Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

kyzi
8. říj 2009

Ahoj holky.Právě jsem našla tyhle stánky a ráda bych se k vám také přidala.Jezdím taky do Natalartu,dnes jsem 8 den stimulace na 1 ivf.CHtěla jsem se zeptat píchám od 2dc Gonal a od včera k tomu i Cetrotide.Po gonalu nic ale po tom druhým se mi včera i dnes udělal červenej flek ,kterej svědí a i trochu štípe.Tak za hodinu se to sklidní a zmizí to.Ted koukám že Terka píše taky o svědících flekach,tak to se asi stává co?Jinak v Natalatu jsou opravdu moc hodní,jsme taky snima spokojený.6dc jsem byla na ultrazvuku a měla na každém vaječníku kolem 6 foliklů,nějaký prý ještě dorostou.Příští týden mě čeká OPU,mám z ní docela strach,hlavně z toho aby se vůbec nějaké vajíčka oplodnili.Spermiogram máme docela dobrý,ale nejspíš budeme mít stejně Icsi,prý je to jistější že se vajíčka oplodní.Chtěla jsem se zeptat jak je to s PK,jestli je opravdu lepší jí dát?

michamicha
8. říj 2009

Terko, manža už ví 🙂 včera večer jsme si telefonovali, tak jsem mu to vyprávěla a je rád, že se to pohne někam dál...

jo a k těm flekům, já si při té první IUI píchala sama Ovitrelle a to se mi udělal ten svědivý flíček, ale do hodiny zmizel... a minulý cyklus jak mi museli píchnout Agolutin, aby došla mrcha, tak mi to píchla sestra v Natalu do zadku a svědilo mě to ještě 14 dní, tak nevim čim to bylo ☹

terka82
8. říj 2009

Ahoj Kyzi. Vítej. 😉
Mě ty fleky taky asi po hoďce mizely. Taky koukam, že to je celkem častý. No kdyby nebylo nic horšího, co?
Úrodičku máš pěknou.
Jůů tady bude teď živo. Lucka půjde v sobotu na transfer, ty příští týden na odběr, Adušce už se KET taky blíží, Micha bude stimulovat na IUI, Terka půjde na laparku. Snad jsem na nic důležitého nezapomněla, jestli jo, tak se moc omlouvam. 😅 To bude fofr, tenhle měsíc. 🙂 To mam radost, že se to tady takhle rozběhne.
S PK ti neporadim. Doktoři vám to doporučují? My jí teda neměli a i tak se zadařilo. Někde ji strašně doporučujou, ale myslim, že tu Renap psala, že má PK i své nevýhody. Takže babo raď... 😒
A co vy máte za problém, jestli se můžu zeptat. Jak dlouho se snažíte?

Micha takže překvapení nebude? 😀 Taky bych to nevydržela. 😅 Ale nejdůležitější je opravdu to, že se hnete z místa a zase budete o krůček blíž miminku. 😉

gab123
8. říj 2009

čau děvčata vy jste toho napsaly! 😉
je tu pěkně živo jsem doma,ale ještě jsem se sem nedostala včerajsem vás jen tak narychlo přečetla a dnes dočetla! 😝
Teri prostě máš pakárnu já bych byla asi pěkně naštvaná,ale stím asi člověk nic neudělá!
Luci moc držim palečky,aby ty 3 vajochy udržely a vyvíjely!a následovala mě!
aduš čekání na mrchu je děs,vid ach jo,ale vydrž!
Micha měsíc uteče jak voda a zas se bude něco dít pro mě čekání bylo hrozně,ale když se konečně mělo něco dít byla jsem plná elánu!Vydrž....

