Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

l.u.c.i.e
15. říj 2009

Vendulák, to je pan doktror Rokyta. Moc prima a vše ti vysvětlí.

Gab, dnes je to teprve 5 den a když budu počítat i sobotu, tak je mám v sobě 6. den... Cítím se jako před menstruací. Občas břicho pobolí, občas cítím prsa a začínají mě bolet ledviny... Za 5 dní bych teoreticky měla dostat měsíčky, kdybych počítatala 28 cyklus. Už začínám být vystrašená, zda se to povedlo... První test chci zkusit v neděli nebo až v pondělí. Mám strach ze zklamaní... Moc do toho vkládám naději, jelikož nemáme žádné mrazáčky. Kdyby se to nepovedlo musela bych čekat další 3 měsíce... Samé jen čekání... 😔
Jsem ráda, že se vám na hodině moc líbilo... Aspoň máte společné zážitky, něco se dozvíte a až přijde porod, manžel bude vědět co má dělat 🙂 To bylo jen jednou nebo půjdete na další hodinu? To je jako předporodní kurz? Můžu vědět kolik to stojí?

Kyzi, tak dál odpočívej a těš se na mimísky. To je dobře, že si dáte 2, aspoň jim nebude smutno. 😉

kyzi
15. říj 2009

Gab,tak to jsi mě stím žlutým tělískem potěšila a trochu uklidnila.Lucie já tě chápu,já do toho 1.IVF vkládam taky všechny svoje naděje a říkam si že to musí vyjít,zároven se ale taky hrozně bojim toho sklamání.Řekla jsem že pak nebudu ani testovat mam strach co bych tam pak viděla.Ale nebudeme tady už předbíhat vid!Musíme doufat a do poslední chvíle věřit že to vyjde.MUSÍ!!!To čekání je opravdu hrozný,pořád se na něco čeká a pořád nepřichází taková ta pořádná ůleva že už to má člověk za sebou a dobře to dopadlo.Gab bud ráda že tam manžel s tebou půjde,když jsem rodila malou tak tam můj manžel taky byl,bez něj si to tam neumím ani představit.I když mi nakonec udělali císaře,tak stejně se díval za okýnkem a choval malou dřív než já 🙂

l.u.c.i.e
15. říj 2009

Kyzi, malé je kolik? Ta je přirozenou cestou?
Tak uvidíme, co přinese čas... Ještě to jde, ale za pár dní už budu asi víc na nervy... Lítám na záchod a pořád se dívám zda nešpiním...

gab123
15. říj 2009

luci snaž se udržet fakt v klidu protože se říká,že si je vyplašíš a ty nervy to není nic dobrého....Vím,že se mi to říká,ale je to tak.Těhulovala jsem 3X.Testuj až v den dostání ms at to není zbytečně brzo.Vydrž..... 😕 😕 😕
jojo chodím na cvičení v plzni a jsou tam i zařazené hodiny partnerská pak jak se chovat s mimi po narození je to tam pěkný.Hodina stojí 120Kč partnerská 350kč.Nejlevnější to není,ale informace fakt dobré myslím,že aspon jednou si to je dobrý vyzkoušet!
kyzi a luci musíte věřit,ale taky být hlavně v klidu a budte připravený i na tu druhou variantu aby vás to nějak nesložilo!!!!!Moc vám to přeju já si těhot. fakt užívám i když jsem chodila do poslední chvíle do práce,ale s manželem máme super vztah a potom se vše ještě nejnejnej to co nám chybělo fakt máme moc pěkný období,ale i obojí rodiče a kamarádi nám drželi palce prostě bomba.

