Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

nancy5
Autor odpověď smazal
Zobraz
marketa555
3. bře 2018

my chodime, ale ohss jsme neřešili, tak snad odpoví někdo jiný...

maja37
3. bře 2018

Ahoj, ano, pokud přijde tato komplikace, tak si ji řeší přímo tam..sama jsem ji prodělala a chodila tam na kapačky- vždy jsem si tam lehla, pár hodin to kapalo, a pak šla domů...u mě to ale stupnovalo s tím jak rostlo HCG, už si s tím neuměli poradit a skončila jsem ve FN.. stává se to ale vzácně, ročně mají snad tak 1-2 případy asi na cca 350 transferů a většinou to zvládnou sami...já jsem byla výjimka..citlivě jsem reagovala na jakékoliv hormonál. stimulace (např. Clostylbegyt, který mi zkusili dát jen povzbuzení ovu, i když s ní problém nebyl..a pak byly málem čtyřčata),takže možná měli dát menší dávku?.. nebojte se toho, jen se tím budete stresovat, je to opravdu vzácné 🙂

ovecka14
3. bře 2018

@maja37
@maja37 Tak presne tohle jsem potřebovala slyšet 🙂 Moc děkuju! 😉

kreveta1
17. dub 2018

Ahoj holky. Já hledám a zjištuji informace. Byla jste některá za poslední 6 měs na IUI v Natalartu ?? Pokud ano, tak jak to probíhá, co se platí a tak děkuji moc K.

markethy235
17. dub 2018

@kreveta1 ahoj, loni jsem podstoupila 4 pokusy, poslední v prosinci. Probíhá to tak, že si domluvíte termín výkonu dle datumu očekávané ovulace. Dorazíte ráno s partnerem, tobě dr provede kontrolní ultrazvuk, aby se ujistil, že k ovulaci skutečně dochází (pokud je brzy, domluvíte se na dalším termínu třeba následující den), partner předá vzorek, tobě píchnou injekci na uvolnění vajíčka. Dorazíš tam znova za cca 2-3 hodiny (už bez partnera), provede se inseminace - ty si ještě 20 minut po zavedení poležíš. Po těch 20 min si půjdeš k dr pro zprávu, on ti případně řekne co a jak (výsledky spermiogramu atd) a zaplatíš 500,- 😉 jinak před inseminací je nutné dodržet pohlavní půst 3-4 dny.

kreveta1
17. dub 2018

@markethy235 super, super,super..... to je přesně co jsem chtěla slyšet 🙂 a pomohlo vám to ?

sonisek
17. dub 2018

@kreveta1 já na tom byla teda v červenci a nepovedlo se,ale tak my máme problém se spermijkama a IUI k tomu není no... Jinak jak píše markethy...akorát mně nic nepichali

markethy235
17. dub 2018

@kreveta1 kdepak, nepomohlo. Pred poslednim pokusem jsem v listopadu podstoupila i pruchodnost a vse v pohode. Nam pomohlo az IVF, ale treba to vam vyjde 😉 pujdes tam poprve?

kreveta1
17. dub 2018

@sonisek děkuji🙂 a přeji hodně štěstí 🙂

kreveta1
17. dub 2018

@markethy235 jojo. před rokem jsem byli u prof. Ulčové -Galové, já mám vajíčka v pohodě. Přítel je taky v OK. Tak jdeme na konzultaci a domluvíme termín IUI. Každopádně čekáme na mimčo dva a pul roku... tak uvidíme, zkusíme to párkrát a pak kdyžtak IVF.

sonisek
17. dub 2018

@markethy235 a vám pomohlo hned IVF? Nám v říjnu první nevyšlo...teď podstupujeme druhé,v pátek jdu na odběr.

