Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

terka82
14. únor 2012

@mufmartik s Dr. se domluv a pokud by nějak remcala, nečekej na její schválení a objednej se na konzultaci sama. Pokud máš zkontrolovanou "jen" ovulku a UTZ, tak to ti bez problémů udělají v Natu taky.

mufmartik
14. únor 2012

@terka82 taky si říkám, že se kdyžtak objednám sama, asi to bude to nejrychlejší a nejlepší řešení. Já to dr. v pátek takhle řeknu a uvidíme, ono se s ní dá docela mluvit, tak doufám, že to nějak vymyslíme. Hlavně mě to trochu snad uklidní, protože ta psychika, to je fakt nahouby 😒 . I když pokrok jsem udělala, tenhle měsíc jsem si přestala měřit BT, po dlooouhé době, tak aspoň tak 🙂 .

mufmartik
14. únor 2012

jinak díky, že jste se takhle ozvaly, já vlastně ani žádné konkrétní otázky teď nemám, spíš potřebuju opravdu jen trochu pokecat o tom, co mě asi čeká 🙂....

gambrinuska
14. únor 2012

@mufmartik úplně tě chápu, taky jsem byla ráda když jsem tu na holky narazila 😉 je fajn, když můžeš mluvit s někym kdo opravdu ví o co jde a kdo si to taky prožil 😅

marketa137
14. únor 2012

@mufmartik já se rovnou objednala pak šla k doktoru a on že to začneme řešit po prázdninách tak jsem mu řekla že už jsme objednaná tak vypsal doporučení 😉 ale jinak bych tam šla i bez něj 😉 . Stejně jsme extra vyšetření žádný neměla a v natalu by si to dělali sami takže nebylo moc co řešit a v doporučení bylo jen že mě předává do jejich péče a jak dlouho jsme brala clostík a utrogestan 😉

adenka84
14. únor 2012

@mufmartik Ahoj Marti,
to je fajn, že je tu po dlouhé době nová dušička..Přeji ti, aby si se brzy dočkala toho kouzelného uzlíčku..spousta holek v natu dokázali pomoci..prakticky všem..a když ne v Natu tak v jiném centru..takže zlom vas..přeji hodně štěstí..

pantomima
14. únor 2012

@mufmartik vítej 😉

jana8
14. únor 2012

@mufmartik .... taky tě tady vítám 🙂 a přeji ať vám Nat pomůže k vašemu vysněnému pokladu 😵 . Je dobré mít s kým pokecat, poradit se a taky často povzbudit,co holky tady dokážu úžasně 🙂 . Tak když budeš něco potřebovat, klidně se ptej. A je fakt,že já se Natu vyhýbala a taky jsem tam nakonec skončila a oni jsou tam všichni zlatý, dokt., sestřičky....no skoro všichni,že holky....ale to je jenom jedna sestra na recepci na ránu, ale kdoví jestli tam ještě je.... tak hurá do Natu... a po zákl. vyšetřeních budeš vědět více. Tak držím palce, ať nemáte žádny velký problém. A jinak psychika dělá hodně....vím to 🙂 I když je to hodně těžké zkus si to připouštět trochu jinak.....zkus trochu optimizmu, třeba teď jedu do Natu, oni mi pomohou a v létě už mi poroste břiško 😵 . Doufám,že jsi mě správně pochopila. Jen ti chci dodat víc optimizmu do života 😉

mufmartik
15. únor 2012

Ahojky holky, tý jo, to jsem ráda, kolik se vás tu objevilo! 🙂 Ani nevíte, jak se mi to hezky čte, ta vaše slova 🙂 . A kupodivu jsem fakt nějak víc v pohodě teď, ono se dá dnes řešit skoro všechno a kdoví, třeba ani žádný větší problém nemáme a prostě to jen zatím nevyšlo. Naštěstí mám doma přítele, který mi dokáže podpořit, doma o tom mluvíme a vím, že kdyby se vyskytl jakýkoliv problém, je schopnej ho řešit se mnou.... Já se teď do toho Natu i docela těším, když vidím, že skoro všem dokážou nějak pomoct a někdy možná i stačí jen to odhodlání začít to řešit, trochu se přestat soustředit a může se stát, že se mezitím zadaří úplně přirozeně, co já vím 😎 . Fakt holky moc děkuju, opravdu jste mi vlily optimizmus do žil 😉 ,