kyzi
15. říj 2009

Lucie malá je přirozenou cestou,ale čekali jsme na ní skoro 3 roky.Už jsme tenkrám měli také papíry na IVF vyplněné po třech neůspěsných inseminací, když jsem zjistila že jsem těhotná.Je jí 6 let.Chtěla by pořád sourozence a prostě ten jeden nebo dva 🙂 ,v té rodině ještě chybí.Gab a ty jsi těhotná ted taky po IVF?Asi jo vid.To je super že si to užíváš, a přeji ti at už to pěkný období vydrží na pořád!

gambrinuska
15. říj 2009

Ahojky holčiny, jmenuji se Lenka aráda bych se přidala do diskuse. Je mi 27 a 1/2 roku se snažíme s manžílkem o mimi. Před 3 roky mi mije gynekoložka určila diagnozu PCO, ale jelikož jsme nechtěli mimi, tak mně nasadila antikoncepci, že ta to vyřeší. Ted když jsme se rozhodli mít mimi, tak řekla, že rok se máme snažit normálně a pak se bude teprve něco řešit 😒 (přišlo mi to jako šílená doba). Vzhledem k tomu, že se mi začla ztrácet menstruace, tak moje maminka (zdravotní sestra a toužebná babička) nás přes známé dostala v Plzni do Natalartu.
Máme za sebou 1. vstupní pohovor a docela nás pan dr. Rokyta potěšil, 😅 , alespon nám dal naději, že klidně přístí cyklus můžem jít na umělé oplodnění. Přijde mi to ale docela rychlé, tak nevim, ale mimíska byjsme chtěli 😉 . Ted jen čekáme na základní vyšetření, nikdy jsem se tak netěšila na MS jako ted, hlavně se konečně začne něco dít.
Chtěla jsem se zeptat jestli některá také nemáte PCO a zkušenost s léčbou a těhotněním?
Díky Lenka

l.u.c.i.e
15. říj 2009

Holky, moc děkuju za podporu. Budu se snažit netestovat... Vydržet co nejdýl. Snad to vydržím. Musím 🙂
Ahoj Gambrinuska, vítám tě mezi náma... Pan doktor Rokyta je moc milý a umí všechno dobře vysvětlit. Teď to půjde docela rychle, pokud dopadnou dobře všechna vyšetření. Asi vám nabídl nejprve IUIm, viď? Taky mám PCO... U nás to ale bylo složitější. Nejprve jsem měla nějaký zánět, brala jsem s manželem antibiotika, pak mi díky lékům vyvolali ovulaci a šli jsme na první a zároveň poslední IUI. To se ale nepovedlo, jelikož manžel má špatný spermiogram. Pak jsme měli jít na IVF, ale měla jsem cystu... Nasazena antikoncepce... Cysta praskla... Mohla jsem začít se stimulací... Bohužel jsem špatně reagovala, ale nakonec z toho přece bylo 6 vajíček. 3 se oplodnili a mám v bříšku 2 embrijka... Uvidíme, jak vše dopadne...
Takže ti moooc přeju co nejkratší cestu za otěhotněním a kdybys měla další otázky, zeptej se. 😉

gab123
16. říj 2009

kyzi já jsem otěh.vždy přirozeně,ale pak jsem vždy potratila a pak po všech možném skoušení a vyšetření nám našli gen.vadu.,je to trochu složité,ale vždy můžu mít zdravé kluky,ale u holek je to horší.
gambrinuska vítám tě u nás 😀

kyzi
16. říj 2009

Ahoj holky.Tak jak pak se dneska máte?Nezkazilo vám náladu to počasí? 🙂 .Gambrinusko vítám tě mezi námi.Já pořádně nevím co znamená PCO,ale měla jsem to v papírech taky psané.Určitě to ted už půjde rychle ,když vše bude dobré,u nás to šlo taky rychle.Gab to je mi líto,ale ted už to bude určitě jen a jen dobré 😉
Zítra jdu na ET tak už zase začínám mít strach z toho jak to dopadne jestli jsou to bojovníci a daří se jim dobře.
Doufám že jich stále bojuje všech 5.

