Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

adenka84
29. lis 2010

Ahoj holky,
tak už mám zbaleno a jsem strašně moc natěšená domů....Jen mám trochu obavy z cesty, tady do rána napadlo 20 cm sněhu a stále hustě chumelí...je to tu moc krásné to ano, ale ty silnice...Jedna stará paní sebou švihla přímo na prdku, tak jsem udělala dobrý skutek a pomohla jí se zvednou, nic se jí nestalo byla vyřechtaná, tak je to dobré...
Jinak dnes přesně 29 den cyklu, jsem začala menstrulovat...zázrak...Lázně snad zabírají, blýská se na lepší časy a možná už konečně začnu menstrulovat pravidelně jako normální zdravá, mladá ženská 😀
Ještě štěstí, že se to rozjelo až po poslední proceduře...zítra už žádnou nemám a tak po snídani frčím domů juchůůů
Dnes jsem dostala od pana Mudra. závěrečnou zprávu, do 14 dnů se mám hlásit na kontrolu do Natalartu a co v nejbližší době zkusit 3 IVF....tak uvidím, zítra budu volat a objednám se...a možná hned po Novém roce do toho půjdu...
😉

Terezko, je mě to moc líto, že je to opět bez výsledku, ale zase lepší než, aby to tam bylo a ty o to opět přišla...Jsi silná holka ty to zvládneš...Co jiného nám také zbývá?

Mějte se krásně holky zítra se vám ozvu už z mého krásného domova....

haaninaa
29. lis 2010

Ahojky holky, po delší době se hlásím... A začínám asi opravdu věřit na zázraky... Představte si, co se nám stalo.. Manžel byl v nemocnici na vyšetření, chodí každý rok, kvůli bříšku, a v papírech si jedna dr. všimla té neplodnosti.. A že už se snažíme x let... Tak mu nepřímo doporučila zkusit zajít znova na vyšetření, páč je po operaci, a musel brát několik let spoustu léků.. a světe div se, objevily se nám potvůrky, sice ne nějaké velké přehlané množství, ale něco málo máme a hlavně, jsou zdravé, takže se můžeme prý začít snažit sami... Můj obvodní gyn. mi při kontrole píchnul Pregnyl, měli jsem dvě vajíčka a máme se začít snažit, že by se nám to mohlo povést... Já jsem tak šťastná... 🙂 🙂

pantomima
29. lis 2010

tak jsme byli bobovat, teda ale brodit se tím sněhem s kočárem a ještě malou s bobama, opravdu zážitek...ještě, že s námi byl děda

haaninaa
29. lis 2010

@terka82 - Terezko, mrzí me to, že se to nepovedlo.... Držím ti moc palečky, aby ten rok 2011 byl pro tebe ten nejlepší...Mám také docela dobrý recept na perníčky, tak kdybys chtěla písni, dám ti ho do IP...

haaninaa
29. lis 2010

@adenka84 - teda, to to uteklo.... 😀 Hlavní je, že jsi si lázně užila a moc držím palečky, aby měly do nejdřív úspěch...

rampepurda11
29. lis 2010

ahojky holky,

@haaninaa: Hani, to je uzasna zprava!!! Moc gratuluju!!! Je to parada🙂 A kdyz vam doporucili domaci snazenicko, tak ten spermiogram nemuze byt tak zly🙂 No vidis, proto vam nevyslo zadne IUI ani IVF s darcem, pac vam ted vyjde miminko spolu!🙂 Mooooc vam preju, aby to bylo brzy!!!

@adenka84: To je krasa, ze se ti upravil cyklus🙂 Ja doufam, ze tento cyklus nam udelaji vsechny vysetreni a v lednu ze pujdeme na IVF, tak se treba v Natu potkame.

@terka 82: Teri, moc me to mrzi. Leky urcite ber, dokud ti Dr. nereknou, ze ne. Je mi moooc lito, cim vsim sis musela projit. Drzim palecky, aby se smula prolomila!!!
Jinak ja manzelovi pridam penizky na motorovou pilu a koupim mu nejaky obleceni. Takze se u nas zadny extra super prekvapko konat nebude...

@vasicek123: Ja se take rozhodovala mezi temito dvema centry, ale jsem moc rada, ze jsem se rozhodla pro Nalat. Byla jsem tam 2x a vzdy meli jednani na urovni. Manzel byl v Institutu na spermigramu a jednali s nim jako s blbem... Ale je dobre kdyz k tomu mas duveru. To je zaklad uspechu. Ja ji nemela, proto jsem sla do Natalu. Kazdopadne preju hodne stesticka 😉

@sabcav: Rokyta byl opravdu moooc milej. Ale asi ho nebudu mit vzdycky, vid? Asi se tam Dr. stridaji, kdo ma zrovna cas, ze?

