Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

mufmartik
20. zář 2013

@alba1 no tak to taky držím moooc palce, ať se embryjko zdárně vyvíjí a nepustí 😎 . Mít ket pátek třináctýho, to přece musí dopadnout 😉.

@nesmula tak asi bude u tebe to špinění takhle v začátcích opravdu normální, některá to holt takhle má. Hlavně, že je mimčo v pořádku a máte srdíčko. Ono to špinění určitě pomalu ustane. Držím palce, ať jste i nadále v pořádku 🙂 .

nesmula
23. zář 2013

@mufmartik Díky a jsem nervní za tebe. Mě k testu přemluvila až ségra a to den před krví. Držím palce!!!

l.u.c.i.e
24. zář 2013

Ahojky holky, malej je dneska prvně v miniškoličce. To je takové divné, když jsem ho tam musela nechat. ještě, že neplakal 🙂

@nesmula, jak se vede?

@mufmartik, kdypak budeš testovat nebo počkáš až na krev? počkej vlastně ty máš testnout a zavolat výsledek, že? Pak podle toho půjdeš na krev. Moc ti držím palečky, aby se miminko už nepustilo.

@alba, copak ty? Kdypak budeš testovat? Tobě držím taky palečky, aby se miminko nepustilo 🙂

mufmartik
26. zář 2013

@l.u.c.i.e Ahojky, Luci, píšu až dnes, ale dobré zprávy zas nemám, testík negativní ☹ . No jo, takže se do toho musíme pustit znovu, tenhle cyklus, co bude, si dám pauzu a od dalšího zase začnu s přípravou na ket. Musím doufat, že nějaká ta zbývající blastička bude přece jen ta pravá 🙂. Jojo, je to boj, ale nedá se nic dělat....

mufmartik
26. zář 2013

@l.u.c.i.e Teď koukám ještě na ten testík, když ho chci vyhodit a je tam asi malilinkatej dušík, jestli tedy blbě nevidím. Takže to spíš zas vypadá, že by se embryjko chytlo, ale nevydrželo 😢 . Test jsem si dělala dnes odpoledne a to jsem už asi 15. den po ketu, takže by musely být dálnice. No nic, zítra stejně musím na krev, i když je test negativní.

l.u.c.i.e
26. zář 2013

@mufmartik, jaký testíky používáš? Nový mamatesty nejsou spolehlivé. Zítra mi dej vědět, jak jsi dopadla na krvi. Pořád je dobré to, že se miminko chytne, ale nevíme důvod proč se pustí. Já jsem brala utrogestan, fraxiparín a prednison. bereš taky něco podobného? Držím palečky moc a moc!

mufmartik
26. zář 2013

@l.u.c.i.e Luci, ve Smetance nám vždycky po transferu dávají právě mamatesty, tak tím. Ta čárka je tam vidět, ale fakt jen slaboulinká, takhle dlouho už by musela být vidět o hodně víc. Beru agolutin (místo utroše), fraxiparín taky a estrofem (na sliznici po ketu), prednison podle imunoložky nemusím. No asi to fakt bude tak, že se mimčo chytilo a zas pustilo.
Děkuju, že na mě myslíš, jak vidíš, budu to potřebovat hodně dlouho 🙂.

mufmartik
28. zář 2013

@l.u.c.i.e Ahojky, tak včera už jsem měla hcg jen něco přes 2, doktor říkal, že embryjko asi chvíli vylučovalo hcg a pak se bohužel pustilo. Že se to stává hodně často, proto chtějí, aby si ženský dělaly testy až takhle dýl. Je fakt, že kdybych si test udělala třeba o pět dní dřív, asi bych tam tu čárku viděla dobře, a pak bych byla o to víc zklamaná a vynervená, že mizne.
Teď čekám na ms a už mě docela bolí břicho a hlava, tak aspoň doufám, že nebude moc bolestivá a dlouhá. No a tak za tři týdny jdu znovu pro plán na další ket a vyzvednout léky. Od dalšího cyklu začnu znovu a třeba už ta další blastička bude fakt ta pravá 🙂 . Ty kety jsou úplná pohodička, nebýt tedy těch nervů, ale to holt k tomu patří.
Tak jo, užij si hezký slunečný víkend 😉 .

