Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

jedna11
12. bře 2010

Pantonimo, mne to delall Bouse a hned jak vytahl tu hadicku, tak konec byl od krve. taky mi to bolelo a dokonce mi hned tam rekl, ze se to muze stat, ze budu krvacet, ze proste se zavadi o sliznici a od toho ta krev. ale vydesilo mi kolik toho bylo. tedy ted uz ne. ale porad na zachode jeste neco utru. diky za povzbuzeni. taky bych rada aby to bylo jako u tebe.

adenka84
12. bře 2010

Jedna, nezoufej bude to dobré...Těhu bacil to řádí jako pominutý, určitě se taky nakazíš 😀

Douda tvého malého špuntíka je mi líto, doufám, že to není nic vážného.

Petluska, vítej mezi námi. Držím palce.

Evženie, jdu jenom na laparaskopii. Doufám, že tam nebudu muset být tak dlouho. a nejdéle v sobotu půjdu domů. Už se mi to blíží. Uteklo to jako voda.

renap
12. bře 2010

Ahoj,holky,moc myslim na Terku,doufam,že už si tu smůlu a nervy vybrala a bude to v pořádku.
Adenko,jdeš na tu laparo do Stoda? Já jsem tam byla v roce 2006,to už tam byl tenhle primář 😝 a šla jsem domů hned druhý den. Ale vim,že v poslední době tam chtějí nechávat dýl,kvůli obložnosti-mají málo pacientek,oni se teď ženský stodský gyndě spíš vyhýbají. Ale je fakt,že já jsem s nima moc nediskutovala.prostě jsem řekla při vizitě,že jdu odpoledne domů a hotovo.

gambrinuska
13. bře 2010

tabulka k 13.3.10
terka82 .............. KET 17.02 - 2 embrya - test 26.2. //, 3.3. HCG 178,vyčkává v nemocnici, 15.3. UTZ
avant ................. 1.IVF - OPU 22.2., ET 27.2. zavedeny 2 blastocysty, hcg 12.3.
lucinda3............... 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 10tt, 1. poradna 15.3.
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve
pantomima............IUI 16.2. - test 7.3.//, 8.3.//, 9.3. HCG 1825, 23.3. UTZ
m.evzenie.............dlabe hormony
jedna 11...............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI
gambrinuska..........stimulace clostíkem,11.3 neuspěšná, kontrolní UTZ 17.3
janinam................čeká na MS, potom UTZ
jana8...................domluva v Nat. 9.3.
roby....................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3.
Adenka84............18.3. laparaskopie
L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 25tt, poradna 17.3.
michamicha...........2.IUI (16.11.2009), 20tt, poradna a velký UTZ 30.3.

pro zopakování tabulka 😉

gambrinuska
13. bře 2010

Jedna, gratulace, krásný folík 😀 😀 , co bych za takovýho obra dala ☹ tak ted za 14 dní ještě // a v Natalu budou mít prázdný čekárny 😉
Já furt čekam, jestli něco vyroste ale moc si naděje nedávam 😢 , hlavně aby úokud to nevyjde přišla brzo mrcha a další cyklus už byl úspěšnější ☹, musí dyt je tu takovejch bacilů
Jakpa asi Terka stále na ní vzpomínam 😔 a držim palce, snad si tu smůlu vybrala 😔
Adenko at ti ta laparka pomůže a vše máš v pořádku, neboj vem si s sebou knížku a uteče to 😉
Avant, taky držim palce, snad je to jen pomalejší růst HCG, tady s tim bacilem to musí být v pořádku 😉
ostatní zdravim a at vám mimísové pořádně rostou 😵

