Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

amy75
23. říj 2013

@l.u.c.i.e
@mufmartik
@beruskkka
Ahoj holky, tak se zase hlásím s novinkama 🙂 Dnes dobírám antikoncepci a už čtvrtý den pícháme Decapeptyl, od 4.11. začneme s Puregonem, pomalounku polehounku začínáme rozjíždět naše 3. IVF - pevně doufáme, že konečně úspěšné... Když jsme si šli vyzvednout léky, tak jsem docela koukala, z lékárny jsme odcházeli s dvěma menšíma igelit. taškami a v nich bylo plno krabiček s injekcemi a léky, tak snad to tentokrát k něčemu bude, když jsme tahle zásobení 😉 Na jednu stranu jsem ráda, že jsme zase "v akci", ale na druhou se začíná vkrádat strach, že to opět nevyjde .... je to hrozný boj myšlenek v hlavě ... 😒

ameliie
23. říj 2013

@amy75 Ahoj, tak to jsme na tom skoro stejně, jsi o pár dní napřed, já ted beru HA a za pár dní začínám píchat Decapeptyl, léků mám plnou lednici a plnou skřínku :D až mě to trochu děsí.
Hodně štěstí a tfuj tfuj tfuj!!!

manano
23. říj 2013

@adenka84 dekuji ti.snad uz to vyjde ted.musim pockat do konce mesice pak udelam testik

l.u.c.i.e
23. říj 2013

@amy75
@ameliie, držím palečky na zdařilé IVF. Tentokrát to musí vyjít! Dávejte o sobě vědět, abych mohla držet palečky 🙂

adenka84
23. říj 2013

@parisek Lázně tě mohu jen schválit a FL vřele doporučuji..
byla sjem v nich 2X a vždy moc spokojená.. naposledy jsembyal v hotelu MONTI... spokojenost maximální.... od lékařů, posestřičky, recepční, kuchaře servírky.. spokojensot obrovská.. 100% volnost žádné zákazy. typu jako do 22hod na hotelu...prostě pohodička, relax... paráda...
platila sjem pouze vzdušný, pak povinný regulační poplatek jako se platí v nemocnici nepatrný příplatek za jídlo.. ale myslím, že ten nebyl podmínkou... šlo jen o to, že jsi měla větší výběr jídel...pak si můžeš zaplatit u nich i parkovné.. pokud bdueš mít auto sebou..
nevím co by jsi chtěla více vědět.. když taks ezeptej ráda odpovím..

parisek
23. říj 2013

@adenka84 Já Frantiky znám dobře bydlím 50km, od nich a jezdíme tam na výlet a nebo do bazénu takže já bych radši vypadla někam dal, ale zase Klimkovice jsou moc daleko to by za mnou nemohl manžel a 3 týdny je dlouhá doba. Už jsem četla nějaké diskuze a nejvíc asi mám strach že bych mohla být v hotelu kde jsou samé důchodce a nebo němci a já nebudu mít s kým ani promluvit 🤐 jak jsi to měla ty?

adenka84
23. říj 2013

@parisek pobyt je na 4 týdny ne na 3 týdny.. na 3 týdny jezdí jen muži a většinou ženy se srdečními problémy... gynekolický pobyt je na 4 týdny.. vzhledem k tomu, že se počítá s menstrulací..a téměř týdenní absencí... do bahna, ani do vody a ty gynekologické procedury už pak vůbec nesmíš... já měla na tohle štětsí.. přijela sjem, když mě končila mensesz a odjížděla když zase začínala.. takže krom 2 dnů jsme měla procedury každý den (krom neděle ty jsou volné) Klimkovice jsem také měla jako druhou varinatu..ale bála jsem se jich jak čert kříže (navíc jsme slyšela, že FL jsou na náš problém mnohem lepší) hrozně moc jsem chtěla FL. vzhledem k tomu, že už jsem tam jendou na gynekologickém pobytu byla..
buď ráda, že to máš tak blýzko.. nebude se ti stýskat..
no s důchodci počítej. ty tam budou tutově.. němci také.. ale neboj se toho... u stolu budete jen češi a snaží se dávat ke stolu věkově blýzké lidičky.. já tam byla už jako poslední turnus.. před Vánoci.. takže nás tam bylo pár čechů a samý důchodci, ale tak moc miloučký, akční, společenský lidičky .. že bych neměnila.. byli tam se mnou ještě i dvě maldší holky... ale řeknu tě na ty důchodce neměla ani jedna z nich (většinou proleželi na pokoji)... toho se neboj... najdeš si tam brzy nějakou zpřízněnou dušičku..

