Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

snow.angell
4. led 2010

jana8
jina samozřejmě by jsme chtěly podstoupit vše co půjde dokud se to nepodaří

snow.angell
4. led 2010

jana8
samozřejmě by jsme nejspíš zkusily IUI a pak kdyby to nešlo tak až pak IVF

michamicha
4. led 2010

snow, taky je CAR v Karlových Varech 😉 a to je pobočka plzeńského institutu co je ve Smetance 😉

jana8
4. led 2010

Angell,v prvním řade se musíte vy rozhodnout,kam by ste jeli...jestli do plzne nebo do prahy....ale já i holky co jezdíme do Natalartu do plzne jsme velice spokojený....úžasný přístup.....tak se co nejdříve rozhodnite....
a pak je jednoduchšie nejdřív podstoupit IUI:.......
Venyska,pokud dobře vím tak tu jsou holky co jezdí do Natalartu.....ale držím palce ať IVF ti vyjde a uvidíš // 😉

venyska
4. led 2010

😖

venyska
4. led 2010

děkuji,jen jsem zvědavá kdy ty// mohu popř.očekávat.Kolem 13.2.mám přijet a dostanu antikonc.na úpravu cyklu a domu pigára.Myslíš že je budu už stimulovat s antikoncepcí?

michamicha
4. led 2010

venyska, diskuzi o Smetance najdeš zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
tady chodíme do Natalartu, to je druhé centrum v Plzni 😉

snow.angell
4. led 2010

michamicha
no už jsem v kontaktu z jednám CAR v praze protože jsme chtěly vědět jestli budu muset na laparku nebo ne

jana8
4. led 2010

Venyska, tak tomu moc neverím,ale kto ví......neboj hlavně hlavu vzhuru a vše bude jak má být...držím palce 😉

michamicha
4. led 2010

no tak jestli budeš muset na laparku, tak to bych asi prubla tu Prahu, ta je blíž než Plzeň 😉 ona jen ta cesta z Mostu je na dlouho, manžel tam jezdil služebně a vyjížděl vždycky kolem 5 ráno, aby tam byl na 8.hodinu 😝 kort v zimě... a hlavně kdybys to pak měla jako já, že jsem musela každé 2 dny na UTZ, tak by to s dojížděním bylo asi blbý 😅

snow.angell
4. led 2010

michamicha
no právě jenže třeba u apolináře je problém s nadváhou

michamicha
4. led 2010

no tak já v natalu problém neměla a to mám 30kg nadváhu (takže je to vlastně obezita 😔 ), na první konzultaci mi sice dr. řekl, že by bylo dobré, kdybych dala pár kil dolů, ale pak už se tím nikdo nijak nezaobíral 😉
dokonce mi ani dneska na kontrole se štítkou dr. nic neříkala, oproti minulé kontrole před půl rokem jsem měla o 1kg méně díky nevolnostem, tak byla i spokojená dá se říct 😉
co jsem slyšela od pár holek v jiných diskuzích, tak někteří dr. jsou na tohle děsný, prostě nechtějí nic řešit, dokud holka nedá dolů aspoň 10 kg (pokud se jedná o obezitu) 😝

snow.angell
4. led 2010

michamicha
mohu se tě zeptat ty jsi podstoupila IUI?

michamicha
4. led 2010

jj, dohromady jsem 3 měsíce stimulovala s clostilbegytem a s ním podstoupila 1xIUI - neúspěšně, 2.IUI už byla s injekcema puregonu, protože clostilbegyt u mě neúčinkoval moc dobře... den před 2.pokusem jsme se s manželem rozhodli, že v případě neúspěchu půjdem rovnou zkusit IVF a ejhle, ono se to povedlo a IVF nebylo třeba 🙂 manža mi dneska tvrdil, že prý to bylo tím, že jsem mimi strašně moc chtěla a pak jsem se smířila s tím IVF a proto se to prý povedlo... no já nevim, když jsem bez léků vůbec neovulovala, tak to podle mě bylo o něčem jiném, prostě zabral ten puregon...

snow.angell
4. led 2010

michamicha
a mohu se zeptat v čem u vás byl problém? protože u nás se zatím nevý

michamicha
4. led 2010

anovulace, manžel má spermio vynikající, prostě jen u mě neprobíhala ovulace a nedozrávaly vajucha ☹

adenka84
4. led 2010

Ahoj holky,
koukám, že jste se tady dnes pořádně rozjeli.