sonisek
17. dub 2018

@kreveta1 u paní U-G jsme ní v lednu a de facto se na nic nepřišlo...jen manželovi spermiogram stále žádná sláva. Tak mi dala vizitku a až se nam to povede,mám ji napsat mail 🙂

markethy235
17. dub 2018

@kreveta1 to je jasný, zkusit se v tomhle směru musí opravdu vše. My právě IUI zkusili 4x s tím, že když to v prosinci nevyjde, tak v lednu začneme s IVF.

markethy235
17. dub 2018

@sonisek ano, hned první IVF a ET nám vyšlo. Dnes jsem začala 13tt a za týden jdu na screening. Bere něco manžel na lepší kvalitu? Můj bral kotvičník a Macu, hodně si chválí i Selzink. Ale jestli jsou výsledky hodně špatné, tak tohle asi nepomůže :(

sonisek
17. dub 2018

@markethy235 jo,bral už vše možné,jsem nakupovala 🙂 A extra zlepšení není. Jako vybrat na IVF dokážou,ale musíme mít ICSI,páč ony se samy do vajíčka nedostanou,jsou to mrsky líný 🙂

kreveta1
17. dub 2018

@markethy235 gratuluji ti. a přeji at je vše tak jak si přeješ 🙂

markethy235
17. dub 2018

@sonisek my jsme si to raději také pojistili ICSI a AH. Můj má spermiogram tak na hranici, tak jsme to udělali takto. Tak hlavně ať je odběr v pořádku 😉 já mám ještě teď po stimulaci zvětšené vaječníky, ale odběr až na anestezii celkem šel. A vy jste si v říjnu nenechávali nic zamrazit?

markethy235
17. dub 2018

@kreveta1 děkuji moc. Já si to zatím ještě moc nepřipouštím, spíš než bych si to užívala tak mám pár problémů (vaječníky zvětšené, cysty, krvácející hematom, nevolnosti,...), ale i tohle už se zlepšuje, pro mimčo to člověk ovšem vydrží.
Budu držet palce, ať IUI pomůže 😉

sonisek
17. dub 2018

@markethy235 no já právě měla jen 5 vajíček a zůstalo jedno embryo,to 3.den do mě soupli a nevyšlo to :( Tak snad teď aspoň něco zbyde.

lilavatty
19. črc 2018

Ahoj děvčata, mohla bych poprosit- byla by některá ochotná mi sepsat zkušenosti z Natalartu?? Sepisuji blog, kde jsou všechna centra , cneíky, recenze od vás..🙂 Ať je vše hezky pohromadě... Klidně do zprávy.Děkuji

verunkablack
25. črc 2018

@lilavatty jestli bys chtěla recenzi na Smetanku na náměstí, tak se ozvi 😉

lilavatty
30. črc 2018

@verunkablack Ahojky, určitě!! .-) děkuji

emilkamilka
3. říj 2018

holky, držím pěsti, at to vše vyjde jak má. A s kloubama si starosti nedělejte., To miminko za to stojí

sonisek
3. říj 2018

Ahojky,tak my nakonec v Natalu spokojeni nebyli a nyní jsem po OPU na náměstí a zatím spokojenost na dvě stě procent

verunkablack
3. led 2019

@sonisek copak se stalo, že se ti v Natalartu nelíbilo a ke kterému dr.si chodila? A zadařilo se ve Smetance?

sonisek
3. led 2019

@verunkablack prošli jsme v Natu 2x IVF,vždy zbylo jen jedno embryo a nevyšlo to. Tak jsme na 3.pokus přešli na náměstí a zadařilo se hned v říjnu po prvním transferu,dvojčata,a ještě máme 3 embrya zamrazene 🙂

sonisek
3. led 2019

@verunkablack v Natu jsem nejvíc byla u Bouseho...i 2x u Švábka a jednou u Rokyty. Na náměstí jsme chodili k dr.Krmickove.

verunkablack
3. led 2019

@sonisek no super, gratuluji ❤ já půjdu k Boušemu. Jdu do Natalartu poprvé.

verunkablack
6. led 2019

Holky, nemáte někdo ceník z Natalartu? Jen tak pro představu?