Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

rajcatko2013
4. únor 2013

Ahoj holky, tak se taky pridavam do skupiny Natalart. Doufam, ze nevadi. 🙂 Po dlouhem snazeni, jsme byli poslani taky do centra. A jdeme na prvni pohovor tento tyden. Co myslite, ze mame cekat? Volala jsem tam kvuli potvrzeni terminu a prej vsechno bude zalezet na tom, v jake fazi cyklu budu.

l.u.c.i.e
4. únor 2013

@rajcatko2013, vítej. Neboj se, všechno zvládnete. Čekává vás dlouhý pohovor, pak vám budou brát krev, tobě dělat UTZ a manželovi/přítelovi spermiogram. No a podle toho se rozhodne, co s váma dál 🙂 Copak máte za problém?

rajcatko2013
4. únor 2013

Ahoj, diky za rychlou odpoved. 🙂 Problem bohuzel neni zjisten. Manzel ma spermio v poradku. U me taky vysly vsechny testy bez problemu. Byla jsem i na laparoskopii a taky v poradku. Takze muj gynekolog rozhodl, ze uz se mnou vic nesvede a poslal nas do Nataralu. Myslis, ze budou chtit testy opakovat?

mufmartik
4. únor 2013

@l.u.c.i.e no jo, musíme doufat a věřit, i když je to někdy těžký a dlouhý....
Já se mám celkem dobře, i když musím říct, že jak jsem byla po tom neúspěšném IVF celkem v pohodě, tak teď v lednu to na mě všechno pomalu padlo, psychika trochu protestuje a já jsem otrávená, unavená, nic mě nebaví... Jako bych pořád hledala motivaci do dalšího boje. Ono k tomu moc nepřispěje ani počasí teď, do práce jdu za tmy a většinou za tmy odcházím, sluníčka taky moc není... Potřebuju načerpat trochu sílu před dalším pokusem, je to fakt na tu psychiku náročný, ač se to předem třeba tolik nezdá. Ale to známe skoro všechny a bude dobře 🙂 .

mufmartik
4. únor 2013

@rajcatko2013 ahojky, taky vítám 🙂. Je dobře, že začnete chodit k odborníkům, není čeho se bát a teď se bude pořád něco dít, jde to většinou hodně rychle 😎 . Uvidíš, jestli budou chtít testy dělat znova, možná jim bude stačit to, co přinesete, případně si nějaké dodělají... Ale to je to nejmenší, pokud teda nejezdíte odněkud zdaleka. Fakt buď úplně v klidu, pomůžou vám a jsou moc milí, to ti můžeme potvrdit, myslím, všechny 🙂.

rajcatko2013
4. únor 2013

Ahoj, diky za uklidneni. 🙂 Snad to bude po te prvni schuzce lepsi, teda jestli nas nezavali milionem cizich pojmu. Kazdopadne jsem zvedava, co nam navrhnou, kdyz se nikde nezjistil problem.

l.u.c.i.e
4. únor 2013

@rajcatko2013, pokud budou výsledky z posledního roku, tak to opakovat nebudou. pravděpodobně vám navrhnou zezačátku jen IUI a když se nebude dále dařit, tak asi půjdete do IVF. Uvidíte sami, co s vámi s vedou 🙂

@mufmartik, jojo, je to těžké, ale věř, že až bude jaro, tak se zase bude dařit lépe a až se budete cítit na další IVF, tak do toho půjdete s maximálním nasazením. Nejhorší na tom je, že se člověk těší a pak přijde to bolestné zklamaní, ale doufám, že tentokrát se již zadaří. Musí!

rajcatko2013
4. únor 2013

@l.u.c.i.e Ahoj, ano, vysledky jsou z posledniho roku. Tak to by bylo fajn, kdyby to vzali. Mam pocit, ze stale cekam na nejeke vysledky nebo na nejaky termin. Kdyz uz to neni termin u doktora, tak jsou to plodne dny nebo menstruace. No, ale to tady asi nemusim nikomu popisovat. 🙂

l.u.c.i.e
4. únor 2013

@rajcatko2013, jojo, to známe všechny moc dobře. Uvidíš, že ti to potom uteče! Kdypak tam jdete?

rajcatko2013
4. únor 2013

@l.u.c.i.e V patek rano.

l.u.c.i.e
4. únor 2013

@rajcatko2013, tak potom dej vědět, jaký na tebe udělali dojem. Až na jednu sestřičku jsou tam všichni moooc hodný!

