Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

jedna11
9. led 2010

Evzenie, a kdy jdes? Docela to chapu a dovedu si predstavit sebe, ja bych se take bala. Drzim palce, at je vse ok a hlavne at brzy otehotnis.
Jak dlouho chodis do Natalartu? a oni ti laparku doporucili nebo si na ni chtela jit sama? Mohu se zeptat co ti navrhovali a cim zacali? ja taky zatim o zadnem problemu u mne nevim. Manzel ma spermio pry velmi dobry.

m.evzenie
9. led 2010

Jedna11, nastupuji 12.1 a výkon by měli dělat 13.1, už aby byl čtvrtek.Moc dík za palečky.
Do Nat. jezdím od března 2009.
Promiň dopíšu Ti to až k večeru, teď se jdu strojit do práce, abych to stihla.

terka82
9. led 2010

Jedna já na sobě taky nic nepociťovala, udělali mi kontrolní stěry před KETem a bylo... 😖
Tou prací se netrap, protože pokud si to s druhým mimčem nechcete rozmyslet, tak jim prostě budeš muset dát znova košem. 😀
Jsou to jen tři týdny. 😉
Prvně jsem tam šla, protože jsem měla po vysazení HA hrozně rozházený cyklus, MS chodila ob měsíc a tam mě dr. radši poslala na odstranění té cysty, která ten zmatek mohla způsobovat. Jenže místo toho, aby mi ji odstranili, tak ji jen píchli a odsáli a já ji za asi 3 měsíce měla znova. Takže jsme ji nechali být, ale když jsem přišla do NAT, tak mě poslali na laparku znova, aby cystu konečně odstranili, protože s tou prý nemělo cenu jít do IUI. Jinak při obou mi kontrolovali průchodnost.

Evzenie my nezapadali.
Po laparce mi bylo blbě, ale nechci tě děsit. Blbě snášim narkozu a tak jsem vždycky zvracela. Ale abych tě uklidnila, vždycky jsem byla sama, komu bylo tak blbě. Asi to trochu bolelo, kecala bych, kdyby ne, ale myslim si, že to bylo jako při MS. A pak je nepříjemnej ten plyn, kterým ti nafouknou břicho, bolely mě z toho hrozně ramena. Ale to všechno přejde a dá se to vydržet. 😉 Při té první laparce jsem fakt šla den po zákroku domů.
Byla tam se mnou taky holčina, šla na zákrok jako poslední a vstávala jako první. Jako kdyby jí nic nebylo. Takže se neboj. Na každého to působí jinak a já jsem horznej případ... 😠 😀 A na sále jsme nebyli dlouho, ale kolik minut to bylo, to fakt nevim. Protože jsem šla jako první a zatim co odváželi a vozili zpět ostatní ženský, tak já byla ráda, že spim. 😀
Jsem zvědavá, co se ti bude při narkoze zdát. Já jsem vždycky pracovala - psala jsem výdejky a příjemky(až na narkozu při přerušení těhu - před tim jsem 2 měsíce marodila, to se mi asi nezdálo nic). Jsem prostě exot. 😀

jedna11
9. led 2010

terko, ja vim, že s tou praci vim, že prostě neni na výběr. mimčo je pro mně samozřejmně důležitější, ale prostě toho pocitu se zbavit nemohu, ale to je asi normalni. ted je jasne, že nastoupim, tak uvidime jak dlouho tam budu a nebo jestli uz se na materskou nevratim.
Ja měla docela blbej porod a asi 6hod po porodu mi museli dělat revizi, protože jsem krvacela dovnitř. tak jsem měla svojí první narkozu a musim říct, že jsem jí snašela docela dobře. ale žádný sen se mi nezdál ☹ . já byla tak hotová z porodu (15hod ) že jsem spala jak nemluvně 🙂

adenka84
9. led 2010

Ahoj holky, tedy vy to tu rozjíždíte, nestíhám vás číst. Dočtu vás možná až večer. Teď jen v rychlosti. výsledky z Genetiky ještě nedorazili. Řekli nám po novém roce a stále nic. Asi se to zdrželo těmi svátkami.

Včera jsme byli s manželem neteřince na maturáčku. Bylo to krásné zavzpomínala jsem na můj maturák. Docela se mi zasteklo po škole....

