Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

supik
11. srp 2011

Ahojky, tady opět Panti, ale totál inkognito, prosím přidejte mě do naší skupiny, díky!!Ať mám holky o vás přehled 🙂

adenka84
11. srp 2011

@supik ahojky..ráda bych, ale nevím jak se to dělá...poraď a udělám to..

supik
12. srp 2011

@adenka84 musí to udělat Terka, jako zakladatel skupiny 🙂

adenka84
7. zář 2011

Nikde, nikdo... 🙂

hello_kyttinka
18. zář 2011

Ahoj, někdy v říjnu budu podstupovat Natalartu OPU.... 27. září si jdu pro injekce, mám dlouhý protokol s Menopurem. Jak dlouho se užívá? Kolikátý den se dělá OPU? Kolikátý den se začíná stimulovat? Budu mít ještě nějaké další injekce? Dr.Bouše se minulý týden chovat strašně nepříjemně, jen jsem se ho na něco zeptala, hned začal být strašně arogantní, a to jsem sestřičce do telefonu jasně říkala, že k němu něchci...

adenka84
18. zář 2011

@hello_kyttinka Ahojky...
Mě se Dr. Bouše zdá v pohodě!§§ nám osobně nejvíce ze všech 3. Mudrů pomohl..i když Marušku máme od Mudra. Rokyty...

já jsem u dlouhého protokolu začala píchat 23.12.2010 a skončila jsem 20.1 2011..takže bez 3 dnů skoro měsíc denodenně...
od 23.12. - 9.1 jsem píchala pouze Menopur od 10.1. jsem k Menopuru přidala decapeptyla a Gonal..takže pak už 3 injekce denn..ale dalo se to dobře zvládnout..neboj to zmákneš... OPU jsem pak měla 22.1. 2011...no a samozhřejmě jsem ještě k tomu užíval nějaké léky...ale to už záleží na tvém zdarvotním stavu..

adenka84
18. zář 2011

@hello_kyttinka Držím palečky...

hello_kyttinka
18. zář 2011

@adenka84 - ahoj, děkuju moc za info... Můžu se ještě zeptat, od kolikátého DC jsi začala s tím Menopurem? Ten já budu mít také, ale dál už ty léky nevím, řekl mi jen tenhle, možná mi při té další návštěvě řekne další... Snažím se získat co nejvíc info a dlouhém protokolu... Jsi moc hodná, žeš mi napsala... Další MS bych měla dostat 7.10., kolikátý den myslíš, že by bylo OPU? Když jsem se ho ptala na neschopenku, abych tak nějak věděla do práce, tak mi ani neodpověděl... Asi neměl svůj den...

hello_kyttinka
18. zář 2011

@adenka84 - děkuju za palečky...

hello_kyttinka
18. zář 2011

@adenka84 - ty jo, koukala jsem na tvůj profil, a koukám, že už jste také ušli dlouho cestu, ale určitě za to stála.. 🙂

gambrinuska
18. zář 2011

@hello_kyttinka většinou neschopenku dávají až od OPU, u tebe cca měsíc od začátku stimulky
já mam taky dlouhý protokol, ted poprvé, ale menopur nemam tak úplně tak netušim 😅

adenka84
18. zář 2011

@hello_kyttinka kolikátý den cyklu jsem začala, ti už bohužel nepovím, ale vím, že to bylo pár dní před menstrulací...podle toho, kdy máš dostat menses..tak bcyh spíše počítala s OPU až v listopadu..myslím, nebo spíše jsme si jistá, že v říjnu už to nestihnete..samotná stimulka trvá měsíc..takže když začneš dejme tomu stimulovat 5.10. tak OPU bude nikdy kolem 8. - .10. listopadu..je to jen můj odhad..tak nějak by to mělo u tebe vyjít..
neschopenku dotsneš v den OPU a budeš ji mít až do dne kerevního testu..a nebo dalších 8. měsíců... 😀

adenka84
18. zář 2011

@hello_kyttinka cetsa byla dlouhá a těžká, ale vyplatila se..na vše zlé už jsme zapoměla ahodila za hlavu...

hello_kyttinka
18. zář 2011

@adenka84 - děkuju moc za info, jsi hodná.... Když zase nebudu něco vědět, tak se zeptám.. 😀

adenka84
18. zář 2011

@hello_kyttinka klidně se ptej, když budu vědět ráda ti poradím...měj se ahojky..

peregrina
18. zář 2011

Ahoj všem. Do Natalartu jsem šla na doporučení kamarádky, která taky nemohla dlouho otěhotnět. Šla jsem tam bez doporučení gynekologa, na vlastní pěst.První návštvěva - dělali mi vnitřní ultrazvuk, cytologii, manželovi vzali krev. Druhá návštěva - byl výsledek cytlologie, jsem v pořádku, jen mi dali čípky na přeléčení kvasinek a také já i manžel bereme nyní atb, aby se přeléčil nějaký virus...bereme Doxybene. Manžel byl rovnou na spermiogramu a dopadl mu dobře, volali jsme tam do laboratoře po dvanácté hodině (nejsme z Plzně, dojíždíme z Klenčí pod Čerchovem, což je poměrně daleko) Chovali se tam k nám velmi mile, na náběry jsem měla Mudr. Bouše, pak Rokytu...nemůžu si stěžovat. Teď v pátek jedeme zase tam na utz a možná i na inseminaci.......já mám jen jeden dotaz - vůbec nerozumím pojmům a zkratkám, které tu na diskusi používáte.IUI? IVF, já opravdu nevím, co to je. Jsem začátečník. Prosím, nemohl by mi někdo vysvětlit, co to znamená a také jaké máte zkušenosti s např. třetí návštěvou natalartu, případně co mě čeká do budoucna? Děkuji, Petra

peregrina
18. zář 2011

@peregrina
co to je OPU a DC ???? já se v těch zkratkách naprosto ztrácím 😀

adenka84
18. zář 2011

@peregrina Ahojky...
co tě čeká na 3 návštěvě netuším..záleží na čem jste se domlouvali s Mudrem...
IUI - inseminace
IVF - umělé oplodnění
OPU - odběr vajíček
DC- den cyklu
- držím palečky ať dobře v páetk pochodíte a pokud budete podstupovat IUI tak moc držím palečky..

