Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

rampepurda11
14. led 2011

@gab123: Moc a moc drzim palecky, abys v tuto chvili uz byla klidna a vedela, ze je vse v poradku.

adenka84
14. led 2011

@gab123 jak jsi pochodila?Doufám, že máš dobré zprávičky?

1beruska1
16. led 2011

ahoj, chtela bych se zeptat jake mate zkusenosti s natalartem nebo s ivf-institutem ............ rozhoduji se ............
dr me posila do institutu, ale me to tak nejak vic tahne do natalartu.......... tak nevim ............. prosim poradte, zitra bych chtela volat a objednat se nekam 😒

gambrinuska
16. led 2011

@1beruska1 z mého hlediska, , ale chodim do Natalu, mi přijde, že je v Natalu osobnější přístup a do ničeho tě netlačí, jediné negativum je protivná sestra v recepci, ale jinak si je nemůžu vynachválit 🙂

adenka84
16. led 2011

Iberuska....rizhodně bych volilla Natalart....Moje kamarádka chodila di Institutu a rychle od nich odešla, byli tam protivný lékaři, stále jen mluvili o penezích např. první co bylo když tam přišla, tak místo aby lékař pozdravil, tak se jí zeptal jestli jím zaplatila do kasičky..záleží čistě jen na tobě, kam se rozhodneš jít...tohle je jen můj názor...Natalart si tu všichni chválíme....

adenka84
16. led 2011

Jak pak asi dopadla GAb...neozvala se, vypadá to, že si ji nechali v nemocnici...snad to bude vše OK...

l.u.c.i.e
17. led 2011

@1beruska1, Natalart je lepší. Jsou tam více lidštější a vše ti vysvětlí a do ničeho tě netlačí. Dokonce jsou i levnější. Můžu srovnat s kamarádkou, která byla v Institutu.

Holky, taky myslím na Gab, snad všechno dobře dopadlo.

gab123
17. led 2011

ahoj holky ted jsem teprve přijela z nemocnice a to jsem je doslova ukecala kvůli malýmu.....
V pátek mi nabrali hcg a stouplo jen o 89 už ma mě nikdo nekoukal a šla rovnou na hotýlek,že mi odpoledne vykonají revizi.Tam na mě taky nikdo nekoukl a ve 14h jsem šla.Druhý den po výkonu,že jdu domu na půl převlečená namalovaná a najednou se rozevřeli dveře a doktor,že nikam hcg nekleslo a rychle znova na velký sál operace že je to někde mimoděložní.Holky já byla úplně na odpis celou tu dobu jsem prořvala,že neuvidím malýho...Bylo mi hrozně operace jsem se nebála,ale ten malej mi trápil...Tak jsem šla do 2h na sál.Dělali mi to laparoskopii a bylo to uloženo na levém vejcovodu tak mi ho vzali....Prý jsem měla štěstí,že jsem tam byla taky mohlo být po mě....Jen mě štvalo,že se na mě nikdo nekoukl a mohlo to být jen jednou....No tak jsem si to tam fakt užila personál výborný jak doktoří sestry prostě super....I zěnský těhulky netěhulky dobrá parta.
Tak mám jen jedem vejcovod holky jak to bude ted fungovat ještě jsem nic nenačetla.Za jak dlouho budu moct těhulovat a jak to funguje MS.
To když mám MS 45+ tak tu ovolku budu mít jednou na půl roku,hihi
písla jsem jen že jsem živá ani vás ted nedočtu jdu užívat malýho
Jen mi věřte,že jsem ráda že mám malýho jinak bych byla zralá na psychiatra...
Jinak plodit budem na po 5.I doktoři byli ze mě vyřízený ojedinělej případ....potraty imunologii na prd geb.vada a ještě mimod.těhu co mě ještě potká.
Volala jsem boušemu ten taky koukal jak to zas dopadlo tak to příště musíme fakt líp naplánovat srovnat cyklus a nejlépe 2 aby aspon jedno zůstalo...

gab123
17. led 2011

asi tam mám chyby už jsem to po sobě nečetla...a neopravila.předem se omlouvám lazar

lucienka82
17. led 2011

ahoj,zdravim vsechny! 🙂 muzu se k vam pridat?tenhle mesic se chystam v natalu na 1.ivf a potrebovala bych poradit..moc se mi libi vase diskuze 😉

rampepurda11
17. led 2011

@gab123: Teda gab, ty uz sis uzila☹ Moc mi mrzi, jak to dopadlo ☹ Ale neboj i s jednim vejcovodem se daji delat zazraky a s pomoci lekaru se druheho drobecka urcite dockas🙂 Jen ted budes mit asi chvilku pauzu.....

