Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

l.u.c.i.e
22. říj 2009

Vendul, já už to do zítřka vydržím... Musím. Za 24 hod budu vědět výsledek, ne?

vendulak
22. říj 2009

Luci jo jo 🙂 , ale ono ti to stejně zítra řekne jednu hodnotu a ty budeš dál na vážkách jestli ob den to stoupne. Je to hrozný, jak dlouho se bojíme jestli vůbec budou // a když pak jsou tak se bojíme nanovo.
Neboj, věřím že to dobře dopadne! Držím palce! 😉

l.u.c.i.e
22. říj 2009

Díky, uvidíme...Jen ten dnešek se mi bude dlouhooo vléct.

kyzi
22. říj 2009

Lucie věřím že tě to vylekalo,ale už prve jsem četla že špinit i do konce slabě krvácet se může.Bud silná a nepřestávej doufat že to všechno dobře dopadne.Moc na tebe myslim,drž se.

kyzi
22. říj 2009

Jo ještě jsem se tě luci chtěla zeptat zavádíš taky utrogestan?Mě při odběru napsal Rokyta ho zavádět 1-1-2.Tak to od té doby takhle dělam. Koukam že ve zprávě po ET mi Bouše napsal 4 krát 1.Tak ted přemejšlim jestli to mam dělat jak prve řek rokyta 2 na tu noc a nebo to rozdělit na ty 4 denně?jak ho bereš ty?

l.u.c.i.e
22. říj 2009

Tak jsem do teď spala. Skoro 3 hodiny v kuse. Pořád mě bolí hlava a jsem děsně unavená. Asi na mě leze chřipka. Po zavedení utrogestanu, už nemám ten nahnědlý výtok. Fakt ničemu nerozumím... Asi pracujou nervy. Jsem zralá k psychiatrovi 🙂
Kyzi, zavádím si untogestan ráno - 1, poledne - 1 a na noc - 2. Přesně tak, jak ti napsal Rokyta.

gab123
22. říj 2009

ahoj holky dva dni tady člověk není a je tu živo 😲 už jsem vás dočetla!
teri neboj já se šetřím.
gambrinuska tak to bych čučela na // taky tak uvidíš počkej pár dní a zajdi někam na hcg
kyzi ty bud v klidu a pevně doufej,že se vám to povedlo a je skvělý,že ti dny utíkaj 😉
luci prosím tě nehlídej se fakt si je nervama vyplašíš!Vím co prožíváš,ale nesmíš to tak přehánět!Já když jsem ted otěhotněla po 3 tak jsem taky měla hnědavý výtok 1 a pak ze mě šli sraženinky.Pokud se ti to nerozjede jak MS NIC TO NEZNAMENá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!s tím testem jsem to měla taky čárka nesílí to je ale na testech,záleží který máš normální! jsou tam // a to je důležitý!Počkej do zítřka vydrž.....

gab123
22. říj 2009

luci ta chřipka je mimínko taky jsem se tak cítila,ale jen chvilku!

l.u.c.i.e
22. říj 2009

Gab, já vím, jsem hrozná...🙂
Jak se máš? Koukám, že za měsíc už budeš rodit... Těšíš se?

gab123
22. říj 2009

luci a mám takovou zkušenost při 1 těhu tak jsem si dělala 4 testy a žádný mi nic neukázal,tak po 80 dnech vyrazila k doktoru a taky mi řekl,že jsem těhu a já valila bulvy 😀 tak jsem si koupila 5 test a byli tam //.Prostě po každé to bylo jiné!!!!

kyzi
22. říj 2009

Lucie to je dobře že jsi se prospala a je ti líp.Je pravda že nervy dělají hodně to vim podle sebe.Taky se vždycky nervim a je to pak ještě horší než lepší.To jsem ráda že ten utrouš beru správně.Já si dnes vzala kalhoty co jsem od soboty neměla a normálně jsem se lekla.Skoro je nezapnu mam hrozně nafouklé břicho tak doufám že to není tím že by měla přít MS.

gab123
22. říj 2009

mám se dobře 😀 vůbec mi to nedochází,že mám jít za chvíli tlačit mimíska 😀 no nevím,kdy mi to dojde!!!
až se asi nevyspím 😝

gab123
22. říj 2009

kyzi taky jsem měla hned velký pupík,byla jsem nafouklá jak balon!
holky at vám to vyjde!

