Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

m.evzenie
15. bře 2010

Ahojky.
Janinam, ano, taky beru hormony nepřetržitě, měsíc se nic neobjevilo, ale teď koncem druhého měsíce malinko
špiním, tak dík za info,je dobré vědět, že je to normální. Odpoledne budu dr. volat, nechce se mi teď z práce,
tak uvidím co mi řekne. Nechtělo by se mi brát dvě tablety.
To se určitě zeptej, možná, že tou je opravdu tou cystou. Moc držím palce, abys na tu laparku nemusela. Mě vždy na začátku ms taky strašně bolelo břicho, pak jsem četla o té endometrioze, tak jsem myslela jestli to nebylo taky tím. Tak ať brzo přejde bolest. Na kdy jsi objednaná do Nat?

janinam
15. bře 2010

Evženie, radši dr. zavolej, uvidíš co ti řekne a budeš klidnější.
Taky si myslím že ty bolesti mám od cysty a taky kvůli té endometrioze. Vždycky když to dostanu, tak si říkám, že to ani není možný a normální a přepadnou mě vždycky ty nejhorší myšlenky 😖 .
Fakt by mě zajímalo, proč se mi ty cysty dělají. Určitě je to tou antikoncepcí, brala jsem jí 8 let a když jsem jí vysadila tak jsem měla všechno rozhozený. Nebo je to imunitním systémem, fakt nevím. Kolikrát si říkám co dělám špatně? Neřekla bych že žiju nějak nezdravě, nekouřím, jídelníček normální, snažím se chodit cvičit, tak proč sakra? Je fakt, že ulítávám na sladkým, ale neláduju se tím celej den. Holky už jsem z toho celá nešťastná, piju kontryhel od loňské laparky a žádné změny nevidím, sakra ☹ Už nevím, co by mi pomohlo.
Promiňte, mám nějakej splín, tak se nezlobte za pohřební řeči.
Na UTZ jdu 25.3., tak jsem zvědavá jaké zprávy mě budou čekat.

Terce držím moc palce, hcg roste, tak je to snad na dobré cestě. Hlavně ať je vše v pořádku a pustí jí brzo domů. Jsou to nervy. Chudinka.

Avant, neztrácej naději a věř že to bude dobré. Kdy máš jít na kontrolní krev? Ve středu? Do té doby se určitě vše v dobré obrátí. Já vím, je to těžký, ale myslím že to bude dobrý.

A co vy ostatní těhulky, maminy a snažilky? Zdravím vás.
Lucinda má dnes poradnu, to bude plná dojmů, už se těším na zprávy.
Pantomima, Ilčo, jak se cítíte? Co nevolnosti?
Jedna 11, držím palce abys za pár dní hlásila // a rozšířila řady těhulek.
Adenko, budu na tebe myslet a přeju ať vše dobře dopadne a domácí snažení brzo přinese //.
Douda, kdy bude transfer? Nebo už jsi po? Držím palce aby to vyšlo.

l.u.c.i.e
15. bře 2010

Ahojky holky,

jdu vás pozdravit po víkendu... V sobotu jsme tu měli příbuzenstvo z Klatov. Přivezli mi spoustu hadříku na malého. Už nemusím nic kupovat... Už jsou vyprané a čekají na vyžehlení 🙂
No a včera už jsme ze šablony kreslili medvídka Pú a Krtečka v mašince na zeď. Až to budeme mít úplně hotové, tak vám to ukážu v albu 🙂
Tak a teď vás jdu dočíst a reagovat...

Douda, tak to jsem netušila, že na operaci jde malej. Snad to není nic vážného...

Adenko, uvidíš, že laparka se povede a vy se pak budete moct pustit do dalšího snažení. Neřeš, jak dlouho tam budeš. Když nebudeš mít žádné komplikace, tak tě určitě pustí hned domů.
Děkujeme za zprávy o Terezce.

Jedna, to je dobře, že už nekrvácíš. Hlavně odpočívej a držím palečky, aby se IUI povedla.

Janinam, snad na laparku nebudeš muset a když ano, tak pak máš větší šanci, že se IVF povede. Už jsis taky vytrpěla dost... Snad se brzo dočkáš i svého uzlíku. Moc ti to přeju.