lucienka82
15. únor 2012

@mufmartik take Te vitam a preju hodne stesticka.. 😵 v Natu nebo i jinem centru urcite pomuzou 😉

mufmartik
16. únor 2012

Jinak holky koukám, že spousta z vás čeká mimčo, takže přeju, ať je všechno tak, jak má a za chvíli budete držet v ruce svá vytoužená miminka 🙂 .

gambrinuska
16. únor 2012

@mufmartik my jsme se dočkali skoro po třech letech sice ho máme na 3. pokus ze Smetanky, ale na natal nedam dopustit 😉
Neboj taky se dočkáš, říkají že iVF je 100%metoda (možná vám bude stačit jen IUI 😉 ) jen člověk musí vydržet a nevzdat se 😎 , ale musim říct že jsem to psych.zvládla hlavně díky těmto stránkám a hlavně úžasným ženským z nich 😵 😵 😵 😵 je hrozně fajn když si můžeš s někym o tom psát, který si tim také prošel a zná to

terka82
16. únor 2012

@mufmartik já se BT snažila měřit pár měsíců, ale lítalo mi to tam jak noty na buben a tak i moje Dr. pochopila, že to je jen ztráta času.
Je moc dobře, že máš doma chlapa, se kterým o tom můžeš mluvit a dokáže tě podpořit. A s čím se nevykecáš doma, to proberem tady. 🙂 Ono se o tom těžko mluví s holkama, které mají mimčo na první pokus. Buď tě budou litovat a nebo "dobře" poradí, ať se na to neupínáš. Jak to udělat, to už ti ale žádná neřekne.

My čekáme brněnská miminka po 6ti letech snažení, ale stejně jako Gam na Natal nedam dopustit. Díky nim jsem otěhotněla 3x. Bohužel na můj problém jsou tam krátcí. Určitě budeš brzo taky těhulka. 🙂

mufmartik
16. únor 2012

No já už se na to naše budoucí mimčo těším a když si to tu čtu, tak fakt věřím, že prostě bude 😎 . Je fakt, že o některých věcech s kámoškama, který maj mimčo na jeden vrz, mluvit nemůžu nebo spíš ani nechci. Mrzí mě, že se nedaří, ale litovat nepotřebuju a neupínat na to se mi stejně nepovede...
Koukám holky, že jste si na mimča tedy pěkně počkaly, ale o to víc to teď bude všechno hezčí 😉 . Sice jste oproti mně mladice, ale tak si říkám, že aspoň to jedno mimčo bych stihnout i tak mohla a kdo ví, třeba nakonec nebude jen jedno 🙂 .

mufmartik
18. únor 2012

Holky, tak jsem byla včera u gyndařky na prohlídce, napsala mi žádanku na spermiogram pro přítele, no a pak uvidíme podle výsledku. Říkala, že by mi pak vypsala doporučení do toho Natalu, že se domluvíme, jak budu chtít. Udělala mi ultrazvuk, tam prý žádný zjevný problém nevidí, ovulka probíhá každý měsíc, tak záleží na mně, jestli budu chtít pak rovnou do toho Natu nebo ještě na nějaká vyšetření k ní..,.. Bylo vidět, že zájem to řešit má, docela jsme si popovídaly i mě uklidnila, že dnes skoro každá se toho mimča dočká, ať nemám strach 🙂 .
Abych teda řekla pravdu, teď poslední dva dny jsem na to nemyslela skoro vůbec, kamarádce nečekaně umřela mamka, tak jsem byla hodně s ní a nějak tyhle problémky šly do pozadí, když jsem ji viděla ☹ . Mamka jí ještě v úterý vyzvedávala malýho ze školky, byla v pohodě, ve středu nastupovala na plánovanou operaci kýly a ještě před ní naprosto nečekaně zemřela. Tak mi jí je strašně líto, hned si vzpomenu na mojí mamku, kdyby se tohle stalo, jsou stejně staré... brrrr 😒 .

