říct... Jsem zvědavá, jaký z toho budu mít pocit teď ve Smetance. Myslím, že tady těch zkušeností asi mají víc než v Natu, dělají to trochu jinak, ale jestli je to lepší, to si říct netroufnu.
Ty každopádně uvidíš, jaká bude situace po té laparoskopii a až budete mít všechny výsledky, rozhodnete se. Pak to jde všechno rychle, za chvíli z tebe bude taky stimulantka a hned pak na to čerstvě těhotná.... 😎 .

l.u.c.i.e
14. čer 2013

@mufmartik, držím palečky při stimulce. Kdy máš první kontrolu? Uvidíš, že se tentokrát zadaří 🙂 Musí!

@amy75, vidíš to, co doktor to názor. Raději je udělat si více vyšetření než něco zanedbat. Jaké vlastně máte spermiogram, že doporučují dárce?

@ilonaat, kdy vy jedete do toho Brna? Nabo už jste tam byli na konzultaci?

gambrinuska
14. čer 2013

koukam holky že jste časem získala na labhorku v Natu stejný názor, přijdou mi tam taky trochu "amatérský" 😔
@mufmartik držim palce ted to bude fičák 😉 a za mě IMSI určitě doporučuju,neni to zas tak velká částka,když an to koukneš v souhrnu a za mě se to určitě vypaltí 😉
@amy75 mně laparku doporučili taky sice se tam nic nednašlo,ale aspon jsem byla klidnější 😉 at se rozhodnete jakkoliv určitě je obojí dobrá volba 😵 😵
manžel mě chce hnát pro mrazáčky ale já se s tim našim drakem zatim na to moc necítím 😅

gambrinuska
14. čer 2013

@amy75 myslim že dárce je až ta poslední možnost, a počkala bych na zhodnocení CARu,maj tam přeci jen větší zkušenosti a kvalitnější přístroje na určování kvality a výběr spermií 😉 ,na ulčovou mam taky svůj názor 🙄 s tim co nám řekla jsem si připadal jak největší blb 😝 všechnu vinu neplodnosti hodila na mě a v závěru nám stačilo vybrat lepší metodou spermie 😔

alba1
15. čer 2013

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla...tak nejak jsem se potrebovala hodit do pohody...prave lezim na pokoji v Natu a cekam na KET...tak prvni uspech,ze se v poradku blastocystka rozmrazila ...a ted jen,aby se ji u me libilo...transfer bude delat Svabek,jeste jsem se s nim nepotkala...ale pusobi prijemne...holky drzim vam moc pesti...musi to vyjit,kdyz ne napoprve,napodruhe,napotreti...proste vyjit to musi...

beruskkka
15. čer 2013

@amy75 Ahojky,držím palce, at to vyjde. Jinak co se týká paní profesorky, je moc milá a určitě hodný člověk, ale nám při nulové morfologii doporučovala dárce také a jak vidíš tady třeba Lucka má dvě děti s nulovou morfologií, takže bych rozhodně neházela flintu do žita, jak se říká a určitě bych na žádného dárce nemyslela a rozhodně bych to viděla jako krajní variantu v př.že to třeba x krát nepůjde, to bychom totiž tady musely dárce mít všechny, že.......Takže to nepadá v úvahu....Jinak já ted chodím na sledování růstu folikulu v nativním cyklu, jdu zrovna v neděli, zatím to neroste, tak uvidíme...mám cyklus 36dní takže to bude asi tím...uvidíme co uvidíme v neděli 🙂
Lucko, jak Tobě se daří??? Co nevolnosti, už v pohodě? A jak mimi prospívá?

Přeji krásný slunečný víkend všem holky držte se.... 😎

l.u.c.i.e
17. čer 2013

@beruskkka, momentálně nemůžu moc na sluníčko. Hned mi vyskočí pupínky, které svědí a z horka strašně moc otékám. Zatím to zvládám nějak s malým ve stínu na hřišti 🙂 Nevolnosti už nemám, naštěstí. Mimi už krásně cítím, i když to ještě není úplně pravidelné. Jinak v pondělí na UTZ měl Mareček kolem 200g. Další UTZ za 3 týdny.

