Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

adenka84
12. zář 2009

To je dobře, že jste si alespoň něco užili, hlavně, že jste se v pořádku vrátili. Na to špatný rychle zapomeneš a budeš vzpomínat jen na to dobré. Na to, že je Kuba tak drahá, tak se turistům moc nezavděčí, co? Hlavně, že jste si odpočinuli a odreagovali....

terka82
12. zář 2009

Ono to asi nebylo "špatné", jen jsme prostě zvyklí na něco jiného. Bavili jsme se tam v jednom baru s číšníkem - 7 let pracoval v ČR a řikal, že Kubánci turisty rádi nemají. Nechápu proč, když jim z turismu teče tolik peněz, ale je to tak. A taky to bylo znát. Když na víkend přijeli do hotelu domácí hosté, tak si nás nevšímal fakt skoro nikdo. 😠

adenka84
12. zář 2009

Zvláštní, vždyť turistama jsou vlastně živený. Nechápu. Alespoň si poznala nový marv lidu.

terka82
12. zář 2009

My jsme to taky nikdo nepochopil, ale je to tak.

Holky nemáte některá zkušenosti s ukládáním fotek někde na netu? Myslim třeba na rajčetí, fotografie.cz(nebo tak nějak) atd... Chtěla bych je někam uložit, aby to bylo přístupné i pro známé, ale zase nepotřebuju, aby nam tam lezl kdekdo. 😀

adenka84
12. zář 2009

Tery stím ti moc neporadím. Já mám fotky pouze na profilu Lidé cz, ale tam se může podívat každý. Mě osobně to nevadí. našla jsem tam spoustu známých a skoro všechny spolužáky. Je to prima je vidět po letech jak vypadaj a hodit s nimi řeč.

terka82
12. zář 2009

Aduš pár fotek by mi nevadilo, ale když bych tam chtěla nacpat 700 fotek z dovolené, tak to by mi to asi nepobralo... 😀 Mi celou dovolenou všichni řikali zuřivý reportér. 😠 😀

adenka84
12. zář 2009

tak to asi určitě nepobralo. To je fajn, že jsi fotila jako zuřivá. Alespoň budete mít památku. Ráda bych nějaké viděla, nechceš si je dát do alba?

terka82
12. zář 2009

Jo to jo, fotek máme mraky. Teď přijde to horší, probrat je, upravit a nacpat je nějak na web. Kolegyně z práce už mi poradila co a jak a kam.
Sem do alba nevim, uvidim až to proberu. Nebo bych ti kdyžtak pak dala odkaz na ty stránky. To by bylo asi jednodušší.

adenka84
12. zář 2009

Ok, to budu ráda. Pokud se chceš i ty podívat an nějaké mé fotky tak jukni na profil Jan.Vimmer1 mám jich tam celkem dost.

adenka84
12. zář 2009

Koukám, že kromně nás dvou tu dnes nikdo není. Kde jste kdo?Asi jsou všichni zaneprázdnění, možná zrovna pracují na mimi.... 😀 😀 😀

terka82
12. zář 2009

Tak jsme domluvený. Až to dam do kupy, pošlu ten odkaz. 🙂 Na fotky kouknu, to víš, taky jsem zvědavá. 😀
Jj taky koukam, že máme dneska soukromou diskuzi. Holky to tady dneska pěkně flákaj, tak snad z toho budou aspoň ty mimča. 😀 Mě se ve středu plně rozjela MS, takže u nás plození nehrozí. 😠 😀

adenka84
12. zář 2009

U nás právě taky ne, ale zítra na tp už hupnem. To už bude mrcha zcela pryč. dnes raději ještě počkáme. I když manžel už chutě má. NNedivím se mu, já je mám už taky. neměli jsme to už skoro měsíc. Kvůli IVF, nejdřív abstinence, pak odběr, no a 14 dní čekání.Které bylo stejně marné.. ☹

terka82
12. zář 2009

Aduš naprosto vás chápu. My navíc čekali pak ještě dalších 10 týdnu těhu + ještě šestinedělí po ukončení těhu, ale to už jsme úplně nedodrželi. to se nedá. 😅 😀 A taky to čekání bylo k prdu. No co, příště to dopadne určitě lépe. Pro nás všechny. 🙂
Jdu chrnět. Pá.

