Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

l.u.c.i.e
15. led 2010

Ahojky děvčata,

Gambrinuska, to je skvělé, že už budeš mít za sebou 3 měsíce. Uvidíš, že se hned IUI povede. Moje kamarádka taky po potratu hned otěhotněla a teď už má u sebe měsíčního chlapečka. Mooooc ti držím palečky, aby se to povedlo.

Jedna, taky jsem chodila do Natalu přes lékárnu, tudíž kolem Mudr. Mejchara. Pokračuj dál rovně a po levé straně máš hned recepci. Pak dál je čekárna a sesterna. Terka ti popsala cesti, když je lékárna uzavřená, tak se chodí bočním vchodem. Ten boční vchod funguje po celý den.

Hani, každá z nás sledovala na sobě každé píchnutí. Je to normální... Kolikátý jsi den po IUI?

Bubu, to je skvělé, že už začínáš píchat. Tak pfuj, pfuj, pfuj při růstu vajíček a následného těhotenství... Už by jses k nám měla přidat a hned by nás měla následovat Terka. Držím moooooc pěstičky.

gambrinuska
15. led 2010

příjemnější by bylo to čísílko co tam svítí tobě, ale bohužel jsme neměli štěstí 😢

jedna11
15. led 2010

Ahoj holky,
Lucie, diky za popis. Snad to tam najdu. Muzu se zeptat co cekate? jestli to tedy uz vite. A tobe se povedlo po IUI nebo IVF?

koukam jestli uz nepise Evzenie po laparce. a porad nic. tak doufam, ze dopadlo vse dobre. Jak dlouho se tam v;bec lezi? delali ji to ve stredu, ne?

cechovahanko to ti verim, ze je to nekonecne, ale ty aspon uz cekas a dofas ze se povedlo, ja musim cekat do 28. 1. a pak teprve se uvidi co jako bude. kolik mesicu budu muset jeste pockat nez se neco zkusi.... to je hroyny. ale tobe moc drzim palce at vse dopadne dobre a ty brzy najdes //.

My dneska odjizdime na vikend na hory. Tak doufam, ze se trosku odreaguju. Koupili jsme malymu lyzicky, tak ho chceme zacit ucit. Tak jsem na nej zvedava. Hrozne to leti, nedavno jsem ho vozila v kocarku a dneska uz bude stat na lyzich, doufam, ze to nebude sabotovat......
tak se holky mejte krasne a uzijte si vikend 🙂

adenka84
15. led 2010

Ahoj holky, jak se vám vede?Něco nového?Jak pak je na to Evženie?Jestli pak je už doma?
koukám dnes to tady nežije.Vždycky když mám čas svámi poklábosit tak tu žádná z vás není!

Mějte se pěkné přeji krásný víkend.

terka82
15. led 2010

Ahoj Aduš, už jsem tady. A jdu vás dočíst. 🙂

terka82
15. led 2010

Takže ještě jednou ahoj všem. 😉

Micha tak to máš dobrý, kdyby cokoliv, tak si můžeš vybrat ze dvou doktorů. 🙂

Jani, takže zatim sex s utroušem nebyl, jo? 😀 Já jdu taky vždy do postele plná chutí... lehnu si a za chvilku o sobě nevim. 😀

Janinam na jaké cvíčo chodíš? Taky bych se měla zase k něčemu dokopat. 😠 😅
Snad pro tebe budou mít příští týden jen ty nejlepší zprávy.

Markét snad sis ty nerváky teď už vybrala a malej bude strašně hodný miminko. 🙂

Jedna11 určitě tam neezabloudíš. 🙂
Při laparce - odstranění cysty + kontrola průchodnosti vejcovodů jsem šla den po zákroku domů. Při té druhé jsem tam byla celkem asi 6 dní, ale to mi brali vejcovod.
Nestraš pořád s měsíci čekání. Na začátku cyklu ti udělají HP a další potřebná vyšetření a v půlce cyklu půjdeš na první IUI, protože nic nenajdou. 😉
Jé, užijte si hory a odpočiň si. 🙂

Evzenie se stále nehlásí? Že by si jí tam nechali déle?