janinam
13. bře 2010

Hezké dopoledne všem,
Gambrinusko, neboj oni se folíci do příštího týdne vzpamatujou a všechno to doženou, musí když je tu tolik těhu bacilů 😉 Budu držet palce.
Jedna11, to je fajn, že už máš za sebou i 2 IUI, držím palce aby byla úspěšná a aby už nedošlo na IVF 🙂
Taky ti tiše závidím velikost folíku i sliznice, jsem zvědavá co vypotím já ☹
Avant, taky držím palce aby se hcg rozhýbalo je určitě jen pomalejší tak snad to bude příští týden lepší.
Lucindo v pondělí už první poradna, tak to už se jistě těšíš viď? Tak si to vychutnej a my se těšíme na fotečky špuntíka 😀
Jani8, upřímnou soustrast moc mě mrzí že se to takhle všechno sype. Chápu že nejsi moc nadšená z toho IVF, že jste chtěli zkusit ještě jednu IUI, ale moc ti přeju aby to všechno zlé bylo za tebou a teď už tě čekalo jenom to lepší. Tak tfuj tfuj ať ti to to IVF přinese 🙂
Adenko už se ti to krátí viď? Přeju ať ti laparka dobře dopadne a ať jsi brzo doma. Pak už jen ty krásné // 😉
Jakpak asi Terka? Nemáš od ní zase nějaké zprávy? Moc na ně myslím na bojovníčky 🙂
Ostatní snažilky, maminy, těhulky zdravím 😅
Mě bolí břicho a začala jsem i trochu špinit, tak teď čekám kdy se mrška rozjede. Pak se objednám do Natu.
Taky mě bolí v krku, tak doufám, že to bude jen nějaké menší nachlazení a že to brzo přejde. Jdu si udělat čajík. Zatím pa.

jana8
13. bře 2010

Hezké odpoledne holky,
tak já se láduji orofarom,febrisanom,kapkami do nosa,do toho se napařuji a jen ležím....nic nedělám....tak doufám,že to o víkendu tenhle bacil vyženu a v Natu chytím od Vás jiný bacil 🙂 ....teď si asi půjdu hodit šlofíka 😔 ...
Gambrinusko,neboj ještě může vyrůst a překvapit tě , pokud vím tak dokt. říkal,že folikul roste tak přibližně 2mm za den,tak hlavu vzhůru a nakonec se můžeš divit.....držím palce
Lucindo,děkuji,na pondělí držím palce a pak nám dej zprávy,co Ti řekli a tvé dojmy....já tam taky jedu v pondělí,ale až odpoledne....chtěla jsem to tak ať nevynechávám zbytečně v práci....
Jedna,mně taky vždy dokt. řekl,že se krvácení může objevit,tak nezoufej a když se ti bude dát tak si raději odpočiň,ať je tu další co bude šířit ten bacil dál....držím palce....
Adenko,nezabírej se tým jak dlouho budeš v nemoc.,hlavně ať je vše v pořádku a ty pak budeš zas o krok blíž k vytouženému pokladu 😉 .....nemáš nějaké zprávy o Terce?stále na ni myslím a držím jí palce ať je třeba v nemoc. ale ať za 9měs. porodí zdravé děťátko....zaslouží si to holka ,ať je silná a bojuje
Všechny ostatní snažilky,těhulky a maminy zdravím a přeji hezký den....

jana8
13. bře 2010

joj,já jsem blázen....mělo tam být dopoledne....když jsem četla co napsala Janinam tak mi to trklo....
Janinam,děkuji,kdyby jsme chtěli tak ještě jsme mohli jít na IUI s indukci ale po slovech dokt. jsme si to rozmysleli,neměla jsem ani potuchy,že přítel má kolísavé sperm.,tak i proto jsme se rozhodli pro IVF, i když bojím bojím 😕 ....jo a ty máš jít na 1.IUI?.....t.j. když ti dorazí mrška tak se objednáš na utz na 13.DC?...tak ať už se rozjede a můžeš do Natu....

adenka84
13. bře 2010

Ahoj holky,

Terezko psala, je vpořádku, jen ještě neví co bude dál. HCG má 3200 a měla by mít prý 4000 - 5000.
Podle doktora není ještě nic ztarceného. takže ještě počkají do pondělka.Pak opět UTZ a krev. No a pak se to už definitivně rozhodne.
Snad bude stát při ní štěstí.Držme ji palce.

Renap, jdu do Stoda. Taky se mi to zdá zbytečně dlouho. Budu chtít jít domů hned den po, maximálně vydržím do soboty. s doktorama jsem tam celkem spokojená, s promářem maximálně.Ale kvůli tomu, že nemají pacientky tam rozhodně déle zůstavat nebudu, to ne!

