Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

terka82
18. srp 2009

Micha a jak dlouhé máš cykly? Že by dovolená zabrala???? 🙂
Gab zjišťování ovulace už jsem zvdala, testy naprosto neodpovídají bazálce a tak na to házim bobek. 😀 Oni si páni doktoři poradí. 🙂 Co kočička? Už je to lepší? Už to čtu, tak to je super.
Teri co mrcha, už dorazila? Snad jo, ať můžeš mazat na UTZ a hurá na laparku. No ale kdyby nedorazila vůbec bylo by to mnohem lepší. 😉 Jé já na tu práci zapomněla. Dělam ve firmě Lorenc log. K vám nakládat nejezdíme, ale znam pár kluků co tam jezdili, možná ještě jezdí. Naše dovča už se snad konečně rýsuje. Včera večer jsme ještě posílali nějaké info do cestovky a dneska nám k tomu zaslali hotely a termíny. Mě se teda moc líbí ta Kuba. Ale musíme to večír probrat.
Renap jak se s Anežkou sžíváte? Už je líp?
Ahoj Bubu, tebe ráda vidim. Jak je? Ses tu zase delší dobu neukázala.
Vlaďko já jsem měla taky něco na zabránění předčasné ovulaci. Jsem na tu tvojí úrodu moc zvědavá. 🙂
Markét super, zítra bude průkajda. Tak se tomu inzulínu fakt nevyhneš, viď? Ale co, to zvládneš a prďolku budeš mít aspoň pěkně pod kontrolou.

michamicha
18. srp 2009

terko, u mě to s délkou cyklu není tak jednoduché 😀 minulý měsíc přišla po 32 dnech, mám to tak plus mínus 5 dní 😠

terka82
18. srp 2009

Micha tak to jsme na tom stejně, ale teda mě teď chodí tak do 30 dnů, aspoň to se mi trošku zlepšílo.

tereza7974
18. srp 2009

Ahojky holky,
dnes byla v práci fakt pakárna, jeden průšvih za druhym. Byla jsem dnes na kávě s holkama z práce a potkala svojí dceru, která je jinak u babičky, šla do kina s kamrádkou 🙂
MS dorazila v pátek,už mam po a ve čtvrtek jdu na ultrazvuk. Tak pak poreferuju, jak jsem dopadla. Aduš držim palcééééé!!! 🙂
Terko,jestli pojedeš na Kubu, tak fakt závistí puknu 😀 Jééé já tam chci taky!!!!!

terka82
18. srp 2009

Teri snad zítra to bude v práci lepší. To je hnus takhle při pondělku, co?
Počkej až potkáš malou a půjde do kina s "kamarádem"... 😀
Hurá mrcha dorazila, tak už i tobě se to krásně rozjedem. 😉
Hmmm, tak to asi pukneš. 😝 😀 Vypadá to, že jsme rozhodnutí. Ale ještě se čeká na švagrovce, jestli se jim to bude líbit. Ti pak pošlu odkaz, abys mohla závistí blednout. 😀

michamicha
18. srp 2009

já chci taky na Kubu 😠 jsem dneska přemýšlela a napadlo mě, že když nebudu těhu do ledna (teda doufám, že budu), tak bych mohla překecat manžu na nějakou exotiku, třeba pro začátek egypt 😀 ale dost pochybuju, že se mi to povede, páč on nesnáší vedra... i když na druhou stranu v chorvatsku se aklimatizoval při 34 stupních a výše, tak by to zvládl 😀

