Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

l.u.c.i.e
12. lis 2012

@beruskkka, největší pravděpodobnost je ve spermijích. Muž je má dost špatné. Taky říkal, že to můžou být i mé protilátky z porodu (jsem rh faktor - a malej mi předal +), ale že mi na to dali preventivně léky, aby tělo plod přijalo. Spíše se přiklání ke spermijím. Jinak cystu ani polyp v děloze nemám. Jen špatně reaguju na stimulku. ☹
Měla jsem dnes Švábka. Vše mě zase vysvětlil.
Každopádně vám držím palce, aby vše bylo v pořádku a tys nemusela na operaci. Raději si počkejte až budou všechny výsledky, abyste si zbytečně nevyčerpali jeden pokus. Tak půjdeš do IVF v lednu či v únoru se mnou. Doufám, že rok 2013 bude pro nás úspěšný 🙂

mufmartik
13. lis 2012

@l.u.c.i.e ahojky, ach jo, to je smůla, že to teď nevyšlo, ale aspoň, že nejde o to mimoděložní, to už by byl opravdu pech... Je to těžký, ale hlavu vzhůru, malej se sourozence určitě dočká příští rok, neboj 🙂 .

Jinak já včera dostala MS, takže dnes začínám se stimulací. Na kontrole v pátek bylo vše v pořádku, tak se do toho můžu vesele pustit a uvidíme.....

l.u.c.i.e
13. lis 2012

@mufmartik, držím palečky a ať máš bezproblémovou stimulaci a brzo embryjko v bříšku.

amy75
13. lis 2012

@l.u.c.i.e přesně tak, Lucko, rok 2013 bude pro nás všechny úspěšný 🙂 😉
@mufmartik držím palce, ať je pěkná úrodička 🙂

amy75
13. lis 2012

@beruskkka ahoj, koukám, že už máte imonologii za sebou .. za jak dlouho budete mít výsledky? My jedeme 26.11. a myslela jsem, že by do vánoc výsledek vyšetření mohl být hotový ...

adenka84
14. lis 2012

@mufmartik držím palečky.. .)

mufmartik
14. lis 2012

Ahoj holky, díky za držení palců, budeme to teď fakt potřebovat 🙂 . Pořád si říkám, že je to první IVF, takže i když nevyjde, jsou další šance, ale samozřejmě věřím, že se povede.... Jinak včera jsem bodla večer první injekci, s tím perem je to úplně pohoda . V sobotu jdu na první utz, tak uvidíme, snad mi tam nějaké ty folíky porostou 🙂.

l.u.c.i.e
14. lis 2012

@mufmartik, uvidíš, že úspěšné bude. Musíš věřit. Náš malej je taky z prvního 🙂 No a kdyby náhodou ne, máš ještě další pokusy. Někomu se to podaří hned, někomu déle, ale skoro všechny se vytouženého miminka dočkáme. Věř! Nic jiného nám nezbývá!

beruskkka
14. lis 2012

@amy75 ahojky,byli jsme na ní šestého listopadu, jen nám vzala krev a sperma a výsledky budou čtvrtého prosince, takže za měsíc...paní profesorka je hodně milá, moc sympatická....já už jsem s ní měla tu čest dříve.... 🙂 🙂 Takže měsíc trvají výsledky.....a vy pokračujete jak? Také jste ve fázi vyšetření a čekání? 😕

amy75
14. lis 2012

@beruskkka Ahoj, díky za info 🙂 Genetiku už máme hotovou a teď ještě imuno. My jedeme k paní doktorce 26.11., už jsme u ní tedy byli 12. září, ale pouze na vstupním pohovoru a domluvili jsme se, že odběry udělá až po přestěhování. To, že je paní doktorka moc milá a sympatická, potvrzuju - je fakt úžasná, povzbudila mě, krásně jsme si i popovídali o knížkách a pejscích 🙂 😉 Takže už se na ní moc těším. Hm, já jsem si to myslela, že výsledky budou tak za měsíc ... U nás to tedy znamená, že výsledky budou buď těsně před vánocemi nebo až po ... což vypadá, že do druhého pokusu půjdeme až v únoru (za předpokladu, že výsledky v pořádku). Hmmm, tak tohle nekonečný čekání mě docela drtí a asi zdrtí ....