@1beruska1: Ja jsem resila uplne stejny problem, poslali nas do Institutu, manza tam byl na spermiogramu, ale nelibilo se mu tam... A v Natalartu se mu libi🙂 Jdi tam, kam te to tahne vic... Ja taky dlouho premyslela, ptala se holek, nez jsem se rozhodla. Clovek musi v ty Dr. verit, aby se to povedlo, kdyz je clovek vnitrne nespokojenej, je to podle mne polovicni neuspech...

rampepurda11
17. led 2011

@lucienka82: Ahojky, urcite, vitej mezi nami🙂 Budeme rady🙂 Na kdypak jsi objednana?

pantomima
17. led 2011

@lucienka82 ahojky, vítáme nové duše!!!

gab123
17. led 2011

beruska určite natalart jsou skvělý a ta nepříjemná sestra na tu určitě narazíš tak ji odpálkuj a to se neboj nebo ji to řekni a pak se to má říkat doktorům prý si sní poradí to mi řekl bouše.Je nepříjemná pořád...

1beruska1
17. led 2011

dík všem za podporu 🙂, už jsem pomalu rozhodnutá, že zítra zavolám do Natalartu a objednám se tam 😎

lucienka82
17. led 2011

chtela bych se zeptat,po skonceni ms uz tyden stale slabe spinim,mel to nekdo take tak?Dr. me rekl ze to neva,me se to ale nezda.stimuluju gonal f,monopur a decepeptylem,mam dlouhy protokol,odber vajicek me ceka zhruba za tyden,predem diky za odpovedi 😉

terka82
17. led 2011

Ahoj holky.

Gab, zlato, moc mi to mrzí a nejvíc snad ten mimoň. 😠 Teda ty taky musíš mít všechno, co? A to, že tě neprohlídli, to je taky děs. Mohli ti ušetřit jeden zákrok. Taky se mnou byla v lednu ve špitále holčina, měla neprosperující - v děloze, takže revize, za dva dny HCG stále neklesalo a za další dva dny zjistili, že má ještě jedno ve vejcovodu. Hrozný. 😒
Po laparce jsem tenkrát musela čekat myslim 3 měsíce. Ale víš jak, někdo doporučuje odstup, aby se tělo zahojilo, že prý by to nemusela děloha vydržet a těhu by se neudrželo a kolikrát jsem tu četla, jak do toho holky vlítnou hned po operaci a všechno proběhne bez problémů. Ale my jsme čekali.
Ještě že máš Tomíka a jste na tu bolístku tří. 😉

@1beruska1 neznam institut, ale na Natal nedam dopustit.

@lucinka82 vítej. 🙂
S dlouhým protokolem zkušenost nemám, ale myslim, že to tady někdo z holek měl, to špinění při stimulce. 😕

lucienka82
17. led 2011

@terka82 dekuju 🙂

marketa137
17. led 2011

@gab123 to ěm mrzí jak to dopadlo. Co jsme tak slyšela tak MS je normálně a a ten vejcovod co zbyl přebere práci toho který tam už není a co vim tak se otěhotnět dá normálně, i dkyž vim že Ty toho máš víc 😒 . Tak se drž, chce to ted trošku času aby se tělo zregenerovalo

adenka84
17. led 2011

@gab, moc mě to mrzí...užila jsi si své, přeji ti aby jsi se brzy dostala do pohody...hlavně, že jsi v pořádku...držím palečky...
@lucienka82 - já mám naprosto stejnou stimulaci jako ty...odběr mě čeká také každým dnem...zítra jedu na kontrolu už bych se měla dozvědět termín...dnes jsem 26. den stimulace.. tak pevně doufám, že by mohl se mohl stihnout odběr ještě do konce tohoto týdne...

l.u.c.i.e
18. led 2011

@1beruska1, vítej u nás 🙂

@gab123, moc mě to mrzí. Ještě, že máš malého, který tě drží nad vodou. Hlavní je, ýe ty jsi v pořádku. I s jedním vejcovodem se dá otěhotnět. Zdárný příklad mé známé, která byla taky v Natu a pomohli jí! Musíš věřit. Teď si odpočiň a užívej si malého...

@lucienka82, dlouhý protokol jsem neměla. Mám zkušenosti jen s krátkým. Kdybys měla jít na odběr?

pantomima
18. led 2011

Máme oficiálního občánka- foto v albu 😉

lucienka82
18. led 2011

@adenka84 ahojky,tak to mame stejnou stimulaci..me ceka ober pristi utery az streda.na kontrolu jdu v patek.muzu se zeptat..,jak to probiha pred a po odberu??je to me 1.ivf a tak vubec nevim co se bude dit. 😒 a jak snasis ten dlouhy potokol?

lucienka82
18. led 2011

@l.u.c.i.e na odber mam jit pristi utery az streda,to se dozvim v patek z ultrazvuku,uz aby to bylo 😉

l.u.c.i.e
19. led 2011

Ahojky,

@pantomima, krásné fotky. Moc vám to sluší.