Teď už musím jít, jdu poklidit byteček. Dnes tam chceme poprvé spát. Musím utřít prach po celém domečku, jak se tam dodělavála koupelna, tak je tam strašně prachu. A to jsem ho před 2 dny utírala. Ale teď už máme to nejhorší hotové.Prach už nebude - hurááá. Nyní už si budeme krásně lebedit v našem hnízdečku. Už se těším tak páček schledáček.

terka82
9. led 2010

Jedna11 to máš kliku, že snášíš narkozu dobře. A s tim snem, to je asi tim, že jsi byla tak vyčerpaná.
Při odběru vajíček byla se mnou paní, která krátce před tím přijela z dovolené u moře a ta se při narkoze potápěla. Pak nám líčila, jak tam plavala mezi těma krásně zabarvenýma rybkama... 😀
Hele nemaluj čerta na zeď, co to je za nesmysl, že se na mateřskou nevrátíš??? To si piš, že vrátíš.

Aduš ta genetika si dává zase na čas. Nechceš tam zkusit zavolat?
Jé maturák... to už je tak dávno. To jsem měla asi o 20kg míň. 😀 A bylo to moc krásný. 😀 Ale po škole se mi teda nestýská. 😅
Krásně si to v domečku vypucuj a nezapomeň, že co se ti poprvé zdá, to se splní...
Ať se vám tam krásně bydlí a hlavně, ať je vás tam co nejdříve nejmíň o jednoho víc. 🙂

m.evzenie
9. led 2010

Ahojky,
tak už jsem zpátky, je to fajn když je v sobotu kratoučká prac.doba.
Jedna11, o té laparce jsem se zmínila v Nat., když mě dávali doporučení na genetiku a imunologii, tak mi dali taky
doporučení, ale p.Kestřánka z Mulačovky jsme si domluvili sami(spíš přes švagra).Začínali jsme inseminacemi, to
možná,že vy budete zkoušet také, když máš jedno děcko, tak bys mohla mít úspěch(průchodnost), budu moc
držet palce, aby jste IVF nepotřebovali. 😅a mateřská bude 😅
Terko, dík, tak snad to taky zvládnu. 😒 Mě při narkoze při odběru vajíček se nic nezdálo, ani mi nic nebylo, ale
tohle bude jistě jiná narkoza, tak uvidíme, jak mi bude.
Adenko, ty Vás teda napínají. Užívejte si krásného nového domečku, už máte vše hotovo nebo ještě jsou nějaké dodělávky?

janinam
9. led 2010

Zdravím vás holky,
teda souhlasím s Adenkou, vy jste to tu rozjely, nestačím dočítat, pomoooc.. 🙂
Terko, děkuju za tip na ten čaj, asi nejdřív dodělám ten můj kontryhel a tu druhou směs a pak možná vyzkouším ten tvůj nebo ten od Mojžíšové co mi doporučovala Ilča. Jakpak asi ta dorazila na Moravu? Snad někde nezapadli 😉
Terko, moc mě mrzí co máš všechno za sebou a co sis prožila. Netušila jsem.. 😢
Moc ti přeju, aby v tom únoru všechno klaplo a vy se mohli vrhnout na mrazáčky 🙂

Vítám nově příchozí 🙂 Jedna11, nezoufej, konec ledna už je za chvilku a uvidíš, že v únoru tě čeká už první IUI. Jak píšeš, všechny vyšetření už máš, tak tě s nima už trápit nebudou a bude rovnou IUI. A žádné řeči, že mateřská nebude, bude a jakáááá 🙂

Adenko, ty výsledky se tedy toulají o to lepší v nich budeš mít informace, uvidíš 🙂 Přeju aby se vám ve vašem hnízdečku bydlelo krásně a aby brzy přibyl další člen do rodiny 🙂

Jani8, tak už máš IUI za sebou. Držím pěsti, aby byla už konečně úspěšná 😀. Víš co se říká: do třetice...., tak už to musí klapnout 🙂. Kdy plánuješ testit?