beruskkka
16. lis 2012

@amy75 ahojky,nemáš zač.. 🙂 .Tak to děvčata vypadá, že půjdeme všechny tři do IVF po Vánocích....Tak to je super...budeme to aspon moci tady konzultovat...Já bych ještě chtěla jít na genetiku,když už jsme v tom běhání po doktorech tak at to máme všechno najednou,že 🙂 Ale budu potřebovat doporučení,tak snad bude stačit od praktivkého lékaře:?? Jo to čekání je nejhorší, ale ted bude shon ohledně Vánoc a dárků, tak to snad nějak uteče.... 🙂 Kdyby alespon měl člověk jistotu, že to určitě vyjde, takhle je to jak ruská ruleta....padesát na padesát.....Mam kamarádku a te obě děti vyšli na první pokus.... 🙂 🙂 Jaké máte plány na Silvestra děvčata?

jittak
19. lis 2012

Ahoj holky, já jsem včera začala s Gonalem a ve čtvrtek jdu na ultrazvuk. Neustále říkám, že budeme mít vymodlení dítě a poslední dobou mi dal za pravdu i můj přítel - vyšetření, doporučení atd. 🙂

mufmartik
19. lis 2012

@jittak ahojky, tak to držím mooc palce! Já si dnes píchnu už sedmou injekci Gonalu, na ultrazvuku jsem byla v sobotu, vaječníky prý reagují oba dobře, takže mi dávku nechali stejnou, jdu na utz zas ve středu a to už naplánujeme odběr.
Tak snad budeme obě úspěšné 🙂 .

amy75
19. lis 2012

@jittak
@mufmartik Téééda, vy frčíte 🙂 Já vám snad budu i závidět 😉 Přeji, ať je vše v pořádku.

amy75
19. lis 2012

@beruskkka Asi bych na tvém místě ještě šla na tu genetiku, nic tím už nezkazíš a myslím, že budeš klidnější, budeš mít obě důležitá vyšetření za sebou než půjdete do dalšího pokusu ... alespoň já to tedy tak mám... My měli doporučení přímo z Natu, tak si myslím, že se nic neděje, když si tam zavoláš a o doporučení požádáš. Čekání, čekání .... to je pořád čekání na "něco" .... Jo, přesně, kdybych věděla, že to vyjde, bylo by to jiné... takhle mi nezbývá než doufat v úspěch a věřit, že se z toho nezblázním ☹ Hmm, Silvestr, ten je u nás už pár let jasnej - od rána budeme uklidňovat naše tři psí poklady, chlácholit a vysvětlovat, že to bouchání nic není, přejde to a páníčkové je zachrání .. takže asi tak 🙂 😉 ... Ale, to že nikam nemůžeme mi nevadí, žádná silvestrovská společnost mi nenahradí ty moje tři nejvěrnější psí dušičky 🙂

sofiemull
19. lis 2012

Dobrý den, nabízím Gonal 450- 2 balení, Gonal 300 - 1 balení, Synarel 8 ml- otěhotněla jsem spont, ale už mám doma léky. Pokud máte někdo zájem, piště do Ip.

l.u.c.i.e
19. lis 2012

@jittak
@mufmartik, držím vám palečky a ať je IVF úspěšné 🙂 Gonal se bere při dlouhém protokolu?

adenka84
19. lis 2012

@l.u.c.i.e Lucie já píchla Gonal jak při krátkém tak i při dlouhém protrokolu..
@mufmartik
@jittak holky držím vám moooc a moooc palečky .)

mufmartik
20. lis 2012

@amy75 Děkuju, snad bude všechno v pořádku a něco se nám tam vyklube 🙂 .
Jinak s tím silvestrem to máme stejně, taky jsme doma a uklidňujeme hafinu, přesně, jak píšeš, taky jí řikám, panička tě zachrání, nikomu tě nedá, neboj 😀 . Párkrát jsme jí nechali u našich a někam jsme vyrazili, ale bylo mi jí líto a stejně jsem si to moc neužila, když jsem všude slyšela ty petardy a věděla, jak se musí chudinka bát. No jo, jsou to naše prdelky chlupatý 😎 .

mufmartik
20. lis 2012

@l.u.c.i.e
@adenka84 Holky, moc děkuju za držení palců, kéž by se povedlo 🙂 . Hlavně se musím snažit být co nejvíc v klidu a tolik nenervit, i když se to snadno říká a hůř dělá, já vim 🙂 .

