Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

terka82
31. bře 2010

Ahoj holky.

Jsem doma. Zítra ráno mam nástup a výkon a pozítří bych prý měla jít domů. Už abych to měla za sebou.

Dnešek strávim úklidem, aspoň trošku pomůžu manželovi a nějak se zaměstnam.

Jinak mimís měl zase 5mm, už ani nebylo srdíčko a ve FN doktorka říkala, že už má i dost rozmazané okraje, takže už se asi rozpadá...☹ Nechápu, proč se mi ty špatné těhu tak drží. Proč to sakra neskončí hned při MS... Vždycky radost, naděje a pak držkopád. 😢

terka82
31. bře 2010

avant .................. 1.IVF únor 2010 - neúspěšné (neprospívající těhotenství)
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI
gambrinuska.....stimulace injekcema -fostimonem-na IUI
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................čekání na výsledky hematologie
Adenka84..........18.3. laparaskopie
vendulak ...........1IUI neúspěšná(17.2), 2.IUI 22.3.
terka82 .............. snž. od 06/2006,1. IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1. KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), 2. KET léto 2010

L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 27tt, poradna 14.4.
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 22tt, poradna a velký UTZ 30.3.
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 11tt, 1. poradna 15.3., velký UTZ 29.3.
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3.
pantomima.........IUI 16.2. - test 7.3.//, 8.3.//, 9.3. HCG 1825, 23.3. UTZ, těhu náběry+průkajda 7.4.
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 2 embrya,test 28.3.//, těhotenství potvrzeno z krve HCG 658,7

m.evzenie
31. bře 2010

Lucie, zatím říká dr. Kestřánek pokud bude přítelovo spermiogram dobrý, tak by bylo domácí snaženíčko asi tři měsíce a pokud by se nezadařilo, tak IVF. To je ještě daleko, tak uvidíme jak se to vyvine.
Terko, to je mi moc líto, že mimi to nedobojovalo až dokonce. Moc na Tebe myslím a držím palce na zítra.To zklamání je
nejhorší, musíme věřit, že bude líp.

pantomima
31. bře 2010

Terko- zase si řekni, že tělo samo ví, co dělá, asi by miminko nebylo v pořádku, tak to tělo pustilo, já vím, že to bolí, taky mám za sebopu jeden potrat v devátým týdnu a tenkrát jsem myslela, že to nezvládnu, hodně to bolelo 😔 ...a vidíš, mám zdravou krásnou holku a druhý mimi na cestě 😵

avant
31. bře 2010

avant ...................1.IVF únor 2010 - neúspěšné (neprospívající těhotenství) , 1.4. kontrolní UTZ
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI
gambrinuska.....stimulace injekcema -fostimonem-na IUI
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................čekání na výsledky hematologie
Adenka84..........18.3. laparaskopie
vendulak ...........1IUI neúspěšná(17.2), 2.IUI 22.3.
terka82 .............. snž. od 06/2006,1. IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1. KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), 2. KET léto 2010

L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 27tt, poradna 14.4.
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 22tt, poradna a velký UTZ 30.3.
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 11tt, 1. poradna 15.3., velký UTZ 29.3.
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3.
pantomima.........IUI 16.2. - test 7.3.//, 8.3.//, 9.3. HCG 1825, 23.3. UTZ, těhu náběry+průkajda 7.4.
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 2 embrya,test 28.3.//, těhotenství potvrzeno z krve HCG 658,7

ilca1
31. bře 2010

Ahojky jsem doma , ultrazvuk dopad dobře 🙂 po hematomu ani památka a mimisek má 2,4 cm a plaval si tam, už není puleček ale má krásně vidět hlavičku ručičky a nožičky 😵 mam hroznou radost 🙂

terka82
31. bře 2010

Evženie budu držet palce, aby na IVF vůbec nedošlo. 😉

Pant to je právě to, co mě tak drtí. Stejně jako v minulém těhu jsem ustála dvoje krvácení, abych pak stejně musela na revizi... Proč se to teda neskončilo už při jednom z krvácení. Nemyslim si, že to nezvládnu. To jsem si myslela vloni před ukončením těhu. Říkala jsem si, že už mi hůř být nemůže. Pak měl strejda ten úraz, následně umřel a já zjistila, že vždycky může být ještě hůř. Teď se děsim toho, co přijde dál...
Možná to teď vyzní blbě, ale mě se asi na jednu stranu i ulevilo. Tohle těhu od začátku nevypadalo dobře a asi to byla jen otázka času, kdy to skončí. Teď už vím, že už jen pár dní a budu mít tuhle hrůzu za sebou. A možná spíš než to ztracené těhu(které od začátku nebylo moc nadějné) mě štve ta bezmoc. Dvě těhu - dva potraty, čtyři roky v háji a kdybych se na hlavu stavěla, tak s tim nic nezmůžu. ☹

terka82
31. bře 2010

Ilčo jsem moc ráda, že neseš pozitivní zprávy. Gratulace ke ztrátě hematomu. 🙂

Tak a já jdu konečně žehlit, ať mam nějakou "zábavu" 😖 😀

pantomima
31. bře 2010

Terko 😵 - bereš to dobře, to je fajn a až vyžehlíš, tak přijeď, mám tady taky kopu prádla!!!!