gambrinuska
16. říj 2009

Ahojky holčiny, je fajn mít někoho se stejným, nebo alespon s podobným problémem. PCO-syndrom polycystických ovarií, hlavní problém je asi s ovulací, která neni a s cystami na vaječníkách ty zase jsou až moc.
Kyzi jsem zvědavá co napíšeš jaké to bylo. Já dočítám diskusi zpětně, tak se už začínám nějak orientovat.
Lucie, taky ti držím palce, chtěla jsem se hlavně zeptat co nás budečekat, ale ty jsi to zhruba nastínila, díky

l.u.c.i.e
16. říj 2009

Ahojky holky... O počasí mi ani nemluv. Vůbec se mi nelíbí ☹ Já chci jaro. 😵
Kyzi, zítra už v sobě budeš mít 2 embrijka. Tak si to pak užívej a buď v klidu. 😉
Gambrinusko, nemáš zač... Nejsi v tom sama.
Micha, copak tvé krvácení? Už ustalo?
Copak budete dělat o víkendu?
Pěkný den. Papa

roby
16. říj 2009

Kyzi, jsi šikulka, já věděla, že to zvládneš. 🙂 Zítra budu držet pěstičky, aby ti daly dva největší bojovníčky, kteří dobojují bitvu až do konce.

Vendulak, já mám s MS ty stejné problémy, co ty, bez Agolutinu ani ránu, jen jednou jsme to zkoušeli , za jak dlouho to dostanu přirozeně a až 60. DC. Do Natalu jdu poprvé 3.11., tak to chci doktorovi tam také hned říct, že s tím mám takové problémy. A co ty? Říkala jsi jim tam o tom? A co oni na to?

Gambrinusko, vítej 🙂

Holky to počasí ☹ Miluju sníh, ale v zimě, ne na podzim 😒

Lucie, já o víkendu budu dělat hnětynky, u nás je posvícení 🙂 A jak se cítíš? S testováním to zkus vydržet co nejdýl, a pak nám písni, jestli byly //, určitě budou 🙂

michamicha
16. říj 2009

lucko, no v úterý to přestalo, tak uvidíme co bude dál 😉

jinak my v sobotu jedem za dědou (měl min. víkend narozky) a za babi, ta měla min. týden svátek, takže bude celej den zabitej...
no a v neděli budem doma, protože mám pohotovost, tak kdyby náhodou volali z práce...

kyzi
17. říj 2009

Ahoj.Tak už jsem doma po ET.Mám u sebe dvě embrijka tak doufám ,že se jim u mě bude líbit.Hrozně jsem se ráno klepala jak to asi dopadne,ale sestra mi řekla at se jdu převlíct že jdu na řadu v 9.30h tak se mi ulevilo že ET bude.Zbyli jen 4 embrijka,1 je jen čtyřbuněčný,1 je náký asometrický či co,tak ty prý zamrazovat nebudou,že by rozmražení nepřežili,tak nám zůstali 2.jedno 6 bun.a jedno 7 bun.a ty mi zavedli.Tak ted už jen čekat a doufat.Holky kdy je teda tak to zahnizdování?Hned nebo za pár dní?Ůplně jsem se zapoměla zeptat.

l.u.c.i.e
17. říj 2009

Ahojky. Tak vidíš, už máš v sobě 2 embrijka. Gratuluju. Přeju jim, aby se u tebe na 9 měsíců zabydleli. Mě pak doktor Rokyta říkal, že trvá tak 2-3 dny jejich uhnízdění. Za 14 dní se budeme těšit na //. Dávej na sebe pozor a hlaď si bříško. 🙂
Roby, cítím se dobře. I když mě občas pobolívá břicho jako před menzes... No, snad se nedostaví. Už mám neutkání testnout, ale je ještě brzo...
Micha, užij si oslavu u babi a dědy...
Já jsem dneska byla nakupovat. Koupila jsem si zimní boty a manželovi huňatý svetr. 😉 Zítra asi pojedeme za známými do Mariánských Lázní.

terka82
17. říj 2009

Ahoj holky. Se tu člověk pár dní neukáže a hned je co dočítat...