Gambrinuska ahoj, tak vidíš, 3 měsíce už máš skoro za sebou. Teď už tě čeká jen to dobré. 😉
S tim UTZ, oni si tě kdyžtak pozvnou znovu za pár dní. Neboj, mají to zmáknuté.
S cyklem jsme na tom teĎ podobně a to jsem si řikala, jak se mi to krásně srovnalo. Posledně jsem to dostala po 42 dnech. Dneska jsem 22DC, včera i dneska jsem si ráno měřila bazálku a teplota je tak proklatě nízko, že určitě mrcha v termínu nepřijde. 😠
A netrap se čísílkem. Taky mi tam mohlo svítit 1d, no nesvítí... Neuděláš nic. 😔

Bubu moc držim palce, aby změna léků byla dobrý tah a ty ses konečně dočkala těhu.🙂
Koukej nás průběžně informovat.

Lucko dík, že na mě myslíš, snad bude moje tělo poslouchat tvůj rozpis. 😅 😀

Aduš co ty? Výsledky pořád nedorazily? 😕

adenka84
15. led 2010

Ahoj Terezko, stále nedorazili. Budu tam muset asi opravdu zavolat. Ještě počkám týden, výsledky z imunologie stejně také ještě nemám, ale pokud nedorazí tak je budu muset popohnat. protože je chci koncem února mít doma, abych se mohla objednat do Natalartu.

terka82
15. led 2010

A kdy jste tam byli? Někdy na začátku prosince? Nebo se mi to plete.. To je něco s nima... Tak snad to pošlou do týdne sami. 😖

cechovahanka
15. led 2010

l.u.c.i.e.- UIU mi dělali ve středu, takže dva dny!! Ale říkám si že by mě alespon břicho mohlo pobolívat. Ale ři mém štěstí později přijde menstr.

l.u.c.i.e
16. led 2010

Dobré sobotní ránko všem,

jedna, čekáme chlapečka a povedl se nám hned napoprvé po IVF. IUI mi dělali jen jednou a rovnou řekli, že to nevyjde. Manžel měl moc špatné spermio.

Hani, ne tak pesimisticky. Co ti říká tvé tělo? Když jsem šla na zavádění miminek, tak se mě manžel zeptat jaký mám z toho pocit. Odpověděla jsem mu, že si myslím, že se jedno ujme a budeme mít miminko... Je pravda, že jsem se pak taky strašně pozorovala a každé píchnutí jsem pomalu obrečela, ale manžel mě vždycky odbyl tím, že jsem mu řekla, že tam jedno je, tak ať nehysterčím 🙂 To čekání je nejhorší. Víš co, raději si hlaď bříško, ať je tam miminku dobře.

Snad už je Evženie doma a v pořádku... Myslíme na tebe.

Aduš, zavolej na genetiku a popožeň je. Oni mají na všechno času dost.

Gambrinusko, nebuď smutná. Co se mělo stát se stalo... Než mít nezdravé miminko je lepší, že to dopadlo takhle a brzo se pustíte do nového snaženíčka, kde všechno dobře dopadne.

ilca1
16. led 2010

ahoj holky mam problém , včera jsem byla v natu , Bouše mi píchnul injekci na utlumení vaječníků a mam počkat až dostanu ms a pak hned po ní přijít na ultrazvuk a když bude všechno v pořádku tak začnu píchat hormony . Ale taky mi dal léky DOSTINEX ,že jsem měla malinko zvíšenej nějaký hormon , ale říkal, že je to spíš aby se mi p porodu dělalo mlíko.Jenže.....na příbalovém letáku je napsáno, že se napřed musí ohlídat jestli nejsem těhotná a hlavně že se nesmí oěhotnět dřv než za měsíc po vysazení léků a mě řek Bouše, že ho vysadim těsně před odběrem vajíček a ty mě přece vrátí za dva dny oplodněný a já doufám že otěhotním ,ale to budu mít pořád ty léky v sobě ☹ a co když to miminko nějak poškodí? ☹ Máte s tím někdo zkušenosti?