Jak se jinak holky vede? Počasí nic moc. Já jsem právě dovařila, dělala jsem frnakfurskou polévju a manžel si poručil buchty. Takže bylo celkem rychle vařeno. 😉

jana8
13. bře 2010

Adenko,to jsou skvelé zprávy o Terke,jen ať bojuje dál,držím jí moooc palečky......

pantomima
13. bře 2010

pěkné odpoledne

u mě vše ok,jen kdybych ten žaludek neměla až v krku, už mi vadí veškerý pachy i voňavky, v Globusu u masa jsem dneska málem vrhla, no děs 😀 , občas mi pobolívá podbřišek, snad to nic není a je to jen tím, že se víc pozoruju, jo a po každým jídle děsně krám a pálí mi žáha 😠

pes z toho včerejška, jak kadila ablila, má nakonec nějakej střevní zánět, včera, dnes a zítra na veterině, injekce a dieta, no chudinka, ale snad už to bude dobrý, dneska už ji můžeme večer dát i trochu dietního masa

tak všem krásný víkend!!

marketa137
13. bře 2010

Tak hlavně že terce HCG roste 🙂 , mě pak taky nerostlo úplně přesně a vše nakonec bylo ok a u mě byl váček vidět teprve při hodnotách 4400. Snad už to bude ok, hlavně že HCG roste a snad v pondělí půjde domů a problémy v tomhle těhu má vybraný 😉

janinam
13. bře 2010

Adenko, děkujeme za zprávy o Terce. To je dobře že hcg roste, snad už jí v pondělí pustí domů. Už si toho chudinka prožila dost, tak teď už si zaslouží pohodové těhotenství 🙂
Jani8, to je divný že se doktroři o kolísavém spermiu nezmínili už dřív, co? To vás chápu že jste se rozhodli pro IVF, je tu větší pravděpodobnost. A neboj, všechno zvládneš a pak už tě čeká krásná odměna 🙂 Vždyť jsou tu teď ty těhu bacily 😀
Jo jo, já se musím objednat na 13 nebo 14 den na UTZ, ale nevím co mě pak čeká dál. Kvůli těm mým cystám a endometrioze mluvil doktor o druhé laparce. Minule jsem měla nízkou sliznici a malé folíky a kvůli těm cystám se asi doktoři bojí mi dát hormony na růst folíků. Asi mají strach aby se tím cysty ještě nezhoršily.
Já už jsem i docela smířená s tím, že mě ta druhá laparka asi nemine, ale nechce se mi pak brát další půl rok hormony. Nejradši bych šla hned po laparce do IVF. Mám už jenom 1 vejcovod a když mi zjistili tu endometriozu a cysty tak už moc nevěřím, že by se povedla IUI. Po loňské laparce jsem měla cystu znova krátce po zákroku, tak bych nechtěla aby se historie opakovala. Proto bych šla nejradši do IVF hned po laparce. Nechce se mi už moc čekat. Nejvíc se bojím aby mi třeba kvůli té cystě nevzali celý vaječník. To by bylo v háji protože by se mi už nemohly kde tvořit vajuchy. Mám strach z toho co mě čeká.
Markét, co Tomášek? Určitě vám dělá jen a jen radost, co? Už je mu měsíc tak to už je chlapák 😉

jedna11
13. bře 2010

ahoj holky,
tak dneska uz nekrvacim, tak snad to bude dobre. Posledne jsem mela nafoukle bricho jako patraci balon, ted nic..... tak nevim. dneska jsem celej den bricho necitia az ted vecer, ale jsem hodne unavena, tak si jdu lehnout.

Vlastne jsem si to zapla k vuli Terce, abych se podivala jak se ma. Doufem, ze v pondeli to dopadne dobre, ze HCG poroste dal a ze ji pusti domu a bude vse v poradku.

gambrinusko, tobe taky preju aby ti folik do pristiho tydne dorost a mohla si jit na IUI

marketa137
13. bře 2010

Janinam ve středu už 6tt 😉 , fakt to strašně letí. Dneksa jsem vyřadila všechny věci v 56, těhu utíkalo ale te´d je to ještě horší, ani si to s nim nějak nestíham užít. navíc jsem te´d nemocná tak to snad malej nechytí. Koukam že toho máš za sebou taky dost vi´d 😒 , tak hlavně aby se to co nejdřív vyřešilo. Ale jak koukam tak je to tu letos nějak plodný tak se koukej brzo přidat k ostatnim 🙂

pantomima
14. bře 2010

pěkné ráno!