Rampepurda11, klidně ,ůžete jít i do Natalu. Nikde není psáno, že musíte jít tam kam vás doktor vyšle. Jinak téma o institutu tu je, ale musíš hledat. Moje kamarádka tam chodila a moc spokojená nebyla. Hlavně IVF jí vyšlo dráž než mě z Natalu. Byla jsem tam moc spokojená a vždy mi vyšli vstříc. Až budeme chtít druhý mimi, určitě tam půjdeme zase. Naše IVF vyšlo hned napoprvé. Držím palečky, aby to tak bylo i u vás.

Terko, moooc ti držím palečky, aby všechno dobře dopadlo. Üvidíš, že se prcek nevzdá... Nesmí. Ty bojuj. Určitě máš nervy na pochodu. Nedivím se ti... Moc na tebe myslím.

Avant, nic nevzdávej... HCG určitě stoupne. Kdy jdeš na krev? Snad všechno dobře dopadne. Držím ti taky palečky jako Terce.

Lucindo, jaká byla první poradna? Máš fotečku mimíska?

ilca1
15. bře 2010

Holky psala mě Terka že na vizitě řekli že středa je poslední den kdy se rozhodnepodle krve i podle ultrazvuku , chudák další dva dny v nejistotě. Mam vás všechny pozdravovat.
Avant já jdu na další ultrazvuk ve čtvrtek na potvrzení srdíčka. Ty nezoufej, když nekrvácíš nebo nešpiníš tak to mimiděložní nebude 😉uvidíš že se HCG určitě rozběhlo a bude to v pořádku 😉
mě bylo celej víkend blbě, nezvracela jsem ale měla jsem žaludek jak na vodě a nějak mě bolí na pravé straně u vaječníku ☹

adenka84
15. bře 2010

Ahoj holky,

tak mám další info od Terezky.není zrovna nejlepší. musí mít chudák holka nervy na pochodu. Dávají poslední šanci do středy, pokud ani potom nebude UTZ v pořádku a HCG se nezvedne, tak bude těhotenství ukončeno. Musí to být pro ní hrozná muka, čekat a nevědět co bude dál...
Ale ona je statečná a pokud je ten špuntík, co zatím má v bříšku, alespoň trochu po ní, tak to oba zvládnou.

Držte ji holky palce...

Ve středu vám bohužel už info o ní nepodám. Jak dopadla vědět budu,ale už vám to nebudu moc napstat.Nastupuji už brzy ráno a Terka píše vždy tak kolem 9 hod.
Jedině jestli se ozve Katka, a nebo mi některá z vás pošlete do interní pošty číslo mobilu. Já vám to písnu a vy to pak napíšte sem na koně. Záleží na vás, pokud mi vaše číslo chcete některá svěřit....

zatím se loučím, za chvilinku jdu na odpolední večer juknu...Koukám, že jste dnes toho dost napslai, tak vás pak dočtu..

ilca1
15. bře 2010

Adenko mě Terezka taky píše tak já ve středu dám holkám info a budu pevně doufat že to nejlepší 🙂 Tobě přeji ať ti to dopadne na výbornou 🙂

marketa137
15. bře 2010

Tak to terce nezávidim, chudák to si musí pěkně vyžrat ☹ , ale jestli HCg roste tak to sna dbude ok. mě taky těhu chtěli ukončit, pak dle HCG bylo vidět že roste a to dost tak jsem řekla že přes víkend budu doma a v pondělí to bylo ok. Kdyby to bylo blbý tak by HCG spíš klesalo 😉 . A nakonec dle doktorů neprosperující těhu leží teď v postýlce 🙂

pantomima
15. bře 2010

Pěkné odpoledne!
¨Všechny zdravím a hlavně Terce držím palce.
jsme docela OK, jen mám většinu dne žaludek jako na vodě a některý vůně a pachy fakt nemusim, to mi nedělá dobře 😀

douda
15. bře 2010

Ahojky tak dnes jsem po transféru a teť mě čeká 14 dní čekání 😎 , jinak Matýskovi budou zmenšovat krční mandle

jedna11
15. bře 2010

Ahoj holky,
tak ctu zpravy o Terce a moc ji drzim palce. je to opravdu hrozny co si proziva. neni nic horsiho nez nejistota. Tak doufam, ze to dobre dopadne a ze uz ma to spatne opravdu za sebou.