adenka84
16. led 2010

Ahoj Ilčo, zkušenosti stím nemám.Ale věřila bych Boušemu, on určitě ví co dělá. Ne dělej si stím hlavu.
Pravda, že se mi už taky několikrát stalo, že mi něco doktor řekl a v letáku to bylo naopak. Nebrala jsem na to vřetel. Věřím jim, neudělali by něco s čím by neměli zkušenost.

neboj bude to dobré..

adenka84
16. led 2010

jinak Terezko máš pravdu byli jsme tam začátkem prosince přesně 9.12.
Řekli nám ať s nimi máme trpělivost, že výsledky nám pošlou až po Novém roce, ale stále nic. Myslela jsem, že dorazí nejdéle do 5.1. to u mě znamená po Novém roce. Jsem už zvědavá a manžel také. Ale jak jsem psala včera ještě počkám a pak je popoženu.
Mějte se krásně přeji pohodový víkend...

ilca1
16. led 2010

Já s tim mam právě špatný zkušenosti ☹ když jsem byla naposledy před rokem a půl těhoná tak jsem špinila a doktor mi dal prášky na zastavení krvácení - na srážní krve a v letáku bylo taky napsaný že se nesmí brát v těhotenství ale doktor mi řek že se tim výrobce léku jen kreje a že je to v pořádku nu.....a za 14 dní jsem v 11 týdnu potratila ☹ a neví se proč ☹ tak mam strach, zatim tady na ty léky koukam ale ještě jsem je nevzala

adenka84
16. led 2010

Tak si zkus zítra ráno zavolat do natalartu a zeptat se na to. i když je neděle tak by tam měl nikdo být. Zkus to a uvidíš...

ilca1
16. led 2010

Oni jsou v natalu i v neděli?

adenka84
16. led 2010

Měli by tam být. Mě říkali, že pokud vyjde nějaké ženě na neděli odběr nebo embryotransfer tak tam být musí.
Za zkoušku nic nedáš, buď ti to zvednou nebo ne.

m.evzenie
16. led 2010

Ahoj holky,
mooooc Vás zdravím po delší době.Dnes už mě konečně pustili domů.Už jsem z té postele celá rozlámaná.
Ve středu jsem byla na výkonu hned v 7.45, tak jsem byla ráda, že jdu jako první a nemusím čekat.Na
sále jsem prý byla 45 min., špatně mi nebylo, ale celý den jsem prospala a špatně se mi lezlo z postele, bolely
mě stehy.Večer byla rychlá vizita a primář Kestřánek, který zákrok prováděl mi nebyl nic zdělit. Ráno na vizitě
jsem se ptala doktorky, tak se šla podívat do záznamů, vaječníky mám vpořádku, vejcovody průchodné,
mírně zakloněnou dělohu, ale za ní mám ložiska endometriozy, ale na plodnost to prý vliv nemá, dá se to
přeléčit antikoncepcí, tak nevím.Pak jsem jěště mluvila s primářem, tak mi dal doporučení na spermiogram pro
přítele, tak podle výsledků by mu dal když tak nějaké tablety. Já jedu ve čtvrtek 21 na vyndání stehů ke Kestřánkovi, tak se domluvíme na dalším postupu, tak uvidíme.
Holky máte s tou endometriozou nějaké zkušenosti?
A jak jste na tom Vy? Musím Vás dočíst, abych byla v obraze.
Adenko, co výsledky máte? jak probíhala imunologie? Držím palce, aby bylo vše v pořádku.
Jana8, jak se cítíš?Kdy budeš testovat.......
Terko, a jak jste na tom Vy?
Musím se hodit do obrazu, jsem nějak mimo, tak až Vás dočtu.
Jinak zdravím ostatní snažilky a těhulky.