kyzi
8. říj 2009

No popravdě měla jsem celou dobu strach jestli vůbec budu reagovat,měla jsem pocit že ty injekce semnou nic nedělají když jsem nic necítila.Takže když mi řek doktor že kolik je tam foliklů tak se mi ulevilo a hodně mi to nakoplo.Říkam si že znich snad nějaká vajíčka musí být.Od včera už mě teda začíná pobolívat břicho,hlavně při chůzi cítim vaječníky.V sobotu jdu na ultrazvuk tak jsem zvědavá jak dopadnu.Já měla problém otěhotnět už před lety když jsme chtěli první mimčo,měli jsme jít už tenkrát na ivf,ale pak jsem otěhotněla než k tomu došlo.Povedlo se to po 3 letech.když jsme malej chtěli pořídit sourozence tak jsem otěhotněla po roce snažení,ale v 9t se zjistilo že došlo k zamlkýmu potratu.Ted už je to 2 roky a nic takže mě doktorka poslala do natalartu a domluvili se na ivf.Šlo to docela rychle.Já mam anoovulační cykly,proto jsem ted měla strach abych vůbec reagovala.Na PK jsem se ptala doktora a on řek že to se pak uvidí co řekne emriolog tak nevim.Takže to asi necham na nich co nám poradí.Tak stěma flekama to bude teda asi opravdu častý,tak se mi i ulevilo.Jsem hotová takhle z těch injekcí,ještě když jsem viděla ty fleky tak jsem byla ještě víc.

gab123
8. říj 2009

vendulák je skvělý,že jsi v natal.spokojená uvidíš zadaří se!
jani ty se taky nemáš čeho bát!

já jdu do natal. zas v úterý doporadny už se to blíží.
teri už mám 2 fotečky s pupísem tak je tam pak dám docela jsem koukala jakýho mám pupíse!hihi

l.u.c.i.e
8. říj 2009

Holky, vy jste se nějak rozjely... To je dobře. 🙂 Moc děkuju všem za podporu. Snad dojde k transféru. Mám ze všeho strach. Ale jistě ty pocity znáte samy.

Vítám Kyzi, možná se v sobotu uvidíme. Jdu tam v 8:30 na transfér. Ale budu si tammuset 2 hodinky poležet. Tak to už brzo půjdeš na OPU, vůbec se toho neboj. Nic to není. Jen se trochu prospíš. Pak tě bude jen pobolívat břicho, ale vydržet se to dá. Máte i pěknou úrodu, tak se určitě zadaří. 😉 Držím palečky.

Gab, už se těšíme na fotky z bříškem... Přidej je brzo. Za chvilku už budeš maminkou. Jak si to užíváš?

Vendulák, jsem moc ráda, že se ti v Natalartu líbí. Jsou zde fakt moc hodní a ochotní. Je dobře, že máš z toho všeho dobrý pocit. Uvidíš, že po všech výsledcích budete vědět co a jak. Brzo se taky dočkáš.

To svědění po injekcích je opravdu normální. Je to jen krátká alergická reakce, která pak po chvilce odezní. Taky jsem to měla.

Jdu spát, tak dobrou 😔

roby
9. říj 2009

Dobré dopoledne holky, včera jste se pěkně rozjely, tak jsem vás teprve teď dočetla 🙂

Lucie, zítra budu držet pěstičky, aby všechny embrijka byla O.K. a povedl se transfer.

Vendulak, jsem ráda, že se ti v natalartu líbí, mě to čeká 3.11. první schůzka, tak jsem na to zvědavá, jen nevím jak to bude s MS, protože když mi řeknou, že se mám objednat na 1.DC na krev, tak nevím jak to udělám, protože já vlastně MS bez Agolutinu vůbec nedostanu, takže mi to vlastně ani nejkde nijak vypočítat, ale jestli bych musela čekat, tak to bych se asi vůbec nedočkala 😖 Mně už teda moje gyndr. hormonální profil dělala, ale už v březnu, takže to oni asi budou chtít udělat nový.
Už se do Natalu taky moc těšíme.

Holky, takový dotaz, kdyby náhodou MS dorazila na termín mé první schůzky v Natalu, tak se asi musím přeobjednat co? ☹

Gab, už se ti to blíží vidˇ? To je krása, doufám, že brzy rozšíříme tvé řady
🙂

gab123
9. říj 2009

roby určutě se nepřeobjednávej kdyby ms přišla na den kdy máš jít do natal.Budou si s vámi povídat,manželi nebo partnerovy vemou krev a tebe stejně budou objednávat na různé vyšetření.S ms jim vše vysvětlíš a oni tě ji taky rádi píchnou neboj nedělej si hlavu tam se o tebe postaraj!