l.u.c.i.e
28. zář 2013

@mufmartik, tak to mě mrzí, že se vždycky embryjko zavrtá a pak zase pustí. Sakra, ale proč? když máš tak hezké blastocysty... Moc na tebe myslím a doufám, že je mezi nimi bojovníček, který to vyhraje. Nechtěla bys přece jenom brát preventivně ten prednison? Mě ho taky dali jen preventivně! 2. IVF jsem měla bez léků kromě utrouše a miminko se sice zavrtalo, ale hned pustilo. Nyní jak jsem měla preventivně léky, tak se zadařilo. I když je pravda, že jsem měla 2 embryjka. Jak u 1. IVF, tak i u 3. IVF. U 2. IVF jen jedno jediný.
Moc na tebe myslím a drž se!

nesmula
28. zář 2013

@mufmartik Sakra práce!!!!!!! Krucinál!!!! Příště to vyjde !!! Moc držím palce!!

nesmula
28. zář 2013

@l.u.c.i.e Ahoj, u mě je to pořád stejné. Týden klídek a pak zase špinění a šílený strach. Takže pořád po doktorech a tam mi vždy řeknou, že je vše ok. Uklidní mě a druhý den začnou bolesti břicha. Už si připadám jako magor a hypochondr 🙂 . Ještě 3 týdny a už snad budeme mít nejhorší za sebou. Díky za starost.

adenka84
29. zář 2013

@mufmartik jejeku tak to mě moc a moc mrzí.. že to dobře nedopadlo... :( :( :( kočko pokud mohu radit mamatestům se vyhni... jsou vážně nyní jedny z nejhroších testů... dříve tomu tak nebylo.. ale jejich nová výroba je nespolehlivá.. já jsem toho důkazem... na mamatestu jsem měla už 2x klamný výsledek.. // čárky a těhu jsem ani jednou nebyla..a ještě horší testy jsou UNIMARKET.. ty ukážou pozitivitu i když sexím nebyl a dokonce dle něj jsou těhotný i muži... 🙂 takže na ten též bacha..

mufmartik
30. zář 2013

@l.u.c.i.e Luci to víš, to bych ráda věděla, proč se embryjko pustí, ale tohle nám nikdo neřekne... Holt se to stává, někdo má štěstí, že je pravé hned to první, někdo musí vydržet dýl, než se to pravý najde. Ještě máme čtyři kousky v mrazáku, tak budeme zkoušet a třeba se tam jeden ten silák embrouš najde 🙂 . Prednison samozřejmě brát můžu, ještě ho i mám doma, ale zase když na tom imunu mi dr. výslovně napsala nebrat, tak nevím. Nic bych tím asi nezkazila, ale ani nevěřím, že zrovna v tomhle je ten problém. Já jsem pořád rozhodnutá dát jen jedno embryjko, holt bude potřeba těch transferů třeba víc, ale pokud tam to správné bude, počká si na nás 🙂 . A ty poslední dvě máme zamražené po dvou, to jedno je trošku horší, takže ten poslední ket bychom dali obě. To by byl paradox, kdyby se povedly zrovna tyhle a hned obě dvě 😎 .

@nesmula díky, jo, já věřím, že se ještě některý z ketů podaří 🙂 . Musíme si počkat, ale hlavně, že je ještě zásobička v mrazáku a je z čeho zkoušet. Přece jen je tohle oproti celému ivf pohoda, i finančně neporovnatelné 🙂.
No koukám, že ty to máš tedy taky zajímavé, ale hlavní je, že mimčo je v pořádku a vše jinak probíhá, jak má. Ale věřím, že tohle jsou teda nervy, jeden den tě ujistí, že je to ok, druhý den to začne znovu a pak zase ten strach. Držím palce, ať už se to aspoň trochu zklidní a můžeš si konečně těhotenství užívat 🙂.