Moc a moc ostatni zdravim .-)

terka82
29. lis 2010

Ahoj holky.

@vasicek 123 dík za tip, ale my jsme s Natem spokojený, jinak bychom tam nechodily.

@pantomima jo smolař, to já jsem... s tím optimismem to není tak horké. potřebovala bych se z toho vyřvat, ale nechci před manžou. 😀 A bojím se Vánoc, to zase budu mít krizi.

@gambrinuska u ledu máme ještě dvě prvojádra a tři třídenní. Takže jeden nebo dva pokusy. Tak zase to není taková výhoda. Mam za sebou dva KETy a prd. A nikde není psáno, že z těch dalších mrazáčků něco bude. Ale zahodit je nechci.
U nás to zatím s Ježurou vypadá na kalhoty, CD a pak mu chci koupit pyžamo s Patem a Matem. 😀 Ale nic jinýho mě už nenapadá.
Koukej toho bacila vyhnat.

@sacav kolik sněhu napadlo nevim, ale je ho dost. Jinak náš pes si to taky užívá. 🙂 Vždycky lítá jak prdlá. Teda do doby, než jí začnou zábst ťapky, to je pak konečná a domů ji nesu. 😀
Další pokus bych viděla tak v lednu, ale uvidíme, co doktoři.

@l.u.c.i.e Co mi zbývá, než to takhle brát. Se můžu jít jenom oběsit a na to se mam moc ráda. 😅
Včera jsem byla 12DP KET, takže brzo určitě není. A hlavně když na testu chvíli něco bylo a teď už není, tak je to jasný. Taky si myslim, že to teď akorát blokuje MS.
Po novém roce asi ještě zkusíme KET. Než půjdu na nové IVF tak bych asi chtěla zmáknout ještě imuno a pak budu hodně zvažovat, jestli jít do PGD. 😕

@adenka84 nezbývá nám nic jiného... Zítra dobře dojeď. Jsem zvědavá na výsledky léčby. 🙂
Takhle krátký cyklus závidím.

@haaninaa to je super. tak se koukejte doma pořádně snažit. 😵 držim palce a jsem ráda, že se ti zase zvedla nálada. 😉
Na recept se kdyžtak ozvu. Děkuju. 🙂

@rampepurda11 děkuju za palečky. V lednu začnu prolamovat. 🙂

Jo a ještě se musim pochlubit co pozitivního mi přinesl tenhle neúspěšný pokus. 2 kila jsou dole. takže od května už je to 11kg. 🙂

marketa137
29. lis 2010

@terka82 mrzí ěm že to nevyšlo 😒 a jinak teda 11kg dole 😕 , to jseš dobrá. Můžeš říct jak to děláš. já se pořád nemůžu dokopat začít hubnout, spíš to mam jak na houpačce a na štítku to svádět nechci 😒

terka82
29. lis 2010

@marketa137 nevim, jak to dělam. Přestala jsem večer jíst, začala snídat a jíst pravidelněji během dne, cvičila jsem a šlo to dolů. Pak se to zastavilo. Teď jsem si byla jistá, že jsem během stimulky přibrala. Všem jsem vymlouvala, že už nehubnu, že se jim to zdá a ono nezdá... 😀 Teď to byly asi nervy nebo co...

marketa137
29. lis 2010

@terka82 u ěm jsou nejhorší ty večery 😒 , takže taky musim začít, chci ěnco dát dolů ještě před vánocema 😀 .

Jinak sjem d ala pár nových fotek https://www.modrykonik.cz/fotoblog/marketa137/a... strašně to utíká 😒

m.evzenie
30. lis 2010

Ahoj holky.
Adenko, jaká byla cesta?
Terko, to mě moc mrzí, že to nevyšlo, přeju hodně sil do dalšího boje. To jsi dobrá s tou váhou.
Hani, tak se pěkně snažte, ať se brzo přidáš.
Včera jsem byla na kontrole, tak podle ms jsem 11+6 ( 11+4), vše je ok. Jen mě dr. prohlídl, ale utz nebyl. Dostala
jsem už průkajdu a další návštěva 27.12., ale měla jsem se objednat na genetiku, dle doporučení, tak tam jdu 13.12.
Holky, nebyla jste některá na té genetice? Co mě tam čeká?
Mějte se hezky.

marketa137
30. lis 2010

@m.evzenie Na genetice sjme byla v Černicích. Já tam tedy byla až v 17tt tak jsme napřed šla do ordinace kde jsme probrali rodinou anamnézu a už tam lěi i výsledků z trippl testů a pak sjme šla na UTZ, na chvilku mě to i přepnuli na 3D 😉 takže krásný zážitek a pak jsme se tam objednávala kolem 22tt na 3D UTZ. Ale ty tam možná jdeš na ten 1 screening tak to vezmou krev a pak UTZ a tam měří záhlaví miminka, jestli je přítomna nosní kůstka a zkontrolují jestli miminko odpovídá tt a asi za týden budou výsledky z krve 😉

l.u.c.i.e
30. lis 2010

Ahoj holky,
malej mi před chvíli vytuhnul. No a dnes v 15:30h jdeme na vítání občánků. Už se těšíme. Nevíte jak to dlouho trvá? A co se tam dělá?