Evženie, já po narkóze nezvracela. Ale asi dva dny jsem byla jako moucha. Byla jsem hrozně slabá a na záchod mě vždycky holky doprovodily, abych sebou někde nelupla. Asi to bylo tou narkózou. Někdo říká, že je lepší se vyzvracet, máš potom klid a je to možná lepší než tyhle mrákoty. Ale byly tam holky, co chodily hned po operaci jak čiperky, takže je to individuální. Každá to máme jinak.
Já byla na sále asi 1 hod a 45 minut, ale normálně tam holky byly tak maximálně hoďku. Mě doktoři řekli, že jsem jim dala zabrat, tak se to u mě protáhlo. Taky jsem měla po operaci dren z jedné rány na odkapávání hnisu, ale to bylo asi kvůli tomu, že mi vyndavali tu cystu. Ta rána s tím drenem bolela jako čert, protože jsem to cítila při každém pohybu. Když mi ho vyndali, to byla úlevaaaa.
Sprchovat jsem se šla druhý den po operaci, ale zeptej se radši sester, jestli už můžeš. Okolo stehů jsem se jen omývala, bála jsem se to přímo osprchovat. A stehy mi vyndali při odchodu domů, ale dřív mi řekli, že mi je vyndá až můj gynekolog. Je to individuální, tak uvidíš.
Doufám, že jsem tě nějak nepostrašila 🙂. Nemáš žádné problémy s cystama, tak to budeš mít určitě všechno v pořádku. To jen já musím mít vždy něco extra (cysty, endometriózu, srůsty)😀. Ty to budeš mít určitě dobrý, cítím to 🙂 🙂. Tak to ten příští týden zvládni na jedničku, držím palce aby ti všechno dopadlo OK.
Užijte si všechny pěkný víkend 😀

m.evzenie
9. led 2010

Janinam, dík za info. Tak to jsi si užila, to je mi líto.Tak snad mi na něco nehezkého nepřijdou.To jsi asi byla i díl hospitalizována, že.

janinam
9. led 2010

Jo, jo. Nastupovala jsem v pondělí, zákrok byl v úterý a domů mě pustili v neděli. Ale jinak chodily holky 3-tí nebo 4-tý den domů. Pak jsem byla na neschopence asi měsíc. Ale co jsem četla na netu, tak většinou psaly holky že byly doma max. 2 týdny. Je to vážně individuální 🙂. Já tam byla delší domu asi kvůli tomu drenu ☹

gab123
9. led 2010

Ahoj holky jak se tady máte?
napište mi pak jen v rychlosti jak jste na tom?já nějak k pc vůbec nesednu.
Malej je zlato občas zlobí,ale stejně ho miluju je to úžasný mít miminko a když spí je sladoučkej.Pak zas přidám nějakou fotečku.Ve čtvrtek už budem mít po šestinedělí a v úterý jdem na šet.prohlídku jsem zvědavá kolik bude vážit a měřit,ale roste jak z vody a je to pěkný buřtík 😀
Tak mi písněte nějaké novinky páč vás asi jinak nedočtu....

jedna11
10. led 2010

Ahoj holky, moc díky za povzbudivý slova. Poslední době mám opravdu depku. Pocit toho, že už to začíná, že je nějakej problém a že se prostě nedaří přirozeně atd....... jsem z toho všeho hrozně špatná, každý večer to na mne padne, když malýho uložím a sednu si k telce, tak prostě mi přepadne taková lítost a řvu. Manžel už je ze mně docela hotovej. Ale vzdát to nechci, mimi, brášku nebo sestřečku pro toho našeho roubíře prostě moc chci. Tak uvidíme co mi řeknou koncem ledna a jak to všechno bude.

Evženie, moc ti držím palce at laparka dopadne dobře a i at to dobře snášíš. Budu na tebe myslet, moc dobře si dovedu představit jaké jsou ty poslední dny před akcí.

Adenko, máte nový domeček? Stavěli jste nebo koupili novej? My taky stavíme, v létě se snad už konečně přestěhujeme, moc se na to těším.Je to poslední dobou moje taková vidina lepšího. Aspon něco se nám splnuje, když mimi nejde. Tak at se vám krásně bydlí.