renap
19. srp 2009

Ty jo,já chci taky na Kubu,to je bomba,teda až na ten dlouhý let,ale musí tam být nádherně. My už to docela zvládáme,malá pije kolem50 ml ,vypije to z jednoho prsa tak za 10 minut,tak to je docela rychlý,a jinak pořád spí,akorát někdy má prdy ,tak chvíli brečí,ale nevydrží moc douho,ještě nemá sílu. Dneska už by měla vážit 2,6 kilo,takže porodní váhu už dohnala,tak snad už bude víc přibírat,aby mohla do kočárku. S fotkama je to horší,máme je ve fotáku a něco mají v mobilu,ale ztratili čtečku a nejde to přetáhnout,ale dcera má asi 3 fotky na svým profilu na seznamu na lidech-DPavelcová,tak se můžete podívat,jestli chcete. Terko,třeba pomůže změna kontinentu a přivezete si malýho Kubánce,to by bylo dobrý,ne? I když nám vloni Egypt nepomohl,a to jem tam měla ovulaci =-No nic jdu kojit,mějte se hezky)

renap
19. srp 2009

Asi jsem napsala špatně to heslo D.Pavelcová

marketa137
19. srp 2009

ahoj holky, renap je fajn že už jste se trošku zaběhly, te´d už bude malá nabírat.
Dneska jsem byla u svýho doktora a mam průkazku 😀 , doktor kouknul na UTZ a mimís je ok tak snad nejhorší období už mam za sebou. příští úterý jdu na screening a pokud bude vše ok tak pak to řeknem rodině, i když si myslim že už to všichni tuší 😉. Už nosim těhu džíny a o je fakt pohodlíčko 😉 , na diabetologii když doktorka viděla hodnoty glykémií tak říkala že to bez inzulínu nejde. Dala hned větší dávky a budu píchat 3x denně před jídlem a 1x před spanim. naštěstí mam pera tak to bude jednodušší a za týden ko 😉

adenka84
19. srp 2009

Ahoj holky

Terko tu Kubu ti taky závidím, ale přeji ti to. Pořádně si tam odpočin a hlavně odreaguj.Možná vám to právě tam vyjde... 😉

Renap, to je fajn, že tě malá nezlobí. Uvidíš, že ti začne pěkně přibývat a za pár dní budete trajdat kočárkem.

Markét, tobě gratuluji, konečně máš průkazku. 🙂 Držím palce ať ti vše vychází jak má. Neboj, ten inzulín zmákneš! Hlavně, že bude pinďa v pořádku, ne? 😉

adenka84
19. srp 2009

Renap, malá je nádherná. Je to opravdu pěkná holčička, moc se vám povedla. Mimochodem i tvoje starší dcera je moc pěkná holka. 🙂
Zkrátka máš pěknou rodinku. Viděla jsem i manžela... 😉

gab123
20. srp 2009

Ahoj holky včera nám nešel net zas nějak přeplněno tak jsem vás dočetla ted. 🙂

Teri ta kuba by nebyla špatná,ale asi u mě blíží ta porodnice zhruba 3 měsíce nějak to letí.Do práce budu chodit do zač.října zda se nic nestane 😉 pak bude domovní dovča na úplné připravení na mimčo.
markét ta cukrovka je pakárna já si to s tím neumím představit,hlavně že mimís roste a uvidíš vše bude v pořádku!
renap to je skvělé,že si rozumíte s aneškou a je hodná já si to vůbec neumím představit tak ani nad tím nepřemýšlím asi to ke mě musí přijít samo 😀 😀 😝 na foto kouknu
micha musíš v to věřit že se taky usměje štestí na někoho dřív na někoho dýl neboj prý každá žena j e plodná to jsem se někde dočetla.Já vím člověk je vyřízenej neboj jsi silná vše zvládneš!mi ti stím aspon takhle pomůžem!
tereza 79 no bud ráda že nešla do kina třeba s kamárádem 😀 11let noo to má ještě čas.