@lucienka82, tak to už budeš mít brzo miminka v bříšku 🙂 Držím palečky, aby bylo všechno jak má být. Sice jsem dlouhý protokol neměla, ale před odběrem si chvilku poležíš. Přijde embryoložka a anesteziolog a vše ti vysvětlí. Pak přijde doktor a řekne ti co a jak. Samotný odběr trvá ani ne 10 min. Po odběru si poležíš tak 2 hod a pak půjdeš domů. Vyfasuješ léky a doma budeš odpočívat. Druhý den si zavoláš kolik vajíček se oplodnilo a rovnou ti řeknou, kdy si pro ně máš přijít. Celou dobu s tebou může být manžel. Držím palečky.

lucienka82
19. led 2011

@l.u.c.i.e dekuju za info 🙂 uz abych ten odber mela za sebou,mam z toho strach-hlavne z te narkozy ☹

adenka84
19. led 2011

@lucienka - ničeho se neboj, opravdu to nic není...narkóza je opravdu kraťounká, zle ti po ní nebude...
já už to vůbec nevnímám, bude to má už 5 narkóza...teď si určitě říkáš, té se to povídá, také jsem poprvé měla strach, ale opravdu není se čeho bát, strach a nervozitu nech doma...
stimulku snáším, díky bohu odbře...odběr mám naplánovaný na sobotu...jsem, ale nastydlá a tak se vše 100% dozvím zítra..jedu ještě na kontrolu a na krev...kdyby to vše vyšlo jak má tak bychom se tam v úterý možná potkali...to bych měla mít transfet, tedy pokud nám nevyjde prodloužená kultivace, zatím mě nevyšla ani jendou, tak spíše počítám, že to neklapne ani tentokrát...
pokud se chceš na něco zeptat tak se ptej...

lucienka82
19. led 2011

@adenka84 zajima me uplne vsechno 🙂 jak to probiha primo v natalu,pred a po odberem a pred a po transferem,zatim nam tam primo nic nerekli,ale v diskuzich se dozvidam pokazde neco jineho..jak se to blizi tak jsem cim dal tim nervoznejsi.ja jdu na kontrolu v patek a odber snad uz v utery.stimulovat jsem zacala 27.12.ty jsi tedy zacala o par dni drive,je to tak? 😉

adenka84
19. led 2011

@lucienka, ano je to tak já začala stimulovat 23.12. tedy o 4 dyn dříve což i tak podle dat odběru vychází...
jak to chodí před odběrem, oni ti to při poslední kontrole vše vysvětlí, to se neboj, ale ráda ti to napíš...takže přijdeš ráno na lačno, žádné jídlo, pití, kouření, žvýkání, prostě nic...nahlásíš se u sestřičky, ne na recepci, ale ve předu na sesterně...budou o tobě vědět, sestřička tě zavede na pokuj, kde se převlékneš do noční košile, pak půjde manžel na odběr spermií, můžeš jít samozhřejmě s ním,...pak tě přijde pozdravit doktor, embriolog a ia nesteziolog, vezme si od tebe vyplněný papír, který ti dá Mudr. na poslední kontrole..(tam se vyplňují, prodělané nemoci, na co se léčíš, jaké léky užíváš, operace atd).zkontroluje tě žilky co budeš potřebovat vědět ti vysvětlí...o a pak čekáš až půjdeš na sálek...přijde si pro tebe sestřička, sundáš si kalhotky, a v pantoflích a noční košili si dojdeš na sálek, tak už tě bude čekat Mudr. lehneš si, připoutají tě nohy, ruce, anesteziolog, zavede kanilku a pak už nic nevíš...za pár minut cca 15 min, máš vše za sebou, převezou tě na pokoj a pak už jen odpočíváš, cca po hodině přijde embrioložka ařekně ti výsledek spermiogramu a kolik se podařilo zavést vajíček...domluvíš se sní co vše chcete udělat...(ICSI, PK, HA..) po 2 -3 hodinách tě propustí, jdeš opět k lékařá, který tě předepíše potřebné léky, a dá ti veškeré instrukce...nu a pak se domluvíte na dnu tarnsferu,..transfer se dělá při vědomí, nic nebolí,je to jako normální gynekologická prohlídka, je to velice rychlé, pak tě převezou na pokoj a tam ležíš opět 2 -3 hod.nikdy to může být déle, záleží co mají Mudři. na práci) s zvednutými nohami ...
no snad jsem ti napsala vše nejdůležitější...kdyžtak se ještě klidně ptej..

lucienka82
19. led 2011

@adenka84 ,dekuju moc !jeste k tomu embriotransferu-proc se pak musi lezet az 3 hodky se zvednutyma nohama??to mi nejde do hlavy,jaky to ma vyznam..omlouvam se asi za blby dotaz ale zajima me to