luci tak už zítra budeš mít mimísky u sebe hlavně bud vyrovnaná a snaž se na to nemyslet,já vím že to nejde,ale snaž se! Moje kámoška po ivf otěh až na podruhé prvně ležela a moc to prožívala,ale na po 2 si je tam dala a jela do chorvatska autem utrouše si dávala v autě když nám to vyprávěla tak jsem se smála ,protože v tom autě jeli 4 dospělí a čekala až usnou 😀 😀 😀 tam dělali samé skopičiny a vyšlo to!Ted z jara se chystá do natu na druhého mimíska chce dvojčata!

nojo nám se to blíží zhruba už jen 7 tt.Zatím se cítím v pohodě,ale otekly mi nohy a už nesplaskli od včera tak to už to začíná! 😝
tak zatím pic jdu na koupit

l.u.c.i.e
9. říj 2009

Ahojky holky, pěkný den přeju.
Roby jak už napsala Gab, nepřeobjednávej se. Oni si vás aspoň vyzpovídají a tak. Neboj se ničeho. Všechno dobře dopadne.
Tak to jsi mi uklidnila. Já mám totiž v plánu jít od úterka do práce a za 14 dní chci jet za manželem. Je na služební cestě. Mám ale strach, jelikož budu muset letět a bojím se to říct doktorovi. Chci si tam odpočinou a hlavně jsem ho už neviděla 2 měsíce. Moc se mi stýská.
Gab, tak nohy nahorů a začínej se více šetřit... 😉

kyzi
9. říj 2009

Ahoj holky.Děkuju za přivítání,hned je člověku líp když to může s někym probrat,a někdo mu poradí.I když rodina a přátelé nám drží palce,ale kdo to přímo neprožívá neví jaký to je a co všechno se člověku honí hlavou.Lucie držím palečky at se zadaří a mimískům se u tebe líbí 🙂 Já jsem zvědavá co mi doktor řekne kolik bude těch foliklů a kdy půjdu na OPU.Řekl že v sobotu už mi to řekne na sto procent jestli to bude ůterý nebo středa.Jinak ty dobré pocity znám,taky jsem měla radost když už jsem konečně čekala jen na to kdy začnu stimulovat a byla jsem celá natěšená.Mě na první schůzne udělal ultrazvuk a i s manželem jsme odpovídali na otázky.A na krev na HP jsem šla myslím 4 DC cyklu.Řekli že se dělá 2-5dc.Manželovi nabrali krev to bylo asi vše na první konzultaci.taky jsem si říkala že to bude asi ještě trvat než konečně začnem,ale pak to najednou šlo rychle.

roby
9. říj 2009

Jé holky, to jste mě uklidnily 🙂 A myslíte, že ten hormonální profil mi může nabrat moje doktorka tady nebo tam budu muset kvůli tomu jet, máme to totiž 65 km 😒
Jen se děsím toho, jak se na to budou tvářit v práci, pořád propustky k doktoru, no ale přeci se kvůli nim nezblázním
😎

Lucy, to ti věřím, že se za manželem moc těšíš, když jste se takovou dobu neviděli. Určitě v tom nebude problém, a možná když se odreaguješ a budeš myslet na něco jiného, tak se zadaří, moc bych ti to přála 🙂

Kyzi, od toho jsme přeci tady, abychom jsme si mohly o všem pokecat 😉 Člověku to hodně pomáhá.

jana8
9. říj 2009

Ahoj holky 🙂
Vítam kyzi 😉
To máte pravdu,že je to báječné si s někým promluvit,kdo si něčím takovým prošel. A umíte k tomu všemu úžasně povzbudit a potěšit člověka a dodat mu odvahu. A to je proste báječné. Taky jsem ráda,že jsem našla tuhle stránku. 🙂
Lucie,držím palečky na zítra. Hlavně mysli na manžela a ne na to co se bude dít a ono se to všechno povede....chce to jen tomu věřit... 🙂
Roby, s těmi propustkami tě chápu....to bude u nás stejné....ale ať si myslí co chtějí...... 😵
Jo holky,chci se Vás zeptat,když máme jet na první schůzku do Natalartu a tam nám budou brát krev - resp. nejdřív mé polovičce,tak nemá předtím jíst? .....je to jak u obvodního? na lačno? nevím jestli to ovplivni tu krev nebo ne?