marketa137
13. zář 2009

ahoj holky,
terko vítam tě z dovolené, alespoň sis odpočinula a jseš plná síly do natalartu. tak hlavně te´d jen samé pozitivní zprávy.
adenko škoda že to nedopadlo ale třeba hned vyjdou mrazáčci, nebudeš tolik nabuzená hormonama a tělo bude víc odpočaté 😉, alespoň že na to můžete jít hned a nečekat třeba 3 cykly.
Já jdu v pondělí k zubaři a už teď se začínam bát 😒 . přiznam se že k zubaři moc na prohlídky nechodim takže něco určitě najde, je to pro mě nejhorší doktor ☹ , ale chci to mít už za sebou a pak už nikam nejít. internu mam odbytou tak ještě zubní. a 29 na genetiku a docela se tam i těším a le jsem tak nějak rozhodnutá že když screening dopad dobře a na trippl jdu 23 a pokud ten dopadne dobře a na UTZ bude vše ok tak do plodovky nejdu. zatim teda ani nevim jestli mě do ní budou tlačit, ale nějak vnitřně se bojim a nechci zbytečně riskovat. myslim že pokud by něco bylo blbě tak na screeningu by něco špatně vyšlo nebo na UTz by doktor v rizikovce taky něco poznal 😉. Zatim mě ani nikdo nenaznačil že bych na plodovku měla jít ale vim že na genetice jí dělají rádi. I můj doktor říkal že genetika neni nutná a jediná diagnoza je cukrovka a to si mylsim že jsem jedna z mála kdo jde i na genetiku 😒 , ale zase uvidim mimčo na kvalitnim UTZ, jinak bych tam ani nešla 😉

adenka84
13. zář 2009

Ahoj Markét. ničeho se neboj zubaře zmákneš, a budeš mít klid. pro mě je tedy gynekolog horší než zubař. Možná proto, že se ho nebojím a že zuby mám naštěstí v pořádku.
Držím ti palce, aby vám vše klaplo. myslím,že kdyby byl nějaký problém tak v rizikovce by to určitě poznali, od toho se tomu říká rizikovka. Taky si myslím, že tu plodovku by s tebou už probírali. uvidíš snad to nebude nutné. Má kamarádka na ní byla říkal, že to nic není spíš se bála, aby neuplížili mimi. Ale neboj budete určitě v pořádku. myslím, že to nejhorší máš už za sebou a teď tě budou čekat jena jen dobré zprávy.přeji tei to.

Jinak taky doufáme, že nám ty sněhuláčkové vyjdou. Mám starach. aby vydrželi to rozmražení. alespoň jeden. I když s manželem si dvojčátka mocinky přejem......Ale zase lepší jedne andílek než žádný, to dá rozum.

marketa137
13. zář 2009

Já ani nevim, ale prostě vrtání zubů je pro mě něco příšernýho ale zase to chci mít odbytý a mít klid. Ono to celkově bylo divný, můj doktor že genetika je zbytečná pak v rizikovce na UTz vše ok a v poradně byla mladá doktorka a sestra mě hned objednala na genetiku ale na Bory a to co jsem slyšela tak jsem tam nešla a půjdu k Lošanovi, už jsme tam párkrát byli a vim že jejich přístup je o ničem jiném 😉 . kdyby screening dopad blbě tak jdu hned ale takhle nechci zbytečně riskovat pokud k tomu neni důvod 😒 , od doby co jsem nešla hned na revizi věřim svym pocitům a pokud na genetice řeknou že je vše ok tak na ni nejdu 😉 . u vikína jsem nai na genetice nebla a cukrovku jsem měla taky a te´d tohle a víc věřim doktorovi co to dělá 20 let než moc aktivní sestře. ještě mě pomalu vynadala že nemam zprávu z genetiky 5 let starou 😒 , nebyl důvod jí schovávat. bylo to kvůli potratu v 5tt a bylo že geneticky jsme oba ok a tak radši půjdu tam kde jsme byli a mají moje zprávy a navíc na borech nemaj 4D UTZ.
Tam si myslim že jediný problém je aby přežili rozmražení, ale zase tvoje tělo nebude vysílený stimulací tak i když se říká že při mrazáčcích je menší šance tak si mylsim že to je cca na stejno. Spíš jich dost nevydrží, ale většinou ty co by se stejně nevyvíjeli 😒 . Nic než věřit a doufat nezbývá 😉 a je pravda že zas když by byl jen jeden tak má lepší vyhlídky, přece jenom jsou dvojky rizikový 😉 . mě po clostíku taky doktor strašil že jich může být víc a máme 1 a myslim že to fakt tačí, už teď mam břicho jako u Vikína v 6 měsíci 😉