Terko, s tema snama pri narkoze. Ja si fakt nevybavuju, že by se mi něco zdalo. Já byla překvapena jak rychle jsem usnula. a docela rada, že po ní nebylo blbě. ale pravda je, že já byla hodně rozbolavělá po tom blbým porodu, že jsem tak nějak tohle brala jako to lepší. Holky na pokoji už seděli u Druhé večeře , já ještě nemohla měsíc po porodu.... ale jo, šla bych do toho znovu, i když to opravdu bylo strašný. I manžel dlouho po tom říkal, že to pro něj byl hrozný zažitek. tedy tak, bylo krásné, vidět poprvé malého, když mi ho dali do náručí, ale to okolo , no..........

adenka84
10. led 2010

Ahoj holčičky,
jak pak jste se dnes měli? My krásně, byla jsem bruslit a zítra až přijedu domů z práce tak půjdu také. Bruslení já miluji. v zimě je to můj jediný sport. Lyžovat sice také jezdíme, ale já jsem bábovka - bojím se rychlosti.Moc toho nenalyžuji.stále se učím a ne a ne se zbavit strachu. za to manžílek - tak ten jezdí jak šílenec.

Jinak v novém domečku jsme nakonec ještě nespali. Vrátili jsme se domů. Budeme tam spát až bude kuchyň - jsme se na tom schodli. Chodíme tam každý den - vždy uděláme nějakou malou dodělávku. já tam ve směs stálen jen uklízím.Dnes jsem mila všechny dveře.

Jedna - rekonstrulovali jsme si baráček. je sice strý jen 1š let, ale i tak tam bylo hafo práce. Chtěli jsme to mít zkrátka podle svého a to se nám také podařilo. Jsme moc šťastný a už se těšíme na naše společné bydlení. je to mimi by se nám mohlo už zadařit- aby nám tam nebylo samotným smutno.

adenka84
10. led 2010

Ahoj Gab, tak to je moc dobře, že se vám daří, a že malý Tomášek ti tak krásně prospívá.
Rychle to letí, vy už budete mít šest neděl? Moc se těším až přidáš nějaké nové foto.

Jinak my jsme nějak obzvlášť nepostoupili. Čekáme na výsledky z genetiky ve středu jdeme na imunologii.A až budou všechny výsledky tak se pustíme do druhé přípravy na IVF - ICSI. Zkrátka nás čeká všechno od samého začátku.

Měj se krásně ať se vám vede,ať jste spokojený a hlavně zdravý...

adenka84
10. led 2010

Koukám, že dnes to tady moc nežije. Píši si to skoro sama se sebou. Kde jste vy moje Sluníčka. To mi děláte na schvál, zrovna dnes, když mám čas si s vámi popvídat online.

No nic počkám ještě chvilku a pak půjdu do hajan.

adenka84
10. led 2010

Dobrou noc všem..... 😔

jana8
10. led 2010

Ahojky,
já jen tak skok....ať můžu zas do postýlky.....tak co Vám mám říkat....v pátek jsme to měli doma potvrdit ale nic se nekonalo...zas mi začala migrena a ani jsem nemohla ustat na nohách,tak jsem celý víkend proležala...to vám řeknu u mě je dieta když je migréna...ani nevím jak a 2kila jsou pryč ....asi to bude tím,že jsem skoro ani nejedla....fuj děs...zítra jdu do práce,tak snad mi hlava přestane bolet...ještě bolí ale už o dost méně ... 😠
Evženie,díky za palečky.....snad už to bude jen a jen lepší...už to máš taky za pár a pak budeš vědět na čem si....budu na tebe hodně myslet.....držím palce,ať vše dopadne na výbornou.... 😉
Terko,nechtěla jsem te vystrašit s tou laparkou...jen mě to dokt. říkal 2-krát...tak jsem jen koukala......Špinění se neobjevilo,tak si tím už hlavu nelámu ale díky za uklidnění 😉 ....Držím palce ať to s tou olympiádou vyjde 🙂....a co s olympiádou ale hlavně ať se začíná bříško při ní zvětšovat a zvětšovat a nakonec se zmenší až za 9měs. 😅
Janinam,vůbec nevím kdy budu testit...zatím nechci moc nad tým přemýšlet...už mě začíná právě bolet břicho....tak doufám,že to do rána přejde.....a neznamená to nic hrozného ......děkuji za pěstě 🙂
Adenko,tak doufám,že výsledky brzo dorazí a vy se budete moct pustit do dalšího a hlavně uspěšného pokusu....držím palce 🙂
Tak holky,konečně jsem Vás dočetla a jdu do postýlky,protože už se tu u pc kroutím jak žížala...tak zatím pa pa