mi jinak zatím o.k k doktoru jdu do natal.zítra chodím každých 14 dní.Macík se zlepšil,ale dávám mu ty prášky nevím zda bude fungovat bez nich.Tam jdu taky zítra na kontrolu tak uvidím.Zítra písnu.
Mizím na poštu a od 11.30 do práce uf vůbec se mi nechce,ale zas se nebudu opalovat mě to teda nic nedělá,ale každý mě řiká at se neopaluju těhu.tak papa

tereza7974
20. srp 2009

Ahoj holky,
tak jsem tedy dnes byla v Natalartu a samozřejmě, že ty cysty tam jsou pořád. Takže jsem dostala doporučení na laparku a hned jsem tam volala. První volný termín na prohlídku je 2.10.!! No alespoň jedna výhoda, nebudu tam ležet v tich vedrech 🙂
Terko takže Kuba jo? 🙂 Tak to ti tedy opravdu mooooooc záááávidim. Takže tvoje povinost vůči nám závistimcům je, aby jsi pak dala do alba fotky 😀 Určitě si tam odfrkneš a nabereš novou energii.
To je škoda, že nejezdíte pro nás 🙂 I když je to teď fakt masakr 😒 Ale ten adroš prostě miluju.

Ahoj Renap, tak jsem si prohlížela fotky na profilu tvé dcery.
Obě dcery máš moc krásný 🙂 !! No a ti pejsci mě fakt dostali. Naši známí mají taky fran.buldočky, první byl černý s bílým flekem, byla to fenka Héra a teď mají další fenku Jessicu. Jsou tak prďácký pejskové!! Já mam hrozně ráda zvířátka, ale nesmí to být hmyz 😀 Kdyby jsi viděla jak mluvim s našim morčátkem, tak si budeš myslet, že jsem totální pako 😀 Anežka je tak roztomilá 🙂 !!! Až to půjde, tak dej prosim nějaký fotky do alba. A spinká v noci? Moc nepláče, tak to je fajn.

Aduš, a jak to s tebou vypadá? Jak se cítíš?

Gábi, já jsem četla v časáku pro těhule, že by se opravu opalovat neměly, že se jinak v horkách prokrvuje tělo a že je to špatný kvůli prokrvení placenty. Ale až tak pořádně jsem to nečetla, protože podrobnosti si nepamatuju. Hned jsem to říkala ségře, ta je taky cca v 26tt a pořád se opaluje.

adenka84
20. srp 2009

Ahoj Tery, to mě mrzí, že ty potvory cysty nezmizeli. I když ty jsi to asi čekala, co? na tu laparoskopii tě objednala docela dlouho, ale máš pravdu alespoň se vyhneš tomu vedru. Budu ti držet palce, aby bylo vše ok! 🙂

Jinak já jdu do natalartu na kontrolu zítra.snad bude vše ok. Dnes budu píchat naposled. Jsem ráda, protože mám už toho dost. Ty injekce v péru jsou v pohodě, ani je necítím.Ale ty druhý mrchy jsou fakt hnusný. ☹ Ne, že by bolel když si je píchám, to nei, ale spíš až potom, mám po nich vždycky lívanec,navíc mi děsně svědí a pálí břicho.Píchám si je v 8 večer a ještě o půlnoci mi to svědí. Jsem ráda, že se jich už zbavim. 😉

Gábi s tím sluníčkem bych to opravdu nepřeháněla. V tomhle hicu je nebezpečný pro všechny a pro těhotný to není nic dobrého. Sluníčka v životě si užiješ jěště dost. 🙂

Holky mějte se krásně papa.

terka82
20. srp 2009

Ahoj holky.