@amy75, pokud máte morfologii 0, tak to není ještě žádná tragédie. Manžel jí má pořád a nikdy se to nezlepšilo, navíc jsou motavé. Vidíš, chtěli jsme naposled PISCI a neudělali nám to, jelikož bysme si zbytečně vyhodili 7000kč. Udělali znova jen ISCI a opět se vyplatilo. Mě přijde, že IVF je hodně o štěstí...

mufmartik
19. čer 2013

@alba1 ahoj, no tak to moc držím palce, aby KETík byl úspěšný a blastocystka se krásně uchytila 🙂 . Určitě to tentokrát bude ta pravá a za chvíli se budeš chlubit dvoučárkovým testíkem!

mufmartik
19. čer 2013

Jinak s tím dárcem mám na to stejnej názor, na tuhle možnost je vždycky čas a určitě nulová morfologie neznamená hned dárce. Pokud nějaké spermie jsou, je vždycky šance, ať je v doporučení co chce.... Navíc co doktor, to názor, takže bych si zrovna s tímhle asi hlavu úplně nemotala 🙂 .

mufmartik
19. čer 2013

@beruskkka ahoj, taky držím palce, ať se nativu dočkáš co nejdřív. Určitě pak dej vědět, jak to vypadá, jestli se folikul už uráčil narůst 😉 . Jestli máš delší cykly, tak si holt chvíli počkáš, ale zas třeba pak to bude na dlouhou dobu cyklus poslední 😎 .

beruskkka
21. čer 2013

ahoj holky,tak vajicko nam uteklo o 2dny. Jeden den mel folik 16.5mm a druhy den uz 20.8mm coz nas prekvapilo a zazdil to Bouse,kt.me pozval az za 2dny na opu,tudiz pozde!!! Jeste jsem se ho na to ptala,jestli to neni moc! No a pak byla ovu ten den!! Ten dr.je nejaky laxni,vubec me nevyhovuje! Zato Rokyta me prijemne prekvapil! Moc milej! Takze zase pr.mesic,to uz to snad vychytame! Pozitivni je ze jsem nic neplatila! Hezky den!

alba1
21. čer 2013

@beruskkka tak já už se k Boušemu neobjednávám...když tam volám rovnou říkám, že se chci objednat k Rokytovi...takže v dalším cyklu znova? a nebo co ted dál?

l.u.c.i.e
21. čer 2013

@beruskkka, tak to je fakt síla. To ti nedal ani injekci, aby se vajíčko neuvolnilo, když bylo tak velké. Při tvé velikosti mě vždy dělali OPU, tak nechápu na co čekal... Příště se fakt raději objednej jen k jednomu doktorovi. Držím palečky.

beruskkka
21. čer 2013

ahoj holky,tak vajicko nam uteklo o 2dny. Jeden den mel folik 16.5mm a druhy den uz 20.8mm coz nas prekvapilo a zazdil to Bouse,kt.me pozval az za 2dny na opu,tudiz pozde!!! Jeste jsem se ho na to ptala,jestli to neni moc! No a pak byla ovu ten den!! Ten dr.je nejaky laxni,vubec me nevyhovuje! Zato Rokyta me prijemne prekvapil! Moc milej! Takze zase pr.mesic,to uz to snad vychytame! Pozitivni je ze jsem nic neplatila! Hezky den!

beruskkka
21. čer 2013

Koukam,ze se mi povedlo dat muj prispevek 2x,pardon :o) Jinak je pravda,ze jsem nechtela nic na oddaleni ovu,ale kdyz videl tu velikost,tak mohl udelat opu hned ne? Nebo to takhle operativne resit nejde,ja nevim. Kazdop.jsem dojela na Bouseho,vzdy js.byla u Svabka a v rozhodujici moment zrovna B. To me nasr....co dal -budu chodit kazdy mesic na nativ,jednou se to snad povede. Priste se obj.bud k Rok.nebo Svabkovi. Kazdopadne chapu,ze to byl prvni pokusnej nastrel,takze se z toho poucim co a jak priste! Ale fakt nechapu jak mohl rict,ze folik praska pri 25mm!!!! Tak kdo je tu pak ten odbornik kteremu ja jako laik muzu verit?!!?

mufmartik
24. čer 2013

@beruskkka Ahojky, no to je dobrý, takže 21 mm velkej folík je málo? To je skoro jasný, že za dva dny už tam nebude, pokud nemáš píchnuto nic na oddálení ovu. Ach jo, ti doktoři... Tak příště se fakt objednej k někomu jinému, ať to zas neprošvihnou. Aspoň teda, že po tobě nechtěli za tohle peníze, jediný pozitivum. No snad už se teda příště dočkáš, dej zas vědět, jak to vypadá, ju? 🙂

beruskkka
24. čer 2013

@mufmartik ahojky, jasně, určitě dám vědět....a doufám,že už lepší zprávy..mám v plánu se objednat k Rokytovi...vychází to cca půlka července...no a jakpak pokračujete Vy, jaké to je ve Smetance? Stále převaha dobrých dojmů?
Jinak tohle opravdu nechápu co to jako mělo být a příště se na to zeptám...Měj se krásně a hezký zbytek večera.