Avent, tobe taky preju aby dopadlo vsechno dobre. jinak ja byla v Natu od asi pul osme asi do pul devate a pak od pul dvanacte asi skoro do jedne. bylo tam pekne narvano.

Doudo, tak drzim palce at vse dobre dopadne a ty za ctrnact dni hlasic uspech.

Jinak mne dneska zacalo pekne bolet bricho. uz nekrvacim, ale odpoledne to zacalo a doted docela poboliva. tak jsem z toho docela smutna.

pantomima
15. bře 2010

douda- držím všechny palce 😉

jedna11, mě pobolíval a pobolévá podbřišek do teď a taky pravej vaječník cejtim často, nezoufej, to k tomu asi patří, odpočívej a věř, že to dobře dopadne!!!

lucinda3
15. bře 2010

Ahojky holky!
Jen v rychlosti vás zdravím, rychle jsem přečetla jak Terka - moc na ní myslím a pevně držím palce....!!!!!!!!!!!!!!
Dnes poradna úžasná, přidala jsem fotečky do alba 😵 😵
Zítra si vás v práci dočtu, teď už krásnou dobrou noc 😉

pantomima
16. bře 2010

😵 Pěkné ráno všem!!!

lucindo- krásný fotky!!!snad příští úterý taky přidám do alba 😵 😵

l.u.c.i.e
16. bře 2010

Dobré ránko holky,

nějak nemůžu spát 🙂

Adenko, Ilčo, díky za zprávy o Terezce.
Terko, moc na tebe myslím a držím všechny palečky, aby hcg nadále rostlo a v bublinka byla zřetelnější. Jen nechápu, proč pořád chtějí ukončovat těhu, když vidí, že hcg se zvyšuje a je vidět i bublinka... Doktoři jsou hned se vším hotový. Jsou to nervy.

Adenko, tobě přeju, aby laparka dopadla dobře a pomohla k miminku.

Douda, ty máš Matýska. Super. Naše miminko taky tak pojmenuje. Moc se nám to jméno líbí 🙂 Neboj, Matýsek vyndání mandlí zvládne. Určitě budeš s ním. Jinak držím palečky, aby jsi za pár dní hlásila //. Opatruj se.

Lucindo, fotečka mimi je úžasná. 🙂 Gratuluju k těhu průkajde 🙂 Hlavně, že je všechno v pořádku.

ilca1
16. bře 2010

hezké ráno holky
lucindo fotečka je moc krásná 🙂já přidám fotečky ve čtvrtek po ultrazvuku když bude vše ok
avant kdy máš jít na tu kontrolní krev?
pantomimo pravej vaječník mě taky dost pobolívá, jinak mam žaludek během dne pořád jak na vodě jen chvilkama je mi fajn

gambrinuska
16. bře 2010

Ahojky holky jen v rychlosti zdravim, dík za zprávy o Terce moc na ní myslim 😔 já bych snad z té nemocnice radši utekla
Lucindo krásný fotky, taky bych už je chtěla 😔
Holky držím palce, chtělo by to zas zvýšit hcg bacil 😉
Já jdu na utz zítra, tak jsem zvědavá ☹

m.evzenie
16. bře 2010

Ahojky holky,
Lucindo, krásná fotečka, jen se šetři a odpočívej. 😉
Ilčo, tak to se těším na tvoji fotečku, už ve čtvrtek....to to letí.
Gambrinusko, držím palce, aby utz byl v pořádku a folíky dorostly.
Terko, to jsou nervy, stále na tebe myslím a držím pěsti.Už aby bylo vše v pohodě a byli jste doma.
Adenko, už se ti to krátí. Tak ať je laparka úspěšná a můžete se snažit. 🙂
Já jsem se dnes konečně dovolala dr.Kestřánkovi, tak mám dnes vzít dvě tabl. zítra jednu a pak zas dvě a takhle
to brát tři, čtyři dny a když špinění neustane, tak musím nasadit dvě tabl. z toho moc radost nemám. ☹
Pantomima, Avant,Lucie, Janinam,Jana,Douda a ostatní zdravím.