Ilčo- gratuluju a už se těším na úterý, jsem zvědavá, jak rosteme my 😵

avant
31. bře 2010

Ahojky Terko, je mi to moc líto, že to nakonec nedopadlo. 😢 S tím, že se ti i ulevilo tě naprosto chápu. Člověk je pořád tak nějak v takovým divným stresu, vyjde to, nevyjde to .............. a pak , i když je verdikt takový jaký je, z člověka prostě nějak spadne ta nervozita. Asi to neumím pořádně popsat, ale úplně tě chápu. I když u nás IVF nedopadlo, byla jsem alespoň ráda, že se nepotvrdilo mimoděložní těhotenství, kterým mě strašili.
Ta bezmoc je opravdu hrozná, kdo to nezažil, tak asi nikdy nepochopí jak nám je. Ale opravdu nechápu, kdo tam "nahoře" rozděluje, že někoho nechá takhle trápit a někdo k tomu přijde ani neví jak (a většinou to ani nechce).

avant
31. bře 2010

Taky mi smazali fotku ☹ Jsem musela vyhrabat někde jinou......

Pantomima - koukala jsem na video s malou a mohla na ní oči nechat. Je úplně úžasná 🙂, opravdu taková bezprostřední.
Ilčo - bezva, že ti ultrazvuk dopadl dobře. A tu radost ti moc přeju 🙂
Jana11 - nevěš hlavu, že ti IUI nevyšlo, je to sice škoda, ale určitě se to povede příště.

avant
31. bře 2010

Pant je kočka 🙂 Moc vám to sluší ....rodinko! 😉

terka82
31. bře 2010

Pant tos neviděla, kolik toho mam, jeden koš a dva sušáky. 😖 Manžel si musí vždycky ráno vyžehlit jedno tričko, aby vůbec mohl jít do práce... 😀 Takže mam do večera co dělat. Navíc mě u toho bolí hrozně záda, takže jedu s přestávkama. Asi už jsem si odvykla, no jo téměř měsíc jsem u žehličky nestála. Tomu se odvyká snadno...😀

Avant jj, tak jsem to myslela. A z mimoně jsem měla na začátku, když krev byla pozit. a v děloze nic, taky strašnej strach. Vejcovod už mam jen jeden, sice neovuluju, ale furt si řikám, že třeba někdy se tělo nastartuje. A takhle by to bylo všechno v háji.
Bych řekla, že se to rozděluje podle toho, čím větší hovado, sociál, feťák, alkáč,.. tím víc dětí a bez problémů. A z toho plyne jediné, je třeba přestat makat, začít se flákat, hulit, chlastat, fetovat a ono to půjde i bez doktorů. 😠

marketa137
31. bře 2010

terko je mě to moc líto ☹ , tohle fakt neni možný že se to opakuje jako minule. Možná je fakt něco špatně s těma oplodněnýma vajíčkama 😒 , přece to nemůže být náhoda že to zkončí skoro stejně. Já byla taky minulýž rok v dubnu radši že vše zkončilo brzo a odešlo vše s MS než jít zase na potrat a pak opět čekat min 3 měsíce 😒 . Drž se a na potřetí to vyjde, jen to chce udělat podrobnou genetiku a zjistit kde je co špatně. Tohle fakt neni náhoda 😒 . přeju hodně sil 😉

avant
31. bře 2010

No vidíš to Terko, tak já už na ten nový "plán" pomalu ale jistě najíždím - přestat makat (ač nedobrovolně, tuhle podmínku splňuju) ! Teď teda nevím jestli mám dát 😀 nebo ☹ .

terka82
31. bře 2010

Už zase odfrkuju, to je děs ty záda. 😠

Pant moc vám to sluší. Jé já bych se vdávala hnedka znova. 😀

Holky, co se děje, že vám teď hromadně mažou ty fotky? Ještě aby mi ji tak smazali taky. Snad ani jinou nemam. 😀

Markét v tomhle případě šlo o něco jiného. Minule to byla vývojová vada, ale teď to je zamlklý potrat(nebo jak se to řekne česky) a to se bohužel normálně stává. Genetiku máme, něco tam našli, ale doktoři se shodli, že šlo v tom prvním pokusu snad jen o náhodu a tak to zkoušíme dál z těch již oplodněných vajíček. PGD na nich stejně udělat nejde, museli by být od začátku jinak očištěny, či co. Ještě jich máme 7, takže je využijem a PGD budem zvažovat až v případě nového cyklu IVF.