m.evzenie
11. led 2010

Ahojky holky,
Terko, dík.
Janinam, taky děkuji, tak jste to všechny zvládly, tak já musím také. To jsem zvědavá co pěkného se mi bude
zdát. 🙂 Holky dočetla jsem se, že před zákrokem Vás holí, jak to bylo prosím u Vás?Kdyžtak bych se doma
ještě dnes připravila.
Jana,to si teda užíváš víkend v posteli.Už Ti přestala bolet hlava?Ty kila bych taky potřebovala, ale bolest
hlavy je strašná.
Jedna11, všechno špatné přebolí, tak teď hlavu vzhůru a ať za chvilku máš samé dobré zprávy.
Adenko, už dorazili ty výsledky z genetiky?

ilca1
11. led 2010

Ahoj holky tak jsem doma z Moravy 🙂 cesta ta byla katastrofa , ale stálo to za to 😀 Pěkně jste se zatim rozjeli tak ani nestíhám všechno přečíst.
Evženie před zákrokem vždycky holí ,já jsem se taky radši připravovala doma když jsem šla na laparo, je to lepší.
Když jsem včera přijela tak za mnou přiběhla kamarádka z úžasnou zprávou 🙂 že je těhotná 🙂 a to byla už 5 krát na umělém,stálo je to víc než sto tisíc a když se po letech smíříli s tím že vlastní mít nebudou a už meli dokonce zažádáno o adopci tak bomba a je v tom a je prý zatim všechno v pořádku ,vůbec to nečekala 🙂 Tak holky když se vám to nepovede ,tak hned nezoufejte ono si to štěstíčko cestu najde 😉

m.evzenie
11. led 2010

Ahojky,
Ilčo, to je fajn, že jste si to užili, ale ta cesta na Moravě byla asi horší než tady....hlavně, že jste v pořádku
dorazili.Dík, tak to se připravím radši doma v klidu.
To je skvělá novina, tak snad se všechny také dočkáme...... 😀

jedna11
11. led 2010

Ahoj holky, to je krasne pocasi, co? Tolik snehu uz tak dlouho nebylo. My byli dopoledne s malym na sankach a bylo to fakt krasne. Po dlouhe dobe jsem se docela odreagovala.
Jinak s tim jak pise Ica, ze si stesticko najde cestu, tak mam take zkusenost. Mam dve kamaradky co pocaly prizorezene pred IVF a druha pred naplanovanou laparkou. Nam se vlastne malej povedl po dvou letech, kdyz jsem se mela zacit lecit na ureoplasmu a mela mesic vysadit snazeni. Byla jsem tekrat hrozne nastvana, ze se to zase o mesic protahne , ale pak nic jineho nezbyvalo a ono se povedlo. vubec jsem tomu nemohla uverit. Tak na tom mozna neco bude, ze kdyz se clovek smiri s tim, ze to nejde a proste vypusti, ze se povede.......

terka82
11. led 2010

Ahoj holky.

Evzenie to víš, že to zvládneš. Pozítří už to budeš mít za sebou. Budu na tebe myslet. 😉
S tim holením, prvně jsem se oholila doma - jako normálně a sestra mi to pak vzala jen trošičku ze shora - tak půl cenťáku. Po druhé už jsem byla chytřejší... 🙂

Janinam neni zač. Snad některý z čajů zabere.
Každá tady máme za sebou něco... Nemyslim, že tu nějak extra vynikam. 😒 Ale děkuju. Snad to bude vítězný únor. 😀
Ježiš dren při laparce... To sis teda užila 😖

Ahoj Gab. na fotky už se moc těšim. 🙂
My byli v tomhle cyklu na UTZ - pokus o KET, ale nebyla ovulka. Takže máme léky a v příštím cyklu další UTZ.

