Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

adenka84
10. říj 2013

@parisek díky moc... za vysvětlení.. ale i tak to vyjde na dost peněz.. ale možná do toho půjdeme když nám nevyjde IUI( chceme ho zkusit 3x) a ještě máme zamražená 2 embria... od koho víš, že to bez narkozy nebolí? proč nás tedy uspávají? dal by se za to tedy ušetřit 2 000 a PK bychom my stejně nechtěli.. takže bychom se do 20 000 věšli... to by bylo ještě celkem fajn..
moc a moc tě držím palečky... my též zítra jedeme do Natu .. rozhodne se zda bude IUI nebo ne...
a ty jsi si testíček nedělala? nebo se chystáš testít zkusit až zítra ráno? já to tak dělala vždy nikdy jsem neměla odvahu testovat dříve..přeji hodně štětsí

parisek
10. říj 2013

@adenka84 Myslím že do těch 20 000 kč by jste se určitě vešli a rozhodně je to levnější než platit cele ivf.O nativu jsem četla hodně diskuzi tak tam holky psali že bez narkózy to neboli jen trošku píchne, ale dělají to bez narkózy jen u nativu proto že tam nemáš tolik vajíček jak u klasického ivf. Já jsem si dělala test v úterý a byl negativní a víc už testovat nechci uvidíme zítra samozřejmě že naděje umírá poslední ale moc tomu nevěřím ☹ Bereš nějaké vitamíny? já jsem zkoušela naposledy bumbat nosifol a kontryhelový čaj a proto si myslím že jsem z clostiku vypěstovala tolik vajíček a vyrostli mi docela rychle,my jsme jeli 11 den na kontrolu a byli už 18,20 a 22mm tak jsem hned dostala na večer pregnyl a hrozně jsem se bála aby do opu mi nepopraskali což u nativu se to často stává.taky ti přejí hodně štěstí snad se to nám všem co jsou tady a přeje si to rychle povede 🙂

adenka84
10. říj 2013

@parisek tak moc držím palečky...naděje umírá poslední.. teřba bylo na testíček ještě brzy..
a prosím tě oni si berou za ICSI celou částu 7 500kč a nebo tak jako vě většině CARECH za každé napíchlé vajíčko 1 000 kč? přijde mě nefér brát si třeba za 2 vajíčka celou částku...... myslím, že bych to bez té narkozy také dala.. jde jen o píchnutí to se dá určitě vydržet... no zatím ještě předbíhám, ale nativ budeme brát v úvahu..

parisek
10. říj 2013

@adenka84 my jsme platili 14 000 za nativ včetně icsi a nezáleží na tom kolik vajíček aspoň jsme to tak pochopili, no a k tomu jsme připláceli AH,oddělenou kultivaci,narkózu a léky ale ti stali jen 13 000 kč. Nechci ti radit ale určitě bych se k nativu přikláněla,má to i svoje výhody, že není to taková zátěž na organizmus a spoustu holkám se to povedlo. Ještě bych se tě chtěla zeptat na ty lázně. Doporučila Ti je tvoje obvodní lékařka a platila sis je celé sama? Ptám se proto, že nad tím teď taky přemýšlím. Zkouším všechno co by mohlo pomoct 🙂

adenka84
10. říj 2013

@parisek díky moc..pokud nám IUI nevyjde a Mudr. nám doporučí jako další postup IVF tak půjdeme 100% do nativu... to je jansá věc.. ještě máme v záloze ty emabria nativ by přišel na řadu až jako ta poslední možnost.. díky za informace..
do lázní mě pobídl hlavně manžel.. zašla sjem za svým obvodním gynekologem a ten mě je jendoznačně s chválil a do týdne mě připravil veškeré potřebné papíry na pojišťovnu.. ty jsme pak odevzdela čekala na schválení... do 3. týdnů mě polslali už rovnou nástup do lázní...
byla to rychlovka.. gynadař mě napsla, že jsem po laparaskopii a po 2 neúspěšných IVF a třech IUI jak dlouho se o miminko snažíme...v lázních mě pak řekli, že nárok mám na ně ještě jendou a to hned další rok, kdžy se miminko nezadří...celé mě to hradila pojišťovna.. ubytování, starvování.,a všechny procedury.. především ty gynekologické.. platila jsem jen vzdušný a pár korun přplatek za lepší stravování.. (to už nebyla povinnost).. spokojensot maximální (byla jsem ve FR už podruhé) mě to pomohlo moc a moc halvně po psychické stránce.lázeňský gynekolog mě řekl, co nejdříve jít do dalšího IVF... ještě před odjezdem z lázní jsem volala do Natua objednala se na konzultaci.. domů jsem jela 4. prosince.. v Natu jsme byli 6. prosince a 23. prosince jsem začala stimulovat 18. ledna bylo OPU 21. ledna ET a 8. února pozitivní testíček... mylsím, že ty lázně udělali své a i díky jim se to podařilo.. měla sjem to poslední IVF celé jiné, jiný protokol, jiné léky, injekce před ET navíc.. poprvé AH..jezdili jsem před tím i k léčiteli..nevím co z toho tenkrát pomohlo nejvíce.. ale pokud můžeš jdi do toho.. je to super.. mě tan nic nechybělo.. dokonce nai můj milovaný manžíek 😀

