Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

wendulinda
20. čer 2014

Ještě mám jeden dotaz nevíte do kolika hodin může přijít kontrola na nemocné? Manžel bude muset odjet služebně pryč a já někdy už po 8 hodině spím, jak beru pořád ty léky tak se mi chce pořád spát .a mám strach, že mi asi zvonek přez dvoje dveře neprobudí 😒

niklo
25. čer 2014

ahojte baby, nespominate si náhodou, aký doplatok ste mali za clostilbegyt? Ak sa nepodarí táto inseminácia, čaká nás po dovolenke ivf a zaujíma ma, aké sú cenové rozdiely v liekov v lekárňach.

lucy131311
25. čer 2014

@niklo Ahoj, dával mi ho doktor zrovna včera a doplácela jsem 40 Kč.

niklo
25. čer 2014

@lucy131311 bola som si ho vyzdvihnúť v lekárni a povodná cena bola okolo 136 Kč a so zákaznickou kartou lekárne stál 66 Kč. Takže potom asi bude dobré obehnúť viac lekární, že? Myslím kvoli liekom, keď by som šla na umele oplodnenie.

lucy131311
25. čer 2014

@niklo To ani áno, alebo sa opýtaj priamo v centre. Mne ho dal doktor priamo v Natale, ani som nemusela do lekárne

wendulinda
6. srp 2014

Děvčata, už mám zase obavy, nedávno jsme byli na genetice a něco našli v krvy, tak v úterý nastupuju do Plzně na odběr plodové vody? Máte s tím některá zkušenost?Jak to probíhá? Mám z toho trochu strach 😒

parisek
7. srp 2014

@wendulinda já jsem byla na plodovce s dvojčaty v 21tt, a tam je riziko potratu ještě větší než s jedním mimi, a dopadlo to dobře, neměla jsem vůbec žádné komplikace 🙂 Dělali mi to přímo v poradně na Lochotině, rano jsem tam přijela asi na 10h. s sebou jsem měla přezuvky a noční košilku, vzali mě na sál a odebrali krev a udělali dva vpichy do bříška, ve tvém případě jenom jeden vpich 🙂 jenom to štípne, neboli to, potom asi hodinku ležela jsem tam u nich a odpočívala. Takže se ničeho neboj, je to v pohodě 🙂 potom jsem měla dobrý pocit, že jsem do toho šla a výsledky dopadli dobře 🙂

wendulinda
8. srp 2014

@parisek Díky moc, já jsem v 17.tt a budou mi to dělat na Genetice v Černicích.Řekli mi, že mám mít s sebou doprovod a doma 3dny jen ležet, tak jsem z toho dostala trochu strach. 😒

beruskkka
9. srp 2014

@wendulinda Držím palce, nedávno tt test a ted už máš půlku skoro, to je síla...jak se jinak cítíš, už víš co to bude? Určitě to dobré dopadne, držím palce....

beruskkka
9. srp 2014

Amy a co Ty děvče, už se Ti to blíží vid. Napiš jak se máš, co malá, jak snášíš těhotenství a kde chceš rodit...Přeji at vše dopadne jen dobře a těšíte se z krásného, zdravého miminka.... 🙂

wendulinda
9. srp 2014

@beruskkka Děkuji moc, taky se mi zdá, že to nějak rychle utíká, říkám si, že to je jako včera kdy jsme nedoufalim že se nám podaří a ted už je ve mne je malý tvoreček 🙂 Zatím ještě nevím co to bude, ale tak nějak jsem nedočkavá, takže se nejspíš pana doktora zeptám při nejbližší kontrole. Akorát mi našli těh,cukrovku takže se musím hodně hlídat, ale ještě to není to nejhorší....

beruskkka
10. srp 2014

@wendulinda No to víš, každá má něco, ale určo to bude OK. Kolik je Ti let a co Ti doporučili? Jaké jsi měla hodnoty a co se jim v krvi nezdálo? Držím palečky, at je vše OK

wendulinda
11. srp 2014

@beruskkka tak za pár dnů se mi připíše první 3 do života, u cukrovky jsm měla hodnotu 5.2 dr.mi vysvětlil, že jsou ted nějaké přísnější hodnoty pro těhotné, zkoušeli jsme to s diabetoložkou uhlídat jen dietkou, ale nepomohlo to, tak si píchám 2xdenne inzulín, z injekcí jsem měla strach, ale je to podobné jako před IVF-takové malinké jehličky takže to ani nebolí .nu a v krvy našli zvýšené riziko Downova syndromu ☹ je to 1:234 , uklidnovali mi, že to ještě nic neznamená-proto ten odběr plodovky, aby se zjistilo víc. Bude to zase nekonečné čekání na výsledky-ani nevím jak se dlouho čeká? Takže ted nás čeká zse pár dnů strachu co a jak dál 😒

amy75
11. srp 2014

@beruskkka Ahoj, ne ne, již se stalo 🙂 Dne 7.8.2014 se nám narodila v porodnici v Plzni na Lochotíně naše vymodlená krásná holčička Sophia 🙂 Už jsme dva dny z porodnice doma, malá je moc hodná, je naprosto úžasná a já neuvěřitelně šťastná 🙂

beruskkka
11. srp 2014

@wendulinda No ta hodnota na cukr je síla, já mam ted cukr kolem pěti, to abych začla preventivně s dietkou, ne...jinak neboj se četla jsem, že v dosti případech to pak plodovka vyvrátí, takže určitě to dobře dopadne...Držím moc palce, at je vše OK 🙂

beruskkka
11. srp 2014

@amy75 Jejda, tak jsi se konečně dočkala, to je mocc moc hezký ...Přeji Sofince do života hodně zdraví, lásky a pohody...No uteklo to hodně rychle, vid....A jaký byl porod a celkové dojmy? Držím palce, aby sžívání s mimčem probíhalo co nejvíce v klidu...a až budeš mít časík určitě písni co a jak.....budu se těšit....pa

l.u.c.i.e
13. srp 2014

@amy75, obrovská gratulace a hlavně hodně zdravíčka! Užívej si to, strašně rychle to utíká!