jedna11- já to měla prvně taky úplně jinak a vůbec si neuvědomuju, že by mě tenkrát nějak trápilo nafouklý břicho a vyšlo to pokaždý 😉 😀 a prý s opakováním IUI se úspěšnost zvyšuje, tak teď to určitě vyjde!!! prskám, prskám zkrz monitor těhu bacily!!!!!

ostatní zdravím a přeju krásnou neděli!!!

rampepurda11
14. bře 2010

Ahojky holky,
vy všechny dochazíte do Natalu nebo je tu také někdo z Institutu? Nám totiž doporučila Dr. Institut. Přítel už tam byl na spermiogramu, dopadl špatně, takže nás také čeká IVF. A já nikde na koníkovi diskuzi o Institutu nenašla, docela ráda bych věděla co a jak, do čeho vlastně půjdeme🙂
Nevím proč, nemám vlastně žádný důvod, ale vnitřně je mi sympatictejší Natal. Když jsem ještě nevěděla, kam nás Dr. pošle, doufala jsem, že do Natalu. A teď když přišel přítel z toho spermiogramu, že Dr. byl dost nepřijemnej, že mu pořadně nic neřekl... Tak to pořád ve mě hlodá.

A pak mám ještě takovej hloupej dotázek, ale omlouvám se, ještě o IVF moc informací zjištěno nemám. Jak dlouho asi trvá od první návštěvy CAR do 1.IVF... Vím, že je to individuální, zaleží na problému, na vyšetřeních... Ale vůbec nemám představu, jestli 3 měsíce, půl roku...

Jinak koukám, že vás tu spousta spousta čerstvých těhulek🙂 To je super! Všem těhulkám přeju krásné a klidné těhoteství a všem ostatním brzké // čarky na testíku 😉

pantomima
14. bře 2010

rampepurda- tak jděte do Natu, když se tam budeš cítit líp, máš právo si svého lékaře vybrat sama
s IVF neporadím, s tím já zkušenost nemám 🙂

adenka84
14. bře 2010

Ahoj rampepurdo,

tady jsem všichni z Natalartu. Jestli je tady nikde téma o institutu tak to nevím.
Moje kamarádka tam také chodila, ale nebyla s nimi vůbec spokojená. Navíc tam platila úplně za ten samý zákrok jako já o 2 000 víc.Tak jsem jí doporučila Natalart, neměla s tím žádné problémy. Zavolal, objednla, vysvětlila a teď ve čtvrtek 18.3. ji čeká první návštěva. Objednali ji za tři týdny. Už se tam moc těší...

Tak pokud máš větší důvěru v Natalart, tak tam zkus také zavolat. Pokud chceš číslo tak ti ho ráda pošlu. Lepší tam zavolat hned, než bude pozdě a začnete chodit jinam.

Jinak, za jak dlouho by tě čekalo IVF? Záleží co by vám našli za problém. Také vás čeká základní vyšetření, pak čekání na výsledky a ankonec následná konzultace jak dál. Mslím, že do dvou měsíců by jste se mohli do toho pustit. Píšeš, že manžel nemá dobrý spermie, tak to by vás určitě čakolo rovnou IVF - spíš IVF - ICSI.

Tak ti budu držet palce ať se co nejlépe rozhodneš. Snad jsem ti alespoň trochu pomohla.

ilca1
14. bře 2010

Ahoj rampepurdo já jsem taky po IVF a jsem 7 týden těhulka, do Natalartu jsem začala chodit v prosinci udělali mě vyšetření v lednu jsem čekala na MS a začala jsem brát hormony 10 února mě odebrali vajíčka oplodnili a 13.2 byl transfer ...nu a povedlo se 🙂 bylo to první IVF
Já jsem z Natalartem maximálně spokojená, můžu jen doporučit

rampepurda11
14. bře 2010

Ahojky holky,
dekuju moc za odpovedi🙂 Ja fakt nevim, ja osobne nebyla ani v Institutu ani v Natalu, tak soudit nemuzu, ale proste jsem spis pro Natal🙂 A kdyz jeste ctu tu vasi diskuzi, jak pejete same chvaly🙂
My ted s pritelem planujeme svatbu a az po svatbe bychom se chteli objednat, takze nekdy v lete🙂 Tak zjistuju informace dopredu🙂
Pocitam s tim, ze nas bude cekat IVF-ICSI, jinak sanci asi nemame. Ale porad je krasny, ze ta sance je 😉

ilco, moc gratuluju. Je super, ze vysla hned prvni IVF.

