Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

terka82
19. říj 2009

Gambrinuska ale vy jste přišli do CAR... 😀 Nemyslim si ale, že by vás hned nutili do něčeho, co nebude třeba. Uvidíte podle výsledků.

Lucko z krve se to dá asi trochu odhadnout - podle výše HCG, ale na 100% ti to z krve nikdo nepoví. Mě podle HCG řikali, že by mohli být dvě, no nakonec z toho nebylo ani jedno... 😔
UTZ až tak za 2 týdny. 🙂

l.u.c.i.e
19. říj 2009

Terko, já vím. Proto se bojím radovat. Mám strach, jestli budou v bříšku a ne ve vejcovodu jako mimoděložní, zda se jim vyvine srdíčko, zda se vše vyvine správně... atd. Jsem hrozná, co?

jana8
19. říj 2009

Lucko,nejsi hrozná... 😉 ...jen máš oprávněné pocity.....každá z nás by se obávala aby všechno bylo v pořádku...ale neboj,nezoufej....dopadne to na výbornou 🙂 ....hlavu vzhůru a v ní jen samé krásné myšlenky.... 😝 .....myslím na Tebe....jo,a kdy jedeš do Natalartu?

terka82
19. říj 2009

Ježiš Lucko já to nemyslela takhle, aby ses nervovala, protože u nás to nedopadlo. To vůbec. Jen jsem tim chtěla říct, že ani ten odhad podle HCG nemusí znamenat, že to tak určitě bude.
Ale jinak ten strach chápu, taky jsem se bála, odpočítávala dny do konce kritických prvních třech měsíců. No a příště to bude ještě horší... 😅

l.u.c.i.e
20. říj 2009

Ahojky holky,
naštěstí druhá čárka sílí a je to už i lépe vidět.
Jani, na krev jdu v pátek v 8:00. Myslíte, že mi řeknou hned výsledek? Asi ne, co?
Terko, já vím, žes to tak nemyslela... Já ty pocity mám od začátku a asi je má každá nastávající maminka. Moje blízská kamarádka prodělala potrat v 10tt. Přestalo se miminku vyvíjet srdíčko. Tehdy jí bylo hrozně. To se nedá ani popsat. Takže moc dobře vím, čím jsi musela projít. No a teď už je 7. měsíci těhotenství. Čeká chlapečka. Uvidíš, že i ty se brzo dočkáš zdravého miminka. Už ti přišly ty výsledky?

kyzi
20. říj 2009

Ahojky.Lucie prohlížím si tvé testíky a ty // jsou krásně vidět-super!Doufám,že za týden na tom budu stejně 😉 .
Jinak stim strachem tě chápu,jsem na tom ůplně stejně,mám strach ůplně ze všeho.Jak píšeš o té kamarádce,tak mě se stalo před 2 roky to samé,když jsem konečně po druhé otěhotněla a byla nadšená,tak mi v 9tt řekli že jsem prodělala zamlklý potrat.Je to hrozný , strach aby se to neopakovalo semnou potáhne už celou dobu.Ale na tyhle věci člověk nesmí myslet,i když v té hlavě to je.Říkam si že už to bude určitě jen dobrý a ty bud taky klidná.Všechno dobře dopadne a na tyhle věci vůbec nemysli.Bud štastná,že jsou tam // a že sílí.Taky jsem zvědavá kolik tam budeš mít mimísků 😉 .
Micha držím palce at ti to dobře dopadne 🙂 .To čekání je opravdu hrozné a dlouhé,ale nebojte uteče to než se nadějete a budete v akci taky 🙂 .

michamicha
20. říj 2009

ahojky, tak jsem zpátky z natalu ☹ puregon jsem zatím nedostala, dr. viděl na utz 1 folikul o velikosti 16mm, ale prý je takovej divnej (nesouměrnej), že to vypadá spíš na cystu ☹ takže jdu za týden na další utz a uvidíme co z toho bude...
jinak jsem ještě dostala dostinex nebo jak se to jmenuje, mám brát 1/2 tbl 2x týdně, jenom pro jistotu kdybych náhodou zase měla zvýšený prolaktin, protože se mi zase prodlužujou cykly...
no musim říct, že jsem z toho docela zklamaná 😔

michamicha
20. říj 2009

no a ještě vám musim něco říct, když jsem si šla pro ty prášky na ten prolaktin do lékárny, tak přede mnou byla nějaká němka a vyzvedávala si léky na IVF...chtěla to všechno zaplatit kartou, ale nešlo jí to páč měla asi malej limit... tak jí lékárník řiká, že to neprošlo a jak to teda zaplatí, tak vytáhla obálku s euráčema a vysolila na stůl 1300 eur... jsem zírala 😕 ale bylo to taková starší paní, tak asi maminka, možná starší sestra...mohlo jí bejt k padesátce 😅