Micha v lednu už určitě těhu budeš. Co mrcha? Nejsi těhu už teď??? 😕 😀

Renap fotky jsem zkoukla a obe dcerky jsou kočky. Doufam, že ještě nějaké přidáš. A taky už konečně vim, kdo jsi. Jsem si nebyla uplně stopro jistá. 😀
Kubánce asi nedovezem, páč na dovče čekam mrchu. 😠

Markét gratulace k průkajdě. Teď už to bude jenom lepší. 😉

Gab no taky bych radši tu porodnici. Jsem měla mít příští týden termín. 😔 No místo toho si vyrazim na Kubu. 😀
Každá je plodná jo? Já si teda myslim, že jsem bez prášků naprosto neškodná. 😠

Tery to je k nas****, že ty cysty nezmizely a ten termín je teda šílenej. Ještě, že se mi to tenkrát povedlo tak rychle.
Fotky pak určitě nějaké nahodim. Ať se můžete pokochat. Pokud teda bude čim a celou dovču nám nebude lejt. Teď tam každý den podle předpovědí prší. No jo no dešťová sezona. 😖 Snad to nebude tak hrozný

Vlaďko zítra budu držet palce. 🙂 Na to svědění si dobře pamatuju. Měla jsem sice injekce jiné ale reakci stejnou. 😒

A aby jste se mohly pokochat tak přidávam odkaz na náš hotel: http://ehg4.giata-web.de/index2.php?uid=168302&...
No neni to krása... 😵 😵 😵 Snad se to počasí aspoň trošku umoudří.

adenka84
21. srp 2009

Ahoj holky,
tak už vím přesně, že na odběr vajochů jdu v pondělí. Všechno je v pořádku, celkem dobře rostou. Dostala jsem ještě 7 injekcí a nasadil mi penicilin. To proto, že jsem nositelka streptokoka.Jsem zvědavá jak to v po zvládnu... 😒
Dnes tam bylo šíleně lidí, ale šlo to docela rychle. 🙂

Gab, možná, že jsme se tam dnes viděli. Seděla jsem chvíli vedle nějaké těhu, ale šla jsem brzy nařadu, a nestihla jsem si ji pořádně prohlídnout. 😉 Jen vím, že to byla blondýna s dlouhými vlasy! 🙂

michamicha
21. srp 2009

terko, možný je všechno, mrcha zatím nedorazila a jsem 32DC 😅

adenka84
21. srp 2009

Micha, to by byla paráda, kdyby ti to vyšlo přirozeně. To by jsi se asi radostí zbláznila, co? Možný je všechno, ale taky je možný, že se mrch jen o pár dní zpozdí. Z vlastních zkušeností znaám to čekání, kdy mrch dorazí..... 🙂

adenka84
22. srp 2009

Ahoj Tery, moc pěkný Hotel. My 😉 slím, že jste dobře vybrali, vypadá to tam moc krásně.Romantika, přepych... Hlavně si to tam spolu pořádně užíte. 😎 A kdy vlastně odjíždíte?

terka82
23. srp 2009

Krásnou neděli přeju. 😀

Vlaďko tak ty už máš zítra den D. Držim palce ať je úroda co nejkrásnější. 🙂 A kolik embrýsků si necháte zavést?
Dík za chválu hotelu, taky nám výběr dal pěkně zabrat. 😀 😀 😀 Odjíždíme už v neděli. Už se mooooooc těšim. 😵 Tady vlastně nebudu až budeš testovat. Takže doufam, že po návratu tady na mě budou čekat jen dobré zprávy. 😉

Micha a co ty??? Jsem napnutá jak kšandy a ty se ani neukážeš. 🙂

adenka84
23. srp 2009

Ahoj Terko, děkuji jsi hodná. Embrýsků si necháme zavést dva. Doktor říkal, že zavádí maximálně tři embrya a to pouze ženám starších 35 let.
Tery za jak dlouho jsi testovala?Za 14 dní nebo už dříve?Díky. 😉
Přeji ti co nejkrásnější dovolenou pařádně si to tam užíte a hlavně se opatrujte. Tak papa měj se krásně. 🙂

Ahoj Micha, a jak jsi na tom ty? Dorazila mrcha nebo je to stále OK? 🙂

tereza7974
23. srp 2009

Ahoj kočky 🙂
Aduš držim ti palce, ať to zítra dopadne jak nejlépe to jde. Budu čekat až napíš, jak to probíhalo a kolik ti odebrali vajíček.
Terko, ten hotel je fakt bomba!!! 🙂 To je jak z nějaké telenovely, samá romantika 🙂
Micha, kdy budeš testovat, tak jsem napnutá jako kšandy 🙂

