Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

petrakoptikova
8. říj 2012

@l.u.c.i.e ahoj já jsem měla 266 hcg....a to bylo 14 dní po IVF....

l.u.c.i.e
8. říj 2012

@petrakoptikova, tak to jsem kdysi měla 13 den od ET 226 IU. Gratuluju. Vypadá to na jedno miminko 🙂 Opatruj se.

petrakoptikova
8. říj 2012

@l.u.c.i.e jo moc děkuji..jo doktor říkal že to vypadá na jedno miminko...dám na sebe pozor čekala jsem na to 10 let...tak věř tomu že opravdu dám na sebe pozor 🙂))))

beruskkka
8. říj 2012

@l.u.c.i.e Děkuji,tak snad to bude ok,zatím to vypadá,že je problém ve spermiu,nula procent morfologicky OK,pohyblivost jen pět procent a množství také malé,takže bída bídná,ale na KO spermiu se to prej zlepšilo, ale morfologie zůstala na nule,bohužel,takže dop.ivf s isci....mě ještě nic nevyšetřovali,jen HP, ten by měl být ok,jinak mam hypofci štítky,ale léčenou. a cytologii mam dělanou v dubnu u Mejchara,tak tu mi snad znovu dělat nebudou.....Prostě mě ted chytá vítr a mam z toho obavy,hlavně ze zdravotních důsledků hormonální léčby.......

l.u.c.i.e
9. říj 2012

@beruskkka, tak to jsme na tom stejně. Já po orodu ok, menzes chodí přesně na den i bez léků, ovulka prý ukázková. manžel má málo spermií, jsou líné a morfologicky taky nic moc, takže stejně musíme do IVF s ICSI, jelikož přirozené otěhotnění velmi nízké.

No a já zítra volám do centra a začnu stimulovat 🙂

beruskkka
16. říj 2012

@l.u.c.i.e Tak máme za sebou první návštěvu caru,mluvil s náma Bouše a musím říci, že první dojem je naprosto super,sestry příjemné i ta krátkovlasá už šla do sebe, jinak doktor nám vše vysvětliv a je skvělej musím říct i manželovi byl sympatickej,takže první dojem na jedničku...vzaly maželovi krev a já mám přijít na krev 2den MS a na UTZ příští týden...takže konečně se to dalo do pohybu,jo a manžel dostal doporučení na urologii.......do konce října budem mít výsledky ze všech vyšetření a pak se uvidí co dál...prý dělají i nativy....a co Ty jak jsi na tom? a ještě se chci zeptat, Rokyta je mladý nebo starý?

michamicha
16. říj 2012

@beruskkka já byla dneska taky u Boušeho a též jsem byla mile překvapená, že se netvářil jako kakabus 😅

l.u.c.i.e
16. říj 2012

@beruskkka, tak to jsou dobré zprávy. Už se něco děje. 🙂 Rokyta je z nich nejmladší a nejsympatičtější. Teda aspoň mi tak přijde. Pak Švábek, který pořád říká ano 🙂 Je taky dost ukecaný. No a Bouše mi naposled všechno vysvětlil ohledně rh faktoru. Jsem se úplně divila, protože on moc komunikativní není. Taky mi přišlo, že dost zhubnul. Přece jenom jsou to 3 roky, kdy jsem ho viděla naposledy.

petrakoptikova
17. říj 2012

ahoj holky.tak jsem včera byla na ultrazvuku a bylo nám oznámeno že čekáme dvojčátka 🙂)))) tak máme dvojnásobnou radost ...všem co se snaží tak moc držím palečky 🙂))

l.u.c.i.e
17. říj 2012

@petrakoptikova, obrovská gratulace 🙂 Opatruj se!

petrakoptikova
17. říj 2012

@l.u.c.i.e děkujeme 🙂)

amy75
17. říj 2012

@petrakoptikova Jůůůůů, nádhera, moc gratuluju 🙂 Snad se nám napodruhé taky takhle úžasně zadaří 😉

petrakoptikova
17. říj 2012

@amy75 musíš věřit že ano🙂)))))))))))))))))))))

l.u.c.i.e
19. říj 2012

Ahojky, jsem zpět z centra. Na UTZ musím jít ještě v neděli, protože levý vaječník nereaguje tak jak by si představovali. Tam mám jen 11 mm největší folikul. Na pravé straně 17mm největší. Potřebují 20mm. Navíc jak mi Bouše řekl, že si myslí, že se mi na levé straně dělají jen prázdné folikuly, jako při první IVF, což jsem ani nevěděla. Věděla jsem, že z 11 odebraných folikulů jsem měla jen 6 vajíček a z toho 3 zralá, ale z jaké strany byly ty prázdné folikuly jsem nevědala. No jo no, to je ten vaječník, který mi kus sebrali, když jsem tam měla tu mega cystu. Každopádně se v neděli uvidí co dál. emoticon

