Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

marketa137
25. srp 2009

To je fakt, vlastně od začátku jen stres až vlastně do 9+5 kde v nemocnici měl mimís už 2,6cm a dneska když vim že NT je ok a nosní kůstka je přítomna tak jsem už v klidu i když jště čekam jak dopadne krev ale co vim tak u postižených dětí je NT vysoké a kůstka neni vůbec 😒 . A ty se drž ať to zvládneš v pohodě a pak odpočívej 😉

adenka84
25. srp 2009

Díky, jsi hodná. Odpočívat určitě budu. Hlavně, aby to k ničemu bylo.
Jsem staršně ráda, že se vám mohu takhle svěřovat. Opravdu mi to moc pomáhá. 🙂

marketa137
25. srp 2009

Pak už je to jen o štěstí, ale snad se zavrtá alespoň jeden 🙂 . Já chodila zase hlavně na MMB do snažilek a chodim tam do te´d a jsme tam skvělá parta a je fakt že když sem ese takhle vykecala a viděla že nejsem sama komu se nedaří tak mě hned bylo líp. A když se někomu povedlo otěhotnět po delší době tak jsem si říkala když se povedlo ostatnim tak mě taky a je jedno jestli přirozeně nebo po IVF, hlavně že jednou se všechny dočkáme mimíska v náručí 🙂

terka82
25. srp 2009

Markét zamraženo máme 9 "kousků", snad je budem moct použít i s těma mýma zblázněnýma chromozomama, i když to ještě pořád nemam v hlavě srovnaný, jestli neni třeba lepší jít znovu od začátku a nechat udělat PGD. Necham to na doktorech v NAT.
Máš pravdu, že ve chvíli, kdy máš prcka u sebe, tak je jedno jakou cestou jsi k němu došla. Jde o ten výsledek a některé z nás mají tu cestu holt delší...

Aduš žvýkaček musim mít u sebe vždycky dost. Jsem si na to v práci nějak zvykla. Aspoň tolik nežeru, když furt žvýkam. 😀 Dík za tip.
Taky jsem kolikrát ráda, že se mam kde vykecat, hned je mi líp, když vim, že v tom nejedu sama. 😉

marketa137
25. srp 2009

tak uvidíš a na ty zmražený už se ta PGD udělat nedá. Pokud je tam něco geneticky špatnýho tak to je docla blbý vi´d ☹ . ale zase je hlavní že je furt nějaký řešení i když teda aby člověk měl miliony vi´d 😒 . I kvůli penězům jsem ráda že se nakonec povedlo normálně. Já sice šetřila od minulého těhu, ale to co se kupovalo malýmu navíc šlo dost často z těch našetřených peněz a teď beru 3800 a manžel začal podnikat takže taky nic moc a tak jsem si říkala že aby vyšel 1 pokus, jinak nevim kde na to vzít 😒 . takhle alespoň mam na výbavu dost peněz a nemusim obracet každou korunu i když blbosti kupovat taky nechci 😉

terka82
26. srp 2009

Markét jj uvidim. No jo, já musim mít taky všechno a to jsem si myslela kdo ví, jak nejsem zdravá, než jsme se začali snažit. A od té doby diagnozy jen přibývaj. Ale co , jsou na tom hůř.
To je super, že máš nějaké našetřené kačky, můžeš pořídit mimču parádní výbavičku. 😉

Vlaďko, kočko, na zítra se moc dobře vyspi a pánům doktorům držim palce, ať vyberou ty nejlepší 2 kousky a za 14 dní ať hlásíš //.

A kde se toulá zbytek??? 😕

gab123
26. srp 2009

adenka na zítra ti držím moc palečky!fuj fuj fuj 😉
jsem k.o.jen jsem vás přečetla a jdu umřít k telce 😔

adenka84
26. srp 2009

Holky, moooc vám děkuji, jste opravdu hodný. 🙂

tereza7974
26. srp 2009

Ahoj holky, tak jsem vás konečně dočetla.
Aduš držim palcéééééé 🙂 Zítra mam jdu do práce až dýl, tak třeba se dočkam zprávy od tebe.

terka82
27. srp 2009

Ahojky 🙂

Gab už je ti líp?