Gab my jsme taky zvědaví. V tomhle týdnu už by měly určitě dorazit výsledky, tak snad opravdu dorazí. 😕
Při otěhotnění jsem teda žádné šimrání necítila, díky stimulce a všem těm hormonům, co jsem do sebe rvala mě bolelo úplně všechno. 😀 Jediný příznak bylo pálení žáhy.
To je dobře, že si to teď tak užíváš, už bylo taky na čase aby se to obrátilo k lepšímu. 😉

Lucko jsem zvědavá, jak dlouho vydržíš netestovat. Já do toho šla už 10DPO. Dýl jsem nevydržela.😅 Moc držim palce.
My byli dneska taky nakupovat, nechali jsme dohromady ve měste asi 3000, to je děs... 😠
Zítra si užijte výlet.

Teď čtu, že Kyzi testovat nechce... Máš muj obdiv, jestli to vydržíš. 😲 😉
Držim palce, ať se krásně uhnízdí. Myslim, že k tomu dochází asi 6 - 7 den po oplodnění.

Gambrinuska vítej. 🙂
Ten rok na normální otěhotnění dávají všichni lékaři.
Vy chcete jít rovnou do IVF? Nechcete zkusit nejdřív něco míň náročného? Jako vyvolání ovulace pomocí léků nebo injekcí a pak domácí snažení nebo IUI?
PCO mam v papírech psaný taky, ale u mě je to ten nejmíň závažný problém.

Roby ten sníh... No hrůza. 🙄

Micha to je dobře, že MS zase zmizla. Teď už se to snad rozjede tím správným směrem. 🙂
U vás je teď koukam taky slavící období. My teď budem slavit asi 3 týdny - víkendy - po sobě. 😀 No a pak už budou skoro Vánoce. 😀

Terko dodatečně přeju vše nej nej nej k svátku, ať ti dopadne dobře laparka a pak už konečně to vysněné miminko. 🙂
A taky se tu občas ukaž, teď na nás teda pěkně kašleš. 😀

A kdepak máme Adušku? 😕

michamicha
17. říj 2009

ahojky, tak návštěvy byly v pohodě, babi se prý zdálo, že se mi narodily dvojčátka 😀 tak se na to hned ptala mojí maminy 😀
no a s tou MS nevim...nevim co se děje, trvalo to jen ty 2 dny, pak vůbec nic, no ale dneska zase špinění, takový silnější ale hnědý 😕 nevim co to je, ale v úterý to řeknu dr... bojim bojim, že mě nakonec na tu laparku přece jen pošlou ☹

kyzi
18. říj 2009

Hezké nedělní dopoledne všem 🙂 .Terko to říkám ted že nebudu testovat,ale možná to taky nevydržím,určitě nakonec testovat budu.Já taky cítim chvílema ještě břicho,občas píchnutí,ale to je asi normální.Bouše říkal že ještě chvíli může být cítit po tej OPU jak jsou ty vaječníky zvětšený.Zatím se šetřim,hodně čtu...Asi jsem blázen ,ale pořád mam pocit aby ty prckové nák nevypadli nebo abych něco nepokazila i když to asi nejde co?!
Lucie tobě už se ty // ukážou za pár dní,uvidíš že to dobře dopadne.Určitě to ještě nějaký den vydržíš netestovat 😉 .
Micha tak to by se mohl ten babičky sen splnit 🙂 .Držim palce at to máš dobré a na laparku tě nepošlou.