amy75
19. říj 2012

@l.u.c.i.e Koukám, jaké jsou zase novinky 🙂 No jo, ty jsi vlastně už psala, že jste hodně dopláceli za injekce, kvůli nízké reakci ... Ale vidíš, minule byla zralá jen tři vajíčka a stačilo to 🙂 Budu držet palce na neděli, ať je vše OK 🙂

beruskkka
20. říj 2012

@l.u.c.i.e Hezký den, Lucie, ty už máš z jednoho ivf dítě? a povedl se první pokus? Je to takové loterie...alespon mě to tak přijde....já jdu ve středu na vstupní vyšetření utz plus gynda...To půjdu zase k Boušemu,nebo ke komu mě vůbec sestra objednala...Jak to tam chodí? Díky za info....Já se hlavně bojím reakce na hormony...dle čeho doktor usoudí jaké dávky a jaké druhy jsou pro mě vhodné?....Přeji hezký den. Tina

l.u.c.i.e
21. říj 2012

Ahojky, dnes jsem byla na kontrolním a posledním ultrazvuku. Dřív jsem nemohla ani psát, protože jsem si to musela v hlavě srovnat. Hlavně jsem myslela, že to tak nebudu prožívat. Bohužel jsem se mýlila. Dost mě to dostalo.
Takže levý vaječník vůbec nereaguje. Pořád jen 11 mm a na pravým jen 2 folikuly - 20,9 a 19 mm, ostatní kolem 11 mm. Jak Bouše říkal, doufejme, že z těch 2 folikulů dostanou 2 zralá vajíčka s jádrem. V úterý odběr, ve středu verdikt.

l.u.c.i.e
21. říj 2012

@beruskkka, ničeho se neboj. Na vstupním prohlídce ti vše vysvětlí. Pokud chceš chodit jen k jednomu doktorovi, tak to vždy musíš říct předem k jakému chceš objednat. Jinak ti vždy vezme ten doktor, ktyrý je zrovna volný.
Malej se povedl hned na první IVF. Druhé bohužel nevidím růžové.
Reakce na hormony se neboj. Doktor posoudí tvůj stav a pak posoudí, jaký stimulační protokol je pro tebe nejlepší. Pak jak budeš reagovat, tak buď dávky zvyšuje či zmenšuje.
Jaký je u vás problém? Nestačilo by jen IUI?

amy75
22. říj 2012

@l.u.c.i.e Ahoj, to mě mrzí, že stimulace neprobíhá tak, jak by sis ty, a vlastně i lékaři, přála. Těžký je, že co se týče stimulace, tak nic neovlivníme, vše zaleží jen na našem těle jak si poradí ..... V červnu jsi mi držela palce ty a přála hodně štěstí a úspěch a já ti to teď moc ráda oplatím 🙂 Věř, že i kdyby byla jen ta dvě vajíčka, jedno z nich bude to pravé a z něj bude vaše druhé štěstí 🙂 Každá z nás, která prošla IVF ví, jak je to náročné na psychiku, hlavně to čekání ... A vidíš, u mě je vše v pořádku, žádný problém a nezadařilo se .... prostě každá máme to své ....Drž se, věř v úspěch, buď statečná, vyjde to - uvidíš 🙂

l.u.c.i.e
22. říj 2012

@amy75, děkuju za podporu 🙂 Zítra se uvidí...

beruskkka
22. říj 2012

@l.u.c.i.e ahojky,držím taky palce,jen jedno vajíčko někdy stačí k uspěchu....u nás je špatné spermio,hoooodně,takže dop.ivf s isci...už jsem to tu myslím psala...no tak kdo se bojí nesmí do lesa, takže se snažím se nebát a myslet pozitivně....tak hodně štěstí,paa

amy75
22. říj 2012

@beruskkka Z toho, že budete mít IVF s ICSI si nic nedělej, u nás je spermio tak napůl - množství dobrý, ale menší pohyblivost a ICSI jsme měli taky 🙂 😉 Je to taková jistota ... 😉

l.u.c.i.e
22. říj 2012

@beruskkka, my taky máme dost špatné spermie. Takže nám jedině budou dělat IVF s ICSI.