Já jsem i přemýšlela, jestli se na to mimčo nevyprdnu. Jsem z toho nějaká špatná a řikam si jestli to má vůbec ještě smysl. Bůhví kdy mě na tu laparku vezmou a pak máš mít 3 měsíce pauzu. Doktor řikal, že je velká pravděbodobnost, že i druhý vejcovod nebude funkční a že už určitě IUI nepřipadají v úvahu. Ptala jsem se ho jestli je opravdu nutný tedy na tu laparku jít. Řekl, že nutit mi nemůže, že klidně můžeme začít stimulovat, ale že by při odběru nepoznali co je co a že by mi mohli i ublížit a pak že by se to nemuselo udržet. Takže když to tak spočítam tak první pokus na IVF by byl až kolem března. No to se asi zhroutim.

terka82
23. srp 2009

Vlaďko 3 bych asi taky neriskovala. Co kdyby náhodou... 😲
Testovala jsem prvně 10DPO, začala jsem hodně brzo. 😅 A byl tam stínek, který byl vidět až na denním světle. Ale měla jsem ty nejcitlivější testy a vysoké HCG, takže bych příště radši vydržela o nějaký ten den déle. 😉
Moc děkuju. 🙂
Jsem fakt zvědavá jak zítra pochodíš. A jak se cítíš?

Terko telenovela jo?😀
Já už se tak těšim. Jen ta mrcha mi to kazí. Kdyby už chtěla dorazit. Jsem dneska 22DC, takže to budu mít akorát na dovču. 😠 😠 😠
Prosim tě, co ty černý myšlenky? Koukej je někam zahnat. Proč by to nemělo smysl?? A nechceš zkusit jinou nemocnici, abys to měla za sebou rychleji?
Neboj, to uteče. Já vim, se mi to kecá. Ale vždyť taky čekam. 30.01 jsem byla na ukončení a od té doby furt jenom čekam a čekam a ještě chvíli budu. 😖 Tak hlavu vzhůru, nejsi na to sama, my tě zhroutit nenecháme. 🙂

tereza7974
23. srp 2009

Terko, ono neni kam jinam. Do Mulačovky fakt nejdu a jiná nemocnice tu neni. Takový leta člověk čeká a čeká a čeká. Když konečně svitla naděje, tak pak zase tohle a zase musí člověk čekat. S tebou se mi bude čekat líp 🙂 Manželovi jsem ani neřekla, že IUI už nepůjdou ani to, že mam pochybnosti. On má teď velký starosti s barákem, tak až bude vhodná chvíle. Už byl špatnej z toho, že se tý operaci nevyhnu. Jak zvládáš ty to čekání?

adenka84
23. srp 2009

Cítím se všelijak, bolí mě břícho a o prsou ani nemluvim. vůbec se jih nemohu dotknout. 😒 Už, aby byli ty vajochy venku.

Tery. co ty pochmůrné myšlenky. Neboj to bude v pohodě. Ber to pozitivně, alespoň si tvé tělo odpočine od hormonů. Snaž se odreagovat. A uvidíš, že to uteče jako voda. Do března to vydržíš, třeba to pak půjde samo. A nebo jestli nechceš čakat tak zkus jinou nemocnici. Třeba nějakou menší, kde nemají tolik pacientek. Tam mají pak i víc času se ti věnovat a jsou tam mnohem ochotnější. 🙂 Hlavně vyžeň z tvé hlavinky ty negativní myšlenky. Jdi si za svým cílem a uvidíš, že to zmákneš.
My všichni tady musíme bojavat a myslet pozitivně. Určitě se na každou z nás usměje dřív nebo později štěstí. Koukej třeba Renap....A věř to mu, že ji budem jednou následovat. 🙂

tereza7974
23. srp 2009

Aduš, já žádný hormony nebrala a Švábek řikal, abych šla určitě do fakultky. Ještě že vás holky mam!!!!
To ti věřim, že se těšíš na odběr, když máš prsa v jednom ohni a další ty potíže k tomu. Já se těšim až zítra napíšeš co a jak 🙂 Musí vám to vyjít, pak to zvládnu i já!!!