mufmartik
20. lis 2012

Jinak já píchám Gonal při krátkém protokolu, uvidíme zítra na kontrole, jestli bude stačit desetidenní stimulace a v pátek bude odběr nebo až o víkendu. Zrovna jak na potvoru má mamina v sobotu odpoledne oslavu narozek, tak doufám, že budu nějak schopná tam přijet, protože naši o ivf vůbec neví a nechci jim to teď říkát. No uvidíme 🙂 .
Mám už docela nafouklý břicho a nemám skoro žádnou chuť k jídlu, ale jinak je ta stimulka úplně v pohodě, snad bude v pohodě i všechno ostatní 😎 .

amy75
20. lis 2012

@mufmartik Jo, pejsánkové 🙂, ještě že je mám, drží mě nad vodou a vždycky, když je mu smutno, přítulí se a hned je mi líp 🙂
Já měla též desetidenní stimulaci a vyklubalo se 10 vajíček a z toho bylo 9 vhodných k oplodnění. Jinak, já tedy při stimulaci necítila absolutně nic, cítila jsem se úplně normálně, spíše jsem byla nervozní, protože jsem nevěděla jsem co mě čeká .. Nevím, jak to budeš mít ty, ale já jsem po odběru byla v pohodě, ale v pozdním odpoledni jsem najednou odpadla a spala a spala, hotová Šípková Růženka 🙂 😉 Ale uvidíš, třeba na tebe ta krátká narkoza bude mít jiný účinek a bude úplně v pohodě a užiješ si maminky oslavu 🙂

l.u.c.i.e
20. lis 2012

@mufmartik, pokud půjdeš na odběr v sobotu, tak odpoledne nebudeš schopná jít k mamině na oslavu. Bude tě bolet dost břicho a budeš muset odpočívat. To se dozvíš zítra na kontrole. Snad už budou dostatečně velcí a na odběr půjdeš v pátek. Držím palečky.
Kolik jsi platila za Gonal?

l.u.c.i.e
21. lis 2012

@beruskkka, dělali ti v Natu vyšetření na AMH? Nebo se to u nich nedělá?

beruskkka
21. lis 2012

@l.u.c.i.e ahojky,nic mi doktor neříkal,tak nevim,příště se ho na to zeptam,doufám,že bude vědět o co go...sestra na gyndě vůbec nevěděla která bije....jinak čekam na MS a pak mě bude kontrolovat utz,tak doufám,že to bude v pohodě....a po vánocích že se konečně začne něco dít.....

mufmartik
21. lis 2012

Ahoj holky, tak na odběr jdu v pátek, folikuly už jsou pěkný, není jich teda moc, napravo asi 6, nalevo 2 velký a 2 by ještě mohly do pátku trochu dorůst, ale prý je to v pohodě, Švábek byl spokojenej 🙂 . Nakonec jsem stimulala pouze 8 dní, stačily mi dvě Gonal pera a ještě mi tam zbyly tak dvě dávky. Doplácela jsem za ně něco málo přes 900,-, tak to jde.
Takže v pátek můžu celý den odpočívat a v sobotu odpoledne už snad budu na mamky oslavu ok 🙂 .

amy75
22. lis 2012

@mufmartik Ahoj, tak to máš skoro jako já, já měla při kontrole 5 větších a několik menších folikulů a nakonec při odběru jich bylo pěkných 10 🙂

l.u.c.i.e
22. lis 2012

@beruskkka, tak pak dej určitě vědět 🙂 Po Vánocích hurá do toho 🙂

@mufmartik, vždyť to je pěkná úrodička. Co já bych za toto dala. Na zítřek budu držet palečky. 🙂

mufmartik
22. lis 2012

@amy75
@l.u.c.i.e holky děkuju, zítra dám vědět po odběru, jak to vypadá. Už se i docela těším a jsem zvědavá, co a jak bude, strach nějak nemám, uklidnily jste mě 😎 .

l.u.c.i.e
23. lis 2012

@mufmartik, už máš po odběru a možná už touto dobou pomalu odcházíš domů. Doufám, že bylo dost kvalitních vajíček k oplodnění a držím palečky, aby se všechny oplodnily 🙂 Jak se cítíš? Užij si zítřejší oslavu. Já zítra jedu do Polska na nákupy. Jedu s lidmi z práce, tak aspoň pokecám, snad i něco nakoupím a odpočinu si od malého 🙂 Taťka bude hlídat.