peregrina
18. zář 2011

@adenka84
s mudrem jsme se domlouvali rovnou na inseminaci, objednal mě když budu mít ovulaci, čili v pátek...asi jako že jsem zdravá a nic tomu vlastně nebrání, tak řekl, že to vezmeme z jedný vody načisto a rychle. Jinak díky moc za vysvětlení zkratek, no nediv se mi, že jsem se v tom ztrácela 😀

adenka84
19. zář 2011

@peregrina nedivím se ti..také mě to ze začátku dělalo problémi, ale člověk se rychle zkratky naučil ...
takže jestli tomu dobře rozumím, ty jsi nebral ani žádné léky na podporu ovulky? jestli tomu tak je tak ti moc držím paleky, ba to vyšlo..bylo by to moc hezké, kdyby se ti téměř přirozeně a hen dna poprvé zadařilo..tak zlom vaz..

hello_kyttinka
20. zář 2011

@adenka84 - ahojky, prosím tě, musím mít před OPU předoperační vyšetření? Moje doktorka má mít dovču, tak abych to nějak naplánovala. Ještě by mě zajímalo, v kolik hodin je nejlepší začít pícha ten Menopur, a v kterou denní dobu se dělá v NatalArtu OPU... Děkuju moc za odpověď...

adenka84
20. zář 2011

@hello_kyttinka ahojky...ne před OPU nepotřebuješ předoperační vyšetření..jen musíš být zdravá...je to krátka narkóza max 10 min..je to rychlovka.. ani ti po ní nebude zle..jen budeš chvilinku taková oblblá, al ejinak budeš Ok...
Menopur jsem píchal vždy ve 20:00..vlastně vše jesm píchala v e 20:00 v Natu by řekli, že mám píchta večer vždy ve stejnou dobu..tenhle čas byc por mě nejvýhodnější...

OPU se dělá ráno..tak mezi 8:30 - 10:00 záleží kolik se vás tam na OPU sejde..to oni ti v čas řeknou, kdy máš dorazit a co vše máš mít sebou...

hello_kyttinka
23. zář 2011

Ahojky, prosím moc moc o radu. Dneska jsem si volala na výsledky odběrů krve a kultivace. Odběry OK, ale v kultivaci něco je a dr. navrhuje přeléčení. Můžu stimulovat a brát antibiotika? Pravděpodobně to budou DOXYBENE... V úterý mám jít pro injekce, tak jestli to má vůbec cenu..

adenka84
23. zář 2011

@hello_kyttinka ahojiky.. určitě to cenu má...já antibiozika brala vždy kvůli pozitivnímu nálezu streptokoka..musíš se domluvit s lékařem, ten má hlavní slovo...může se stát, že stimulku nedoporučí, až se vyléčíš, a nebo to třeba vůbec nevadí amůžeš v klidu začít..záleží na nálezu...ale kdyby to nemělo cenu se stimulkou začínat...řekla by tě to sestřička...

hello_kyttinka
23. zář 2011

@adenka84 - jééé, mám štěstí, číhám, jestli někdo napíše.Ta sůva v recepci mi nic neřekla, takže nevím. Kdybych začala ty antibiotika brát hned toho 27. září, a někdy 6-7.10. bych měla začít asi stimulovat, tak je to přes deset dní. Jak dlouho se berou?

adenka84
23. zář 2011

@hello_kyttinka ty jsi si je ještě nevyzvedla? to já jsme si pro ně musel vždy hned dojet..jednou mi také našli nějakou infekci, těsně před stimulkou a to jsme museli brát antibiotika oba já i manžel a bylo to také po dobu 10 dnů a vůbec nic se nedělo a jelo se dál..takže myslím, že se nemsuíš ničeho obávta..určitě se nic neprodlouží..

hello_kyttinka
23. zář 2011

@adenka84 - ne ne, ještě je nemám, když jsem jí řekla, že tam v úterý jdu, tak říkala, že mi to dají v úterý... Ještě mi napadlo, že bych si mohla nechat napsat prášky na oddálení ms, vyzovat ty antíky a pak hurá....

adenka84
23. zář 2011

@hello_kyttinka ty bereš antikoncepci? to nechápu, když se snažíš otěhotnět????? nebo to máš na vyléčení cysty? to bych ještě chápala, to se dělá, ale jinak....asi tě něrozumím????

l.u.c.i.e
24. zář 2011

@hello_kyttinka, neboj, v centru ví, co dělají. Můžeš dostat i antibiotikum na pár dní a pak rovnou stimulovat... Stejně každá z nás i jejich partneři dostali ATB na přeléčení. Antikoncepce na jeden cyklus je zbytečností.

hello_kyttinka
25. zář 2011

@adenka84
@l.u.c.i.e - ne ne, antikoncepci neberu, myslela jsem nechat si napsat léky na oddálení ms, teď nevím, jak se jmenují, už jsem je ale brala a antiko to nebylo. Myslela jsem, že bych je zobala, mezitím dobrala ty antibiotika a pak by přišla ms, a začala bych stimulovat..