Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

beruskkka
18. dub 2014

@parisek Tak to je super, že už je Tě lépe...hezky si to užívej, moc Tě to přeji po tolika neuspěších si to faaakt zasloužíš, držím palce, at je všechno tak jak má a máš super těhu a rychlý porod...Jj, koncem dubna čekám MS a pak 21DC začnu s Decapept.Pokud budou nižší dávky a nebude OHss, vím, že to bude v pohodě...Jinak já beru vitamíny průběžně, měla jsem nízké železo, takže jsem ted měsíc brala Aktiferin a Chlorelllu...před měsícem jsem měla hodnotu 4....dneska jsem si volala pro vysledky a mam 10, což je spodní hranice normy, takže to je super, budu pokračovat, ptž v těhu nedostatek železa je docela problém, takže to musím ještě doladit...jinak beru Pangamin, listovku, hořčík, bylinky...cvičim také...zdravě jim atd atd....manžel bere Fertilan.....Takže děláme maximum a zbytek je na osudu 😎

wendulinda
5. kvě 2014

Ahoj děvčata. chtěla jsem se zeptat za jak dlouho po IVF jste si zkoušeli udělat testík.Já jsem dnes 8.den po zavedení dvou embrií a přezto, že jsem si říkala, že si testík neudělám, že počkám až na vísledky krve na který jdu v pátek, jsem si testík udělala-a je tam jen jedna čárka ☹ mám z toho docela divný pocit.jaké máte zkušenosti vy?

parisek
5. kvě 2014

@wendulinda Ahojky. Já jsem si dělala test 9 den po ET a byla tam jen slába čárka a to se mi uchytili dvě embryika, pak jsem zkusila za dva dny a čárka už byla stejná jako kontrolní. Tak ještě není nic ztraceno a nemusíš být smutná, zkus to za dva dny to už by mohlo být něco vidět. Držím palečky !!!!

beruskkka
8. kvě 2014

Ahoj holky, tady to nějak utichlo...Jak se máíte Amy, Lucko, Adenko, Mufmarfíku??????? Já se chystám ted na druhý IVF pokus.....

l.u.c.i.e
8. kvě 2014

@beruskkka, ahooojky, tak to držíme palečky 🙂 To víš, už není tolik času jako bylo dříve. Navíc Marýsek si vyžaduje svou pozornost a už začíná sourozenecké škárlení. Matýskovi se nelíbí, že se Marýsek třeba dostane k jeho autíčku a cucá ho. Hned mu ho sebere a dá mu cinkátko. Jenže to ho už nebaví 😀 Nebo mu třeba rozebírá koleje a to Matýska fakt vytočí 😀 Zatím se tomu směju, ale myslím, že bitky budou 😅

natalart
9. kvě 2014

Ahoj všem,chci se zeptat,jezdím do Plzně (natalart) a ted by nás mělo čekat ivf..jsem bez jednoho vaječníku a ještě mam sníženou fci.štítné žlázy..najde se někdo ,kdo má problém jako já a otěhotněl?-)))
a ještě nechápu,proč vzp to neproplácí?

parisek
9. kvě 2014

@natalart Ahojky. Já teda nemám takový problém,ale myslím, že se s tím dá v pohodě otěhotnět. Co máš na myslí že VZP neproplácí ? Jestli myslíš IVF, tak to proplácí každá pojišťovna, jen si za některé nadstandardy musíme si doplácet a není to málo. Já mám taky VZP.

wendulinda
10. kvě 2014

@parisek Tak jsem včera byla na náběrech krve , a dopadlo to asi nic moc, vyšlo tosice pozitivně, ale byla hodnota jen 60, v pondělí jdu znova a když se to nezvene jak říkal Dr. minimálně na 200 tak je něco špatně ☹
Tak ted už ztrácím naději nějak úplně ☹

natalart
11. kvě 2014

parisek-natalart..ahoj,no já mam 3inseminace za sebou a ted ivf..v uterý jedem na konzultaci co a jak..no řekli nám od 3000-17000kč..takže vzp něco proplácí a ty ten zbytek?.no to je fakt super..-((no jo,ale co nadělám,nic..tak já jen doufám,že ted už se to podaří..ty už děti máš?-))

parisek
11. kvě 2014

@wendulinda Ahojky. To je mi moc líto, ale třeba to ještě dopadne dobře ☹ A už jsi dostala menstruaci? Já jsem jednou taky měla hcg 120, ale nepotěším tě u mě to nedopadlo dobře, nakonec to bylo biochemícke ☹ ale říkali doktoři že měli případ když měla holka hcg jen 50 a přitom těhotná byla. Tak ti budu držet moc palečky. Je to tvoje první IVF?

