Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

hello_kyttinka
14. říj 2013

Ahoj, jen bych se chtěla podělit se zkušeností z Natalartu. Chodila jsem tam s přítelem 3 roky. Máme z sebou 1x IVF, a neskutečné množství IUI. Nikdy se nic nepovedlo. Když jsme tam letos byli 20.5. na konzultaci, ptali se mi, kdy jsem měla na posledy ms, že je to divné, že jsem ji tam dlouho neměla. Nabrali mi krev na případné těhotensví, udělali UTZ, že je vše v pořádku, dali injekci na vyvolání ms a až ms přijde, máme se objednat na IUI. Druhý den jsem volala pro výsledky, krev byla negativní. Jaké bylo překvapení, když za 9 dní jsem měla HCG jako samoplátce 2602,4. Dle mého dr. už to v krvi být znát muselo, protože za týden jsem byla na UTZ u svého dr. a už byl vidět i váček. Neříkám, že to odflákli, ale způsob diagnostikování, mě jaksi zarazil.

l.u.c.i.e
14. říj 2013

@hello_kyttinka, tak to jsou super zprávy, že si samo miminko nakonec našlo cestu k vám 🙂
Já jsem si krev na hcg nosila do Privamedu a výsledek jsem věděla do hodiny a pak zase zpět do centra s výsledkem.

jirinka007
15. říj 2013

Ahojky holky, před měsícem sme začali dojíždět do Natalartu a zatím si nemůžeme stěžovat. Manžel má azospermie, 100% patologické a 50% motilních. Tak že teď sním běhám po doktorech a když vyjdou testy, tak bude moc jít aspoň na operaci, při které mu vyndají kus tkáně z nadvarlat. A pak jen můžeme doufat, že se tam nějaké dobré spermijky najdou a budeme moc na ICSI. Jsou to teď pořád jen nervy.
Já sem zatím na tu protivnou sestřičku nenarazila, tak si zatím nemůžeme stěžovat.

parisek
15. říj 2013

Ahoj, tak dneska jsme byli ve smetance na konzultaci docela mám dobrý dojem a litují že jsme to nezkusili už dříve. Dr. Hradecký nám vysvětlil toho víc za 1,5h, než v natal artu za 4 roky, manželovi spg,ten je v normě ale musíme ho vylepšit, takže dostali jsme vitaminy za 3 000 kč tak jsem zvědava. Teď když můžu porovnat natal art se smetankou tak smetanka je o něco dal co se tyče vybaveni, přístupu personálu a co je důležité tak mají víc metod, třeba pro ti co mají horší spg. hodně by pomohla metoda IMSI a to v natal artu nedělají. Jinak jsme se domluvili na prosinec že začneme se stimulaci a do ti doby potřebujeme se dat do kupy, bude nás to stát hodně sily a peněz 🙂

jirinka007
15. říj 2013

@parisek Prosím tě a kde je ta smetanka? Díky

parisek
15. říj 2013

@jirinka007 v Plzni na náměstí.

jirinka007
15. říj 2013

@parisek Tak to už vím. Tam sme byli poprvé a nebyli sme tam moc spokojeni. Byli sme u Dr. Hradeckého a ten na nás všechno vychrlil. Když sem se ho zeptala jestli se dá manžel léčit, tak nám řekl, že se musíme nejdřív zaregistrovat a pak se snáma teprve pak začne bavit. Tak sme byli nemile překvapeni a pak sme zašli do Natalartu.
Ale je to na každém, jak se rozhodne a co mu vyhovuje.

parisek
15. říj 2013

@jirinka007 no upřimně mě už ani nezáleží na přístupu jen chci aby už se to konečně povedlo a když se to nepovede ani teď tak se na to nejspíš vykašlu už na to nemám ani silu a myslím, že po ivf (jsme samoplatci) nebudeme mít ani peníze ☹

parisek
15. říj 2013

@jirinka007 můžu se zeptat jak dlouho chodíš do natal artu a co máš za sebou ?

jirinka007
15. říj 2013

@parisek Tak to se ti nedivím. My sme zatím žádný ivf nepodstoupili a už teď sem s nervama v háji. Na všechno se musí jen čekat a stejně není nic jistýho.

ameliie
15. říj 2013

Holky já jsem si říkala, že první pokus by nám nevyšel nikde, tak že nelituji toho, že jsme ho podstoupili v Natalartu, ale upřímně jsem ráda, že teď jsme ve Smetance, víc jim důvěřuju a hlavně doufám v to, že jsou trochu dál v tom, jak pomoct "neplodným" párům.

parisek
15. říj 2013

@jirinka007 tak to ti držím hodně štěstí a pevné nervy ať se ti to povede co nejdříve 🙂

jirinka007
15. říj 2013

@parisek Mám za sebou operaci- průchodnost vejcovodů, ultrazvuky, krev. To mi teda dělala obvodní gynekoložka. Do natalartu docházíme přes měsíc. Brali nám krev na záněty a pohlavní nemoci a manželovi spermiogram. Teď jen musíme čekat na výsledky, aby nám řekli co a jka dál.
Jak dlouho si tam docházela ty?