Avant no vidíš, už máš k mimísovi dobře nakročeno. 😀 Ne, dělam si srandu, samozřejmě jsem nemyslela ty, kteří nemakají nedobrovolně.

avant
31. bře 2010

Terko, tobě jí nesmažou. Ty naše nesplňovali požadavky, i když ta moje nová ..... no nevím, nevím.
Nakročeno je! Já vím, že jsi to myslela ve srandě, jsem to taky tak pojala 😀 😀 😀

terka82
31. bře 2010

Avant a jaké jsou požadavky na fotky? 😕
A jak jsi na tom teď s prací? Sháníš nebo budeš chvíli odpočívat?
🙂

adenka84
31. bře 2010

Terezko, jsi strašně moc silná holka.Moc ti obdivuji....Je dobře, že to bereš s čistým rozumem. pokud to nebylo v pořádku, tak je mnohem lepší to dát pryč.než se celé těhotenství trápit......

avant
31. bře 2010

Když si dáš vpravo nahoře NASTAVENÍ, a tam je potom: Důležité: jaké fotky jsou ok, nebo něco takového.
Já jsem minulý týden rozeslala pár životopisů, zatím se mi ozvala jedna firma, tam jsem byla i na pohovoru. Zítra jdu na kontrolu a UTZ, kde se asi nejspíš domluvíme co dál. Já už to tu psala, když se mi podaří najít nějakou práci, tak další IVF nejspíš odsuneme na neurčito. Nic teď dopředu neplánuju, co a jak dál budu řešit prostě podle situace.

terka82
31. bře 2010

Aduš silná moc nejsem... Chvíli se směju, pak bych nejradši se všim sekla... Když jsme seděli ve FN, tak mi volala tchýně a já neměla sílu se s ní bavit a tak jsem musela vrazit telefon manželovi. To bych nedala. Takhle když to píšu, tak je to jiné, ale když o tom mam mluvit... A až přijde manža z práce a uvidim ho, tak budu zase v prdeli. ☹

Avant už jsem na to koukla, tak to bych mohla s touhle fotkou projít.
Jo vlastně, tohle jsem četla. Jsem trubka. 😅 Držim palce, ať to dopadne nejlíp, jak může. 🙂

ilca1
31. bře 2010

Holky na tom nedělání něco bude 😀 já jsem skončila na pracáku a ....Povedlo se 😅 😅 😅
a Terezko říká se do třetice všeho dobrého 😉 já taky mam za sebou jedno mimoděložní jeden potrat v 10 týdnu a teď na potřetí to vypadá konečně dobře 😉 ....klepu(zatim)

terka82
31. bře 2010

Ilčo, asi budu muset zvážit návrat do práce... Že bych šla na pracák? 😀
Jen doufam, že mezi zítřkem a dalším pokusem nebude tak dlouhá pauza jako posledně...
Já ti to tady taky klepu. 🙂

avant
31. bře 2010

Tak hlavně Terko aby tě tam zítra moc netrápili ☹

terka82
31. bře 2010

Avant snad nebudou a když jo, tak se jim pomstim a pozvracim jim to tam... 😀 I když to s velkou pravděpodobností udělam stejně. 😖
Jen mam strach, aby se mi nerozjel nějaký zánět, když už se to tam rozkládá... 🙄
Jinak jsem za dobití kreditu vyhrála 7 dní internetu v mobilu zdarma(od zítřka). Tak pokud budu zítra schopná, tak zkusim nakouknout na koně přes telefon. Jen doufam, že mi pak nepošlou účet na kdoví kolik peněz.

adenka84
31. bře 2010

Terezko, zítra budu na tebe moc myslet a držet palečky, aby tě nebylo moc zle a hlavně aby jsi měla vše v pořádku....papa

avant
31. bře 2010

Já byla teď při OPU poprvé pod narkozou a naštěstí mě blbě nebylo. Snad bude vše v pořádku a žádné komplikace tě nepotkají. Tý brďo, já vždycky vyhrávám akorád volné SMS, posledně jsem teda vyhrála 10 minut na nějaké volání do zahraničí, ale stejně jsem to vůbec nevyužila.
Tak to bude bezva, když nám budeš moc podávat zprávy online 🙂 Mě to zatím vždycky vrátili.

renap
31. bře 2010

Terko,strašně mě to mrzí,fakt jsem věřila že to bude dobrý,jsi hrozně statečná,hlavně abys to už měla za sebou ☹ Je to nespravedlnost na světě,ale co naděláme,příště to musí vyjít.

gambrinuska
31. bře 2010

Ahojky holky 😉 zdravim
terko 😔 nevim co napsat, ale vybavilo se mi to znovu, co jsem prožívala v listopadu 😢 a pozítří už to je 5 měsíců, jediný co je na tom pozitivního, že to aspon utíká. Snad bude brzo líp a a ty půjdeš do dalšího Ketu a bude snad líp 😉
Já jsem dostala dneska mrchu, konečně se dovlekla 😅 tak od zítřka začínam píchat 😒 a 8 jdu na kontrolu folíků, tak doufam, že něco vyroste i když jsem celá náká pesimistická ke všemu 😔
evžen-ty jsi s Kestřánkem spokojená? Já s nim mam docela 2 hrůzostrašné zážitky, chodila jsem taky k Mulačům (dělá tam mamka i ségra na jiném oddělení) a změnila jsem doktora, chodim ted k Mejcharovi a jsem strašně spokojená 😉 úplně jiný přístup