vendulak
16. bře 2010

Ahojte holky! Prosím vás chtěla bych se zeptat jestli nevíte o někom komu se v Natalu povedlo IUI? My teď jdeme do druhého a jsem nějaká skeptická už ☹.

vendulak
16. bře 2010

Gambrinusko koukala jsem že ty jdeš zítra na UTZ a případně IUI, my jdeme na UTZ pozítří. Moc ti držím palce, ať jsou folíky krásně narostlé! 😉

lucinda3
16. bře 2010

Dobré ránko!
Mám tu nějak frmol, tak jen rychle 😅
Terezko na zítra držím palce jen na ty nejlepší zprávy!!!!!!!!!!!!
Vendulak koukni na naší zázračnou tabulku 😉

terka82 .............. KET 17.02 - 2 embrya - test 26.2. //, 3.3. HCG 178,vyčkává v nemocnici, 15.3. UTZ
avant ................. 1.IVF - OPU 22.2., ET 27.2. zavedeny 2 blastocysty, hcg 12.3.
lucinda3............... 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 11tt, 1. poradna 15.3., velký UTZ 29.3.
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve
pantomima............IUI 16.2. - test 7.3.//, 8.3.//, 9.3. HCG 1825, 23.3. UTZ
m.evzenie.............dlabe hormony
jedna 11...............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI
gambrinuska..........stimulace clostíkem,11.3 neuspěšná, kontrolní UTZ 17.3
janinam................čeká na MS, potom UTZ
jana8...................domluva v Nat. 9.3.
roby....................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3.
Adenka84............18.3. laparaskopie
L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 25tt, poradna 17.3.
michamicha...........2.IUI (16.11.2009), 20tt, poradna a velký UTZ 30.3.

Jsem se aktualizovala
😵

Gambrinusko na zítra také tfuj tfuj tfuj na folíka, ať nelení a roste!!

Evženko ahoj, uvidíš, budu držel palce ať to ustane a nemusíš jich papat moc... 😉

Ilčo, Pantomima to je jasný že přidáte fotečku, už se těšíme!!

Douda držím palečka - Tobě i malýmu!!

Jedna nesmutni, bříško přeci bolelo většinu z nás, držím pěsti!!

Markét, Janinam, Adenko, Rampepurdo, ostatní ahooooj!

Luci ahoj, děkuji 😵 Byla to nádhera, se tam mimi mrskalo, manža byl taky dojatej 😵 Průkajdu mám úplně jinou než byla ta první, teď je to takové leporelo rozkládací, v obale který jsem vyfotila růžový s mimčem. Ta první byla jako klasická knížka, dalo se v ní listovat, a opravdu tam bylo více kolonek, jak na speciální utz, tak na glukozový test - ten jsem v téhle nenašla, ale i v téhle jsou ty kolonky plicní-zubař-interna, a sestřička mi řekla vyřídit si to do příště 🙂 Tak už mám úkoly 😀 A 29. jdu na velký UTZ 😵 😎

vendulak
16. bře 2010

Luci díky!!! 😉 To krásně povzbudí koukat že holky po IUI otěhotněli 😵.

lucinda3
16. bře 2010

Vendulak to je jasný, i Tobě se to povede 😉 Prý čím vícekrát tím větší šance tu je, tak uvidíš. A Ty máš stimulku, a kde je vůbec u vás zakopaný pes?