adienka: S tema penezma jsi me ted zaskocila, to si opravdu mohou v jednom meste dovolit takove rozdily? Ja vim, ze kdyz clovek touzi po miminku, je ochotnej zaplatit vsechno, ale prece jen... Ja sama jsem zdravotnik, ale na tohle fakt nemam zaludek☹
A na kolik asi tak vyjde jedna IVF?

adenka84
14. bře 2010

rampepurdo, je to smutné, ale je to tak. ta kamarádka, brala úplně stejné injekce. A měla také pouze IVF -ICSI a platial o 2000 víc. také byla z toho nešťastná. Takže si to opravdu pořádně rozmyslete, než do toho půjdete.

jinak nám vyšla IVF -ICSI na 15 000. Musím upozornit, že jsem si vybrali ty nejdražší injekce. Pak jsme měli KET a ten stál něco málo přes 3000.

ilca1
15. bře 2010

rampepurdo nám vyšlo IVF na 17 00O kč taky jsem měla jako adenka ty nejdražší injekce a k tomu ICSI a asistovaný hatching.
Jinak holky kde se touláte takhle po ránu? 😎 Lucinda je vlastně dneska v poradně 🙂
všem přeji krásný den a Terezce dneska moc moc moc držím palečky a při ní stojí všichni svatí a může jít s miminkem v bříšku domů 🙂

adenka84
15. bře 2010

Ahoj holky, mám nové info od Terezky....

Takže krev vzrostla, ale o olik to jí neřekli.Na UTZ je váček, náznak plodu tam možná je, ale jistí si nejsou. Srdeční akce zatím není.Zatím tedy verdikt žádný.Protože je to tak chtěné těhotenství, tak ještě počkají.Pokud by to takhle pokračovala, tak by to prý ukončili. Ještě bude velká vizita.Měla by se pak dozvědět více.

takže ji držme palce ať se dozví jen ty nejlepší zprávy....

ilca1
15. bře 2010

Adenko díky tak aspoň že tak, Terezka musí mít šílený nervy ☹ držím jí všechny palce co mam

avant
15. bře 2010

Ahoj holky,
já se picnu, já už tu půl hodiny smolím takový román a ono se mi to neodeslalo 😢 😢 😢

avant
15. bře 2010

V pátek jsem tu celou naší situaci obulela. Během víkendu jsem si trošku provětrala hlavu a vnitřně se smířila s tím, že z 1.IVF nám zbydou asi jen // na testu. MS zatím nedorazila, ale to spíš asi díky utroši. Pořád naděj ještě je, ale já neumím být moc optimista a proto radši počítám s tím horším. Jen se teď bojím, aby se nepotvrdilo mimoděložní těhotenství a nebyly z toho ještě další komplikace.
Úplně teď cítím s Terkou, jaké to pro ní musí být šílené. Když už to vypadá, že to bude dobré, zase přijde něco, co je špatně. A pořád takhle dokola. Strašně moc jí přeju, aby to vyšlo, protože si za poslední týden musela vytrpět opravdu hodně.

Gambrinusko, mě taky po clostylu narostl vždycky jen jeden folík, tak jako u nestimulovaného cyklu. U mě teda s tím rozdílem, že u normálního cyklu mám ovu strašně pozdě, klidně i 30 DC a clostyl mi to posunul cca na 15 DC. Tak uvidíš, podle dalšího ultrazvuku, jestli ještě povyrostl.

Pantomima se nám bude vdát 🙂. A opravdu krásnější dárek jste si přát nemohli! Pak nám musíš hned napsat, jak se cítíš jako „mladá paní“ 🙂 🙂 a jaké to bylo.

Jana8 – nám imunologii taky doporučili ještě před IVF. U nás se ale žádný imulogický problém nanašel, celé nám to zabralo snad ani ne jeden měsíc. Všechny úkony spojené s IVF jsem platila při transferu embryjek a léky jsem si platila vždycky při vyzvednutí v lékárně.