@adenka84 děkuju, musíme vydržet a snad budeme časem odměněni 🙂 . Ty testy, to je teda vážně síla. Mně teda asi ukazoval dobře, nic a po limitu slabá čárka a druhý den už vůbec nic a podle hcg to tak i odpovídalo. Ale už jsem to slyšela hodněkrát, že jsou ty testy takhle špatný. A pak nečemu věř... jsi natěšená, že by to třeba vyšlo a potom taková studená sprcha jenom kvůli blbýmu testu. No když už můžou ukazovat těhotenství i chlapům, to už opravdu stojí za to 😀 .

adenka84
30. zář 2013

@mufmartik kočko třeba ty co dostáváš ve Smetánce jsou ještě ty ze staré výroby.. ty spolehlivé...
ale chápu to zklamání je tvrdá rána... :( držím palečky... jednou se to prolomí věř tomu. 🙂

l.u.c.i.e
30. zář 2013

@mufmartik, uvidíš, že bojovníček to vybojuje. Jen si dává na čas. Vidíš, já jsem plašila, že při posledním IVF to nevyjde a ono to vyšlo. Manžel si byl jist. Chtěla bych mít jeho nervy 🙂

spark
30. zář 2013

Ahoj. Jsou to skoro 4 roky co nám v Natalu pomohli k Radímkovi. Zítra jde prvně do školky. Zatím to snáším nejhůře já,tak mi držte palce,at se tam někde nezhroutím 😒

sabcav
1. říj 2013

@mufmartik já bych se tomu, že se ukáže pozitivní těhotenský test i mužům, moc nesmála, nemusí, ale může to u nich znamenat rakovinu mužských pohlavních orgánů ... http://www.novinky.cz/koktejl/284310-tehotensky...
A když jsem se jednou nudila a četla složení a indikace injekcí, kterými jsem stimulovala na ivf, kromě stimulace na ivf a zmírnění problémů při ženském přechodu tam bylo i léčba rakoviny mužů, oni ty hormony jsou podobné ...

Mě se nikdy nestalo, že by gs testy ukazovaly špatně, buď tam bylo bílo, nebo dobré // a nebo hodně slabé //, fakt pididuchové , po kterých došla divná a hodně silná ms (biochemické těhotenství - raný potrat).

A držím palce, ať se miminko povede 🙂, někdy si holt dává na čas... . My si Andrejku vybojovali z 3. ivf, kdy jsem brala jak prednison, tak i fraxiparin na ředění krve (a celkem snažení trvalo 8let, během kterých bylo několik IUI, 3 IVF a několik KETů) a Terča přišla sama přirozeně, prostě přišel ten správný čas 😵

mufmartik
1. říj 2013

@sabcav to je vlastně pravda, taky jsem četla v těch příbalových letácích, že se některé ty injekce používají i k léčbě rakoviny u mužů. Ale ta spolehlivost mamatestů asi jde opravdu k horšímu, slyšela jsem to už z více stran. Mně test teď vyšel podle pravdy, ale zjistila jsem, že byl ještě z té staré výroby, ty byly spolehlivější. Každopádně rozhodující je pak stejně odběr krve...
To jste si tedy malou opravdu vybojovali, po tolika letech snažení. A je super, že pak druhá přišla přirozeně, to je nádhera 😎 . Já už kvůli věku zase tolik času nemám, tak to musím vzít trochu rychlejš, ale snad aspoň to jedno miminko se zadaří, ať to bude jakoukoliv cestou 🙂 .

mufmartik
1. říj 2013

@spark Ahoj, tak jak jste to nakonec zvládli ve školce? Věřím, že jsi byla vystresovaná víc než on 🙂. Krásnej chlapeček, takové zprávy ráda čtu 🙂.

mufmartik
1. říj 2013

@l.u.c.i.e Luci, já si to pamatuju, jak jsi psala, že si manžel je jistej tím, že to vyšlo. Dokonce myslel i dvojčata, viď? 🙂 To my ženský jsme takový nerváci a všechno pořád řešíme, i když stejně se dá prd ovlivnit.
A jak se cítíš? Už se ti to blíží, psala jsi, že budeš rodit nejdýl v 38. tt? Máte doma nachystáno? Držím palce, ať je vše v pořádku!