Díky za podporu 🙂 Uvidíme za pár hodin. Strach mám a dost velký. Na první IVf jsem věděla, že bude kolem 10 kousků, ale teď. Ještě nic nevzdávám!

mufmartik
23. říj 2012

Ahoj holky, tak zítra jdu na konzultaci ohledně našeho prvního IVF a od příští menstruace bych snad měla začít stimulovat. Jsem na to zvědavá, snad moje tělo bude reagovat dobře. Budeme mít určo taky ICSI kvůli přítelovu horšímu spermiu. Jen jsem se chtěla zeptat, jak jste na tom byly při stimulaci a po odběru? V práci je to v pohodě, ale mamča bude mít zrovna oslavu kulatých narozek, tak bude potřebovat pomoct s přípravou a tak.... Snad nebudu moc mimo 😀 . A po transferu jste ležely? No uvidím, jak se budu cítit 🙂 .
@l.u.c.i.e Držím moc palce, aby to bylo v pohodě i s méně vajíčky. Jsou to nervy, to čekání, ách jo, ani nechci vidět sebe někdy za měsíc... Ale malej se vám povedl hned po prvním, zadaří se zase!

mufmartik
23. říj 2012

@petrakoptikova pane jo, tak to je nááádhera, hned dvojčátka 😎 . Moc gratuluju, snad ten krásnej pocit tady
zažijeme všechny 🙂

amy75
23. říj 2012

@mufmartik Ahoj, tak teď už to pofrčí, budu držet palce 🙂 My na první konzultaci vyřídili papíry na zdr. pojišťovnu, vybrali injekce (měla jsem Gonal pero, sice se doplácí, ale nemusíš míchat injekce, je to takové pohodlnější), pak si mě ještě pan doktor pozval před ms na utz kontrolu, zda není nějaký polyp či cysta a hned jsme vyfasovali injekce a 2. den ms se začalo 🙂 Já při stimulaci nic necítila, všechno bylo v pohodě, břicho mě nebolelo, žádný problém, fungovala jsem jako normálně ... Po OPU taky dobrý, jenom jsem byla taková ospalejší, unavenější. Ale odběru se neboj, je to jenom krátkodobá cca 10-15 minut narkoza, vyspinkáš se, do oběda si poležíš a můžeš domů. Já měla po transferu zrovna plánovanou letní dovolenou, takže se mi to hodilo na váleníčko 🙂 Ono je to těžký, každá jsme jiná .... někdo leží, opravdu dodržuje klidový režim a nic, jiná se neomezuje, funguje normálně, chodí do práce a je z toho mimčo ... tak si vyber.... 😒 Asi bych to moc nehrotila, mamce bych určitě pomohla, ale s rozumem, netahala bych se s ničím těžkým, snažila bych se být v klidu 🙂

mufmartik
23. říj 2012

@amy75 jéé, díky za podrobné info 😎 . Uvidíme, co nám zítra řeknou, ale myslím, že to bude podobné a od dalšího cyklu bych mohla začít stimulovat. Z injekcí ani strach nemám, spíš z toho odběru, protože jsem nikdy narkozu neměla, ale když je jen takováhle krátká a všechny říkáte, že v pohodě, tak jsem už docela v klidu 🙂 . Po transferu si pár dní dovolený vezmu, stejně mi jí ještě zbývá dost, tak odpočívat budu, jen mamce na oslavě pomůžu roznést občerstvení, vařit kafe... žádné tahání s ničím, to ne... Aspoň přijdu na jiný myšlenky, ono už teď si občas myslim, že mi z toho hrábne, což teprve potom 😀 ...

l.u.c.i.e
23. říj 2012

Ahojky,
tak máme 2 zralá vajíčka, která jsou snad už oplodněna. Ráno nám embryoložka říkala, že asi ještě budou rozmražovat manželovo spermie z roku 2009, protože ze dneška jsou katastrofální. Je jich málo, navíc hodně líných a morfologie hodně hodně špatná. Takže jsem z toho dost špatná. Navíc jsem vyfasovala neskutečně léků. Ještě více než při prvním OPU. Zítra si mám zavolat, zda se oplodnila...

amy75
23. říj 2012

@mufmartik Neboj, narkoza je v pohodě.. ono vlastně všechno je v pohodě (alespoň teda u mě bylo), nejhorší je to čekání ... to máme asi každá z nás pocit, že nám z toho hrábne .... 😒
@l.u.c.i.e Tak to je mi líto, že se trápíš, ach jo .... musíš věřit, že jsou to ti 2 správní šmudlíci 🙂 Budu držet všechny palce, ať to vyjde 🙂

l.u.c.i.e
23. říj 2012

@mufmartik, narkóza je opravdu v pohodě. Navíc vše trvá ani ne 10 minut. Každý se tam o tebe stará a chodí se tě ptát jak je ti. Ničeho se neboj. Sice ti trochu bude bolet břicho, ale vydržet se to dá.

@amy75, díky. Jen kdyby nebylo to čekání. Taková nejistota... Zítra ráno se snad dozvím dobré zprávy.