l.u.c.i.e
20. říj 2009

Kyzi, určitě tam taky budeš mít // a donosíš krásné zdravé miminko nebo miminka. To by bylo, aby se to každé z nás nepovedlo. Musíme už tu smůlu prolomit, ne? 😉
Micha, tak to je mi líto, žes nedostala Puregon, ale zase doktor ví co dělá. Musíš být trpělivá. No, snad cystu mít nebudeš. To bys asi dostala na další měsíc antikoncepci, aby zmizela. Uvidíš za týden co a jak. Hlavně nevěš hlavu, určitě se brzo dočkáš.

gambrinuska
20. říj 2009

Holčiny mam dotaz, za jak dloho od injekce agolutinu by se měla dostavit MS? 😠 3.den nejde a nemam s tim moc velké zkušenosti

michamicha
20. říj 2009

gambrinuska: mě dr. říkal do týdne, ale některý holky musely jít na injekci i 2x nebo 3x, ale týden je tak akorát 😉 mě došla do 5-ti dnů 😉

terka82
20. říj 2009

Ahoj holky. 🙂
Lucko já to měla tak, že se mě sestra ptala na test a když jsem jí řekla, že byl pozit., tak nam nabídla, abychom si tu krev odnesli do pronatalu(nebo tak nějak) sami, počkali tam na výsledky a pak přišli zpět i s nimi. Jinak by výsledky věděli až někdy odpoledne. Možná to bude u vás stejně.
Jo vlastně a co manža? Jásá? 🙂
Jsem ráda, že jsem se tě tím nějak nedotkla. 🙂
Výsledky ještě nedorazili... 🙄

Kyzi držim palce, ať máš stejný výsledek jako Lucka. 😵
Jj ty potraty jsou šílený... ☹

Micha ty se mi s tim oddalováním snažíš vyrovnat, viď? Mrzí mě, že máš zase odklad. Snad to nic nebude a pokud je to cysta, tak sama a hlavně rychle zmizí. 😉 Ale je to lepší, než jít do zbytečného pokusu.
Zklamání naprosto chápu...
Paní v lékárně musela být dobrá. 😀 Bych taky zírala.

Gambrinuska taky si myslim, že tak týden.

l.u.c.i.e
20. říj 2009

Terko, doufám, že si to taky budu moc odnést sama... Budu netrpělivá 🙂 A hlavně pak musím zajít do práce s marodním lístek, jestli mi ho prodlouží nebo ukončí.
Manžel je moc šťastný, ale je mu líto, že tu není se mnou. Byl krásně dojatý. Ale má taky strach, aby se něco nepokazilo... Viz třeba biochemické těhu, mimoděložní.... atd. Doufám, že mě doktor za ním pustí. Za týden bych už měla odlétat. Uvidím co mi řekne... Jedná se jen o 1 týden. Samozřejmě, že pokud mi to zakáže, tak nepoletím, ale bude mi to strašně moc líto. Už jsem ho neviděla skoro 2 měsíce.
Tak to je mi líto, že výsledky ještě nepřišly. Snad už jsou na cestě... Dávají si s tím na čas. To je děs.

terka82
20. říj 2009

Myslim si, že jo, když budou vědět, že máš pozit. test. 🙂 určitě jsou na nás netrpělivky zvyklí. 😀
to je škoda, že nemáš manžu u sebe. a kde vůbec takhle dlouho je? hele, ale to zase jen tak někdo nemá, že žena otěhotní, když je manžel 2 měsíce pryč.😀 😀 😀 a nebo z toho pak má ta ženská pěknej průšvih. 😀
Pěkně mě napínají. No jo, dál zprávu do obálky a hodit na poštu, to dá zabrat. 🙄 A pak ještě než to projde poštou, to je taky fuška. 😠

gab123
20. říj 2009

Ahoj holky nějak na té mateřské nemám čas pořád někde lítám a sháním vánoční dárky já vím,že blbnu,ale termín se blíží a pak nevím co to semnou udělá 😀

luci moooooooooooooooc gratuluju já jsem si to myslela!jsem ráda,že se vám to povedlo.Nenervuj se hcg by mělo rychle stoupat na netu si najdi jak zhruba rychle roste podle toho poznáte kolik jich tam je!,ale to ti určitě poví doktoři.

l.u.c.i.e
20. říj 2009

Jojo, je to divné, co? Ale co, nejbližší to ví, tak se divit nebudou a ostatní? To je mi jedno. Hlavně, že to víme my, ne? Aspoň se pak můžeme bavit tím, jaké drby se k nám zpětně dostanou. 😵 Je až do Vánoc v Lotyšsku, pracovně. Moc se mi stýská. Snad ho za týden uvidím, jestli mě doktor pustí...