l.u.c.i.e
1. říj 2013

@mufmartik, jojo, ještě že je mi mou velkou oporou. I když se mi před časem přiznal, že když jsem začala krvácet, tak se hrozně bál, ale mohl to dát najevo, tak mě tak držel nad vodou. bylo mu jasné, že bych se zhroutila. Ještě, že tehdy krvácení ustalo a testy sílily.
Cítím se už dost unavená. Malej mi už sestoupil do pánve, tak mě neskutečně tlačí na močák. Navíc jsem si dnes hnula se zády, takže mě bolí.
Jojo, rodit budu do ukončeného 38tt. Doktor říkal 37+něco. Možná i dřív, pokud se jim něco nebude zdát. Ale snad to Mareček ještě pár týdnů vydrží. Teď máme cíl aspoň do 2,5kg 🙂 Jinak nejdůležitější už je hotové. Včera jsem prala pidi věcičky, dnes peru deky, povleční, pleny... pak vše musím vyžehlit. Zvednout postýlku, převlíknout jí atd. Včera jsem už nakupovala i v DMku plíny, ubbrousky atd. Ještě musím nakoupit v lékárně a věci do porodnice. snad si do 14 dnů zabalím tašku. pořád se tomu vyhýbám.
Zítra jdu naposled ke svému gyndaři. u Matyho jsem u něho byla do 40tt, kde mi dělal i ozvičky. Jenže zítra jdu už naposled a od příštího týdne se mi přebírá porodnice do své péče.
Jak se máš ty? Už je to lepší? Pravděpodobně chodíš do práce, viď?

mufmartik
1. říj 2013

@l.u.c.i.e je to fajn, když máme takový chlapy, jaký máme 😎 . Kolikrát si to uvědomuju, když někdy slyším okolo, co je chlap schopnej udělat. Pak si říkám, jaký mám vlastně štěstí, že se vůbec mám s kým o to dítě snažit 🙂 .
Ty jo, tak to už máš fakt za pár. Malej to určitě ještě vydrží, ale pro jistotu si tu tašku zbal co nejdřív 🙂. Dva a půl kila by bylo krásný, to maj kolikrát děti narozený na termín. Každopádně i kdybys musela náhodou porodit dřív, Mareček už je velkej a zvládnul by to v klidu 🙂 .
Jinak já se mám fajn, nevím, jestli je to těma hormonama po IVF, že ta psychika je na tom hůř, ale teď jsem to zvládla celkem v klídku, vlastně jsem ani skoro nebrečela, nic. I jsem si užila víkend, nemyslet na to nejde, ale jsem v pohodě. Asi by to bylo jiné, kdybysme neměli už nic v mrazáčku, ale takhle vím, že za chvíli zas naklusám do centra pro dalšího prďolu 🙂 . A sice si to nepřipouštím, ale i kdyby nevyšel žádnej z ketů, máme ještě dvě IVF. Vím, že se to stát může, ale byla by to hodně smůla, aby nic z toho nevyšlo. Takže věřím, že jo 🙂 .

jittak
2. říj 2013

@l.u.c.i.e na imunologii dobrý, zase jsme zanechali další vzorečky 🙂 a 9. 10. jedeme pro výsledky. Jsem zvědavá, co z toho všecho vyleze a jaké budou závěry 🙂

l.u.c.i.e
2. říj 2013

Ahojky holky, jsem zpět z poradny. Dopadla jsem takto: Mému dr. se nelíbilo srdíčko, tak jsem musela na ozvy. Tep měl mezi 150 - 160 za min. Prý na hranici, ale pořád dobrý. Mám přijít na další ozvy v pondělí. Když jsem objednaná do rizikovky až na 16. 10. Přibral za týden jen 150g, měl by mít 200g navíc, ale prý taky ještě v normě. Celkem má 2150g. Tak snad je vše ok. Jinak se prcek zase otočil hlavičkou nahorů. Takže teď nevím na čem zase jsem.

@mufmartik, tak to jsem ráda, že to bereš relativně v klidu. Ještě, že máš ty sněhuláčky a snad nyní na podzim se zadaří. S Matym jsem otěhotněla v říjnu a Marym v únoru 🙂

@jittak, tak držím palečky, aby bylo vše ok a mohli jste brzo na další IVF. Pak dej vědět ty výsledky!