gambrinuska
16. bře 2010

neboj vendulak koukam na tebe od začátku a taky pravidelně sleduju a čtu albíčko, máme podobný problémy s MS, tak brzo těhu a taky spolu 😉

gambrinuska
16. bře 2010

lucinda gratuluji k nádherným zprávám 😵

vendulak
16. bře 2010

Lucindo u nás asi největší problém je PCO. Pak mi našli v Natalartu při HP i zvýšený hormon štítné žlázy a tedy její sníženou funkci, odeslali mě na endokrinologii a s tím sem se léčila od začátku ledna a zrovna minulý týden byla na kontrole a dle Dr. výsledky naprosto výborné. Takže v tom už problém nebude. A příťa měl původně při spermiu diagnózu asthenospermie, ale teď při IUI už měl Normospermie 😀, takže v tom už taky asi problém nebude. Takže zůstává z toho o čem víme jen PCO.
Jo a stimulovala jsem minulé IUI i tohle 3.-7.DC Clostilbegytem 2x1tbl. A po IUI jsem brala Utrogestan. A teď jsem myslím 😀 11.DC a brala jsem ten Clostík a teď ve čtvrtek jdeme na ten UTZ a pak případně zase IUI a Utroš. Bylo mi tedy po něm pěkně bídně 🙄, ale pro miminko všechno 😵.
Koukám že ty už jsi těhulka. Mooooc gratuluju!!! 😉 😵
Gambrinusko no jo, já mám šílené problémy s ms, bez pomoci prostě nemám žádný cyklus 😒, a to je tedy nejspíš díky tomu PCO. Tobě ho diagnostikovali taky? A jasně, já věřím že už to miminko na sebe nenechá dlouho čekat, přece jenom ty 2 roky už by mohli stačit 😒 a přeju i tobě aby se miminko brzy podařilo!!! 😉

lucinda3
16. bře 2010

Gambrinusko díky, jseš hodná!! Já Ti taky moc fandím!! 😉
Vendul díky 😵 Jojo tak to jsme na tom všechny podobně, já jak jsem koukala na první těhu průkajdu tak tam poznámka otěhotnění po clostilbegytu a dále PCO, toho jsem si nikdy pořádně nevšimla 😅 Je super, že štítka i spermiogram jsou teď ok, tak to jste na nejlepší cestě!! 😎 Já byla po clostíku taky jako zfetovaná, to je normálka, a utroš užívám do 12tt. Držím palec, máte dobře našlápnuto!! 😉 😎

l.u.c.i.e
16. bře 2010

Lucindo, tak já mám snad ještě průkajdu hodně zastaralou... Jak říkám, v ní to nemám a nikdo to po mě nechce... Když jsem se ptala naposled gyndaře, tak říkal, že pokud mi tam nevyslala obvodní, tak považuje, že je vše ok. Na EKG mě možná pošle až ke konci těhu...

Gambrinusko, držím palečky, aby zítra byl folík již dostatečně velký. Vždyť už se to musí povést,zvlášť když jsi otěhotněla přirozeně, tak to by bylo, aby IUI nevyšlo 🙂

Vendulák, i tobě držím palečky, aby se již zadařilo.

gambrinuska
16. bře 2010

vendulák, jo taky PCO 😖 a hodně dlouhý cyklus a mam sníženou fci štítné žlázy beru euthyrox 75,🙄
holky už aby byl zítřek ☹
lucie dík za podporu a ostatním taky jsem náká nervní ☹ , ten měsíc co jsem otěhotněla jsem užívala gynex a doktor říkal i že by to mohla být zbloudilá ovulka

pantomima
16. bře 2010

vendulak- já mám taky PCO a vidíš, podařilo se, prvně pře třemi lety po indukci gonadotropinama (píchala jsem injekce), teď v nativu. Cyklus před prvním těhu klidně trval půl roku, žádná MS, žádná ovulka.....Metformin, clostík, provera....vyzkoušela jsem snad všechno, pak jsme se v Natu domluvili na IUI po stimulce a povedlo se, teď jsme to spíš jen tak zkusili, protože na uty vypadalo vš, že je připraveno a povedlo se taky, tak věř, že všechno bude OK!!!

l.u.c.i.e
16. bře 2010

Gambrinusko, nedivím se, že jsi nervozní. Taky bych byla. Ale uvidíš, že se zadaří buď teď nebo později, ale povede se. Ostatní holky jdou příkladem 🙂

Vendul, i já mám PCO, ale u nás IUI nemělo smysl, když manžel měl málo živých a ještě k tomu líných spermií... Vidíš a povedlo se hned napoprvé IVF. Vždycky je nějaká šance.

Pant, jak to, že jsis ještě nezměnila pas. Už přece nejsi snažilka, ale těhule 🙂