Micha, na tu bolest se určitě zeptej, ale třeba je to normální. Hlavně se pořádně opatruj a odpočívej, když si to mrňousek žádá...

Evženie, tedy to je fofr. Alespoň nemusíš dlouho čekat a hlavně se stresovat. Neboj bude to dobré, bolest přebolí a ty budeš mít konečně jasno a klid.A pak hurá do dalšího pokusu.

Jinak všem holkám, které čeká brzká návštěva v Natalartu přeji mnoho štěstí a jen samé dobré zprávy.

Micha jak si psala, že máš štítku tak já ji mám taky.Léčím se sní už 13 let. Užívám také Letrox. Výsledky mám na střídačku, jednou dobré jednou horší. Poslední výsledky ušli, ale pro změnu se mi zvýšil cholesterol. Norma je něco kolem 5 a já měla 8. Což se doktorovi moc nelíbylo. A tak musím držet dietku. Moc se mi to, ale nedaří hlavně teď přes ty svátky...
Obávám se, že právě ta mrcha štítka může být příčina, proč se nám nedaří. Znám spoustu holek, co nemohli otěhotnět právě kvůli štítce.Možná nám na imunologii řeknou víc...

Tak se mějte krásně papa a dobrou noc všem.

snow.angell
4. led 2010

michamicha
a proč se před tím dává antikoncepce?

michamicha
4. led 2010

Vlaďko, no já se s tou potvorou léčím už do 15 let 😝

už jdu taky do hajan, nějak se mě už bolí oči z toho čučení na monitor ☹ jsem se vyspala odpoledne, tak zase budu čumákovat do stropu jako včera 😝

michamicha
4. led 2010

snow, tak to nevim proč máš antikoncepci, ale četla jsem, že někdy jí kvůli něčemu dávají, ale proč to nevim 😖 se zkus podívat i po jiných diskuzích tady, určitě nějaký info najdeš 😉

tak holky dobrou noc, teď už opravdu jdeme spinkat 🙂

snow.angell
4. led 2010

krásné sny

adenka84
4. led 2010

Dobrou...

l.u.c.i.e
5. led 2010

Ahojky holky,

taky mám nadváhu, spíše už jsem asi i obézní, ale mě v Natalartu rovnou řekli, že nemám držet žádnou dietu, že si akorát rozhodím tělo. Prý můžu držet dietu až dokojím 🙂 Vůbec mou váhu neřešili, takže nechápu, angell, proč to řeší jinde.
V prvním měsících těhu jsem jen spala a jak mě bylo špatně, tak jsemz hubla 3 kg, což se doktorovi vůbec nelíbilo. Myslím, že teď ho potěším. Již mám po Vánocích 2 kg nahoře 🙂
Angel, já jsem taky před IVF měla nasazenou antikoncepci a to proto, jelikož jsem měla větší cystu na vaječníku a potřebovali jí zmenšit. Naštěstí mi sama praskla a vstřebala se.

Micha, mě taky nazačátku těhu píchalo v podbříšku a byla to i dost silná bolest, ale pak to i samovolně odeznělo. Z jaké to bylo příčiny nevím. Asi to bylo i kvůli tomu krvácení, jak jsem měla. Ale raději se doktora zeptej. Za to nic nedáš.

janinam
5. led 2010

Ahoj holky,
koukám, že se včera diskuze rozjela na plné obrátky 🙂
My dojíždíme jenom asi 20 km a když to tady teď čtu, tak je to oproti jiným holkám úplná brnkačka. Je to hrozný, když někdo dojíždí třeba z Mostu, to to máme opravdu kousíček 😀. S manžou oba děláme v Plzni, takže můžeme klidně do Natalartu i městskou.
Jinak mě dneska dorazila mrška, tak jsem si hned volala a objednala se na krev. Jdu zítra hned brzo ráno, tak se tam možná Terko82 potkáme 🙂
Zatím se mrška pořádně nerozjela, tak doufám, že do zítra vydrží a že mi nebude dělat nějakou neplechu 😀
Ani nevím, jak to chodí, to mi vezmou jenom krev, nebo mě bodou trápit ještě s něčím jiným?