adenka84
10. říj 2013

@parisek co se týče vytamínku tak zobu prvním měsícem femibion.. a piji zelený ječmen a k němu zobu ještě chloleru..prý to dokáže také divy... mnoho ženám to pomohlo k otěhotnění i když dle lékařů byli neplodné..

adenka84
11. říj 2013

@parisek tak co kočko jak jsi dopadla?
my blbě IUI se tento měsíc konat nebude.. ovulka totiž už proběhla..tušila jsem to a cítila to na sobě.. další šance bude v listopadu...
možná, že jsme se ráno viděli..bylo tam dnes spoustu párů.

beruskkka
11. říj 2013

@parisek Ahoj,to co popisuješ je minimální stimulace. Při nativu je pouze jedno vajíčko v přirozeném cyklu bez stimulace. Takže pokud jsi píchala a měla šest folikulů myslim, že se jedná o minimální stimulaci....To jen aby v tom adenka neměla hockey....
Jinak manžel byl ve Smetance na KO spg...a měl nejlepší spg za celou dobu testování v Natalartu. Výsledek... 8 mil.v 1ml, celkem tedy 20mil spermií, pohyv 10procent a morfologie OK u dvou procent spermií, v Natu to byla vždy morfologie nula, počet půl milionu a pohyb pět procent....Je to tedy zajímavé, že by to bylo až tak kolísavé po 14ti dnech. Co myslíte?...nechápu.....Každopádně mě to fakt potěšilo.....

parisek
11. říj 2013

@adenka84 ahojky...děkují moc za vysvětlení zkusím to taky 🙂 Dneska jsme byli v natu hned ráno v 8h. a byla plna čekárna, ale nás hned vzali na krev a jeli jsme do laborky a jak jinak než negativní ☹ ale s tím jsem už počítala. To je mi lito, že iui se nekonalo o to víc se musíte dneska tulit a možná ani nebude potřeba příště někam chodit 🙂

parisek
11. říj 2013

@beruskkka Ahoj,ano psala jsem že jsem měla nativ s minimální stimulaci brala jsem clostik . Dneska jsem volala do smetanky a jsme objednané na nezávaznou konzultaci a můžu jen říct, že už po telefonu se to nedá s natal artem srovnat tak snad budeme taky spokojené a změna nám prospěje 🙂

parisek
11. říj 2013

@adenka84 teď jsem se koukala na tvoje foto a asi jsme se ráno potkali v čekárně, neseděli jste s manželem po levý straně hned první od zrcadla ? teda tebe asi bych nepoznala ale manžela asi jo 🙂

parisek
11. říj 2013

@adenka84 všimla jsem si, že jsem se překlepla u ceny za léky staly nás jen 1 300 kč a ne jak tam píšu 13 000 kč omlouvám se.

beruskkka
11. říj 2013

@parisek Presne,kdyz to srovnam s Natem,tak je to obrovsky rozdil! Ja jsem strasne nadsena za ten profesionalni pristup,rozhodne to jinak pusobi na lidi a je to jejich vizitka! Vzdy,kdyz jsem volala do Natu,tak me bylo spatne,vedela jsem,ze tam bude ta neprijemna sestra a parkrat me dost rozhodila. Je na ni videt,ze ma syndrom vyhoreni a ta prace ji moc nebavi,ale to uz jsme tu x krat probiraly! Proste Smetanka je o nekolik trid vyssi uroven a urcite maji lepsi vybaveni laboratore,coz se mozna ukazalo i na tom spg,ze maji lepsi rozliseni mikroskopu...nevim,to je muj ciste laicky nazor!

parisek
11. říj 2013

@beruskkka Souhlasím s tebou a přesně takhle jsem se cítila i já když volala do natal artu, dokonce jednou jsem nevydržela a musela říct doktoru, že občas se bojím zavolat, a že by měli sestřičky na recepci si uvědomit, že pracují s lidmi a trošku vstřícnosti by neuškodilo nehledě na to, že tam nosíme dost peněz. Taky pracují s lidmi a vím že je to někdy dost těžký ale musím pořad se usmívat, ale samozřejmě zbytek personálu jsou moc hodný takže škoda, že jen dvě sestry jim to tam kazí. S tím spg. je to dost zajímavé, v úterý tam jedeme tak jsem zvědava na jejich názor a už se moc těším a hlavně moc doufám že ta změna k ničemu bude.