Aduš tak co? Teď jsi vlastně těhulka. 😵

renap
27. srp 2009

Ahoj,nakukuju co je novýho,Adenko,ty už jsi po transferu,tak ti držim palce,určitě to vyjde 😀 Už tu dlouho nikdo neotěhotněl,tak jsi na řadě.
Chtěla jsem udělat fotoalbum,a když se mi konečně povedlo tam ty fotky dostat,tak mi to napsalo,že nastala chyba,že ty fotky jsou moc velký a zmenšit to neumim,jsem antitalent ☹ Tak to ještě zkusim,s pomocí dcery. Terko,kdy letíte?A vy to máte přes německou cestovku,z německa letíte?Já se strašně bojim výšek,když jsme letěli poprvý,tak jsem měla úplně šílenej strach,až nenormální,tak jsem si sehnala na psychiatrii léky na uklidnění,proti fobiím,k tomu jsem si vzala kynedril a ještě jsem se opila,takže si z toho nic nepamatuju,akorát jsem dělala ostudu,zpátky už jsem to zvládla líp,pak to párkrát bylo dobrý,než jsme zažili hroznou bouřku s turbulencema,všichni křičeli,i letušky,takže už se bojim zas 😀 Byli jsme nejdál v Egyptě-asi 5 hodin,dýl bych tam asi nevydržela,na tu Kubu to trvá jak dlouho? Hlavně cvičit s nohama a chodit,abys nedostala embolii,při tvým štěstí-ne to si dělam srandu 😅 Takovou smůlu nemáš.
Gab,to utíká,kam půjdeš rodit?

adenka84
27. srp 2009

Ahoj holky,
tak už se hlásím. Už je mám pěkně tam, kam patří. Doufám, že se tam dobře zabydlí. Viděla jsem je na UTZ, taková malá světlá skvrnka. 😉 Ještě nám zbyli 2 devíti beněčná embrya, tak jsme si je nechali zmrazit. Kdyby nám to náhodou na poprvé nevyšlo. Víc se jich bohužel neudrželo. Testovat jedeme 10.9. Budou to ty nejdelší 14 dní v mém životě. Jsem už teď napjatá jak kšandy. Při inseminacích jsem nebyla, protože jsem nevěřila tomu, že by se to povedlo. Teď tomu, ale celkem věřím. Tak snad nebudu zklamaná.. ☹
Kdyby nám to vyšlo byl by to pro mého taťku nejhezčí dar k narozkám. Má je začátkem září...

Tery, tobě se to už blíží, za pár dní letíš. Ty se máš budeš pěkně opálená. Já jsem se letos ještě ani jednou pořádně neopalovala. Nevydržím tam nikdy déle jak 10 min.

Renap, co malá Anežka? Roste jistě jako z vody. Už jste byli spolu venku na procházce? 🙂

adenka84
27. srp 2009

Holky chci se zeptat, když jste byli po 14 dnech na testu v Natalartu, řekli vám hned ten den výsledky, nebo jste museli čekat? 🙂

terka82
27. srp 2009

Renap to je škoda, že se album nepovedlo. Fotky změnšíš v programu na úpravu fotek a nebo pokud nemáš tak to jde i v malování. Snad společně zvládnete. Jsem na prďolku malou zvědavá. 🙂
Letíme v pondělí přes německou z německa.
Neděs mě. 😲 Pro kynedril poběžim taky, ať jsem trochu klidnější. a pak budu potřebovat asi něco na spaní. Abych těch 12-13 hod nebo kolik to přesně je vydržela. Kdyby to šlo jinak, tak bych neletěla. 😀 No právě, při mým štěstí... táta embolku měl... se pose**... 😠