l.u.c.i.e
22. říj 2009

Holky, ještě, že si tu s vámi můžu popovídat...
Gab, já se vždycky moc vyplaším... Uvidíme zítra. Bude mi dělat i ultrazvuk? To asi ještě ne, co?
Kyzi, nene, to máš ještě zvětšené břicho od OPU. Doktor říkal, že trvá týdny než se vaječníky vrátí do původního tvaru. Hlavně neplaš jako já. Stačí, že jsem tady na to expertka já 🙂

gab123
22. říj 2009

ten utrouš jsem brala jako vy asi až do 2Ott

l.u.c.i.e
22. říj 2009

To se bere takhle dlouho? Páni. To jsem nevěděla.

kyzi
22. říj 2009

Luci právě že po opu jsem tyhle kalhoty měla a ještě mi i padali,no a dnes jsem se ůplně lekla.Možná je to i tim že víc polehávam a víc se cpu 😕 .Gab já když čekala malou tak mě to nedocházelo taky vůbec až když jsem jí porodila 🙂 .Klidně ten utrou budu brát až do porodu hlavně když se to povede a bude to o.k 😉

l.u.c.i.e
22. říj 2009

To je dobře, že poleháváš a odpočíváš. Jaké jsi měla vůbec první těhu? Kdypak jsi na to přišla, že čekáš malou?

kyzi
22. říj 2009

Jo snažim se víc odpočívat.První těhu bylo zajímavé.zjistila jsem to když jsem měla 9 dní spožděnou ms což nebyla žádná novina,ale už mi bylo strašně špatně takže mi to začalo být divné.A ty nevolnosti mi zůstali do 7 měsíce.Do 5 měsíce jsem zvracela od rána do večera ,nikam jsme nemohli ject nebo jít,když jsem musela na kontrolu tak s pytlíkem.Ani čípky mi nepomáhali.Jídlo jsem začala jíst a hned letěla zvracet,a až pak jsem do sebe něco dostala.Musela jsem ležet, protože jak jsem začala něco dělat tak jsem zvracela.Až v tom 5 měs se to sklidnilo a zvracela jsem pak už jen ráno.A od 7 měs už pak dobrý 🙂 .Pak jsem teda ještě zvracela u porodu když mi dělali císaře a jen to umrtvení do páteře,z toho se mi udělalo taky špatně jak jsem cítila to tahání a když mi malou ukazovali tak jsem zvracela,ale jinak super 🙂

l.u.c.i.e
22. říj 2009

No, koukám, že jsi měla "pěkné" zážitky, ale uznej, že to stálo za to. Říká se, že každé těhotenství je jiné, tak si toto těhu užiješ bez zvracení 🙂 Ale i kdybys zvracela, tak to zvládneš... 🙂

kyzi
22. říj 2009

Když je to jen to zvracení tak se to dá vydržet i když jsem kolikrát myslela že to už nevydržim.A pak když vidíš to mimčo tak rázem na vše zapomeneš 🙂

l.u.c.i.e
22. říj 2009

Taky bych řekla. Znám jednu dívčinu, co prozvracela celé těhu a co jedině v sobě udržela byla čokoláda 🙂

tereza7974
22. říj 2009

Ahoj holky, tak jsem asi po 100 letech zase u vás 🙂 Dnes jsem se vrátila z nemocnice, byla jsem na té laparoskpii. Zatim se šouram po bytě jako mimino, co se učí chodit 😀 Moc dobře jsem nedopadla, oba vejcovody jsou fuč ☹

terka82
22. říj 2009

Ahoj holky.

Lucko já bych řekla, že možná o malilinko silnější je...

Terko ahoooj, no to byla doba, cos tu nebyla. 🙂 To mě mrzí, měla jsi srůsty? Ach jo, to je pech, ale nesmutni, vim že je to jen chabá útěcha, ale pro IVF nepotřebuješ vejcovod žádný.

tereza7974
22. říj 2009

Ahoj Terko, měla jsem prý srůsty snad všude a prý vejcovody nebyly snad ani vejcovody, ale jen jakési vaky a cysty na obou stranách a folikulové cysty taky. Ale to jsem věděla, protože mam PCO. Je to paradox, ale fakt vůbec nesmutnim, to proto, že jsem o tom věděla dopředu a měla jsem čas se s tim srovnat. Vim, že to IVF klapne, ale nejdřív bych chtěla jít až v květnu, teď fakt nemam chuť být těhotná 🙂 Na sále jsem byla 2 hodiny a první 2 dny jsem měla teploty. Vlastně i dnes ráno, ale sklepla jsem teploměr, abych mohla jít už domu 🙂 Všichni tam byli uplně skvělý, kdybych neměla problémy, tak jsem si myslela, že jsem v hotelu 😀
A co ty? Co je u tebe nového?

terka82
22. říj 2009

Vendulak s tim bydlením to máš fakt komplikovaný. 😀
Na profilu jsem byla jen jednou.
Zkusila bych tam pro jistotu zavolat. S tim gyndařem bych to asi bez porady s doktorem z Nat. neriskovala.