adenka84
16. led 2010

Ahoj Evženko,

je dobře, že už jsi doma a že jsi v pořádku. S ediometrizou zkušenosti nemám, ale zakloněnou dělohu mám také. Řekla mi to právě doktorka na imunologii.Poradila mi co stím. Nemáme v posteli dělat žádné polohy z kamasutry. Máme se milískovat pouze v leže, pánev si mám podložit třeba polštářem a po milískování se hned otočit na břicho. Říká, že když je děloha zakloněná tak se spermie nedostanou tam kam mají a hned vytečou ven.

Jinak to tam probíhalo dobře, paní doktorka je moc milá. Nemusíš se bát nečeká tě tam nic hrozného, vezmou vám krev a pokud budeš v době ovulace tak ti odebere děložní hlen.Neboj nebolí to, je to jako gynekologická prohlídka. Potom objedná manžela na spermiogram a pak už budete čekat jen na výsledky. Já ovulku zrovna měla, což bylo dobře.Čekání se nám o měsíc zkrátilo. Pro výsledky si jdeme 22.2. a pak se objednám do Natalartu a pustíme se do dalšího IVF - ICSI. Jinak výsledky z genetiky stále nejsou....

Nějak jsem se rozepsala, budu končit...

Evženie měj se krásně, odpočívej, opatruj se a neboj bude vše v pořádku. Držím palce ať se můžete co nejdříve s plnou vervou snažit o miminko...Papa a krásnou dobrou noc všem snažilkám a těhulkám..

michamicha
16. led 2010

ahojky,
ilčo, dostinex jsem taky brala na zvýšený prolaktin 😉 věř Boušemu, nedal by ti nic špatnýho nebo škodlivýho 😉
jdu spinkat, dobrou nocku a pěknou neděli 😉

l.u.c.i.e
17. led 2010

Dobré ráno,

Ilčo, určitě věř Boušemu. Vědí co dělají. Jak jsem brala ascorutín na zastavení krvácení v těhotenství, tak tam v příbalovém letáku je napsáno, že se nesmí používat právě v těhotenství. Ta firma se jen kreje... Neboj se, všechno dobře dopadne. Jinak v Natalu jsou i o víkendu, ale jen do dopoledne. I já jsem tam byla, když jsem si šla pro miminka. Kdyžtak jim zavolej, abys měla jistotu.

Evženko, to je fajn, že už jsi doma z nemocnice a že máš relativně vše v pořádku. S endometriozou ti neporadím, ale podívej se na koníkovi. Určitě tu takové témata jsou a holky ti jistě rády vše vysvětlí. Jojo, dělohu mám taky zakloněnou, ale neřešili jí, když jsem šla na IVF. Tak se opatruj a odpočívej, ať se brzo můžete pustit do snaženíčka 🙂

ilca1
17. led 2010

Holky děkuju 🙂 když mi to píšete právě vy co už máte miminka v bříšku tak jdu do toho 🙂
Lucie já jsem měla ty špatný zkušenosi právě s tim askorutinem ☹
Micha a taky jsi po něm byla nějak hodně ospalá ? Mě říkal Bouše že radši nemam řídit

terka82
17. led 2010

Ahoj holky.

Ilčo, dostinex jsem kdysi taky brala a Boušemu bych věřila. By tě nehnali na transfer, když by věděli, že se může něco po...