@adenka84, tak už jsi doma. Vítáme tě zpět. Je dobře, že jsis lázně užila a věřím, že se vám už zadaří 🙂

@haaninaa, to je skvělá zpráva. To musí být spermijky ve vysoké kvalitě, když máte nařízeno domácí snaženíčko. Budu držet palečky, aby to vyšlo. Nechali jste si kdyžtak spremie zamrazit, kdyby, nedej bože, se zhoršili až vymizeli?

@terka82, to jsi holka šikovná, když máš 11kg dole. Moc to zase nepřeháněj, abys měla z čeho miminko vyživovat 🙂
PDG je dost drahé, co? Škoda, že to nehradí pojišťovna.

@marketa137, pěkné fotečky. Moc vám to spolu sluší.

@m.evzenie, to půjdeš na 1. screaning a udělají i UTZ. Stojí to za to. Je tam nejšpičkovější UTZ. Nech si udělat fotečky na památku.

m.evzenie
30. lis 2010

Holky dík,
Lucko, pěkně si užijte vítání občánků. Platila jsi za fotečky z utz? Já u dr. za tu první neplatila nic.
Market, tak to se už těším, jestli mi to taky přepnou na 3D.

ilca1
30. lis 2010

ahoj holky
uck to vítání občánků trvá tak necelou hodku děti tam říkají básničky a dostanete nějaký blbosti a možná vás budou fotit.
já jsem byla s Eliškou dneska na nožičkách tak máme kyčle dobrý.A včera na šestinedelní prohlídce tak má 4500g a 58 cm 🙂
terez moc mě to mrzí,holka ty máš fakt smůlu ☹ ale možná pak budeš mít těch dětí víc najednou 😉

douda
30. lis 2010

ahoj holky
Dneska jsme byli poprvé u paní doktorky 🙂 v ordinaci tak už máme 3160g 😀 😀 , tak jsme stihli dnes i první procházku , dokonce my půjčili i asi na 1 minutu kočár 🙂 .
@terka82 je my to moc líto
@marketa137 kluci krásně rostou
@m.evzenie vezmou ti krev , udělají UTZ a sestaví s tebou strom rodinný kde se budou ptát na nemoce

marketa137
30. lis 2010

@m.evzenie na genetice se fotky platí, asi 50kč za fotku. Ale v 17tt mě malýho nefotili protož tam byl nějaký problém tak řešili problém a na fotku už jsem zapoměla 😒

@douda 3200 měl Tomík na UTZ ve 34tt 😀 , za to ted ho předhonili váhou i děti co měli porodní 2,5kg 😒

večer Vám sem hodim fotku at se pobavíte 😀 . byla sjem s kamarádkou na kafi a Tomík se poblinkal 😒 a tak domů jel v růžových teplákách 😀

adenka84
30. lis 2010

Ahoj holky,
tak už ¨se hlásím z tepla domova....cesta byla hrozná, ale přijeli jsme v pořádku...Něco málo jsem doma poklidila, ani to nebylo tak hrozné...čekala jsem, že tu bude binec, ale manžel průběžně uklízel a tchýně mu pomáhala, takže pohodička...Okna mít nebudu, protože jsem je mila než jsem odjížděla...Udělala jsem vánoční výzdobu a pak ztrávila celý den u mých rodičů...
Jinak s tou mrškou jsem to zakřikla, vypadalo to nadějně, ale nikam se mi ztratila, nestihla se ani rozjet...tak uvidím, kdy dorazí, dnes jsem 30 den cyklu, tak snad nebude trucovat a brzy se ukáže...
Jinak jsem volala do natalartu, na konzulataci jedeme 22.12. tak uvidíme jak pochodíme...Jestli bude snaženíčko přirozenou cestou a nebo IVF....podle Mudra. z lázní by bylo lepší další IVF, dokud mám tělo relativně na to připravené....necháme se překvapit...třeba to už nebude za potřebí 😀

gambrinuska
1. pro 2010

@adenka84 kéž by to další IVF nebylo třeba říkam si tzo každý měsíc, kord kdyxž se to tak povedlo Evžen a Seb, tak nezbývá něž doufat, at se ti i mrška rozjede 😉
já skuhram doma s antibiotikama dostihla mi angína s chřipkou, tak jsem na antibiotikách ☹

vendulak
1. pro 2010

Ahojte holky, omlouvám se že tady zase jen tak přepadávám 😉.
Nejdříve Terezko je mi moc líto že KET nevyšl ☹. Přeji moc sil a štěstí na další mrazáčky 😵 😉.