adenka84
13. zář 2009

taky jsme chofili k Lošanovi, ale jednou nás strašně z klamali, vždy když jsedem o kolo tak mám hrozný vztek. Spousta lidí si je chválí, když se tam cítíš lépe tak určitě jdi k nim.
Moje ségra chodí na genetiku na Bory a moc si je tam chválí. Je po rakovině prsu a tak musí být pod kontrolou. Asi záleží na tom kdo je tam zrovna za doktora a sestřičku, každý člověk je jiný. Nikdo to s lidmi umí a nikdo je protiva.
Měj se držím palce ať ten zubař moc netrápí.. 😅

marketa137
13. zář 2009

Vidíš to a my tam byli spokojení. jde mě i o to že u lošana mají 4d UTZ tak se tam rovnou objednam pak na ten UTZ a právě manžel byl u známýho a ty mají roční dvojčata a když tam chodili tak prý u jeho tak vynervili a moje známá je zdravotní sestra a říkala že jak je to pod fakultkou tak docela nutí do plodovky, přece jenom pojištovna zaplatí 😒 . A je fakt že sestra se mě ani nezeptala a hned mě objednala a hned že si musim někde sehnat starou zprávu během 2 dní tak jsem tam nešla a objednala se k Lošanovi. Napřed tam byl manžel 2x na spermiogramu a pak jsme tam byli po potratu a na začátku těhu s Vikínem jsem si tam šla pro výsledky screeningu a vše bylo ok a že už tam chodit nemusíme, ale v tý době ani neměli ten UTZ 😒 . je fakt že když se někdy blbě vyspí tak ten přístup asi taky nic moc, mě stačil přístup doktorů v nemocnici. jdinej doktor který dělá jen UTZ měl normální přístup, jinak každý se mnou mluvil jako bych si těhu vynmyslela a hned revize, asi nejjednodušší řešení 😒, a pak sami přiznali že i ta ženská má mít hlavu a má se rozhodnout jak to cítí. Ale ve chvíli kdy na Tebe koukají soucitně a přece jenom vidí neprosperující těhu na UTZ dost často tak věříš spíš jim než sobě 😒 a když jsem odmítla hospitalizaci tak to mam hned napsaný v kartě a prý se může stát zázrak ale tak na 5% a proto si mylsim že oni nemají rádi čekání a nejistoty a radši to řeší ukončenim než aby jim tam přišla ženská s krvácenim v neděli 😒 a až od srdíčka to berou jako těhu 😒 . A je fakt že když si zjistíš dost věcí a vedeš si svou tak se ani nesnaží k něčemu přemlouvat ale když vidí nejistotu tak přemlouvají na X vyšetřeních a já si prostě mylsim že mimís musí být silný jedinec když jsem při těch nervech nepotratila a pokud by bylo něco špatně tak i screening by dopad blbě a pokud i trippl dopadne ok tak neni co řešit a na 4D UTz který prý trvá 20 minut by taky něco viděli 😉

adenka84
13. zář 2009

Markét to je dobře, že jsi s nimi spokojená. Moje sestra chotí na genitiku na Bory a nemůže si je vynachválit. Je po rakovině prsu. a tak musí být stále pod kontrolou. Říká, že je tam fajn doktor.

Markét, neboj budeě mít určitě všechno v pořádku. to víš, že kdyby byl nějaký problém tak už se ho všimli. Určitě máš to nejhorší už za sebou. A teď si budeš jen to těhu užívat. Chápu, že máš strach, ten teď budeš mít už pořád. Jen se zbytečně nestresuj.
Jinak ten 4D ultrazvuk, je vážně dobrá věc. Když jsme byli u Lošana, tak tam měli v čekárně obrázky. Bylo tam krásně vidět celé mimi. Nosánek, ručičky atd. Možná se už dozvíš co to bude. Nebo to je ještě brzy? Držím ti palce ať máte vše v pořádku... Papa a dobrou noc.

marketa137
14. zář 2009

ahoj tak jsem byla dnes u zubaře. naposled jsem tam byla v roce 2007, vim že se má chdit pravidelně ale já už jen při pohledu na to křeslo jdu do kolen ☹ . No a dneska žádný kaz a ko až po 6ti nedělí 😀 a 2 října tam vezmu ještě malýho a´t má taky razítko v průkazce 😉 .
Víš já se ani nestresuju spíš mě vadilo to jednání tý sestry, pomalu mě vynadala že jsem vůbec těhotná když minulé těhu bylo s cukrovkou 😒 , ale na 4D UTz se těšim a pohlaví už poznají, kamarádce to řekli už ve 13tt 🙂 , ale pak už budu jen ztěží odolávat nic nekupovat 🙂

gab123
14. zář 2009

Ahoj holky 😀
jak pak se vede!Markét já byla u zubáka dnes taky vše v pořádku tak jsem se divila,že ani nic malého to přijde po kojení tak doufám,že to ustojím bez velkých ztrát.Zuby mám krásně bílé,ale kazí se mi o 106!
teri tak koukám doma z dovči jsem ráda,že se vám líbilo.Jen se divím co to stojí peněz a pak jídlo na prd,ale zas si se nezpravila,co 😀 😀
adenka jak se vede koukám,že jsi v pohodě!To má sestra pěkné starosti takhle mladá, ta rakovina je děs!

