Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

terka82
30. říj 2009

Terko a to máš za to, že na nás kašleš a chodíš si sem kdy se ti zachce... 😝 😀 Pak máš houby přehled. 😀

I když já se teda taky občas trošku ztrácim a nejvíc mě matou ty růžový hlavy, co máte všechny stejné. 😀

terka82
30. říj 2009

OK, tak schválně kdo bude lepší. 😀 Hele i Bouše ti věří. To dáš. 😉
Myslim, že pojišťovna hradí 3xIVF a jednou KET, ale jistá si nejsem. Zkusim to najít.

tereza7974
30. říj 2009

taky si myslim, že by tam holky mohly šoupnout nějakou fotku 🙂 , pak totiž taky ztrácim přehled, kdo je kdo 🙂

terka82
30. říj 2009

Tak jsem našla tohle:

Chci se zeptat, kolik pokusů IVF hradí VZP ženám a do jakého věku. Četla jsem, že snad by to měly být již 4 pokusy a do 40 let věku ženy.
Vaše informace týkající se IVF (in vitro fertilizace, tj. mimotělního oplodnění) je sice v podstatě pravdivá, ale není zcela přesná. Podle zákona se ze zdravotního pojištění hradí nejvíce třikrát za život zdravotní péče poskytnutá na základě doporučení registrujícího ženského lékaře v souvislosti s mimotělním oplodněním ženám s oboustrannou neprůchodností vejcovodů ve věku od 18 do 39 let, ostatním ženám ve věku od 22 do 39 let (viz § 15 odst. 3 zákona č. 48/1997 Sb.). Všeobecná zdravotní pojišťovna tedy IVF ženám hradí do věku 39 let + 364 dní.

Mimotělní oplodnění spočívá v odběru vaječné buňky z vaječníku ženy, smísení se spermiemi a následném zavedení oplodněného vajíčka (embrya) do děložní sliznice. Nedojde-li v jednom ze tří cyklů k přenosu embrya, tzn. že cyklus není dokončen, pak je hrazen i pokus náhradní. Podle zákona č. 48/1997 Sb. totiž jsou sice kompletní výkony asistované reprodukce hrazeny z veřejného zdravotního pojištění nejvíce 3x za život, dle věstníku MZ ČR (částka 1/2002) se tím ale rozumí maximálně 4 monitorované cykly se stimulací a v rámci nich nejvíce 3 cykly s přenosem embryí.

To, že se zdravotní péče poskytnutá v souvislosti s mimotělním oplodněním hradí z veřejného zdravotního pojištění, ovšem neznamená, že je zcela zdarma. Např. léky, kterými se pacientka musí hormonálně stimulovat, jsou podle příslušné vyhlášky MZ ČR a z ní odvozeného číselníku hrazeny pojišťovnami jen částečně, takže na ně pacientka doplácí. Pojišťovny neplatí také některé procedury, které zvyšují šance na úspěch – např. užití mikromanipulačních technik (injekce spermie přímo do nitra vajíčka) není hrazeno ze zdravotního pojištění a stojí cca 8 000 Kč. Hrazeny nejsou ani některé další úkony, např. zmrazení a uchování oocytů (vajíček). I přesto pojišťovny za jeden cyklus zaplatí asi 60 tisíc korun.

Takže nevim, tady o tom KETu neni psáno nic, ale myslim, že tu holky psali, že nic neplatili, ale neměli stimulku a bez té já se neobejdu. Asi budu muset ještě popátrat a nebo se poptam v pátek.

terka82
30. říj 2009

Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo se ztrácí v těch stejných růžových hlavách. 😀 Jsem se totiž naučila se orientovat spíš podle fotek. 😅

jana8
30. říj 2009

Po mě pátrat dlouho nemusíš....já byla v Natalartu jen jednou....na prvním stretnutí a teď mě ješte jen čeká odběr - snad příští týden...a u odběru se mám objednat na 13DC na UTZ a na IVI.....pokud bude vše ok....tak doufám,že bude při těch tabletkách....jinak se snažíme o mimi skoro dva roky...od ledna 2007.....já to moc nikomu neříkám....čest výnimkám... 😉 ......jinak v nemoc. mě šokovali dali mi na výběr - buď léčbu migrény nebo dítě....a tá léčba může trvat 3/4roku možná déle a nikdo mi nezaručí výsledek.....tak s kým jsem o tom mluvila tak skoro všichni mi radili dítě....že po porodu to může přestat úplně.....co teda řekl i dokt. a nebo druhá varianta,že by to bylo ještě horší, což bych už asi nevím jak dopadla...... ☹ .....jasné,že sme se s přítelem domluvili na dítěti a když tak bude na matěrský on 😀 .......i když by mě asi vystrelo,protože na to se teším 😉 ....