Lucko jsem zvědavá na tu tvoji zítřejší krev, bych fakt řekla, že je ta čárka silnější.
S tou krví jsem šla do Privamedu (jsem ten název hledala na mapě). Je to kousek od Nat.
Špinění po IVF přijít může, myslim, že mi doktoři řikali, že dokud to neni krev, tak se nic nemusí dít. Taky jsem špinila.
Na UTZ jsem šla až za 14 dní po krvi.

Kyzi ty ses teda prvním těhu pěkně prozvracela, ale malá za to určitě stála. 🙂

Gambrinuska jůůů to je teda rychlost. Tak snad bude sílit. 🙂

terka82
22. říj 2009

Terko to je dobře, že to bereš takhle sportovně. 🙂 Já ten vejcovod obulela. Ale spíš to bylo těma okolnostma, že jsem se to vlastně dozvěděla až asi 2 měsíce po operaci.
Seš fakt dobrá, že chceš počkat až do května, já se cítim tak, že včera bylo pozdě. 😀 Ale ono to bude určitě lepší. Se krásně zahojíš, dáš se do kupy a pak tu přibude další těhulka. Moc ti to přeju. 😉
Teda takhle podvádět doktory, ty jsi ale potvůrka vyčůraná. Se ale koukej ještě šetřit, když už jsi doma.
Byla jsi na nadstandartu? Jsem tam fakt čuměla, jak taky může vypadat nemocniční pokoj. 😲 🙂
U nás zatim nic. Do zítra mi měly přijít nové výsledky, kvůli těm protilátkám a samo zatim nic. Zítra tam zkusim zavolat. A 6.11. jdem do Nat s výsledkama.

gambrinuska
22. říj 2009

Ahoj holčiny, jsem furt nějak mimo z těch //. Když to viděl manžel musela jsem si udělat ještě 1 test než jsem šla na noční a byly tam zas// sice slabší než ráno, ale přičítam to, že v ranní moči je vyšší koncentrace.
Nějak tomu stále nevěřim. Zítra si půjčim u našich foták, abych vám to mohla ukázat.
Vůbec to nechápu, celou dobu jsme se snažili, kontrolovali a hlídali, ted jsme se na to "vyprdli" s tím že jsme objednaní do Natalartu, kde nám slíbili, že něco začnou dělat a ono toto a to jsem tu MS tak přivolávala. Je pravda, že jsem cvičila 1.měs Mojžíšku a na doporučení kamarádky GYNEX, ale tohle jsem fakt nečekala, hlavně, aby to bylo vše nadále OK.
Ani nevím kdy bych měla jít k doktoru a co dělat a nedělat, zatim jsem si koupila kafe bez kofeinu.
Luci, to by jsme mohly být tak na stejno, tak hlavně ať se nám to udrží a brzy se k nám přidá Kyzi a co nejdřív ty ostatní.

tereza7974
22. říj 2009

Byla jsem na normálním pokoji, je max. pro 2. Byla jsem ráda, ta paní mi pořád něco podávala a celkově mi dost pomáhala, sotva jsem si došla na záchod. Vůbec jsem se nezeptala,jak dlouho bych doma měla být a MS přišla na den, tj dnes 😀 Alespoň si to odbydu 😀 Péče tam byla naprosto skvělá, nemůžu si vůbec na nic stěžovat.
To jsem vůbec nevěděla, že ti neřekli o tom vejcovodu! To je docela soda! To nebylo napsáno v propouštěsích papírech? Já mam tedy i záznam z průběhu operace. Docela jsme se u toho s manželem nasmáli. Držim ti palce, aby jsi konečně odstartovala další IVF ať už výsledky dopadnou jakoliv. (Pokud si tedy dobře pamatuju, tak ti někde řekli, že prostě někdo ty protilátky v sobě má a nemělo by to bránit v otěhotnění) Vim, že čekáš dlouho a musí to být opravdu těžký.

tereza7974
22. říj 2009

Koukam co přibylo těhulek, všem velká gratulace 🙂