parisek
23. říj 2013

@adenka84 Děkují trošku jsi mě uklidnila a teď musím jenom čekat jestli to klapne a hlavně potřebují aby to klaplo co nejdřív, a v lednu hurá na další pokus. Za jak dlouho ti schválili lázně ?

adenka84
23. říj 2013

@parisek jak dlouho to přesně trvalo už netuším...byla to celjkem rychlovka... jen vím, že na pojiš'tovně měli an zaslání termínů 6. týdnů.. do 3. měsíců to bylo 100%

parisek
23. říj 2013

@adenka84 tak jsem zvědava. zítra vyzvednu doporučeni od gynekoložky a hned zajdu za obvodní, tak snad prišti týden to odnesu na pojišťovnu. jinak díky za rady a kdyby něco potřebovala vědět tak se určitě ozvu papa

adenka84
23. říj 2013

@parisek určitě to bude rychlovka.. a možná pojedeš ještě letos.. 🙂 klidně se zeptej... .)

amy75
24. říj 2013

@ameliie no těch léků je oproti předchozím stimulacím dost, když jsme je přivezli domů, tak jsem si je vyskládala všechny na stůl a musela jsem si tu nadílku vyfotit 😀 Říkali jsme si doma, že je to docela slušná zásoba na nějakou fetovací párty 😀 Tobě taky tfuj, tfuj, tfuj pro štěstí 🙂

amy75
24. říj 2013

@l.u.c.i.e díky moc, palečky drž, pěkně prosím, i s oběma klučíkama, budeme to potřebovat. Je to náš poslední pokus na pojišťovnu ☹
A ty jsi na tom jak? Vše v pořádku?

beruskkka
24. říj 2013

Amy amelie ja jdu 1.11.doktorka me udela utz a da rozpis leku. Holky ja myslela,ze ten Decapeptyl je jen 1injekce,nerikejte me,ze to pichate kazdej den??? Ty woe!!! Jak dlouho ten decapeptyl mate pichat? To jste me zase dostaly.

l.u.c.i.e
24. říj 2013

@amy75, malej v bříšku se drží, ale ve středu si jedu do porodnice pro termín vyvolání porodu, takže začátkem listopadu rodím! To víš, že ti budeme držet palečky, aby to už konečně vyšlo! 🙂 To by bylo, aby se nepodařilo!

ameliie
24. říj 2013

@amy75 To jo, při první IVF mi to tak nepřišlo 😀

@beruskkka Koukám na rozpis a Decapeptyl mám na celý měsíc ☹ pak ještě k tomu Puregon, to bude masakr.
@l.u.c.i.e Děkuji, tobě též až vše dopadne dobře 🙂

amy75
24. říj 2013

@ameliie
@beruskkka A to ještě, holky, nezapomeňte na Agolutin do zadku 😀 Já se přiznám, že mi ty injekce vůbec nevadí, před 1. IVF jsem se hroutila z toho, že si budu píchat injekce do břicha a teď to beru úplně v pohodě, i když je tentokrát těch injekcí víc. Jo a nevím jak vy, ještě budu píchat Fraxiparine. I kdybych měla mít z těch všech jehliček fialový břicho i prdýlu, je mi to fuk, hlavně ať už to konečně vyjde!

ameliie
24. říj 2013

@amy75 Fraxiparine sem při prvním IVF měla taky, ale nedobrala sem ho, protože na ET nedošlo. Ted mi doma leží skoro celá dvě balení, myslela sem, že ho ted použiju a v rozpisu ho nemám.
Já bych si to asi sama nepíchla, teda v nejhorším připadě bych musela, ale nechávám to na partnera 🙂)))

manano
24. říj 2013

prijde mi divni ze kdyz jsem byla na inseminaci ze mi nic nedali,jako myslim pregnyl .jen zavedli spermie a to bylo vsechno.