terka82
30. říj 2009

Jani to je teda výběr, rozhodovat se mezi zdravím a dítětem. 😒 Doufám, že se vám povede mimčo - co nejdříve a s porodem tyhle problémy zmizí. Druhou variantu si vůbec nepřipouštěj. Prostě to bude lepší a basta! 🙂

tereza7974
30. říj 2009

Ty Terko, z toho moc moudrá nejsem, nedokončený tedy znamená, že je odběr, ale ne transfér? Já vůbec nevim, kdy si mam do Natalartu dojít. Kdy jsi tam šla ty po tý laparce? No podmínky na uhrazení pojišťovnou splňuju, když nemam ani jeden vejcovod, vidíš ve všem je pozitivum 😀

Jani, to je fakt děsný vybírat se mezi dítětem nebo zdravím, ale asi bych taky zvolila dítě a modlila se, aby po porodu migréna odezněla. A ty máš tedy nějaký určitý problém s otěhotněmím? Se blbě asi ptam, viď.

terka82
30. říj 2009

K tomu KETu jsem teď našla ještě tohle, je to jen výtažek z jednoho článku:

....No a po hodince se oblékneme a vyklepeme kapsy u sestřičky. Obě máme už 1 IVF uzavřené a tohle jsou embrya, která nám z něj zbyla jako nějaké bonusy, takže už bohužel musíme platit 5 200,- Kč.....

Tak nevim, no ale i kdyby, ještě ráda jim to tam necham, hlavně když se dostaví ten kýžený výsledek... 😅

A teď už to balim a jdu chrnět, tak dobrou noc. 🙂

tereza7974
30. říj 2009

ještě nechoď 😒

terka82
30. říj 2009

Terko nedokončený znamená třeba když ti odeberou málo vajíček, ty se neoplodní nebo špatně vyvíjí a tak se netransferují. V tomhle případě se to nepočítá jako jeden pokus IVF.

Na laparce jsem byla na konci května a v Nat. asi v červenci nebo v srpnu? Tyjo tohle si fakt nevybavim. Myslim, že chtěli 3 měsíce oddych. A v září už jsme šli do první a poslední IUI. 😉

terka82
30. říj 2009

Bobíku, když já musim dopoledne fungovat. Musim ráno vylézt včas z pelechu - nakoupit žrádlo, páč máme večer malou oslavu, pak nějaký dáreček pro mojí čerstvou neteřinku, připravit papu, uklidit - to hlavně 😀 a pa večer při oslavě nezívat. 😀

tereza7974
30. říj 2009

Tak to je dobře že se to nepočítá, to je super. Samé dobré zprávy. Mě Švábek řikal, že první možný pokus po 3 měsících od zákroku, ale nevim, jestli tam mam jít mezi tim s tou operační správnou. Ale asi ne, nechala jsem se tebou inspirovat 😀

terka82
30. říj 2009

Tak přijít tam s tim asi můžeš, aspoň ti třeba udělají UTZ a zkontrolují tě. Možná že jsem tam taky byla na nějaké kontrole. Fakt nevim, zkusim zítra najít papíry z laparky, tam by to třeba mohlo být.

tereza7974
30. říj 2009

Asi bude nejlepší tam zavolat 😀 , dozvim se hned odpovědi na moje otázky, to je asi nejsnažší cesta 😀 Co plánuješ na víkend? Já zítra jednu s obědem k manželovi na stavbu a pak se pozvaný na Halloween party ke kamarádce. Vzala si Angličana, tak k tomu tíhne a děti to baví. Terezka se těší na dlabání dýní. Koukala jsem na pořad Sama doma a tam to ukazovali, tak se tam zítra blýsknu 😀
😀

jana8
30. říj 2009

Tak mě zamrznul nett,nereagoval na nic,tak jsem ho surově vypnula a pak zas ta doba kým se nastartuje 🙂
Holky , já jsem mezi vámi takový zajíček 🙂 .... zatím bez vyšetření,bez výsledků....jen s velkou snahou 😀 ...jenom víme,že spermiogram máme v pořádku....co mě jasné,že těší.....takže chyba ve mě 😠 ......a nebo taky se stresu....člověk si v dnešní době nevybere....já taky doufám,že porodem se to změní a budou už "jen" starosti a radosti s prckem 😉
Já Vás obdivuji,tolik jste si toho vytrpěli a stále máte tolik energie.......ale zas na druhou stranu vy si toho mrňouse vybojujete a pak to budou příběhy jak si má vážit života,co všechno jste pro něj podstoupili... 😉 ....myslím to jen v dobrém ....kdyby jste mě náhodou špatně pochopili 🙂 .....držím Vám palce a pevně věřím že příští Vánoce už budete ten svůj drahocenný poklad držet v náručí..... 😅