parisek
11. kvě 2014

@natalart Přesně tak, pojišťovna proplácí ti základní věci a není to málo, ale my si musíme platit nadstandardy jako jsou ICSI, AH, prodlouženou kultivaci a t.d... Já děti ještě nemám, ale čekáme dvojčátka. Do Natalartu jsem chodila přes 3 roky a měla jsem 4 IVF a tak 6-7 inseminaci a všechno neúspěšné, pak jsme přešli do smetanky na náměstí a hned první z prvního IVF čekáme dvojčátka 🙂 Být tebou tak si radši ti nadstandardy zaplatím, o hodně zvětšíš šance na otěhotnění. 17 000 kč není ještě tolik, já jsem za poslední IVF které už mi nehradila pojišťovna platila 70 000 kč. Tak hodně štěstí a ať se ti to podaří co nejdříve 🙂

natalart
11. kvě 2014

@parisek..jéé tak držím palce,at jste v pořádku..no já uvidím co mi v úterý řeknou.. 🙂
stejně je to nespravedlivý,co chceč mimčo a musíš si platit za to co jiným jde zadarmo 😉 🙂
ale jinak díky za info 😉

natalart
12. kvě 2014

parisek@.ahoj,tak jsem dneska dostala mail z brna z jednoho sanatoria..kde mi pan.dr.napsal:4krát ivf hradí vzp..ale je podmínkou 1transfer embrya.pozor mnoho ivf center na tuto podmínku neupozorní a povádí transfer 2 embryí a pacientku připravý o 50-100.000kč.. 😨
mě teda neřekli vůbec nic,že to hradí vzp.. 😒
no uvidím,co se dá dělat.. 😉

parisek
12. kvě 2014

@natalart Ahojky. Ano to ti napsali správně,každá pojišťovna včetně VZP hradí 4x IVF a případě že si necháš zavést 2 embrya tak 3x,je to dané ze zákona, ale to nemění nic na tom, že budeš si doplácet nadstandardy které pojišťovna nehradí a hlavně bez kterých je šance na otěhotnění mnohem menší. Kdyby pojišťovna nehradila tak platiš za IVF cca.70 000 kč. A není pravda že by dr. v centrech neupozorňovali na to, oni upozorňuji až před transferem a ptají se kolik embryi chceš transferovat, myslím že dříve to nemá cenu když ani nevíš jestli bude co transferovat. U koho jsi byla v Natal artu, že ti tohle nevysvětlili?

parisek
12. kvě 2014

@wendulinda Ahojky. Tak co kočko, jak dopadla dnešní krev? Doufám, že máš dobré zprávy.

janinak24
12. kvě 2014

Ahojky, chtěla bych se k Vám připojit do diskuze.... Dneska jsem byla v natalartu na UT a vyšetřením před prvním IVF,který by měl pokud všechny výsledky budou dobrý tak začít v červnu. Upřímně jsem z toho hodně nervozní a mám strach ze zkamaní. Zatím si nechci od toho moc slibovat,ale malej červík ve vnitř doufá ,že to vyjde. Snažíme see o mimíska už 4roky. Já mám edimetriozu,polycystický vaječník ,neprůchodné vejcovody a na víc jsem po dvou konizaích. A to ještě jsem se dneska dozvěděla jak příšerný sprmiogram má můj manžel.Takže holky,kdy by jste tam měly trochu optimismu,tak klidně posílejte🙂 Jana

parisek
13. kvě 2014

@janinak24 Ahojky. Ráda bych ti dodala optimismu, ale mě v Natu nepomohli, chodila jsem tam přes 3 roky ☹ ale určitě najdou se holky co asi máji i lepší zkušeností. Tady ale je docela mrtvo, spíš běž na e-mimino, tam máji taky stránku Natalart Plzeň tam to víc žije. A jestli máte špatný spermiogram tak radila bych vám připlatit si IMSI nebo PICSI, jestli to teda v Natu dělají, za mě to nedělali. My nemáme až tak strašný spermiogram ale myslím, že i přes to se nám tolik let nedařílo a teď naposledy jsme si zaplatili IMSI a čekáme dvojčátka. Každopádně ti přeji hodně štěstí a brzy najít // 🙂

wendulinda
13. kvě 2014

@parisek Ahoj, tak včera to bylo zajímavé, hodnota HCG je 292, což je zase trochu více než by mělo být, tak v pátek opět nabírám směr Plzeň a už snad budu vědět na čem jsem. Zatím jsem ani menstruaci nedostala, jen se mi chce pořád spát🙂 je to naše první IVF, tak nevím co od toho čekat a nečekat 😒

janinak24
13. kvě 2014

@parisek Ahojky, no na IMSI jdeme ,připlatili jsme si za to 7,000kč,ale nevím co je PISCI. My jsme už před pár lety zkoušeli smetanovku,ale po první náštěvě a přístupu p.doktora jsm se rozhodla,že tamuž víckrat nepujdu o proti tomu ma natalrt na mě opačný vliv. Ty jsi si nechala dát 2 embrya a nebo se dvojčata povedly z hatchingu?