U nás nic nového jen už skoro všechny mé zákaznice, kámošky porodily a já ještě necelé 3 měsíce 😝

terka82
15. zář 2009

Ahoj holky. 🙂

Jaký jste měly den?
Jsem se tady od soboty neukázala, nějak nestíham. Každý večer se se*u s fotkama z dovči. Snad už to dneska dotáhnu do konce. 😖

Zítra jedem na genetiku na krev kvůli té infekci. Snad už to bude v poho. Už aby bylo o 14 dní déle a my už měli výsledky... 😕

terka82
15. zář 2009

Ahoj holky. Teda tady to žije... 😀

Aduš jestli chceš poslat odkaz na ty fotky, tak mi prosím do IP hoď tvojí mailovou adresu.

Jo Renap, dneska mi kolegyně doporučila fajn program na zmenšování fotek, třeba by se ti hodil: http://www.slunecnice.cz/sw/jpeg-resampler/

adenka84
16. zář 2009

Ahoj holky to jsem ráda, že u vás zubař dobře proběhl.
Gab, ta nemoc u mé sestry byla opravdu šílená. Byli to nejhorší chvíle v mém životě. Bydlela u nás celý rok i s malým synovcem. Bylo to zrovna v období když jsem maturovala, takže hrozný stres. Přímo v den mé maturity, sestra ráno vstala, že mne půjde doprovodit. Stoupla si k zrcadlu a volala na mě, POJĎ SE NA NĚCO PODÍVAT. Přiběhla jsem co se děje, projela si vlasy rukou a zůstali ji v ruce. Hrůza. Říkala jsem, že určitě neodmaturuji. Připravená jsem byla výborně, ale přišla na mě hrozná deprese. Než jsem šla do školy ségra mi řekla, musíš odmaturovat s vyznamenáním, alespoň pro mou radost. Bylo mi hrozně těžko, pálilo mi v krku, chtělo se mi hrozně brečet. Ale ustála jsem to, už kvůli ní. Matura nakonec dopadla výborně 2 dvojky a 2 jedničky. Takže vyznamenání bylo...Po celou svou léčbu byla staršně moc statečná, plná bojovnosti a hlavně hodně silná. Říkala, že jí hodně pomohlo bydlet u nás a být stále mezi lidmi. Má za sebou spoustu operací, plastiku prsa. Ještě ji čeká odstranění celého spodku. Ale je báječná. Mocinky ji obdivuji a strašně moc ji MILUJI.
Teď už zpět k vám.

Terezko jak ty jsi dnes dopadla?
Moc ráda bych chtěla tvou adresu na odkaz, ale nevím co je IP.
Chtěla jsem se ti zeptat, nevíš, jestli se v Natalartu platí něco za KET?

terka82
16. zář 2009

Ahoj holky.

Aduš segra si teda opravdu "užila". To je hrozný. 😔 Ale hlavně, že už má to nejhorší za sebou. Je to bojovnice. 🙂

Já zatim nic nevim, do 14 dní by měly být výsledky, tak snad už bude vše OK. Ptala jsem se Dr. jestli se dá nějak vyčíslit pravděpodobnost toho, že při dalším těhu to bude zase špatné(kvůli těm chromozomům) a prý ne. A doporučila mi PGD. Já se asi taky spíš přikláním k tomu, abychom ty vajíčka otestovat nechali. Nechci to zažít znovu. Ale v NAT. prý PGD nedělají, takže asi budu muset přejít do Institutu. Což mi mrzí, tady už znam doktory, sestřičky, vim, jak to tady chodí. 6.10. jdem do NAT na konzultaci, tak se musíme domluvit, co teda bude dál. No nějak mě ten dnešek převálcoval... 😔

Aduš myslela jsem do interní pošty, tady přes koníka, abys nemusela házet svoji adresu sem na stránky. 😉
Asi je to tak, že pokud normálně ovuluješ a nepotřebuješ žádné léky na stimulaci, tak neplatíš nic. Ale stopro to nevim. To by ti spíš řekla Renap, ta na KETu byla.