rajcatko2013
4. únor 2013

@l.u.c.i.e Urcite se ozu. Budu urcite plna dojmu a tak. 🙂

mufmartik
4. únor 2013

@rajcatko2013 no jo, je to fakt pořád čekání a čekání, už mě to taky štve, ale pořád se uklidňuju, že ten výsledek pak za to bude stát 🙂 ! A jak dlouho se vlastně o mimčo snažíte?
Pravděpodobně to bude v Natalartu probíhat tak, jak psala Lucka, nejdřív navrhnou pár inseminací, pak popřípadě IVF... Ale všechno je to jen na vás, do ničeho tě tlačit nebudou, domluvíte se, co vám jak bude vyhovovat. Já měla napoprvé taky obavy, ale odcházeli jsme odtud úplně klidní a natěšení, že se bude konečně něco dít 🙂.

rajcatko2013
4. únor 2013

@mufmartik My uz se snazime neco pres tri roky, ale da se rict, ze teprve tak posledni rok a pul s prispenim lekaru a sledovanim cyklu. No, doufam, ze na nas budou mit hodne casu, protoze budeme mit asi tak milion otazek. 🙂 Ale na to jsou asi zvykly.

mufmartik
4. únor 2013

@rajcatko2013 Tak to je dobře, že jste to začali řešit takhle, teď to půjde všechno rychle, uvidíš 🙂 . Možná už další cyklus můžete zkusit inseminaci, když vyšetření máte. To je úplně nenáročný, bezbolestný a třeba u vás bude stačit, když má partner spermio v pořádku. Klidně se na všechno zeptejte, jsou tam určitě zvyklí a všechno vysvětlí, fakt jsou tam v pohodě, uvidíš sama, budete odtud odcházet v dobrém rozmaru 😎 .

amy75
5. únor 2013

@mufmartik ahoj, přiznám se, že už se nemůžu dočkat a jestli bude utz v pořádku, tak za tři týdny začínáme se stimulací. Když se ohlédnu zpátky, tak jsme vlastně 6 měsíců strávili čekáním na vyšetření imuno a genetiky a pak čekáním na výsledky, někdy jsme si říkala, že se snad už ani dalšího pokusu nedočkám, že to prostě nevydržím ...Úplně tvým pocitům rozumím, taky mě nic nebavilo, byla jsem otrávená, a pořád vlastně na "něco" čekala a poslouchala jak je tahle těhotná a tahle a tihle mají miminko .... Je to opravdu velký nápor na psychiku. Užili jsme si doma v klidu vánoce a pak už to šlo, jen kdyby nám ten spg na imunologii vyšel lépe, bylo by mi i lépe na duši, ale snad to bude dobré. Za sebe, ale musím říct, že ačkoliv jsme ještě se stimulkou nezačali, už jsem myšlenkama mimo, práce mě docela otravuje, nebaví mě, a už se vidím na posteli v Natalartu při ET 🙂

ameliie
5. únor 2013

Ahoj hokly, též jsme se rozhodli pro Natalart, ke komu konkrétně chodíte? já tam byla dvakrát a pokaždé se mi věnoval jiný doktor, což mě docela zarazilo ☹

l.u.c.i.e
5. únor 2013

@ameliie, taky většinou mám jiného doktora, i když nejraději mám Rokytu. Pokud chceš konkrétního doktora, tak se objednej přímo jemu. Jinak všichni 3 jsou ok, i když Bouše je takový nemluva 🙂
S čím máte problém? Jak dlouho tam chodíte?

l.u.c.i.e
5. únor 2013

@amy75, držím palečky, aby už to konečně vyšlo. Já začínám cca a za týden! Už se těším na mrchu! 😀

ameliie
5. únor 2013

@lu.c.i.e Byli jsme tam zatim jen dvakrát, teda třikrát když počítám náběr krve. Nám vyšel špatný spermiogram. V březnu by jsme měli jít na ICSI, tak už odpočítávám dny, to čekání je nejhoší 🙂)))

l.u.c.i.e
5. únor 2013

@ameliie, teď to ještě není nic. Počket po odběru, jak se tě bude 14 dní vlíknout do výsledku krve. To jde u vás celkem rychle, že už za měsíc jdete do IVF. Budu držet palečky.

ameliie
5. únor 2013

Měli jsme už všechny testy hotové, tak už je na prohlídku na začátku března a měli bychom začít 🙂))
Ještě, že je únor krátký měsíc :D

Děkuji a též všem snažilkám držim pěsti!!!