l.u.c.i.e
21. říj 2009

Ahojky holky, tak jsem si i dnes dělala test, jestli mi čárečka bude sílit. Bohužel je stejná jako včera. ☹ Uvidíme, jestli zítra bude silnější. Mám strach, aby nezmizela úplně. Už aby byl pátek a já jsem měla 100% jistotu, takhle je to stále buď a nebo. No, snad to nebude biochemické těhu. Omlouvám se za pesimismus, ale musím být připravená na všechno... 😅

kyzi
21. říj 2009

Ahojky.Lucie neboj,určitě to všechno dobře dopadne,pevně doufám že hcg bude stoupat 😉 .Já když byla naposled těhotná,tak jsem měla 3 týdny spožděnou ms,každý týden jsem si dělala od prvního dne spoždění test a na testu se ta druhá čárka ukázala až po těch 3 týdnech.Takže každé tělo je jiné a hlavně si myslím, že ty testy nejsou až tak přesný.Důležité je že tam ta druhá je a že je stejná jako včera,z toho si nedělej hlavu určitě zesílí dej jí čas 😉 Nemáš se za co omlouvat to je určitě normální že máme každá takové myšlenky.Já je budu mít za týden.Hrozně to utíká,na jednu stranu mi to ale přijde dlouhé,hlavně to že nevím se se děje,takhle člověk měl přehled o všem jak se oplodnili a jak se dělí a ted se musí jen čekat a doufat.Na druhou stranu si říkám že už za týden se dozvím výsledky a těch se tak bojím.Lucie to je dobře že je manžel štastný a věřím že se ti stýská.Určitě se brzy uvidíte 😉 .
Terko ty výsledky si tedy dávají na čas,ale určitě dorazí včas.Jo a co je to biochemické těhu? 😨

l.u.c.i.e
21. říj 2009

Já jsem moc ráda, že si tady můžu popovídat, protože jak jsem doma sama (nejhorší jsou dopoledne, to jsou všichni v práci), tak se tu zabývám asi nesmyslnými myšlenkami... Uvidíme, co v pátek. Musím jen vydržet. Máš pravdu, hlavně, že tam jsou a uvidíme co se bude dít dál.
Biochemické těhotenství je, že při kontrole po IVF je v krvi HCG, ale za pár dní začne samo klesat, tzn. že embryo se uchytí jen na pár dní, pak se samo pustí a přijde MS, kdyby člověk nešel na krev, tak to ani nezjistí... Doufám, že jsem to naspala správně. Kdyžtak mě opravte.

vendulak
21. říj 2009

Gambrinusko u agolutinu se říká že by ms měla dojít do 14ti dnů. Mě došla za 5. 😉 Můžu se zeptat? Ty máš agolutin před náběrem krve na HP v Natalu? Mě ta ms taky nejde a dojde, tak nevím co bude dál... ☹

gambrinuska
21. říj 2009

Vendulák, právě, že máme za sebou první konzultaci v Natalartu(12.10), pan dr Rokyta mi řekl, že mám přijít 2.-5. den cyklu na náběry krve a horm. profilu, vzhledem k tomu, že menstruaci spíš nemam než mam a už se mi asi ztrácí (vim, že časem mi zmizí úplně, už jsem to 1 zažila, cca 3 roky), tak opravdu netušim kdy to dostanu a pan doktor mi opravdu řekl ať si přijdu pro agolutin k nim nebo ke své gyndařce. Taky jsem se divila, osobně bych řekla, že by to mohlo mít vliv na HP. Ale on to ví určitě lépe.
Hlavně jsem děsně nedočkavá, že se se to tak vleče, 🙄 takže moc obdivuji Lucii a ostatní holčiny, jak dlouho vydrží čekat na výsledky. A osobně jim strašlivě držim palce.
😅

l.u.c.i.e
21. říj 2009

Gambrinusko, ono to čekání je hrozné i pro nás... Ale vždycky se dočkáme. 🙂 Snad už brzo ms dostaneš a bude se něco dít...

gambrinuska
21. říj 2009

samozřejmě ve mně taky hlodá malej červík copa kdybych ten Natalart nepotřebovala, jak se říká naděje umírá poslední, ale zas se nechci testovat zbytečně, už jsem těch testů vyplácala docela dost a myslim, že jich ještě dost bude. Ale třeba ...

terka82
21. říj 2009

Ahoj. 🙂

Gab ty to bereš teda poctivě. Odpočni si ještě trochu. 😀 Ten nejkrásnější vánoční dárek máš v pupíku. 🙂