jana8
18. únor 2012

@mufmartik .... och to mě mrzí, co se přihodilo tvé kamarátce 😢 , chápu jak se musí cítit 😢 .... a je taky dobré,že jsi ji oporou........koukám,že máš dobrou dokt., tak to je supr.....ten přístup se mi fakt líbí.....a kdypak jdete na spermiogram? je super,že žádný zjevný problém u tebe nevidí a ovulku máš taky 🙂 ....jen nechápu,proč ti nemuže udělat už teď nějaká vyšetření, ať nemusíte čekat na spermiogram....aspon by jste mohli vědět jak jsi na tom víc ty i manžel.....

adenka84
18. únor 2012

@mufmartik kmarádky je mě moc líto..musí to být pro nitěžké..je fajn, že má tak prima kamarádku jako jsi ty..
je moc dobře, že tvá gyndařka má zájem..pokud bude spermiogram dobrý tak myslím, že vám jen postačíjen IUI
tak držím palečky..

mufmartik
20. únor 2012

ahoj holky, jste moc fajn, že píšete 😎 .... S kámoškou se teď snažím být hodně, teď tu má naštěstí i bráchu, kterej bydlí jinak daleko, ale bude to mít ještě hodně těžký. Hlavně jí mamina vyzvedávala každý den malýho ze školky, tak tohle teď bude muset řešit. No je to na pytel, ale život musí jít dál, nedá se nic dělat.
Na ten spermiogram chci dnes zavolat, tak snad půjde přítel co nejdřív, abychom věděli, co dál... Ale fakt jsem teď v tomhle nějak víc v klidu, jak jste mi tady uklidnily, že se to většinou vždycky nějak dá řešit a taky paradoxně tím, co se stalo tý kamarádce, nějak myslím spíš na jiný věci a tohle jde trochu stranou....

jana8
20. únor 2012

@mufmartik .... kamarádka má velké štěstí,že tě má 😉 Máš pravdu, i když je to velice těžké,tak život musí jít dál a hlavně když má malé dítě,tak se musí z toho taky víc dostat a starat se taky o malého.....bude to mít těžké, ale když má v tebe oporu,tak to zvládne o hodně lépe 😔 ....Kdypak jdete na spermiogram? Dovolala jsi se tam?

mufmartik
21. únor 2012

@jana8 ono se to tý kámošce ještě stalo teď, když je od ledna v nový práci, tudíž ve zkušebce a nemůže si ani dovolit zůstat z práce doma ☹. Malýho nemá kdo vyzvedávat ze školky, její manžel dělá v práci dvanáctky, takže s tím hodně bojujou. No jo, když se to se.., tak se to se.. 😒 .
Na spermiogram jsem se dovolala, přítel jde až 14.3., dřív volno neměli. Jde na Genetiku tady v Černicích. A tajně doufá, že to do té doby třeba vyjde přirozeně 😀 . Né, je v pohodě, tak vždyť je to to jediný, co chlap pro to musí udělat, na rozdíl od ženský....

mufmartik
21. únor 2012

@jana8 .... a koukám, že už to máš fakt za pár do porodu 🙂 . Tak tfuj, tfuj, ať jde všechno, jak po másle a bez jakýchkoliv problémů 😎 .