Evženie, byl to fofr s těma vyšetřeníma, ale zase to budeš mít za sebou a budeš vědět na čem jste 🙂 Držím palce ať vše dopadne dobře 😀

Také zdravím těhulky a ostatní děvčata. Micha na to píchání se radši zeptej doktorů. Držím palce při dalším UTZ 😀

jana8
5. led 2010

Ahoj holky,
tak já jsem přijela z Nat. a ve čtvrtek když bude vše ok,tak by sme podstoupili 3IUI.....dnes byl největší folikul 15x18,tak věřím že ve čtvrtek to bude ok....chválabohu cystu nemám,aspoň zatím,tak snad se tam žádná neobjeví.....ptala jsem si i na možnost,když to nevyjde ☹ ,na ty vyšetření,dokt. řekl,že by se mohla udělat průchodnost laparoskopicky-ja jsem se ho ptala,že jsem slyšela,že to jde i nějak ambulantne,to řekl,že by jsme to mohli udělat,ale neni to až tak kvalitné.....zkrátka více vědí laparoskopicky....a toho se bojím,přece jen už mi není 20 😔 a takové zásahy do těla,nevím.....pak mi říkal o tej imunologii,jestli nemám v sebe protilátky.....to by znamenalo vyšetření a pak třeba ještě IUI......i když se mi zdálo,že on by víc šel do toho IVF.....ale já nevím money,money,money 😒 ......nemám bohatého střýčka a ani oslíka otřes se 😅 ......tak držte holky palce ať nám 3.IUI vyjde....
Terko 82,tak to se tam zítra nepotkáme,ale vidím,že možná se srazíte s Janinou,tak hlavně ať dobře pochodíte,držím palce 😉
Janinam, tak to je skvelé mrška dorazila tak už se Vám to rozjede....to půjdete na ten první pohovor nemýlím se?....ty na krev ,manžel taky,pak na ten pokec s dokt. 😀 a pak ty přídeš když nebudeš mít mršku na stěry a tak a pak se můžete pustit hned do 1.IUI...když bude vše ok....držím palce 😉
Lucko,to letí už jsi ve 3.měs. jestli se nemýlím.....tak si to hezky užívej a dávej si na sebe pozor....můžu se tě zeptat tobě se to povedlo na 1.IVF,byl u vás nějaký problém....byla jsi předtým na IUI?...a jestli jo,tak kdy si pak šla na IVF v tom dalším cyklu?....já doufám,že to nebudeme potřebovat,ale pro svůj klid duše se musím raději na vše zeptat....tak promiň 😔

adenka84
5. led 2010

JAna8, budu držet palce, aby IVF u vás nebyla zapotřebí.

Terezko tobě taky moc držím palečky, aby jsi zítra co nejlépe pochodila takže pfuj, pfuj, pfuj

Mějte se krásně holky, za 2 hodinky jedeme na odpolední, ale večer jsem ještě na vás juknu tak zatíma papa 😉

lucinda3
5. led 2010

Ahoj holky! Moc vás zdravím v novém roce a všem nám přeju to po čem nejvíce toužíme 😉
Dlouho jsem tu zase nebyla, protože aby toho nebylo málo - do 16. jsme byli doma s těma neštovicema - hned od 19. jsme padli s chřipajznou 😠 Takže svátky v pyžámku a s horečkou, šíleným kašlem, no co vám budu povídat...
Jani8 moc držím palce ať do toho ve čtvrtek můžete jít a do třetice to vyjde!! Já v to budu doufat i u nás! 😎
Evženie je mi to moc líto, strašně jsem Ti fandila!! Budeš mít teď fofr, ale to je dobře, posune se to zase k vytouženému cíli 😉
Terko a ostatní snažilky moc držím palce!
Micho a těhulky zdravím, odpočívejte a užívejte si těhu 😵
A jak je to se mnou,ms jsem očekávala okolo 19.12., i podbřišek se už začal ozývat, ale jak přišly ty 40tky horečky šouplo se mi to a já jí dostala až 2.1.! No ale zase nepřišla na Nový rok, protože by pak mohla být po celý rok a to tedy neeee! 😎
Takže od včerejška užívám Clostík 2x1, od 3. do 7. DC, a na UTZ jsem v Natalu objednaná na 13.1. v 7.30, tak uvidíme. Pořídila jsem si kontryhel prý je dobrý na růst sliznice tak budu popíjet. Měla by to být naše třetí IUI, ale poprvé stimulovaná tak na to sázím 😉 Budu doufat že nebude cysta - tu jsem měla v srpnu po Clostíku při domácím snažení, a taky že se něco urodí vlevo, obě předchozí IUI byly s folíkem vpravo a asi to nebylo ono...No uvidíme, musíme si věřit 😵