l.u.c.i.e
5. únor 2013

@ameliie, i tobě a držím palečky. pa dej vědět! kdy něco, tak se klidně ptej!

rajcatko2013
5. únor 2013

Ahoj, tak to jsem teda zvedava, kdo vyjde na nas. Vypada to, ze v patek pujdeme na tu prvni kozultaci jak po ovu tak pred menzes. Takze to se asi ani zadne odbery a vysetreni delat nebudou, co myslite?

ameliie
5. únor 2013

@rajcatko2013 Nevim, jak to je, ale myslim si, že důležité je, zda víte nebo nevíte, kde je problém. Podle toho doktor stanoví postup a připadné vyšetření. My jsme před návštěvou měli už hodové testy DNA. což je asi také důležité, protože na výsledky jsme čekali cca měsíc ☹
Na první návštěvě vzali jen partneroví krev a mě na odběr objednali při MS a též dělají vstupní gynekologickou prohlídku, je to stejné jako u gynekologa.

l.u.c.i.e
6. únor 2013

@rajcatko2013, pokud si pamatuji, tak u nás to bylo tak, že doktor si vzal všechny vyšetření, prostudoval je a pak nám začal vysvětlovat různé postupy. Navíc jsme dostali brožury atd. Pak nám vzali krev a já jsem šla na gynekologickou prohlídku, kde ti udělají i stěry. Potom si zavoláte pro výsledky či tě rovnou objedná na UTZ a manžela na spermiogram. Jo a ještě bys měla jít jednou na krev a to v době menzesu mezi 2-5 dnem na hormonální profil.
No a pokud budete chtít jen jednoho doktora, tak to musíte říct předem vždy když se budete objednávat.

rajcatko2013
6. únor 2013

Ahoj holky, diky za informace. Jak se to blizi, tak zacinam plasit. 🙂 Jestli jdeme ve spravny termin, spatny termin, jestli muzou udelat nejake dalsi vystreni, aby se nemuselo cekat na dalsi cyklus a tak.
@ameliie No, bohuzel nevime, kde je problem. Vsechny vysetreni moje i manzela dopadly v poradku.

ameliie
6. únor 2013

@rajcatko2013 Myslím si, že na tu první schůzku je jedno, kdy tam jdete 🙂 u nás to bylo tak, že se nás doktor vyptával na různé věci, jako nemoci a takové ty "formality" pak se kouknul na výsledky z testů, které jsme již měli hotové a pak nám řekl jaké jsou možnosti,jak to funguje a jaké jsou připadné doplatky.
Jak píše Lu.c.i.e, při MS ti budou dělat náběr na hormonální profil a obou vezmou ještě krev na možné infekce, HIV a apod. dále netušim, jak to u vás bude, podle toho, jaký další způsob vám doktor doporučí.

Tak držím pěsti, ať jdete z první návětěvy optimisticky naladěni, jak jsme byli my 🙂)) a když tak dej vědět, jak to dopadlo.

mufmartik
6. únor 2013

@amy75 ahojky, ty jo, tak za tři týdny už stimulka...To věřím, že už se nemůžeš dočkat 🙂. Mně to i docela utíká, vlastně jsme byli domluveni na další IVF někdy v březnu, ale uvidím, jestli to nenechám ještě na dýl. Jo, kdyby byla aspoň nějaká jistota, že to vyjde, to bych běžela hned 🙂. Ale takhle mám trochu strach, že zas budu napnutá, budu se nervit, jestli všechno vychází, jak má a výsledek zase žádnej. A pak to zklamání je dost hnusný, to tady známe skoro všechny.
Takže vy jste se rozhodli taky pro PICSI, jo? Já s tím počítám už od chvíle, co nevyšel ten náš první pokus, pokud je jen trochu větší šance, že se vybere kvalitní spermie, určitě to zkusíme. Už nám to všem musí tento rok vyjít!

mufmartik
6. únor 2013

@ameliie ahoj, no tak to jste to v Natalartu vzali hopem, taky na co čekat, když máte vyšetření hotová 🙂 . Budu držet palce, aby návštěvy v Natu netrvaly dlouho a po úspěšném IVF už neměli důvod tam chodit 😎 .
Já měla taky pokaždý jinýho doktora, nevadí mi to, jsou fajn všichni. Jen při IVF se mi věnoval od začátku stimulace až do konce Rokyta, domlouvali jsme se tak, abych šla vždy k němu. Ale určitě je možný si říct, koho chceš, akorát někdy třeba dýl čekáš, když chceš někoho konkrétně.