Vlaďko super a ještě máte devíti buděčná embrya? Ty jo takhle krásný jsme je asi ani neměli. 🙂 Jj těch 14 dní je sakra dlouhých, ale třeba ti to uteče, já jsem ze začátku fakt hodně spala a to to potom utíká... 😀
Snad se opálim. Jsem to letos sice párkrát zvládla, ale vždycky úplně blbě podle trička. Do teď mam opálené rukávy a ne a ne se jich zbavit. 😠 😀 Tak snad přijedu už bez.
Když jsme jeli na krev, tak se mě sestřička ptala, jestli jsem testovala a když jsem jí řekla, že jo a že mam //, tak nám nabídla, abychom si krev odvezli do laboratoře sami, asi za hoďku(ale to už fakt nevim přesně) si tam došli pro výsledky a s těmi přišli zpět do NAT. Jinak že by výsledky věděli až někdy po obědě. Takže jsme to tak udělali, výsledky nám dali secvaknuté sponkou, ale stejně jsem tam načíhla a viděla těch krásných skoro 500 jednotek už před tím, než mi to oznámili v NAT... 😵

renap
27. srp 2009

Tak jsem malou vykoupala a zvážila a má 2,90 kilo,přibrala půl kila za dvanáct dní.mam dojem,že se přežírá.Nebo už chce do toho kočárku,řekli jsme jí že až bude mít 3 kila tak pojede,tak tomu asi rozuměla 😀 Tak doufam,že bude o víkendu hezky,abysme mohli vyrazit.

michamicha
28. srp 2009

ahoj, jsem tu zase pár dnů nebyla... v pondělí volam do Natalu, abych se objednala na konzultaci, ještě mi nedošla mrcha, dneska jsem 39DC a na testu bílo ☹

adenka84
28. srp 2009

Ahoj Michamicha, to mně mrzí, že se nic neobjevilo. Ale třeba to ještě nic neznamená. Naděje umírá poslední... 😉
Nebo máš třeba zpoždění, v tom případě bych tam zavolal, už dnes ať se zbytešně nenervuješ a víš na čem jsi. Já to takhle taky v červnu udělala. Měla jsem 3 týdny zpoždění. Tak jsem tam zavolala a objednali mne hned na druhý den. Udělali UTZ, potvrdili, že se opravdu o těhotenství nejedná. Píchli mně injekci a do 10 dnů mrcha dorazila. A já se mohla připravit na naši poslední IUI. 🙂

michamicha
28. srp 2009

adenko, já tam zavolam až v pondělí, co kdyby o víkendu přece jen dorazila, tak abych tam nemusela volat několikrát 😅 ale každopádně si dneska koupím ještě v lékárně testík na pondělní ráno, co kdyby 😅

adenka84
28. srp 2009

Máš pravdu mrcha může ještě dorazit.A nebo třeba ne?Třeba dorazí něco jiného, něco na co tady všichni čekáme.... 😉

terka82
28. srp 2009

Ahojky. 🙂

Renap malá je šikulka, krásně přibýrá. Prý že se přežírá... 😀 Snad se vám o víkendu podaří někam vyrazit. Co ty fotky? Koukam, koukam, furt nic. 😕 😀

Micha určitě tam zavolej, mrcha si dělá co chce, aspoň ti ďobnou injekci a pak honem do dalšího pokusu. 😉

Aduš co ty, jak se cítíš? Bolení od stimulky už je pryč?

To byl dneska zase den. Kolegyně mi řekla, že našla stín na testu(po 3 měsících). Moc jí to přeju, fakt strašně moc, jen zas musim strávit tu strašnou nespravedlnost... 😔 A to jsem ještě měla na dnešek termín porodu. ☹ Prostě den blbec. Trošku jsme si ho teda vynahradila v cukrárně. Teď ještě aby dorazil manža a trochu mě rozptýlil. Už se těšim na pondělí, až odsud vypadnu a všechny sračky, které na nás poslední dobou padají necháme před letadlem a hurá do ráje. Počasí zatim vypadá celkem dobře, trochu deště, ale nic hroznýho. Tak snad to tak vydrží a nebo se zlepší. 🙂