Ale přišla jsem se hlavně zeptat holky vy co už jste těhulky a maminky a jste z okolí Plzně, jestli jste byli na NT screeningu? Jestli ano, tak jestli vám ho doporučil váš lékař a měli jste od něj doporučení? Kde vám ho dělali? Jak dlouho dopředu jste se objednávali? A v kolikátém tt jste na něm pak byli? (četla jsem že by se měl dělat 11-13tt)
Teď jsem o tom dost četla a mám strach, že můj sice moc hodný, ale trochu staromódní pan doktor nás na něj sám posílat nebude. Příště k němu mám jít až 11+3 a neřekl mi teď o tom vůbec nic. Mám strach že i kdybych se ho na to příště zeptala, tak jestli už nebude na objednávání pozdě?
Moc vám děkuju jestli poradíte 😉.

michamicha
1. pro 2010

@marketa137 Markét, to Vojtík taky, ve 36tt mi dr. tipoval 3,5kg 😀 no a teď už Vojtu s váhou dohání jeho o 2 měsíce mladší sestřenka 😅

marketa137
1. pro 2010

@michamicha 😀 😀 😀 no Tomík měl v 32tt 3200 v 35tt 3500gr a narodil se v 36tt a měl 4140gr 😀 . No moc nechce UM takže docela bojujeme ale zase že by měl hlad envypadá, navíc spí celou noc a zítra jdeme na 10m tak jsme zvědavá kolik má ale když se zvážim s nim na váze tak z toho moc soudit nemůžu protože jsme sevážili ve čtrtek a dneska a rodzdíl 400gr takže sjme zvědavá zítra ale dle doktorky v roce nebude mít víc jak 8,5kg 😒 a prý u ěnj nemůžuž počítat že ztrojnásobí porodní hmotnost kdžy byl vlastně o měsíc dřív 😒 , ale Viki ěml v roce 10,5kg takže docela rozdíl, i dkyž tomík nosí věci co viki měl až v roce 😉 a Viki měl hlavně veliký tváře 😀

marketa137
1. pro 2010

@vendulak kam chodíš? Dělají to jen ěnjaký lékaři, musí mít na to certifikát, takže mě to dělal můj doktor, teda jeho manželka a jinak to dělají na genetice, být tebou tak na nic nečekam a už ted si tam zavolam. Dělá se to kolem 12tt a určitě je lepší to podstoupit, protože trippl často vychází blbě tak alespon budeš mít v ruce jak dopadl screening. Když si tam zavoláš a řekneš jaký jsi tt tak oni si tě objednají a mylsim že doporučení ani mít nemusíš, stačí těhu průkazka. někdy to dělají i normální gynekologové ale když nemajíc ertifikát tak vyšetření moc váhu nemá. Pokud to nemá někdy vystavené za sklem že to může dělat tak bych hned volala na genetiku, vezmou tě krev a udělají UTZ 😉

sabcav
1. pro 2010

Ahoj 🙂 , my teď míváme návštěvní dopoledne, dokud jsme bez rýmy, takže je furt někdo u nás nebo my u někoho, ale Andy je spokojená 😎 , odpo po sváče jdeme na saně, pak jí pustíme nahranou kouzelnou školku a než se nadějeme, tak je čas na koupání na večeři 🙂 .

sabcav
1. pro 2010

@haaninaa tak super, copak bral manžel za vitamínky, že se to tak zlepšílo? jen se hezky doma snažte 🙂

sabcav
1. pro 2010

@marketa137 moc ehzký fotky 🙂

sabcav
1. pro 2010

@ilca1 krrásně rostete 🙂 , na kyčle ještě musíte v těhc 3 měsících nebo už ne?

sabcav
1. pro 2010

@douda a kdo jinak vozí? když ti ho půjčí jen na minutu? 😀

sabcav
1. pro 2010

@adenka84 vítej doma 🙂, no třeba by to doopravdy nebylo od věci, když je tělo tak nabuzené 😉 . Někdo třeba trošku zašpiní v začátcích těhu, v termínu ms, kéž by to bylo ono 🙂 😉 a ms už nepřišla vůbec 😵