jana8
18. říj 2009

Ahojte holky,
Ahoj Roby, nám dokt. zatím nabídl inseminaci....přítel má spermiogram v pořádku a já mám jít mezi 2-6 DC na krev,tak řekl,že když bude krev a vyšetření a ultrazvuk pak 13DC a když bude vše v pořádku tak udělají inseminaci....ale taky řekl,že bude vycházet z toho že mám vaječníky v pořádku...řekl,že by to tak mohlo být,když jsem neprodělala žádnou operaci co se týče spodní částí ......tak uvidíme 😉 .....mně zatím žádné vyšetření nedělali,tak nevím.... 😖 ....mám problémy se špiněním,takže jsem taky nevěděla,kdy mám počítat zač. mens. ale dokt. my to vysvětlil,že když začne silné krvácení....tak už aby to bylo....měla bych to dostat 30.10. tak čekám 😉
Lucie,modlím se aby stačilo to,že je spermiogram v pořádku... 🙂 ...ale taky nám dokt. řekl,že inseminací je malá pravděpodobnost otěhotnění....tak to beru reálne....ale nepřestávám doufat 😅 ...a jinak v Natalartu nepředelávají nic...ale myslím vedle....Bohouš to měl pod oknem...tak proto,chtěl aby ten rámus skončil.....něco tam stavějí .....

jana8
18. říj 2009

Tak už jsem si Vás holky dočetla....
Lucie,taky obdivuji,že máš vůli netestovat......ale jo, raději čekej a pak když ti má dorazit m.s. tak vyzkoušej test a budu držet palečky aby byl výsledek pozitívny 😉
Kyzi,taky neměj strachy,nemysli na to,a oni se tam udrží celých 9měs. 🙂
Vítaj Gambrinuska mezi námi 😉
Jo holky,myslím si správně,že inseminace je ta zkratka IVI? 😒 Nejsem si jistá,tak proto se raději ptám.
Vysvětlil mi průběh ....jen si chci být jistá, jestli je to ta zkratka.
Přeji Vám hezký večer 🙂

l.u.c.i.e
18. říj 2009

Ahojky holky, tak nám končí další týden a můžeme se těšit na další.

Ježiš, Terky měly svátek... Přeju dodatečně všechno nejlepší, hodně zdravíčka a síly. Ať se vám vše vydaří a hlavně, ať se brzo stanete maminkami. 🙂

Terko, když jsi testla 10 den po Et měla jsi tam hned //? Mám strach, že tam nebudou a budu zklamaná. Hrozně toho se bojím. V úterý bych měla teoreticky dostat ms.

Micha, osobně si myslím, že to tvoje špinění je jen od nervíků... A i kdyby ne, tak bys tu laparku taky zvládla, aspoň bys pak měla jistotu, že je vše v pořádku. I když bych ti moc přála, abys na ní nešla. Uvidíš v úterý jak dopadneš u doktora.

Kyzi, neboj i já jsem měla podobné pocity... Někdy je mám i teď... Hlavně na sebe dávej pozor, ale jinak dělej všechno na co jsi byla zvyklá. Máš taky vystavenou neschopenku?

Jani, inseminace je ve zkratce IUI. Držím vám palečky, aby se vám to povedlo a nemuseli jste podstupovat další vyšetření... A i kdyby jo, tak to zvládneš. Jinak při IUI je sice malá pravděpodobnost otěhotnění, ale podařit se to může. Musíš věřit. Uvidíte co a jak. Jste teprve nazačátku. 😉

terka82
18. říj 2009

Ahoj 🙂

Micha třeba bude mít babi pravdu... 🙂
To špinění to už je fakt vopruz. Snad s tim doktoři něco udělají. 😖

Kyzi pokud teď nezačneš dělat nějaké blbiny jako hodně aktivní sport nebo tak něco, tak si myslim, že to opravdu ovlivnit nemůžeš. Je to prostě příroda, i když se jí teda hoooodně pomohlo.