ameliie
11. říj 2013

Ahoj holky, koukám, že ten přesun do Smetanky je hromadný, já od zítra začínám dlabat antikoncepci, tak hurá zase se něco děje po delší době. Nakoupila jsem další zásobu vitamínů pro partnera, aby jsme nic nepodcenili 🙂)))

Se sestrou v Natu mám podobné zkušenosti, jednou jsme tam zaslechli, jak jí doktor dával kázání, že si na ní někdo stěžoval, ale asi to bylo jedním uchem tam a jedním ven, protože se nezměnila, docela jim kazí pověst, ještě mě čeká jedna formalita v Natu a jestli se mě doktor zeptá, proč sme přešli do Smetanky, tak mu to povim upřímně, že jeden z důvodů je přistup sester, některých. I když je pravda, že těch věcí je víc, vadilo mi, že jsem nevěděla, kde ke komu půjdu a musela jsem vždy všechno říkat znova, co a jak. Přišlo mi to neprofesionální.

Držte se!

parisek
11. říj 2013

@ameliie Ahojky,můžu se tě zeptat jaký vitaminy jsi nakoupila? Manžel má sice spg. v normě ale kolísavý tak asi nebylo by naškodu vylepšit. Zrovna dneska cestou do natal artu jsem zaslechla,že červené víno působí dobře na otěhotnění tak asi začnu bumbat vínko 😀 držím pálce!

adenka84
11. říj 2013

@parisek to mě mrzí...
Nao u toho zrcadla sjem to byli vážně my.. a vy jste byli jaký pár? neměla jsi na sobě černý svetřík s bílou halenkou? seděli jste na proti nám vedle těch veitnamců?
takže atké se chystáte vyzkoušet Institut ve smetnánce? moje kamarádka od nich zase utekla nebyla spokojená s jejich přístupem přímo nesnášela Mudra Hradeckého.. ona zase říká pravý opak Natalart Institut nebe a dudy.. ale proč ne.. když dokážou pomoct k dítku tak člověk udělá cokoliv...na sestru Blábolovou jsem si už zvykla beru ji s rezervou... ale je fakt, že jim to kazí..
o tom nativu jsme mluvila dnes s Mudrem Rokytou stručně námto vysvětlil.. cena by prý byla těch 20 000kč.. tak pokud nám nevyjde IUI půjdem asi do toho..

adenka84
11. říj 2013

@beruskkka ahojky... myslím, že Institut má co se týče spermogramu jiné hodnoty... to samé je jinak na genetice a imunologii.. každý má své tabulky podle kterých jede... otázka je kdo z nich má pravdu.. zda ve Smetánce nemají příliš nízké hodnoty a netahají tak lidi za nos.. co jsem slyšela od známých jde jim hodně o peníze a dávají to i dost netaktně na jevo... např. kamarádka která od nich též utekla do natu.. (mimochodme v institutu neotěhotněla po 2 IVF v natu hned další IVf bylo pro ně úspěšné)..vyprávěla, že první co ji lékař při návštěvě řekl nebylo Dobrý den, ale jestli jim už dala peníze do kasičky??? o jakou kasičku vlastně šlo nevím??ale odst mě takové chováí zarazilo.a mě osobně by odradilo...
ale vám holky moc držím palečky ať vám tam pomohou..

parisek
11. říj 2013

@adenka84 Jj přesně to jsme byli my 😀 to je škoda že jsme se včera lip nedomluvili mohli jsme pokecat. Byli jsme taky u dr. Rokyty ten je moc hodný chodili jsme většinou k němu. Jdeme to zkusit do smetanky. Když nám to 4x nevyšlo a jsme dle všech vyšetřeni zdraví tak asi je někde chyba, zatím si netroufnu říct že chyba je v natal artu ale musíme jít štětí naproti a vyzkoušet všechno co jde. Já osobně bych chtěla opět zkusit nativ s minimálkou ale uvidím jaký názor budou mít doktoři 🙂