terka82
23. srp 2009

Óoooo to jsem ráda, že se ti se mnou bude čekat líp.(teď bych přihodila červenajícího se smajlíka 😀 )
Ber to z té lepší stránky, na IVF už půjdeš úplně zdravá a to by bylo, aby nebylo... Je to lepší trošku odložit, než si pak vyčítat, že ti cokoliv nedovyléčili. Zvlášť u IVF, kde jsi "omezená" třemi hrazenými pokusy. Chudák manža, taky toho musíte mít oba ažaž. Ale neboj, bude líp. 😉
Zvládam, nezvládam... Mam hafo práce - jsem ráda, že jsem se po návratu z neschopenky dostala na jiné místo než předtím, páč tam bych se asi zbláznila a nudou bych se utýrala. Jinak se snažim se v tom moc nepitvat a vytěsňovat to, co to jde. Dokonce jsem začala i péct, a to jen abych se nějak zabavila. No docela mi to jde. 😀 Ale to víš, taky na mě přijdou depky, hlavně když jsem doma sama a pak tu sedim a bulim. 🙄

michamicha
23. srp 2009

ahoj holky, no já to vidim asi tak, že opět nic, dneska jsem 34DC, test jsem dělala ráno a kde nic tu nic 🙄 tak nevim jak dlouho mam čekat, nebo jestli hned volat do natalu...
ještě se musíme domluvit s manžou, protože bych chtěla zkusit hned další IUI...
jen se modlim, abych až půjdu příště do natalu šla k Rokytovi, protože Bouše byl takovej zvláštní, prostě jsem z něj neměla moc dobrej pocit 😕
co myslíte, jak dlouho mam čekat jestli dojde mrcha?

tereza7974
23. srp 2009

Tak to jsme na tom Terko dost podobně, až tedy na to pečení. To mě totiž moc nebaví. I když dnes jsem udělala střechu Bébéček 🙂 Já jsem se teď hrozně upnula na to mojí kobylu puberťáckou a pořád vzpomínám, když malá. Jsem tak trochu magor 🙂 Já jsem taky šťastná za svojí práci, tam nemam čas nad tim přemýšlet. Víš čeho se nejvíc bojim? Toho, aby mi nenašli i něco na děloze, abych nepřišla o tu šanci mít dítě. Vejcovody "vem čert" i bez nich se dá otěhotnět i když už za větší prachy.

Micha, tak to je škoda s tim testíkem, ale ty jsi řikala, že máš cykly nepravidelný viď? Tak ještě chvilku počkej a rovnou se objednej v Natalartu s tim, že chceš zkusit další IUI.

adenka84
23. srp 2009

Ahoj Michamicha, do Natalartu bych zavolala až mrcha dorazí. Tak mi to vždy říkal v Natalartu a hned mě objednali 12 DC na UTZi. Jinak z Bouše není špatný doktor. Je prvada, že je z nich nejmín upavídaný, když chci něco vědět něco na víc musím se ho ptát. 😒 To u Švábka a u Rokyty nehrozí. Ty mi vždy řeknou, vše co potřebuji. Jinak Bouše tam minulý týden vůbec nebyl. Asi má dovču. Rokyta tam je, zítra mi bude dělat ten odběr právně on.

Tery to víte, že vám dám znát jak to dopadlo. 🙂 Už, abych to měla za sebou, začínám být z toho nervozní. Určitě dnes z toho neusnu.