Jedna nepropadej depkam, chudák manža, když pak neví co s tebou. Už jen 17 dní a budeš vědět co a jak. Jestli teda dobře počítam - jsme si ještě nekoupili novej kalendář. 😅
Na to okolo se určitě vzpomíná míň než na to krásný, ne?
To je dobře, že sis užila sáňkování. Takovýho relaxu víc. 😉

Aduš to mi mrzí, že jsem tě tady včera propásla. To je tak vždycky a pak tu třeba sedim já a furt nakukuju a nikde nikdo.
Takže sis užívala bruslení, jo? Jsem na bruslích stála asi jednou, z každé strany mě někdo držel a takhle mě vodili po rybníku. 😀 Krasobruslařka ze mě asi nebude. 😅

Jana8 tak co, už je ti líp.
Mě jsi nijak nevyděsila. Spíš jsem o tom nikdy neslyšela. Vždycky o tom mluvili jako o banálním zákroku, kterej se dělá klidně ve výtahu. 😀
Naplánovaný to mam dobře, mam připravenej i dres, na podporu našich hokejistů. Teď to jen zrealizovat. 😀

Ilčo to je dobře, že jste si to užili, i přes tu cestu...
A zpráva od kamarádky fakt potěší... Ale doufam, že to u nás bude rychlejší. 😅

jana8
11. led 2010

Ahojky
Evženie,hlava konečně přestala bolet....uvidíme na jak dlouho.....křeče přešli ale ted zas začínají,tak nevím z čeho to mám....asi z vody....já už nevím.....snad zas brzo přestanou....Budu na tebe myslet a držet palečky ať si brzo fit....a hlavně ať můžeš zas pokračovat v snaze o mimi 😉
Jedna,asi na tom něco bude....stačí to vypustit z hlavičky a ono se to povede....jenom že ono se to lehce řekne,ale hůře dělá...tak holky teď myslime jen na ten sníh co se nám sype nad hlavami a ono nás to samé překvapí.....Jedna,přeji Ti taky aby ti tahle zpráva přišla do cesty už brzo a potěšila tvé srdce.... 😉
Terko, já si to myslela taky,že je to něco jak operace slepáku....tak jsem koukala na dokt. jak blázen 😀 ....ale bohužel řekl mi to on.....tak to je supr,že dres už máš připravený .....budeš ho potřebovat 😉

jana8
11. led 2010

Jo,holky poraďte,když jste užívali Utroš....tak nevíte jak rýchle se vstrebá tam dole 😀 ......když jsem celý víkend proležela,tak mi to ani tak nepřišlo....ale dnes ráno když jsem si ho dala a pak byla v práci,tak jsem měla pocit,že se mi tam nechce udržet 😠 a to byl dost hluboko...aspon myslím 😅 .....po oběde jsem chvíli zůstala ležet,ale asi jen tak 10min....tak při prechádzce jsem zas cítila..... 😖 .....tak teď jsi ho dám později a budu jen ležet s nohami vzhůru 😀 .....je to normální....nebo jen já jsem takový exot 😀

terka82
11. led 2010

Jana8 já na tu psychiku zase až tak nevěřim. A za větu, nemysli na to a ono to půjde, bych střílela. 😠 😀 A úplně nejradši ji posloucham od lidí, po počali tak na jeden až dva pokusy. 😠
Ale pokud to nekomu pomůže a dokáže na "to" nemyslet, tak hurá. 🙂
No vidíš a já bych třeba čekala, že laparka bude horší než slepák...
Jak rychle se vstřebává utrouš nevim, ale taky to ze mně vytékalo. Humus jeden. Tak se neděs, nejsi exot. Někde jsem četla, že potřebné množství zůstane tam, kde by mělo... Tak teď hoď nožky hore a drž. 😀

jedna11
11. led 2010

Evzenie, diky za hezky slova. Taky ti preju, at laparka je to posledni neprijemne co te potka a pak uz je same dobre zpravy a same krasne zazitky.