jana8
30. říj 2009

Vidím holky,že si víkend užijete.....
Terka má oslavu už zítra malého přírustků .... 🙂 ....tak si to hezky uži.....a představ si,že za rok,už to budeš ty,kdo bude slavit 😉 ....
A Terezo...Halloween.....to může být skvěle.....mě se líbí ta atmosféra když z dýní svítí svíčka.....sousedovi kluci už ji měli zapálenou asi ve středu...tak se hezky zabav ....
Aspon přídete na jiné myšlenky...... 😝

tereza7974
30. říj 2009

To se mi taky občas stane, že PC uplně zamrzne. Já mu teď taky dávam zabrat, začala jsem stahovat Harryho Potter v prý dobré kvalitě a když se po hodině stáhnul, tak jsem zjistila, že se na to nedá koukat 😠 Já tomu opravdu věřim, že ty malý řvouny budeme mít. Asi šestý smysl či co, prostě to vim. 🙂 Víš já ani nemam pocit, že trpim, ale před rokem bych mluvila jinak, to jsem byla fakt zoufalá. Ale na jaře jsem začala "klusat" a je to lepší. Bože mohla bych dělat reklamu na Modrého koníka 😀

terka82
30. říj 2009

Terko jj, radši si tam zavolej. Ať nic nepromeškáš. Jen aby ti to vzal někdo sdílnej. 😒
Zítra bude ta oslava a v neděli asi objet hřbitovy a připravit zase nějaké pohoštění do práce. Jednu buchtu mam jasnou, ale nad zbytkem musim ještě popřemýšlet.
Jů, tak to si zítra užijete, pak musíš povyprávět jaký to bylo a jak ti šlo dlabání dýní. 😀

Jani, ale snahu máme všechny stejnou a to nás tady spojuje. 😉
Neber to tak, že musí být automaticky chyba v tobě, i když teda taky jsem to říkala. 😅 Může to být cokoliv a taky nemusí zjistit nic. A i kdyby byla náhodou chyba u tebe, třeba v ovulce nebo tak nějak, tak si myslim, že se dá většinou léčit snáz než u chlapů. 🙂
Když ono nám nic jiného nezbývá, než se s tim furt rvát. 😅 Bych řekla, že jakmile budem mít prcka u sebe, tak bude všechno tohle trápení zapomenuto. A dětem to bude dost možná fuk, co jsme všechno podstoupili, jen abychom je měli. 😠 😀 Mávnou nad tím rukou, jako jsme to dělaly my, když nám maminky chytře radily. 😅
Hele, jak BUDETE, snad BUDEME, ne? 😉

terka82
30. říj 2009

Terko to s Harrym, to naštve. 😠
Taky mi bylo hůř, asi už jsem trochu otupěla. 😀 Hlavně už se zase blíží období, kdy se něco bude dít a to mě vždycky nakopne. 🙂
A kde tu reklamu budeš dělat, bych se přišla podívat. 😀

tereza7974
30. říj 2009

No už jsem myslela, že klimbáš u PC 😀 Už to vidim, až tě dětem budeme vyprávět, jak jsme po nich toužili a co nám to dalo za práci, oni pak jen udělají Hurvínka a budou si myslet o..... 🙂 Ale to nevadí 😀

jana8
30. říj 2009

Ale jo, ono to nějak dopadne....a hlavně myslet pozitivně..... 🙂
A je super,že jste tak kladně naladeny aspoň je od koho brát to pozitivum a energii 😉
Tak holky, já se loučím.....už začínám mít tlaky v hlavě,tak to jdu rychle zaspat ať se to nerozjede ☹
Přeji hezký víkend......i když dušičky..... 😢 ....tak aspoň v rámci možností......pa pa

tereza7974
30. říj 2009

Jani dobrou a bezbolestnou noc 🙂 Hezký víkend.

terka82
30. říj 2009

Terko jsem mezitim stihla i sprchu. 🙂
No koukam, že to vidíme stejně. 😀

Jani dobrou noc a zaspi to. 😉
Tobě taky hezký víkend. 🙂

jana8
30. říj 2009

Díky .......hezké sny.......pa pa 😉

terka82
30. říj 2009

Manža ještě dokoukává nějaký film, tak se můžu ještě chvililinku zdržet. 😀

tereza7974
30. říj 2009

ty jsi tedy fak rychlá, ty jsi mě tak naladila na strunu "děti", že to IVF možná zkusim i dřív 🙂

terka82
30. říj 2009

😀 No jasně, proč zbytečně ztrácet čas, který už můžeš trávit s prckem/prcky v pupíku. 😀

terka82
30. říj 2009

Je třeba toho využít, dokud je to tady tolik plodné. 😵

tereza7974
30. říj 2009

To ti řeknu, tahle stránka tolik těhulek v jeden čas snad ani nepamatuje a jsuu to samé nově příchozí 🙂