gambrinuska
13. kvě 2014

@wendulinda 😅 to vypadá nadějně, pokud je těhotenství ok,cca ob den se HCG zdvojnásobuje
@janinak24 nic neni ztracené nám teda nakonec pomohli ve smetance, předtim jsme chodili do Natu,ale je to o náhodě, přeju hodně sil a hlavně nadějje😉

parisek
13. kvě 2014

@wendulinda Jeeee tak to je krásna zprava. Tak to musí dopadnout dobře!!!!!!! Tak ti držím moc palečky a v patek dej vědět, ale já věřím že jsi těhulka 🙂

parisek
13. kvě 2014

@janinak24 Ne myslíš spíš ICSI to stoji 7 000 kč,-, za IMSI ve smetance jsme platili 5 000 kč,-. My jsme si nechávali zavést 2 blastocysty, v Natu k blastocystam jsme se nikdy nedopracovali, vždy nám zbyli 2 embrya špatné kvality ☹ Mě se ve smetance líbilo, že jsme měli jednoho doktora a že se na nás nestřídali všechny a i přístup byl super, a i kdyby nebyl tak pro mě je důležité aby ten dr. tomu rozuměl. Ale nechci tě nějak odrazovat i v Natu spoustu holek otěhotnělo a mají dobré zkušeností. Tak hlavně myslí pozitivně a věř že se vám to povede 🙂 Jo a PICSI je že vyberou i z toho mala ti nejlepší spermie, to samé je i IMSI ale na trochu jiný způsob.

janinak24
13. kvě 2014

Já se v těch zkratkách opravdu nevyznám koukala jsem do papíru a jdeme na ICSI...Tak to tedy je ,že jednu konkrétní nejlepší vyberou a stříknou ji přímo do vajíček. Na rozdíl od PISCI a IMSItak sejen společně kultivujou? Moc tomu nerozumím a otomhle se doktor ani nezmínil...

janinak24
13. kvě 2014

Hoky,můžete mi doporučit nějaký vit. přípravek před začátkem ivf? Slyšel jsem ,že fabion800 je prý dobrý

beruskkka
13. kvě 2014

@l.u.c.i.e Ahoj Lucko, to chápu, že toho času už je málo. kluci jsou super, malej je krásnej, je to moc fajn, vid...Tak si kluky hezky užívej, za chvilku budou větší...ten čas tak letí.....měj se krásně....

amy75
14. kvě 2014

@beruskkka Ahoj, máme se fajn, užíváme si těhotenství, jsme i s prďolkou v pořádku, malá roste jak má, jsem moc spokojená. Bříško už mám pěkné, občas pěkně funím a boty už si v předklonu nezavážu 😀D Připadá mi, že čas utíká dvojnásobně rychleji, ještě tři měsíce a bude nás doma víc 🙂 Pořád jsem si říkala, že je čas čas a najednou je půl roku od OPU za námi. Kočárek už je doma (kvůli pověrčivosti u babičky 😉 ), začínáme dělat pokojíček, jsme ve fázi nakupování, hodně věcí už máme, ale stále nám toho ještě dost chybí. No a taky jméno pro malou, pořád ještě váháme mezi dvěma, která se nám líbí 🙂 Je to docela náročný 🙂
Moc a moc ti držím palce, ať je druhý pokus úspěšný a ty si také budeš užívat své vysněné těhotenství a těšit se na miminko 🙂

amy75
14. kvě 2014

@l.u.c.i.e Ahoj, no to to letí, malej už je pěkně velikej 🙂 Máš moc krásné chlapečky 🙂

gambrinuska
14. kvě 2014

@janinak24 IMSI je lepší ICSI a nám konkrétně asi hodně pomohlo, vyberou pod mikroskopem s hooodně velkým zvětšením ty nej spermie 😉 připlatila bych si ho rovnou,ale za nás v Natu neměli
Femibion je super, hlavně v prvním trimestru,já užívam femibion furt 😉 ale stačí i obyč lsitovka u manžela se nám osvědčil vit E a energyman

wendulinda
16. kvě 2014

@parisek tak dneska na krvy 1400 a na ultrazvuku byl znatelný v děloze malinký váček 🙂 26.jdu opět na ultrazvuk a doufám, že se něco nového dozvím🙂 Ted jsi jdu lehnout, jsem nějaká unavená a si z toho cestování 🙂

parisek
16. kvě 2014

@wendulinda Ahojky, tak to je super 🙂 to je krásná hodnota a hlavně je to tam už vidět.To ti moc gratuluji a opatruj se a hodně odpočívej, nedělej nic co bys ne musela 😀