Lucko jasně, na ostatní kašli.
Teda to je manža fakt daleko. Snad tě doktoři za ním pustí. 🙂
Neplaš, to přece nic neznamená. Neni silnější, ale ani slabší. Zítra bude určitě silnější. Jinak přesně z tohoto důvodu jsem testovala radši ob den, aby bylo to zesílení víc znát a zbytečně jsem se nenervovala ještě víc.
A ty depky rychle zažeň!!!😀

Kyzi tobě už se to taky blíží. Jak dlouho už je máš u sebe? Takhle z pohledu pozorovatele to strašně utíká, ale vim jak vám je a jak se to táhne. 😅

Vendulak stále nic?? To je děs, si ta mrcha fakt dělá vždycky co chce.😠

Gambrinuska a čím to je, že MS ztrácíš?

kyzi
21. říj 2009

Mě když píchali naposled vyvolávačku ten augu..tak mi řekli že ms by měla dorazit do 10 dnů a dorazila nějak za týden.
Terko mám bobíšky u sebe od soboty takže je to 5 dní když počítám i sobotu.Právě že mě to utíká rychle,říkam si že to není ani možný že je to týden co jsem byla na OPU.Ale testovat chci nejdřív až ve středu spíš až ve čtvrtek den před než půjdu na krev .Jo kdybych věděla že tam budou // tak klidně testuju už v pondělí.Ale těch testů s / jsem viděla už tolik za tu dobu snažení,že mám strach.
Ale možná tu nejistotu stejně nevydržím a zkusim dřív.

terka82
21. říj 2009

Kyzi to chápu tu obavu. Jak se cítíš?
A jak to děláš, že ti to utíká? Kdybych toho tenkrát tolik nenaspala i přes den, tak bych se asi zláznila, jak se to táhlo. 😀
Moc ti přeju, abys tentokrát viděla konečně vytoužené//. 🙂

vendulak
21. říj 2009

Teri né né nic, ms nedochází a ani nedojde, vím, teplota pořád pod bodem mrazu 😒 . No taky mě to šíleně deptá, to že se nic neděje 😢 . Známá teď rodí, ani miminko pořádně nechtěli, a už ho má a my tak dlouho ho chceme a ještě ani nečekáme ☹ , tak je mi z toho dneska ještě hůř a bulím tu 😢 . Prostě bych tak moc chtěla a potřebovala aby už se aspoň něco začalo dít... ☹
No kámoška co má taky PCO a má s tímhle problémy říkala, že jí dr. taky řekl že kdyžtak řed HP agolutin může, takže se to nejsíš vyřeší tímhle, ale rostě ta doba než se k tomu dohrabu a zase jen nečinně čekám je hrozná ☹ .

terka82
21. říj 2009

Vendul nebreč. ☹ Nebo tam na tebe vlítnu... 😀
Já vim, je to moc těžký, pozorovat všechny kolem, jak se jim daří tak strašně snadno a my nic. Taky si furt řikam, jen ať už se něco děje, to čekání je úmorný. My měli dneska v práci kolegyni s čerstvým miminkem - měly jsme termín spolu - a k tomu ta naše těhu kolegyně... Dává mi to zabrat, ale musim to vždycky nějak vytěšnit z hlavy, protože jinak by mi hráblo. A ty musíš udělat to samé. Utři slzy a hlavu vzhůru. My tu smůlu taky přemůžem, neboj. 🙂
Nechceš zkusit zavolat znovu do NAT? Třeba tam bude jiná sestra. I Gambrinuska říkala, že půjde po agolutinu na HP, tak to snad tolik nevadí.

kyzi
21. říj 2009

Terko,já nevím čím to je že mi to utíká 😀 .Když je malá ve školce tak hodně čtu abych přišla na jiný myšlenky, protože jinak toho mam plnou hlavu pořád.A pak když už je malá doma ze školky i manžel z práce,tak mě pak zase trochu odreagujou oni.Ale to víš,že stejně na to myslim pořád.Od té doby co jsme zjistili že půjdem na IVF nemam v hlavě nicjinýho 😕
Vendulak to tak bohužel bývá že ty co nějak nechtějí,těm to jde hned.Vim jak ti je taky ty stavy znám.Nebreč,
určitě už se začne něco dít.Tak když se ten agolutin může před hp, tak ti ho určitě píchnou aby přišla ms když budeš mít velké spoždění.

terka82
21. říj 2009

Jo vlastně ty máš doma malou princeznu. Jsem na ní zapomněla, ostuda. 😅 Proč ji vůbec nemáš psanou v pasu?
To je dobře, že tě aspoň odpoledne rozveselí. 🙂 Potřebuješ přijít na jiné myšlenky.