mufmartik
25. čer 2013

@beruskkka Ahojky, ale jo, v červenci už to vyjde, uvidíš 🙂. Ber to jako fakt takovej zkušební pokus teď 🙂. Já se taky objednávala pak jen k Rokytovi a byla jsem spokojená. Jen aby neměl zrovna dovolenou, ale snad to nějak vychytáte 🙂.
Já byla zrovna dnes na kontrole ve Smetance, folikuly rostou, na další kontrolu jdu v pátek a pak už snad naplánujeme OPU. Byla jsem si teď vyzvednout léky na další dva dny stimulace, přes 2500,- na ty dva dny, fakt super...
Jinak se Smetankou pořád spokojenost, chodím jen k jednomu doktorovi od začátku, to jsem ráda. Ženský v recepci taky moc příjemný, tak snad dobré dojmy budou pokračovat i nadále 😎 .

alba1
26. čer 2013

tak jsem dneska testla..bohužel jako minule nic ☹ takže v pátek na krev a naplánovat další KET....holky počítá se KET do těch pokusů na pojištovnu? Já jen, abych věděla ...

l.u.c.i.e
26. čer 2013

@alba1, to je mi líto, že to nevyšlo. Ach jo! KET se nepočítá na pojišťovnu. To si platíš celé sama.

@mufmartik, to je dobře, že stimulace vypadá slibně. Snad brzo budeš mít OPU. Jak to, že platíš tolik za léky? Copak bereš?

@beruskkka, vzpomínám si, že když jsem byla na IUI, tak mi Rokyta píchnul Pregnyl při velikosti folikulu 21mm. Bouše no, raději už nekomentuju.

mufmartik
27. čer 2013

@alba1 ahojky, ach jo, to je mi líto, věřila jsem tomu ☹ . Další KET už musí být ten pravý!! Kolik máte ještě zamraženo?
Na pojišťovnu se určo nepočítá, pořád máš vyčerpanej jen ten jeden pokus za IVF. Držím palce na příště!

mufmartik
27. čer 2013

@l.u.c.i.e ahojky, zítra mám zas kontrolu, tak uvidím, kdy bude OPU. Je fajn, že to mám do Smetanky cca 3 minuty pěšky od práce, takže mi to nezabere skoro žádnej čas. Měla jsem Gonal jako minule, ale píchám si o něco větší dávku a i ta stimulace tady trvá o něco dýl, takže už mám vyčerpané jednotky na pojišťovnu. Musela jsem si dokupovat na dva dny Merional, který jsem už platila celý sama. Uvidím, jak zítra na kontrole, jak budou folíky vypadat. Už mě docela tlačí břicho, jak ho mam plný, nějakých těch 15 folikulů tam asi je... Ale jinak musím zaklepat, zase stimulku zvládám úplně v klidu, je mi fajn, ani jsem nic nepřibrala, dobrý 🙂 .

l.u.c.i.e
27. čer 2013

@mufmartik, Merional a Gonal jsem teď při posledním IVF brala taky. Nakonec jsem měla 12 vajíček. Což u mě je největší úspěch. Každopádně dej zítra vědět co a jak.

matyysek
29. čer 2013

ahojky Holky jsem tu nová chtela jsem se zeptat kdo podstupoval iui co to obnáší tet v červenci by jsme mely konečne postoupit manžel uš má hotovy spermio 🙂 jeste me čeká hormonální profil manžel má mírne spermie zhoršení a jak je to s placením proplácí pojištovný mám vzp ?a platíme jsi neco a na kolik vyjde ivf?děkuji holky a všem přeje brzké těhulkování bez problému 😵

mufmartik
1. črc 2013

Ahoj holky, tak jsem dnes byla na OPU, všechno v pohodě, nakonec jsem měla 15 vajíček. Nechali jsme udělat i tu IMSI, doktor říkal, že přítel má 45% morfologicky dobrých, což docela jde, ale že by tu IMSI doporučoval. Přítel byl stejně rozhodnutej, že tu IMSI necháme v každém případě, takže jsme o tom ani nepřemýšleli. Doktor mi zítra zavolá, kolik se nám toho oplodnilo, tak snad to bude ok. Dnes mám dovolenou, ale zítra už asi půjdu normálně do práce, břicho mi bolí jen trošku 🙂 .