jirinka007
15. říj 2013

@parisek Děkuji, snad budeme moc použít manželovo spermie, jinak budeme muset uvažovat o dárci ☹ O tom zatím manžel nechce slyšet

parisek
15. říj 2013

@jirinka007 aspoň víte kde je problém to nám zatím na nic nepřišli. Nechci nikomu nic radit ale být vámi tak jdu do centra kde dělají IMSI myslím, že při špatném spg. mají šance vybrat ti nejlepší spermie, ale to je jen můj názor !

jirinka007
15. říj 2013

@parisek Uvidíme, co nám řeknou. Tady by to bylo asi jedno, bude muset podstoupit operaci a tam vyndají ještě nedozrálé, tak by měli být lepší., ale to se vše ještě ukáže, jak to dopadne

jirinka007
15. říj 2013

@parisek To je škoda, že vám nic nenašli a přes to to nejde

parisek
15. říj 2013

@jirinka007 Já jsem chodila do natal artu 3 roky. My máme za sebou genetiku,imunologii,průchodnost vaječníku taky zjišťovali přímo v natal artu a všechno v pořádku a o krvi a ultrazvuku ani nemluvím to je před ivf samozřejmosti

manano
16. říj 2013

Ahoj holky s pritelem se snazime skoro 4 roky o miminko.Tak nas poprve poslala gynda do instit... na smetanku..nereknu nic na presonal ale bohuzel jsem byla s nima zklamana ze nedokazali pochopit ze mam menstruacni cyklus delsi...kdyz me cekala prvni inseminace porad me objednavali 12dd po MS cyklu coz bylo moc brzo...A kdyz jsem videla ceny jen za inseminaci 1500kc plus leky tak rikam to jeste preziju ale pak me mela cekat ivf a kdyz rekli jen za odber vajicek 15tis. okamzite jsem tam skoncila a sla jsem do natalart alej svobody....dne 14.10 jsem po inseminaci tak snad uz se dockame..protoze pritel ma min spermii ale rikal ze by nemnel byt problem otehotnet..akurat bych se chtela zeptat tekla vam take slaba krev hned po inseminaci jestli je to normalni?dekuji za odpoved

manano
16. říj 2013

@parisek ahoj odkud jsi?

parisek
16. říj 2013

@manano ahoj, jsem z Mariánských lázni, tak to ti držím palce, já jsem podstoupila asi 7 iui v natalartu už si ani nepamatují moc ale myslím že jsem trošku ten den vždycky špinila ale ne krvácela.

beruskkka
17. říj 2013

ahoj manano,nevim,kdy jsi byla ve Smetance,ale mas tedy mylne informace. Zakladni balicek je 15tis.ale je v tom odber,AH,ISCI a PK. Dale pak za IMSI se doplaci 5tis.a pak platis za leky cca 5tis. Takze celkem kolem 20-25tis. Samozrejmne pokud nebude nejaka z variant nutna tak se to odpocita ze zakladniho balicku. Takze jsi to asi spatne pochopila.

ameliie
17. říj 2013

Ahoj holky, všude je něco, každý má možnost si vybrat, důležité je, aby se každý cítil v pohodě a odcházel s pocitem, že pro něj dané CAR udělá vše co je potřeba 🙂)) já ted vesele zobu antikoncepcí a už se těším až přijde druhá fáze, stimulace. Docela to utíká a já věřim, že tentokrát to klapne.

parisek
17. říj 2013

@ameliie Budu ti držet moc palečky, já mám taky koupenou antikoncepci ale začínám zobat až v prosinci, taky trošku nechápu proč ta antikoncepce když mám pravidelnou ms, ale je to zase něco jiného a třeba zrovna tenhle způsob nám pomůže k vytouženým // 🙂

nesmula
18. říj 2013

Ahoj holky, držte se a věřte. My jsme docházeli do Natu a teď čekáme, takže nezoufejte....vyjde to!!!! Občas nás sice překvapili nějakým neohlášeným placením nebo léky o kterých nebyla řeč, ale jinak spokojenost. Můžu jim jen poděkovat. 🙂

beruskkka
18. říj 2013

ahoj holky,ja antikoncepci neberu,odmitla jsem ji s tim,jestli to neni nutne,a pry neni. Ze je to kv.tomu,aby zena nebyla tehotna nebo aby se neudelala cysta. Ja aniko nikdy nebrala a jsem za to rada,je to svinstvo...takze pokud to neni nutne nevidim duvod.

ameliie
18. říj 2013

@beruskkka Celta jsem ruzne názory na braní antikoncepce před ivf a kdo ví, co je vlastně pravda. Kazde prasky jsou svym způsobem svinstvo a myslim, že když srovnám antikoncepci a stimulační léky, tak antikoncepce je to nejmenší zlo a bere se kratkodobe. Mimo jine srovnava hladinu hormonů, což je u některých důležitý, ja s tim mam problém, mam snizenou funkci stitne žlázy ☹(((

ameliie
18. říj 2013

@parisek Děkuji 🙂)

adenka84
22. říj 2013

@manano ahojky.. držím ti moc palečky... já po IUI nikdy nekrvácela.. ale stát se to může... enní to nic neobvyklého toho se neboj..

parisek
23. říj 2013

@adenka84 Ahojky. Potřebují od tebe nějaké rady. Dneska jsem byla u dr. zeptat se na lázně a kdyby náhodou to klaplo tak zajímalo by mě v jakým hotelu jsi byla a jestli jsi byla spokojena a nebo bys spíš doporučila jiný, a ještě jestli jsi doplácela něco a kolik? Děkují předem 🙂