adenka84
28. srp 2009

Ahoj Tery, od stimulky nemám ani stopu. Jen mě stále bolí břich od toho odběru, lae není to nic hroznýho.
Neboj taky se jednou dočkáme našich drobečků. Ten pocit, ale znám. taky mi bylo nanic, když jsem viděla, že někdo z práce otěhotněl, aniž by se o to nějak dlouho snažili.
na dovolené na to vše zapomeneš a vyčistíš si hlavu. taky bych teď potřebovala na nějaký ten den někam vypadnout... 🙂

terka82
28. srp 2009

Tery co ty? Už ta depka odplula? Doufam, že už jsi zase plná síly a chuti bojovat. 🙂

terka82
28. srp 2009

Aduš to je dobře, že už se cítíš dobře. Já vim(doufam), že se dočkáme. Tak si udělejte s manžou aspoň pěkný víkend, třeba véču, kino a tak... 😉 Ten pocit tu známe asi všechny... ☹

Koukla jsem ti do alba, všude samý miminka. 😀 Svatební fotka moc pěkná, slušelo vám to. Kdy jste se brali? Teda vůbec bych si nedala dohromady fotku co máš v pasu a to co máš v albu. Vypadáš úplně jinak. 🙂

adenka84
28. srp 2009

Děkuji za pochvalu. S manželem jsme se brali 28.4. 2007. Je to moje všchono jsem s ním spokojená, k úplnému štěstí nám jen chybí právě to BABY.

terka82
28. srp 2009

Aduš to je dobřře, že jste na tom takhle. Snad vám to poslední už dlouho chybět nebude... 🙂

adenka84
28. srp 2009

Jsi hodná a přeji ti to samé. Tedy přeji to všem snažilkám...

adenka84
30. srp 2009

Ahoj holky, tak jaký jste měli víkend?
Kde jste celý ty dva dny byli?
Micha, už dorazila mrcha? Pokud ne, tak držím palce, aby už raději vůbec nedorazila... 😉
Renap, byli jste trajdat s kočárkem?Počasí nebylo nic moc... 😒
Terezko82, pokud se nemýlím tak zítra odlétáš na KUBU!Ještě jednou ti přeji pěknou dovolenou... 🙂 😎
Tery7973, co je stebou, že jsi se tak dlouho neozvala. Je u tebe vše v pořádku? 🙂

renap
31. srp 2009

Ahoj,tak co je tu novýho? Terka už asi sedí v letadle směr Kuba,ta se má. Aspon že tady je taky hezky,už jsme byli jezdit,malá celou dobu spala,tak se jí to asi líbilo.Adenko.koukala jsem na ty fotky-ty jsi ze Stoda???? Podle tý jedný fotky.mi to bylo povědomý ty baráky tam.

adenka84
31. srp 2009

Ahoj Renap, to je fajn, že se Anežce líbylo na procházce.
Poznala jsi dobře, že to bylo focené ve Stodě. Přímo ve Stodě nebydlím. Bydlím 9 km od Stoda v Honezovicích, ale ve Stodě to znám jako své boty chodila jsem tam do školy a bydlí tam moje sestra. Ty jsi ze Stoda? 🙂

tereza7974
31. srp 2009

Ahoj kočky,
nebojte jsem živá 😀 Jen jsem vůbec neměla čas sednout si k PC. Celý víkend jsem píglovala byt a vařila. Až jsem byla naštvaná, že jsem ženská 🙂 Ty chlapi to mají v životě přeci víc jednoduchý ☹
Adenko já ti moc držim palce, věřim že to vyjde 🙂
Terka už fakt odrfčela?
A co ty Micha? Jak to s tebou vypadá? Volala jsi do toho Natalartu dneska? A co ti řekli?
Dnes jsem se v práci dozvěděla, že kolega, který se ženil koncem června čeká mimino. Je mu 21 a jeho manželce 20. Brali se po roce známosti a ona po svatbě vysadila prášky a další měsíc hned otěhotněla. Tak to je síla i na mě 🙂