spark
2. říj 2013

@mufmartik Přesně tak. První den já totálně nezvládla a dnes Radís,tak uvidíme co zítra. 😕

petluska
2. říj 2013

@mufmartik
Ahoj, mne taky vyslovne PREDNISON nedoporucili, ale ve Smetance mi ho i tak nasadili a mame doma petimesicni dvojcatka na ctvrty pokus ze Smetanky. Ja bych si na nem trvala 🙂

alba1
3. říj 2013

Ahoj holky...tak ani 3. Ket nevyšel... :( bohužel poslední pokus a naděje na mimčo od manžela vyhasla :( ted se smiřujeme s dárcem...bohužel mému muži již nedoporučují provést ještě jednou TesaMesa...veliké riziko, že by narkozu nezvládl...kvůli srdci a tlaku...takže až to nějak vstřebám a zpracuji informaci o dárci, asi to zkusíme...je divné nevědět nic....
@l.u.c.i.e držím pěsti at prcek přibírá a vše je oki...nervy jsou, při IVF, ale toto je asi mnohem horší...9 měsíců mít strach co bude...

@mufmartik je super, že máte ještě mrazáčky...a doufám, že když u nás žádný bojovníček nevydržel, tak u Tebe to vyjde 🙂

ilonaat
3. říj 2013

Ahoj všichni, i když sem tak nejak nepisu, protoze vlastne ani neni o cem, tak na vas vsechny moc myslim a drzim palce 😉

@mufmartik Ahoj, tak to me teda mrzi, ze to nevyslo, ja jsem vas tady sledovala a drzela ti moc a moc palecky a vlastne jsem tak nejak citila, ze by to mohlo vyjit. Moc bych ti to prala. No pocity jsme mela spatne. Ale i tak, jednou nam to musi vyjit. Ted jsem si psala s kamaradkou, ktera byla na ivf pred trema lety a bez uspechu. U ni je problem, ze nema ovulaci a nedozravaji ji vajicka. Doktorka ji rekla, ze bez ivf prakticky bez sance mit dite. A svete div se, vratili se s pritelem z Chorvatska ( novým pritelem) a je uz v osmem tydnu techotenstvi. Takze nehazejme flintu do zita....zazraky se deji. A ty za chvili zase valis do centra pro snehulaka, takze nezbyva nez doufat a drzet palce, at je to ten spravny. Drz se a je fajn, ze jsi tntokrat mela lepsi psychickou vydrz. To je super. Krasny den

l.u.c.i.e
3. říj 2013

@alba1, to mě neskutečně moc mrzí, že to nevyšlo! Ach jo! Tohle by se nemělo stávat. Buďte silní.
Ohledně dárce. Mám známý, který mají již krásná a zdravá dvouletá dvojčátka s dárcem, ale museli se na to psychicky připravovat skoro 2 roky, než její manžel na to přistoupil. Jemu taky dělali TesaMesa, ale žádné spermie nenašli. Nyní je nejšťastnější táta pod sluncem a vyčítá si, že mu to rozhodování trvalo tak dlouho. Naštěstí jeho žena na něj nespěchala. Chápala ho a i mu navrhovala, že kdyžtak půjdou do adopce.
Dejte tomu všemu čas a uvidíte. Moc na vás myslím a držím palečky!

beruskkka
4. říj 2013

ahoj holky,dlouho jsem zde nebyla. Po 3neuspesnem nativu,kdy vubec nedoslo k odberu,jsem nativ i Natalart zavrhla-necitila jsem se tam dobre,vzdy kdyz jsem tam sla,tak jsem mela pocit,ze dostanu infarkt minimalne a chodila jsem tam s odporem. Proto jsem zvolila Smetanku. A prvni navsteva u Mudr. Piclove me opravdu nadchla,mam z toho fakt super dojem,recepcni prijemna,sestry take,prostredi krasne a pani doktorka vstricna a mila,to jsem presne potrebovala,nebot psychicky stav je take dulezity,ze!!! Domluvily jsme se na dlouhem protokolu Decepeptyl,Puregon a koncem rijna jdu na zastavovaci injekci. Dopor.nam Imsi vzhledem ke spatnemu spg. Chtela bych poprosit mufmarfika o blizsi info k dlouhemu protokolu a prubehu plus cene. Jak to u Vas probehlo. Dekuji moc! Je to tedy na dlouho,ale snad to k necemu povede,verim tomu. Dokonce me nabrali amh v ramci serologie jako uplne beznou vec. Takze za me Smetanka je na prvni dojem super! Hezky vikend holky a Lucko drzim palce at malej pekne pribira!