renap
16. zář 2009

Ahoj,moc ted nestíham,stihnu to akorát dočíst,ale psát už moc ne.Malá má prdíky,bolí ji břicho i když dneska je to lepší,spala 3 hodiny v kočáru a už ji stihli rozmazlit a chce chovat tak když jsem doma sama ,tak je to síla 😀 Shánim takový to lehátko jak hraje a vibruje,tak se musim podívat na aukro a MMB.
Terko,četla jsem tvoje zážitky z Kuby docela síla,já myslela že je to jako v Egyptě-hotely luxus a jinak hrůza běs, ale moře tam muselo být krásný ne? No,my se stejně dlouho nikam takhle nedostaneme,příští rok to vidim možná na Itálii autem,jestli si s malou troufnem,nevim.
Někdo se tu ptal na prodlouženou kultivaci,myslim že to stálo 3500 a KET taky,jestli si to dobře pamatuju.Ale my jsme ted PK neměli a prý je to lepší,zavádět ty osmibuněčný,tak nevim.
S těma fotkama to sama nezvládnu,dcera furt není doma,ale příští týden má ten její přítel odpolední,tak prý bude doma udělá mi to fotoalbum.
Terko a tu PGD budete platit,když to doporučili na genetice? To je hrozně drahý ne?

terka82
16. zář 2009

Ahoj Renap. Chudák mrňousek, ať vás ty prdíky přestanou rychle trápit. 😉 Ti doma koukam pěkně zavařili, co? 😀 Snad to lehátko seženeš, ani nevim, že něco takového existuje.
Moře bylo fakt nádherný, teploučký a jako rybníky. Skoro žádné vlny. Prostě paráda. Tam bych se cachtala furt. 😵
Konečně se dočkáme fotek? Super, už se těšim.
🙂
Jj to by jsme si museli zaplatit. Ptala jsem se kolik to stojí a Dr. mi řikala, že to záleží na pojišťovně. Někomu to zaplatí celé někdo musí část uhradit(řikala třeba 15000, ale já četla 15-30 tis). Asi je to hodně individuální, i když teda pak netušim, podle čeho se ty úředníci v pojišťovně rozhodujou... 😖 Ale s mojí klikou počítam, že to zaplatíme celé. No ale asi je to lepší, než abych pak zase musela na ukončení. 😔 Ještě uvidim, co mi poví v NAT, ale fakt se toho strašně bojim. ☹

adenka84
17. zář 2009

Ahoj Terezko,
koukám, že to je docela velká částka.Ale určitě se vyplatí do ní investovat.Lepší než mít po celou dobu nervy a nedej bože opět prožívat to velké zklamání. Je je opravdu škoda, že budeš muset přestoupit jinam. Když už jsi si zvykla v NAtalartu a víš jak to tam chodí. Myslím, že v každém CARU jsou určitě fajn, alespoň ve většině. Budu ti držet palce. Hlavně buď v pohodě, žádné nervy.
Už jsem ti poslala do IP ten email, budu moc ráda když mi pošleš ten odkaz.
Mějte se všechny krásně papa.

terka82
17. zář 2009

Aduš dík. Včera mě to fakt nějak převálcovalo. Kolem všichni těhotní, naprosto bez problémů a já se v tom furt plácam. No ale už jsem se z toho včerejška trochu sebrala. Stejně mi nic jiného nezbývá... ☹ 😀

Odkaz ti pošlu, hned na to vlítnu.

A kde se toulá zbytek? Terkooooo, kdepak se zašíváš?

Renap, koukam, že už jste dali dohromady album. Hurá. 🙂 Malá je fakt boží. 😵 Se vám povedla.

marketa137
17. zář 2009

Ahoj holky, pár dnů nám nešel net 😉 , tak už byl trošku abs´táček 😀 . Jinak manžel přišel s tim že už mam mít vymyšlený jména a prý se je jistý že dělal holku tak uvidíme. jenžejméno na holku co jsem chtěla se mu nelíbí a jiný nevim a na kluka vůbec mě ani nenapadá. takže jsem byla v knihovně a mam knížku se jmény tak snad něco vyberu 🙂. Jinak zítra jdu do lékárny protože nevolnosti se začínají stupňovat a už je mě zle po čemkoliv, sice nezvracim ale asi hned tak nezmizí. už to vidim jako minule, povolí v 7 měsíci 😒 , co se dá dělat.