kyzi
9. říj 2009

Roby to nevím jestli ti to bude moc nabrat tvoje doktorka,myslím ale že to spíš budou asi chtít oni sami,ale opravdu nevím,ještě v tom nejsem zběhlá 🙂 .Ale my než jsme tam šli poprvé tak mi moje gyndařka připravila všechny papíry a i nás poslala na spermiogram aby jsme to měli připravené a v Natalartu pak chtěli stejně spermiogram znova aby prý měli jeden od nich,takže nevím.Jani my byli na první schůzce myslím dopoledne taže manžel na lačno nebyl.Řekli nám že je to krev na to jestli nemá nějakou žloutenku atd když pak pracují se spermiema.Tak na to asi na lačno být nemusí.Tak to je asi jediný co můžu poradit 🙂 ,jinak se zbytkem potřebuju rady já 😉

michamicha
9. říj 2009

roby: na lačno být nemusíte 😉 já to nevěděla a měla jsem pak strašnej hlad 😀

gab123
9. říj 2009

jani určitě na lačno být nemusíte mi taky nebyli tedy manža hlavně at nejíte něco moc tučného!
roby myslím,že tam budeš muset jet páč to chtěj mít od nich!S propustkami si nedělej starost zašla bych za mistrem či vedoucím a vysvětlila bych mu situaci,když bude normální tak to pochopí já se stím potýkala taky a prošlo vše v pohodě!Bude to jen ze začátku na krev nebo cytologie,pak třeba utz v půlce cyklu a pak jsem byla na hematologii,imunologii,pak jsem si zašla pro výsledky a bylo to vše myslím pak už jen do natalartu.Prostě se nezblázní!

luci určitě bych jela určitě ti to prospěje,když člověk těhotní tak taky nesedí doma!jen ti to doporučuju!

spark
10. říj 2009

Ahoj ženy. Také navštěvuji natal a jsem docela spokojená, i když mi trochu vadí,že při každé návštěvě chytim jinýho doktora 😉 . Jinak dvakrát neuspěšné IUI a jedna nepovedená stimulace. příští týden budem stimulovat znovu, tak uvidíme. Ráda si s váma pokecam o všem kolem IVF. 🙂

roby
10. říj 2009

Ahoj spark, vítej 🙂
A jaký máte problém? U nás je problém u mě, mám endometriozu 😝

spark
10. říj 2009

Roby..díky za pozdrav 🙂 máme pomalý spermie 😒

kyzi
10. říj 2009

Ahoj.taky tě vítám spark 🙂 .Já už jsem doma z Natalu,byla jsem na tom ultrazvuku a trochu mi to vzalo tu radost co jsem měla když jsem tam byla v ůterý.Největší folikly jsou prý 15mm zbytek tak 14,13,takže prý myslel že už ted o víkendu dáme ty konečný injekce,ale prý to chce aby ještě povyrostli,takže jsem dostala ještě jednu injekci cetrotide a v pondělí mám přiject znova.Ale na 99% prý bude OPU ve středu.Ted mám docela strach aby dorostli a byli v nich ty správný vajíčka.No uvidíme snad jo.

l.u.c.i.e
10. říj 2009

Ahojky holky, tak už mám u sebe 2 embrijka. Bohužel třetí se špatně dělilo, tak nedoporučili ani zamražovat. Doufám, že se uchytí a všechno dobře dopadne. Děkuju všem za podporu. Jinak jsem dostala vystavenou neschopenku.
Vítám Spark, my taky máme pomalý spermie a jen 10% živých. Držím palce, aby další stimulace už vyšla. Copak tě všechno zajímá? To víš, i já jsem měla pokaždé jiného doktora, i když na IVF jsem měla skoro jen Rokytu. Občas zaskočil i Švábek a jen jednou jsem měla Boušeho. Ten ale toho moc nenamluví...

kyzi
10. říj 2009

Lucie držím palečky at se mimískům u tebe líbí a at se pořádně zakousnou a pustí až za 9měsíců.Tak jsme se tam nepotkali co byla jsem tam v půl 10 a byl tam jen pár němců.Ted jsem trochu dočítala a koukám,že stěma foliklama jsme stejně co jsi psala,akorád já jsem 10 den stimulace.Budu doufakt že mi teda taky dorostou a budu už mít za chvíli taky 2 mimísky u sebe.