Jani pravděpodobnost neni velká, ale je tu dost holek, které díky IUI prcka mají. Ne vždy to bylo na první pokus, ale jsou i takové. 🙂

Lucko dík. 😉
Testovala jsem asi ve 4 hod ráno, se mi chtělo šíleně čůrat a navíc mě vzbudil naprosto živý sen se // a tak jsem to už nevydržela. Ale na testu jsem nic neviděla(měla jsem citlivost 10 - myslim), jsem si šla v klidu lehnout s tim, že může být ještě brzo, ale ráno na denním světle už tam byl duch vidět. Pak jsem testovala 12., 14., 16.DPO a to už byla čárka vidět a sílila. 😉
Kolikátý jsi DPO?

l.u.c.i.e
18. říj 2009

Mě se taky dneska zdálo o //... Bylo to dost živý. Jsem ráda, že mě nehrabe samotné... Ale jsem teprve 8 DPO, tak by to asi ještě nemělo cenu, i když už to nutkání mám, ale bojím se...

jana8
18. říj 2009

Ahoj Lucie,
já vím,že je malá pravděpodobnost,ale doufat nepřestanu 😉 ....díky za vysvětlení....jsme na začátku,ale tak velmi bych si přála aby to vyšlo... 😅 ....ale to my všichni.....tak držím palečky a nepřestávejme doufat a věřit,že všechno
dobře dopadne.... 😉 ......držím ti palce,ať se dozvíš za pár dní že už budeš čekat jen 9mes. na drobečka 🙂
Jo,máš pravdu Terkám taky dodatočne všechno nejlepší a hlavně zdravíčko a ať máte brzo v náručí vašeho potomka 🙂

l.u.c.i.e
18. říj 2009

Jani, to si přeje každá znás, aby to vyšlo hned. Škoda, že to tak nefunguje. Ale zase by byl život moc jednoduchý. Musíme věřit a nevzdávat se. My to všechny zvládneme a maminkami se staneme! 😎

Jinak děkuju všem za podporu. Moc si toho vážím a velmi to pro mě znamená. Jsem moc vděčná za to, že v tom nejsem sama.

terka82
18. říj 2009

Lucko to jsou prostě nervíky. Nemyslíme na nic jiného a tak nám to leze i do spánku. 😀
Teprve 8 DPO? jsem myslela, že jsi byla minulou sobotu na tranferu. Počítáš dny od oplodnění nebo dny od transferu? Možná už v tom mam ale zmatek. 😅
Jo a neděkuj. Jsme tu všechny na jedné lodi.
😉

Jani to je jasný, s nulovou důvěrou by ani nemělo smysl to podstupovat. 😉 Snad budeš patřit mezi ty šťastné maminky po IUI. 🙂
Dík. 😉

jana8
18. říj 2009

Lucko,to je jasné,že nejsi v tom sama.....my všichni jsme s tebou a myslíme na tebe 😉 .
Vím,že to bohužel nefunguje hned....ale já mám pocit,že v živote nemám nic jednoduché,tak bych si přála velmi děťátko ale připravená jsem na vše.....i když se na to nedá nikdy úplně připravit.....ale víra a naději zůstávají a pevně věřím,že se nám to podaří všem.......holky držte se..... 😵

l.u.c.i.e
18. říj 2009

Počítám dny od transféru. Aha, takže 8 den od ET. Takhle je to správně, že? 🙂

jana8
18. říj 2009

Terko, děkuji za povzbuzení.....budu doufat 😵 .....ty si velmi statečná a držím palce ať mají v Natalartu pozitívne zprávy pro Tebe a vše je v nejlepším pořádku a vede už k vytuženemu snu - děťátku 😉

terka82
18. říj 2009

Jani pocit mam úplně stejný, taky si asi musim leccos vyžrat a jiný procházejí vším ani neví jak... Ale řikam si přej a bude ti přáno... 😀
Taky se drž. 🙂

Luci tak to jo, takže už jsi 11 DPO. Jsi dobrá, už jsi vydržela dýl než já. 😀