Lucindo, ty máš dneska poradnu viď? Tak to už se těšíme na dojmy 🙂

Jedna11 – já měla všechny 3 IUI bez problémů, vůbec mě nikdy nic nebolelo. Ale vždycky mě na to pan doktor upozorňoval, že se může stát, že se krev může objevit. Tak to bude všechno v pohodě, neboj! A v kolik jsi tam v pátek byla? Jestli jsme se nepotkaly?

Doudo, tak vidíš, odběr máš za sebou 🙂, jak se cítíš? Snad ta operace malého není vážná.

Adenko, tobě už se to taky krátí viď? Já jsem moc zvědá, jak se po tom budeš cítít. Hlavně aby bylo všechno v pořádku a přirozenému snažení nic nebránilo. Jestli nevyjde IVF, tak bych měla jít na laparku taky, ale já se pořád nějak strašně bojím.

Janinam – taky cestu k miminku nemáš jednoduchou, snad to bude na UTZ vypadat dobře a nebudeš muset na druhou laparku.

Rampepurdo – jak dlouho trvá od první návštěvy do IVF ti už napsala Adenka i Ilča. Je to opravdu hodně individuální. Každopádně všechny holky, co chodí do téhle diskuze ti doporučí Natalart.
Myslím, že je tu někde i diskuze Institut reprodukční medicíny, tak se zkus podívat i tam. Já ti za sebe můžu, že jsem v Natalu maximálně spokojená. Nám IVF vyšlo na 12ooo Kč /léky,ICSI,PK/.

Ilčo, kdy jdeš na další utz?

Všechny ostatní zdravím .....🙂

m.evzenie
15. bře 2010

Ahojky holky,
rychle Vás zdravím z práce.
Zdravím novou snažilku.
Terce moc moc držím palce, aby bylo vše v pořádku. Držte se.
Janinam, chtěla jsem se zeptat co jsi brala za hormony těch půl roku? Já beru orgametril, ale teď jsem začala
trochu špinit, tak nevím jestli mám začít brát 2 tabl. denně, jinak beru 1 tabl. ráno. Jak jsi to prosím Tě měla ty?
Avant, držím palce, aby hcg stouplo a přidala jsi se k ostatním těhulkám.
Holky Vás ostatní moc zdravím.

janinam
15. bře 2010

Ahoj holky,
Evženie, já brala hormonální antikoncepci Jeanine. Měla jsem to brát nepřetržitě půl roku (žádná 7 denní pauza jako u normální HA), ale to ty máš asi taky, co? Doktror říkal, že by měla potlačit endometriozu a tím že se nekrvácí tak zmenšit ložiska nebo tak něco. První 2 měsíce jsem špinila taky, ale brala jsem pouze 1 tabletu, doktror říkal, že během prvních měsíců je to normální asi než si tělo zvykne. Poslední měsíc jsem ale i přes braní objevila krev. Volala jsem doktorovi a on říkal, že když už mám dobrat posledních asi 10 tablet, tak že už je brát nemám, tak jsem je už nevzala a dostala to. Nevím jak je to u tebe máš nějaké jiné léky, tak se radši poraď s doktorem.
Jinak já jsem dneska zůstala doma. Včera jsem to dostala a dneska ráno mi bylo mega šoufl. Hrozný křeče a bolesti břicha a beder. Kdybych nevzala 400 ibalgin, tak bych bolestí nevydržela ani sedět. Tohle mi už nepřijde normální, každej měsíc prožívat tenhle děs běs. Až půjdu do Natu, tak se na to zeptám. Asi je to tou cystou nebo fakt nevím. Nemůžu si ale dovolit zůstávat každej měsíc doma. Ach jo ☹
Jdu vás dočíst.

marketa137
15. bře 2010

tak čtu info o terce, hlavně že HCG roste, vždy´t je ještě málo ne na srdeční akci. u mě byla vidět až dle MS 7+3 a dle UTZ 6+1, kdyby bylo na nich tak to taky ukončili hned 😒 , hlavně že HCG roste a na UTZ taky ěnco vidět je 🙂 , ale chápu že to jsou nervy, já z toho byla taky špatná a nakonec se malej ais někde dýl toulal 🙂