l.u.c.i.e
10. říj 2009

Kyzi, já jsem ležela na pokoji a kolem 10hod mě vezli na transfér. To v čekárně nikdo nebyl. To už jsi měla po ultrazvuku. Neboj, oni dorostou. Mě taky narostli až ke konci stimulace. Zvýšil ti doktor dávky? Kdypak jdeš na OPU? Držím palečky, abys příští týden už měla 2 mimísky v bříšku a nepustili se. 🙂

l.u.c.i.e
10. říj 2009

Roby, mě hormonální profil a manželovo spermiogram nedělali, jelikož jsem ho přinesla na první pohovor od svého gynekologa. Zprávy byly měsíc starý. Navíc v té době manžel bral vitamíny na zlepšení. Bohužel k ničemu... Moc nepomohli. Taky nám při prvním pohovoru brali krev na pohlavní nemoce, žloutenku atd...
Ohledně propustkám z práce, tak mám v Natalartu vždycky vyšli vstříc. Vždycky jsme si řekli hodinu, kdy se nám to hodí a objednali nás. Takže ani nebyl takový problém v práci. Samozřejmě, že na krev, IUI, iVF jsme museli přijít vždy ráno.

michamicha
10. říj 2009

ahoj, Lucko držím všechny palce co mám 😉 z Boušeho mám stejný pocit 🙂 mám nejradši Rokytu, vždycky mi všechno pěkně vysvětlí a nabídne všechny možnosti, je mi z nich nejvíc sympatickej 😉

my jdem za chvíli na prochajdu s MM a s mojí ségrou, jejím manželem a mrňousem, chystáme se na velký okruh kolem boleveckých rybníků a pak prej do cukrárny 😀

kyzi
10. říj 2009

Tak to jsme se minuli jen o chvilku 🙂 .Nabrali mi i krev ,na co to nevím.Dávky mi nezvýšil,jen přidal navíc jedno balení toho Cetrotide.Prý se nemám bát,na pojištovnu mám prý ještě ten gonal i tohle kdyby náhodou bylo potřeba.Ale v pondělí si myslí že už to bude dobrý a ve středu bude OPU,tak snad jo.Právě mě to zarazilo když v ůterý řekl že reaguju přiměřeně a že jich je tam tolik,měla jsem radost a dneska mě zase ta rodost přešla.Ale jo budu věřit že dorostou a budem mít alespon ty dvě embrijka 😉

spark
10. říj 2009

🙂 to je super že známe všechny stejný doktory. 🙂 Jinak do smíchu mi moc není. ☹ Tobě Lucko držím palce. Jinak je tady někdo 35 a bez dětí?

l.u.c.i.e
10. říj 2009

Micha, tak si pěkně užijte procházku a pak i tu cukrárnu... Taky bych si něco dala sladkého. 🙂
Kyzi, tak to ti vzali krev na tzv. předoperační vyšetření... No vidíš, mě vystrašil tak, že pokud nenarostou, tak si už ty léky budu muset zaplatit v plné výši. Vyčerpala jsem úplně všechno od pojišťovny. Neboj, dorostou. A když bude ve středu OPU, tak transfér v sobotu. Za týden bys měla miminka v sobě. 😉 Těš se!

kyzi
10. říj 2009

Spark to máš pravdu ,že to je dobrý že známe všechny stejný doktory,a že všechny prožíváme stejný skoro stejný věci 😉 .Lucie děkuju za podporu,ted jsem teda klidnější.Chápu to teda dobře že když je transfér v sobotu tak že to je bez PK?Ty jsi jí nechtěla a nebo to už je PK když je to 3 den? A prosim tě jak dlouho trvá ten transfér to se tam pak ještě musí nějakou dobu ležet?

l.u.c.i.e
10. říj 2009

Jojo, PK nemám, ani mi jí nedoporučili. Prý jí dělají jenom tehdy když je hodně vajíček a vybírají z nich ty nejlepší oplodněné. Popř. když si o ní pacientka sama požádá. Já jsem toho názoru, že ve mě jim snad bude nejlépe. 😉 Tak uvidíme. Jinak transfér byl během chvilky hotový. Celkem jsem na sále byla jen 5 minut a pak jsem na pokoji ležela 2 hodiny se zvednutýma nohama.
Spark mě je 27 a ještě bezdětná. Uvidíš, že taky brzo budeš mamčou.