jana8
21. únor 2012

@mufmartik ..... tak to má kamarátka fakt hrozné.....a jakpak nakonec vyřeší takovou zapeklitou situaci 😒 ......předpokladám,že je v práci asi déle než je otevřená školka,co? 😒 ....tak to máš pravdu,že chlap musí dát jen sperm. a ženská když to nejde, musí podstoupit víc vyšetření......ale člověk nikdy neví,možná má pravdu a podaří se, vlastně to už by jsi musela být teď těhu ale bylo by to hezké 😵 .......moc děkuji 😵 no jo, nějak nám to uteklo a to jsi hezky pamatuji den kdy jsem ty // objevila na testu a jak jsem to říkala příteli 😵 a teď už čekám na porod 😕

mufmartik
22. únor 2012

@jana8 ... kámošky malej má právě školku otevřenou jen do 15.30, ona chodí z práce nejdřív v 16.30, někdy vyzvedává manžel, když má volno, ale většinou to byla právě mamka 😒 ... Já jsem jí nabídla, že můžu pro malýho každý pátek, to máme v práci jen do dvou, tak snad to nějak dá dohromady. No, je to na pytel....
To je krásný, za chvilku už budeš drandit venku s kočárkem 😎 . Už bude jaro, tak to bude fajn, mrazy už snad máme za sebou.... Tý jo, já už se tak těším, až se nám poštěstí a bude taky mimčo 🙂 . A určitě jo, fakt tomu teď věřím, že to přijde 🙂 .

adenka84
22. únor 2012

@mufmartik tam jsme na spermigram chodili také..výsledky budete mít ještě ten den..držím palečky..

adenka84
22. únor 2012

@mufmartik neboj určitě se vám brzy zadaří... 🙂

jana8
22. únor 2012

@mufmartik ... tak to je fakt hrozné, doufám,že se ji podaří dát to nějak dokopy...neboj,určitě se zadaří ...držím palce 🙂 , taky doufám,že zima už vyfučala a už bude hezky teploučko 🙂

mufmartik
23. únor 2012

@adenka84 díky, já doufám, že se nám zadaří a dočkáme se 🙂 . Snad bude spermio aspoň trochu v pohodě, uvidíme... Je fajn, že výsledky budou ještě ten den, to jsem se ani neptala, tak už to vím 🙂.
Máš nááádhernouu holčičku, koukala jsem na některé fotečky, moc vám to sluší 🙂 . Já to tu dřív četla, tak vím, že jste si na ní počkali dýl, ale teda výsledek stojí za to 😎 .

adenka84
23. únor 2012

@mufmartik jůůů děkuji, jsi hodná..
neboj určitě se dočkáte, když se zadařilo tady nám tak se zadaří i tobě a pokud bude problém jen ve spermiogramu a nebud eto nic hrozného tak se zadaří brzy to se dá dobře zpravit..a většinou na to zabere jen IUI..samosebou záleží na tom výsledku spermigramu..
manžel měl také nejdříve spermio horší, měl menší pohyblivost..3 měsíce užíval vytamíny ENERGYMAn a ty zabrali tak, že na kontrole bylo spermio v pořádku..ale u nás ani jedno IUI nezabralo..až 3 pokus IVF..ale hlavně, že to dobře dopadlo..on člověk pak rychle na to vše zlé zapomene..
moc ti to přeji..

gab123
24. únor 2012

@terka82 ahoj teri já tě mooooooooccccccccc gratuluju vidím to až ted,že konečně už.....6let je šílený...,ale přeci....Povídám to manžovi prý je to skvělý tomík je raubíř moc ti takové přeju,ale je šíleně ukecaný nestydí se zákaznicím vybírá nehty a nejraději červený,hiihii
moc sem nechodím až začnem znova plodit. Moc to nehrotím,ale už by jsme to chtěli...
Máme všechny vyšetřený znova,imunologie nic moc manžovi se zvýšili protilátky z 40 na 70% ulčová napsala Ivf do toho zatím nejdu Bouše říkal zatím at to zkušíme.Tím mimod. jen obměsíc.tak šance je malá.Ted mi dělali cytolog. byla v normě tak můžem začít...,ale ted mam po ovulce tak až duben...

gab123
24. únor 2012

@marketa137 markét ty už jsi za půlkou vám to letí...vůbec si neumím představit jak vše zvládáš náš malej nám dává zabrat oboum...jak ti je po těle?