Aduš holt výraz po Novém roce znamená pro každého něco jinýho. Taky bych čekala, že to bude rychleji. Já čekam do pátku, že by měli dorazit výsledky z FN, doufam, že tentokrát volat nebudu muset. 😠

Evzenie, to je super, že už to máš za sebou a až na tu endometr. žádný problém. Já s ní zkušenost nemám.
Jsem ráda, že ti nebylo špatně. 😉
Teď si odpočiň a naber síly do dalšího boje. 😉
My jsme na tom furt stejně, čekam na MS, abych mohla začít brát Divinu. Jsem 24DC, moc bych si přála, aby MS dorazila co nejdříve, ale spíš to vidim zase na prodloužený cyklus. 😖 Jako vždy, když se má něco dít.

adenka84
17. led 2010

Ahoj hokky,
přeji vám krásnou neděli.
Ili, neboj se toho. Oni ví co dělají.
terezko, tobě přeji, aby ti výsledky i mrcha dorazili co nedjříve. a pak hurá dotoho..

janinam
17. led 2010

Ahoj holky,
mám na vás jednu otázku, asi si řeknete, že jsem pěkný jelito, když se na to ptám, ale pro jistotu...
Zítra mě čeká ta folikulometrie, tak jsem se chtěla zeptat, jak to vyšetření probíhá? Stejně jako cytologie, takže na koze? Nebo je to stejné jako UTZ? Asi stejné co, ale pro jistotu se ptám?
A ještě jedna pitomější otázka? Poradíte co si mám vzít na sebe? Sukni nebo v džínách? Nevím, jak tam vypadá ta ordinace kde tě vyšetřujou, tak abych tam neudělala nějakej trapas s převlékáním nebo tak.
Asi si řeknete, že jsem fakt jelito, když vám dávám takovéhle otázky, ale nevím, jak to tam chodí, tak se chci zeptat zkušenějších 🙂 🙂
Až budu mít čas, tak vám musím dočíst, koukám, že jste se zase rozepsaly 😀

terka82
17. led 2010

Aduš děkuju. Nápodobně... 😉

Janinam nejsi jelito, kdyby na mě pár let zpátky někdo vybalil tenhle název, tak budu taky mimo.
Je to normální UTZ a vyšetřuje se to normálně v ordinaci, takže si můžeš obléknout cokoliv, svlékneš se tam. Já teda chodim na UTZ normálně v kalhotech.
Když si vzpomenu na své úplně první návštěvy na gyndě, kde se na "převlékárně" svlékalo najednou cca 5 ženských a pak jsme tam polonahé stepovaly a čekaly až na nás přijde řada.. 😀 Tam byly asi sukně ideální řešení, tady je to jedno. Teda aspoň mně. 😀

adenka84
17. led 2010

Jani, jelítko nejsi, každá máme obavu z nového prostředí. okoukneš to a příště budeš vědet. Stydět se tam rozhodně nemusíš takže sukně je úplně zbytečná.Budete tam jen ty a Mudr.

adenka84
17. led 2010

Jani, jinak UTZ se dělá na lehátku ne na koze!

cechovahanka
17. led 2010

Ahojky holky, chtěla jsem se Vás zeptat zda někdo chodíte k Rokytovi. Já ho měla při každý návštěvě a UTZ v natalartu. Přijde mi vždycky takovej zamlklej, člověk na co se nezeptá, to neví!!!! Mluvil o 3 pokusů IUI a když mi dělali teď UIU poprví ( dělal mi to Bouše) tak ten už mluvil jen o 2. 4lověk se asi musí ptát a ptát, co??

janinam
17. led 2010

Ahoj holky,
tak díky za rady 🙂. Říkala jsem si, že folikulometrie je asi to samé jako UTZ, ale radši jsem se zeptala, všechny ty názvy, kdo se v tom má vyznat 😀. UTZ mi doktor dělal, takže vím co mě čeká, ale jsem ráda, že už v tom mám jasno. Asi začínám před tím zítřkem panikařit a zbytečně plašit, tak se omlouvám 🙂. Jsem zvědavá, co mi zítra řeknou. Už budou výsledky HP a taky jsem zvědavá, jestli probíhá vůbec ovulka a jací budou folíci. Tak mi držte palce. Zítra vám napíšu jak jsem dopadla a taky vás konečně dočtu, abych měla přehled, co je nového 🙂