l.u.c.i.e
5. led 2010

Jani8, nám se, díkybohu, povedlo 1. IVF napoprvé. Předtím jsem byla jen jedinkrát na IUI, ale to rovnou řekli, že je to ztráta času, jelikož manžel má jen 10% živých spermií a strašně líný. Rovnou jsme šli na IVF. Já jsem zase bojovala s cystama, tak před IVF jsem brala antikoncepci, aby zmizely. Při stimulaci mi vajíčka nechtěla růst, měla jsem velké dávky. Naštěstí mi vyndali aspoň 6 vajíček (3 dobré, 3 horší), oplodnili je všechny, ale jen ty 3 dobré se začali dělit, 2 embryjka mi zaváděli a čekám 1 miminko. A jsem za něj moooc ráda. Příští týden si jdeme pro výsledky na genetiku, tak doufám, že je vše v pořádku a budu si moci trochu oddechnout. Snad se IVF vyhnete a podaří se vám tojen díky IUI. Budu ti moooc držet palečky.

Terko, zítra dej vědět, jak dopadneš, ale věřím, že dobře. Budu na tebe myslet.

Lucindo, samá nemoc. Doufám, že už jste všichni fit 🙂 Tak ať Clostík pomůže a můžete jít na další IUI. Tentokrát sna už úspěšné.

janinam
5. led 2010

Jani8, první pohovor už jsme absolvovali v prosinci 😀. Manželovi vzali ale jenom krev a u mě se čekalo na mršku kvůli HP. Uvidíme zítra, jestli budou chtít dělat spermiogram, když ho minule nedělali. Asi mě pak čekají taky ty stěry, jak píšeš (o těch zatím doktor nic neříkal), tak uvidíme zítra, snad budeme moudřejší 🙂
Ve čtvrtek ti budu hrozně držet palce, ať je ta 3 IUI úspěšná a zároveň i poslední, moc fandím ať vám to vyjde 😀
Zdravím Lucindu 🙂, to si si na svátky užila, hnusná chřipajzna. Hlavně že už ti je dobře, taky držím palce na UTZ a jestli tě bude čekat 3 IUI ať je taky konečně uspěšná 🙂. Budu na vás holky myslet a držet pěsti 🙂

jana8
5. led 2010

Adenko,děkuji.....ať ti odpolední rychle uteče 😉
Lucindo,vítej zpátky,už jsem te tady postrádala.......tak jsme na tom stejne...já měla taky Clostík......beru ješte Calibrum baby plan a vitamín E,tak doufám,že obě za pár dní objevíme //.....držím palečky 😉 .....A doufám,že už máš ty nemoci vybrané a ted se už budeš jen těšit zdraví a s vytouženého děťátka 😵
Lucko, děkuji Ti ...doufám,že už to bude uspěšné IUI....jak teda dlouho se čeká na to IVF?vím,že jsou to ještě nějaké papíry kvůli pojišťovne.....a prosím te můžu se te zeptat na kolik vás to vyšlo....za co si si připlácala?....promiň,že se ptát,jen já nevím...já bych na to IVF i šla,kdyby to nevyšlo...jen to bych si musela asi pujčovat v bance.....a do toho se mi zas moc nechce...už toho splácíme a platíme takhle dost ☹ ....tak proto mě zajímá tahle fin.stránka.......držím palce,ať máte samé dobré výsledky a už si budeš moct uplne vydýchnout a užívát si těhotenství v plné kráse 😉