adenka84
11. říj 2013

@parisek jé no vidíš... to je vážně škoda... já jsem si to hned říkala, že to budeš ty...právě podle té krve... :(
no jasně vyzkoušet s emusí všechno v tom tě chápu... my zkoušeli také co se dalo,ale z Natalaru jsme nikdy odchod nezvažovali...pomohli nám k marušce.. jo sice to enbylo hned, ale zadařilo se věřím, že pomohou i k druhému miminku...
Mudr Rokyta je fajn.. my s manželem ho máme nejraději.. od něj máme i Marušku...🙂ú pak mámě rádi Mudr. Boušeho a až nakonec Mudr. Švábka..ne že by byl nepříjemný.. to vůbec ne ba naopak.. je na mě dost působil pesimisticky.. vše viděl moc černě .. než to ve skutečnosti bylo.. a to mě moc na psychiku nepomáhalo..ale pravda je, že zase vše pořádně vysvětlil.. nevzpomínám si, že bych z něj něco tahala nebo se ho musela na něco ptát.. .
pokud vím, tak si v antu můžeš zvolit pouze jendiného lékaře.. jen to msuíš tomu dotyčnému říct... je to možné.. ale musíš si vždy o to déle v čekárně na něj počkat.. nám osobně s manželem tohle nevadilo...to je to nejmenší...

parisek
11. říj 2013

@adenka84 to chápu, kdyby nám pomohli k miminku tak tam zůstanu, ale bohužel jsem to štěstí neměla ☹ ale nikdy neříkej nikdy a já neříkám že se tam třeba jednou nevrátím zatím to neumím porovnat ale jednou své zkušeností předám dál 🙂 tobě samozřejmě přejí hodně štěstí !

adenka84
11. říj 2013

@parisek díky moc i já tobě přeji štěstí a co vše máš v Natu za sebou?

parisek
11. říj 2013

@adenka84 mám za sebou asi 7 iui, 3 ivf,a 1 nativ s minimálkou, z toho jen jedno biochemické těhu nic víc ☹

adenka84
11. říj 2013

@parisek hm tak to už jste toho také dost prožili... ale věřím, že i tak vám to vyjde... znám holčinu co byla 9 an IVF .. a dočkala se také.. i kdžy to muselo být šílené..

parisek
11. říj 2013

@adenka84 šílené to je a já taky věřím že se to jednou povede i když teď si myslím,že byl by to zázrak, a v mým životě se stal jen jeden zázrak, a to byl den když jsem potkala svého manžela!

beruskkka
11. říj 2013

@adenka84 Tak samozrejme co clovek to jiny nazor! Ja znam kladne reakce na Sm.i ze sveho okoli,ma kamaradka ma odtud dve deti atd. Co se tyka tehotenstvi,tak to je pouze o nahode a stesti. Probiha zde selekce tak jako v prirode a otazka uspechu je ciste o nahode a stesti plus to,ze oni tomu napomuzou..cena 20tis.plus minus me prijde srovnatelna s jinymi centry,navic si rada priplatim za neco tj.imsi,co v Natu stejne nedelaji a co muze vice pomoci vybrat lepsi spermii atd. Co se tyka kasicky,tak jsem tam jiz byla 3x a o kasicce se mnou opravdu nikdo nehovoril a v neposledni rade je pro me dulezity muj dojem a pocit a ten rozhodl. Vim,ze jsem se proto rozhodla spravne!

adenka84
11. říj 2013

@beruskkka jasně jde o názor a zkušenost... osobní nemám tak nemám právo soudit.. já jen to co vím od mých kamarádek..a le je pravda, že znám i takové co odešli z natu do smetánky a děcka se dočkali... držím tě palečky..

ameliie
12. říj 2013

@parisek Ahoj, dokopila jsem ty "klasiky" které doporučují, C, Zinek, Selen a E vitamin, ještě mám z obchodu s bylinkama nějaké medikamenty 🙂)) prostě nechci nic podcenit, potřebujeme mít lepší spermiogram než už předchozího pokusu, to se nám přestala vajíčka vyvíjet ☹(( k ET ani nedošlo.

l.u.c.i.e
13. říj 2013

Holky, ono koneckonců bude jedno z jakého centra bude miminko, hlavně, že bude! My jsme 3x byli na IVF v Natu a mám doma 3 letého klučíka a za pár dní porodím druhého. Ono IVF je tak i trochu o štěstí. Po 2. IVF jsem zvažovala, že taky půjdeme do Smetanky, ale nakonec jsme zůstali v Natu a to z toho důvodu, že tam měl manžel zmražené spermie. Nakonec po rozmražení stejně žádné nepřežili... Na doktory nemůžu říci nic, jen mě tam vadila laboratoř - hlavně mladá embryoložka. Taky by mě zajímalo jaké tam mají metody na určování spermiogramu, protože na genetice měl manžel spermiogram 2x za sebou jen líné a motané spermie a v Natu vždy morfologie 0. Díky bohu a při morfologii 0 jsem 3x otěhotněla a budu mít 2 děti.
Všem vám držím palečky, abyste se uzlíčku štěstí dočkali. 🙂

parisek
13. říj 2013

@ameliie Děkují, zítra taký něco koupím tím asi nemůžu nic zkazit.