adenka84
24. říj 2013

@beruskkka já deacpeptyl píchala spolu s gonalem při dlouhém protokolu celý měsíc. + ještě jendu injekci název už nevím, ale mám to určitě nikde v zrpávě napsané..
já nepíchala po ET fraxiparín ale fragmín.. je to totéž.. a ten jsem píchala až do 12. týdne těhotenství...
injekce do zadku mě píchali vždy známí a ty injekce před ET mě píchali přímo v Natu.. ty jsem dostávala 2 hodiny před ET
nebo ty injekce jsou to nejmenší...to zmákneš levou zadní.. jde jen o tu první.. pak už to půjde samo..
@amy75 tobě moc držím palečky...nám 3 IVf vyšlo tak to samé přeji i tobě..
@parisek kočko tady máš nějaké fotečky z pobytu z lázní.. aby jsi viděla, že i se starými lidmi může být moc fajn..

beruskkka
24. říj 2013

@adenka84 Děkuji za info. Já se injekcí nebojím, zvládnu píchat sama, jsem zdravotník, myslela jsem to z toho zdravotního hlediska, nebot jsem to z jejího popisu pochopila tak, že mě dá zastavovací injekci, která navodí přechod a pak za čtrnáct dní budu píchat Puregon....takže jsem to asi blbě pochopila...Jinak jsem na netu četla, že nějaká holka dostala Decapeptyl depot a ta se má postupně uvolnovat během šesti týdnů...proto ta moje vyděšená reakce...Holky já vim, že už jsem asi trapná, ale já nemohu skousnout taková množství léků...já jsem zásadně proti chemii atd....atb jsem neměla deset let, neberu léky na bolest...všechno jsem vysadila abych se vyčistila a ted tohleto já jsem z toho neštastná...sice chci mimi, ale nechci být z toho uplně odrovnaná z toho svinstva chemickyho....booooože.....Ale co se dá dělat.....nic...

adenka84
24. říj 2013

@beruskkka bez těch lékeu to,a le bohuežl nejde.. nebo možná šlo, ale dost špatně... to k tomu patří.. ale přiznávám svinstvo to je veliké.. člověk si tím dobrovolně ničí zdrav ía riskuje onemocnění rakovinou.. ale jdeme do toho všichni dobrovolně..

parisek
24. říj 2013

@adenka84 Jeee to jsou krásné fotečky určitě máš na co vzpomínat, když to vidím tak se docela i těším.Dneska jsem si vyzvedla doporučeni od gynekoložky a rovnou jsem stihla i obvodní ale už jsem nestihla pojišťovnu u nás máji ve čtvrtek zavřeno, takže tam musím až v pondělí protože zítra jedu pryč ☹ tak snad to půjde rychle 🙂

adenka84
24. říj 2013

@parisek věřím, že to rychle půjde a věřím, že pojedeš ještě letos... možná zrovna jako já před třemi lety.. 🙂

beruskkka
25. říj 2013

@adenka84 fakt diky,to jsem opravdu potrebovala slyset :(

adenka84
25. říj 2013

@beruskkka to se omlouvám pokud jsem ti tím náladu zkazila... ale děláš to dobrovolně.. nikdo ti do toho nenutí...

adenka84
29. říj 2013
parisek
30. říj 2013

@adenka84 Ahojky, jsi hodna že na mě myslíš. já už jsem tyhle diskuze četla ne všechno ale nakoukla jsem tam,a pak jsem si řekla že to budu čist až mi to schválí .Jinak už jsem to včera odnesla na pojíšťovnu sice doporučeni mám už od čtvrtka ale byl prodloužený víkend, tak prý do měsíce se mi ozvou. Co nového u tebe ? Kdy jdeš do natu?

adenka84
31. říj 2013

@parisek super tak teď už jen čekat na datum nástupu... počítám, že do 3. týdnu máš termínek doma..
u nás vše při starém.. do Natu jdu v pondělí.. máme počítat s IUI, ale s tou jsme měli počítat i minulý měsíc a bylo z toho prd... tak uvidíme..