beruskkka
3. zář 2014

@wendulinda AHoooj, tak jak Vám to dopadlo, doufám, že je vše OK.

beruskkka
3. zář 2014

@l.u.c.i.e Lucko a jak Ty válčíš, co je u Vás a kluků nového?

l.u.c.i.e
4. zář 2014

@beruskkka, už není tolik času. Matýsek je ve školce. Zvyká si na celotýdenní docházku. Jinak to zvládá. Nebrečí. Je to takový rozumbrada. Mareček je zase závisláček na mamince, je to taková pijavička. Je zlatej. Škoda, že to tak rychle utíká. Všude vleze, vše prozkoumá, chodí kolem nábytku. Bráchu nenechá na pokoji. Furt něco 🙂
A co ty?

wendulinda
4. zář 2014

@beruskkka Ahoj, tak výsledky jsou natěstí úplně pořádku, strašně jsm se toho bála.ale vyskytli se komplikace, cestou z odběru domů mne začala odtékat plodovka, takže okamžitě do nemocnice, tam jsem si poležela 14dní, měla jsem hrozný strach aby bylo všechno s miminkem v pořádku, tam mi uklidnovali vždy ultrazvukem, že plodovky je dost, jen pořád ukapávala, potvora.Taky se mi tam z nervů trochu zvedl cukr, zítra jedu na diabetologii tak jsem zvědavá co mi poví? V pondělí jedeme na nějaký větší ultrazvuk ve 20.tt zase na genetiku, tak také doufám, že bude vše v pořádku. Tak nějak si říkám, proč nemůžu mít těhotenství tak jako většina-bez komplikací? 😒

wendulinda
5. zář 2014

Děvčata nemáte některá z vás zkušenosti s výtokem v těhotenství? 😖

hanule80
10. říj 2014

Ahoj, zdravím všechny, není tu některá, co by podstupovala teď IVF? Byla jsem tu v červnu, ale celé jsme to museli stopnout a teď stimuluji, jsem už jako samoplátce v ivf c\klu s minimální stimulací. Mám merional 75j., dnes jsem byla na kontrole a je zhruba 8 foliklů, tak mám radost, měla jsem strach, že nebudu na tak nízké dávky reagovat. Ode dneška mám navíc cetrotide a příští týden bude OPU. Tak píšu, zda by tu nebyla spolubojovnice 😉 v podobné fázi stimulace 🙂

adenka84
18. říj 2014

@amy75 Ahojky..mocinky moc gratuluji..úžívejte si ve zdraví toho velkého zázraku 🙂
@wendulinda a tobě i kdžy opožděně gratuluji k těhotenství,,dlouho jsem tu nebyla a koukám,že vám to vyšlo..paráda..opatruj se...

beruskkka
27. říj 2014

@adenka84 Ahoj holka a co Ty, kdy budeš rodit a co čekáte? Už se Ti to asi taky blíží co??????

beruskkka
27. říj 2014

@l.u.c.i.e Ahoj Lucko, tak to je paráda, že se maj bráchové tak rádi, je to super, hrozně to utíká, vid....Já se mam fajn 🙂 Tak si to užívejte....papa

beruskkka
27. říj 2014

@wendulinda Ahojky, a co Ty holka? Všechny komplikace už jsi si snad vybrala a ted už si to užíváš,vid...Jak dopadl velky utz a co čekate? Také se Ti to pomalu krátí vid...Tak držím palce, at je vše OK. 🙂

beruskkka
27. říj 2014

@amy75 Ahojky Amy a jak válčíte Vy s malou Sofinkou? Už jsou jí skoro tři měsíce, tak to už jste si zajely doma nějaký režim, vid. Jak to zvládáš? Kdyžtak sem dej nějakou fotečku, jestli můžeš 🙂 Moc Vás zdravím.... 🙂

beruskkka
27. říj 2014

@hanule80 Tady to bohužel už nějak nežije, doporučuji Ti zkusit E mimino, tam určitě najdeš spřízněnou duši..chodíš do Natu, ju? Jsi tam spokojená? My jsme tady s několika holkama přešly do Smetanky a tam se nám líbí mnohem více než v Natalartu....Co máš vše za sebou? Držím Ti palce 😉

hanule80
27. říj 2014

@beruskkka Ahojky, děkuji za příspěvek a ze zeptání 🙂 Tak z prvního IVF - odběr spermií Tesa/mese, máme chlapečka 6,5r a pak se sourozenec nedařil a nedařil. Po vyčerpání i 3.IVF nám zbyla jedna dávka spermií, tak jsme jako kompromis, jako samoplátci zvolili cyklus s minimální stimulací. Měla jsem injekce 75j merionalu, bylo 8 vajíček - úspěch jako hrom. do 3dne zůstaly dvě, které jsme transferovali. Dnes jsem 8.den po ET a 11 po OPU a níže dnešní výsledek testování...