Terko, jj, to krasne se te v hlave udrzi a to spatne rychle zmizi. Ja do nejakych pul roku malyho byla rozhodnuta, ze uz podruhe rodit nepujdu, ze jsem sice chtela vzdy 2 deti, ale ze do toho nepujdu. Bylo to opravdu docela hrozny, ale jak pises, na to zle casem zapomenes. Ne, ze bych si to nebyla schopna vybavit, ale proste ted to vidim jinak. Pro to male bych klidne zase zazila to co s malym. A uklidnuju se tim, ze druhy porod by mohl byt uz rychlejsi a lepsi. Ale spis myslim na to,ze to nejde a ze se vlastne nemusim bat.....
A kdy vubec Terko zacinate znovu s IVF? nejak jsem se v tom ztratila. ted to nejak nevyslo s ovu, tak pristi cyklus?

jana8
11. led 2010

Terko,tak to si mě uklidnila,už jsem si myslela,že patřím mezi "jiných " lidí 😀 ....Zachvíli půjdu do postýlky,tak si dám utroš a budu čarovat ať tam zůstane 😀 .....Terko,nevím,co je horší laparka nebo slepák ani jedno díkybohu nemám za sebou....a ani po tom netúžím ....tak snad to tak zůstane.... 😉 ....taky se potkávám s lidmi.....nemysli na to a....ale nemyslet,to říkám,že už ani nejde...bud se člověk na mimi upne moc a nebo aspon trochu myslí co a jak.....a ja se snažím myslet jen trochu i když někdy to je hodně těžké......a taky někdy mě to přemůže... ☹
Jedna,nemáš se čeho bát,protože druhý porod už bude lepší, kratší a budeš šťastná,že si si to s druhým děťátkem nerozmyslela 😉 .......neboj ono,se to povede......ješte tě čeká jen pohovor,tak uvidíš.....ani nevíš a může se zadařit hned.....přeji ti to ze srdíčka 🙂

jana8
11. led 2010

Holky,jěšte jeden dotaz....asi uplne zbytečný,ale jistota je jistota....když beru utroš,tak můžu mít styk že? 😝 .....já vím ptám se asi hloupě,ale za zeptání nic nedám....tak se mi nedivte....já myslím,že můžu,ale chci to raději slyšet od Vás... 😀 ....od zkušenějších 😎

terka82
11. led 2010

Jedna11 jj, je to tak, to zlé postupem času otupí. Nezapomeneš, ale nějak to strávíš a najdeš si na tom to lepší...
Příští porod budeš mít určitě jednodušší. Už máš vybráno. 😉

Jana8 to nejde nemyslet. Když si budeš chtít pořídit barák, tak toho budeš mít taky plnou hlavu. A pokud na to nebudeš mít prachy, tak budeš taky furt přemýšlet jak to udělat, aby... Prostě když se jednou pro něco rozhodneš, tak si to z hlavy nevygumuješ. Nebo aspoň já to neumim. Určitě je špatně, se tomu poddat a podlehnout depkam, ale v nějaké rozumné míře se tomu neubráníš.
Mě to taky sem tam přemůže, hlavně když jsem doma sama. Jéé to jsou potoky. Ale pak přiběhne hafina, olíže mi slzy a já se začnu tlemit a nadávat si, co tu bulim, že jsou na tom jiný hůř... 😀
Jani to asi můžeš, ale mě to moc nelákalo, když to ze mně tak teklo...

l.u.c.i.e
12. led 2010

Ahojky děvčata,

páni, vy jste se tu rozjely... Vůbec nestačím dočítat. Během dne si vás dočtu. Po poledni jdu s manžou na genetiku pro výsledky. Jsem napnutá. Ale věřím, že to bude ok. To by už jinak volali. No a zítra poradna. Tam se těším nejvíce. Doufám, že bude i ultrazvuk. 🙂
Včera jsem si už musela koupit těhotenské kalhoty. Začínají mi tlačit ty normální. Vadí mi hlavně při sezení. 🙂 Je už znát, že bříško pomaloučku vykoukává. Holky myslíte, že jakoby svědění zevnitř můžou být první pohyby. Mám to hlavně, když jsem v klidu a večer... Jaké to bylo u maminek?

Jani, pohlavní styk mít můžete. Já jsem ho měla zakázenej jen 3 dny po transféru a pak když jsem krvácela. Ale já jsem ho stejně neměla, když manžel byl na služebce 😀